Gordijnen jyfu]^er Tapijten 'Sociale' manege in de knel door uitbreiding van kerkhof 49.- B en w Middelburg willen mogelijkheden inspraak beperken Slagerij Blankenburgh binnenhuis verrassend in prijs Voor kwaliteit en goede service PZC/streek BRIEF AAN MIDDELBURGSE RAAD WEGENS GEBREK AAN GELD EN MANKRACHT Arïe Los Uw slager r< Zaalvoetbal Middelburg 0,20 6,50 6,00 6,20 WOENSDAG 31 MAART 1982 MIDDELBURG - Het voortbestaan van manege 'De Gouden Draak' in Middel burg staat op losse schroeven. Meer dan driehonderd Middelburgers, voor namelijk kinderen, dreigen hiermee betaalbare mogelijkheden om paard en pony te rijden, kwijt te raken. Het 14 hectare metende manege-weiland Hete luchtballon van de hartstichting stijgt in Middelburg MIDDELBURG - Tijdens de Nationale Hartweek, die van 5 tot en met 13 april wordt gehouden, zal op 7 april om 11.00 uur op het openbaar Trapveld aan de Roosenburglaan te Middelburg een ballonvaart plaatsvinden met de hete luchtballon van de Nederlandse Hart stichting. De heteluchtballon die ongeveer 22 me ter hoog is. heeft van de Rijkslucht vaartdienst het registratienummer PH- HYP meegekregen en zal in de komen de maanden veelvuldig boven Neder land te zien zijn. De ballon die in Enge land werd gebouwd bewees gedurende een aantal testvluchten haar lucht waardigheid- Hij is gemaakt van zil verkleurige kunststof met rondom rode harten die de Hartstichting symbolise ren. Opgeblazen heeft de ballon een in houd van 2.200 m3 hete lucht, daarmee kan hij een hoogte halen van zo'n 5.000 meter. Het mandje dat onder aan de ballon hangt, biedt plaats aan de piloot en 3 passagiers, terwijl er bovendien 150 liter propaan aan boord is. Deze brandstofvoorraad is voldoende voor een vaart van circa 2 uur. Tijdens de Nationale Hartweek zal de hete luchtballon een groot aantal plaatsen in Nederland aandoen. Ook in de rest van het jaar wordt de ballon ingezet bij evenemfenten, manifestaties, wedstrij den enzovoort. tussen de Kruitmolenlaan en de Weste lijke Oude Havendijk wil de gemeente Middelburg niet langer aan de manege verhuren. Zij heeft de grond nodig om de Algemene Begraafplaats uit te brei den. Vanavond (woensdag) komt het plan van b en w ter sprake in de be stuurscommissie en adviesraad Sport, Jeugd en Recreatie. De openbare ver gadering begint om half acht in het stadhuis van Middelburg. Voorzitter van de stichting 'Manege De Gouden Draak' is de heer G. E. Kalk man. Mede namens de drie andere ver enigingen die van de manege gebruik maken heeft hij een bnef gestuurd aan de gemeenteraad van Middelburg. „Het verlies van het stuk weidegrond zal ons zeer duperen. Wij gebruiken het niet al leen als weidegrond voor ponies en paarden en als springweide voor recrea tie- en wedstrijdruiters, maar ook als oefengelegenheid voor de aan de mane ge verbonden verenigingen en als ter rein voor het houden van onderlinge en clubwedstrijden, zowel dressuur als springen", staat in de brief. „De plan nen van de gemeente hebben tot gevolg dat de paarden en ponies niet meer kunnen worden geweid, wedstrijden niet meer kunnen worden georgani seerd en dat het bestaan van de vereni gingen in gevaar komt, omdat zij niet meer kunnen voldoen aan de door over koepelende organisaties gestelde ei sen." De brief wordt besloten met de opmerking dat 'de ruitersport tot enke le jaren geleden alleen was weggelegd voor een aantal beter gesitueerden. Door onze geheel belangeloze inspan ningen zijn wij erin geslaagd het