Bestuursleden Hulster majoretten stappen op BEKIJK EERST'NS WAT'N OPEL TE BIEDEN HEEFT t Kunstkring in Breskens begint galerie in leegstaand pand II OPEL '82 SHOW VAN 5 T/M 15 MAART GARAGE KERCKHAERT B.V. m flftsse/ Zeeuws- Vlaanderen PZC/streek COMFLICT BIJ 'DE VOSSEN' DANKZIJ SAMENWERKING MET BANK MOTORCROSSER VAN DE REE GOED GESTART De plantenmarkt heeft het weer De Plantenmarkt ff WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 Drukbezochte beurs van vogelvereniging HULST - De vogelvereniging 'Vogel vreugd' uit Hulst hield zondagmiddag de laatste vogelbeurs van dit seizoen onder het motto 'Het land van Hulst' in de grote zaal van café 'De Ster' te Hulst. Iedere vogelliefhebber die lid is van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers (NBW) kon op deze vogelbeurs vogels te koop aanbieden, waar veelvuldig ge bruik van werd gemaakt. Enkele hon derden vogelliefhebbers uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen boden vogels, HULST - Voorzitter P. Spitters en twee bestuursleden. Antoine Mens en - Miriam Daelman, van het majoretten- waaronder veel kleurige kanmes. grote .De Vo5sen. uil Hulst zijn dins_ pn It pinp nark-iptpn fliamnnmintips en 1 en kleine parkieten, diamantduifjes en verschillende soorten tropische vogels, te koop aan. Rk bejaardenbond Kloosterzande hield dag uit het bestuur gestapt. De drie noemen als oorzaak de onwerkbare verhouding tussen het bestuur en het echtpaar M. van Hoye. De heer Van Hoye - nu dan het enige bestuurslid dat is overgebleven - is secretaris/pen ningmeester en zijn vrouw is leidster en instructrice van het majorettenpe- loton. jaarvergadering KLOOSTERZANDE - Ruim tweehon derd leden van de katholieke bond van De directe oorzaak van het opstappen bejaarden in Kloosterzande woonden was echter een fikse ruzie maandag maandagmiddag de jaarvergadering avond van de voorzitter en Antoine bij. Tijdens deze vergadering in café Mens aan de ene kant met mevrouw Hoogaars te Kloosterzande werden Van Hoye. De opgestapte bestuursle- Gerard van Grieken in het pand Breskens'. de Dorpsstraat in Breskens, waar een galerie wordt ingericht van de 'Kunstkring twee aftredende bestuursleden, de he ren F. R. de Vijlder en J. A. Wolffelaar, den noemen dit „de druppel die de em mer deed overlopen", De drie ex-be- hcrkozen. Notaris I. R. J. M. van Dam stuursleden laten weten dat er reeds uit Hulst hield een lezing over familie recht, waarna de aanwezigen vragen konden stellen. eerder interne problemen waren in ver band met het dominante optreden van het echtpaar Van Hoye. „Het bestuur BRESKENS - Vier Bressiaanse kun stenaars, verenigd in de 'Kunstkring Breskens'. openen over enkele maan den een nieuwe galerie in een leeg staand pandje aan de Dorpsstraat in Breskens. Dat is het resultaat van een samenwerking tussen de plaatselijke Rabo-bank en de leden van de Kunst kring. De bank, buurman en eigenaar van het bewuste pand, verhuurt de ruimte voor het symbolische bedrag van één gulden per jaar aan de vier samenwerkende kunstenaars. Een aannemingsbedrijf is momenteel bezig aan een verbouwing. Over een paar weken kunnen de amateur-kunste naars beginnen met de inrichting van de expositieruimte, die 'galerie Raif- feissen' is gedoopt. Het initiatief van het project was af- SLEIDINGE - Motorcrosser Peter van de Ree lijkt op weg naar een absoluut record tijdens de wedstrijden van de BLB (Belgische Liefhebbersbond). Bij de junioren 500 slaagde hij er tot nu toe in alle drie de wedstrijden, die dit jaar zijn verreden, winnend af te sluiten. Als de prestatiecurve van de jonge Zeeuws-Vlaming zich op deze manier verder ontwikkelt, zal hij zijn laatste seizoen rijden in deze categorie en moeten overstappen naar de Nationa- len, maar het seizoen is nog lang. De eveneens erg succesvol van start ge- gane Pascal van der Kelen (de eerste twee wedstrijden winnaar bij de debu tanten 125) reed zondag in Sleidinge zijn eerste cross by de debutanten 250, waarbij hy zonder éen meter gereden te hebben ten val kwam by de start. Uit- elndeiyk kon hij zich toch nog als vyfde klasseren, door een fraaie tweede reeks, waarin hij met geringe