osterbosch ngenaakbaar Eerste divisieclubs: inbreken op de cao Toppers vooraf Shearer (29): rugby-ontwikkelingswerker Bouwer stadion Utrecht betrokken bij fraude PROLOOG PARIJS-NICE: jBarry Hughes vijf wedstrijden buitenspel Krijnsen favoriet voor zege stratenloop Kapelle Dames Hulst rekenen op vuurwerk tegen koploper Badmintop in Terneuzen Lotto en Toto NIEUWZEELANDER EEN AANWINST VOOR OEMOEMENOE 1ï VRIJDAG 12 MAART 1982 PZC/sport 15 JECHT- De bouwer van het nieu- stadion Galgenwaard, Ballast Ne- Jun NV, heeft aan FC Utrecht begin Vorig jaar een groot bedrag aan geld op L) geheime rekening overgemaakt, igeld is door het ex-FC-bestuur bui de clubboekhouding gehouden, is gebruikt om aan de zwart-geld- jjplichtingen aan spelers te kunnen ildoen. Directeur ir. A. Griffioen van illast Ned am NV ontkent dat het be- fjgis betaald om zich van de bouw ia het stadion te hebben kunnen ver ieren. Ificier van justitie mr. R. Toeter heeft [recherche van Utrecht opdracht ge- ;ven te onderzoeken of er sprake is van smeergeld. De officier heeft dit van morgen desgevraagd bevestigd. Hij ver klaart dat deze gegevens naar voren zijn gekomen uit de verhoren in het on derzoek naar de fraude met kaartjes bij Utrecht. Over de hoogte van het bedrag kon hij nog geen mededelingen doen. Volgens mr. Toeter heeft Ballast Nedam NV het geld waarschijnlijk op een gefingeerde rekening geboekt. Hij deelde mee dat naar aanleiding van deze feiten de Utrechtse recherche en de in het lopen de onderzoek meewerkende ambtena ren van de fiscale opsporlngs- en inlich tingendienst (FIOD) vorige week zijn gevraagd na te gaan om hoeveel geld het precies gaat, op welke wijze er is betaald en of er mogelijk sprake is van strafbare handelingen. Geruchten De officier verklaarde dat de storting van Ballast Nedam NV aan FC Utrecht begin vorig jaar heeft plaatsgevonden. Kort daarvoor nam de Utrechtse ge meenteraad definitief het besluit dat het nieuwe Galgenwaard kon worden gerealiseerd en dat Ballast Nedam NV de bouwer werd. De kosten zouden 15 miljoen gulden bedragen, waarvan de gemeente tien miljoen voor zijn reke ning nam. Daarnaast verrijst rond Nieuw Galgenwaard een kantoren complex van 45 miljoen gulden, dat door Matser BV uit Hilversum wordt geëxploiteerd. Al eerder deden geruch ten over smeergeld dat voor de bouw van het stadion zou zijn betaald de ron de. Directeur ir. A Griffioen van Ballast Nedam NV ontkent in eerste instantie categorisch dat er geld door zijn maat schappij is overgemaakt „Wij hebben niets betaald" Geconfronteerd met de mededelingen van de officier van justi tie zegt de directeur van de bouwdi visie dat de onderneming vorig jaar wel een bedrag aan sponsorgeld aan FC Utrecht heeft betaald. „Dat geld is naar de club gégaan. Het was sponsorgeld en een vergoeding voor reclame". Ir. Griffioen wil de hoogte van dit be drag niet noemen, maar beweert dat het minder dan een kwart miljoen igul- den was. Op de vraag waarom de bouw maatschappij geen ruchtbaarheid heeft gegeven aan deze sponsoring van de FC. zegt de directeur. „Wij staan niet te trappelen om ten aanzien van spon soring in de publiciteit te komen" Manager Cor Hesselberth van FC Utrecht is uiterst verbaasd over de be weringen van ir. Griffioen „Wij hebben vorig jaar geen geld van Ballast Nedam voor