Decentralisatie is in feite bezuiniging' 'Akkoord in metaal komt niet voor rekening CNV' ST Lubbers: PvdA bevordert groei van werkloosheid Laat de schilder het beschermen. Mevrouw J. de Rechter in Hulst werd 102 CE-VOORZITTER INDUSTIEBOND FNV: 1 lJUDIEDAG MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING IN MIDDELBURG: VVD: ECHTE AANPAK ONTBREEKT Werk samen met Belgische ziekenhuizen Don en Boersma willen gs-post economische zaken PvdA-vrouwen boos over foto in CDA-campagne stellingen voor maatschappelijke dienstverlening bij het planningspro ces. Deze bemoeienis zon zelfs zo ver jDDELBURG - „De decentralisatie van het welzijnsbeleid is inde kant van de rijksoverheid een bezuinigingsoperatie met porbedachten rade". Dit betoogde vrijdag in Middelburg de l«rL. Brusselaers, medewerker van de stichting voor maat- jappelijk werk in Hulst. .jarBrusselaers nam in de Concert- Gehoorzaal deel aan een door 200 goncn bezochte studiedag over ntffhappeliike dienstverlening gfbU de decentralisatie en de kwali- c van de maatschappelijke dienst- raung centraal stonden. De wel- H«rker uit Hulst was bovendien t Bening dat bij de decentralisatie jjtvaar bestaat dat tal van instellin- j door de gemeenten tegen elkaar iden uitgespeeld wanneer het gaat de vraag wie ervoor steun in aan- komt ^.eer Brusselaers deed deze uitlatin- aan het eind van de studiedag tij- «de afsluitende discussie met een [UD waarvan hij ook deel uitmaakte sderop de dag sprak het kamerlid B. [oekhuis PvdA) in plaats van zij n ver- tderdecollega J. Worrell (ook PvdA). [parlementariër plaatste de decen- ilBatiewetgeving in een ruim politiek ider en constateerde dat deze oor- ronkelijk de bedoeling had de bevol- ag dichter bij het welzijnsgebied te tokken. Volgens de heer Broekhuis jit de praktijk geleerd dat dit doel Kt bereikt is. Hij noemde het gevaar ,jt dat het decentralisatiegebeuren rrordt tot een bureaucratisch gebeu- De heer Broekhuis vroeg zich ver- kafof het geen tijd wordt om met het ttiitralisatiebeleid op het huidige ni- Bti te stoppen. De betrokken ambte narij de gemeenten krijgen dan een apauze om deskundigheid te kwe- :0p dit terrein. ■ciscussiedag werd vrijdag georgani- Kd door de staven MBO-SD en HBO- In de cursusplaats Middelburg, üe opleidingen maken deel uit van 'Stichting voor Opleiding tot Sociale *ed uit Haarlem. !«dt sprekers behoorde onder ande- aJanny de Boer, medewerkster van Slichting W'elzijnsmarketing in lutcrdam. Zij bepleitte bij de wel- qtsplanning het gebruik van 'wel- ipsmarkct ing'. Volgens de spreekster daarmee twee doelen gemak- fckjker bereikt, het 'concretiseren idotlen van het beleid in evalueer- j termen' en het afstemmen van be- I op problemen wensen en interes- tsdie de doelgroepen zelf als zodanig «lieer J van Ierland, directeur van Ifflgd en Gezin in Middelburg, sprak jrerTraktljkervaringen met decentra- hatie en de functie hierbij van kwa- tanderzoek vanuit de eigen instel- kg'. De spreker kwam daarbij tot de conclusie dat decentralisatie als zoda- cj wenselijk en noodzakelijk is, even- ttlzou ze niet naar alle dertig gemeen- in Zeeland toe moeten gebeuren. 