B en w Hulst voorstander van stortplaats in Koegorspolder Ziekenfonds wil nieuw kantoor het liefst op 'Java' in Terneuzen Oostburg beslist volgende week over subsidie SCZ Wissel Zeeuws-Vlaanderen Bevolking Overslag wil niet over op aardgas MEERKOSTEN ONGEVEER 24.000 GULDEN Stedenspelploeg weg B en w Hontenisse vragen vernietiging van besluit vuilstort in Dekkerspolder HUIDIG GEBOUW AAN MULLER VERKOCHT te MEERDERHEID COLLEGE TEGEN Familieberichten OVERSLAG - De bevolking van de Axelse kern Overslag blijkt weinig te voelen voor aansluiting op het aard- gasnet. Dat mag men althans opmaken uit de uitslag van de enquête die hier voor is gehouden onder de bewoners. Slechts dertig procent toonde ach voorstander. De PZEM is wel bereid om tegen een speciaal tarief deze aanslui tingen tot stand te brengen, maar dan wel op voorwaarde dat minstens 75 pro cent van de bewoners zich voor aanslui ting uitspreekt, (het gaat hier om 70 panden). Wethouder Van Schaick van Axel vindt deze uitslag teleurstellend. Ook de ge meente had voor de aansluiting een be drag van 50.000 gulden beschikbaar ge steld. Ondanks het feit dat men reeds is voorgelicht vla een circulaire en in een persoonlijk gesprek met PZEM-des- kundigen, wil hij via een hoorzitting nog overleg openen over dit onderwerp met de inwoners. Het is waarschijnlijk de laatste kans die men krijgt voor zo'n aansluiting op deze basis en die kans mag je niet zo maar laten schieten, vindt de wethouder. De hoorzitting is 23 maart om halfacht; waarschijnlijk in het schoolgebouw. De inwoners krijgen voor deze laatste poging van de gemeente nog een per soonlijke uitnodiging. HULST - B. en w. van Hulst willen niet langer het gemeentelijk vuil storten op de stortplaats in de Dekkerspolder in Sas van Gent. Het college stelt de ge meenteraad voor niet in te gaan op het verzoek van de Centrale Vuilverwer- kende Industrie het contract met tien jaar te verlengen. Volgens b. en w. wordt een besluit dat in strijd is met het provinciale afvalstoffenplan toch voorgedragen aan de kroon ter vernie tiging. En het in zee gaan met de C VI is zo'n besluit, omdat het afvalstofien- plan, waarvan de koninklijke goed keuring elk moment kan worden ver wacht, voorschrijft dat in de toekomst huisvuil slechts op éénplaats mag wor den gestort en dat is in de Koegorspol der bij Terneuzen. Het contract tussen de gemeente Hulst en de CVT loopt 31 december van dit jaar af. Bij verlenging van het contract zou de gemeente Hulst geïsoleerd ko men te staan bij de zorg voor de verwer king van huisvuil uit de gemeente. En dat vinden b. en w. niet wenseiyk. Bo vendien heeft het college meer vertrou wen in de continuïteit van een stort- plaats die beheerd wordt door een over heidsinstantie dan door een particulier. B. en w. laten de raad verder weten dat ze zich tegenover gedeputeerde staten en de andere gemeenten in Zeeuwsch- Vrachtwagen in vlammen in Sas van Gent SAS VAN GENT - Een lading stof in een vrachtwagen te Sas van Gent heeft donderdagavond om negen uur vlam gevat. De vrachtwagen stond onder de graansilo aan de Westkade om stof op te vangen in verband met onderhouds werkzaamheden aan de silo. Door laswerkzaamheden binnen in de silo zijn vonken gesprongen via trech ters die verbonden waren met de wagen waarna de lading in brand vloog. De gealarmeerde brandweer die door een by de silo gelegen schipper werd ge waarschuwd, had de brand binnen en kele minuten onder controle. De vrachtwagen, eigendom van meelfa briek 'De Walsenmolen' liep vrijwel geen schade op. De lading stof is later op de avond afgevoerd. Jubilea bij maatschappelijke dienstverlening TERNEUZEN - De stichting voor Maatschappeiyke Dienstverlening in Terneuzen huldigde donderdag de staf- functionaris/hoofdleidster gezinsver zorging mevrouw A. van Haren en de staffunctionaris'hoofd afdeling maat- schappehjk werk W. van Dongen. Bei den vierden het 12,5-jarig ambtsjubi leum. Mevrouw Van Haren en de heer Van Dongen kregen uit handen van stich tingsvoorzitter J. M. de Feyter een ge schenk aangeboden. Informatieavond van hartstichting ZUIDZANDE - De informatieavond van de Nederlandse Hart Stichting in Zuidzande werd redelijk bezocht. Deze avond was georganiseerd in samen werking met de plattelandsvrouwen. De heer Brugman, voorlichter van de stichting, vertoonde enkele films over de werking van het hart en de incloed daarop van lichaamsgewicht en roken. Verder zette hy uiteen wat het werk van de Hartstichting inhoudt en wat er zoal gedaan wordt met het geld van collec tes. De volgende bijeenkomst van de plattelandsvrouwen afdeling Zuidzan de, Cadzand en Nieuwvliet is op 26 april en zal gaan over 'Kind en ziekenhuis'. Vriendschappelijke schaakwedstrijd OOSTBURG - In clublokaal 'De vier Emmers' in Oostburg speelde schaak vereniging WZV een vriendschappely- ke schaakwedstrijd tegen 'De Sluisse Toren' aan 12 borden. De uitslag was 10-2 in het voordeel van WZV. Deze uit slag kwam alsvolgt tot stand: J. Jansen-G. v. Oorschot 1-0; J.Louws-W. Pal- lada 1-0; G. de Wlnter-A de Wagenaere 1-0; J. de Meester-F. Temmerman 1-0; H. de Bokx-J. Froosman 1-0: J. Worst-F. v.Damme 1-0; P v. Sprundel-J. Grahame 0-1; A. Rijnberg-S. Spiessens 1-0; J. Snoep-S. Hennekey 1-0. U. Zwaving-D. Hennekey 1-0; U. Daansen-S. Herman 1-0; Fr v. d. Dries-A. Wannaert 0-1 De re turn wedstrijd In Sluis wordt op 26 fe bruari gespeeld Zaalvoetbal in Sas van Gent SAS VAN GENT - Ria uit Westdorpe heeft de finalewedstrijd in het Sas van Gentse zaalvoetbal gewonnen van Fa- bricom 2. Dit team, dat in de halve fina le Fabricom 1 versloeg, moest het on derspit delven met 6-0. De RIA-doel- punten waren van Staf Martens, Mario Soethaart, Ko Harms. Walter van Haelst en Jo Beterams. Na afloop reikte voorzitter E. Dobbelaar van de Sasse zaalvoetbalcommissie de beker uit. De wisselbeker werd in ontvangst geno men door de aanvoerder van het win nende team. Beide teams kregen voorts een herinneringsvaantje. Vlaanderen bereid hebben verklaard aan de gemeenteraad een voorstel te doen om het huisvuil van Hulst te stor- Uitvoeringen Zeeuwse Muziekschool Tholen THOLEN - De afdeling Tholen van de Zeeuwse Muziekschool houdt dinsdag avond 16 maart en vrijdagavond 19 maart in Meulvliet de jaarlykse uitvoe ring. Deze avonden, die belden om half acht beginnen, kunnen naast ouders en genodigden, ook worden bygewoond door andere belangstellenden. ten op de stortplaats aan ae Koegor spolder in Terneuzen. Dit onder de voorwaarde dat de gemeente akkoord gaat met een gemeenschappelijke rege ling. Bij storten in de Koegorspolder gaat de verwerking van het Hulsters huis vuil 48.000 gulden meer kosten dan in de Dekkerspolder. Komt er een ge meenschappelijke regerling dan be dragen de meerkosten 24.000 gulden, omdat dan de omzetbelasting terug gevorderd kan worden. Of het vuil nu vervoerd wordt naar de Dekkerspol der of de Koegorspolder, dat maakt wat betreft de vervoerskosten geen verschil. De omzetbelasting, die bij een gemeenschappelijke regeling kan worden teruggevorderd heeft betrek king op de stortkosten. Die stortkosten bedroegen in de Dekkerspolder 12,27 per ton en in de Koegorspolder 17,70 (inclusief btw). Dit voorstel komt ter sprake in de finan ciële commissie. De vergadering, die maandag in het stadhuis in Hulst wordt