Flinke boetes voor rijden in onverzekerde auto's Geert nader onderzoek naar stadsrechten Axel Wellicht 'budgethotel' op plaats afgebrande jeugdherberg Axel Dr. C. Boertien opent Unicef-expositie in Land van Axel Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek DE &Ln BAKKERIJ DE BLOCK GEMEENTE HULST Huisvuil Axel vrijwel zeker naar Koegorspolder NOG GEEN BESLUIT OVER HERBOUW WOENSDAG 31 MAART 1982 GEMEENTERAAD TEGEN VOORSTEL OGGEL OVER PROJECT EGYPTE AXEL - Er komt geen nader onderzoek naar het jaar waarin de gemeente Axel het predikaat 'stad' kreeg toegewezen. Hoewel het GPV-raadslid D. J. Oggel de Axelse gemeenteraad dinsdag avond voorstelde een aantal onafhan kelijke historici in te schakelen, botste hij bij een meerderheid van de raad tegen een muur van onwil. Hij zag zijn voorstel slechts gesteund door zijn fractiegenoot J. de Putter. Algemeen Belang enfractievoorzitter R. S. M. Janssens en de PvdA'ers mevrouw C. Langendoen-Baetslé en J. Vink. De Axelse gemeenteraad voelt er der halve niets voor volgend jaar het feest 'Axel. 800 jaar stad' te gaan vieren, zo als Oggel zo graag wil. Zowel b en w (wethouder P. T. A. M. R. Apers ver woordde dat dinsdagavond) als de ge meenteraad zijn zeer bevreesd voor 'on sterfelijk belachelijk' te worden uitge maakt door twintig jaar na de herden king van 750 jaar stadsrechten plotse ling 800 jaar stad te gaan vieren. Installatie van medezeggenschaps raad onderwijs Axel AXEL - Inde gemeente Axel wordt morgen (donderdag) de voorlopige me dezeggenschapsraad voor het onder wijs officieel ingesteld. Dat gebeurt om 19.30 uur in de raadszaal van het stadhuis. De medezeggenschapsraad is een direct gevolg van de wet medezeg genschap onderwijs, die begin februa ri in werking is getreden. De raad is samengesteld uit ouders en leerkrach ten. Voor de Axelse kleuterscholen "Klem Duimpje' en 'Roodkapje' zal de voorlo pige medezeggenschapsraad uit vier personen bestaan (2 leerkrachten en 2 ouders); de raad voor de openbare lage re 'Prinses Marijkeschool' bestaat uit acht personen (4 leerkrachten en 4 ou ders). De voorlopige raad moet uitein delijk resulteren in een definiteive. Bij de installatie morgen zullen b. en w. te vens een ontwerp-medezeggenschaps- reglement aanbieden. Inbraken Terneuzen TERNEUZEN - Uit de woning van H. R. W. uit het Duitse Leverküsen in de Van Bovenstraat in Terneuzen zijn tus sen december en deze week een radio, een grammofoon, een gasbrandertje. Delftsblauwe borden en vazen, een theelichtje, een electrisch scheerappa- raat en een opblaasbare rubberboot gestolen. Uit het bejaardencentrum 'Bachten Dieke' aan de Koninginnelaan in Ter- neuzen namen onbekenden maandag avond of -nacht een kleurentelevisie weg. Ze kwamen binnen door het force ren van de keukendeur. Van een grasveldje van de woning van R. B. aan de Zeven Triniteitsstraat in Terneuzen verdwenen dinsdag een, paar rolschaatsen, een dekbedoverslag en wat kleding ter waarde van 400,-. Snelheidsovertreders in Oostburg en Breskens bekeurd OOSTBURG - De rijkspolitie groep Oostburg heeft dinsdagmorgen bij snel heidscontroles in Oostburg en Bres kens 23 bestuurders bekeurd. De controles werden gehouden tussen 08.00 en 12.00 uur in de Breedestraat in Oostburg. waar een maximum snelheid geldt van 50 kilometer per uur. en bij de kruising Rofack in Breskens, waar een maximum snelheid van 80 kilometer per uur geldt. De snelheden van de overtreders lagen tussen de 65 en 126 kilometer per uur. T ennisevenementen bij Vogelvlucht in Vogelwaarde VOGELWAARDE - De tennisclub 'Vo- gelvlucht' uit Vogelwaarde heeft voor de komende weekeinden een aantal ak- tiviteiten op het programma staan voor de leden Zaterdag 3 april wordt met 2 heren teams van start gegaan in de herenza- terdagcompetitle van de KNLTB. Vo gelvlucht I speelt een uitwedstrijd te gen Hulster Ambacht uit Hulst en Vo gelvlucht n speelt thuis tegen Zaam- slag. Voor zondag 4 april staat een ope- ningstoernooi voor alle seniorleden op het programma, waarbij alleen dubbel spel wordt gespeeld. Zondag 11 april is er een paas-toernooi voor de seniorle den. in de categorieën heren-, dames- en gemengddubbel. 