Nederland wil via Zoutelande naar spelen in Los Angeles Goes wint opnieuw Zeeuws indoortitel Martin Hoff van kazerne gelijk naar eerste plaats Zeelandcupfinaleplaats voorzwemclubKapelle Mens weg OOK PROFVOETBALLERS IN DE OLYMPISCHE SELECTIE Lotto's 11a en 12: i winnaars geen1 Knetemann leider Panne-driedaagse CROON DIRECT MET ONTSLAG FC Amsterdam uit betaald voetbal Lammerenburg winnaar na loting WOENSDAG 31 MAART 1982 ZEIST - Het is de KNVB bittere ernst om nu eindelijk weer eens een Nederlands voetbalteam te laten deelnemen aan de Olympische Spelen. Verbazingwekkend is het niet, dat de dienst tijdens een olympisch voetbaltoernooi vrijwel altijd uitgemaakt wordt door formaties uit de Oostblok landen. Want die naties kunnen spelers in de arena brengen, die in feite een profstatus hebben, ook al worden ze dan (staats)amateur genoemd. Landen als Nederland daarentegen hielden de olympi sche gedachte hoog en brachten uitsluitend pure amateurs in het veld, die dan ook prompt werden uitge- schakeld. Maar eindelijk zijn de mogelijkheden voor olympische formaties enigszins verruimd. Zo mogen nu ook ex-professionals en profs met een voorlopig contract komen opdra ven. En daardoor ruikt Nederland een redelijke kans om eindelijk weer eens op olympisch niveau te voetballen. Sedert 1948 (Londen) is dat niet meer gebeurd en daarom lonken de Spelen van 1984 in Los Angeles des te meer. Bovendien is het voor de KNVB een gelegenheid om het ernstig geschonden prestige van het Nederlands voetbal weer enigszins op te vijzelen. Vandaar die bittere ernst. VANAVOND INTERLAND TEGEN BELGEN OP MEEUWEN-TERREIN Zelden in de geschiedenis van onze na tionale voetbalbond is reeds in een zo vroeg stadium begonnen met de voor bereiding van een vertegenwoordigend team. Onder leiding van bondscoach Ger Blok heeft de olympische selectie er al enkele oefenwedstrijden opzitten. Zo werd Excelsior met 2-1 verslagen en tegen NAC werd een 3-3 score bereikt. Evert Grifhorst, de perschef van de KNVB. die het allemaal zag, weet dan ook te berichten: „De olympische selec tie heeft een niveau dat ligt boven dat van de eerste divisie en dat het niveau van de eredivisie benadert". Vanavond (woensdag) is er op het veld van De Meeuwen in Zoutelande dan ook waar schijnlijk topvoetbal te zien als de olympische selecties van Nederland en Belgie daar tegen elkaar aantreden. Meer profs Zeer vroeg begint Nederland dus al aan de voorbereiding van zijn olympi sche selectie. De loting voor het kwali ficatietoernooi voor de Spelen van 1984 zal pas eind november aanstaan de worden gehouden en de eerste kwa lificatiewedstrijden zullen pas in het voorjaar van 1983 worden gespeeld. De selectie die vanavond in Zoutelande tegen de Belgen in actie komt, moet dan ook gezien worden als „een eerste aanzet van een olympisch elftal", zoals Evert Grifhorst het noemt. De kans is namelijk groot dat in de loop van dit DEN HAAG - De prijzen van totot en lotto van vorige week vrijdag en het afgelopen weekeinde zijn als volgt ver deeld: uitslag mid-lotto: voor de bijna 82.000 winnaars van deze mid-lotto was er een prijzenbedrag beschikbaar van 1.151.390,-; le prijs geen winnaar, van het bedrag van de lé prijs gaat 1/5 deel te weten 61.670,- als jackpot naar lotto nr. 13. Van het overige bedrag wordt 150.000.- toegevoegd aan de 2e prijs klasse van mid-lotto 11a Het als dan resterende bedrag wordt in gelijke de len verdeeld over de 3e en de 4e prijs klasse van deze mid-lotto. