cheologisch erfdeel op eel plaatsen in gevaar De Wellinge' Middelb viert honderdjarig bestaan De Rente-Rust Hypotheek nu met'n verlaagde rente Hetze uit discussie bannen over wet gelijke behandeling Rente-Rust Hypotheek Commissie moet conflict reinigingsdienst oplossen NDERDAG 18 FEBRUARI 1982 PZC/streek JKSDIENST OUDHEIDKUNDIG BODEMONDERZOEK 'ADVERTENTIE) S HAAG - Middelburg behoort tot iteden waar, als gevolg van de hui- tbouwactiviteiten, de ondergrond de binnenstad als archeologisch lief in ernstige mate wordt be- i{d. Dit blijkt uit een woensdag ge- illcecrd rapport van de Rijksdienst fhet Oudheidkundig Bodemonder- l(ROB), waarin voor iedere stad is (tgeven wat reeds verloren is en tot 1990 verloren dreigt te gaan. fens geeft het rapport maatregelen lomhet verlies aan oudheidkundi- jodemschatten tegen te gaan. Bde 197 in het rapport genoemde jrnsteden in ons land die worden reigd, lopen, naast Middelburg, xn, Amsterdam. Monnickendam. drecht, Rotterdam, Schiedam en ndingen het meest gevaar. Voorts uren de strandwallen, die de eigen- [bist vormen, tot de meest bedreig den van het land. Dit geldt ook de hoge gronden van Utrecht, de we, Noord-Brabant en Limburg, ïadwijning van het oudheidkundig teriaal is volgens het ministerie van aur, recreatie en maatschappelijk t zelfs •schrikbarend'. Om te voor- jen dat kostbaar materiaal in toene- ide mate verloren gaat, is uitbrei- g van archeologisch onderzoek no- Het meest effectieve middel is de Billing van een stadsarcheoloog. orts zal de monumentenzorg gein- slveerd moeten worden en zullen de ittelandsvrouwen iddelburg bijeen DDELBURG - De afdeling Middel- jen omstreken van de Nederlandse ld van plattelandsvrouwen houdt avond (donderdag) een bijeen- nst in gebouw De Schakel in Mid- burg. heer A. Arendse uit Souburg, voor ervan de afdeling Walcheren van de tniging 'Groei en Bloei', zal de da- saan de hand van kleurendia's een eenzetting geven over het kweken en »rgen van kamerplanten en snij zalen. Ook aanleg en onderhoud van nen komt hierbij aan de orde. De er Arendse wordt geassisteerd door mouw Pagee uit Oostkapelle. De bij- niomst begint om 19.45 uur. mogelijkheden voor archeologisch on derzoek moeten worden verruimd. Het voor dit laatste benodigde geld zal moe ten worden opgebracht door degene die de archeologische documenten met Raad St-Philipsland: intentieverklaring voor Oosterschelde SINT-PHIL1PSLAND - Met vier tegen drie stemmen heeft de gemeenteraad van Sint-Philipsland woensdagavond besloten de intentieverklaring voorde Oosterschelde te ondertekenen. De ge meente krijgt hiermee gelegenheid om min of meer directe invloed uit te oefe nen op beleidsvoornemens van provin cie en rijk ten aanzien van het beheer van de Oosterschelde. Alleen de SGP- fractie was tegen omdat met de recrea tie ook de zondag gemoeid is. „De recreatie krijgt een sterk accent, hoewel het milieu de hoofddoelstelling is", zei wethouder L. Walpot <sgp), die Sint-Philipsland in de stuurgroep Oos terschelde vertegenwoordigt. „Ik neem constant minderheidsstandpunten in en dat is niet zo prettig. De inspraakmo gelijkheid voor onze kleine gemeente is niet groot en dan wordt er altijd over je beslist", zei wethouder Walpot. CDA en PVAB steunden het meerderheidsvoor- stel van b en w om de intentieverklaring wel te tekenen. Unanieme instemming was er wel bij het voorstel tot subsidieverhoging voor het Zeeuws Studiefonds van 27 naar 30 cent per inwoner. De voorlopige overeenkomst met de dienst gemeentewerken Walcheren/ Noord-Beveland werd met algemene stemmen omgezet in een definitieve aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling met ingang van 1 januari 1983. Spelavonden Walk Inn VLISSINGEN - De jongerensociëteit Walk Inn in Vlissingen organiseert spel avonden in competitieverband. De eer ste spelavond wordt gehouden vrijdag 