'Grote Gat loop' in Oostburg OOSTBURG - De winkeliersvereni ging 'Oostburg' houdt zaterdag 3 april een atletiekwedstrijd. De 'Grote Gat loop' staat open voor alle leeftijden. Er worden twee afstanden gelopen: vijf en tien kilometer De wedstrijd begint za terdag om 14.30 uur op het Ledelplein. Deelnemers kunnen zich van tevoren inschrijven bij café 'Chez René' aan de Markt. Voor de organisatie van dit eve nement heeft de winkeliersvereniging samengewerkt met 'Scheldesport' en de handbalvereniging 'Operatie '71'. Officiële opening Arbeidsbureau in Terneuzen TERNEUZEN - F. H. A. M. Kruse, plaatsvervangend directeur- generaal voor de arbeidsvoorziening, opent vrij dag 23 april het uitgebreide Geweste lijk Arbeidsbureau aan de Rosegracht in Terneuzen. Genodigden worden tuu- sen 14.30 en 15 uur verwacht in de hal van het gebouw. De standpunten zijn inmiddels bekend. Oggel. ereburger van Axel en voorzitter van de oudheidkundige kring 'De Vier Ambachten' stelde begin februari een boekwerkje samen, waarin hij naar zijn mening onomstotelijk aantoont dat Axel in 1183 stadsrechten kreeg. B en w van Axel lieten daarop gemeente-archi varis P. M. Gilhuijs een tegennota pro duceren. waarin de beweringen van het raadslid naar het rijk der fabelen wer den verwezen. Gilhuijs stelde vast, en hij baseerde zich daarbij hoofdzakelijk op een studie van de vroegere rijksar chivaris in Zeeland, mr E. Meerkamp van Embden, dat Axel zich pas in 1213 stad kon noemen. Het college was het daar volkomen mee eens. Oggel evenwel liet dinsdagavond in de raadsvergadering geen spaan van de nota Gilhuijs heel. „Hij bewijst niets, haalt alleen vroegere uitspraken aan, die ook niet gefundeerd zijn. Hij baseert zich enkel op de mening van de rijksar chivaris in Zeeland uit de dertiger ja ren, alsof die het niet mis kan hebben. Gilhuijs praat enkel mensen na. maar van een eigen onderzoek blijkt niets". Negatief De GPVer bekritiseerde daarbij ook de houding van b en w in de kwestie stadsrechten. „Uit alles blijkt dat het college totaal niet in deze kwestie is geïnteresseerd en zich er op een ge makkelijke manier van wil ontdoen. U geeft mijn nota in handen van een ge meente-archivaris, bij voorbaat we tend, dat die een negatief standpunt inneemt. Dat noem ik een onrechtvaar dige behandeling, waarvan de reden alleen maar kan zijn dan b en w niet de minste belangstelling hebben voor de geschiedenis van Axel. En dat neem ik hen zeer kwalijk". Oggel voerde aan dat hij met het noe men van het jaartal 1183 in gezelschap verkeert van een aantal historici, onder wie ook dr J. Wesseling (auteur van de geschiedenis van Axel). Het raadslid wees dinsdagavond andermaal op de historicus Warnkönig en op de zo juist verschenen Zeeuwse encyclope die. Ook daarin wordt 1183 genoemd als AXEL - De gemeente Axel gaat met ingang van volgend jaar het gemeente lijk huishoudelijk vuil vrijwel zeker storten op de centrale vuilstortplaats voor Zeeuwsch-Vlaanderen in de Koe- gorspolder bij Terneuzen. De raad nam dinsdagavond dan wel geen definitie ve beslissing, maar Axel zal na de goedkeuring van het provinciaal af- valstoffenplan (die goedkeuring is op korte termijn te verwachten) het huis vuil niet meer op de stortplaats van de Centraal Vuilverwerkende Industrie (CVI) in