paard rijden in Middelburg betaalbaar te krij gen en te houden". Sociaal Mevrouw Kalkman-Janse, ook actief binnen de stichting manege, geeft een voorbeeld: „Van de driehonderd men sen die hier rijden hebben er maar tien een eigen paard. Omdat de kinderen GEMEENTE DOMBURG KENNISGEVING EN BEKENDMAKING BESCHIKKINGEN INZAKE HINDERWET Burgemeester en wethouders maken conform art. 31vandewet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat door hen onder voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen, vergunningen zijn verleend ingevolge de hinderwet aan: le. de Fa. Sturm en Dekker te Oostkapelle voor het oprichten en in werking hebben van een sloop- en handelsbedrijf annex timmerwerk plaats en onderhoudswerkplaats voor machi nes aan de Noordweg 38 te Oostkapelle, 2e. de heer J. Wondergem te Oostkapelle voor het uitbreiden en wijzigen van een slagerij aan de Dorpsstraat 24 te Oostkapelle, 3e. de heren A. Vermeulen en W. Panis te Oister- wijk voor het oprichten en in werking hebben van een camping met bijbehorende gebouwen aan de Landmetersweg 1 te Oostkapelle. Tevens maken b. en w. bekend dat conform art. 39 van de W.A.B.M. een geluid-beperkende-voor- waarde is toegevoegd aan een reeds eerder ver leende hinderwetvergunning voor een café-res taurant aan de Duinweg 89 te Oostkapelle, van de heer J. de Voogd. Tot en met 1 mei 1982 staat tegen deze beschik kingen beroep open bij de kroon, voor: a. de aanvragers, b. de betrokken adviseurs, c. degenen die overeenkomstig de art. 20, 21 of 22, lid 2. of art. 28, lid 1, sub c van de W.A.B.M. bezwaren hebben ingebracht, d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artike len bezwaren in te brengen. De hier bedoelde beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór de ze datum beroep is ingesteld en met toepassing van art. 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van een be schikking. dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA in Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur, van de raad van state. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Een ieder die tegen een hier genoemde zaak een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alle stukken van de hier genoemde zaken liggen op de secretarie, Markt 1 te Domburg ter inzage en wel vanaf 1 april 1982 tot het einde van de be zwaartermijn. elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur (openingstijden kantoor) en 's middags op telefonisch verzoek van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tevens elke donderdagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur in het gemeenschapshuis 'De Halve Maan', Torenstraat 33 te Oostkapelle en in het gemeenschapshuis 'Schuttershof, Kanonwei- straat 30 te Domburg. Domburg, 31 maart 1982 Burgemeester en wethouders van Domburg. De burgemeester, P. A D. H. Diepen horst De secretaris, E. Haaksman de krant helpt u op weg hier gebruik maken van de 16 paarden en ponies van de manege, kan de con tributie laag blijven. Bij wedstrijden rijden vier kinderen steeds na elkaar op hetzelfde paard. Zo kunnen ze ook de vervoerskosten met z'n vieren de len. Als deze kinderen gebruik zouden moeten maken van een particuliere, commerciële manege, zou de contribu tie voor velen niet meer te betalen zijn". Behalve de recreatieve functie van de manege voert mevrouw Kalk man ook de sociale taak aan. „We zit ten hier ideaal, vlak bij een woonwijk. De kinderen zitten hier vaak de hele dag. We