26 februari en begint om 20.00 uur. Flinke schade bij schoorsteenbrand vernietiging bedreigt. Tenslotte zullen de onderzoekinstellingen prioriteit die nen te geven aan het stadskemonder- zoek. Tot de in het rapport genoemde plaat sen behoren ook die van de Zeeuwse plaatsen Aardenburg, Sint-Anna ter Muiden, Arnemuiden, Axel, Biervliet, Brouwershaven, Domburg, Goes. Hulst, Sint-Maartensdijk, Oostburg. Sluis. Terneuzen, Tholen, Veere. Vlis singen, Westkapelle, IJzendijke en Zie- rikzee. Jubileumavond Zangvereniging Westkapelle WESTKAPELLE - De christelijke ge mengde zangvereniging 'Looft den Hee- re' te Westkapelle houdt in verband met het 75-jarig bestaan, op zaterdag 20 februari een jubileumzangavond in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Markt. Medewerkenden zijn 'Sursum Corda' uit Oostkapelle onder leiding van Leen de Broekert, en de zangver eniging 'Een in geest en streven' uit Se- rooskerke onder leiding van mevrouw G. Balkenendede Mol. Het geheel wordt geleid door dirigent J an Hekhuis. Ook treden de koren gezamenlijk op. Organist is L. van de Burgh. De medita tie wordt verzorgd door ds H. Hiddink, predikant te Domburg en Oostkapelle. De zangavond begint om half acht. De rente van de Rente-Rust Hypotheek is met ingang van vandaag verlaagd. Voor hypotheken met gemeente-garantie naar 11,9%. Voor hypotheken zonder gemeente garantie naar 12,1 De Rente-Rust Hypotheek houdt de woonlasten binnen de perken. Voor alle huizen, bestaande en nieuwbouw. Ook wanneer u binnenkort een renteherziening van uw huidige hypotheek staat te wachten, kom dan eens praten. Met uw makelaar of in 'n Bouwfonds-infocentrum: Middelburg Korte Delft 2, (01180)2 71 58 Douwronus de rente gekooid Coupon I Stuur mij documentatie over de j Rente-Rust Hypotheek. J Naam Adres Postcode I Plaats I Telefoonnummer.. Coupon in gesloten envelop zonder postzegel sturen aan: Bouwfonds I Antwoordnummer 4 4330 WB Middelburg Eerste Walcherse Snuffelmakt in veiling Middelburg MIDDELBURG - In de Veilinghallen te Middelburg wordt zaterdag 20 februa ri de eerste Walcherse Snuffelmarkt gehouden. De markt staat in het teken van carnaval, er wordt dan ook mede werking verleend door carnavalsband 'De Deurdouwers' uit Hansweert en de Dorus-imitator Gerard Stevendaal. Speciale attractie is een optreden van Corrie van Gorp, 's middags om drie uur. Aan de honderd vijftig standhouders is gevraagd zich in carnavalskleding te hullen. Op de snuffelmarkt zal van alles te vinden zijn. Verder wordt er een aan tal tekenfilms gedraaid. De eerste Wal cherse Snuffelmarkt is geopend van ne gen tot vjjf uur De volgende snuffel markt wordt gehouden op 20 maart. Omdat zich daarvoor al een groot aan tal deelnemers heeft opgegeven gaan de organisatoren op zoek naar een gro ter onderkomen in Middelburg Carnaval St Laurens SINT LAURENS - Jeugdsoos Swinging Home te Sint Laurens houdt vrijdag 19 februari een carnavalsfeest in de grote zaal van het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat. Het feest begint om acht uur 's avonds. OPENBARE LES IN SCHOOL DRUK BEZOCHT ommelmarkt 't Zand in Wissenkerke DDELBURG - De Wandelsportver- Iging 't Zand in Middelburg houdt za- sag 20 februari een rommelmarkt in kgebouw 'De vergulde Baars'. De op- Egst is bestemd voor het vereni- gswerk. Op de markt is een grote sering kleding, huishoudelijke arti- m, boeken en cursiosa. De rommel- Hn,irt van negen tot vier uur. m, al; EU Prep SS IN DDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uitzending Rawa; ISSINGEN - V.O.C., 21 uur: film 'An- ffarhol's Dracula'; DSCÖPEN SRGEN OP ZOOM - Roxy 1. 20 uur: Hl zijn troef, al; xy II, 20 uur: 't Goud van de Zmazo- vrouwen, 12 jr.; IES - Grand, 20 uur; Vier vuisten iben tropenkolder, al; 1ST - De Koning van Engeland, 20 r Home movies, 16 jr.; 20 uur: Win- iiwaaien om de rotsen, al.; 20.15 uur; ie clockwork orange. 