de Dekkerspolder bij Westdor- pe kwijtkunnen. Wethouder J. M. van Schaik omzeilde dinsdagavond in de raadsvergadering handig een principiële discussie over de toekomstige verwerking van het Axelse huisvuil. Hij hield de raad voor dat er nog tijd genoeg was om een definitief besluit te nemen (het huidige contract met de CVI loopt tot eind dit jaar) en dat bovendien ook nog de gemeen schappelijke regeling tussen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten om in de Koegorspolder te gaan storten ter beoordeling aan de raad zou worden voorgelegd. Hij verzuimde daarbij ove rigens met de raad te wijzen op de ko ninklijke goedkeuring van het afval- stoffenplan. TERNEUZEN - De Terneuzense kan tonrechter mr C. J. M. van Hees veroor deelde dinsdag enkele automobilisten voor het onverzekerd achter het stuur zitten. In het geval van O. P. uit Ter neuzen kwam dat aan het licht toen hij 11 oktober 1981 op de kruising van de Havenstraat en de Burgemeester Geil- straat in zijn woonplaats door een voorrangsfout een aanrijding veroor zaakte. De officier van justitie, me vrouw mr G. van de Reep, eiste voor het niet verlenen van voorrang een boete van 150,- en voor het onverze kerd rijden een boete van 300,-, als mede een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maan den, met een proeftijd van een jaar. Voor het feit dat P. al eens eerder bij het passeren van de grensovergang in Kapellebrug geen indentitietsbewijs kon tonen, vroeg de officier een boete van 30,-. De kantonrechter wilde wel rekening houden met de financiële situatie van P. en bracht de boetes terug tot /100,- en 250,-, maar voor de rest veroordeelde hij hem conform de eis van de officier. Ook M. T. uit Utrecht was betrokken geweest bij een aanrijding toen de poli tie tot de ontdekking kwam dat hij on verzekerd reed. Dat gebeurde 16 no vember vorig jaar op Rapenburg in Vo gelwaarde, toen T. legen de auto van J. M. van B. uit Oostburg botste, die links af een inrit wilde inslaan. Volgens Van B had T. veel te hard gereden en T. voerde aan dat Van B. geen richting had aangegeven. De officier kwam in haar eis tegen T. tot 150,- boete voor de aanrijding en 300,-boete, alsmede jaartal waarin graaf Philips van den El- zas Axel stadsrechten verleende. Oggel reageerde zeer verontwaardigd toen wethouder Apers in zijn beantwoording suggereerde dat 'het er een beetje op leek dat Oggel zelf die gegevens aan de encyclopedie had geleverd'. De GPV'er: „Aan die encyclopedie heb ik niet mee gewerkt". Hij drong bij het college aan op een ander onderzoek om uit de im passe te raken. „Waarom niet verder kijken dan je neus lang is?". Tijdmachine Wethouder Apers voelde daar evenwel niets voor. Hij stelde vast dat de ge meente-archivaris zich goed van zijn taak had gekweten en daarmee was voor hem de kous af. „Er zijn meer ge gevens nodig. We moeten Axel niet on sterfelijk belachelijk èn te schande maken". Wethouder J. M. van Schaik trok de kwestie in het belachelijke met de opmerking dat 'Oggel en Gilhuijs dan maar met een tijdmachine naar de middeleeuwen moesten reizen". Waar op het raadslid zei: „Ik had graag dat deze zaak serieus werd behandeld". Die serieuze behandeling kwam dan in de vorm van een stemming over de in schakeling van andere historici. De WD'er H. P. Cijsouw: .Als dat geld gaat kosten, ben ik bij voorbaat tegen". Maar Algemeen Belangffactievoorzitr ter Janssens vond dat Oggel terecht om dat nader onderzoek vroeg. Het mocht evenwel niet baten: CDA, WD en de PvdA'er G. van Goethem beten door hun 'tegen'weten geen belang te stellen in het tijdstip waarop Axel stadsrech ten kreeg. Ruiten Terneuzense school vernield TERNEUZEN - Afgelopen weekeinde zijn twee dubbelglazen ruiten van de school 'De Wingerd' in Terneuzen ver nield door spelende kinderen. Onderwijzend personeel trof gaatjes aan, gemaakt door steentjes uit een ka tapult of een buks. De schade bedraagt 650.