zijn zo af en toe een soort op vangcentrum. Soms voel ik me net een sociaal werkster", zegt mevrouw Kalkman. Het manege-echtpaar huurt het wei land op jaarbasis van de gemeente. Op de woning en de grote boerenschuur, die als binnenmanege en als stal dienst doet, rust een erfpacht tot het jaar 2005. Als het weiland moet worden afge staan, gaat de manege ter ziele en zal de familie Kalkman moeten verhuizen. Moeilijk Een alternatief voor de manege lijkt moeilijk te vinden. „Waar vind je en een weiland en een voldoende grote schuur", vraagt de heer Kalkman zich af. Zijn vrouw ziet nog een lichtpun tje.: „De gemeente beschikt over een aantal boerderijen, die ze als ruilobjec ten gebruikt voor boeren die voor de aanleg van een stuk weg moeten wij ken. Daar gokken we nu maar op". Is vervangende ruimte voor de manege moeilijk te vinden, voor de gebruikers van de aangrenzende volkstuintjes, die eveneens moeten wijken voor de be graafplaats, liggen de zaken gemakke lijker. Volgens de heer Harinck van de afdeling ruimtelijke ordening van de gemeente, beraden de volkstuinders zich nu over de door de gemeente aan geboden alternatieven. Nu de nood voor de manege groot is, merkt de familie Kalkman dat haar ac tiviteiten in het verleden door de offi ciële instanties niet altijd serieus ge nomen zijn. Mevrouw Kalkman wijt dit aan het feit, dat de stichting nooit om subsidie heeft gevraagd: „In een ge sprek met wethouder W. Baars bleek eens dat hij ons zag als een hobbyclub je. Toen hij vernam dat we driehon derd leden hebben en een wachtlijst met zo'n dertig namen, stond hij wel even raar te kijken....". Het terrein waar de uitbreiding van de Middelburgse begraafplaats moet komen. Op de achtergrond de weide en de schuur die de manege in gebruik heeft. Voor goed en goedkoop vlees Kijk en vergelijk 1 kilo magere runderrollade13,- 1 kilo magere varkensrollade12,- 1 kilo doorregen runderrollade.... 1 kilo lenderollade 1 kilo biefstuk 1 kilo rosbief of lende 1 kilo sucadelappen kilo mager rundvlees 1 kilo rundergehakt 1 kilo oehakf h.n.h EXTRA RECLAME 1 kilo vetspek zonder zwoerd2,- 1 kilo bladreuzel2,- GRAVENSTRAAT 88, TEL. 01180-14398 MIDDELBURG - In verband met per- mneeltekorten en geldgebrek stellen b ;n w van Middelburg voor een flink lantal zaken in de toekomst niet voor nspraak in aanmerking te laten ko nen Dit voorstel wordt woensdag 31 maart (vandaag) besproken in een ver gadering van de commissie bestuur- bestuurden die om 16.00 uur begint op de Maquettezolder van het stadhuis. De commissie buigt zich dan over de ontwerp-inspraakverordening waarin twaalf onderwerpen worden opgesomd die voor inspraak in aanmerking zou den komen. Het college van b en w wil er daarvan zeven schrappen, vooral gaat het daarbij om kleinschalige zaken Gevonden voorwerpen Middelburg MIDDELBURG - In de periode van 22 tot en met 28 maart 1982 zijn bij de ge meentepolitie in Middelburg de volgen de voorwerpen als gevonden aangege ven: bril, bruin montuur; bril, me- taalkleurig montuur; sleutels; hand schoenen; zilveren bedelarmbandje; knijpportemonnee met inhoud; dieren: wit konijn, hond, reu, zwart. B0NB0H- SCKAALTJE (wit porselein) Lorenz Hutschenreuther 14,95 (Normaal 32,50) waarbij de burger soms nauw betrok ken is. B en w vragen de commissie be- stuur-bestuurden om advies uit te bren gen over dit voornemen. De onderwerpen die het college ge schrapt wil zien zijn; instelling, wijzi ging of opheffing van busroutes voor openbaar