5:1 zou leiden tot 'onverantwoorde ver- nippering van menskracht, bereik- taiheid en deskundigheid'. De heer fin Ierland pleitte dan ook voor decen- tilisatie via drie of vier regio's. Dfheer D Eveleens, als projectcoördi- atorproefproject. spcifiek welzijn regio BtBevelanden sterk betrokken bij de roblematiek, sprak over de 'merkbare tnoeden op de kwaliteit van het werk ai de maatschappelijke dienstverle- "gvan het gedecentraliseerde beleid tbet kader van het project'. Hij kwam K de conclusie dat dit antwoord in dit Whim nog niet te geven is. Wel vond 5 dzt de decentralisatie wel degelijk rted heeft op het gedrag van diverse wolkenen. Zo constateerde de heer beiwnseen sterk toegenomen kennis tn belangstelling voor deze werk- wtblj gemeentebestuurders en amb- fcaren. Burnaast is er volgens hem sprake ua een grote bemoeienis van de in gaan dat het gevaar dreigt dat hun be langen onevenredig veel aandacht op eisen van de gemeentelijke overheid. Bij de bevolking zou er overigens spra ke zijn van een zich afzetten tegen de werksoort van de maatschappelijke dienstverlening. Tenslotte was de spreker blij met het ontstaan van meer overleg tussen gemeentebesturen en instellingen. i ADVERTENTIE i Uw huis is waarschijnlijk uw meest waardevolle bezit. Dus is het dubbel en dwars regelmatig onderhoud waard. Natuurlijk, schilderen kost geld. Maar repareren is stukken duurder. Stel daarom samen met de schilder een onderhoudsplan voor uw huis op. Publikatie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH). HULST - Mevrouw J. de Rechter, wo nende in het verzorgings- en bejaar dentehuis 'De Blaauwe Hoeve' in Hulst wordt vandaag, zaterdag 102 jaar. Me vrouw De Rechter is al dertien jaar woonachtig in het Hulster verzor gingstehuis. Daarvoor genoot ze van een welverdiende rust bij haar dochter te Sint-Jansteen, mevrouw A. Zwarte- lé-de Rechter. Ondanks haar hoge leeftijd is mevrouw J. de Rechter nog goed ter been en voor al ook geestelijk. Ze voert dan ook nog uitvoerige gesprekken met haar kinde ren en kleinkinderen en is ook elke dag nog nieuwsgierig wat er zich in Hulst en omstreken allemaal afspeelt. De krant kan ze niet meer lezen, maar het perso neel van de 'Blaauwe Hoeve' is gaarne bereid haar dat nieuws eike dag te ver tellen. Lezen doet ze overigens zelf nog wel in boeken met grote letters Het bestuur van 'De Blaauwe Hoeve' houdt vandaag een feestmiddag, die be gint met een feestelijke bijeenkomst om half elf in de vergaderzaal. Burge meester P. J. Molthoff van de gemeente Hulst zal dan de jarige namens het ge meentebestuur zijn felicitaties aanbie den Voor de middag volgt dan ook een gezellig samenzijn met koffie en gebak, waarna rond het middaguur alle fami lieleden van het Hulster bejaardente huis een diner krijgen aangeboden, waarbij ook alle bewoners van de afde ling van mevrouw De Rechter aanzit ten. Na de middag volgt om drie uur een familie-reünie in de vergaderzaal van de 'Blaauwe Hoeve'. flflOAG 20 MAART 1982 Doeke IJsma (D'66) J irengt werkbezoek 1 jan Dow Chemical IERNEUZEN - De D'66 europarlemen- Wr Doeke IJsma brengt maandag M werkbezoek aan het Terneuzense wxem Dow Chemical. Hij wordt daar- ii] vergezeld door enkele statenleden W D'66 onder wie lijsttrekker me- "ouw j. Boogers-Quaak. Bij Dow fwktIJsma onder meer over de inter- atonale milieuwetgeving en de ener- Pïpnjzen. 