-. De vuilstortkwestie werd aangekaart door GPV-fractïevoorzitter D. J. Oggel. B en w van Axel hadden immers, dat in tegenstelling tot de gemeenten Sas van Gent, Hulst en Hontenisse, het aanbod van de CVI het contract voor de Dek kerspolder nog voor de koninklijke goedkeuring te verlengen op de üjst van ingekomen stukken geplaatst en de raad voorgesteld dat ter kennisgeving aan te nemen. Oggel vond die handels wijze cchtcr een vreemde zaak en hij informeerde naar het waarom. Lange termijn Van Schaik wees in zijn beantwoording op het provinciaal afvalstoffenplan, op de geringe omvang van de stortplaats in de Dekkerspolder. „Wij moeten op basis van het afvalstoffenplan een be sluit nemen. Wij willen een oplossing van de vuilstortproblematiek voor lan ge termijn. De kans is groot dat de stort plaats in de Dekkerspolder na 2 of 3 jaar vol is. Dan zitten we weer vast. Op voorstel van de WD-er H. P. Cij souw gaat het college wel onderzoeken hoe het staat met de gemeenschappe lijke regeling en of de CVI eventueel ook op de centrale vuilstortplaats in de Koegorspolder mag gaan storten. een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met een proeftijd van een jaar voor het on verzekerd rijden. Ook in dit geval deed mr Van Hees van iedere boete 50,- af, maar veroordeelde T. verder conform. Eis en vonnis waren in het geval van Van B. 100,-. Haast vond de kantonrechter een te ge ring excuus voor H D. om met hoge snelheid door rood licht te rijden. Hij deed dat in mei vorig jaar met een snel heid van 120 km per uur op het kruis punt Sint-Anna bij Terneuzen Con form de eis werd D. veroordeeld tot 100,- voor het negeren van het rode licht en tot 150,- voor het te hard rij den. Vrijspraak A. W. uit Terneuzen werd vrijgespro ken van schuld aan een aanrijding met een bromfietser bij de uitrit van de be graafplaats aan de Bellamystraat in Terneuzen. Hoewel hij heel voorzich ting met zijn auto uit de uitrit kwam, was een diep over zijn stuur gebogen bromfietser toch tegen de wagen aan gereden. Ook de begroeiing, die ter plaatse het uitzicht ernstig belem mert, werd in aanmerking genomen. De officier had eveneens vrijspraak ge vraagd. Zonder geldig rijbewijs reed A. J B. K uit Terneuzen in een onverzekerde au to. die bovendien was voorzien van een meertonige hoorn. Volgens K. was de verzekeringopgeschort in verband met een vrij grote opknapbeurt. „Dan moet AXEL - In het Axelse streekmuseum 'Het land van Axel' is van 7 april tot en met 1 mei een tentoonstelling te zien over het Unicef-project voor verbete ring van het leefklimaat voor kinderen in het zuiden van Egypte. De expositie wordt geopend door de commissaris der Koningin in Zeeland, dr. C. Boer tien. Hij is ook voorzitter van Unicef Nederland. Een van de doelstellingen van de ten toonstelling is ook om aan het werk van Unicef een grotere bekendheid te ge ven. De expositie over het project m Egypte, één van de 110 landen waar de organisatie projecten ondersteund, was overigens eerder al te zien in Middel burg en Vllssingen. Initiatiefneemster om de tentoonstel ling ook naar Zeeuwsch-Vlaanderen te halen, is mevrouw I. de Moor, secreta resse van het Regionale Unicef Comité (RUC) in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij kreeg daarbij onder meer de steun van de gemeente Axel en de museumcom missie van het streekmuseum 'Het Land van Axel'. Voorzitter P. T. A. M. R. Apers: „Uit het totale aanbod van expo sities in het museum, springt dit jaar de Unicef-tentoonstelling er toch