HOK ENGELS VOETBAL IN DE PENARIE Remise Timman Van der Wal en Clerc leiden IOC wil bescherming van Verenigde Naties Raas verkende met Moser finale Milaan-San Remo DE R00Y WINT AJAX WACHT OP CONTACTEN OVER TRANSFER VAN LING PZC/sport 15 Totale schuld van 300 miljoen gulden TRAININGSRIT MIDDELKAMP Van de Gruyter jeugdtrainer VC Vlissingen Damkampioenen bij de jeugd BERNARD HINAULT START NIET IN GOLD RACE WINST VAN ENGELAND WOENSDAG 24 FEBRUARI 1982 LONDEN - Voetbalcommentatoren mogen ons graag het Engelse voetbal ten voorbeeld houden. ,Kijk eens wat een lekker ongecompliceerd, levendig en fris voetbal dit is", roept men dan. .Prachtig kijkspel, hoor". Het ziet er naar uit dat het enthousiasme voor het Engelse voetbal de laatste tijd groter is op het continent dan bij de Engelse voetballiefhebbers zelf. Want steeds minder Britten maken zaterdags de gang naar het stadion. Vanaf het topjaar 1949, toen alle voet balclubs samen meer dan 41 miljoen be- joekers noteerden, is het eigenlijk steeds naar beneden gegaan: 35 miljoen m 1956,30 miljoen in 1972, en 25 miljoen in 1977. Wie de gestaag dalende curve van de bezoekersaantallen volgt, ziet hem van af 1979 ineens scherp naar beneden dui ken. Het staat vast dat het aantal be zoekers van voetbalwedstrijden dit sei zoen de 20 miljoen bij lange na niet zal balen. En dat komt bijzonder beroerd uit, om dat de 92 profclubs, onderverdeeld in tier divisies, voor grote schulden staan. het documentaire tv-programma World in Action' werd vorige week ge schat, dat deze clubs samen voor zeker 300 miljoen gulden in het rood staan. In een tijd, waarin de banken niet meer zo scheutig zijn als ze wel eens zijn ge weest, betekent dat, aldus World in Ac- non, dat 12 clubs een dikke kans lopen nog dit seizoen failliet te gaan, en dat nog eens 50 clubs wegen moeten vinden om op de post salarissen te bezuinigen. Zorgen duidelijk dat het Engelse voet bal diep in de zorgen zit. Hoogste tijd, k vond de Football League, de over koepelende organisatie voor het prof voetbal, om eens de koppen bij elkaar te steken. Dat gebeurde het afgelopen weekeinde in het plaatsje Solihull. Na twee dagen vergaderen kwam de Lea- pie met een aantal voorstellen die alle maal van dezelfde gedacht uitgaan: we moeten het voetbal beter verkopen. En dus zal er een advertentiecampag ne, de grootste die ooit in de Britse sportwereld is gehouden, worden ge start. Deze 25 miljoen gulden kostende campagne zal voor de start van het vol gende seizoen losbranden, en zal dé Britse voetbalfans ervan moeten over tuigen dat het beter is een wedstrijd in levenden lijve te zien dan op het scherm. De League gaat ervan uit dat een ge richte campagne het bezoekersaantal volgend seizoen met 7,5 miljoen kan vergroten. Een van de voetbalbonzen afloop van de tweedaagse vergade ring-: „Onze fout is geweest dat we altijd hebben gedacht dat de klanten wel naar ons toe zouden komen. In deze tijd moet je zelf de boer op". Andere voorstellen van de voetbal chefs: grenzen stellen aan het uitlenen van spelers, en een verbod op de aan koop van buitenlandse voetballers. Bij dit laatste voorstel moet er overigens van worden uitgegaan dat zo'n verbod alleen spelers uit niet-EG-landen kan gelden. Er zal nog heel wat water door de Theems stromen voor deze maatrege len kracht van wet krijgen, maar het geeft in ieder geval aan in welke rich ting er wordt gedacht. Waar niet aan is gedacht, is stroomlijning van de vier divisies. En juist daar, aldus vele verontruste sportliefhebbers, zou de oplossing voor de huidige problemen moeten worden gezocht. Zoals gezegd: Engeland heeft 92 profclubs, die in vier nationale divi sies spelen. Dit systeem zorgt ervoor, dat vooral de clubs in de lagere divisies