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000,- ontvangt; 3e prijs: 88 winnaars, die elk bruto 2.301,20 ontvangen; 4e prijs: 4.833 win naars, die elk ƒ41,90 ontvangen; 5e prijs: 76.939 winnaars die elk 5.- ont vangen. Uitslag mid-lotto cijferspel 11 a Voor de meer dan 2.000 winnaars van dit cijferspel was er een prijzenbedrag beschikbaar van ƒ67.500.-. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto 10.000,- ontvangt: 4 cijfers goed: 20 winnaars, die elk 1.000,- ontvangen; 3 cijfers goed: 181 winnaars, die elk 100,- ontvangen; 2 cijfers goed: 1.940 winnaars, die elk 10,- ontvangen. Uitslag lotto nr. 12 Voor de meer dan 125.000 winnaars van deze lotto was er een prijzenbedrag be schikbaar van 1.914.849,-. le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel, te weten 131.478.- als jackpot naar lotto nr. 13. Van het ovenge bedrag wordt 150.000,- toege voegd aan de 2e prijsklasse van lotto nr. 12. Het als dan resterende bedrag wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e en de 4e prijsklasse van lotto nr. 12, 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 150.000,- ontvangen; 3e prijs: 122 win naars die elk bruto 3.659,30 ontvan gen; 4e prijs: 6.885 winnaars die elk 64,80 ontvangen; 5e prijs' 118.096 win naars, die elk 5.- ontvangen. Uitslag toto nr. 12 Voor de meer dan 1.500 winnaars van deze toto was er een prijzenbedrag be schikbaar van 176.059.-. le prijs: 3 winnaars, die elk bruto 17.605,90 ont vangen; 2e prijs: 98 winnaars die elk 359,30 ontvangen; 3e prijs: 1.474 win naars. die elk 59.70 ontvangen. Uitslag toto-gelijk nr. 12. Voor de 775 winnaars van deze toto-ge lijk was er een prijzenbedrag beschik baar van ƒ22.910,-. le prijs: geen win naar, van dit prijzenbedrag van 6.390,- gaat als jackpot naar voto-gelijk nr. 13 een bedrag van 1.999,- de resterende 4.391,- gaat naar de overige winnaars van deze week; 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 1.532.40 ontvangen: 3e prijs: 24 winnaars, die elk 305,20 ontvangen 4e prijs: 749 winnaars, die elk 14.- ont vangen. Uitslag cijferspel nr. 12 Winnend nummer was: 572453. Voor de meer dan 3.000 winnaars van dit cijferspel was er een prijzenbedrag beschikbaar van 108.470.-; 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto 10.000,-ontvangt: 4 cijfers goed: 39 winnaars, die elk 1 000.- ontvangen; 3 cijfers goed 310 winnaars, die elk 100,- ontvangen; 2 cijfers goed: 2.847 winnaars, die elk 10,- ontvangen. jaar nog meer spelers van profclubs bij de selectie zullen komen. Tot nu toe selecteerde Nederland uit sluitend pure amateurs voor deze olym pische formatie. Zoals zo vaak was onze nationale voetbalbond daarbij roomser dan de paus. Al in 1970 lukte het West- Duitsland bijvoorbeeld wel om spelers als Uli Hoeness en Paul Breitner van Bayern Munchen voor het olympisch team te selecteren. Die heren hadden natuurlijk al wel een contract met de MOL - Gerrie Knetemann heeft op de eerste dag van de driedaagse van De Panne, een etappewedstrijd voor be roepswielrenners in belgië de leiding in het algemeeen klassement genomen. De Nederlander won het tweede ge deelte van de eerste etappe, een indivi duele tijdrit over 12,3 kilometer. Knetemann kwam tot de tijd van vijf tien minuten en zes seconden. Daarmee was hij een seconde sneller dan de Belg Daniel Willems, die als tweede eindig de. Een andere Nederlandse tijdritspe cialist, Bert Oosterbosch, werd derde in 15,11 min. De Belg Fons de Wolf had in het eerste gedeelte, een rit in lijn over 109,5 kilometer, de zege gegrepen. Jan Raas was de beste Nederlander. In de eindsprint van het gehele peloton gleed hij in elfde positie over de eindstreep. De uitslagen zijn: eerste gedeelte eerste etap pe (rit in lijn over 109 km)- 1 Fons de Wolf (Bel.) 2.41,50; 2 Roger de Vlaeminck (Bel.); 3 Leo van Thielen (Bel.), 4 Eddy Planckaert (Bel.); 5 Dominique Naessens (Bel.); 6 Her man Crabbe (Bel,); 7 Denny Ertveldt (Bel8 Ferdy Vandenhaute (Bel 9 Mark Moens (Bel.). 