gehouden, begint om 19.00 uur. KLOOSTERZANDE - Het college van b en w van Hontenisse heeft het raads besluit om bet gemeentelijk vuil te blijven storten in de Dekkerspolder in Sas van Gent naar gedeputeerde sta ten gestuurd, met het verzoek het ter vernietiging voor te dragen aan de kroon. Burgemeester mr M. Somers had dit woensdagavond toegezegd, als de raad de motie om het contract met de Centrale Vuilverwerkende Indus trie (CVI) met tien jaar te verlengen, zou aannemen. De motie van de fractie L. Mangnus haalde het met zeven tegen vijf stemmen. B en w stelden voor niet in te gaan op het verzoek van de CVI het contract te verlengen- Dat zou het afvalstoffenplan van de provincie doorkruisen. De kans dat de gemeente niet meer terecht kan op de centrale stortplaats in de Koegor spolder als het contract met de CVI af loopt of wordt afgebroken, vonden b en w te groot De t3er burgemeester raad de de motie dan ook sterk af. Het mocht niet baten. Tussen gedeputeerde staten en b en w van Hontenisse is nog geen overleg ge weest. Gs zyn alleen noe maar over rip Zweefvliegexamens AXEL - Zaterdag worden bij de eerste Zeeuws-Vlaamse aeroclub de theorie examens voor het zweefvliegbewi js af genomen. De vakken waaruit het exa men bestaat zijn; voorschriften, me teorologie, zweefvliegtuigen, instru menten en luchtvaartkaaxten. Na het theorie-examen mogen de kan didaten met de praktische proeven be ginnen. Als deze met goed gevolg wor den afgelegd hebeben de kandidaten het recht om prestatievluchten uit te voeren. Zonder dit zweefvliegbewijs mogen zweefvliegers wel solo-vüegen, maar moet er altijd een instructeur op het vliegveld zyn om toezicht te hou den. Aan het examen, waaraan vyf kan didaten meedoen, zijn acht theoriemid dagen voorafgegaan. Vergadering commissie financiën Sas van Gent SAS VAN GENT-De Sasse adviescom missie voor gemeentefin ancien verga dert op maandag 15 maart in het stad huis. De vergadering begint om 19.30 uur. De verbetering van de woonomge ving in de 'Witte Wijk' vormt het voor naamste agendapunt. Verder wordt ge sproken over de bestarting van het dok ter Van Loy-park en de aankoop van enkele machines voor gemeentewer ken. kwestie ingelicht. Hoofd bureau milieu zaken van de provincie A. J. Veldhuis zei echter dat hy zich nauwelijks kan voorstellen dat in het geval van Honte nisse het raadsbesluit niet ter vernieti ging wordt voorgedragen. In het geval van de gemeente Sas van Gent is dit al wel gebeurd. Hy baseert die verwach ting op het feit dat de situatie in Honte nisse identiek is aan die van Sas van Gent. Gedeputeerde W. Don was niet voor commentaar bereikbaar, evenals burgemeester Somers. VOS-cursus in Zuidzande ZUIDZANDE - Donderdag 18 maart begint in Zuidzande een VOS-cursus in hotel De Zwaan. Na een informatie-avond, waarop vrou wen uit Zuidzande en Oostburg aanwe zig waren, gaf een tiental vrouwen zich voor deze cursus op. Zy gaan zich in 12 by eenkomsten bezighouden met zelf gekozen onderwerpen rond het thema 'de vrouw als partner, opvoedster en burgeres'. De begeleiding is in handen van Myriam Ducastel en Coby van den Ameele. Rommelmarkt showband Kloortje Kloosterzande KLOOSTERZANDE - De showband Kloortje houdt zaterdag 13 en zondag 14 maart in Kloosterzande een rommel markt en fancy fair in en om het vereni gingsgebouw in de Emm astraat. De markt is beide dagen geopend van 10.00 uur tot 22.00 uur. Tevens is er een lote rij, waarvan zondagavond om 19.30 uur de uitslag bekend zal worden gemaakt. TERNEUZEN - 'Uitgetoeterd' door het huisorkest 'AAP' van de gemeente vertrok de sportploeg, die Ter neuzen vanavond (vrijdag) vertegenwoordigt in