sponsoring gekregen", zegt hij. „Dat weet ik pertinent zeker". LUINGNE - Voor Bert Oosterbosch zich donderdagmiddag met .Ihft winnen van de proloog van Parijs-Nice (een tijdrit je over 5,7 il I kilometer in Luingne) weer eens in de belangstelling plaatste, is het lang stil geweest rond hem. Althans wat betreft zijn sportie- j ïc prestaties. Het laatste hoogtepunt werd op 10 juni van het Torige jaar gevierd, toen hij de openingstijdrit in de Midi Libre I. Daarna haalde zijn naam de publiciteit alleen nog met het opzienbarende besluit er middenin het seizoen mee op te houden Mimet de daaruit voortvloeiende consequenties ten aanzien van lijn ploegleider Peter Post. kuip' Ij tal Oosterbosch (24 jaar en bezig aan vierde seizoen bij de profrenners) rijt zich achteraf dat hij te lang ge richt heeft om zijn problemen met Pe- Post uit te praten. Over de kern van t» zaak zegt hij: „Ik was niet opgewas- kb tegen de druk die het systeem-Post ipeen renner legt. Je moet bij Post een ivoren tot in details opgezette koers- ictiek verplicht uitvoeren en daar had moeite mee. Net als met Post's reac- als er eens een slag gemist werd. Si tien dagen onverwachte zomer- isiantie in Torremolinos verzuimde Oosterbosch om contact te zoeken met „Fout, zeg ik achteraf, maar ik erfde niet, omdat ik bang was dat hij Kging ompraten en ik toch weer voor *iieigh zou gaan rijden". Met Post wer- zaken later dan toch nog uitge- it („We zijn goed uit elkaar ge- un"). Oosterbosch stapte over naar ted de Bruyne's DAF-ploeg, waarin teamgenoot werd van onder ande- ten De Vlaeminck, Kuiper, Van der Poel. 'StM kW Zorgen bleven er echter toch nog. „Sinds die affaire van vorig jaar ben ik op zoek naar mezelf, zodat dat heet. Ik twijfel enorm". Jan Gisbers, die hem als ploegleider bij De amateurs vorm de en Oosterbosch nu in Parijs-Nice op afstand volgt, noemt dat „een opval lend gemis aan zelfvertrouwen". Gisbers: „Zijn probleem is, dat hij vrij snel gelooft wat anderen hem voorhou den en dat geeft botsingen. We hebben daar een paar dagen geleden een hele avond over zitten praten". Bert Ooster bosch: „Ik moet iemand in mijn buurt hebben die me kan motiveren. Vroeger was dat Gisbers. Post kon het ook wel. maar die moest zijn aandacht te veel verdelen. Er waren er meer in de ploeg die hetzelfde van hem vroegen. Op dit moment betekent José de Cauwer (as sistent-ploegleider, red.) veel voor me". De aanloop naar Parijs-Nice verliep voor Oosterbosch weinig bemoedigend, vanwege bemoeienissen met een spe ciale tijdritfiets, waarvan de montage niet verliep zoals gewild. Uiteindelijk kwam het werk niet af, zodat hij in Luingne op zijn gewone fiets moest starten. Het bleek niet van belang. Geannonceerd als „de specialist van de prologen", stampte hij er zo'n vaart uit dat hij met grote overmacht won: 9 se conden voorsprong op nummer twee (Bondue) en 10 op de derde (Kelly). Van de Nederlanders slaagde er naast Oosterbosch slechts één in zich bij de beste tien te klasseren: amateur Stefan Rooks, die lange tijd de rangschikking aanvoerde en met een achterstand van 19 seconden als 8e in de uitslag kwam. De uitslag van de proloog luidt: 1 Bert Oos terbosch (Ned) 5,7 km in 7.18, gem. snelheid 46.842 km per uur; 2 Alain Bondue (Fra) 7.27; 3 Sean Kelly (Ier) 7.28; 4 Gilbert Duclos-La- salle (Fra) 7 29, 5 Stephen Roche (Ier) 7 31, 6 Jaques Bossis (Fra) 7.35; 7 Phil Anderson (Aus) 7.36; 8 Stephan Roosks(Ned. am) 7 37,9 Frederic Brun (Fra) 7.38; 10 Michel Laurent (Fra) 7.39; 12 Hennie Kuiper (Ned) 7.40, 13 Hans Baudoin (Ned. am) 7.41; 18 Joop Zoete melk (Ned) 7 43 De klassering van de overige kopstukken en Nederlanders zijn: 21 Renê Koppert (Ned- amateur) 7 44. 