ZLM Zierikzee boos op natuurbeheerders g g U N fe Bejaardensoos Siijansland vierde 25-jarig bestaan WISSEL BEVELANDFN Voorlichtingsmiddagen voor Noordbevelandse bejaarden Q 0) C es WOENSDAG 24 FEBRUARI 1982 WOE WEL UITBREIDEN NIET ONDERHOUDEN ZIERIKZEE - Het bestuur van de kring Schouwen-Duiveland van de Zuidelij ke Landbouw Maatschappij (ZLM) vindt het een 'ergerlijke zaak', dat er tot ver in het land sprake is van een besmetting met bacterievuur vanuit de Schouwen-Duivelandse natuurge bieden. Kringvoorzitter L. J. van Gastel heeft dit dinsdag te Zierikzee duidelijk ge maakt in een algemene ledenvergade ring. Hij signaleerde de bekende berich ten van de Nederlandse Fruittelers Or ganisatie Zeeland-West-Noord-Bra bant, waarin wordt gesteld, dat vanuit de Kop van Schouwen rechte lijnen ge trokken kunnen worden naar besmet tingshaarden diep in het land. Wanneer bovendien blijkt, dat in de Schouwen- Duivelandse natuurgebieden met na me in de Westhoek, bij Ouwerkerk en in het dijkwater door de beheerder onvol doende bestrijding wordt uitgevoerd, dan vinden wij dat bijzonder ergerlijk, aldus de kringvoorzitter. Hij onderstreepte, dat mede hierdoor openbaar groen, wegenbeplanting en Raadslid bezorgd over tarieven ambulancedienst KRUININGEN - Het bestuur van de ambulancedienst 'Bevelanden' (een sa menwerkingsverband van de gemeen ten) moet ervoor waken dat de tarie ven niet de pan uitrijzen. Deze bood schap gaf het Reimerswaalse raadslid J. Hoekman (sgp) dinsdag tijdens de raadsvergadering mee aan gemeente lijk vertegenwoordiger J. A. Nieuwen- huijsc (cda). Het raadslid was bezorgd over de voortdurende stijging en de vooruitzichten op de toekomst. „Het bestuur moet de vinger aan de pols houden", aldus Hoekman. Wethouder Nieuwenhuijse vertelde dat er bij de ambulancedienst sinds enige •tijd een nieuwe directeur is (het hoofd van de BB-kring J. R. de Boer). „En die vindt dat het allemaal meer professio neel moet worden aangepakt", zei hij. De wethouder beklemtoonde dat in de eerste plaats vooral gekeken wordt naar het goed functioneren van de dienst en pas daarna naar de hoogte van de tarieven. Nieuwenhuijse ver klaarde dat het dagelijks bestuur van de ambulancedienst aanvankelijk wel geschrokken was van de plannen van directeur De Boer. Gelet op de financië le gevolgen komt een deel ervan ook voorshands niet voor uitvoering in aan merking. Ledenvergadering PvdA Noord-Beveland KORTGENE - Tijdens de vergadering van de afdeling Noord-Beveland van de PvdA in 'De Korenbeurs' te Kortgene werd meegedeeld dat de Bevelandse af delingen op Reimerswaal na de 1 mei viering in de Prins van Oranje te Goes zullen houden. Op woensdag 10 maart is er een bespre king is het Drentehuis te Geersdijk met statenleden om de verkiezingscampag ne te bespreken. Zo mogelijk zal op 19 maart, een politiek café worden gehou den. Tenslotte was er de kandidaatstelling voor leden van de eerste kamer. De ge- kandideerden zijn de heren J. Mijnsber- gen, P. Hamelink, J. Voet, P. Sloots, P. Ronteltap en A. v. Hecke. Amnesty Goes houdt meer schrijfavonden GOES - De werkgroep Goes van Am nesty International gaat net aantal schrijfavonden in de maand februari uitbreiden. Naast de maandelijkse schrijfavond - altijd de vierde dinsdag van de maand in het info-centrum aan de Joachimikade, van 20.00 tot 22.00 uur - wordt er geschreven vandaag, woensdag, in de wijkgebouwen 'De Pit' te Goes-zuid en 'De Spinne' in de Goese Polder, van 19.30 tot 21.30 uur. Bedoe ling is brieven te schrijven aan de hand van voorbeelden aan autoriteiten van landen, waar de mensenrechten op vaak grote schaal geschonden worden. VVD-lijst Reimerswaal KRUININGEN - De ledenvergadering van de WD-afdeling Reimerswaal heeft de kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De lijst luidt: 1 L. C van Weele, Rilland, 2 M. J. Openeer, Hans- weert, 3 C. J. W. de Goffau, Rilland. 