10BemhardCavilet<Fra.). 11 Jan Raas (Ned 26 Johan van de Velde (Ned.); 50 Ger rie Knetemann (Ned 81 Hennie Kuiper (Ned.) en de rest van het peloton in de z.t als De Wolf), tweede gedeelte eerste etappe (indi viduele tijdrit over 12,3 km); 1 Knetemann 15,06 min., 2 Daniel Willems (Bel15,07; 3 Bert Oosterbosch (Ned.) 15,11; 4 Jean-Luc Vandenbroucke (Bel.15,215 De Wolf 15,22; 0 Gregor Braun (W.-Dl.) 15,22. 7 Luc Govaerts (Bel.) 15.34; 8 Gery Verlinden (Bel.) 15.38: 9 Mare Sergeant (Bel.) 15,29,10 Kuiper 15.40,14 Raas 15.49: 21 Frits Pirard (Ned.) 15,58, 25 Sjaak Hanegraaf Ned16.09, 27 Leo van Vliet (Ned.) 16.10. 28 Cees Priem (Ned i16,12. 40 Van de Velde 16,26; de stand in het alge meen klassement is: 1 Knetemann 2.56,56, 2 Willems 2.56,57; 3 Oosterbosch 2,57,014 Van- denbroucke 2.57,11, 5 De Wolf 2.57,12. club. maar in West-Duitsland had men daarvoor de volgende oplossing gevon den: niet de spelers maar de bond sloot het contract met de club en de spelers kregen het salaris pas na de Spelen. Een ruime onkostenvergoeding mochten ze natuurlijk wel incasseren. Alleen die onkosten liepen al op tot 3.000 mark per maand „Koelkastspelers" noemde men dat. Ook in Nederland zal men nu voor die oplossing gaan kiezen en er is al over leg met het Nederlands Olympisch Co mité. Evert Grifhorst acht dan ook de volgende situatie niet onmogelijk: „Een club als Ajax bijvoorbeeld heeft heel wat jeugdige talenten, die nu nog geen contract hebben. In de loop van dit jaar zouden enkele van die talenten een contract kunnen krijgen. Maar het zou dan zo geregeld kunnen worden dat die spelers toch beschikbaar kun nen blijven voor het olympisch elftal". Met andere woorden: het contract is er wel, maar nog niet direct tussen de spe ler en de club, zodat de gegadigde be schikbaar blijft voor de olympische se lectie. Een vereiste bij dit alles is na tuurlijk wel dat ook de clubs alle me dewerking blijven geven. En daar schorst het in Nederland ook nog wel eens aan. Zo is het bijvoorbeeld ook algemeen bekend dat Ajax zijn talent Vanenburg niet graag afstaat voor het UEF A-team. Niettemin is het de verwachting dat er nog meer spelers van profclubs in de olympische selectie zullen komen De selectie van Nederland die vandaag naar Zoutelande komt, bestaat nog uit tien spelers van amateurverenigingen en zes spelers van profclubs Ongetwij feld is het nog lang met de definitieve selectie. Zo is het bijvoorbeeld de vraag of de reeds 32-jarige Sjef de Poorter van DHC het wel tot de Spelen in 1984 zal volhouden. En ook Henk Verdonkschot van Panningen is al 28 jaar Jaan de Graaf Een belangrijk voordeel is ook dat ex- profspelers. die uitkomen in het ama teurvoetbal, nu aangewezen kunnen worden. Daardoor is het bijvoorbeeld mogelijk dat Jaan de Graaf van IJssel- meervogels vanavond in Zoutelande in actie komt. Inmiddels probeert de FIFA, de inter nationale voetbaiorganisatie, het olym pisch voetbaltoernooi alleen toeganke lijk te maken voor spelers tot 21 of 23 jaar. De kans, dat