vervoer, aanleg, wijziging op heffing van geluidwerende voorzienin gen aan straten, wegen of pleinen en de in- of herinrichting ervan, inrichting, wijziging of opheffing van parkeervoor zieningen voor meer dan twintig auto's, stallingsgelegenheid voor meer dan veertig (brom-)fietsen, speelterreinen en van recreatieve voorzieningen. De vijf zaken die b en w overeind willen houden bestaan vooral uit grotere on derwerpen; ontwerpen of wijzigen van ruimtelijke structuurschetsen of struc tuurplannen zoals bedoeld in de wet op de ruimtelijke ordening, het ontwerpen of wijzigen van plannen tot verbetering van de woonomgeving waarbij meer dan tien woningen of bedrijven betrok ken zijn en verkeerscirculatieplannen en tenslotte wil het college dat inspraak ook mogelijk is bij ontwerp of wijziging van bestemmingsplannen zoals be doeld in de wet ruimtelijke ordening. De commissie bestuur-bestuurden buigt zich verder op de vorige week door de gemeenteraad aanvaarde ver ordening op de openbaarheid van be stuur. Met name gaat het daarbij over het verzoek van WD-fractieleider mr D. F. Vos dat wanneer vanuit het ge meentelijk apparaat informatie wordt Verstrekt waarbij 'derden' in het geding zijn, deze 'derden' daar ook over worden ingelicht. Op verzoek van het PvdA-raadslid me vrouw F. Boersma houdt de commissie zich verder bezig met een brief van de Nationale Commissie Voorlichting en Bewustwording Ontwikkelingssamen werking (NCO) over de belangstelling voor mondiale vorming bij gemeente besturen. Afhankelijk van de behande ling in de commissie bekijkt het college dan later of het gewenst is de zaak aan de gemeenteraad voor te leggen. Ten slotte bekijkt de commissie hoe het spreekrecht voor burgers bij openbare commissievergaderingen in het afgelo pen jaar heeft gefunctioneerd. Boomplantdag in Aagtekerke AAGTEKERKE - Leerlingen van de hoogste klassen van de Diakonieschool De Springplank en van de Gerefor meerde Gemeenteschool planten van daag (woensdag) vanaf negen uur een aantal bomen planten en struiken bij de nieuwe speeltuin aan de Bouwlust- straat in Aagtekerke. Dit gebeurt in het kader van de nationale boomplantdag. De leerlingen beginnen met hun spit- werk nadat burgemeester mr B. van Putten hen een toelichting heeft gege ven over het nut van de Boomplantdag. De bomen en struiken worden geplant onder leiding van de dienst gemeente werken en onder het toeziend oog van het college van b en w. MIDDELBURG - In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in Middel burg is Veldzicht zo goed als zeker van het kampioenschap, omdat de naaste concurrent - De Pinten - een gevoelige 7-3 nederlaag opliep tegen Amro. Veld zicht moet vrijdagavond uit de wed strijd tegen hekkesluiter Zeelandia nog maar ëén wedstrijdpunt halen om de titel in de wacht te slepen. De Pinten moet zlefs nog oppassen om de tweede plaats goed voor promotie naar de hoofdklas, niet te verspelen aan RPM. De Pinten moet in de laatste wedstrijd aantreden tegen FC Laurens I en RMP speelt tegen Amro. Dauwendaele be- haalde reeds het kampioenschap in de tweede klas en Jong Ambon II, dat een 14-2 winst boekte op Koper Galjoen II. veroverde de titel in de vijfde klas. In klas 3 en 4 moeten de laatste wedstrij den de beslissing brengen voor het kampioenschap. De uitslagen waren als volt' leklasAmro-De Pinten 7-3: RPM 1 VPV 14-2; 2e klas Mid delburg II - Pechiney 1-1; 3e klas: Streek school I - VCK13-5; Veldzicht n - RPM II2-2; 4e klas Draadkrabbers