4 M. Bom, Waarde, 5 P. J. Koom, Kruinin- gen, 6 mevrouw A. Louwerse-Flipse, Yerseke, 7 J. W. Hasman, Kruiningen, 8 J. Boogaard, Krabbendijke, 9 mevrouw J. J. Paauwe-Sinke, Yerseke, 10 M. van Houte, Waarde. Familie-avond van CBTB in Kapelle KAPELLE - Met als motto, 'Ik ben er trots op boer of boerin te zijn' hield de kring Noord- en Zuid Beveland van de ichristelijke boeren en tuindersbond een familie-avond in 'De Vroone' in Ka pelle. Kring-voorzitter A. Sandee jr. opende deze bijeenkomst die door een flink ■aantal belangstellenden werd bezocht. Leden van de CBTB, CPB en CPJ voer den een toneelstuk op getiteld 'Amor 'richt zijn pijlen zelf. Deze plattelands komedie, geregisseerd door Kees van Damme, viel erg in de smaak bij de aan wezigen. Na het toneelstuk verzorgde 'The Lejo's' het muzikale gedeelte van de bijeenkomst. 'Ons Genoegen' zong in bejaardenhuis Goes HEINKENSZAND - De christelijk ge mengde zangvereniging 'Ons Genoe gen' uit Heinkenzand verzorgde een avond in het bejaardenhuis 'Schild en Hof in Goes. Onder leiding van de diri gent J. Ruysink zong het koor een aan tal geestelijke liederen. Ook was er sa menzang met de bejaarden. boomgaarden in de vernieling worden geholpen. „Wij begrijpen dan ook niet dat het provinciaal bestuur toch weer aankoop van natuurterreinen wil subsi diëren. Naar onze mening zou de pro vincie er goed aan doen in eerste instan tie subsidie te verstrekken voor het on derhoud van de bestaande terreinen en dit streng te controleren. Uitbreiding van terreinen wèl en onderhoud niet subsidiëren is geen beleid", aldus Van Gastel. ZLM kring Zierikzee verbaasd over jachtverbod Kerstmis ZIERIKZEE - De landbouw heeft zich hogelijk verbaasd over de manier, waarop de minister voor de kerstdagen een jachtverbod uitvaardigde. Voorzit ter L. J. van Gastel van de kring Schou wen-Duiveland van de Zuidelijke Land bouw Maatschappij zei dit dinsdag in een te Zierikzee gehouden algemene le denvergadering. Hij merkte op, dat het jachtverbod zonder overleg met land bouw en jagers werd uitgevaardigd. „En dit in Nederland waar alles zo gere geld is, dat iedereen over alles mag mee praten". KMTP-Goes bezocht W estfriese-flora GOES - De afdeling Goes van de 'Ko ninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde' bezocht de bloementen toonstelling 'Westfriese flora' in Boven- karspel. Met 53 deelnemers werd onder' leiding van secretaris P. Boudeling en penningmeester M. Meeuwse een bus reis daarheen gemaakt. In de fraai gear rangeerde bloementuin voerden de in bloei getrokken bolbloemen de boven toon. Vooral tulpen en narcissen waren te zien. De terugreis werd via Lelystad en 't Gooiland gemaakt. Voortzetting van seizoenweekmarkt SIRJANSLAND - De leden van de bejaardensociëteit uit Sirjansland hebben dinsdagmiddag in het vereni gingsgebouw in Sirjansland het 25-jarig bestaan van de sociëteit gevierd. Mevrouw S. P. Op 't Hof, voorzitter van de sociëteit, opende de feestelijkheden met een wel komstwoord