het IOC. het interna tionale olympische comité, aan die wens tegemoet zal komen, is klein De Oostbloklanden, die een belangrijke stem hebben in het olympisch gebeu ren, zullen immers ongetwijfeld vast houden aan een toernooi zonder leef tijdsgrens. Niettemin houden de Bel gen er al enigszins rekening mee dat er wel eens een leeftijdsgrens voor het olympisch voetbaltoernooi uit de bus kan komen. België brengt vanavand in Zoutelande dan ook een selectie aan de start van merendeels jeugdige spelers, die overigens bijna allemaal wel afkom stig zijn van profclubs als Standard Luik, Beveren, Waterschei, Club Brug ge, Cercle Brugge en Lokeren. Tien amateurs De Nederlandse selectie telt dus tien amateurs Peter van Dijk van Achilles '29, Gerard Drost van Bennekom. Sjef de Poorter van DHC, Ton Norbart van Elinkwijk. Ted Venema van Emmen, Peerke Schepers van Geldrop, Henk Verdonkschot van Panningen, Chris van den Akker van De Treffers, Jaan de Graaf van IJsselmeervogels. Van Gee- len van Excelsior-Pernis. En de volgen de spelers van profclubs: Den Bakker van DS '79. Remco Boere van Excelsior, Hans Schrijvers van Eagles. Jan Steur van Volendam, Köhneman van SW en Verrips van Utrecht. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Het mdoortenniskampioensteam van TSI Goes: vlnrDick Waasdorp. Annemarie Verrijzer. Conna van de Borgt en Hans Felius. NOG WEL ZONDER MARJAN PIETERS VLISSINGEN - Hoewel Marjan Pieters wegens studiebesognes verstek moest laten gaan, had TSI toch nog ruim voldoende kwaliteit in huis om voor de tweede maal in successie het kampioenschap in de hoofste afdeling van de districtsin- doortenniscompetitie in de wacht te slepen. In de Jarinohal te Vlissingen benut ten de Goesenaren de laatste wedstrijdronde van hel circuit om degradant DOS met het maximale verschil van zich af te houden, waardoor een puntentotaal werd gerealiseerd, dat door Ludo et Emergo noch De Schelde, de beide overge bleven concurrenten, bereikt kan worden. DRIEL - Slechts een kwartier had VTV-turner Martin Hoff afgelopen weekeinde de tijd om van zijn kazerne in het Gelderse Schaarsbergen naar Driel te komen, waar de voorronden voor het nationaal kampioenschap turnen werden gehouden. Net terug van een oefening in Duitsland was de toestemming van zijn commandant nodig om iets eerder te mogen vertrek ken. Geen optimale voorbereiding dus, maar desondanks zegevierde de Vlis- singse turner met glans en kan hij deel nemen aan de Nederlandse titelstrijd, die 8 mei in Harderwijk wordt gehou den. Naar die titelstrijd gaat ook Hans Bom- meljé van VTV. die met 48.30 punten beslag legde op de tweede plaats voor Bernt Vonhoff van de Gelderse Turn kring. De vierde plaats was voor Peter Geervliet van MTV uit Middelburg (44.30) en Fred Alebregtse van VTV leg de beslag op een vijfde plaats met 44.20 punten. Bij de junioren, die 24 april in Anna 1 Paulowna de NK hebben, won Marco Vermandei van Thor uit Sas van Gent met maar liefst vijf punten voorsprong op nummer twee Vermandei kwam tot 47.58, André Goedegebure van Volhar ding reikte uit Goes scoorde 42 85, goed voor de tweede plaats Derde was Sjaak Koole van Thor (41.60) en vijfde Johan Stroo van VTV met 39.15 punten. Bij de jeugdturners ontbraken Paui Breuren en Erwm Balmakers van het Souburgse Astrow. Beste Zeeuw werd nu Evert Vermandei van Thor met 43.60 en Aijen van de Vegte van VTV eindigde als ne gende met 39.90. BRUSSEL - Hans Croon is dinsdag met onmiddellijke ingang bij Beringen als