III - Blauw Wit n 4-3; Jong Ambon I - Duo Sport 3-0; Streekschool II - VCK II 2-2; VPV n - RPM m 4-4; 5e klas CP Boys - Dauwendaele in 0-6; Koper Gal joen II - Jong Ambon n 2-14; Torna n - CP Boys 2-8; Zeelandia II - Torna n 7-3. De stand is Veldzicht 117-24; De Pinten 17-22; RPM I 17-21; OCMA17-19; FC Laurens 117-17; Torna 118-17; VPV 118-16. Draadkrabbers 117-15: Amro 17-13; Zeelandia I 17-18; 2e klas Dau wendaele 117-28; Blauw Wit 116-24; Middel burg 118-20; Maartense n 16-18; FC Laurens II17-15; Draadkrabbers H 17-15; SVSW7217- 14. Middelburg n 17-13; Pechiney 17-13: Ar- nemuiden 16-8; 3e klas Racfja Wali I 16-28; VCK 117-27; Dauwendaele II16-21; Veldzicht H17-17; RPM n 18-17; FC Laurens m 16-14; Streekschool 117-14; Kraaien 17-13; FC Lau rens IV17-11Hoechst Boys 17-6; 4e klas Jong Ambon 116-29; Koper Galjoen 115-24: VCK n 16-21. Streekschool H 17-17; Blauw Wit H 15- 14; Brandweer 15-14; Duo Sport 16-13; Draad- krabbers UI 17-12; VPV D 16-9; RPM Hl 17-7; 5e klas: Jong Ambon n 15-29; CP Boys 16-22; Super Vermeulen 16-21; Zeelandia II 15-18; Jobse 15-17. Dauwendaele m 15-13; Toma II 16-9; Koper Galjoen H 15-7; Radja Wali H 15-2. Het wedstrijdprogramma voor vrijdag avond is: Sporthal Krultmolen, 18.30 uur: Draadkrabbers - OCMA; 19.10 uur: Veldzicht I - Zeelandia I; 19.50 uur: Amemuiden - Blauw Wit I; 20.30 uur: Dauwendaele I - GC Laurens II: 21.10 uur: Maartense II - %Pechiney; 21.50 uur: Middelburg n - SVSW'72; 22.30 uur: Dau wendaele II - FC Laurens III; Sporthal Na- ssaulaan. 18 30 uur: Radja Wall I - VCK I; 19.10 uur: FC Laurens IV - Kraaien 19.50 uur- Streekschool I- Veldzicht II; 20,30uur: Blauw Wi t II - Brandweer 21.10 uur. Koper Galj oen I - VCK n, 21.50 uur: Draadkrabbers m - Jong Ambon I; 22.30 uur- Streekschool n - VPV IL Sporthal Voorborch; 20.30 uur: Radja Wali n - Zeelandia II; 21.10 uur: Dauwendaele III - Koper Galjoen II; 21.50 uur: FC Laurens I - De Pinten; 22.30 uur: RPM I Amro. Hosanna Zoutelande gaf uitvoering ZOUTELANDE - Vrijdag 26 maart gaf de christelijke zangvereniging Hosan na uit Zoutelande een uitvoering in 'Middendorp' te Zoutelande. Dirigent was J. Hekhuis en organist Jan Louws. Na een gevarieerd zangprogramma voerden de leden een blijspel op geti teld 'Wie is Gerard?'. De eerste pasdag om zeven uur 's avonds in de hervormde kerk te Zoutelande voert het koor een paaszangdienst op met medewerking van het zangkoor' Looft den Heere' uit Westkapelle en meditatie door de heer C. Janse. de krant helpt u op weg Wees prijsbewust, koop eerste kwaliteit voor messciierpe prijzen Korte Noordstraat 49-51 Middelburg tel. 12914 extra voordelig deze week: 1 kilo varkensfricandeau. 1 kilo dikke rib 1 kilo hamlappen 1 kilo hacheevlees 1 kilo schouderlappen 13,00 13,00 11,110 11,50 0,20 I auü VJ 1 kilo rundergehakt 1 kilo mager spek 1 kilo varkensschenkel. 500 gram nasivlees speciale reklame voor uw diepvriezer: 10 kilo magere runderlappen150, 10 kilo ribkarhonade1 10 kilo schouderkarbonade76, 5 kilo haaskarbonade56, 5 kilo varkensfilet 150 gram schouderham 100 gram Ardennerpaté gepaneerde schnitzels per stuk biefstuk tartaar per stuk 1,06 1,35 1,45 1 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuis bezorgd. Nylon jack Leuke banen in aqua/wit, groen/wit en marine/wit. Met opstaande kraag. Maten 158-176. VROOMS DREESMANN Enorme sortering - voor elk wat wils - prettig geprijsd Kromme Weele 21, Middelburg. Tel. 01180-14077.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4