achterstand tweede werd. Ook Eduard van de Klooster blijft het uitstekend doen by de Inters-B. Ook nu kon hy plaats ne men op het erepodium; de man uit Ka- pellebrug eindigde als derde vlak voor Tonnle Coiyn, die beslag wist te leggen op de vierde plaats. Er was uiteindeUjk nog een tweede Zeeuwse zege weggelegd in deze cross In Sleidinge en die was voor de jonge Vlissinger Stroo, die de wedstryd by de debutanten 125 op zyn naam wist te schrijven. Komende zondag zyn de BLB-crossers actief in Aalter. De uitslagen van de wedstrijden in Sleidinge: Debutanten 125 1 Stroo (Vlisslngen); 7 Her man de Keijzer (Axel); 11 Johnny Fynaut (Breskens). Debutanten 2501 Van de Bossche (B); 5 Pascal van der Kelen (Axel); 14 Martien Jansen (Sluiskil); 17Sam Jansen (Sluiskil); 30 Johnny Christiaens (Koewacht. Junioren 500: 1 Peter van de Ree (Zaamslag); 12 Rob bie Antheunis (Axel). Nationalen 500: 1 Luc Gabriel (B), 9 Rudie Vink (Axel); 12 Jan Ver- hage (Cadzand) lnters-B: 1 Desplenter (B); 3 Eduard van de Klooster (Kapelleburg); 4 Tonnie Colijn (Axel); 12 Rudie Walhout (Ter- neuzen). komstig van de Kunstkring; Jaap Boekhout (bronzen plastieken, beeld houwwerken. houtskooltekeningen, gouaches, en acrylschilderijen), Johan Provoost (olieverfschilderyen, land schappen, stillevens en zeegezichten), Ronald Witterick (etsen, pentekenin gen) en Gerard van Grieken (etsen, pot lood- en pasteltekeningen, gouaches, en portretten). Ze verenigden zich twee jaar geleden in de 'Kunstkring' met de bedoeling wat van elkaar te leren en samen exposities te organiseren. Na een lange periode van besprekingen met de directie en het bestuur van de bank over het gebruik van het leeg staande pand - een voormalige kap perszaak - was onlangs de kogel door de kerk. De Kunstkring draagt zorg voor de in richting en de exploitatie van de galerie 'Raiffeissen'. Het is de bedoeling dat er tentoonstellingen worden georgani seerd voor kunstenaars uit de streek. Daarnaast kan er eens een extra pro- jext worden opgezet, zoals de tentoon stelling van kindertekeningen. „We zyn hier natuuriyk ontzettend bly mee", zegt Gerard van Grieken. „Er is nu een permanent onderkomen voor tentoonstellingen van amateurs en der- gehjke. Je kunt eens wat bijzonders bie den. En natuurhjk is het een goede slechtweervoorziening". Geen entree Omdat de bank de verbouwingen voor haar rekening neemt, en één gulden huur per jaar vraagt, hoeft de galerie geen winst te maken. „Er zal geen en tree worden geheven", belooft Van Grieken. „De mensen moeten zo in en uit kunnen lopen". De woordvoerder van de Kunstkring benadrukt dat de nieuwe galerie voor alle Zeeuws-Vlaamse kunstenaars be stemd zal zijn. „Het is niet de bedoeling om het voor onszelf te houden". Wan neer het gebouwtje geopend zal wor den, is nog niet precies te zeggen. „We mikken op april, of uiterlijk mei, maar het kan ook wel iets later worden", zegt Kaartingen LAMSWAARDE - In zaal 'De Vier Jaar- getyden' te Lamswaarde werd een kaarting gehouden, waaraan 66 perso nen deelnamen. De uitslag; 1P. de Waal uit Lamswaarde, 2 P. de Ryck uit Kloosterzande, 3 J. Oswald uit Kloos terzande, 4 P. van Vooren uit Klooster zande, 5 A. van Poecke uit Lamswaar de. In zaal Hermans te Ossenisse werd een kaarting gehouden, waaraan 73 personen deelnamen. De uitslag: 1 B. Verbraeke uitClinge, 2 mevrouw Lucas uit Kloosterzande, 3 T. Hiel uit Kloos terzande, 4 mevrouw Boogaert uit Os senisse, 5 T. Storm uit Terneuzen. In zaal 'Hoogaars' in Groenendyk te Kloosterzande namen 16 personen deel aan een kaarting. De uitslag: 1A. Jonk- heym uit Kloosterzande, 2 R. Verschue- ren uit Kloosterzande, 3 P. Hiel uit Kloosterzande, 4 mevrouw Jonkers uit Kloosterzande, 5 M. Joos uit Klooster zande. Van Grieken. „Rond de opening zullen in ieder geval wat activiteiten worden ontplooid". Tydens de vergadering nam mevrouw werd daardoor ernstig bemoeiUjkt in het uitvoeren van de bestuuriyke ver- antwoordelykheid". In een brief aan het echtpaar Van Hoye wordt een en ander nog eens nader uit de doeken ge daan. De drie laten het echtpaar daarin weten, dat zij geprobeerd hebben een gezonde vereniging op te bouwen