16 jr.; 20.15 uur; M$jes voor de betere stand, 18 jr.; [DDELBURG - City, 20 uur: Joep Me len, al; EUZEN - Luxor, 20 uur: The always rings twice, 16 jr.; 20 Prepares vos mouchoirs; SSINGEN - Alhambra 1,20 uur: An .can werewolf in Londen. 16 jr.; uunbra n, 20 uur: Sabine, 12 jr.; IENTOON STELLINGEN iXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur: lUktechnieken van Cocki Acke en weftechnieken van Marika Vocke (he- t maand febr.); DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu- ïum, 10-18 uur: 'Ganzen in de Zeeuwse delta' en 'Natuur in Zeeland' (tot eind Ipril); GOES - Lunchcafé Stadhuis. 9-18 uur ■«erken van Reynier de Muynck (t/m *2); HEILLE-Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen; MIDDELBURG - Zeeuws Kunste- Marscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: fototentoonstelling 'Nederland zegt nee'; Vleeshal, 13-17 uur: 'Bijzonder gebruik wn materiaal, techniek en de combina ties'(t/m 27/2); Museum, 10-17 uur; werken van Jan van Ueuwen en Plet Dieleman; DePnittelpot, 9-18 uur: tekeningen van Sylvia Caljouw; 8t-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel; Achter de Houttuinen 42; „In tweeën' project van Paul en Bert (hele maand febr.); SOUBURG - Bibliotheek, 13.30-17.30 oor 'Amateur beeldende kunst Zee land' (t/m 19/2); TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur: ■Beloodsing op de Westerschelde: VLISSINGEN - 'Bellamy 19', 13.30-17 uur grafische werken van diverse kun stenaars; UZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- juur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. 8. van Dale' (t/m medio mei); HULPCENTRA l-en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- W44 (ook voor mllieuklachteni. fouwsch-Vlaand eren Alarmnummer •1150-12200 (brandweer en ambulance), Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- dag en nacht bereikbaar, t™- hulpdienst Zeeland voor mensen in •Wilei 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- •wkends van 20 00-24.00 uur Stichting "Blijf van m'n lijf Zeeland. teL '1184-14645, dag en nacht bereikbaar WISSENKERKE - Een schoorsteen brand heeft woensdagavond voor naar schatting vijf- A zesduizend gulden schade aangericht aan een woonhuis aan de Dorpsdijk in Wissenkerke. De brand veroorzaakte een flink gat in het dak, doordat het dakbeschot vlamvat- te. Bewoner F. had kans gezien om, nog voor de brandweer arriveerde, het vuur met behulp van emmers water en poederblusser goeddeels te doven, zodat de brandweer nog nauwelijks water hoefde te gebruiken. De Wissenkerkse brandweer rukte om streeks kwart voor tien uit nadat de brand was gemeld via het alarmcen trum van de regionale brandweer in Vlissingen. Via het sinds enkele maan den functionerende 'stil alarm' (oproep vla piepers) kwam in korte tijd een ploeg van 14 man in actie. De brand weerlieden zijn nog een uur bezig ge weest met werkzaamheden zoals het schoonmaken van de schoorsteen en het afdichten van het gat in het dak. De brandende open haard werd met zand MIDDELBURG - „In deze tijd van eco nomische malaise met een steeds toe nemende werkloosheid, met name on der een groot deel van de schoolverla ters, lijkt het me een bijzonder goede zaak dat wij, het onderwijs en u, voor een groot deel werkgevers uit secun daire, tertiaire en quartaire sector, we gen zoeken die leiden tot evenwichtig en adequaat opgeleide jonge mensen die hun weg in het arbeidsveld kunnen vinden". Dit zei de heer J. Kingsma, directeur van de scholengemeenschap voor beroepsonderwijs De Wellinge in Middelburg, woensdagmiddag tot een aantal genodigden uit het bedrijfsle ven die de school bezochten in verband met een openbare les ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de school. Directeur Kingma stelde dat dit moge lijk moet zijn en "indien dit niet lukt op