's Avonds houdt hij om 20.00 w een inleiding in het Terneuzense staurant 'Vijverhof. PZC/provincie töUPPINE - Vice-voorzitter Piet ijkers van de Industriebond FNV dat de Industriebond CNV het fitten afweten bij de onderhande len over de ziekengelduitkering in "metaalsector. „Het akkoord, dat "Wveris bereikt, komt dan ook vol- voor rekening van onze bond en «ItleBLHP, die ons van begin af aan ««Sesteund. Het CNV wilde dat aan- ukelijliqok wel, maar vond achteraf 1 tlle werkgeversvoorstellen be- wekbaar moesten zijn", zei hij vrij- Jjttvond in Philippine op de jaarver- «wingvan de Industriebond FNV af- Sas van Gent. Volgens Spijkers zal de federatieraad van de FNV. die op 29 maart bijeen komt. zich ongetwijfeld uitvoerig bezig houden met de opstelling van het CNV 'dat ook in andere sectoren nogal eens verstek liet gaan' De vice-voorzitter van de Industrie bond waarschuwde zijn leden dat met de overeensteifiming over het zieken geld in een aantal bedrijven nog niet alle 'hobbels' zijn genomen. „De onder handelingen over de collectieve ar beidsovereenkomsten moeten nog wor den gevoerd. In de metaal zou de prijs compensatie wel eens het volgende pro bleem kunnen worden", meende hij De organisatie wil verder, dat de tweede kamer de voorgestelde wijziging van de ziektewet 'die nog steeds op tafel ligt') ongedaan maakt. De FNV Groot Sas van Gent heeft b en w en de politieke partijen in de gemeen teraad in een brief gewezen op de 'on rustbarende' stijging van de woonlas ten in deze gemeente Volgens een on derzoek van de Industriebond en Kon- sumentenkontakt in 87 plaatsen is Sas de op drie na duurste gemeente. De FNV vindt dat de politieke partijen alles moeten doen om de lasten te druk ken, nu een groot aantal inwoners in financiële problemen is geraakt OP PAD Maandag 22 maart ZIERIKZEE - Huis van Nassau: Bij eenkomst PvdA met als sprekers tweede kamerlid Patijn, lijsttrekker J. P. Boersma en statenlid P. de Nooijer; 20 uur. TERNEUZEN - Zuidlandtehater: Bijeenkomst GPV met als inleider statenkandidaat P. Roose; 20 uur. THOLEN - Zaal 'De Kroon' Bijeen komst Linkse Samenwerking PSP/ CPN met inleiders lijsttrekker H. Du- pré en H van den Boomgaard; 20 uur./ GOES - Prins van Oranje: Bij eenkomst KNOV over middenen kleinbedrijf met lijsttrekkers politie ke partijen; 20 uur. KRUININGEN - Ons Dorpshuis: Slotbijeenkomst CDA. met als inlei ders tweede kamerlid H. Eversdijken lijsttrekker E. Ph. Nieuwkerk; 20 uur. VLISSINGEN - Verkiezingsavond PPR met als inleidster fractievoor zitter Ria Beckers in de tweede ka mer; 20 uur. Zaterdag 20 maart VLISSINGEN - 't Anker: Bijeen komst PvdA met staatssecretaris Dales, lijsttrekker J P. Boersma en mevrouw C. van Zanten-Leijsen; 14 uur. C. van Waterschoot: MIDDELBURG - De samenwerking tussen de ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen en die in Brugge en Gent moet worden uitge bouwd en bestendigd. Dan hoeft niet te worden gemikt op de totstandko ming van eén groot Zeeuws-Vlaams ziekenhuis. Dat zei de heer C. van Waterschoot, lijsttrekker van de combinatie PPR-EVP voor de sta tenverkiezingen, vrijdagavond op een bijeenkomst van zijn partij in de Concert en Gehoorzaal in Middel burg. De heer Van Waterschoot duidde aan, dat Zeeuwsch-Vlaanderen zeer gunstig ligt ten opzichte van de grote en uiterst moderne ziekenhuizen in Brugge en Gent. Hij meende, dat men de drie ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen moet behou den en dat men zich voor superspe cialismen op België moet richten. De heer Van Waterschoot meende, dat ook het overleg met België over de grensoverschrijdende milieu verontreiniging en over ruimtelijke ordening moet worden geïntensi veerd Daartoe zou contact gezocht moeten worden met het officiële Vlaamse deel