wel dui delijk uit". In Egypte ncht Unicef zich met name op het zuidelijk deel van het land. Dat om de trek naar de grote steden tegen te gaan. Egypte immers bestaat voor 96 procent uit woestijn, waar niet of nau welijks is te leven. Gevolg is, dat de gro te steden zeer overbevolkt zyn. In Cairo bijvoorbeeld wonen tien miljoen men sen, veelal in krottenwijken. In het zuidelijk deel ondersteunt Unicef de bouw van medische centra, scholen en dagverblijven. Leiden Voor de tentoonstelling in Axel is ook het Oudheidkundig Museum in Leiden ingeschakeld. Dat museum stelt attri buten beschikbaar uit het oude Egypte Scouting Sluiskil viert 20-jarig jubileum SLUISKIL - Scouting Sluiskil viert dit jaar zijn twintigjarig jubileum. Afgelo pen weekeinde was er een bonte avond in het Gildehuis voor ouders en belang stellenden. Er waren ruim tweehonderd bezoekers. Het programma, uitgevoèrd door welpen, kabouters, verkenners, gidsen, sherpa's en pivo's, bestond uit muziek, zang, dans en toneel. Het vol gende programma-onderdeel is een wandeltocht op 1 mei. je er ook niti.-j-.- kantonrechter. De officier eiste 150,- voor het ontbreken van een geldig rijbe wijs en 300,- voor het onverzekerd rij den. In het eerste geval maakte de kan tonrechter er 75.- van (K. was wel in het bezit van een internationaal rijbe wijs) en in het tweede geval 200,-. De in beslag genomen hoorn werd verbeurd verklaard Vrijspraak was er voor J. P R. uit Hulst, die 30 augustus 1980 betrokken was bij een aanrijding op Rapenburg in Vogel waarde. R. zou te weinig rechts hebben gehouden bij het passeren van een te genligger. maar de ander had moeten uitwijken voor een geparkeerde bus. Of ficier en kantonrechter ontmoetten zo veel onzekerheden in de verklaringen, dat tot vrijspraak werd besloten. Tegenspraak was er ook in de verklarin gen rond een aanrijding bij de Gentse Poort in Hulst in augustus 1979. Vol gens de Belg H van de V. uitSchaarbe- ke was de bestelauto van P B. uit Ter neuzen tegen de achterkant van zijn wagen gereden B. verklaarde daaren tegen dat de Belg plotseling achteruit tegen zijn bestelauto reed. In overeen stemming met de officier van justitie besloot de kantonrechter om B vrij te spreken van rechtsvervolging. Voor een aanrijding op de kruising van de Langeweg en de Derde Verkorting in Hulst werd P H. B. uit Hulst verooi deeld tot een boete van 200.- Bij het linksaf slaan was hij in aanrijding geko men met de auto van zijn plaatsgenoot C. J. M. P. De officier van justitie had f 250,- geëist. AXEL - Als de Nederlandse Jcugher- berg Centrale (NJHC) besluit in Zeeuwsch-Vlaanderen opnieuw een jeugdherberg te bouwen, dan komt die zeker op de plaats van de in januari afgebrande jeugdherberg 'Bleije Hag- he' in Axel. Het hoofdbestuur van de NJHC heeft dat meegedeeld aan de plaatselijke begeleidingscommissie van de jeugdherberg 'Bleije Haghe' Axel. De NJHC studeert op dit moment op een voorstel vaneen bedrijf uit Axel om in plaats van een jeugdherberg een 'budgethotel' op te zetten. De Axelse jeugdherberg brandde half januari tot vrijwel de grond toe af On middellijk daarna werden door de plaatselijke begeleidingscommissie ac ties op touw gezet de jeugdherberg voor Axel te behouden. De JNHC heeft even- (onder meer aardewerk uit 2900 voor Christus, een mummie en beschilderd hout). De expositie wordt gecomple teerd met algemene informatie over het werk van Unicef en het dagelijks leven in Egypte, (kleding, geld en leer boekjes). Alle lagere scholen (de vijfde en zesde klassen) in Axel, Hulst en Sas van Gent zijn voor de tentoonstelling uitgeno digd. Voor de scholen bestaat ook de mogelijkheid een diaserie over Egypte te bekijken. Vrijwel alle scholen hebben op