landelijk niveau dan vraag lk aan u om met ons contact op te nemen om zo doende gezamenlijk in Zeeland of des noods alleen op Walcheren, die initia tieven te ontwikkelen die leiden tot een verbeterde situatie". Ondanks de 100-jarige leeftijd is de school nog springlevend. Als voorbeel den noemde de schoolleider enkele nieuwe ontwikkelingen, zoals het ge moderniseerd leerplan voor het nau tisch onderwijs en de start van de nieu we afstudeerrichting uiterlijke verzor ging. De inrichting van een nieuw vak lokaal voor deze nieuwe opleiding maakte het noodzakelijk dat de viering van het eeuwfeest door financiële pro blemen sober is gehouden, vertelde de heer Kingma zijn toehoorders Openbare les Zowel 's middags als 's avonds was er woensdag een bijzonder druk bezochte openbare les. Enkele duizenden belang stellenden - ouders, oud-leerlingen en relaties - kwamen zich op de hoogte stellen van de nieuwe ontwikkelingen Cursus theologische vorming voor gemeenteleden GOES - In de Vakschool in Goes begint in september de tweede cursus 'theolo gische vorming voor gemeenteleden'. Deze cursus, van de hervormd-gcrefor- meerde provinciale catechesecommis- sic, wordt gegeven door predikanten en vakdocenten. Naast het bestuderen van de bijbel, en het bespreken van de samenhang tus sen kerk en maatschappij, wordt ook aandacht besteed pastorale gesprek ken, het organiseren van en leiding ge ven aan gesprekskringen en het diako- naat. De cursus, bestaande uit 32 cur susavonden per j aarduurt in het totaal driejaar en loopt van september tot ju- aan De Wellinge. Vooral de praküjklo- kalen trokken veel bekijks. In de hal van de school was een expositie inge richt met foto's en lesmaterialen die in de loop van de honderd jaar beroepson derwijs zijn gebruikt en in de kantine werden oude ambachten uitgebeeld. Een smid kon men ambachtelijk zien smeden en ook een oude timmermans werkplaats was in vol bedrijf. Verder waren bijna alle ambachten die in de loop der jaren aan de school zijn gege ven. op de tentoonstelling uitgebeeld. Aan de gevel van de school, onder het opschrift 'De Wellinge' waren voor het eeuwfeest de woorden '100 Jaar beroeps onderwijs' toegevoegd, en op het schoolplein stonden enkele hoogwer kers opgesteld van een schildersbedrijl waarmee de school goede relaties on derhoudt. Dinsdag ontving de jarige school een deel van de leerlingen uit de zesde klas sen van de Walcherse lagere scholen en vandaag (donderdag) is de rest van deze categorie scholieren aan de beurt. Vesper Middelburg MIDDELBURG - In de Koorkerk te Middelburgwordtzondagmiddag21 fe bruari om vijf uur een Vesper gevierd. Deze gebedsdienst is opgebouwd rond de bede uit het Onze Vader "Vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven onze schuldenaren'. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Datum 17-2-'82. bintje 40 mm opw. laten april 40,00. bieden april 35.00, slot 35,00. Stemming april kalm. Openstaande posities april onder- anderd 13. Omzet april 1x35,00. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam: Datum 17-2-'82, bintje 50 mm opw. laten april 48,80. november 25,50. mei 52,50. bieden april 48.20. november 25,30. mei 52,40. slot 48.60. november 25,30. mei 52,50, mrt. 43,00 Stem ming april: vast, november: kalm. mei: vast. mrt.: kalm. Openstaande posities mei. plus 189 is geworden 966. april min 129 is geworden 2159, november plus 6 is geworden 72, mrt.: L Omzet april: 304, hoogste prijs 48.60. laagste 46,70. laatste zaken 9x48.60, mei 267. hoogste Prijs 52,50, laagste 50,30. laatste zaken 7x52,50, nov.: 6x25.30. VEEMARKT DEN BOSCH Aanvoer: totaal 7614, runderen 2589, graskal veren 471, vette kalveren 33, nuchtere kalve ren 2493, schapen 1133. lammeren 8. geiten 55, slachtvarkens 832, slachtrunderen 1246. Prijzen (gulden per stuk): melk- en kalfkoeien 2450-3250. guiste koeien 1650-2200. kalfvaar- zen roodb 2350-3225. zwartb. 