met een gescheiden secretaris'penning- meester-functie, maar dat dat door te genwerking van het echtpaar nooit was gelukt. „Alles werd via het secretariaat Lockefeer uit Hulst afscheid als dis trictsbestuurslid. Haar plaats wordt in genomen door de heer P. Weemaes uit Graauw. De vergadering werd besloten door het gezameniyk zingen van het bejaarden- lied. Voor de aanvang van de vergadering werd in de rooms katholieke kerk te Kloosterzande door pastoor Verster een mis opgedragen. beslist. We werden pas in kennis gesteld als alles al geregeld was", schrijven de opgestapte bestuursleden. Ze betreu ren het conflict, maar zien geen moge lijkheden meer tot verdere samenwer king. Het echtpaar Van Hoye wilde op deze gang van zaken geen commentaar ge- Plattelandsvrouwen in Aardenburg AARDENBURG - Vanavond (woens dag) vertelt fotograaf O. de Milliano uit Sluis de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Aar denburg iets over fotografie. Ze mogen hun toestel meenemen. De avond is in het 'Dorpshuis' en begint om 20 uur. Het afdelingsbestuur van de Aarden- burgse NPB ziet er voor 1982 als volgt uit: presidente mevrouw Puyenbroek, secretaresse mevrouw Pleyte, 2e secre taresse mevrouw Verlaan, penning- meesteresse mevrouw Bakker en be stuurslid mevrouw Dhont. ven. „We hebben het nu te dnitt, men er na het carnaval op ten secretaris-penningmeester \-c Wel wilde hy kwyt dat de acift die voor het komende carnavt programma staan, wat hem beu woon doorgaan „en misschien! beter dan voorgaande jaren*,! Het echtpaar is van plan stappa dernemen. „We laten heterniefi ten". De heer en mevrouw Va gaan over deze kwestie contaj men met de Bredase en Zeeuws beide organen van de federatie» tholieke muziekgezelschappen Fractie PvdA Axel bijeen AXEL - De fractie van de Pvdi raad van Axel houdt dondei openbare vergadering in hetst Aan de orde is de agenda voor mende raadsvergadering. De vergadering begint om 20.00 u openbaar. ISOAG V Met diepe droefheid geven wy u hiermede kennis dat de Heere van ons heeft weggenomen onze innig geliefde man en vader, behuwdvader en opa, de heer FRANCOIS DEKKER echtgenoot van Johanna Mariena Guiljam in de ouderdom van byna 68 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Waterlandkerkje; J. M. Dekker-Guiyam Terneuzen: K. Blankers-Dekker J. P. Blankers Elma Waterlandkerkje: W. Dekker M. A. Dekker-Moens Isabella 4508 NR Waterlandkerkje, 16 februari 1982, Philipsweg 7. De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. op vrijdag 19 februari om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Waterlandkerkje vanuit het Dorpshuis te Waterlandkerkje, na voorafgaande rouwdienst welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in voornoemd gebouw, zy die door omstandigheden geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze advertentie i te beschouwen. Geen bloemen. Met leedwezen geven wy kennis van het overUj- den van ons zeer gewaardeerd bestuurslid en vriend IZAAK ADRIAAN HAARTSEN In onze herinnering leeft hy voort. Bestuur en leden VVV Groede. Tuinzaden r Groente- Absoluut Bloemen- nieuwe oogst Kruiden- zaden Ondanks de hoge bloemenprijzen alles zeer scherp geprijsd Speciale aanbieding: 2 BOSSEN NARCISSEN of 5,-2,95 p. st.) 2 BOSSEN TULPEN Noordstraat 101 - Terneuzen Telefoon 01150-18846 gemeente OOSTBUR Burgemeester en wethouders van Oostburg ma ken bekend, dat op maandag 22 februari 1982 om 15.00 uur in het gemeentehuis een vergadering zal worden gehouden van de vaste commissie van advies en bystand voor het midden- en kleinbe drijf en toerisme. Oostburg, 17 februari 1982 Burgemeester en wethouders van Oostburg, Mr. C. T. Spykerboer. burgemees ter P. J. I. Verhage, secretaris gemeente OOSTBURG BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Oostburg ma ken bekend dat zy van plan zyn aan de heer R. v. d. Luijster, Noordzeestraat 6 te Cadzand-Bad vrij stelling te verlenen als bedoeld in artikel 19 van de wet op de ruimtelyke ordening en artikel 50, lid 8 van de woningwet, dit ten behoeve van het vergro ten van het pand Boulevard Wielingen 41 te Cad- zand-Bad, kadstraal bekend gemeente Oostburg, sectie EC nummer 304. De stukken die betrekking hebben op het bouw plan en de te verlenen vrijstelling liggen met in gang van 18 februari 1982 gedurende veertien da gen ter gemeentesecretarie (sectie ruimtelijke or dening, Schouwburgstraat 2) te Oostburg voor een ieder ter inzage. Een ieder is bevoegd gedurende deze termyn schriftelyk tegen het verlenen van de vrijstelling by hun college bezwaren in te dienen. Oostburg. 