het financieel zwaar hebben Want niet alleen moeten zij, omdat zij in een nationale competi tie spelen, op zaterdag soms meer dan 500 kilometer reizen om een wedstrijd te spelen, ze hebben ook nog eens met lagere bezoekersaantallen te maken. Salarispost MAR DEL PLATA - In de elfde ronde van het internationale schaaktoernooi van Mar del Plata (Argentinië) is de met zwart spelende Jan Timman remi se overeengekomen met de Argentijn Fernando Braga. Met twee ronden in het vooruitzicht kan de Nederlandse grootmeester de eindzege vrijwel niet meer ontgaan. Hij heeft 9 punten te genover zijn voornaamste concurrent Lajos Portisch 6,5 en 1 afgebroken par tij. De Hongaar kwam maandag in vijf tien zetten remise overeen met wereld kampioen Anatoli Karpov. Het prestige dat Timman zich heeft ver worven door zeven achtereenvolgende winstpartijen is zo groot, dat het door de Argentijnse schaakjournalisten bij na als een triomf voor Braga werd aan gemerkt. dat de Nederlander op de 32- ste zet remise aanbood. Fernando Bra ga is internationaal namelijk nog niet verder gevorderd van de meestertitel. Timman verdedigde zich met de Caro- kan, waarin het evenwicht niet werd verbroken. In de laatste twee ronden ontmoet Timman nog de Rus Poloega- jevski cn dc Amerikaan Seirawan. De uitslagen van de elfde ronde: Portisch (Hon) - Karpov (Sov) remise: Braga (Argi - Timman (Ned) remise; Poloegajevski (Sov) - Larsen (Dent remise: Seirawan (VS) - Andersson (Zwe) remise; Franco (Par) - Pan- no Arg) afg Quinteros Argi - Giardelli Arg) 1-0; Palermo (Arg) - Najdorf (Arg) afg. Stand na de elfde ronde 1 Timman 9 pnt; 2 Portisch 6,5 en 1 afg' partij, 3 Poloegajevski 6,5 pt; 4/5 Andersson en Seirawan 6 pnt, 6/7 Karpov en Najdorf 5 pnt en 1 afg. partij; 8/9 Larsen en Braga 5 pnt; 10 Palermo 4,5 pnt en 1 afg, partij11 Panno 4 pnt en 2 afg. partijen; 12 Giardelli 4 pnt; 13 Quinteros 3,5 pnt en 1 afg. partij: 14 Franco 3 pnt en 1 afg. party. In de derde eindronde van het zone schaaktoernooi in Marbella zijn de kan sen van John van der Wiel en Gert Lig- terink om bij de eerste drie te eindigen kleiner geworden. Van der Wiel verloor met zwart in een Siciliaan van Nunn en Ligterink brak af tegen Short in een stelling met enige remisemogelijkhe den, maar licht overwicht voor de En gelsman. Jonathan Mestel besliste het duel tegen mede-koploper Michael Stean in 26 zet ten in zijn voordeel. De uitslagen van de partyen in de derde ron de zyn: Nunn (Eng) - Van der Wiel (Ned) 1-0. Mestel (Eng) - Stean (Eng) 1-0, Ligterink (Ned) - Short (Eng) afgebroken, Rivas (Spa) - Heb- den (Eng) afgebroken. Dc stand na drie ronden is; 1 Mestel 2,5 pt, 2 Nunn 2 pt, 3 Stean 1.5 pt, 4 Rivas 1 pt en 2 afg. partijen, 5 Ligterink (Ned) 1 pt en 1 afg., 6 Shorten Van der Wiel 0,5 pt en 1 afg., 8 Hebden 0 pt en 1 afg Clubbesturen zien als het grootste pro bleem voor hun vereniging de salaris- post, die gemiddeld 60 procent van de uitgaven van een profclub bedraagt. De salarissen voor de heren voetbal lers zijn vooral de afgelopen vijf jaar in hoog tempo de lucht ingegaan. Echte sterspelers in de eerste divisie halen gemakkelijk 250.000 gulden per jaar. Een speler die in deze divisie gewoon aardig kan meekomen, mag op gauw een ton rekenen. Stille armoede heerst in de provincie, waar vierde-divisie- clubs hun spelers zelden meer dan 25.000 per jaar kunnen overhandigen. Deze clubs kunnen alleen overleven als ze meer toeschouwers trekken, maar hier geldt natuurlijk dat ze in een vi cieuze cirkel zitten. Ze kunnen meer be zoekers trekken door hun voorzienin gen te verbeteren, maar die investering kunnen ze niet doen omdat ze onvol doende toeschouwers hebben. ARNEMUIDEN - Amateurwielrenner Henk de Jong uit Goes heeft zaterdag een trainingswedstrijd van de wieler vereniging Theo Middelkamp gewon nen. De wedstrijd werd gehouden in het recreatiegebied 'De Piet' bij Arne- muiden. Aanstaande zaterdag vindt de laatste van een reeks trainingskoersen plaats. Die begint, in tegenstelling tot wat tot nu toe gebruikelijk was. om half een. De uitslagen luidden: amateurs 1 Henk de Jong, 2 Kjeld van der Lijke, 3 Wim van Kooten, 4 Rinus Verboom, 5 Ad Po lak. Junioren: 1 Pierre Raas, 2 Toon Vermeulen, 3 Marcel Gunst, 4 Sjaak de Kok, 5 Jan Martens. Nieuwelingen: 1 Gerard van Antwerpen. 