{Rijkswaterstaat gaf in Sruinisse wél alarm MILJOENENSCHADE MARKIEZAATSKADE IRU& TIJDIGE WAARSCHUWING Kamerleden D'66 met Energo-project naar eigen ministers Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/ Bi S/BRUINISSE - De gemeente Bruinisse en de vier bedrijven op het Buitendijkse haventer- ar, zijn afgelopen woensdag door toedoen van rijkswaterstaat Zeeland wél gewaar- md voor een extra hoge waterstand (met de kans op overstroming van het havengebied). Het aal ging u'1 °P grond van een interne vegeling tussen rijkswaterstaat Zeeland en het KNMI- ionin Zierikzee. De regeling houdt in dat bij een te verwachten waterstand van 3 meter plus ofhoger, waarschuwingen gegeven worden aan de Bruse havenbedrijven en de gemeente, tdting J Rus van rÜkswaterstaat naar het uitblijven van tijdige waar- gewaarschuwd. Verder niet. Er zijn Ödelburg. Hij is het dan ook vol- inieteens met de visie van burge ter T. C. Hekman van Bruinisse. meen onderzoek heeft gevraagd ^RDAG 13 MAART 1982 provincie kroep boete voorwaardelijke if voor rijden Hier invloed schuwing voor de stormvloed (in Brui nisse kwam het water tot een peil van 3.64 meter plus NAP». Rus zegt dat 's woensdags voor 17.00 door personeel van de Grevelingensluis bij Bruinisse contact is opgenomen met de bedrij ven. Kort na 17.00 was ook de gemeen telijk havenmeester op de hoogte ge steld. „Toen de waarschuwing uitging was het personeel nog in de bedrijven aan wezig. Men had dus gemakkelijk aller lei voorzorgen kunnen nemen", aldus ing. Rus Dat zulks niet is gebeurd schrijft hij toe aan het feit dat menigeen aanvankelijk dacht dat het zo'n vaart niet zou lopen. De waarschuwing was eerst voor een waterstand van ongeveer 3 meter plus NAP Later op de avond ging er een tweede waarschuwing uit, nu voor een peil van 3.20 plus NAP. Daarna is er niet meer gewaarschuwd Burgemeester Hekman is door rijkswa terstaat niet persoonlijk benaderd. Rus: „We hebben de daarvoor in aan merking komende gemeenteabtenaar IHAAG - Het gerechtshof in Den [bttfl de 36-jarige M. B. uit Oost- [Ttroordeeld tot duizend gulden tentwee weken voorwaardelijke Igenisstraf alsmede vier maan- toorwaardelijke intrekking van wewijs, beide met een proeftijd [wee jaar. jachte was in hoger beroep gegaan een vonnis van de Middelburgse ierechter, waarbij hij werd veroor- Itot vijfhonderd gulden boete, ne- manden intrekking van het rijbe- entwee weken voorwaardelijke ge- Tweede Open avond •nisstraf. Hij had onder invloed drank (promillage 2.24) zijn auto Bird. De procureur-generaal had edging van het vonnis van de poll ster geeist. maar de voorwaarde- Btrekking van het rijbewijs op vier den willen brengen. De verdedi- id gevraagd het rijbewijs alleen op dagen geldig te verklaren, omdat Sent het moeilijk kan missen van- tzijn werk. tieenschapswerk «1st komt niet nd als er moet n bezuinigd KT-Een algemene bezuiniging op «bodies aan verenigingen, instel- oengroeperingen in de gemeente a al voor de begroting 1983 van k ftmetnschapswerk Hulst cata- ftie gevolgen hebben. Dat zegt het ilijks bestuur van het gemeen- pswerk. Het dagelijks bestuur dit weten naar aanleiding van het loek van de gemeente om bij het dellen van de begroting rekening te denmet daling van de gemeentelij- ukomsten door bezuinigingen in de sbijdragesfeer. dagelijks bestuur heeft nu op eigen aüef gekort op de begroting door accrés, een trendmatige verhoging, ;tebrengen van 3,5 procent tot een procent. Omdat het gemeen- pswerk nu geconfronteerd wordt een stijging van de vaste lasten, iiniur, energie