f» P rri LT cTDirn D'lllELijlJKiJi/ tennistalent conny baarends zoekt sterkere tegenstandsters terneuzen krijgt na een jaar opnieuw speedshow OTS OP WINSTPARTIJ PZC/ exit* m biljarttoernooi voor bejaarden aangeslagen STICHTING ZETWERK ALLEEN VOORT eeuws- wise éaatsers mien iwT 1zilver :n ®*g 12 FEBRUARI 1982 ZEEUWSCH-VLAANDEREN 5 iard, Beer V Mi hriiVf FBURG - Conny Baarends uit Oostburg is vorige week gehuldigd, samen met een reeks resportieve Oostburgers, omdat ze er nu eenmaal plezier in heeft om met tennis bez;ig te zijn. |jjdatde bijna zestienjarige Oostburgse hiermee wil zeggen dat ze het gehuldigd worden door meentelijke overheid niet leuk vindt. Wel geeft ze er mee aan dat je zo'n eerbetoon moet Jtiveren. „Je wordt gehuldigd voor een prestatie die je leverde. Zelf heb je veel meer plezier op Rnoment dat je die prestatie neerzet. Dat geeft veel meer voldoening dan zo'n huldiging, ligens is het dan ook nog zo dat je gehuldigd wordt voor een overwinning die, als je het wel Ijkt, eigenlijk niet je beste prestatie is geweest", zegt Conny Baarends. v situatie gold net name dat ze men bord van de gemeente Oost- pBontvangst mocht nemen omdat iet damesdubbel bij het Zeeuwse impioenschap de titel in de jt sleepte. Maar zelf was ze veel «ingenomen met een winstpartij Jr tijdens de Nederlandse B-kam- happen in Eindhoven maakte in «n speelster uit de eerste klas. itaüe lag voor haar gevoel veel Ie vrtnter is Conny Baarends, zo zij, zes uur per week met tennis g. In de zomermaanden loopt dat btzo'n tien uur per week. Zes jaar itste loop in e graauw Zaterdag vertrekt in de it in Graauw een fors aantal —ui voor de feestelijke, laatste u van de Graauwse trimserie. °P-J hereniging Sint-Aloy besluit de we fcijgg serje met de 'Carnavals- i waarin om en nabij de 270 trim- verwacht worden. Een opmerke- l isultaat van dit initiatief. Want aw zag in de loop van twee win- poenen het deelnemersaantal og schieten. pc1raTnavalslo°P gaat over drie, zes of nkilometer en verder is er ook nog parkoers uitgezet over tien mijl. TOert langs Emmahaven en via berg terug naar Graauw. Omdat et vooraf ingeschreven moet wor- het bij Sint-Aloy niet bekend hoe- 1 Beihebbers er aan die tien mijl zul- jeeinemen, maar gezien de toene- erhak je belangstelling van de trimmers laars irestatielopers voor de extra lange n nee and, zullen het er heel wat zijn. ™js|deelnemers, zowel voor de korte af- ':n als voor de tien mijl, ontvan- m aardige herinnering, terwijl de die aan vier van de vijf winterlo- hebben deelgenomen een speciale iin ontvangst mogen nemen in het tcentrum van Sint-Aloy. Jens woordvoerder Remy Mangnus 21 er tot nu toe 267 deelnemers ge- mee 5t die aan de voorwaarde voldoen, at de 'prijzentafel' zeer gevuld zal lang hanteert zij nu het tennisreacket. In de beginperiode was ze ook intensief bezig met badminton. Voor zover er bij die sport over "intensief gesproken kan worden. „In 1979 ben ik met badminton gestopt en koos ik definitief voor tennis omdat je bij badminton maar één keer in de week kunt trainen. Met tennissen kun je veel meer uren per week bezig zijn. Twee sporten tegelijk dat kon niet en kan niet omdat ik ook nog met mijn studie zit", zegt de leerlinge van de vijf de klas atheneum van de rijksscholen gemeenschap Koningin Wilhelmina uit Oostburg. Twee tot drie keer in de week is zij nu met tennis bezig. Of als training of voor een wedstrijd waarin ze samen met Bar bara du Fossé, Hein Kupfer en Serge Carpentier een uitstekend team vormt. In de zomer is ze dagelijks met tennis bezig. Deze zomer komt ze met een team van de Oostburgse tennisvereniging Ludo et Emergo uit in de derde klas van de tenniscompetitie. Er is een kleine kans dat het team nog in de tweede klas kan meedoen. „Er is een plekje in die klasse aangevraagd. Als er iemand uitvalt dan kunnen wij daar misschien voor in de plaats", weet zij. moeilijke zaak Het vinden van tegenstanders op ni veau in het Zeeuwse is voor Conny Baarends een moeilijke zaak. In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ze eigen lijk geen echte tegenstand. Alleen Bar bara du Fossé kan. op dit moment, als alles voor Conny tegenzit wellicht een bedreiging zijn. In het totale Zeeuwse is Marjan Pietersz de enige dame die op hetzelfde niveau staat. De concurren tiestrijd, maar dan in de sportieve bete kenis van het woord, is door Conny ove rigens afgelopen zondag voorlopig in haar voordeel beslist. Tot zondag hadden de twee meisjes drie keer 'officieel' tegen elkaar gespeeld. Elk won één keer en er werd eens gelijk gespeeld. Zondagmiddag troffen zij el kaar tijdens een competitiewedstrijd. Conny Baarends won ruim van deze ri vale en daardoor staat ze nu voor met twee keer winst, één gelijkspel en één verliespartij tegen één keer winst, één gelijk en twee verliespartijen voor Mar jan Pietersz. Natuurlijk zijn er nog wel 'Zeeuwse' TERNEUZEN - Het biljarttoernooi voor bejaarden, in 1980 door organisa tor Jaap Verhage opgezet als een