2 Gerben Suijk, 3 Jan Jansen, 4 Jacques Goense, 5 Ste fan Kole. Liefhebbers: 1 Bert Steenbak ker, 2 Wil Zweemer. 3 Krijn Bom Trim mers: 1 Tilroe. 2 Kees van de Dries. 3 Kees de Jonge, 4 André Geijs. Dame strimmers: 1 Anja Phernambucq. 2 Sonja Stompé, 3 Dora Willemse, 4 Ma rianne Wagemakers, 5 Petra van Stel. Aantal deelnemers: 100. VLISSINGEN - Karei van de Gruyter uit Arncmuiden is de opvolger van Bert Pentury als jeugdtrainer bij de VC Vlissingen. Van de Gruyter, die in het bezit is van het C-diploma, is dit seizoen niet als trainer actief geweest. Na vijf jaar als tweede trainer van de W Amemuiden te hebben gefungeerd be sloot hij aan het begin van het lopende seizoen een jaar rust te nemen. Vlissin gen is voor De Gruyter zijn derde club. Kortna het behalen van het trainersdi ploma had hij Oostkapelle onder zijn hoede, dat toen overigens nog in de af delingsklas uitkwam. De VC Vlissingen heeft ook een tweede trainer. Jan Pro voost kwam nu tot een definitieve ver bintenis met die club Jules Vogel heeft na vier jaar trainer- schap bij Kruiningen besloten die ver eniging te verlaten. Kruiningen staat momenteel op een derde plaats in de eerste klas van de zaterdag afdelings competitie. Vogel vindt het na vier jaar welletjes en wil graag een andere club. Er is nog geen opvolger voor hem. BORDEAUX - Na de tiende ronde in het Westeuropese'zonetoernooi dam men staan Clerc en Van der Wal weer samen bovenaan. Eerstgenoemde ver kreeg tegen Guinard na interessant openingsspel voordeel. Toen de Frans man echter naar een klassiek-achtige spelkarakteristiek afwikkelde, werd het voor Clerc moeilijk om zijn licht voordeel uit te bouwen. De jonge Fran se kampioen verdedigde zich heel goed en liet geen steek vakken. Van der Wal kwam hierdoor weer op gelijke hoogte met zijn landgenoot. In een grootmeesterlijke aanvalspartij had hij Cazemier dermate in moeilijk heden gebracht, dat de Zwitser in hevi ge tijdnood geraakte en door tijdsover schrijding verloor. Niet zo erg voor Ca zemier want de positie op dat moment was toch verloren voor hem. Heel mis schien had hij in de tijdnoodfase een remise-brengende afwikkeling kunnen nemen. De uitslagen van de 10e ronde. Verpoest (Bel) - Bastiaannet (Ned) 1-1Nimbi (Fra) - Van den Borst (Ned) 0-2, Caron (Zwi i - Berte (Ita 10-2, Guinard Fra- Clerc (Ned 11 -1 Modsgriskwiii (Isrl - Gregoire (Bel) 0-2, Caze mier (Zwi) - Van der Wal (Nedi 0-2, Delhom (Fra) - Affatati (Ita) 1-1. De stand; 1 Clerc en Van der Wal 16 pnt; 3 Bastiaannet en Van den Borst 14 pnt; 5 Ver poest 12 pnt; 6 Delhom en Gregoire 10 pnt, 8 Nimbi, Cazemier en Guinard 9 pnt: 11 Berte 8 pnt; 12 Affatati 7 pnt; 13 Modsgriskwiii 5 pnt: 14 Caron 1 pnt. 'S-GRAVENPOLDER - De damclub Siut-Annaland heeft er twee Zeeuwse kampioenen bij. Henk Gunter bij de pupillen en Jan Moerland bij de adspi- ranten sleepten die titels in de wacht. De eindstanden van de strijd om het Zeeuwse damkampioenschap bij pupil len en adspiranten luiden: PUPILLEN: 1. Henk Gunter, Sint Annaland 16 pnt, 2 Ronny Gunter, Sint-Annaland 15 pnt; 3. Aijo Kousemaeker. Yerseke. 