trainer ontslagen De raad van beheer van de Belgische hoofdklasser besloot de Nederlander voor de rest van dit sei zoen te vervangen door Urbain Haesart, die dit jaar bij de tweede klasser Ber- chem Sport werd ontslagen Hans Croon (46) is reeds vele jaren werkzaam in België Hij had onder meer Ander- lecht en Waregem onder zijn technische leiding. Hoewel hel bestuur van Berin gen geen verklaring wenste af te leggen, zijn de minimale prestaties van Berin gen zeker debet aan Croons ontslag. Be ringen verkeert evenals KV Mechelen in groot degradatiegevaar. Annemarie Verrijzer en Corina v. d. Borgt die in deze volgorde de single partijen bij de dames vertolkten, zetten TSI meteen al op het goede spoor door hun respectievelijke tegenstanders Astrid Duson en Christel Verbeek op overtuigende wijze te kloppen. Hans Felius kende vervolgens geen pardon met Robert v. d. Boogaard, waarna Dick Waasdorp er tenslotte evenmin twijfel over liet bestaan dat hij hoger aangeslagen moet worden dan Pieter Visser. De 8-0 voorsprong werd daarna via de dubbelspelen uitgebouwd tot een 12-0 eindstand De mist speelde de competitieleider overigens parten. De andere geplande ontmoeting in deze poule, Ludo et Emergo I - De Schelde, vond geen door gang, omdat de Vlissingse équipe de oversteek naar Zeeuwsch-Vlaanderen niet kon maken. De slechte weersom standigheden lagen ook ten grondslag aan de afgelasting in poule 2 van de duels MLTC 3 - Animo en Hulster Am bacht I - Ludo et Emergo 2. zodat hier BRESKENS OEFENT TEGEN KL0ETINGE BRESKENS - De voetbalvereniging Breskens speelt donderdagavond een oefenwedstrijd tegen zaterdagamateur Kloetmge. Dat gebeurt op het sportter rein Baersande, aanvang: 19 30 uur. De vriendschappelijke wedstrijd zondag middag tegen Philippine eindigde in een 1-1 gelijkspel Na een botsing met een medespeler moest Frans Wolfert van Philippine met een kaakfractuur naar het Antoniusziekenhuis in Oost burg worden gebracht. ZIERIKZEE - In het zwembad te Zie- rikzee heeft de zwemclub Kapclle de vierde enlaatste competitiewedstrijd gewonnen van de teams van Onder dak, De Ganze en de Stormvogel. De ploegen van ONderdak en Kapelle wa ren goed tegen elkaar opgewassen wat in de einduitslag wel tot uiting kwam. Het verschil over het gehele zwempro- gramma bedroeg slechts 0,7 seconden. De officieuze einduitslag luidde 1ZC Kapelle 2085.9 seconden; 2 Onderdak 2086.6, 3 De Stormvogel 2253,2; 4 De Ganze 2341,6 secon den. Door dit resultaat heeft Kapelle de finale be- MIDDELBURG - De eerste landelijke kampioen werd afgelopen zaterdag be kend in de vijfde divisie van het tafel tennis doordat MZ 2 met het rio Marco Hofman, Peter Slagtcr en Dick van Iren in een goed gespeeld duel concur rent Hotak met 7-3 het nakijken gaf. Omdat Peter Slagter zijn eerste partij en uit handen moest geven, werd het halverwege nog even benauwd maar met name MaRCO Hofman en Dick van Iren vingen dit goed op en speelden zich naar een 7-3 zege waarbij Hofman er ook in deze ontmoeting in slaagde zijn 100 procent score te handhaven. MZ 2 promoveert door dit resultaat nu naar de 4e divisie. Belangrijk voor het Zeeuwse gebeuren was ook de winst die Zand 2 in deze groep behaalde op Sliedrecht dat door Eric Meijers, Henk Meulmeester en Hans Beukert naar een 6-4 nederlaag werd gespeeld. Door die winst is Zand 2 nu definitief veilig terwijl tegenstander Sliedrecht wél een stapje terug moet doen. MZ 1 heeft het in de 3e divisie in de belangrijke ontmoeting tegen leider NOAD 