Postkantoor Goes wacht ingrijpende verbouwing Bijdrage Kapelle voor Goes kinderdagverblijf nog onzeker Vervroegde boomfeestdag in Zonnemaire en Brouwershaven PZC/streek Teruggang vakonderwijs verontrust gemeente raad van Reimerswaal v WISSEL SCHOUWEN - WOENSDAG 31 MAART 1982 fWIWfcfc Wij tonen u graag véél in gouden en zilveren sieraden, om u enthousiast het juiste te laten vinden! 5 generaties vakmanschap waarborgen u deskundige service HAL AANZIENLIJK VERGROOT STEMMEN STAAKTEN IN DE RAAD KAPELLE - Volgende maand zal dui delijk worden of inwoners van de ge meente Kapelle wanneer dat nodig is gebruik kunnen maken van het kinder dagverblijf 'Dreutelhonk' in Goes. De gemeenteraad, die dinsdagavond uit voerig van gedachten wisselde over een bijdrage aan het kinderdagver blijf, moet eind april opnieuw stem men. Gisteravond bleken er evenveel voor- als tegenstanders te zijn. Drie PvdA'ers en drie CDA'ers waren voor; twee WD'ers, twee GB'ers, een SGP'er en een CDA'er tegen. De stemmen staakten omdat één CDA-raadslid niet van de partij was. Het college van b en w had de raad bij meerderheid in het kader van de behan deling van het welzijnsprogramma 1982 voorgesteld geen subsidie uit te trek ken voor 'Dreutelhonk', omdat het om een zuiver Goese aangelegenheid zou gaan. A, C. van Overbeeke (pvda) ver zette zich fel tegen deze zienswijze. Hij toonde zich een waar pleitbezorger voor het kinderdagverblijf en voor het be lang dat 'Dreutelhonk' ook voor de in woners van Kapelle betekent. Hij zei met veel nadruk dat het kinderdagver blijf geen soort peuterspeelzaal is waar ouders die willen werken hun kinderen kwijt kunnen. Er geldt een zeer strikt toelatingsbeleid; zonder duidelijke so ciale indicatie kunnen geen kinderen worden opgenomen. De gemeente Goes heeft laten weten niet langer te zullen betalen voor de opvang van kinderen die uit de andere Bevelandse gemeen ten naar het kinderdagverblijf gaan. „Wanneer wij geen bijdrage verstrek ken, betekent dat", stelde Van Over beeke vast, „dat ouders uit onze ge meente die in de problemen zitten geen gebruik kunnen maken van 'Dreutel honk'". Hij wees erop dat de gemeente Kapelle niet veel geld aan het kinder dagverblijf hoeft kwijt te zijn. Alleen wanneer Kapelse kinderen erheen gaan hoeft de bijdrage te worden betaald. CDA-woordvoerder P. J. Balkenende wilde er wel aan meewerken dat in indi viduele werkelijk dringende gevallen van het kinderdagverblijf gebruik kan worden gemaakt. Maar hij wilde een ge meentelijke bijdrage alleen maar ver strekken als het om alleenstaande ou ders gaat. Dat begreep Van Overbeeke niet. „Daarmee discrimineert u twee oudergezinnen", vond hij. „Want die kunnen net zo goed in zodanige moei lijkheden terecht komen dat het nood zakelijk is dat ze hun kinderen naar het dagverblijf kunnen laten gaan". Balke nende liet zijn aanvankelijke beperking tenslotte vallen Verdeling De VVD'er C. G. Jebbink, die een bij drage voor 'Dreutelhonk' pas voor vol gend jaar wilde bekijken, had beden kingen tegen de verdeling van de cmancipatiepot. Hij vond dat net geld naar rato van het aantal deelneem sters over de verschillende verenigin gen en groepen moet worden verdeeld. Ook had hij kritiek op de samenstel ling van de werkgroep emancipatie. Dat verbaasde wethouder mevrouw A. J. Vermerris-Feijtel (pvda, welzijn). Ze vertelde dat vrijwel alle vrouwenver enigingen en ook niet georganiseerde vrouwen in de werkgroep zijn verte genwoordigd. Tot de afwezigen beho ren, zo zei ze, „de dames die sympathi seren met de heer De Kraker". Daar mee doelde ze op de reformatorische vrouwenverenigingen die dezelfde denkbeelden aanhangen als het SGP- raadslid J. de Kraker. Deze zag in de uitspraak van de wethouder aanlei ding om op te merken dat slechts één vrouw met hem