NCRV's Stedenspel, donderdag net na de middag naar Leiden. Die reis werd per bus gemaakt. De sportploeg werd uitgeleide gedaan door gemeentesecretaris A. J. van Pagee, die de sporters veel succes wenste. In de loop van donderdagmiddag arriveerde de ploeg ln Leiden, waar tegen zessen werd gedineerd, 's Avonds werd het decor in de Debktent bekeken en er was een camerarepetitie. In Terneuzen werd de sportploeg uitge wuifd door een kleine honderd supporters. Vandaag (vrijdag) vertrekken in de ochtenduren de 'denkers' en 's middags de bussen met honderden supporters. De con frontatie tussen Terneuzen en Nunspeet wordt van avond (vanaf vyf over zeven) rechtstreeks uitgezonden via Nederland 1. Rond middernacht wordt de ploeg van Terneuzen terug verwacht. In het Zuidlandtheater is er dan, ter afsluiting, nog een gezellig samenzijn. Dressuurwedstrijden ponyclub 'Brugse Vaart' OOSTBURG - De ponyclub 'Brugse Vaart' in Oostburg heeft het indoor- wedstrijdseizoen afgesloten. Men be gon om 8 uur 's morgens met het afne men van diplomaproeven en de prijs uitreiking vond plaats om 19.30 uur. Er waren 33 examenkandidaten en 63 in schrijvingen voor de onderlinge dres- suurwedstrijd. De uitslagen van de onderlinge wedstrijd: ad- spiranten I dressuur: 1 Heieen Canon; 2 Caro line Moes; 3 Maria Volkers; adsp. n dressuur; 1 Hermien Merk. 2 Katrien Lefévre. 3 Tamara Duyssens; B licht dressuur 1:1 Naomi Schol- tens; 2 Peter Bouwens. 3 Marian Risseeuw; b licht n dressuur: 1 Isabelle Debaets, 2 Ingrid Faes. 3 Helena Kamlnga; b zwaar dressuur: 1 Nelle Claeys, 2 Katrien de Busschers. 3 Luc v. d. Walle; L dressuur 1 Angeligue Sanders, 2 Ama Lawret, 3 Marleen de Jonge; M dres suur. 1 Marleen de Jonge. 2 Koen Clacys. TERNEUZEN - Het Onderling Alge meen Ziekenfonds voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen (OAZ) gaat bouwen in Terneuzen. De Nationale Ziekenfondsraad heeft het OAZ in principe toestemming gegeven om een nieuw kantoor te bouwen. Maandag bekijkt directeur C. H. Wellhüner van het OAZ samen met wethouder drs R. C. E. Barbé (openbare werken) van Terneuzen de verschillende vesti- gingsmogelijklieden. „We zoeken een lokatie, die ook via het openbaar vervoer gemakkelijk bereik baar is", zegt directeur Wellhüner. Het OAZ heeft vier lokaties op het oog: by het kruispunt 'Sint Anna' in Temeu- zen-Zuid. in de wijk 'Serlippens', op het 'Java' in de directe omgeving van het politiebureau én vlakby het huidige zie kenfondsgebouw aan het Oostelyk Bol werk (ook 'Java'). Wellhüner geeft toe dat de voorkeur van het ziekenfonds uitgaat naar het 'Java'. Het OAZ wil zo snel mogelyk spijker met koppen slaan. Nog voor de zomervakantie wil het ziekenfonds de schetsplannen bij de beoordelende zie kenfondsraad op tafel deponeren. „Of we nog voor de vakantieperiode groen licht krijgen, moeten we afwachten. Ik weet niet of we dat halen". Het ziekenfonds keek al geruime tijd uit naar alternatieven voor de huidige ves tiging, een nog niet zo oud gebouw by de Temeuzense watertoren. „Het is nauwelyks toegankelyk voor invaliden en wij vinden het trouwens niet juist dat onze klanten eerst een trap moeten beklimmen om de balie te bereiken", aldus directeur Wellhüner. Bovendien kampt het OAZ in Terneuzen met ruim tegebrek. Gelijkvloers personeel heeft dat niet, voorai ook ge zien de uitbreiding van het takenpak ket. Denk maar aan de controle van de claraties en de advisering bij inrichtin gen en dergelijke Eén ding is zeker: de nieuwbouw wordt geen hoogbouw. Het OAZ wil gelijkvloers bouwen. Aanvankelijk werd gedacht aan uitbreiding van het huidige gebouw, maar uiteindelijk is gekozen voor