en porti, was die be- bgalleen mogelijk door de postac- Hten met 25 procent terug te bren- ,Hoe groter deel de vaste lasten je begroting uitmaken, hoe zwaar- verlaging van het accrés op je ibele lasten, in dit geval onze 'acti- Sten'. inhakt", licht directeur Cor Leuven van het gemeenschaps- ttoe. gemeenschapswerk raamt voor '83 tekort van bijna 295.000 gulden. De ltlng zal het college van b en w om subsidie ter grootte van dit bedrag gen. De begroting en de daarbij be- imde aanbiedingsbroef moet nog het algemeen bestuur van het ge- aschapswerk worden vastgesteld. Igebeurt in de vergadering van het bestuur woensdag 17 maart a bureau van de stichting in Hulst, wgadering begint om 20.00 uur. Na keuring gaat de begroting, verge len een subsidieaanvraag. naar b van Hulst. Dat moet voor 1 april leuren. 'taatssecretaris 'an der Doef op werkbezoek Zeeland NIDDELBL'RG Staatssecretaris L'ander Doef van verkeer en wa- teMaat brengt woensdag 17 ■urt een werkbezoek aan Zee bad. Aan de orde komt daarbij nwal de lpg-problematiek: het «rvoer over de Westerschelde en «wetgeving. s Morgens is daarover een gesprek ®et gs. In de middaguren brengt van der Doef een bezoek aan Euro- Psomi zich over de gang van zaken fflflit bedrijf te laten voorlichten. Wk staat een bespreking bij Dow wenucai op het pogramma. In de Morgenuren komt ook de positie het vliegveld Midden-Zeeland ™j orde. tijdens een gesprek ■f\ en een delegatie van het whtmgsbestuur ®®^NSZand - Aan de protestant- f"w»psche faculteit van de de uni- Era&G V?n Brussel is 9 maart de "■"ttuceoüaat in de protestantse ™heid verleend aan A. Jobsen jntenszand met de grootsteder- Rijn-Schelde instituut in Middelburg MIDDELBURG - Het Rijn-Schelde-in- stituut houdt woensdag de tweede open avond in de serie Zeeland en de derde wereld. De eerste avond was ge wijd aan de grondstoffenproblema- tiek. Deze bijeenkomst staat in het te ken van het energiegebruik met be trekking tot de derde wereld. De plaats van het onderwerp binnen het project Zeeland en de derde wereeld wordt toegelicht door Dominugue Dom. Zij is medewerkster van het Rijn- Schelde-instituut. Spreker tijdens deze bijeenkomst is Wim Kersten uit Til burg. lid van het Zuid-Nederlands ener giecomité. De bijeenkomst (aanvang 20.00 uur) wordt gehouden in het Rijn- Schelde-instutuut aan de Dam in Mid delburg. grenzen. We waarschuwen tenslotte ook de koningin niet". De medewerker van rijkswaterstaat maakt duidelijk dat de regeling samen met het KNMI speciaal getroffen is om de Bruse be drijven van dienst te zijn en schade door wateroverlast te beperken. Over schadevergoeding als gevolg van eer dere waterproblemen is nog een juridi sche procedure aan de gang tussen de bedrijven en rijkswaterstaat. Een commissie onderzoekt of aan de bedrij ven schadevergoeding toegekend moet worden, vanwege de verschuiving van het tijdstip einde-Deltawerken van 1978 naar ten minste 1986. Directeur H. Padmos van de machine fabriek en zijn collega J van Duiven- dijk van de jachtwerf bevestigen dat ze 's middags zijn gewaarschuwd voor ex tra hoog water, gevolgd door een twee- Sluisse jeugd- en sportverenigingen gaven staaltje van hun kunnen ten beste SLUIS - Vrijdagavond hield de sport raad van Sluis een manifestatie van sport- en jeugdverenigingen binnen de gemeente Sluis. Bij de plaatselijke sportzaal kwamen ongeveer 120 be-' langstellenden kijken naar wat Sluis de jeugd te bieden heeft. Voor de pauze traden het majóretten- peloton Belfort, de kleutergym WIK, tennisvereniging LTVS, de stichting Scouting I