sympathiseert. Wethouder Vermenis toonde zich uiter mate bezorgd over de toekomst van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland. Ze zei te vrezen dat het draagvlak voor de SCZ te klein aan het worden is doordat steeds meer gemeenten het laten afwe ten. De gemeente Kapelle draagt dit jaar in ieder geval nog bij in de evene- ments- en de apparaatskosten. Wat vol gend jaar moet gebeuren wordt steeds onduidelijker naar mate meer gemeen ten afhaken. Mevrouw Vermerns ver klaarde dat ze de gang van zaken rond de SCZ zo langzamerhand 'spuugzat' begon te worden. D I De werkzaamheden aan de tijdelijke balie die in verband met de verbouwing in het postkantoor in Goes wordt geïnstalleerd. GOES - De hal van het postkantoor in Goes staat een ingrijpende verande ring te wachten. Deze week is een aan vang gemaakt met een uitbreiding van de klantenruimte in het postkantoor. Om de mensen tijdens de verbouwing te kunnen helpen wordt er momenteel gewerkt aan een noodbalie. De verbou wing heeft een tweeledig doel: ener zijds wordt de wachtruimte in de hal vergroot en tevens worden nieuwe be veiligingssystemen ingebouwd. Het aantal loketten zal ook na de verbou wing gelijk blijven, namelijk drie geldloketten en twee zegelloketten. De verbouwing komt er in grote lijnen op neer dat de lokettenwand een flink stuk naar achteren wordt verplaatst. De vijf nieuwe loketten die daarvoor in de plaats komen zijn beveiligd met spe ciaal glas. Bij de zegelloketten komen ook twee pakketsluizen. Het is de be doeling dat de verbouwing van het postkantoor op 1 juni gereed is, als de bouwers niet op onverwachte proble men stuiten. Naast de verbouwing van de hal volgt ook een interne reorganisatie bij de PTT. Die heeft te maken met de nieuw bouw van een postkantoor nabij het Goese station. Daar komen aan het be gin van volgend jaar de afdelingen sor tering Noord- en Zuid-Beveland, (die nu nog aan de Kivietlaan gevestigd is), de bestelling Goes, de directie en algeme ne- en personeelszaken. Tevens komt in het meuwe postkantoor bij het station een bijkantoor met twee loketten. Het vergroten van de hal van hèt postkan toor aan de Grote Markt te Goes komt mede voort uit een enquête die de PTT periodiek houdt onder haar klanten. Bij die enquête wordt gevraagd naar de er varingen van de klanten in het postkan toor. Daarblij bleek dat er nogal eens geklaagd wordt over de geringe ruimte in de hal. Nieuwbouwplannen Na aanvankelijk wat sombere berich ten over de beschikbare financiën van de PTT is ondertussen duidelijk gewor den dat de voorziene nieuwbouw van de kantoren in Kamperland en in Krab- bendijke nog dit jaar door kan gaan. Ook nieuwbouw van de postkantoren in Heinkenszand, 's-Heerenhoek en Ka pelle zal op wat langere termijn door gaan. Deze nieuwbouwplannen waren eerst geschrapt maar kunnen nu toch weer gerealiseerd worden. 'ZOEKEN NAAR OPLOSSING' Plannen voor bouw tennishal bij TVD in Nieuwerkerk SIRJANSLAND - Er bestaat een grote kans dat de tennisliefhebbers op Schouwen-Duiveland reeds komende winter gebruik kunnen gaan maken van een nieuw te bouwen tennishal te Nieuwerkerk. De plannen om naast het bestaande tenniscomplex van T. V. Dui- veland deze hal te bouwen zijn in een gevorderd stadium. Gedacht wordt aan vier binnenbanen, zodat het gehele complex zal gaan bestaan uit acht ba nen. Sinds november wordt uitvoerig overleg gevoerd tussen het bestuur van TVD en de investeerder, die het project wil verwezenlijken. Ook met de ge meente heeft overleg plaatsgevonden. Zaal gereformeerde gemeente Nieuwerkerk wordt geopend NIEUWERKERK - De gereformeerde gemeente in Nieuwerkerk neemt zater dag 3 april haar verbouwde vereni gingsgebouw in gebruik. Het gebouw ligt naast de kerk aan de Molenstraat. Het pand werd vorig jaar aangekocht. De