nieuwbouw. Het pand bij de watertoren is verkocht: aan Willem Muller bv. Volgend voorjaar verhuist het ziekenfonds naar het nieuwe on derkomen en betrekt Muller het oude ziekenfondsgebouw. OAZ-directeur Wellhüner donderdag over de personeelssituatie in Terneu zen: „Er werkt 45 man en dat blijft zo. We hebben dat destyds by de fusie trou wens vast laten leggen. Natuurlyk voe ren ook wij een vorm van centralisatie door - je moet tenslotte economisch blij ven denken. Maar gevolgen voor het Toerclub Hulst begint seizoen HULST - Zondag 14 maart opent Toer club Hulst het nieuwe seizoen. Vanaf deze datum wordt er elke zondagmor gen gestart by 't Ros Beijaart voor een rit van ongeveer zestig kilometer. Het is de bedoeling om de snelheid niet boven de 25 kilometer per uur te laten komen. Ook zal er een volgwagen aanwezig zyn om te assisteren bij eventuele pech. De vertrektijden van de tochten zyn ge pland rond halftien. Lente-avond huisvrouwen TERNEUZEN - De Nederlandse ver eniging van huisvrouwen afdeling Ter neuzen houdt dinsdag 16maartdejaar- lijke lente-avond in de Goede Herder kerk. Aanvang 20.00 uur. Naast een ver loting treedt het cabaret Two Women Show' op. Uitvoering school in Zuidzande ZUIDZANDE - De leerlingen van deo- penbare lagere school te Zuidzande ge ven zaterdag 13 maart een uitvoering voor ouders en belangstellenden in ho tel de Rode Leeuw. Aanvang 19.30 uur. Op het programma staan gedichtjes en liedjes door de klassen 1 en 2. Het to neelstukje 'De Krokettenpan' wordt opgevoerd door klas 3 en de bydrage van de klassen 4,5 en 6 bestaat uit het toneelstuk 'Sjoep en Sjap en de tover fee'. Na afloop Is er een verloting. WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN 13 EN 14 MAART 1982 Centraal Alarmnummer: 01150-12200 WEEKDENDDIENST VOOR EERSTE HULP ZIEKENHUIZEN KANAALZONE, vr. 16.30 - ma. 8.00 uur. Elisabeth Ziekenhuis Sluiskil. Artsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. Hammer, Oesterputten 2, tel. 12303; zon. 8.00-ma. 8.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1. tel. 94000. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg, vrij. 19-ma. 8 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: A. G. Hermani- des. Dorpsstraat 17, Breskens, teL 01172-1566. Axel: vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: E. C. J. Frank, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 uur en 16- 16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vrij. 18-ma. 8 uur: L. Feyen, Bernhardstraat 35, Westdorpe, tel. 1237. Spreekuur zat. 11.30 uur op Stationsstraat 26, Sas van Gent. Hulst: vrij. 18-zon. 24 uur: W. Eysink, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060, spoedgevallenspreekuur zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. J. G. A. M. Niesten, Grote Bagynestraat 18, Hulst, tel. 01140-13373, spreekuur zat. 9.30-10 en 17.30-18 uur en zon. 12.30-13 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. G. van Haelst. Spoorstraat 44, Sluiskil, teL 01157-1955. Spreekuur voor spoedge vallen zat. en zon. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vry. 18- ma. 8 uur: W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377. Zaamslag: C. Verboom, Axelsestraat 2, tel. 01153-1377. Clinge, St.-Jansteen en Koewacht: vrij. 18-ma. 8 uur: B. Schulte, Hoofstraat 34, St.