11 pnt; 4. Barry van Belzen. Middelburg 11 pnt; 5. William Vroegop, Sint-Annaland 8 pnt. ADSPIRANTEN: 1. Jan Moer land. Sint-Annaland 12 pnt. 2. André Kousemaker, Tholen; 3 johnny Nieuwkoop en Leen Beth, beiden Tho len; 5 Sjakko Sandee. Goes. SCHARN TRAINER BIJ EK INDOOR UTRECHT (ANP) - Haico Scharn zal optreden als trainer van de Nederland se afvaardiging naar de Europese titel strijd indooratletiek, die over ander halve wek in Milaan wordt gehouden. Het begeleidingsteam bestaat uit vier man: ploegleider Herman Buuts, arts Peter Vergouwen, masseur Anne de Jong en trainer Scharn. De ploeg wordt gevormd door de vijf atleten die al voor de nationale kampioenschappen, vorig weekeinde in Rotterdam, de li mieten hadden gehaald. Het zijn: Els Vader (Zeeland Sport), 60 en 200 meter; Elly van Hulst (Olympia '48), 800 meter; Marcel Klarenbeek (SO Soest), 200 meter; Arno Kórmcliug (Si- su), 800 meter: Klaas Lok (Phoenix), 3000 meter. AMSTERDAM - Hoewel Tscheu-la Ling maandag een succesvolle proefwedstrijd heeft gespeeld bij Sou thampton en deze club de indruk wekt erg geïnteres seerd te zijn in de Ajacied, heeft het bestuur van Ajax dinsdag geen enkel contact gehad met de koploper in de Engelse eerste divisie. Penningmeester Bartels: „Zulk soort zaken wikkelen wij nooit telefonisch af. Wij zul len eerst met Southampton om de tafel moeten gaan zitten. En aangezien daartoe nog geen enkel initiatiefis genomen van Engelse zijde, verwacht ik niet dat het met de transfer van Ling zo'n vaart zal lopen". Aangezien Ajax-voorzitter Harmsen pas zondag terug keert van een wintersportvakantie, is het aannemelijk dat pas daarna zaken worden gedaan tussen Southamp ton en Ajax. Het bestuur van de Amsterdamse club zal Tscheu-la Ling een overgang naar Southampton niet verhinderen, mits de Engelse club voldoet aan de vraag prijs, naar verluidt rond de 800.000 gulden De rechterspits leeft in onmin met trainer Kurt Linder en is niet meer zeker van een plaats In het basis team van Ajax. Hij komt de laatste tijd niet verder dan wat inval beurten, Omdat beide partijen op elkaar zijn uitgeke ken, mag hij van Ajax vertrekken. Het bestuur stemde erin toe dat hij afgelopen maandag met Southampton (zonder Kevin Keegan) meespeelde in een oefenwedstrijd tegen het Zweedse IFK Goteborg. De behendige aanvaller gaf in dat duel zijn visitekaartje af door tweemaal te scoren en een keer een doelpunt voor te bereiden. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel van 4-4. MONTREAL - Het Internationaal Olympisch Comité wil van de Verenigde Na ties een uitspraak, dat elke boycotdreiging jegens de Spelen ongewenst is, dat geen enkel land de toegang tot de spelen mag worden geweigerd om politieke of raciale redenen en dat het recht van het IOC om zelf te bepalen waar de Olympi sche Spelen worden gehouden, dient te worden gerespecteerd. De tekst van een dergelijke verklaring wordt voorbereid door de in december ingestelde IOC- commissie ter bescherming van de Olympische Spelen. Richard Pound, de Canadese voorzitter van de commissie, verklaarde: „Het, is de moeite waard om de naties zover te krijgen, datzij met elkaar totde conclu sie komen, dat de Olympische Spelen beschermd moeten worden." Zoals ge bruikelijk zullen - mocht het zover ko men - aan de VN-uitspraak geen sanc ties worden gesteld op niet-naleving van het overeengekomene. Het IOC-bestuur zal zich in mei in Ro me uitspreken over de voorstellen, waarna de zaak in september door de Verenigde Naties fa behandeling zou kunnen worden genomen. Het voornaamste oogmerk van het IOC is zich te beschermen tegen boycotac ties. De olympische zomerspelen van Hockeytoernooi HULST - Zondag wordt op de velden van MC Rapide in Hulst een hockey toernooi gehouden voor Zeeuwse da- mes- en hrenteams. De aanvang is om 11.00 uur en het toernooi