gereformeerde gemeente wil er ca techisatielessen. verenigingssamen komsten en familiebijeenkomsten in houden. VZOS Yerseke geeft turndemonstratie YERSEKE - De gymnastiekvereniging VZOS uit Yerseke geeft vrijdag 2 april een turndemonstratie in de gemeente lijke turnzaal aan de Tuinstraat in Yer seke De meisjesafdeling 7 en 8. turn sterafdeling 1 en de jongensafdeling 3 doen oefeningen op onder meer de evenwichtsbalk, de lange mat en de brug-ongelijk. Het programma begint Om 2.30 uur. KRUININGEN - Burgemeester en wet houders van de gemeente Reimers waal gaan samen met de betrokkenen in het lager onderwijs onderzoeken hoe een verdere teruggang van het vakonderwijs kan worden voorkomen. Het aantal uren dat nu vakonderwijs wordt gegeven zal namelijk vanaf au gustus dit jaar wat minder worden. Het ministerie van onderwijs en we tenschappen wil dan niet meer met de nodige financiële vergoedingen over de brug komen. Ook de gemeenteraad van Reimerswaal bleek dinsdagavond niet bereid om de tekorten bij te pas sen. Wel lieten de woordvoerders van de PvdA- en SGP-fractie weten dat an dere oplossingen gezocht moeten wor den om een teruggang van het vakon derwijs op de lagere scholen tegen te gaan. De raadsleden J. Hoekman (sgp) en A. B. van de Ven (pvda) spraken de vrees uit dat deze eerste aantasting van het vakonderwijs mogelijk kan leiden tot een volledige afschaffing ervan. „Toch zal de gemeente zelf niet met het geld voor het aanhouden van vakkrachten voor de dag moeten komen. De zwarte piet ligt bij het rijk. daar moeten ze er maar iets mee doen", meende Van de Ven. Hij achtte wel overleg met de scho len nodig om tot een goede oplossing te komen De raad stemde hier mee in en burgemeester H. Boer beloofde dat de zaak in de onderwijscommissie en schoolraad aan de orde zal komen. Woningbouw Het college van burgemeester en wet- CNV bond Zierikzee vierde jubileum ZIERIKZEE - De Houtr en Bouwbond CNV, afdeling Zierikzee, vierde het vijf tigjarig bestaan in een restaurant in Noordgouwe. In een informele sfeer voerde districtsbestuurder J. Reigers berg het woord. Oud-secretaris Folmer gaf een overzicht van de afgelopen vijf tig jaar en overhandigde W. de Bil het boek 'Kijk op Zeeland'. De Bil is op 1 april 35 jaar penningmeester van de bond. Uitvoering van Concordia Tholen THOLEN - De muziekvereniging 'Con cordia' uit Tholen gaf een uitvoering in het gemeenschapscentrum 'De Meul- vliet'. Tijdens deze avond kregen diri gent P. Steijns en muzikant H. Visser de KNF-zilveren speld voor hun 25-jarig lidmaatschap. Na de pauze werd het to neelstuk 'Gast in eigen huis' opgevoerd door het toneelgezelschap AIOS uit Sint-Maartensdijk De avond werd be sloten met een bal met muziek van de Pedro Safari Band uit Bergen op Zoom. houders kreeg dinsdag van de raad de complimenten over een notitie met de toekomstige woningbouwplannen in de gemeente. Wethouder I. N. Lindenberg (PvdA. houw- en woningtoezicht) bena drukte dat in de gemeente gestreéfd moet worden naar de bouw van jaar lijks zo'n honderd woningen. „Lukt dat niet dan komen we ongetwijfeld in de problemen", stelde Lindenberg. Hij pleitte voorts voor de bouw van betaal bare woningen in de verschillende kern en. De wethouder wees daarbij onder meer op het instandhouden van de leef baarheid in de dorpen. Hij moest echter wel erkennen dat de haalbaarheid van dit streven er in de toekomst niet ge makkelijker op wordt. „Het zal van groot belang zijn om de stichtingskos- ten zo laag mogelijk te houden", aldus Lindenberg. De raad ging tijdens de vergadering ook akkoord met het verlenen van een vergunning aan de tennisvereniging 'Yerseke' om twee nieuwe banen aan te leggen. De SGP-fractie stemde tegen dit voorstel. De andere raadsleden ble ken eveneens bereid om de tennisclub een