29 Gemt Solleveld iNed-ama- teur) 7.46. 30 Janus Slendebroek (Ned-ama- leuri 7.46. 35 Roger de Vlaeminck (Bell 7.47, 55 Hans Daams iNed-amateuri. 56 Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 7.53. 60 Jo Maas (Nedi 7.55. 61 Adri van der Poel Ned) 7.55, 68 Dries Klein (Ned-amateur) 7.56, 83 Michel Pollen- tier (Bell 8.01, 87 Herman Winkel (Ned-ama- teur) 8.02, 94 John van Asten (Nedlamateuri 8 04, 97 Ferdi van den Haute (Bell 8.04, 98 Peter Zijerveld (Ned) 8.04. Bert Oosterbosch in actie tijdens de proloog van Parijs-Nice, die hij overtuigend op zijn naam schreef. EINDHOVEN - Om niet nog meer irritatie op te wekken bij de externe geldge vers aan het betaalde voetbal zijn de clubs uit de eerste divisie donderdagavond afgestapt van 'hun' suggestie dc cao voor contractspelers in zijn geheel af te schaffen. Wel blijft men van mening dat de salariskosten te zwaar drukken op de begrotingen. Vandaar dat men zich nu op het standpunt heeft gesteld dat de salarisparagraaf in de huidige cao aangepast dient te worden. Als meest ideaal uitgangspunt gaat men er hierbij vanuit dat het aantal werkuren per week van de semi-prof teruggebracht zou moeten worden van 20 tot ongeveer 12. Aldus luidde de uitkomst van een bij eenkomst die donderdagavond in Eind- (ANP) - Sparta-trainer Barry BC-fc Bighes is door de tuchtcoramissie van löeKNVB voor vijf wedstrijden buiten mei gezet. De commissie heeft Hughes 'Let recht ontzegd als coach op te tre ilen of enig andere functie uit te oefe- |ten op het gebied van het begeleiden voetbalteam bij wedstrijden inliet betaalde voetbal. Pas als het A-elftal van Sparta vijf aMereenvolgende wedstrijden in de j competitie of het KNVB-bekertoernooi K-rf1. gespeeld, mag Hughes weer in ac- |te komen. Deze straf, aangevuld met 1 «boete van 750 gulden, werd Hughes 5?e!egd naar aanleiding van zijn ge ts? tijdens de wedstrijd Sparta - Feye- Mord op 28 februari jongstleden, toetaan Hans van Breukelen is door scheidsrechter Charles Corver alsnog instaat van beschuldiging gesteld naar inleiding van het gedrag van de FC Wrecht-doelman na afloop van het lnelAZ'67 - FC Utrecht. Douane zorgt voor vertraging LUINGNE - De openingstijdrit van Parijs-Nice moest donderdag middag een half uur worden uitge steld omdat de ploeg van Fred de Bruyne aan de grens werd opge houden door een opmerkelijke controle. De wagens waarin de renners op weg waren naar de start, werden geheel onderstebo ven gehaald door een speciaal drugsteam van de Franse gendar merie. Doosjes en flesjes die men niet thuis kon brengen, gingen in aller ijl naar de apotheek van een nabu rig dorp, waar men vaststelde dat het doodgewone vitamines waren. hoven plaatsvond op initiatief van W Eindhoven. Tot grote teleurstelling van de initiatiefnemers kwamen slechts ne gen clubs opdagen. Amersfoort. FC Den Bosch, Excelsior, Fortuna SC, SW, Telstar. Volendam, FC VW en Wageningen. Helmond Sport en Veen- dam