en een terugblik op de afgelopen 25 jaar in dichtvorm. De leden zongen daarna de speciaal gecomponeerde meezinger 'De soos in 't zilver'. Vervolgens declameerde mevrouw W. Fluit-Hoogerhuis een gedicht, waarbij ieder lid persoonlijk werd genoemd. Het laatste gedeelte voor de pauze omvatte een optreden van het bejaardenkoor. Een leuke bijkomstigheid bij de viering was het 45-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Krabbe-Van de Velde. Een komische noot verzorgde het echtpaar De Vries met hun zangspelletje. Verschillende leden blikten terug op de afgelopen jaren. De middag wer^.besloten met eer- diner in 'De Blauwe Keet'. GOES - In maart begint weer een serie voorlichtingsmiddagen voor bejaar den op Noord-Bevcland. Het is de tweede serie van vier middagen. In to taal komen er in de periode januari tot en met juni 1982 zestien bijeenkom sten. De eerste voorlichtingsreeks trok, on danks de soms slechte weersomstan digheden, een redelijke belangstelling. De middagen worden gehouden op de volgende data: maandag 1 maart om 14.30 uur in het dorpshuis te Kamperland over het on derwerp 'voeding als we ouder worden', door mevrouw L. Strayer uit Zonnemai- re. Ze is werkzaam bij de stichting huis houdelijke voorlichting ten plattelan- de; vrijdag 5 maart om 14.30 uur in het dorpshuis te Wissenkerke over het on- Voorjaarscompetitie tafeltennis Goes GOES - De tafeltenniscompetitie in Goes is de eerste speelweck van dit voorjaar ingegaan. Er werd gespeeld in vijf klassen. A-klasse uitslagen: Yerseke 1-Yerseke 2 9-1, NS l-Batje 1 8-2, Goese Polder 1-Goese Pol der 210-0: stand. 1 Yerseke 1110 0 2,2 NS 111 0 0 2,3 Goese Polder 1 1 1002,4 Goese Polder 210010,5 Batje 110010.6 Yerseke 210010; B-klasse uitslagen; Goese Polder 3-Goese Polder 4 4-6, Yerseke 3-CJV1 8-2, NS 2 -TVK1 8-2; stand: 1 Goese Polder41 10 0 2.2 Yerseke 3 1 1 0 0 2, 3 NS 2 1 1 0 0 2, 4 TVK 1 1 0 0 1 0, 5 CJV 1 1 0 0 1 0, 6 GP 3 1 0 0 1 0: C-klasse derwerp 'bejaardenhulp', door me- vrouw A. Janssens uit Goes. Ze is leid ster bejaardenhulp bij de protestante maatschappelijke dienstverlening; dinsdag 9 maart om 14.30 uur in het zaaltje van de Nederlands hervormde kerk te Colijnsplaat over het onderwerp 'erfrecht', door C. Goedhals uit Kortge ne. Hij is notaris. vrijdag 12 maart om 14.30 uur in het gebouwtje aan de kerkgang te Kortge- ne over het onderwerp 'indicatieconv missie voor opname in een bejaarden huis', door mevrouw WNielen uit Goes. Ze is maatschappelijk werkende van de indicatiecommissie de Bevelanden en Tholen. De ouderen uit Kats kunnen de midda gen in Kortgene bezoeken. Mensen met vervoersproblemen kunnen contact op nemen met de heer P. J. de Wild. De ouderen uit Geersdijk kunnen de mid dagen in Kamperland bezoeken. Con tactpersoon voor vervoer is de heer I, Wisse. De organisatie is in handen v de stichting welzijn voor ouderen, in menwerking met de ouderenbonden van Kortgene, Kamperland en Colijns plaat. Men hoeft echter geen lid te zijn van een bond om deze gratis middagen te kunnen bezoeken. in Yerseke KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdagavond in Kruiningen haar goedkeuring ver leend aan een voorstel tot het voortzet ten van de seizoen weekmarkt in Yerse ke. De markt wordt evenals in de voor gaande jaren van april tot en met sep tember gehouden en wordt opgesteld aan de Dreef in Yerseke. Daarbij wordt een geringe uitbreiding nagestreefd in de branches die