van de Belgische rege ring. De heer Van Waterschoot duid de overigens aan, dat bilateraal over leg niet zo eenvoudig is. Het PPR-tweede kamerlid P. Lank- horst ging vrijdag in Middelburg m op de problematiek rond de kerncen trales in Borssele en Dodewaard. Hij herinnerde eraan, dat in het regeer akkoord is vastgelegd, dat binnen een half jaar een studie over deze zaak zou zijn afgerond en hij wees erop, dat met die studie nog steeds niet is begonnen Een motie van de PPR. waarin het kabinet werd ge vraagd in ieder geval nog dit jaar een standpunt te bepalen, werd donder dag in de tweede kamer mede door het stemgedrag van het CDA verwor pen. stelde Lankhorst. Tijdens de vergadering werd een verklaring van afschuw aangenomen over de moord op vier Nederlandse journalisten in El Salvador, de massale uitroeing van de bevolking en de Amerikaanse rol hierbij. De verklaring wordt ver stuurd naar de ambassade van El Salvador Eversdijk (cda) woedend op RPF- voorman Colijn TERNEUZEN - Het CDA-kamerlid drs. H. Eversdijk is woedend op de lijsttrekker van de combinatie RPF- GPV voor de statenverkiezingen, de heer H. J. Colijn. om uitlatingen, die de heer Colijn onlangs deed in een interview met het Reformatorisch Dagblad. De heer Colijn bestempel de het CDA in dat vraaggesprek als 'een bankbiljet zonder watermerk'. Tijdens een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij in Terneuzen zei de heer Eversdijk daar vrijdag over: „We zijn in het CDA al heel wat ge wend. maar we zijn nog nooit uitge maakt voor een bende valsemun ters". De heer Eversdijk kwalificeerde de uitlatingen van de heer Colijn als „gemeen De heer Eversdijk ging in zijn toe spraak in op de veüigheidsproble- men in het Deltagebied en hij kon digde aan bij het Oosterscheldede- bat in de tweede kamer aandacht te vragen voor het feit. dat het Wester- scheldegebied nog lang niet Delta- veilig is. Het CDA-kamerlid sprak verder over de derde dubbeldekker en hij consta teerde: ,,Er staat voor die derde dub beldekker nog geen dubbeltje op de begroting van verkeer en waterstaat, ondanks alle mooie persberichten van de Zeeuwse D'66-aanvoerster". (Van onze parlementaire redactie) A RNHEM-VENLO - CD A-fractielei der Lubbers heeft vrijdagavond de PvdA verantwoordelijk gesteld voor een verdere groei van de werk loosheid. Tijdens een spreekbeurt in Arnhem verweet hij zijn coalitie partner door besluiteloosheid de werkgelegenheid in de bedrijven verder aan te tasten. Lubbers zei dat het CDA het uitblijven van beslui ten niet mag toestaan. Het optreden van de PvdA leidt vol gens Lubbers verder tot een verslech tering van het draagvlak van de Ne derlandse economie. Het kan daar naast zelfs uiteindelijk leiden tot aantasting van de koopkracht van de laagstbetaalden. Lubbers herinnerde eraan dat al tij dens de informatie van de economen De Galan en Halberstadt besloten was dit jaar twee miljard te bezuini gen. Nieuwe tegenvallers en het be- Partijen staken 8,5 miljoen in verkiezingen '81 GRONINGEN - De politieke partij en hebben bij de Tweede-Kamerver kiezingen van mei vorig jaar gemid deld één gulden neergeteld voor het behalen van één stem. Dat blijkt uit een onderzoek van drs. R. A. Koole van het Documentatie centrum Nederlandse Politieke Par tijen in Groningen. In totaal gaven de politieke partijen in ons voor het paaien van de kiezers in mei '81 bijna 8,5 miljoen gulden uit. De PvdA scoorde het