hadden Eindhoven voor de verga dering reeds laten weten zich volledig te distanciéren van de voorgenomen plannen, terwijl Heracles. Vitesse en SC Cambuur zich telefonisch in principe achter de besproken problematiek had den opgesteld, maar om verschillende redenen niet aanwezig konden zijn. DS'79 liet helemaal niets van zich ho ren. terwijl FC Amsterdam-vooratter Dé Stoop nog het meest opviel door af wezigheid. Het was dan ook Dé Stoop, die in zijn hoedanigheid als geldschieter én in middels voorzitter van FC Amsterdam de donderdagavond besproken plan nen als eerste aanzwengelde. Het waren dus uiteindelijk tien clubs uit de eerste divisie die zich bogen over de door Eindhoven naar voren ge brachte problematiek. En in tegenstel ling tot het van tevoren beoogde (af schaffing cao, terugbrenging aantal contractspelers tot maximaal vijf, geen trainers meer in full time dienst) bleek de uitkomst minder rigoreus. Of zoals het in het officiële communi qué staat vermeld: De clubs, aanwezig in Eindhoven, streven na: 1. Oplossing van de huidige financiële problematiek binnen en door handha ving van de contractuele verplichtin gen; 2. Wijziging van de salarisparagraaf in de huidige cao; 3. Een zodanige wijziging van de ver deelsleutel van BBI-gelden dat ook door de kleinste betaaldvoetbal organi satie aan haar contractuele verplichtin gen kan worden voldaan en 4. Een tijdige vaststelling van BBI-uit- keringen, zodat deze geldstroom in het begrotingsjaar als financieringsbron kan worden gebruikt. De tien clubs willen dus eigenlijk dat er wordt ingebroken op de huidige cao, waarin het aantal minimaal vereiste contractspelers is vastgelegd op 15. De eis lijkt echter niet haalbaar. De WCS, die samen met de FBO de cao-onder handelingen voert, heeft naar aanlei ding van de bijeenkomst van donder dagavond al laten weten zijn medewer king niet te zullen verlenen aan de plan nen van de eerste divisieclubs. KAPELLE - Als Frans Krijnsen van AV'56 zijn verhoudheid, die hem vorige week tijdens de Nederlandse veldloopkampioenschappen vrijwel zeker de derde plaats kostte, te boven is. is hij zaterdag een serieuze kandidaat voor de winst in de 10 kilometer lange 'Stratenloop' van Kapelle. Krijnsen krijgt voornamelijk af te rekenen met tegenstanders als Simon Blom van Deltasport, de wat wisselvallige Johan de Vlieger van Marathon en Huib Dalebout en Jaap Oele van AV'56. Deze 'bovenlaag' zal het in Kapelle gen' publiek en trekken al strijdend moeten gaan maken, tenminste als er bij de nainschrij vingen geen overnachte toppers meer te voor schijn komen. Het mogelijk Gerard Bras, Ad Courtin en Henk Nieuwdorp als 'outsiders' kan de 14e Kapelse loop een aardige strijd opleveren Naast het gevecht om de eerste plaats zal ook de strijd om de be kende beker van de gemeente Ka pelle de nodige inspanning vergen. Al vier jaar achtereen werd deze be ker gewonnen door Jaap Oele. die dus een naam heeft hoog te hou den. Maar ook Marius Leendertse en Henk Nieuwdorp lopen voor 'ei- hun eigen deur voorbij. Voorafgaand aan de seniorenloop die om 15.00 uur op de Vroonland- seweg van start gaat, worden scho lieren wedstrijden gehouden. De schooljeugd loopt 900 meter rond het weilandgebied 'De Bok' en het atletiek programma begint om 13.30 uur met de meisjes van acht jaar. Om 