2100-2675, klamvaarzen 1850-2200. guiste vaarzen 1800- 2150. pinken 900-1800. graskalveren 700-1200, nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodb. 180-500, zwartb. 125-350. weideschapen 90- 200, lammeren 90-180; (per kg geslacht ge wicht): stieren le kwal. 8.35-8.95, 2e kwal. 7.30-8.35. vaarzen le kwal. 7.55-8.50,2e kwal. 6.80-7.55, koeien le kwal 7.60-8.50. 2e kwal. 7.00-7.60,3e kwal. 6.75-7.00. worstkoeien 5.40- 6.75; (per kg levend gewicht): vette kalveren le kwal. 7 00-7.20. 2e kwal. 6.80-7.00, 3e kwal. 6.50-6.80. slachtzeugen le kwal. 3 00 3.10. 2e kwal. 2 90-3.00. 3e kwal 2.40-2.90. (per stuk): vette schapen 200-210. vette lammeren 200- 330. Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prij zen): melk- en kalficoeien gelijk normaal ge lijk, guiste koeien gelijk normaal gelijk, gras kalveren groter vlot gelijk, vette kalveren groter vlot hoger, nuchtere kalveren groter traag lager, schapen en lammeren kleiner lui gelijk, slachtvee groter vlot gelijk, slachtzeu- gen groter traag lager. GESPREK B EN W MET PERSONEEL In de kantine van 'De Wellinge' konden de talloze belangstellenden diverse oude ambachten bewonderen. BRIEF WERKGROEP HOMOFILIE GOES - De werkgroep homofilie voor de Bevelanden vindt dat het 'hetzerige karakter' van de discussie over het wetsontwerp gelijke behandeling (de zogenaamde anti-discriminatiewet) moet worden uitgebannen. In een open brief aan de besturen van de christelij ke onderwijsinstellingen op Noord- en Zuid-Beveland vraagt de werkgroep alles in het werk te stellen de menings vorm over het wetsontwerp in fatsoen lijke banen te leiden. De werkgroep doet een dringend beroep op de school besturen in het beleid rekening te hou den met de uitgangspunten van de toe komstige wet gelijke behandeling, "en niet mee te doen aan het discrimineren van mensen op onwaardige gronden". In de open brief herinnert de werkgroep aan de steeds heviger discussie, die is ontstaan over het voorontwerp-wet ge lijke behandeling. Onder andere vanuit de christelijke onderwijsinstellingen is er - naar de overtuiging van de werk groep op opjuiste gronden - verzet aan getekend tegen de principiële doelstel lingen van het wetsontwerp De werk groep homofilie beklemtoont dat het wetsontwerp juist in hoge mate beoogt bij te dragen aan meer gelijkwaardig heid en aldus discriminatie uit te ban nen op grond van geslacht, burgerlijke staat en homofilie. Angst „Uit de tot nog toe gevoerde discussies blijkt nu dat binnen protestants- christelijke en katholieke kringen een minderheid krampachtig vasthoudt aan de eigen, weinig verlichte, mening over onder meer homoseksualiteit en samenwonen", aldus de werkgroep. „Door deze minderheid wordt een be roep gedaan op de vrijheid van gods dienst en onderwijs, om ook na de tot standkoming van de wet gelijke be handeling discriminerend te kunnen blijven optreden". Naar de mening van de werkgroep is er op dit stuk van za ken niet alleen sprake van een onjuiste benadering, maar ook van een onge rechtvaardigde angst voor aantasting van de eigen identiteit. Onderstreept wordt dat in het wetsontwerp afdoen de recht wordt gedaan aan de eigen heid van - bijvoorbeeld - religieuze groeperingen. De werkgroep wijst erop dat de vrijheid van godsdienst van verschillende kan ten in het geding is gebracht. „Veelal op een manier die kwetsend is voor onder anderen homofiele mensen". Daarom acht de werkgroep het zeer noodzake lijk erop te attenderen dat vrijheid van onderwijs allerminst behoort in te hou den, dat het onderwijs dwang uitoefent over de privé-levens van werknemers en leerlingen. „Er is slechts zeggen schap van de school over de gedragin gen op school", betoogt de werkgroep in de open brief aan de besturen (de brief is ter kennisneming aan de onder wijsgevenden