die uitnodiging positief gereageerd. Tenslotte komt op 21 en 22 april ook de directeur van het Unicefproject in Egypte, de Deen Ulf Kruger, naar Axel. Unicef richt in het museum een ver koopstand in. De opbrengst gaat naar Egypte. wel daarover nog steeds geen beslissing genomen. Voorzitter P. T A. M. R, Apers van de begeleidingscommissie kon dinsdagmiddag ook nog niet zeg gen wanneer die beslissing te verwach ten is. Hij voegde daar overigens wel aan toe, dat er na het voorstel van het Axelse bedrijf een 'budgethotel' neer te zetten, goede hoop bestaat dat de JNHC tot herbouw zal besluiten. Het bedrijf zal in dat geval ook in de jeugdherberg gaan investeren. Met een 'budgethotel' kun nen ook werknemers van de grote be drijven in de Zeeuws-Vlaamse kanaal zone overnachten. Volgens Apers be staat daar grote behoefte aan Het bedrijf is momenteel bezig de voorstellen nader uit te werken. Die zullen dan worden aangeboden aan het hoofdbestuur van de NJHC. Een uitein delijke beslissing moet daar worden genomen. Overigens is het Inmiddels zeker dat dit Bejaardenreis SLUISKIL - De Stichting Welzijn voor Ouderen afdeling Sluiskil organiseert woensdag 14 april het traditionele voor jaarsreisje voor de bejaarden. Men ver trekt om 13.00 uur voor een bezoek aan het dolfinarium en Boudewijnpark te Brugge. Tevens is er een rondrit door Brugge. Op 11 mei is er een reis naar het werkeiland 'Neeltje Jans". Ook de orga nisatie van deze reis is in handen van de Stichting Welzijn voor Ouderen afde ling Sluiskil. Ruilavond in Sluis SLUIS - De Sluisse vereniging van ver zamelaars 'De Collectie' houdt donder dag 1 april een ruilavond voor de jeugd tot 16 jaar in café 'Eikenlo' in Sluis. Er worden onder meer Nederlandse en Belgische postzegels geveild en er staat een verloting op het programma. Ver der is er uiteraard gelegenheid tot het ruilen van de meest uiteenlopende ver zamelobjecten. Ook wordt er een diase rie over het postmuseum vertoond. De avond duurt van half acht tot ongeveer negen uur. jaar de ruiter- en zweefvliegkampen, die normaal in 'Bleije Haghe' werden on dergebracht, toch doorgaan. Bij de ma nege Magrette zal een noodaccommo- datie met vijftig tot zestig bedden wor den gebouwd. Het gemeentebestuur van Axel heeft daar dinsdagmiddag medewerking voor toegezegd. Wethou der Apers zei gisteren erg verheugd te zijn met de toezegging van de JNHC bij herbouw van de herberg m elk geval Axel als vestigingsplaats aan te hou den. Wethouder P. T. A. Af. R. Apers Schaaktoernooi in Sluiskil SLUISKIL - De Stichting Sociaal Kul- tureel Werk afdeling Sluiskil houdt 24 april een schaaktoernooi in het Gilde- huis. Dit toernooi staat open voor de gehele Sluiskilse bevolking. Aanvang: 10.00 uur. Gedeelte renovatie Houtenkwartier in Hulst gereed HULST - De eerste fase van de renova tie van het activiteitencentrum het Houtenkwartier in Hulst is dinsdag opgeleverd. B en w van Hulst namen dinsdagmiddag de verbeteringen in ogenschouw, die het afgelopen half jaar zijn gerealiseerd. Deze bestaan uit het aanbrengen van verschillende toiletgroepen, waar on der een aangepast toilet voor gehandi capten op de begane grond, veel lood- gieterswerk om - zoals wethouder G. A. van de Voorde, die tevens waarnemend voorzitter van de stichting Houten kwartier is, het uitdrukt - het gebouw 'wind- en waterdicht' te maken en een geheel nieuwe centrale verwarmingsin stallatie. Er zijn nu drie aparte eenhe den - voor elke verdieping één - geïnstal leerd, die afzonderlijk gestookt kunnen worden. Volgens de wethouder levert dat flink wat energiebesparing op. Bo vendien was de oude cv-installatie zo verouderd, dat deze door warmteverlies zeer duur in gebruik was. Deze eerste fase, waarvoor