-Jansteen, teL 01140-12928. Apotheken: Terneuzen: zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: zat. 8.30-17.30 uur: A. F. J. Ha- mann. Noordstraat 69, tel. 12060. Axel: zat. 10-11 en 16-17 uur: Apothsl Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888, Hulst: zat. 11-12 en 15-17 en zon. 15.5) 16.30 uur: Apotheeek Hulst, Stee; straat 35, tel. 01140-14255 ispoedrec» ten telefonisch). Dierenartsen: Zaamslag en Hulst: R. T. Versol, Ps js vierstraat 18, Hengstdyk, tel. 01& y- 2365. J. F. de Haas. Axelsestraat il tri Zaamslag, tel. 01153-1366. Terneuzen eu Axel: M. P. Schaülfci spreekuren zat. Terneuzen W. de Zi. gerlaan 2 b. van 13.30-14.00uur, is is 01150-95017. Axel Dierenkliniek, van 11.00-12.00uu tel. 01155-1488. Zondag: volgens i nti spraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F. M. van de Vjjïa tel. 01176-1388. Weekendspreekuur at 13 en zon. 12 uur: in de dierenkliniek IJzendyke. Terneuzen: J. P. de Vos, Snelliusstras 14, tel. 01150-19628. Spreekuur zat vg 8.30-9.30 en 13.00-14.00 uur. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J.P.l v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, (et i 01170-2103. Weekendspreekuren zalf zon. 13.00 uur. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 1? 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30 uurl Buize, praktijk Nieuwstraat 55, Oor, 05 burg, tel. 01170-3580, privé: PoolsterS tó' Oostburg, tel. 01170-2498. Oost-Zeeuwsch-Vlaandcren: zat, 1) 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30uur:P te!< A. van Mieghem, Jan van Galenstra-i 1, Terneuzen, tel. 01150-12685. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: telefcejia foonnummer van de dienstdoende' pleegkundige. Terneuzen: telefoon no. 13360. tJb£|&! hierop het telefoonnummer van dienstdoende verpleegkundige, Hoek, Sluiskil, Philippine, Westdorjit; en Sas van Gent: telefoon no. 01159-3(8 U krijgt hierop het telefoonnura® c van de dienstdoende verpleegkundigs Hulst en Hontenisse: telefoon 01140-12191. U krijgt hierop hettö foonnummer van de dienstdoende pleegkundige. Groot Axel, Zaamslag, Koewstfc Overslag en Zuiddorpe: telefoon 01155-1885. U krijgt hierop het telefcc nummer van de dienstdoende verpks kundige. OOSTBURG - Volgende week donder dag, 18 maart, zal de gemeenteraad van Oostburg definitief beslissen over het al dan niet stopzetten van de subsidie verlening aan de stichting Cultuur spreiding Zeeland (SCZ). Het college van b en w uitgezonderd wethouder J. Vergouwe stelt voor om de subsidie met ingang van 1 januari 1983 stop te zetten. Eind november van het vorig jaar nog, toen het voortbestaan van de SCZ aan een zijden draad hing, ver klaarde Oostburg zich samen met de meeste andere Zeeuwse gemeenten on der voorwaarden wél bereid tot het verlenen van subsidie. Het college zegt dan ook dat de beslis sing om de subsidie te stoppen vrij abrupt iy kt, maar dit is sclfijn, want het college had reeds langer twyfels ten aanzien van de cultuurspreiding zoals de SCZ die voorstaat. In een platte landsgemeente als Oostburg kan zo'n cultuurspreiding maar een beperkt suc ces hebben. De twijfels van het college resulteerden vrij plotseling in een nega tief voorstel omdat onverwacht bekend werd. dat op het overleg van de subsi dieverleners 19 maart aanstaande har de toezeggingen gedaan moeten wor den. Als Oostburg op dat subsidiënten- overleg met de subsidieverlening in stemt, dan legt men zich tot 1990 vast, Het eventueel stopzetten van de subsi die wordt dan bovendien moeilijker vanwege een uittredingsregeling, die belangrijke financiële consequenties heeft. Het college voelt er derhalve niets voor om de subsidiëring voort te zetten. Nu heeft men zich nog niet gebonden en kan deze beslissing om te stoppen zon der financiële consequenties genomen worden. Volgens het college is het on juist als het budget voor de SCZ onaan tastbaar blyft en zelfs zou moeten groeien, terwyl andere voorzieningen door bezuinigen ter discussie