hoogst met ruim 2,8 miljoen gulden, het CDA gaf 1,5 miljoen uit, de WD ruim 1,1 mil joen en D'66 en PPR elk ongeveer een half miljoen gulden. Omgerekend telde D'66 voor elke be haalde stem bij de Tweede-Kamer verkiezingen 53 cent neer, het CDA 56 cent. de WD 77 cent en de PvdA f 1,16. De kleinere partijen moesten meer geld neertellen om stemmen te vergaren. Het GPV spande daarbij de kroon met f 4,62 per stem. Uit een vergelijkbaar onderzoek in België komt overigens naar voren dat daar in 1981 ongeveer f 7 per kiezer is uit gegeven. sluit om 5000 woningen extra te bou wen. maken een hoger ombuigings bedrag thans noodzakelijk, zei hij. Maar Lubbers acht het onwaar schijnlijk dat nog dit jaar het gewen ste bedrag van f 4.5 miljard volledig zal kunnen worden bezuinigd Hij stemt ermee in dat de effecten van de bezuinigingen dit jaar aan zienlijk minder zullen zijn dan het ge wenste bedrag. Maar dat mag geen reden zijn om dan maar helemaal niets te besluiten. Het betekent vol gens hem dat de rest dan volgend jaar moet worden omgebogen. Als de overheid inkomensoffers vraagt van de werkenden, zoals ge beurt met de ziektewet-plannen van het kabinet, dan moet zij ook de col lectieve sector aanpassen. En daarbij past. volgens Lubbers, een bijdrage van de uitkeringstxekkers Kaomga Ondertussen riep WD-voorzitter Kamminga in Venlo de overheid op de „luxe" uit het gebouw van de so ciale zekerheid te halen. Hij zei op de vrijdag begonnen partijraad dat hervormingen nu moeten worden aangebracht. „Als wij nu niets doen, dan doen wij de mensen met een uit kering van morgen tekort." De fundamenten van het stelsel moe ten echter wel in tact blijven, zei Kamminga. Daarbij wil de WD ook de koopkracht van de echte minima in stand houden. De liberalen willen verder het verschil tussen minimum loon en minimumuitkering vergro ten. „Uitgangspunt moet zijn dat ex tra prestatie, extra inspanning moet worden gestimuleerd." Het kabinet is volgens de liberale partijleider niet in staat de proble men op te lossen. Het is volgens hem een „eindeloos vooruitschuif-kabi- net". Een échte aanpak van de pro blemen ontbreekt tot nu toe. Met name de bestrijding van de werkloosheid moet bij het kabinets beleid voorop staan. Dat kan niet door bestaande banen in tweeën te hakken, maar er moet werk gescha pen worden door de bedrijven Die moeten nieuwe produkten ontwikke len en nieuwe markten vmden. Maar Kamminga gelooft dat werklo zen niet blij moeten worden gemaakt met de hoop dat zij spoedig weer aan de slag kunnen. Terwijl er de komen de jaren nog eens een half miljoen schoolverlaters op de arbeidsmarkt zullen komen, is een oplossing alleen mogelijk door op grote schaal de ar beidstijd te verkorten. Dat moet dan gebeuren tegen inlevering van een beperkt deel van het loon, zei de WD-leider. Wiegel WD-fractieleider Wiegel herhaalde op de partijraad zijn gebruikelijke aanval op D'66. Deze partij is volle dig afgegaan, zei hij. Wiegel herin nerde eraan dat D'66 felle kritiek had op de reis van premier Van Agt naar Zuid-oost Azié. Ook het uitblij ven van de Voorjaarsnota was bij de Democraten verkeerd gevallen. Maar van deze kritiek bleef tijdens het Kamerdebat van donderdag niets over. POLITIEK CAFE IN MIDDELBURG werk gegaan moet worden om te voorkomen, dat dat arbeidsplaatsen kost. In het algemeen merkte hij op. dat op luxe zaken bezuinigd kan wor den, maar dat bij voorbeeld op het