en de schaakclub 'De Sluisse Toren' op. Bij de schaakdemonstratie werd een wedstrijd gespeeld tussen het oudste lid. 65 jaar, en het jongste lid. acht jaar Na de pauze gaven de afde ling volleybal van WIK, de voetbalver eniging SV Sluis, de gymvereniging WIK I. de stichting Scouting n en de gymvereniging WIK II een demonstra tie. De avond werd besloten met een optreden van het maiorettenpeloton. de signaal omstreeks 20.30 uur ..Maar daarna hebben we niks meer gehoord, terwijl het te verwachten peil toch steeds hoger werd. Er was wel een wachtsman aanwezig, maar het water steeg zo sterk dat we niet meer tijdig maatregelen konden nemen", vertelt Padmos. Burgemeester Hekman bevestigt dat: hij wijst erop dat de gemeente zelf ook later op de avond niet op de hoogte werd gesteld van het sterk wassende water. De burgemeester beklemtoont dat er grenzen aan het menselijk kun nen en de techniek zijn en dat het 'op- jaag-effect' nauwelijks was te voor zien. Secretaris S. Rijkse: Andere argumenten voor eis aftreden PvdA-voorzitter VLISSINGEN - „De vijf bestuursleden van de afdeling Vlissingen van de PvdA hebben andere argumenten om de positie van voorzitter H. W. K. Meij er ter discussie te stellen. Wij nemen dan ook afstand van de argumenten, zoals die zijn genoemd in het bericht over de bestuurscrisis binnen de PvdA in de PZC van vrijdag". Dit zegt secre taris S. Rijkse van de afdeling Vlissin gen van de PvdA naar aanleiding van dit bericht, waarin werd gemeld dat vijf bestuursleden het aftreden van de voorzitter eisen en twee bestuursleden hem gehandhaafd willen zien. De heer Rijkse liet vrijdag weten de an dere argumenten voor het aftreden van de voorzitter niet te willen noemen. De ze worden volgens hem uiteengezet in een verklaring tijdens de ledenvergade ring van donderdag. Deze wordt overi gens gehouden in 't Anker en niet in De Zwaan te Oost-Souburg, zoals gemeld in de krant van vrijdag Deze besloten ledenvergadering begint om 20.00 uur. De vijf bestuursleden van de PvdA, die hebben aangedrongen op het aftreden van Meijer, zijn volgens Rijkse met na me niet gelukkig met de suggestie, dat zij ontevreden zouden zijn over de mo gelijkheden om invloed uit te oefenen. Dit is volgens Rijkse in ieder geval geen argument voor de vijf bestuursleden, om de positie van Meijer ter discussie te stellen. sluizen en de Molenplaat (bij Bergen op Zoom), is in de loop van vrijdag ver breed tot ongeveer 150 meter. Rijkswa terstaat slaagde er niet in. ondanks in zet van veel mensen en materiaal, de bres in te dammen. Er is een 'noodplan' opgesteld, op grond waarvan over twee weken de Markiezaatskade weer gesloten moet worden. De wijze waar op de dam het beste hersteld kan wor den. zal door rijkswaterstaat (Delta dienst-oost) worden bestudeerd. De omvang van de schade is nog niet aan te geven. Een woordvoerder van de Deltadienst liet welen dat er zeker en kele miljoenen guldens met herstel van de damdoorbraak gemoeid zullen zijn. Springtij en storm zorgden in de nacht van woensdag op donderdag voor een gat van zo'n 50 meter in de Markiezaats kade Dat was op de plaats waar de zuidelijke dam izand. bekleed met mijnsteen. kunstweefsel en stortsteeni aansluit op de zogeheten sluitkade istortsteen). Op die plaats was de nieu we Markiezaatskade nog met op de ge wenste hoogte (2.25 meter in plaats van 3.50 meter plus NAP). Door de storm vloed had het water op het lage deel van de kade vrij spel. waardoor een groot scheepse zanduitspoeling optrad. Rijkswaterstaat probeerde aanvanke lijk uitbreiding