komen te staan. B en w voelen er dan ook meer voor om de culturele voorzieningen in de kleine kernen, zoals amateuristische muziekgezelschappen en toneelclubs te handhaven en zo mogelijk uit te brei den. Momenteel wordt er nog onder handeld over het eventueel voortzetten van het scholend werk en JUït. Achtergebleven Wethouder J. Vergouwe is het niet eens met de beslissing om de subsidiëring aan de SCZ stop te zetten. Hij is van mening, dat West-Zeeuwsch-Vlaande- ren een in cultureel opzicht achterge bleven gebied dreigt te worden, omdat de deskundigheid en de service van de SCZ niet door de gemeente opgevan gen kunnen worden. Vergouwe voor ziet problemen bij de organisatie van evenementen, het scholenwerk en ook de J'Uit activiteiten. Het college van b en w stelt verder voor om een subsidie van 1100 gulden aan de stichting Zeeland - Frans-Vlaanderen te verlenen. Dit als bydrage in de kos ten van een in Oostburg te organiseren Frans-Vlaamse culturele dag. Met dit voorstel legt het college het advies van de financiële commissie om geen subsi die te verlenen naast zich neer. De raad zal volgende week verder moe ten beslissen over het beschikbaar stel len van kredieten voor onder meer een ontsluiting van het industrieterrein Stampersgat te Oostburg, de aanleg van een woonerf te IJzendyke en herbe- stratingswerken in het bestemmings plan Ghistelkerke te Breskens. Bedroefd maar dankbaar voor wat hy in ons le ven heeft betekend, delen wy u mede, dat na een moedig gedragen lijden van ons is heengegaan myn lieve man, vader en opa CHRISTIAAN JOHANNES VERPLOEG op de leeftyd van 65 jaar. Oostburg: Corrie Verploeg-Moelaart Middelharnis: Emmy en Sjaak Zonnevyile- Verploeg Jeroen Maria Amsterdam: Hans en Ingeborg Verploeg- Putter Sanne Wabien 4501 GZ Oostburg, 11 maart 1982 Kaas en Broodsedijk 2 De crematie zal plaatshebben op maandag 15 maart om 11.00 uur in het crematorium te Mid delburg, Westelyke Oude Havendyk 3. Zij die de overledene de laatste eer willen bewy- zen, worden verzocht om 10.45 uur in het crema torium aanwezig te zyn. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de ontvangkamer. Tot onze droefheid is na een langdurig ziek-zyn van ons heengegaan onze geliefde broer, be- huwdbroer en oom CHRISTIAAN JOHANNES VERPLOEG op de leeftyd van 65 jaar. Oostburg: A. Verploeg M. Verploeg-Bruggeman Oostburg: A. van Gorsel-Verploeg L. van Gorsel Oostburg: J. Verploeg C. Verploeg-Lanse Breda: P Verploeg E. Verploeg-Seebregts Neven en nichten Oostburg. 11 maart 1982 Met droefheid geven wy u kennis van hel plotse- ling overlyden van onze CATHARINA KAIJSER op de leeftijd van byna 73 jaar. Spui: M. F. Donze-Overdulve J. P. Donze Oostburg: F M. den Hollander-Overdulte W. den Hollander Sluiskil: C. T. Harms-Overdulve P. A. Harms en kleinkinderen Zaamslag, 11 maart 1982 Drie Schouwenstraat 6 Correspondentieadres: J. P. Donze, Spui 23A, 4539 PA Terneuzen De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 15 maart a.s. om 14.45 uur op de Alge mene Begraafplaats te Zaamslag. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in Df Rank', die aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'De Rank' nadt teraardebestelling. Daar het ons niet mogelyk is ieder persoonlijk te beta ken voor het medeleven betoond by het plotselingo» ïyden van irdjn geliefde man, onze lieve, zeer zorgJ® vader en opa PIETER DE ZEEUW willen wy u langs deze weg onze hartelyke dank b# gen. Het medeleven van zovelen heeft ons allen» ontroerd. Mevr. S. de Zeeuw-Pijp^ kinderen en kleinkinda® Terneuzen. maart 1982, Oudelandseweg 39 €01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 26