terrein van natuur- en landschapsbe scherming en volwasseneneducatie grote terughoudendheid moet wor den betracht. De heer J. D. de Voogd, lijsttrekker van de WD, sloot geen onderdelen van mogelijke bezuinigingen uit. Ook hij wees naar het streekplan- werk. Hij meende, dat het provin ciaal apparaat niet mag worden uit gebreid en hij pleitte voor een beper king van het aantal op te stellen no ta's op verschillende beleidsterrei nen. Mevrouw Boogerd van D'66 meende, dat door het provinciaal ap paraat door te lichten een miljoen gulden zou kunnen worden gevon den en verder zag ze, als dat moet, mogelijkheden tot bezuiniging op wegen, het eventueel nieut bouwen van de vaste Westerschelde-oever- verbinding en het eventueel niet bou wen van de provinciale bibliotheek. Tegen die laatste suggestie keerden zich de heren Nieuwkerk en De Voogd. MIDDELBURG - Lijsttrekker mr. J. P. Boersma en statenkandidaat W. Don willen zich in het nieuw te vor men dagelijks bestuur van de pro vincie gaan bezighouden met de por tefeuille economische aangelegen heden. Dat zei de heer Boersma vrij dag in het politiek café in het Mid delburgse „Schuttershof, waar de lijsttrekkers van PvdA, CDA, WD en D'66 nog eens met elkaar in de slag gingen. De heer Boersma zette een aanval in op de gedeputeerde P. G. van den Bosse van het CDA, die zich in de afgelopen vier jaar met economische aangelegenheden heeft bemoeid. „Het college draagt een gezamenlijke verantwoordelijk heid, maar de CDA-gedeputeerde is de eerstverantwoordelijke voor eco nomische aangelegenheden. En daar is in de afgelopen periode niets aan gedaan", zei Boersma. Ook mevrouw J. L. A. Boogerd van D 66 viel het CDA aan. Zij keerde zich tegen uitlatingen van de heer E. Ph. Nieuwkerk, lijsttrekker van het CDA. die D'66 onervaren heeft ge noemd in bestuur. De heer Nieuw kerk zei in zijn antwoord op de kri tiek onder meer. dat het college van gedeputeerde staten als geheel in de afgelopen vier jaar te weinig zakelijk is opgetreden. In een eerste ronde van de discussie, die werd geleid door PZC-hoofdre- dacteur M. P. Dieleman. gaven de lijsttrekkers aan, waar naar hun oor deel in de toekomst bezuinigd kan worden als de noodzaak daartoe zich voordoet. De heer Nieuwkerk meen de, dat het apparaat van de griffie effectiever kan gaan werken, dat be zuinigd kan worden op wegenaanleg, dat energiebesparing kan worden doorgevoerd en dat streekplannen eenvoudiger gemaakt kunnen wor den. De heer Boersma hield zich wat de bezuinigingen betreft op de vlak te. Hij meende, dat 'waar in vlees ge sneden wordt, uiterst voorzichtig te Politieke avond van KNOV in Goes MIDDELBURG - Het Koninklijk Ne derlands Ondernemersverbond iKNOVl houdt maandagavond 22 maart om 19 uur een provinciale 'po litieke avond' voor alle mensen van het midden- en kleinbedrijf. De bij eenkomst wordt gehouden in de Prins van Oranje aan de Nieuw- straat in Goes. Na een openingswoord door geweste lijk voorzitter de heer W. D. M Kay- ser worden er vijf inleidingen gehou den De heer R Indemans, algemeen secretaris KNOV, spreekt als eerste over het midden- en kleinbedrijf en zijn visie daarop Over hetzelfde the ma komen daarna de heer E. Nieuw kerk (fractieleider CDA in staten), de heer B de Groot (lid provinciale com missie economische zaken voor de PvdA), mevrouw J. Boogerd-Quaak (fractieleider D'66 in staten) en de heer J. D de Voogd (fractieleider WD in staten). Na