17 februari 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr C T. Spykerboer, burgemeester P. J. I. Verhage. secretaris. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weel van wanten en kranter. Hulst Terneuzen Sas van Gent Absdaalseweg 14 Rooseveltlaan 2 Tramstraat 26 UW OPEL-DEALER RUILT ALLE VREEMDE MERKEN IN. tl kot ad. t :xieli Hinderwet Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen, overeenkomstig! bepaalde in artikel 31 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne openbare kennis, dat door hen op 9 februari 1982 vergunningen ingevolg! hinderwet zyn verleend aan: a. de heer J. A. Riemens, Koudepolderstraat 21 te Hoek, voor het opricil in werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veeta bedrijf op het perceel plaatselyk bekend Koudepolderstraat 21, Hoefc b. maatschap W. J. Dieleman, Terneuzensestraat 64 te Zaamslag, voor! lotrs' oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouw ff0r' veeteeltbedrijf op het perceel plaatselyk bekend Terneuzensestraaij l(oin Zaamslag; ilztaf c. de heer F. B. M. de Clerck, Graaf Jansdijk 27 te Terneuzen, voor! idtc; oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbow I«1 k veeteeltbedrijf op het perceel plaatselyk bekend Graaf Jansdyk27,Ti DeVes neuzen; d. de heer J. Wolfert, Van Wuyckhuiseweg5 te Hoek, voor het oprichten,a werking brengen in werking houden van een landbouw- en veeteeltt op het perceel plaatselyk bekend Van Wuyckhuiseweg 5, Hoek; e. de heer J. van de Ree, Schenkeldyk 4 te Zaamslag, voor het opnehtej, werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteeU dryf op de percelen plaatselyk bekend Schenkeldyk 4 te Kampersewg Zaamslag; f. de heer M. L. de Meijer, Kraagdijk 2 te Zaamslag, voor het oprichtei werking brengen en in werking houden van een landbouwbedrijf cpi perceel plaatselyk bekend Kraagdyk 2, Zaamslag; g. mevrouw L. A. P. van Cadsand-Dekker, Mauritsfort 38 te Hoek, voai oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbou veeteeltbedrijf op het perceel plaatselyk bekend Mauritsfort 38, Hc h. de heer A.Uitdewilligen.Helenapolder 8 te Biervliet, voor het oprichtoLp werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteH fp-1 drijf op het perceel plaatselyk bekend Helenapolder 8, Biervliet; i. de heer J. van Doorn, Hasjesstraat 7 te Hoek. voor het oprichten, ins king brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteeltb» a op het perceel plaatselyk bekend Hasjesstraat 7, Hoek; j. de heer A. J. den Hamer, Axelsestraat 96 te Zaamslag, voor het oprict in werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veet bedrijf op het perceel plaatselyk bekend Veerstraat 53, Zaamslag; k. de heer J. de Regt, Sasdyk 1 te Westdorpe, voor het oprichten, in wer brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteeltbedrijf! perceel plaatselijk bekend Axelsestraat 118, Zaamslag; 1. de heer R. A. M. de Clerck, Thomaspolder 3 te Biervliet, voor hetopric in werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veet bedrijf op het perceel plaatselyk bekend Thomaespolder 3, Biervliet m. de gebrs. J. en P. van Hoeve, Nieuwendyk 90 te Axel, voor het oprichte werking brengen en in werking houden van een landbouwbedrijf op] perceel plaatselijk bekend Koegorsstraat 23, Sluiskil; n. de heer H. Nyssen, Diaconiestraat 6 te Zaamslag, voor het opricht werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veete drijf op het perceel plaatselyk bekend Aandykseweg 1. Zaamslag; 0. de heer H. T. Freyser, Eendragtweg 14 te Zaamslag, voor het opricht werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veete dryf op het perceel plaatselyk bekend Eendragtweg 14, Zaamslag; p. de gebr. K. L. en D. Dekker, p/a Steenovens 8 te