op de bijzondere scholen gestuurd). Opgemerkt wordt dat het wel van erg weinig geloof in eigen kracht en beginselen getuigt, wanneer men schade vreest van de aanwezig heid van mensen met een andere le venshouding en -opvatting De werkgroep stelt dat homofilie of on gehuwd samenwonen géén argument kan zijn om onderwijskrachten en leer lingen te weigeren. „Het voorontwerp van wet sluit elke twijfel onverbiddelijk uit". De Bevelandse homofilie-groep noemt het een gelukkig feit dat er een breed maatschap lijk draagvlak be staat voor de oorgestelde wet. VLISSINGEN - Het college van b en w van Vlissingen heeft woensdagmiddag een gesprek gehad met het personeel van de gemeentelijke reinigingsdienst over de slechte werksfeer binnen deze afdeling van gemeentewerken. Aanlei ding hiertoe was het ongenoegen van een groot deel van het personeel over de manier, waarop de nieuwe koffiere- geling wordt toegepast. Dit was voor veel personeelsleden, die in een brief aan b en w hebben geklaagd over het autoritaire gedrag van de hoofdop zichter, de zogenaamde 'druppel die de emmer deed overlopen', zo omschreef woensdagavond wethouder A. Lorier (CDA) het conflict, in een vergadering van de raadscommissie personeelsza ken. Hij stelde voor een commissie van goede diensten te benoemen, die een bevredigende toepassing van de rege ling zou moeten uitwerken. Tijdens de vergadering van de commis sie waren enkele mensen van de reini gingsdienst aanwezig, om het probleem met de koffieregeling toe te lichten. De aanwezigen ontkenden echter verdere problemen te hebben met de chef van de reinigingsdienst E. Aukes. Zij zeiden dan ook niet achter de brief te staan, die hierover is verstuurd naar het college van b en w, vergezeld van 35 handteke ningen van de ongeveer 40 werknemers. Zij waren in de veronderstelling, dat de brief alleen betrekking zou hebben op de koffieregeling en hadden daarom hun handtekening geplaatst. Met het bestaan van een koffieregeling hadden deze werknemers op zich ook geen pro bleem. De regeling dat iedereen voor de koffiepauze terug moet komen naar de garage van de reinigingsdienst, omdat in het verleden enkelen zich wel eens schuldig maakten aan misbruik van de mogelijkheid om thuis koffie te drin ken. is volgens hen echter overdreven. „Ik woon zelf in Paauwenburg en zit daar ook meestal met mijn veegwagen. Als ik om koffie te drinken speciaal naar de garage moet gaan, kost dat ge woon erg veel tijd en geld aan benzine", aldus een van de personeelsleden. „Het raadslid C. J van der Weele (RPCU) meende dat het probleem kan worden afgedaan met de opmerking. dat 'het sop de kool niet waard was', maar hiertegen verzetten zich de raads leden A. A. Wijgman (PvdA-PPR) en mevrouw A. Macquelin-Kruizinga (CDA). „De mensen hebben inderdaad geen bezwaar tegen de regeling zelf, maar wel tegen de manier waarpp die wordt ingevoerd", zei de heer Wijgman. „Als iets in de werksfeer niet klopt, zal het veel moeilijker zijn een regeling te treffen, die voor iedereen bevredigend is", voegde mevrouw Macquelin daar aan toe. De heer Wijgman stelde voor in de commissie van goede diensten ook en kele leden zitting te laten nemen vao de commissie personeelszaken en de commissie openbare werken. Wethou der Lorier nam deze suggestie over. „De conclusies van deze bespreking worden meegenomen in het eerstvol gend overleg tussen b en w hierover", aldus wethouder Lorier. Gevonden voorwerpen MIDDELBURG - In de periode van tot en met 14 februari zijn bij de ge meentepolitie in Middelburg de volgen de voorwerpen als gevonden aangege ven schrift; zwarte kam; zakmes; diver se sleutels, geruit etui; witte gym schoen; sjaal; handschoenen; kaart van schade verzekeringsmaatschappij; tas met inhoud; gronee portemonnee met inhoud; bruine portemonnee met in houd; zwarte portemonnee met inhoud; betaalpas; bankpas; strip met 6 capsu les; zilveren trouwring; zilveren trouw ring; zilveren armbandje; goudkleurig kinderhorloge, 2 digitiaal horloges. 