de pauze nemen de sprekers deel aan een forumdis cussie met de aanwezigen. W. PRentier W. P. Rentier (sgp) Walcheren is vol MIDDELBURG - Wat de recreatie en het toerisme betreft is Walcheren vol. Dat zei de SGP-kandidaat voor de statenverkiezingen, de heer W. P. Rentier, vrijdagavond op een bij eenkomst van zijn partij in de Ont- moetingskerk in Middelburg. Hij stelde, dat de economische kant van de recreatie en het toerisme wel be langrijk is. maar niet alles mag over heersen. De heer Rentier meende, dat de overdruk op het gebied naar eiders afgeleid moet worden. „Bo vendien moeten we oppassen dat de oorpronkelijke Walcherse bevol king niet wordt teruggedrongen naar een 'reservaat' omdat strand- bezoek niet meer mogelijk is voor geklede badgasten", aldus de heer Rentier. Hij pleitte ervoor, dat een ruimtelijk beleid gevoerd wordt, waarbij de kleine kemen hun natuurlijke groei royaal kunnen opvangen. De heer Rentier keerde zich tegen de gedach te, dat van Walcheren een weüandre- servaat moet worden gemaakt. Hij duidde aan. dat de hoofdfunctie van het Walcherse platteland de land bouw is en hij stelde, dat die bedrijfs tak ontwikkelingsmogelijkheden moet behouden en dat de eigenaren- gebruikers moeten kunnen beslissen over een door te voeren ruilverkave ling. De heer R. van Ommeren, lijsttrek ker van de SGP, sprak onder meer over gezondheidszorg, een zaak, die in de afgelopen vier jaar door hem als lid van gedeputeerde staten is behar tigd. Hij duidde aan, dat door inten sief contact met 'Den Haag' wel wat 'succesjes' zijn bereikt, onder meer wat betreft de uitbreiding van het aantal bejaardenbedden op Walche ren. Hij bestreed de stelling van CDA-statenkandidaat. dat er m Zee land voor 2000 bejaarden geen bed den in bejaardenoorden zijn Volgens de heer Van Ommeren heeft de heer Scheffers gegevens uit verschillende rapporten verkeerd geïnterpreteerd. BROUWERSHAVEN - Drie Brou- wershavense dames, allen lid van de PvdA, zijn boos op het CDA in Zee land omdat die partij ln de CDA-ver- kiezingskrant een foto van hen heeft gepubliceerd. Het CDA meende de verkiezingskrant, te verspreiden in een oplage van 80.000 exemplaren - op te fleuren met een foto van dames in Zeeuwse klederdracht. De drie dames op de foto, mevrouw T. Slab- bekoorn-Rijn, de vrouw van de bur gemeester van Brouwershaven, C. Slabbekoorn, een dochter van het burgemeestersechtpaar en me vrouw K. de Jonge-Hoekman, zijn daar verontwaardigd over. Het CDA-bestuur heeft intussen veront schuldigingen aangeboden voor het gebruik van de foto. „We hebben die foto van een free lanee-fotograaf ge kocht en we meenden die te kunnen plaatsen. Dat is onjuist geweest en we bieden onze excuses aan", zei een woordvoerder van het CDA-bestuur vrijdag. De drie dames aanvaarden die ver ontschuldigingen wel, zo liet me vrouw Slabbekoorn vrijdag weten, maar ze willen bovendien een scha devergoeding. „We vinden het heel onachtzaam, wat het CDA heeft ge daan. Die foto is twee jaar geleden gemaakt in verband met een jubi leum van de dialectenvereniging. En nu verschijnt die in een CDA-krant. We zouden daar nooit toestemming voor gegeven hebben, want we zijn alle drie overtuigde PvdA-leden", zei mevrouw Slabbekoorn. We zullen na gaan hoe we aanspraak kunnen ma ken op een schadevergoeding. Niet voor onszelf trouwens, want dat geld zou naar de Novib gaan"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 9