2 opnieuw niet gered. Winst was noodzakelijk om een kans op de titel te behouden maar in het niet fitte team slaagde alleen Jan Henk Bomhof erin driemaal te scoren tegen dc Schiedam mers. Toch hebben de Middelburgers duidelijk kansen gehad en vooral het dubbelspel leverde na een voorsprong onnodig verliesop. Toen bij een 4-2 voorsprong Willem Jan Duininck bij een 20-20 stand in de derde game een door memand geconstateerde randbal aan zijn tegenstander te offreren, ui terst, sportief dat wel. ging die partij met 22-20 verloren en daardoor defini tief de kans om NOAD alsnog te ver slaan. Het werd 7-3 waarmee de wat on zeker spelende Schiedammers erg blij waren temeer omdat Blue Star een punt liet liggen tegen Docos. Vierde divisie: kampioenskandidaat Zand 1 had aan het bezoekende PSV dermate de handen vol dat een opge bouwde 4-3 voorsprong resulteerde in een eerste competitienederlaag. Alleen wuired Joossens naaiue m dit duel een Het tafeltenniskampioensteam van 't Zand uit Middelburg: vlnrJan Peter Goossen. Giel Wondergem en Wilfred Joossens. voldoende al kon hij ook niet voorko men dat de Eindhovenaar Nieuwenhui- zen ongeslagen uit Middelburg zou ver trekken De aangerichte schade bleef voor koploper Zand overigens beperkt doordat rivaal FVT ook weer een punt verspeelde, zodat de kansen op de titel in eigen hand bleven. Dames 2e divisie: Na een slechte start bij Succes, dat aanvankelijk een 2-0 voorsprong opbouwde, door achtereen volgens Rian Raas en Ankie Kersten naar een nederlaag te spelen, is MZ 1 er in laatste instantie toch nog in geslaagd zich tegenover de Limburgse dames te revancheren via een benauwde 4-6 over winning. Door dit resultaat is MZ nage noeg wel veilig voor degradatie maar leider Shot inhalen is alleen nog maar theoretisch mogelijk. Dames 3e divisie: Ook de degradatie- zorgen van Zand 1 zijn opgelost nu het tno Clara de Bree, Marijke van de Voor de en Johanna Salamony er in slaagde Dordrecht met 3-7 ter plaatse te laten Clara de Bree won zelfs al haar partijen. Distric Zuid-West: MZ 2 heeft het con tact met het leidende TCS weten te be houden door met 8-2 over Korenbeurs te zegevieren. Hierbij liet alleen dit maal Erica van Noppen twee steekjes vallen den pas op de allerlaatste wed strijddag zal hier de beslissing gaan val len. Landelijke jeugd: De beide in de A-klas jongens uitkomende Zeeuwse teams, Wilno 1 en MZ1 konden ook nu geen potten breken De Vllssingers gingen in eigen huis met 1 -9 ten onder tegen lei der JCV en MZ 1 liet het tegen Twenty One up met 3-7 afweten. Zelf s het ritme van SAR 1 in de B-klas stokte want in Limburg kwamen de Zeeuws-Vlamin gen niet verder dan een gelijkspel. Het Walcherse duel in de C-klas tussen Wil no 2 en MZ 2 leverde weer een duidelijke zege op voor het trio Minnaar, Steijn en Hackenberg. Geen problemen had lei der Effect 1 tegen Serve dat de winst na 0-10 moest meegeven Met dezelfde cij fers ging Amemuiden volkomen onder uit tegen Irene 2. reikt voor de strijd om de Zeeland-cup On derdak en de Stormvogel - vorig jaar nog fi nalisten - werden nu uitgeschakeld Voor die finale, die op zondag 25 april in Middelburg wordt gehouden, hebben zich reeds geplaatst de team van De Honte. De Zuidwester, Stelle- duikers en Kapelle Volgende week wordt in Temeuzen beslist welke ploeg de vijfde fina list wordt De uitslagen 25 m vlinderslag meisjes onder lOjaar: 1K Brouwer, Kapeüe 0.225; 2 L Bek kers, Stormvogel 0.22.8. 