garantie te geven voor een geldle ning van 30.000 gulden. Leerlingen gaven uitvoering musical in Tholen THOLEN - Leerlingen van de hoogste klassen van de openbare lagere school Ter Tolne' voerden in De Meulvliet in Tholen de musical 'Reünie' op en een aantal kleine toneelstukjes. Volksdansavond 'S-GRAVENPOLDER - De afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Christelijke Plattelandsjongeren houdt zaterdag 3 april een volksdansavond in 'Ons Dorpsleven' in 's-Gravenpolder. De dansgroep 'Melron' verleent mede werking aan de avond. Aanvang: 20.00 uur Zaalvoefhp' THOLEN - Tijdens een zaalvoetbal toernooi in 'De Meulvliet' in Tholen ein digde het team Melatti uit Spijkemsse op de eerste plaats. Tweede werd 'De Cobys' en derde het team 'Gagelboys'. Werkgroep voor volwasseneneducatie Schouwen-Duiveland KERKWERVE - Op Schouwen Duive- land is een werkgroep volwassenene ducatie in het leven geroepen. Voor naamste doelstelling is te werken als coördinatiepunt en overlegorgaan ten behoeve van het educatieve gebeuren in de regio. De werkgroep is tot stand gekomen op initiatief van de stichting samenlevingsopbouw Schouwen-Dui veland. Op het voormalige eiland zijn een twin tigtal organisaties en verenigingen ac tief op het gebied van de volwassenene ducatie. De werkgroep rekent zich als eerste taak een brochure samen te stel len over het totale aanbod van de edu catieve activiteiten. Dit met de bedoe ling een breed publiek duidelijke infor matie te verschaffen. De stichting samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland is deze dagen in samenwerking met het kleine kerne nexperiment begonnen met het uitge ven van een 'kleine dorpenkrant'. Het krantje gaat per kwartaal verschijnen en wordt gratis verspreid onder belang stellenden. dorpsraden, gemeentebe sturen en belangengroepen. Het eerste nummer verschaft vooral Informatie vanuit het kleine kernenexperiment, en artikelen uit dag- en week bladen. De bedoeling is in volgende uitgaven ook bijdragen op te nemen van dorpsbewo ners over de leefbaarheid van hun dorp. De redaktie van de 'kleine dorpen krant' voeren opbouwwerker Ad Boon man en projektleidster drs E. Kleber van het kleine kernenexperiment. Scharendijkse kennel in de prijzen tijdens Belgische hondenwedstrijd SCHARENDIJKE - Bij de inlernatio- nalc hondententoonstelling in het Bel gische Mouscroen hebben de Franse bulldogs van de Scharendijkse kennel L'heureux Pierot prijzen in de wacht gesleept. Het teefje Désire L'heureux Pierot be haalde in de open klasse teven één uitr muntend en het Cacib (internationale schoonheidstitel). In de open klasse reuen behaalde Batteur L'heureux Pie rot eveneens één uitmuntend en heCa- cib. Deze reu werd tevens de beste in zijn ras. Bijeenkomst van stichting samenlevingsopbouw in Kerkwerve KERKWERVE - Het algemeen bestuur van de stichting samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland komt maandag 5 april in openbare vergadering bijeen in hel dorpshuis te Nieuwerkerk. In deze bijeenkomst komt onder meer de stand van zaken van het kleine kern enexperiment aan de orde. Verder wordt gediscussieerd over de functie die het opbouwwerk kan hebben in een plattelandssamenleving. Het onder werp wordt ingeleid met de film 'Het recht van de kleinste'. De vergadering begint om 19.30 uur. Collecte THOLEN - De Simavi-collecte heeft in Tholen een bedrag van 2.749,70 opge bracht. 'Dit openbaart zich frequent'. 