van de bres in de kade te voorkomen door het dumpen van stort- steen De weersomstandigheden waren echter té ongunstig om succes te verze keren. Rijkswaterstaat besloot de natuur een handje te helpen. Vrijdag werd begon nen het gat in de kade te vergroten. Over een afstand van ongeveer 150 me ter zal de bekleding van de zuidelijke dam verwijderd worden, zodat het zandlichaam bloot komt Doel het te rugdringen van de stroomsnelheden. zodat verdere vergroting en uitschu ring (gemeten is al een diepte van 10 meter) beperkt kan worden. Zonodig zal de bres op kunstmatige wijze tot cir ca 600 meter vergroot worden. Een ver dere verbreding wordt niet noodzake lijk geacht, omdat dan de invloed van de stroom vrijwel is teruggedrongen. Rijkswaterstaat gaat vier methoden onderzoeken voor de hernieuwde slui ting. Daartoe behoort de inzet van heli kopters. De problemen in de Markiezaatskade - die overigens geen directe zeewerende functie heeft - leidden tot sterke dwars- stromingen op de Schelde-Rijnverbin- ding. Vooral de binnenscheepvaart on dervond hiervan hinder. Omdat ook in de komende periode dergelijke proble men kunnen opduiken, heeft rijkswa terstaat geadviseerd zoveel mogelijk de route via het Kanaal door Zuid-Beve land te nemen. Dat voorkomt vertra gingen. Werkzaamheden aan dit kanaal zijn in verband hiermee voorshands uit gesteld. De Markiezaatskade zou. met enkele maanden vertraging, op 1 april offi cieel opgeleverd worden. Er waren al de nodige tegenvallers geweest, als ge volg van de slechte, slappe Ooster- scheldebodem. De kade bestaat uit een zuidelijk damvak. vanaf de Kreekrak- sluizen (1800 meter), een noordelijk damvak. vanaf de Molenplaat bij Ber gen op Zoom (1500 meter) cn middenin een sluitkade van 800 meter. De dam- vakken bestaan voornamelijk uit een bekleed zandlichaam; de sluitkade is gevormd met behulp van ruim 200.000 ton stortsteen. De damvakken moeten uiteindelijk op een hoogte van 4 meter plus NAP komen; de sluiskadc op 3,5 meter plus NAP. Het werk aan de kade was nog niet klaar. Het sluitgat moest nog op de hoogte komen. Vandaar dat de extreme waterstanden voor de problemen zorg den In de nacht van woensdag op don derdag was er een hoogte van plus 3.70 meter; donderdagmiddag kwam het peil tot plus 3.20 en pas vrijdagmorgen zakte het water (plus 2.30 meter bij hoogwateri Vandaag, zaterdag, wordt een verhoging van ruim één meter (tot boven plus 3 meten verwacht Dit keer is dat een geluk bij een ongeluk, het hoge water kan meehelpen het gat te vergroten om zodoende erger te vermij den TOMMEL IN THOLEN THOLEN - De tweede kamerfractie van D'66 zal bij de partijgenoten-minis ters Zeevalking (verkeer en waterstaat) en Terlouw (economische zaken) erop aandringen het windenergieproject in de Oosterscheldemonding een vervolg te geven. Het kamerlid D. Tommei heeft dat vrijdag laten weten, nadat hij met zijn fractiegenoot Schaper en een Zeeuwse D'66-delegatie een bezoek aan de Oosterscheldewerken had gebracht. De kamerleden menen, dat het Ener- reeds de pen moeten punten om go-project (waarbij electriciteit kan straks andere noodzakelijke werken Van Zanten (PvdA) Van Zwieten (WD) halen uit naar Zeevalking (D'66) MIDDELBURG - Tijdens een debat avond tussen de statenleden me vrouw C. van Zanten-Leijsen (pvda) en J. G. van Zwieten (vvd) voor de JOVD in Middelburg hebben beide inleiders uitgehaald naar minister Zeevalking van D'66. De bezuini gingsdrift van verkeer en water staat leidde bij beide politici tot de vrees dat Zeeuw se zaken daar onder te lijden