de gemeen teraad van Hulst eind van het vorig jaar toestemming verleende, heeft een klei ne vier ton gekost. Voor de tweede fase van de renovatie is nog geen geld be schikbaar gesteld door de raad. Wet houder Van de Voorde (openbare werken) vertelt dat er nog geen voorstel is gedaan omdat de plannen nog niet besteksgereed zijn. Hij verwacht dat die tweede fase ruwweg anderhalf tot twee ton gaat kosten. Hij denkt dat het college van b en w voor de vergadering van april of mei wellicht met een voor stel hierover kan komen. KANTONGERECHT IN TERNEUZEN Op donderdag 1 april a.s. vieren wij het 50-jarig bestaan van onze zaak. U kunt dan tevens kennismaken met ons geheel vernieuwd interieur, dat is aangepast aan de modernste eisen. Op deze OPEN DAG is natuurlijk iedereen hartelijk welkom en... er ligt een leuke attentie voor u klaar. Steenstraat 17, HULST, tel. 01140-12309. Met droefheid geven wij u kennis dat van ons is heengegaan, ons lief zoontje op de leeftijd van bijna 10 maanden. EMANUEL JACOBY Terneuzen: Ph. Jacoby S. F. Jacoby-Pauwels 4537 TD Terneuzen, 29 maart 1982, Iepenlaan 72. De teraardebestelling zal plaatsvinden op don derdag 1 april 1982 op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Samenkomst om 13.45 uur in de aula van de begraafplaats. gemeente OOSTBURG Bekendmaking De burgemeester van Oostburg maakt ingevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de gemeenteraad in de vergadering van 18 maart 1982 heeft besloten te verklaren dat een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor: a. het perceel Boulevard de Wielingen 42 te Cad- zand-Bad, b. het perceel Dorpsstraat 40 te Breskens. c een terrein aan de Canadastraat te Breskens. d het perceel Veldstraat 18 te Schoondijke. een en ander zoals op de bij de besluiten behorende tekeningen is aangegeven. Genoemde besluiten en daarbij behorende teke ningen liggen vanaf 1 april 1982 ter gemeentese cretarie (Schouwburgstraat 2. sectie ruimtelijke ordening) te Oostburg voor een ieder ter inzage Oostburg, 31 maart 1982 De burgemeester voornoemd, mr. C. T. Spijkerboer HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis, dat op de gemeentesekreta- rie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Stichting St. Liduina Ziekenhuis, Wilhelmina- laan 2 te Hulst, om een nieuwe de gehele inrich ting omvattende vergunning ingevolge de hinder wet wegens het uitbreiden/wijzigen van een in richting voor de verpleging van patiënten, waar bij o.a. diverse elektromotoren en tanks gebruikt zullen worden met een vermogen resp. inhoud zo als op de bij de aanvraag behorende bescheiden nader is aangegeven, op het perceel kadastraal bekend Hulst, sectie B. nr 1630, plaatselijk be kend Wilhelminalaan 2 te Hulst, Gedurende vier weken na de dagtekening van de ze bekendmaking bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van deze vergunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Voorts zal op maandag 19 april 1982 te 15.00 uur in het stadskantoor. Korte Bellingstraat 14 te Hulst, een openbare zitting worden gehouden, waarbij mondelinge bezwaren tegen Inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. De aandacht wordt erop gevestigd dat inwoners van de gemeente Hulst of van een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving, als be doeld in artikel 9 van de hinderwet, wordt gedaan later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting zijn verschenen. Andere belanghebben den kunnen wat dit betreft volstaan met het tijdig indienen van schriftelijke bezwaren. Hulst. 31 maart 1982 De burgemeester, P. Molthoff De secretaris, J. F. van Denderen. NOG GEEN DEFINITIEF BESLUIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22