3 C. Kloet, ONder dak 0.25 6. m rugslag meisjes onder 12 jaar. 1 D.Kole Kapelle 0.43.6,2 M Klink. Onderdak 0 46.4, 3 L Verduyn, Kapelle 0.46.5 50 m schoolslag jongens onder 14 jaar: 1 A Da- niëls, Stormvogel 0 43 4. 2 A. Seynstra, Stormvogel 0 47 2; 3 W Rommes, Ganze 0 47.7. 25 m vlinderslag jongens onder 10 jaar: 1 S. Segboer. Kapelle. 0.21.6; 2 N Balde. De Ganze 0.25.8. 3 M. Huissoon. Kappelle 0.32 0. 50 m rugslag jongens onder 12 jaar: 1 A. v d. Woel. Onderdak 0 44 8:2 J v Laarho ven Kapelle 0.50.9: 3 B Eckhardt De Storm vogel 0,53.1 50 m schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 M. Legemaaten, Onderdak 0.43.4; 2 J. Haringman, De Ganze 0.45.1, 3 D. de Witte, De Stormvogel 0.45.2, 50 m rugslag meisjes boven 10 jaar: 1 C. de Boer, Onderdak 0.37 6: 2 C. EversdiJk, Kapelle 0.40.0; 3 W Goud swaard, Onderdak 0 40 5, 25 m vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1 L Bekkers. Stormvo gel 0.20.2, 2 K. Brouwer. Kapelle 0.20.9. 3 I. Wertver. Ganze 0.23.9. 50 m vlinderslag meisjes onder 12 jaar: 1 T. de Vrieze, Onder dak 0.45.4: 2 L Verduyn. Kapelle 0.46.7. 3 D. Kole. Kapelle 0.48.5 50 m vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1 D. de Witte. Stormvogel 0.37.6; 2 J. Hanigman. Ganze 0.38.7; 3 A. Braam, Kapelle 0.38.7. 50 m rugslag meisjes boven 10 jaar: 1 J Louisse. Kapelle 0 38.1: 2 O Brouwer. Kapelle 0.38.4,3 K de Wijze. Ka pelle 0.41 2 25 m vrije slag jongens onder 10 jaar: IS Segboer, Kapelle0.16 1.2 K Steven- se. Kapeüe 0 19.4.3 N. Balde. De Ganze 0.20.8 50 m vlinderslag jongens onder 12 jaar: Jehtro van As, Onderdak 0 56.0: 2 Marcel Sehoorenman, Ganze 0.58.2 50 m vrije slag jongens 14 jaar: 1 Atze Seijnstra, Stormvogel 0 36 3; 2 Walco Rommes, Ganze 0.37.2, 3 An ton Jan Daniéls. Stormvogel 0.37 5. 50 m vlinderslag jongens boven 10 jaar: 1 O Brou wer. Kapelle 0.38.2; 2 J Louisse. Kapelle 043 5: 3 A. Boonmam. Stormvogel 0.46 2 50 m vlinderslag meisjes - 10 jaar: 1 Canneden Boer. Onderdak 0.36 5,2 Petra Veerhoek, Ka pelle 0.40 6. 3 Petra Kole. Kapelle 0.41.0. AMSTERDAM - Het stichtingsbestuur vande eerste divisieclub FC Amster dam heeft dinsdag de KNVB schrifte lijk laten weten dat de club zich als betaald voetbalorganisatie aan het eind van het seizoen definitief zal te rugtrekken. RILLAND - Rene Mens verireKl als trainer van dc zaterdag eersteklasser (afdeling) Rillandia. Wie zijn opvolger wordt is nog niet bekend. In ieder ge val wordt daarbij de naam van de Ber- genaar Kees Ista genoemd. Wat Rene Mens gaat doen is evenmin bekend, maar rond zijn persoon gaan geruchten, dat hij in Krabbendijke op volger wordt van Harry Tijssen slechts één wedstrijd uil het vastgestel de programma zijn beslag kreeg. Axel bond derhalve in Sportcentrum Schel de International te Goes de strijd aan met DOS 2. een krachtmeting die de koploper een zege met de maximale marge opleverde. Coen Dobbeleir en Menno v. d Hout aan de Zeeuws- Vlaamse kant domineerden in de he renpartijen, een klasseverschil waar Mark v. d. Jagten Martin Traas zich bij moesten neerleggen. Karin van Maarle- veld en debutante Sandra Frusch volg den het voorbeeld van hun teamgeno ten en toonden zich in ieder opzicht de meerderen van Cindy v d. Woestijnen en Margriet Stokman, waarmee de 12-0 totaalscore verklaard is. Is in deze poule de onderste plaats van meet af aan bezet geweest door DOS 2, de race om de titel is nog steeds niet geëindigd. Axel heeft weliswaar een voorsprong van twee punten op MLTC 3, maar de returnontmoeting met deze ploeg moet nog plaatsvinden, waarna