zullen hebben. Van Zwieten stelde vast. dat uit de 'onverwachte' stormvloed van deze week de waarschuwing getrokken moet worden, dat vertragingen van de Oosterscheldewerken en bezuini gingen op de Goese sluis 'onverteer baar' zijn. „Waarschuwingssyste men, hoe goed ook, blijven mensen werk en mensenwerk kan falen", zo zei hij. Mevrouw Van Zanten kritiseerde de houding van de bewindsman van D'66 over de vaste oeververbinding en toonde zich zorgelijk over een be slissing rond een derde dubbeldek ker voor 1 april. Zij had uit PvdA- kring begrepen, dat Zeevalking die datum voor zijn beslissing in de Tweede Kamer niet meer heeft ge noemd en dat er pas in het najaar een plan voor alle zoute veren komt. Het PvdA-statenlid ondersteunde in haar betoog voorts het Friese plan om bouwvakkers aan de slag te hel pen via de renovatie van woningen. Van Zwieten ging in op de CDA-reac- tie, die is gevolgd nadat van VVD- zijde de combinatie dijkgraaf-staten lid was veroordeeld. Hij stelde vast, dat het CDA daar wel enige 'weinig elegante opmerkingen, maar geen ar gumenten' tegenover heeft gezet. Werkbezoek van 'Linkse Samenwerking' MIDDELBURG - Leden van de Linkse Samenwerking PSP/CPN brengen maandag, met het oog op de komende statenverkiezingen, een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren. 's Morgens staan er gesprekken op het programma met de directie van het havenschap Terneuzen. en aan sluitend met leden van de patiënten vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen 's Middags bezoekt men De Schelde in Vlissingen, waarbij gepoogd zal wor den een gesprek te hebben met direc tie. leden van de ondernemingsraad en andere personeelsleden. Later op de middag spreekt het gezelschap met directeur M D Dalebout van de PZEM over kernenergie en de opslag van radio-actief afval plus over ener- giepolitiek. worden gewonnen uit windenergie en ook kan worden opgeslagen in een waterbekken) meer kansen op renta biliteit heeft dan in de eerste rappor tage is aangeduid; daarbij is te den ken aan mogelijkheden die het pro ject onder premiering kunnen bren gen via de WIR. In Tholen liet Tom mei weten, dat hij en Schaper volgen de week over het Energo-project zul len praten met de D'66-bewindslie- den. Hij onderstreepte dat het werk aan de Oosterscheldekering „met kracht" moet worden voortgezet en dat bezuinigingen, die tot vertraging kunnen leiden, dan elders gezocht moeten worden. Mevrouw J. Boogerd-Quaak onder streepte in haar inleiding, dat Zee land - ook richting Den Haag - duide lijk moet aangeven waar men wel en waar geen bezuinigingen kan accep teren. Zij meende dat gs die prioritei ten snel moeten stellen, „anders is de provincie de grote verliezer in de con currentieslag om de centjes". Zij vond het van belang als de politiek in Zeeland „eindelijk eens volwassen gaat meedenken over de beznuini- gingen binnen het nationale beleid, die Zeeland raken". In dit verband wees zij erop. dat na de afronding van de Oosterscheldewerken op de be groting van verkeer en waterstaat weer wat lucht komt. „Zeeland zal nu ZLLÏJ in de kijker te plaatsen" Van Ommeren (SGP) verbaasd over verwijten van CDA ZIERIKZEE - SGP-lijstttrekker bij de statenverkiezingen R. van Om meren heeft zich verbaasd over de verwijten, die CDA-lijsttrekker E. Nieuwkerk aan het adres van de SGP heeft geuit, en die de lijstver- binding tussen zijn partij en de com binatie RPF GPV betreft. „Hoe heb ik het nu. CDA?" zei hij vrijdag avond in Zierikzee tijdens een ver kiezingsbijeenkomst van zijn partij. „Gij ziet toch