eindigt om 15.00 uur. Deelnemende teams zijn: Goes, Olympia, Vlissingen en Rapide deel. 1976 in Montreal werden getroffen door het vertrek van dertig Afrikaanse lan den. De spelen van Moskou 1980 wer den geboycot door een hele serielanden onder aanvoering van de Verenigde Staten. ,Jk geloof dat een boycot als politieke manoeuvre dood is," aldus Pound. „Het is bewezen dat een boycot van de Spelen nergens toe leidt. In feite wordt degene die boycot, meer getrof fen dan het land waartegen de boycot is gericht". Als een dergelijke verklaring van de Verenigde Naties eerder had be staan. zou het een aantal landen vol gens Pound veel gemakkelijker zijn ge vallen nee te zeggen tegen het voorstel van de Amerikaanse president Carter de spelen van Moskou te boycotten. Nu ontbraken veertig landen in de Sowjet- Russische hoofdstad. Naar de mening van Pound zou een eventuele uitspraak van de Verenigde Naties niet van toe passingzijn op de Zuidafrïkaanse situa tie. 'S-HEERENHOEK - Een volle dag eerder dan de rest van de Raleigh-ploeg van Peter Post is Jan Raas maandagavond laat teruggekeerd van het trai ningskamp in Zuid-Frankrijk. Geplaagd doordarmstoornissen had de Zeeuw de strijd al gestaakt in dc Ronde van de Middellandse Zee. Het stuurde zijn opbouw naar de Belgische openingskoers Omloop Het Volk, die volgende week zaterdag wordt gehouden, danig in de war. Desondanks waren de laatste dagen van zijn verblijf aan de Franse zuidkust toch niet nutteloos. De gedwongen rust gaf hem namelijk de gelegenheid even over de grens met Italië te wippen en de nieuwe finale van de klassieker Milaan-San Remo te verkennen. Theo de Rooy heeft dinsdag de Trofeo Laigueglia voor beroepswielrenners gewonnen Voor de 160 kilometer had De Rooy 4 uur 5 minuten en 5 seconden 'nodig. De Nederlander ontsnapte vijf kilometer voor de eindstreep uit het peloton Met een voorsprong van 32 seconden op de Italianen Mario Noris en Vladimi ro Panizza. die als tweede en derde eindigden, werd De Rooy winnaar ..Samen met Peter Post en een meca nicien ben ik daar naar toegegaan. En net toen we de niets van het dak aan het halen waren kwam Frances co Moser voorbir we hebben met z'n tweeen de laatste veertig kilometer gereden. Lekker gemakkelijk, want hij kent de pas daar beter dan ik na tuurlijk", lacht Raas. De Italiaanse atleet en de Zeeuwse vedette zijn een stuk wijzer gewor den. Op zo'n dertig kilometer van het einde, tussen de Capo Berta en de Poggio di San Remo, hebben de orga nisatoren nog een bultje in het par koers opgenomen Het doel van die wijziging: een aantrekkelijker finale krijgen. Jan Raas- Daar zullen ze volgens mij wel gelijk in krijgen. Het bergje is wel niet erg sterk, maar het is wel een beklimming van vijf kilo meter gevolgd door een snelle afda ling. Als je fris bent kun je daar iets laten zien. Vroeger was het nogal vaak zo dat Milaan-San Remo ein digde in een massaspurt, waardoor niet altijd de sterkste, maar juist de snelste won. Dat zal nu niet gebeu ren", meent Raas. De Zeeuw, die de Sint-Jozefsklassie- ker in 1977 op zijn naam schreef, vindt in elk geval dat de finale sterk verbeterd is. Hij heeft nog alle tijd om zich op die koers (20 maart) voor te bereiden. Minder gelegenheid is er voor de Omloop Het Volk. „Ik ben in korte tijd drie tot vier kilo afge vallen. Twee dagen op bed gelegen en alleen geleefd op een paar flessen pap. Zodra de klachten over zijn, moet ik toch binnen een dag of vier fit kunnen zijn". Hoewel de uitschakelingdus niet al te ernstig lijkt, heeft het verblijf in het zuiden Raas weinig goed ge bracht. Zo werd hem een etappe-zege ontnomen in de Ronde van de Mid dellandse Zee. „De jury zag op een foto in een krant dat de Zwitser Glaus eerder op de