de hoofdstedelingen in geval van een gelijkspel de confrontatie met Animo wacht om een beslissing te forceren. Resteren twee duels in poule 3. In Re creatiecentrum De Braakman vond het treffen plaats tussen de derde selectie van Ludo et Emergo en de reserves van Hulster Ambacht. De ploeg uit de Rei- naertstad rukte op naar de tweede plaats door de Oostburgers met 8-4 aan de negatieve zijde van de score te laten. De definitieve rangschikking kan ook hier pas opgemaakt worden als de in haalwedstrijd Hulster Ambacht 2 - Sou burg 2 gespeeld is. Laatstgenoemd vier tal dat in de Kaasboer te Biggekerke de clubgenoten uit het eerste team weder om niet verder liet komen dan een 6-6 gelijkspel, is namelijk eveneens nog se rieus gegadigde voor de plaats direct onder titelwinaar de Bongerd. VLISSINGEN - Voor de balvefinale van de strijd om de Zeeuwse dambeker hebben zich geplaatst Souburg, 's-Gra- venpolder en Goes, terwijl er tussen Lammerenburg en Middelbrug geloot moest worden gezien hun uitslag van 5-5. Lammerenburg kwam als gelukki ge uit de bokaal met ook onderstaande trekking voor de voorlaatste ronde.. 30 maart Lammerenburg I - Goes I; 2 april 's-Gravenpolder I - Souburg I. le ronde: St.-Laurens I - Tholen I 3-7, 1 P. Willems - H. Bomgaars 1-1, 2 L. Kesteloo - P. Nieuwenhuyzen 2-0. 3 L. Adriaanse - C. Droogers 0-2,4 J. Kesselaar - J. A. v Akkeren 0-2. 5 P v. Keulen - P v. d Velde 0-2 Souburg - Aagtekerke I 7-3 1 P Filius - D. Bosselaar 1-1.2 J. v. Eenenaam - M. Provoost 0-2.3 M Bronke-F. Blaas 20.4 J Brasser-P. Bosselaar 2-0. 5 L. v. Daele - A. WUlemse 2-0. St.-Philipslar.d I - Middelburg n 4-6 1 J J. v. d. Velde-P Tange 1-1. 2 J. Joppe - L. Meul meester 2-0,3 A. Verwjjs - C de Jonge 0-2,4 L. v. d. Velde - J. L, Grim 1-1, 5 J. Suurlant - H. Meulmeester 0-2. Oostkapelle I - 's-Gravenpolder II 4-6 1 J J. Groenenberg - A Zegers 0-2,2 A W. Smit - C. A Korstanje 1-1,3 J. Verstraate - J v.d Hage 2-0.4 J Poppe - M. v. d. Hage 1-1.5G. Jobse - J Zegers 0-2. Goesn-LammerenburgII-91 L.v.d Zande- L Soekhoe 0-2.2 J.Tilroe -C. v Rijswijk 0-2,3 A Janse-W. Koppejan 1-1.4 H Lagendijk-A. Franke 0-2, 5 L. Dekker - A F v. Luyk 0-2 's-Gravenpolder I - Middelburg 15-5 1 J. Blom A Trapman 0-2,2 J. v. d. Beek - D. Kassc 1-1 3 E M Wiskerke - P Schunselaar l-l. 4 L. Davidse - A. Kammeraat 2 0,5 Iz Op tHof- M F de Jonge 1-3. Goes I plaatste zich voor de volgende ronde omdat Zierikzee niet in staat was te spelen. Om tot acht vijftallen te komen was bepaald dat bij een puntenverdeling van 5-5 beide vijf tallen zouden doorgaan zodat 's-Gravenpol der geluk had omdat de Bevelanders aan bord I verloren en normaal waren uitgescha keld, 2e ronde: Souburg I - 's-Gravenpolder n 7-3 1 P Filius - A. Zegers 2-0,2 M Bronke - J. v. d. Hage 1-1. 3 J. Brasser - J Zegers 1-1, 4 L. v. Daele - M. v. d. Hage 1-1, 5 J v t Padje - A. Chautl 2-0 Lammerenburg I - Middelburg 15-51L Soek hoe - A. Trapman 1-1, 2 C A. v. Rijswijk - A. Kammeraat 1-1.3 W. Koppejan - P. C. Schun selaar 1-1.4 J. Boone-J. J. v.Horssen 1-1,5 W. H S. Heydra-C. de Wolf 1-1. 's-Gravenpolder I - Tholen 16-4 1 J. v. d. Beek - H Bomgaars 0-2 2 J. Blom - P Nieuwenhuy- sen 2-0.3 E M. Wiskerke-C Droogers 2-0,4 L Davidse - J A v Akkeren 1 -15 Iz Op 't Hof - P v. d. Velde 1-1 Goes I - Middelburg n 6-4 1 J. de Leeuw - J. Moens 1-1, 2 C. Rijk - J. Baayens 1-1, 3 C. v. Biemen - P Tange 1-1,4 J. Schot - G de Jong 1-1,5 C. de Klerk - H. Meulmeester 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13