reststemmen of restze tels liever niet bij links terecht ko men? Van Ommeren wees erop. dat ook bij vorige verkiezingen de SGP een der gelijke lijstverbinding is aangegaan. Ook de CD A-opmerkingen, dat hij als gedeputeerde met heeft gepoogd in de buurt van het CDA te blijven en zich eerder richting PvdA hadgeven, wees hij van de hand. Daarbij onder streepte hij. dat SGP en CDA op de zelfde lyn zaten toen de staten een motie over democratisering van be sturen met kleine meerderheid aan namen. En ook wees hij op de subsi diëring van het Zeeuwse Landschap, waarbu de SGP-gedeputeerde op de lijn van het CDA zat Dat de PvdA de voorkeur geeft aan D'66 in een ko mend college van gs boven de SGP achtte Van Ommeren „een compli ment aan mijn adres, want daarmee is dan tevens duidelijk, dat ik be paald met in de PvdA-hoek terecht gekomen ben". OP PAD Maandag 15 maart GOES - Slot Ostende: Discussie avond over 'Verkiezingen en milieu', met het oog op de statenverkiezin gen georganiseerd door het Zeeuws Coordinaüeorgaan. en met bijdragen van verschillende politieke partijen: 20 uur HULST - Den Dullaert: Verkiezings bijeenkomst CDA. Sprekers staats secretaris J. van Houwelingen van defensie, lijsttrekker E. Nieuwkerk en de statenkandidaten G. J. de Ja ger en J. Ramondt; 20 uur. THOLEN - Café Van Zanten 'De Kroon'; Bijeenkomst van de PvdA met als inleiders het tweede kamer lid B. Broekhuis, lijsttrekker J. P. Boersma en H. Venekamp; 20 uur. KAPELLE - De Vroone: Verkiezings bijeenkomst D'66. Sprekers minis ter H. van Mierlo (defensie), mevrouw J. Boogerd-Quaak, lijsttrekker en statenkandidaat C. de Schipper: 20 uur. BRESKENS - Wapen van Breskens: Bijeenkomst D 66 met ais sprekers tweede kamerlid E. Bakker en sta tenkandidaat A. Dijkwel; 20 uur. Dinsdag 16 maart GOES - Maranathakerk Bergweg: Verkiezingsbijeenkomst RPF/GPV met RPF-tweede kamerlid M. Leer ling en lijsttrekker Zeeland H. J. Co- lijn: 20 uur. SAS VAN GENT - De Roselaer: Bij eenkomst PvdA met als inleiders Eu roparlementariër Cohen en staten- kandidate mevrouw C. van Hoorn en W. Don; 20 uur. KAPELLE - Actiecentrum PPR. pre sentatie verkiezingsprogramma PPR/EVP tijdens huiskamerbijeen komst door H Blom (ppr) en J. Ey- genraam (evp); 20 uur. POORTVLIET - Verenigingsge bouw Verkiezingsbijeenkomst WD met de inleiders J. D. de Voogd. L. A. M. Elenbaas en J.P. Thomaes; 20 uur GOES - Prins van Oranje: bijeen komst PvdA met CRM-minister Van der Louw en PvdA-lijstaanvoerder J P. Boersma. MIDDELBURG - „Sluiting van de kerncentrales in Bors- sele en Dodewaard zou een uitsluitend negatieve bena dering zijn van de problemen, waarvoor kernenergie ons stelt". Tot die conclusie kwam vrijdagavond het tweede kamerlid G. J. Schutte van het GPV tijdens een bijeen komst van het Gereformeerd Politiek Verbond in de sta tionsrestauratie te Middelburg. Zelfs als het vanwege de binnenlandse energiebehoefte niet nodig zou zijn kern centrales te handhaven, zou het van belang zijn dat Ne derland internationaal niet geïsoleerd wordt door het verlies van kennis en ervaring met de toepassing van kernenergie, vond hij. Naar de opvatting van Schutte moet het energie-pnder- zoek zich richten op het oplossen van de resterende pro blemen bij de opslag van afval en niet op de gevolgen van sluiting van de centrales. Wel moet er naar het inzicht van het kamerlid voorrang worden toegekend aan de koppe ling van warmtekracht, kolenvergassing, en op termijn, toepassing van windenergie „In het restant van de bin nenlandse energiebehoefte zou dan door kernenergie