streep was ge weest dan ik. Toen hebben ze de zaak weer teruggedraaid. Een beetje lul lig. maar we hebben niet geprotes teerd Er komen nog meer wedstrij den". zegt Raas rustig. Over de „nieuwe gezichten" in het peloton stelt hij tenslotte: „Je kunt moeilijk nu al zeggen of er grote veranderin gen komen In. Zo'n renner als Grezet rijdt wel sterk en sprinters als Glaus en Castaing zijn aardig snel. Wat on ze eigen ploeg betreft geloof ik dat vooral Frits Pirard een geweldige aanwinst is. Maar nogmaals. het sei zoen moet eigenlijk beginnen". De organisatoren van de Amstel Goldrace maken zich ongerust. Het rennersveld van Nederlands enige klassieker, die op zaterdag 24 april tussen Heerlen en Meerssen verre den wordt, dreigt immers minder sterk te zijn dan voorgaande jaren. Niemand minder dan tourwinnaar Bernard Hinault, nota bene vorig jaar winnaar van de Amstel Goldra ce, liet weten dat hij afziet van deel name aan de klassieker op Limburg se bodem. „Zijn neef René Hinault. die alle con tracten voor Bernard regelt, stelde ons schriftelijk op de hoogte dat de tourwinnaar op 24 april niet zal deel nemen aan de Goldrace. Overigens zonder opgave van redenen", maakte Eric Bouwmeester, perschef van de organisatie, dinsdag bekend. Volgens een woordvoerder van zijn formatie rijdt Bernard Hinault van 21 tot en met 24 april het Circuit du Sarthe, een open amateuretappe koers waarvan de slotdag samenvalt met de Amstel Goldrace Eric Bouwmeester: „Het bericht dat Hinault niet wil starten, is een grote teleurstelling. Wij laten het hierbij niet zitten. Vorig jaar stond Hinault ook weigerachtig tegenover onze wedstrijd Wij hebben toen kosten noch moeite gespaard om hem toch aan de start te krijgen Niet alleen Hinault blijkt geen inte resse te tonen voor de Amstel Gol drace Ook wereldkampioen Freddy Maertens. in 1976 winnaar in Meers sen. heeft aangekondigd niet aan de Nederlandse klassieker deel te zullen nemen. LONDEN - Het totaal vernieuwde En gelse elftal van Ron Greenwood heeft dinsdagavond met 4-0 van Noord-Ier- land gewonnen. Het duel uit het toer nooi om het Britse kampioenschap be gon en eindigde slecht voor de Ieren, die zich^net als Engeland hebben ge plaatst voor de eindronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap in Spanje. De'54.900 toeschouwers op Wembley za gen Robson al na 44 seconden de score openen. Tot rust hield Ierland daarna stand tegen het Engelse elftal waarvan slechts Keegan en Robson de 'winter- pauze' als international hadden over leefd. Vier minuten na rust maakte Keegan het tweede doelpunt en in de 85e en 86e minuut volgden nog treffers van Wtl- kins en de op het middenveld uitblin kende Hoddle. Zege Frankrijk Het Franse voetbalelftal heeft fa een vriendschappelijke duel Italië met 2-0 verslagen. Bij rust van deze in Parijs gespeelde wedstrijd leidde Frankrijk met 1-0 door een doelpunt van Platini in de negentiende minuut. Zeven minu ten voor tijd zorgde Bravo voor 2-0. Gerrie de Meij in districtsfinale DORDRECHT - Gerrie de Meij van de Vlissingse boksclub DOS heeft zich in Dordrecht geplaatst voor de finale van het kampioenschap van het district Zuid-Holland in de klasse B midden. In dc halve eindstrijd won hij van H. Schildkamp van de boksvereniging SchildKamp uit Hoogvliet. Na een afwachtende eerste ronde, viel De Meij in de tweede ronde fel aan met linkse en rechtse directe. Zijn tegen stander kwam in moeilijkheden ook al omdat hij een bloedende neus had. In de derde ronde hield de Vlissinger het overwicht en balanceerde Schildkamp zelfs op de rand van een knock out. Maandag 1 maart wordt in Rotterdam de finale gehouden. Dan treft De Meij Van der Louw uit de Maasstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 15