15.45 uur starten de prestatielo pers voor 4 of 8 kilometer, terwijl er voor de allerjongsten, eventueel samen met pa en ma, een klein rondje van 2800 meter is uitgezet. HULST - In Hulst en omstreken maakt men zich op voor flink wat vuurwerk dat de dames van Mor- res Hulst hopen te verzorgen tegen koploper Polaris uit Helmond. „We draaien de laatste weken uit stekend, dus als we ons spel op de juiste wijze kunnen afstemmen op dat van de tegenpartij zit er mis schien wel een verrassing in", al dus trainer Jo Everaert. Morres leverde het afgelopen week einde een uitstekende prestatie door het thuis spelende Van Hou- tenVCH 3 met 1-3 te verslaan, ter wijl Polaris tegen de eerste neder laag van dit seizoen opliep tegen Doeluxe/Rapid „We hebben even een korte inzin king gehad rond de kerststop, maar die zijn we toch meer te boven. Daarom reken ik er echt op dat we het publiek een spannende partij volleybal kunnen voorschotelen. En dat Polaris te pakken is. heeft volleybal Doeluxe zaterdag laten zien. Dus waarom zouden wij niet proberen die stunt te evenaren!" De wed strijd. die in sporthal Den Dullaert gespeeld wordt, begint om 17.00 uur. TERNEUZEN - De badminton club Terneuzen houdt morgen (za terdag) en zondag een groots toer nooi, waarop de beste Zeeuwse spelers in actie komen. Met name in het A-toernooi treft de provin ciale top tegenstanders uit andere delen van het land. In de B-groep is dat niet het geval. .Jammer", zegt Mariètte van Raalten van de bc Terneuzen. „In die groep kom je namelijk nog ai eens de zelfde Zeeuwse spelers tegen. De ligging van Terneuzen speelt daarbij ken nelijk een rol". In de A-groep treden voor Zeeland Danny Mol, Coen Valckenier en Gerard Tichelman aan. Tegenstan ders zijn onder anderen de Braban ders Frans Swinkels, Igo Jongenen Martin Otterdijk. In het damesen kel wordt in één poule gespeeld. Brigitte van de Water en Tanja Tienpond krijgen te maken met In ge Marijs en E. van Eeuwijk. In het herendubbel strijden Swinkels/Ot- terdijk, Jongen/P. Weijling, Gerard Tichelman/Jean-Pierre van de Bekke en Mol/Valckenier om de ze ge. Het damesdubbel A wordt samen met het dubbel B gespeeld. Tanja Tienpond is in deze groep gekop peld aan de sterke Inge Marijs en badminton Brigitte van de Water speelt samen met Anette Veerman. In het ge mengd dubbel treedt de Zeeuwse combinatie Van de Water/Mol aan. Marijs/Swinkels is eveneens een grote kanshebber op de zege. De wedstrijden wordt gespeeld in de sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Zaterdag wordt er gespeeld van 9.00 tot 21.00 uur. zondag van 10.00 tot 18.00 uur. HULST - Piet Vonck kan onmogelijk stoppen met atletiek. Na de slechte ervaringen met de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. die geen ploeg naar het wereldkampioen schap veldlopen in Rome wilde afvaardigen, wilde de klei ne Hulstenaar het liefst zo snel mogelijk een dikke punt achter zijn indrukwekkende carrière zetten. Er is echter een practisch bezwaar. Vonck heeft nog een sponsorcon tract met een firma in sportkleding en in 'de kleine letter tjes' staat dat hij alle geleverde goederen zelf moet terugbe talen wanneer hij tussentijds stopt met de wedstrijdsport. „Dus ga ik tegen mijn zin door", stelt hij. „Toen ik dat contract tekende", vertelt de RKHAV-atleet, „kon