'Het komt Volksdanscursisten krijgen certificaat GOES - De Nederlandse Volksdansver eniging hield de afgelopen winter een cursus voor leiders volksdansen voor ouderen in Goes. De cursus werd gege ven in samenwerking met de dienst meer bewegen voor ouderen (MBVO) van Het Zeeuwse Kruis. -Aan negentien cursisten reikte Jan Eversdijk een certificaat uit. Eversdijk, consulent MBVO Zeeland, sprak de hoop uit dat de enorme belangstelling onder ouderen voor volksdansen zal uitmonden in het oprichten van nieuwe dansgroepen. w cl in la z« le SC ti di st bijzonder onderwijs in Zonnemaire en Brouwershaven enthousiast een flinke bijdrage aan de groenvoorziening van hun eigen omgeving. In Zonnemaire werden vijf acacia's geplant in het ga zon van de twee schooltjes aan de Zuid- weg. Verder trok de jeugd opgewekt naar het nieuwbouwgedeelte van het dorp waar enige straten werden be plant met vijf zuilvormige eiken en 155 contoneasters. In Brouwershaven ging de jeugd aan de slag met valse christus doorn, bolacacia's, en diverse heester soorten. Voor dit materiaal waren er mooie plantmogelijkheden aan de Markt en bij de jachthaven. Het plan ten vond plaats met medewerking van beroepskrachten van gemeentewer ken. Wethouder- S. C. J. B. Loschakoff- De Kamper, directeur gemeentewer ken J. H. M. Beek en beheerder S. Roos van de boswachterij Westerschouwen begeleidden eveneens de activiteiten en vroegen de jeugd begrip voor het be lang van het groen en de levende natuur in het algemeen. De schoolhoofden kre gen een boomfeestdagvaantje aange boden. Leilinden getaste leilinden door jonge gave exem plaren. Verder worden bomen geplant rondom het nieuwe dorpshuis in Noord- gouwe en in de omgeving Heshuyzen- straat in Dreischor. Voor de Zierikzeese scholieren staat de aankleding van het Hatfieldpark en de Grachtwcg op het programma. De schoolkinderen in Scharendijke leve ren een aandeel aan het beplantings plan voor de nieuwe sportvelden aan de Elkerzeeseweg en in Ellemeet wor den esdoorns geplant aan de Schelp- weg. In de andere twee Brouwershavense dorpen Noordgouwe en Dreischor wordt de boomfeestdag vandaag ge vierd met het vervangen van enige aan- Concert drie bands in Kortgene KORTGENE - Bar de Loods in Kortge ne heeft een verbouwing ondergaan. Vrijdagavond 2 april zullen twee Zeeu- se rockgroepen het nieuwe gedeelte van deze accommodatie op luisterrijke wijze inluiden. De Zuidbevelandse for maties Charily en The Fat Neck Blues Band brengen samen een avondvul lend programma. Het is de bedoeling om in 'De Loods' regelmatig Zeeuse en andere bands te laten optreden. Vrijdag treedt ook een groep op die twaalf jaar geleden in Zeeland actief was. De leden van de Fat Neck Blues Band richtten de groep ruim een jaar geleden op. Paul Jongejan (gitaar). Henk Witteveen (gitaari. Herman Wit- teveen (bas) en Bertus Verhoeff (zang) waren al wat jaren actief in de popmu ziek. Drummer Peter Nieuwenhuise treed met The Fat Heek Blues Band voor het eerst op. De groep speelt voor namelijk blues-rock uit de jaren zeven tig. Charly bestaat al verschillende jaren. Nieuw is zanger Daan de Bruin. Rien van der Schraaf (bas). Johnny Schijf (drums) en Rinus Oudejans (gitaar) zor gen voor stevige rock. Het optreden in bar 'De Loods' in Korttgene begint 's avonds om acht uur. Op het program ma staat ook een optreden van één van de 'oudere' Zeeuwse groepen. Deze band. The Devils Party zal het oudee reportoertoire weer tevoorschijn halen. Dim Dijkgraaf (zang en gitaar). Dirk van der Hof (toetsen). Jaap van der Weele (bas) en Ko Koster (drums) speel den twaalf jaar geleden samen. Allen Dim Dijkgraaf is van deze groep nog actief met de popmuziek bezig. Hij maakt deel uit van de Walcherse groep Chivy. Tholen betreurt eigen standpunt inzake liftsluis THOLEN - Het gemeentebestuur van t Tholen heeft er achteraf spijt van, bij de Raad van de Waterstaat een grotere p 'kleine' sluis in de Oesterdam te heb- j ben bepleit in plaats van de oorspron- kelijke liftsluis. Dat bleek dinsdag- i avond in een vergadering van de com- f missie ruimtelijke ordening van de L Thoolse gemeenteraad. f) B en w hadden gereageerd op de nota