Zaamslag, voor! oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landboi veeteeltbedrijf op het perceel plaatselyk bekend Steenovens 8, Zaai q. de heer J. W. Dekker, Veerstraat 26 te Zaamslag, voor het opricht werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veet dryf op het perceel plaatselyk bekend Veerstraat 26, Zaamslag; r. de heer J. Koster. Koning Willem m weg 1, Zaamslag. voor het opric in werking brengen en in werking houden van een landbouw- en vt bedrijf op het perceel plaatselyk bekend Koning Willem III weg 1, slag; s. de heer J. D. Haak-de Mul, Knol 17 te Terneuzen. voor het opricht werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veel drijf op het perceel plaatselyk bekend Knol 17. Terneuzen, t. de heer O. A. de Meyer, Beukelspolder 1 te Biervliet, voor het oprichten werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteelti drijf op het perceel plaatselijk bekend Beukelspolder 1, Biervliet; u. de heer H. de Moor, Mauritsfort 36 te Hoek, voor het oprichten, in werti brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteeltbedrijfopi perceel plaatselyk bekend Mauritsfort 36, Hoek; v. de heer A. de Feijter, Eendragtweg 12 te Zaamslag, voor het oprichten, werking brengen en in werking houden van een landbouwbedrijf opb perceel plaatselyk bekend Eendragtweg 12, Zaamslag; w. de gebr. K. en J. de Koeyer, Grote Huïssenspolderweg 3 te Zaamslag,™ het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een lao bouwbedrijf op het perceel plaatselyk bekend Grote Huissenspolderwej Zaamslag, x. de heer J. D. Dees, Veerstraat 57 te Zaamslag, voor het oprichten.; werking brengen en in werking houden van een landbouw- en veeteeiti» j, drijf op het perceel plaatselyk bekend Veerstraat 57, Zaamslag; y. de heer J. Scheele, Genderdijkseweg 3 te Zaamslag, voor het oprichten) elb'i werking brengen en In werking houden van een landbouw- en veeteelt* dryf op het perceel plaatselyk bekend Genderdykseweg 3, Zaamslag z. de heer F. J. B. Dees, Altenastraat 15 te Hoek. voor het oprichteal werking brengen en in werking houden van een landbouwbedrijf op;' perceel plaatselyk bekend Altenastraat 15, Hoek. Aan deze vergunningen zyn voorwaarden verbonden ter voorkoming n gevaar, schade of hinder buiten de inrichtingen. De beschikkingen en andere ter zake zynde stukken liggen vanaf heden!» tone inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, en wel tot 17 mar Kg E 1982 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur envoal Mp. elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen die de stukken wensen in te zien op donderdagavond worden i zocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-17980, toestel 123). De aandacht wordt er op gevestigd, dat terzake van de onderhavige bescü kingen tot 17 maart 1982 beroep open staat by de Kroon voor: a. de aanvragers, b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkor artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de wet algei bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht: d. enige anderet» langhebbende, die aantoont dat hy redelijkerwys niet in staat is geweesttë overeenkomstig de onder c. vermelde artikelen bezwaren in te brengen. Een eventueel beroepschrift dient gericht te worden aan hare majesteit koningin en moet worden gezonden aan de raad van state, afdeling voori geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Voorts wordt er nog op gewezen, dat: 1. de beschikkingen van kracht worden na afloop van de beroepst tenzij tydig beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van 4 bry wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van4 SIN( beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. 2. een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening gericht mocts* den aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur vani raad van state; L 3. de beschikkingen niet van kracht worden voordat op het verzoek als i» *00! doeld onder 2 is beslist. Terneuzen. 17 februari 1982 Burgemeester en wethouders van Terne-': ten J"Sl0' II-C zeehaven industrie recreatie in

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22