ik toch ook niet weten dat ik het zo snel beu zou zijn. En geloof me, veel ambitie is er niet meer. De afgelopen weken heb ik maar een paar keet getraind". Zondag start hij dus nog wel. zoals gepland, in de Warande-loop in Oosterhout, maar een afscheid zal het niet zijn. Inmiddels kijkt het als een berg cp tegen de rest van het jaar. want zijn overeenkomst met New Balance In Zoeterwoude (van ex-autocoureur Huub Vermeulen) loopt tot december 1982. „Zonder meer stoppen kan niet, want, dat loop ik het risico ook nog een boete te krijgen. Misschien dat we in een gesprek tot een oplossing kunnen komen. Lukt dat niet, dan ben ik verplicht door te gaan. want ik zie het niet zitten om een bedrag van rond de 1500 gulden terug te gaan betalen", besluit Vonck. Liniecross Zijn vereniging RKHAV houdt morgen (zaterdag) de tweede Liniecross aan het Fort Moerschans. op het parkoers van de Nederlandse Veldloopkampioenschappen. Van 13.00 tot 14.50 uur zijn er scholierenwedstrijden, die om 15.00 uur wor den gevolgd door een prestatieloop waar naar keuze 2500, 5000. 7500 of 10.000 meter kan worden gelopen. OEN HAAG-In lottonummer 9 is deze 'ttkfeen winnaar van de eerste prijs. Hide doordat tachtig procent van het kdrag van de eerste prijs werd toege- 'w?d aan de overige te verdelen pri j- «n.is de winnaar van de tweede prijs Hfl.000 gulden rijker. LOTTO: }eWis: geen winnaar, van het bedrag van de «Prijs gaat 1/5 deel, te weten 138.787 - als «kpot naar lotto nr 10. Van het overige be- "tgwordt/150.000,- toegevoegd aan het be- yan de 2e prijsklasse van lotto nr 9. Hel Win resterende bedrag wordt ln gelijke de- j*o«rdeeld over de 3e en de 4e prijsklasse ■«lotto nr 9.2e prijs. 1 winnaar, die bruto J*WQ0 - ontvangt, 3e prijs 70 winnaars, die ««Ulo 7328.40 ontvangen. 4e prijs: 4663 ^us.dleelk 110,- ontvangen. 5e prijs: winnaars, die elk 5.- ontvangen. l'0hg tolo nr. 9: 1 Winnaar, die bruto 53.656.60 ont- iUMcn5 p!^s 31 winnaars, die elk bruto iT?1 ontvangen, 3e prijs. 472 winnaars, pit189,40 ontvangen. toto-gelijk nr. 9: •wr de bijna 2000 winnaars van deze toto- -4'msereen prijzenbedrag beschikbaar 'e prjjs: 1 winnaar, die bruto 3-Wvangt; 2e prijs: 5 winnaars, die elk .«^ontvangen; 3e prijs 93 winnaars, die ontvangen; 4e prils; 1.558 winnaars. ^«lOoMvaneen Gts'ag cijferspel nr. 9: "^nummer was: 956813. 6 cijfers goed: die bruto 100 000.- ontvangt: 5 3 winnaars, die elk bruto ontvangen. 4 cijfers goed, 25 win- ï*?®6 e'k 1000.- ontvangen. 3 cijfers ®*tonaars. die elk 100.- ontvangen. ^ïgen**1 3057 winnaars' dle elk 101' Rten Mondeel (links) is gelukkig met de inbreng van de Nieuwzeelander Greg Shearer. MIDDELBURG - Greg Shearer voelt zich 'werelds' in Nederland. De 29-jarige Nieuwzeelander woont met zijn vrouw - die van Nederland se afkomst is - sinds een maand of zes in Souburg. Het tweetal is op doorreis, maar is voorlopig even neergestreken in Zeeland. „Omdat Nieuw-Zeeland zo geïsoleerd ligt. weten de meeste mensen niet goed wat er in de rest van de wereld ge beurt. Hier liggen veel meer landen, die vlak naast elkaar. Bij ons is het ook normaal dat veel jeugd erop uit trekt om wat van de wereld te zien. Het is leuk om naar Europa te gaan. Zien hoe de mensen werken, denken en leven", zegt Shearer. De rugby- vereniging Oemoemenoe profiteert van het verblijf