nog niet vertegenwoor digd zijn, zoals boeken en tijdschriften, dierenbenodigdheden, lederwaren en speelgoed. De raadsleden P. de Jong (cda), J. W. Hasman (vvd) en J. Hoek man (sgp) spraken nog eens uitdrukke lijk hun tevredenheid over de voortzet ting van de markt uit. Wethouder J. A_ Nieuwenhuijse (cda) van midden standszaken bedankte aansluitend nog al die mensen, die aan de voorbereiding van de voortzetting hebben meege werkt. Viswedstrijd van H.S.V. De Bevelanden HEINKENSZAND - De hengelsport vereniging De Bevelanden hield een viswedstrijd te Borssele met 29 vissers. De vangst was matig en bedroeg 60 vis sen met een totale lengte van 1420 cm. De uitslag: 1 C. J. v. Luyk 199 cm; 2 F. Stokx 149 cm; 3 L. Bosman 135 cm; 4 R. Blommaart 125 cm; 5 J. Harinck 91 cm. Jeugd: 1 Patrick Stokx 46 cm; 2 William Traas -. De volgende wedstrijd is 7 maart van 11.30 tot 14.30 in de Bonepolder te 's- Gravenpolder. KVG Goes buigt zich over krant GOES - De afdeling Goes van het ka tholiek vrouwengilde houdt donderdag 4 maart een bijeenkomst. Mevrouw A. van der Doel uit Vlissingen komt vertel len op welke wijze een krant tot stand komt. De bijeenkomst wordt gehouden in de Maria Magdalenazaal bij de rk- kerk te Goes en begint om 20.00 uur. Dinsdag 9 maart ligt het in de bedoeling een bezoek te brengen aan het museum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes. De rondleiding begint om 13.30 uur. Carnavalsschieting 's-HEERENHOEK - De verenigde so ciëteiten hielden op carnavalszaterdag een schieting op de liggende wippen, er waren 65 schutters. Uitslag eerste wip; hoofdvogel met beker A. v. d. Dries- Geus Eensgezindheid 's-Heerenhoek, eerste zijvogel A. de Jonge Soranus Heinkenszand; tweede zijvogel C. Schouwenaar Juliana Oudelande; eer ste bovenkal P. Boonman Willem Teil Ovezande; tweede bovenkal bij loting C. Stouthamer Edele Handboog Oude lande; eerste onderkal P. Vette Concor dia 's-Heerenhoek; tweede onderkal bij loting C. Kopmels Doel naar Hoger Wolphaartsdijk; eerste klep met beker Jac. Traas Eensgezindheid 's-Heeren hoek; tweede klep P. Boonman Willem Teil Ovezande; derde klep W. Boudens Willem Teil Ovezande; meeste kleine vogels met beker J. Goetheer Juliana Oudelande, zes stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel Sj. v. Eykeren Vrije Schutters 's-Hee renhoek; tweede hoofdvogel H. Huige Eensgezindheid 's-Heerenhoek; eerste zij vogel W. de Jonge ADLM Kwaden- damme, tweede zijvogel A. de Jonge So ranus Heinkenszand, derde zij vogel bij loting J. Goetheer Juliana Oudelande. vierde zijvogel bij loting A. Boonman Vrye Schutters eerste kal J. v. d. Dries Eensgezindheid 's-Heerenhoek, tweede kal B. Vermeule Zeelandia Ovezande, derde kal bij loting P. Maat Zorgvliet Ellewoutsdijk, vierde kal bij loting R. v. Eykeren Vrye Schutters 's-Heeren hoek, meeste kleine vogels M. C. Ver donk Concordia 's-Heerenhoek, vijf stuks. Op deze wip waren 27 prijzen in natura te Hengelvereniging Kapelle bijeen KAPELLE - De hengelvereniging Ka pelle hield een vergadering in 'De Zwaan' te Kapelle. Na de opening door voorzitter A van Liere gaf de secretaris een verslag van het afgelopen jaar. Daarbij bleek onder meer dat het leden tal stabiel bleef op een aantal van 223. Ook uit de woorden van de voorzitter werd duidelijk dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft met goed bezochte wedstrijden. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren Van Liere en M. Zuidweg met algemene stemmen herkozen. In de plaats van de secreta ris, die niet meer herkiesbaar was, kwam de heer P. Ruissen. De vergadering besloot verder in het najaar een mosselavond te houden. In dien het mogelijk is zal het internatio naal concours in 1982 in het kanaal bij Wemeldinge worden gehouden. Als daar geen mogelijkheden zijn wijkt men uit naar de Westerschelde. Diaken Heinkenszand HEINKENSZAND - Tot diaken in de hervormde kerk te Heinkenszand is be noemd de heer R. Blok. die zich in het bijzonder zal gaan bezighouden met de vragen rondom het werelddiakonaat. NCVB bijeen in Wemeldinge WEMELDINGE - De Wemeldingse af deling van de Nederlandsee Christen Vrouwenbond hield haar jaarvergade ring in het Dorpshuis onder leiding van mevrouw P. N. van Stel-Verschuure. In de plaats van het aftredende bestuurs lid mevrouw D. Florusse-Blankenburg werd mevrouw L. Vermeire-Haverhoek tot penningmeesteresse gekozen. Het verdere gedeelte van de avond werd ge vuld door de leden, met schetsjes quiz en zang. Ook werd een verkoping ge houden ten bate van een landelijk NCVB-project. Schieting 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - De handboogver eniging VIOS hield in de 'Korenbeurs' te 's-Heerenhoek een schieting op de liggende wippen, er waren 42 schutters. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel H. uitslagen: NS 4-TVK 2 6-4, Batje 2-Goese Pol- Koens Jr. Spes Nostra Ovezande, twee- rlar C O O C TXT O MCJ *i- .-tA 1 MC ^linAOO de hoofdvogel Jac. Traas Eensgezind heid 's-Heerenhoek, eerste zij vogel J. v, d. Dries Eensgezindheid, tweede zijvo gel K. Schipper St.-Andries Wemeldin ge, derde zij vogel K. v. d. Dries Concor dia 's-Heerenhoek, vierde zijvogel C. Remyn Spes Nostra Ovezande. eerste kal G. v. Garsel Soranus 2 Heinkens zand, tweede kal W. de Jonge ADLM Kwadendamme, derde kal P. Vette Concordia 's-Heerenhoek, vierde kal niet afgeschoten. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel M. J. Verdonk VIOS 's-Heerenhoek, tweede hoofdvogel Jac. Traas Eensge zindheid 's-Heerenhoek, eerste zijvogel P. Oostdijk Willem Teil Ovezande, tweede zijvogel K. Schipper St.-An dries Wemeldinge, derde zijvogel H, Koens Spes Nostra, Ovezande, vierde zij vogel bij loting C. Bek ADLM Kwa dendamme, eerste kal P. Oostdijk Wil lem Teil Ovezande, tweede kal Jac. Traas Eensgezindheid 's-Heerenhoek, derde kal bij loting J. A. Rijk en vierde kal W. de Jonge, beiden ADLM Kwa dendamme. der 5 2-8, CJV 3-NS 3; stand: 1 NS 4 1 10 0 2,2 Goese Polder511002,3NS311002,4TVK2 1 0 0 1 0. 5 CJV 2 1 0 0 1 0, 6 Batje 2 10 0 10; D-klasse uitslagen: Goese Polder 7-Goese Polder 8 8-2, Goese Polder 6-NS 5 8-2, Batje 3-Yerseke 4 0-10; stand: 1 Goese Polder 6110 02,2 Goese Polder 711002,3 Yerseke 41100 2,4 Goese Polder 8 10 0 1 0,5 NS 5 10 0 10,6 Batje 3 10 0 10; E-klasse uitslagen: Batje 4-Kortgene 1 0-10, Goese Polder 9-CJV 3 6-4. TVK 3-Yerseke 5 3-7; stand: 1 Kortgene 1110 02,2 Goese Polder 911002,3 Yerseke 51100 2,4 Batje410010,5 CJV 310010,6TVK310 0 10. Wijkvereniging voor Goes-Oost in oprichting GOES - De leden van de wijkvereni ging in oprichting Goes-Oost houden woensdag 24 februari een oprichtings vergadering in de overblijfzaal van de Van Dusseldorpschool in Goes. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de bespre king van de statuten en de verkiezing van het bestuur. Een initiatiefgroep gaat deur aan deur om leden te werven en heeft, nog niet op de helft van de wijk, al 170 tot 180 leden vergaard. Vergadering van CBTB in Yerseke YERSEKE - De kring Oost-Zuid-Beve land van de christelijke boeren- en tuin dersbond West-Nederland houdt dins dag 2 maart een vergadering in 'De Ha ven' te Yerseke, aanvang 19.30 uur. So ciaal-economisch voorlichter W. de Wolf van de CBTB houdt een inleiding over het onderwerp: 'hoe komt een zelf standige aan zijn trekken?'. Dronken bezoeker verstoorde raadsvergadering AARDENBURG - De gemeente raad van Aardenburg moest gis teravond geschorst worden door een ordeverstoring vanaf de pu blieke tribune. De heer F. de S. ver weet wethouder A. van der Bliek nalatigheid in het verlenen van een vergunning. S. was kennelijk voor de raadsvergadering bij het carnavalsfeest van de Nachtuuln op bezoek geweest, want hij maak te een zeer aangeschoten indruk. Op het verweer van de wethouder ging hij niet in. Tijdens de schor sing van de vergadering ging hij voor de tafel van de wethouder staan om zijn bezwaren met wat fikse klappen op tafel kracht bij te zetten. Na verloop van een kwar tier arriveerden er twee door de burgemeester verwittigde agen ten, die de ordeverstoorder uit de zaal verwijderde. Volgens wethouder A. Paridaen is het wel zeer lang geleden, dat een raadsvergadering in Aardenburg wegens ordeverstoring geschorst moest worden. In de 38 jaar dat hij in de raad zit, heeft hij het nooit meegemaakt. Iedereen weet het ge drag van De S. aan een teveel aan alcohol, omdat hij normaal als een zeer rustig inwoner van Aarden burg bekend staat. Hengelwedstrijd COLIJNSPLAAT - De Noord-Beve- landse hengelsportvereniging hield haar eerste competitiewedstrijd voor het kampioenschap 1982 aan de zeedijk te Colijnsplaat. Er kwamen slechts 58 deelnemers op dagen, die gezamenlijk 38 vissen vin gen, waarvan 27 onmaatse vissen en 11 bovenmaatste vissen met een gewicht van 1617 gram. De uitslag was: 1 A. Koole. Kamperland 456 punten, 2 C. van Oosterhout, Eindhoven 390; 3 J. Janse, Oostkapelle 350; 4 M G de Smit, Kamperland 2815 K. Bcgthel, Geersdijk 230. De volgende competitiewedstrijd wordt gehouden op 6 maart 1982 in Co- lijnsplaats van 10.30-13.00 uur Inschrij ven van 9.30-10.00 uur in café Juliana te Colijnsplaat. Woningtoewijzing voor Reimerswaal is onaanvaardbaar KRUININGEN - De toewijzing van slechts 45 gesubsidieerde woningen dit jaar aan de gemeente Reimerswaal is voor het gemeentebestuur van Rei merswaal onaanvaardbaar. Dit zei wethouder I. N. Lindenberg (pvda, volkshuisvesting) dinsdag tij dens de raadsvergadering. Hij verze kerde de raad dat het college van bur gemeester en wethouders alles in het werk zal stellen méér huizen te krij gen. Een aantal ambtenaren is aan het onderzoeken wat de mogelijkheden zijn en bovendien wordt contact opge nomen met de Zeeuwse directie volks huisvesting. Raadslid T. I. J. Moerland (pvda) bracht de zaak aan de orde door te vra gen in hoeverre er niets aan het geringe aantal van 45 woningen kan worden ge daan. In de gemeente Reimerswaal staan 650 woningzoekenden ingeschre ven, zo gaf wethouder Lindenberg nog aan. Hij vond dat een overduidelij ke on derstreping van de noodzaak in Rei merswaal zoveel mogelijk te bouwen. Burgemeester H. Boer zegde toe dat de raad in maart aan de hand van de nodi ge gegevens over de woningbouw pro blematiek van gedachten kan wisse len. (3 X Tel. 01102-3356

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24