'Weense Avond' van groep Papillon in Middelburg MIDDELBURG - De groep Papillon houdt zaterdag 27 februari een „Weense avond" in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Dit muzikale gebeuren, onder leiding van Jaap Edel. begint om 20.00 uur. Daarna volgt een bal- Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieu- hygiëne bekend, dat een vergunning in gevolge de hinderwet is aangevraagd door. - de heer J Koole, Golsteinseweg 6 te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een akkerbouw- bedrijf, annex boomkwekerij op het perceel Golsteinseweg 6 te Middel burg; - de heer M Markusse, Oude Rijksweg 104 te Nieuw- en Sint Joosland voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwbedrijf op het per ceel Oude Rijksweg 104 te Middel burg; - de heer W. Cevaal, Langeweg 22 te Nieuw- en Sint Joosland voor het op richten en in werking hebben van een landbouwbedrijf op het perceel Lan geweg 22 te Middelburg; - de heer J. Mesu, Boomdijk 18 te Nieuw- en Sint Joosland voor het op richten en in werking hebben van een akkerbouwbedrijf op het perceel Boomdijk 18 te Middelburg, - de heer P. L. Ton, Walcherseweg 200 te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een tuinbouw bedrijf op het perceel Walcherseweg 200 te Middelburg; - Sigma Coatings B.V. Amsterdamse- weg 14 te Uithoorn voor het uitbrei den van een servicecenter van ver pakte verfprodukten en aanverwante artikelen voor schilders, inclusief dis pensers op het perceel Rotterdamse- kaai 69 te Middelburg: - de heer P. Vader. Langeweg 18 te Nieuw- en Sint Joosland voor het uit breiden van een lïgboxenstal op het perceel Langeweg 18 te Middelburg; - de heer G. J. Zijnen, Plein 1940 nr. 6 te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een restaurant bedrijf op het perceel Plein 1940 nr. 6 te Middelburg; - de heer J. L. Moens: Vlissingsestraat 13-15-17 te Middelburg voor het op richten en in werking heoben van een loodgieters- en c.v.-installatiebedrijf op een perceel gelegen op de hoek Oostperkweg/Ramsburgerweg te Middelburg; - de heer A. A. Goedbloed, Veersesin- gel 226 te Middelburg voor het op richten en in werking hebben van een timmermanswerkplaats op het per ceel Jacob Catsstraat 12 te Middel burg, en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verlenen onder voor waarden. Vanaf heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stuk ken alsmede de ontwerp-beschikkin- gen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14 00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Lange Noord straat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen even eens vanaf heden tot 18 maart 1982 bui ten de werkuren ter inzage op zaterdag van 9.00 uur tot 12.00 uur in de openbare bibliotheek. Molstraat 13 te Middel burg. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden inge diend vanaf heden tot 18 maart 1982. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Het verzoek daar toe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tele foon 01180-26251, toestel 324) kan tot 11 maart 1982 een openbare zitting wor den gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden ge bracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachten- wisseling. ZU vestigen er de aandacht op. dat de genen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelftkhe- den tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rederlij- kerwjjs niet in staat le zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de kroon tegen de genomen beschikkingen. Middelburg, 18 februari 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, A. Kerkhoven. De burgemeester, P. A. Wolters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5