van de Nieuwzee lander op Walcheren. Zijn komst be tekende een aangename versterking voor de Middelburgse club. Rugby is in Nieuw-Zeeland volks sport nummer één Greg Shearer schat dat zo'n tweehonderdduizend van de ruim drie miljoen Nieuwzee- landers rugby spelen. Wat voetbal is voor Nederland, is rugby voor Nieuw- Zeeland. Met dat verschil dat het Nieuwzeelandse rugby toonaange vend is in de wereld. De 'All Blacks' (het nationale team) geniet een erg goede reputatie. Shearer verduide lijkt - nog in het Engels- de mate van populariteit van het rugby in Nieuw- Zeeland: „Ik kom uit een dorp van drieduizend mensen. Er zijn daar twee rugbyclubs Twee keer per jaar spelen die clubs tegen elkaar. Dan zijn er altijd wei 20'n tweeduizend toeschouwers". Shearer, die via een uitzendbureau werk heeft gevonden in de Vlissingse haven, schopte het in zijn geboorteland tot de provinciale competitie. Een alleszins acceptabel niveau. Rien Mondeel steekt zijn enthou siasme over het spel van de buiten landse aanwinst niet onder stoelen of banken. „Greg heeft een groot aandeel in de successen van dit mo ment. Zoiets inspireert toch. Op de eerste training zag je al zijn kwali teit en zijn bescheiden opstelling. Dat is een positieve zaak". Shearer: „Het rugby wordt hier wel op een lager niveau gespeeld. Dat kan nog verbeteren, want ik heb begrepen dat de populariteit toeneemt. Het is hier nog in ontwikkeling. In ee jzicht heeft het Nederlandse rugby echter een voorsprong op het Nieuwzeelandse. In Nederland wordt sinds enige tijd ook door vrouwen ge speeld Een complete verrassing voor Shearer, die vrouwen nog nooit rug by had zien spelen. „In Nieuw-Zee land is rugby een traditionele sport. Misschien is het rugby daarom man- gericht. Vrouwen spelen het er niet. Ze doen wel vaak mee aan clubactivi teiten en je hebt ook sommige vrou welijke scheidsrechters. Ik denk dat het heel goed is dat vrouwen ook gaan spelen Op die manier wordt een hele familie er gelijk nauw bij be trokken". verklaart de nieuwbakken Oemoemenoe-speler, die als een soort ontwikkelingswerker de jeugd van de Middelburgse club al enkele malen onder zijn hoede heeft gehad „Dat zou hij meer moeten doen", vindt Rien Mondeel. „Maar het is toch moeilijk", oordeelt Shearer, „om ze te coachen als ze niet alles begrijpen watje zegt. Ik heb wel een paar dingen kunnen veranderen, maar eigenlijk ben ik hier niet als coach naar toe gekomen". Onschatbare waarde Toch realiseert Rien Mondeel zich dat de Nieuwzeelander voor Oemoe menoe van onschatbare waarde is. „Daarom hopen we dat hij voorlopig blijft". Maar die beslissing is voor Shearer niet eenvoudig. In zijn thuisland werkte hij als landconser- vator. iemand die op een kunstmati ge manier de bodemerosie moet voorkomen om op die manier de con tinuïteit in de landbouw te waarbor gen. Zijn huidige werk in Nederland heeft daar niets mee van doen. „Daarom hangt het er ook van af of ik goed werk krijg. Een probleem in Ne derland. waar toch al zoveel werk loosheid is. Bovendien spreek ik de taal nog niet goed en kan ik het Ne derlands nog helemaal niet schrij ven. Voor mij wordt het toch zo lang zamerhand eens tijd om wat na te denken. Over wat ik nu met mijn le ven aanmoet", besluit Greg Shearer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 15