kunnen worden voorzien" Het GPV-kamerlid wees in zijn inleiding de gedachte van de hand. dat de verbetering t-an de economische situatie in de derde wereld bereikt zou kunnen worden door een beperking van de economische groei in Nederland. Statenkandidaat P. Roose voor GPV RPF i betoogde dat de bijbel de mens een groei-economie oplegt, maar dat de sociaal-economische politiek terughoudend moet zijn en waar mogelijk het particukler initiatief moet ondersteu nen. Een provinciale overheid moet volgens heb voor- waarde-scheppend optreden. Tegen die achtergrond leg de hij de nadruk op de ontwikkeling van zeehavens, „die een sterk uitstralingseffect heeft" Voor de landbouw moet er. in die ondersteunende sfeer, serieus gezocht wor den naar mogelijkheden zoet water toe te voeren. Voor de oester- en mosselteelt moeten via de overheid voorwaar den worden geboden, die behoud en uitbreiding van deze teelt mogelijk maken, zei Roose. Dansavond ouderen SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint- Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen houdt maandag 15 maart voor haar leden een dansavond in de kleinere zaal van het gemeen schapscentrum De Warande' te Sint- Jansteen. Het is de bedoeling iedere derde maandag van de maand een dansavond te houden. De dansavond begint om 19.30 uur. Telefooncentrale in Oostburg uitgebreid OOSTBURG - Maandag 15 maart wordt een gedeelte van de apparatuur in de telefooncentrale in Oostburg ver vangen door moderne semi-elee ironi sche installaties De capaciteit van de centrale wordt hierbij tevens uitge breid met 300 nummers In verband hiermee is er voor een aantal abonnees omstreeks 21.00 uur een korte onder breking van het telefoonverkeer Ver der heeft de omschakeling geen gevol gen voorde abonnees, zij behouden hun eigen nummer. Simons verbouwt oude klooster tot waterschapshuis TERNEUZEN - Het aannemingsbe drijf Gebr. Simons in Terneuzen gaat het oude klooster in het Patersbos in de binnenstad van Terneuzen verbou wen. Dat gebeurt in opdracht van de eigenaar, het waterschap 'De Drie Am bachten'. Het waterschap had drie aannemers uitgenodigd een prijs te noemen: Haers in Philippine. Simons in Terneuzen en Lensen in Axel. Het karwei werd uitein delijk gegund aan gebr Simons. De ver bouwing kost het waterschap 638.000 gulden. Dat is ruim 10 procent onder de raming. Het waterschap kocht het oude klooster eerder dit jaar voor 300.000 gul den van de gemeente Terneuzen. Voor de aankoop, de verbouwing en de in richting heeft het waterschap 1.3 mil joen gulden uitgetrokken. Het verbou wingswerk moet op 1 augustus afge rond zijn. Jaarvergadering EHBO te Graauw GRAAUW- De EHBP afdeling Graauw houdt dinsdag 16 maart de algemene jaarvergadering in het gemeenschaps centrum te Graauw. Er wordt dan af scheid genomen van secretaris A. Thuy die 25 jaar die functie heeft bkleed. Zijn plaats is inmiddels ingenomen door J. de Block. Na een jaaroverzicht door de voorzitter komen de jaarversla gen van secretaris en penningmeester aan de orde. Periodiek aftredend maar herkiesbaar in het bestuur zijn me vrouw Molders-d'Haens en de heer G. Weemaes. Verder is er een voorstel tot contributieverhogingen men bespreekt de medewerking en verzorging bij trim- lopen en wielerwedstrijden in Graauw e een dit jaar te houden cursus. Tot slot wil de afdeling Graauw een groot aantal activiteiten ontplooien om zo de nodige financien bij een te brengen voor de aanschaf van een beademingspop. De jaarvergadering begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 41