j 'varianten Bergse diepsluis' en daarm kwam de liftsluis niet meer voor. Tij- dens een recente discussie in de tweede j kamer, kwam die mogelijkheid weer wel op de voorgrond. PvdA-raadslid P. j van Schetsen vond. dat de voorkeur voor de liftsluis in de brief verwoord had moeten worden, want die had altijd de voorkeur van Tholen. Burgemeester E. Baerends gaf hem met de gehele com- a missie achteraf gelijk, maar hij achtte j, het niet meer zinvol om een aanvullen- de brief te sturen. WD-raadslid J. L. van Gorsel wilde dat nog wel doen. Hij noemde een liftsluis de beste garantie 3 voor de scheiding van zout en zoet wa- ter en belangrijk voor de werkgelegen- 5 heid in Bergen op Zoom, waarvan ook j, inwoners van Tholen profiteren, r Belangen In hun brief aan de Raad van Water staat pleitten b en wmet klem vooreen 'kleine' sluis die enerzijds tegemoet komt aan de Thoolse belangen en an derzijds recht doet aan de belangen van ecologie en visserij in de Ooster- schelde. Een groteresluisafmeting dan 30 x 5.5 m achtte men dringend nodig. Het college achtte een grotere 'kleine' sluis van belang voor de 24 Thoolse vis sersschepen, de rondvaartboten met dagrecreanten, de negen sportvisbo- ten, de werkboten en parlevinkers, de platbodems voor de reparatiewerf van de fa. Van Duivendijk en de 350 plezier vaartuigen in Tholen en Bergen op Zoom. „Met een reeks maatregelen heb ben wij geprobeerd de achterstand na het wegvallen van de oester- en mossel cultuur in te lopen. Juist op het mo ment dat de vruchten zichtbaar wor den. dreigt een bezuiniging bij de Oes- terdam-sluis opnieuw nadeel te bren gen", aldus het Thoolse gemeentebe stuur aan de Raad van Waterstaat. Demonstratie van krachtsport in Kruiningen KRUININGEN' - Vier leden van de Ter- neuzense sportschool 'Sandow' geven zaterdag drie april een krachtsport-de monstratie in café 'De Korenbeurs' in Kruiningen. Krijn Dobbelaar (bank- drukken), Claudio Salomon (dead lift), Pierre Collin (Kniebuigen) en Noèl Hontelez (body-building) laten zien hoe men met krachtsport een optimale lichamelijke conditie kan krijgen. Pierre Eysackers, zelf amateur-kracht sporter en bekend als 'speaker' bij wie lerwedstrijden, zal tussen de bedrijven door iets vertellen over trainingsme thoden en bedoelingen van krachttrai ning. De demonstratie wil de kracht sport introduceren bij een breder pu bliek en tegelijk misverstanden over deze sport wegnemen. Ook het aanwezige publiek zal bij de demonstratie worden betrokken. De avond begint zaterdag in 'de Koren beurs* om 19.30 uur. Schakelklas Goes bezoekt boerderij ZONNEMAIRE - Schoolkinderen in Zonnemaire en Brouwershaven heb ben dinsdag reeds uitgebreid 'hun boompje' bijgedragen aan de boom feestdag 1982. Dit nationale gebeuren wordt, algemeen vandaag, woensdag, gevierd. Maar de kinderen in de twee Schouwse plaatsen kregen de primeur, omdat hun onderwijzers vandaag een landelijke contactdag bijwonen van ondcrwijsgevers, verbonden aan ont- wikkelingsprojekten kleine scholen. Ondanks het gure weer leverden de hoogste klassen van het openbaar en Beheerder S. Roos van de boswachterij Westerschouwen kijkt toe hoe schoolkin deren in Brouwershaven een boompje planten. GOES - De internationale schakelklas uit Goes brengt vrijdagmorgen een be zoek aan de boerderij van de familie Leendertse in Kloetinge in het kader van het project 'De boer op'. In de mid dag brengen de leerlingen een bezoek aan de Molen in Kloetinge. De internationale schakelklas, die ach- tien leerlingen telt, is verbonden aan de school voor lager beroepsonderwijs. De anderstalige kinderen, van acht natio naliteiten, zijn niet of nauwelijks in het Nederlands aanspreekbaar. De klas vormt een schakel naar het voortgezet onderwijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24