Groot-Terneuzens evenement, is die opzet al een heel eind voorbij geschoten. Na het eerste jaar en het succes van de première kwamen de verzoeken van andere Zeeuws-Vlaamse bejaardente huizen in grote getale binnen, kon Verhage het tweede jaar vertegenwoor digingen uit Axel en Sas van Gent begroeten in zijn toernooi. Nu de derde uitgave enkele weken geleden van start is gegaan moest de organisatie een rem op de deelname zetten toen zelfs uit Sint-Jansteen verzoeken kwamen om aan dit toernooi deel te kunnen nemen. „Het bewijst wel dat dit biljarttoer- zich daarvoor geplaatst heeft in De nooi aangeslagen is", overpeinst J an Verhage. „We zoeken trouwens elk jaar wat nieuws om het attrac tief te houden". In dat kader past de gewijzigde spelsoort. Werd in de voorgaande toernooien libre ge speeld (Frans Donze in 1980, Ge rard Timmers en Willem Leenhouts werden vorig jaar als winnaars af- gevlagd) nu heeft Verhage gekozen voor bandstoten. De toemooileider, zelf actief speler in de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond (KNBB), speelt daarmee in op de groeiende belangstelling voor dit 'ruimere' werk, schrijft het grote aantal deelnemers (64) voor een deel daaraan toe. „Het mag geen sleur worden, je moet telkens iets neiwus brengen", beseft hij. Verhage schijnt goed gegokt te hebben, immers, in tien ploegen van zes en zeven spelers was het toernooi binnen de kortst mogelij ke tijd volgeboekt. Uit De Terneuzense Veste zijn vier ploegen van start gegaan; De Poort Zaamslag schreef twee teams in; 't Raedthuys Hoek, De Sasse Vetera nen, Trefpunt Axel en het Gezellen- huis Axel zitten alle met een spe lersgroep in de slag. Het betekent dat in de diverse te huizen bijna dagelijks spelers aan de tafels staan. Verhage: „We hou den de voorronden zoveel mogelijk in eigen omgeving, pas als de finale op stapel komt wordt iedereen die Veste verwacht". Zover is het overigens nog lang niet. De voorwedstrijdèn zijn op dit moment bijna agewerkt, van de 32 halve finalisten die daarna in actie komen vallen er in de vier poules telkens twee spelers af. Een finale derhalve met 24, een behoorlijk grote club die de organisatie nogal wat werk geeft. „Je bent er vrijwel dagelijks mee bezig. Het is inder daad een hele klus, als je echter ziet hoeveel plezier de mensen eraan beleven doe je dat graag", zegt de organisator, die bij dit werk advie zen krijgt uit de KNBB-hoek. „Cor Dirven, Paul Baart, Theo Verlinde hebben zich erg positief opgesteld tegenover dit toernooi, bij de eind strijd op 15 mei zal dat gezelschap als eregasten aanwezig zijn". Jaap Verhage heeft echter nog meer pij len op zijn boog: „Voordat op 15 mei om de toernooiwinst wordt ge streden spelen Theo Platjouw en Theo Tas een demonstratiewed strijd. Toen ik het die mannen vroeg, zeiden ze metoen 'ja'. Zoiets is een enorme motivering om door te gaan". Het zal het deelnemersveld op dit moment een zorg zijn hoe de finale dag eruit ziet, in dit bejaarden- toernooi is het op dit moment ai- leen zaak bij die laatste 24 te ko men. Gezien het enthousiasme waarmee dat gebeurt lijkt Jaap Verhage nog jaren vooruit te kun- meisjes die sterk spelen, maar die wo nen elders. „Dat gebeurt inhet Zeeuwse erg vaak: als je ouder wordt dan ga je elders studeren. Dan ga je competitie spelen bij een andere, niet Zeeuwse club. Daardoor mag je dan ook niet meedoen aan de Zeeuwse kampioen schappen. Dit zorgt er ook mede voor dat de jeugd in Zeeland het duidelijk voor het zeggen heeft", meent Conny Baarends: Wat haar betreft mogen er best een soort 'open Zeeuwse' kam pioenschappen komen waardoor er meer concurrentie en voor het publiek wellicht nog interessantere partijen ko men. Dat die jeugd in de Zeeuwse tenneswe- reld het duidelijk voor het zeggen heeft blijkt onder meer uit het feit dat in de groep dames tot en met achttien jaar vaak dezelfde finalisten staan als in de groep dames tot en met zestien jaar. Zes jaar lang is de blonde Conny Baar ends nu met tennis be zig. „Als je kijkt hoe het nu gaat dan kun je zeggen dat ik laat met deze sport ben begonnen. Op dit moment voel ik nog steeds ver betering. Ze zeggen wel dat je op je zestiende jaar als meisje aan je top staat". Wat haar betreft ligt die top nog iets verder weg. „Ik vind dat ik bij voorbeeld een goede trainer (Han Pe tiet) heb die nog steeds fouten weet aan te wijzen. Daarnaast ben ik meer aan vallend gaan spelen in plaats van het verdedigen dat ik vroeger altijd deed. Mijn conditie is redelijk goed denk ik", aldus Conny Baarends. die het laatste afleidt uit het feit dat ze meer drieset ters wint dan dat ze die verliest. Tijdens haar zes jaar tennisspel heeft ze de indruk dat de accommodaties voor deze sport in de regio verbeterd zijn. Hoewel ze het fijn zou vinden dat er nog wat meer was. De Oostburgse club speelt zijn winterse team-tenniswed strijden altijd, noodgedwongen, in De Braakman of in Goes. En dat zijn dan thuiswedstrijden.... Conny Baarends. één van de zes Zeeuwse dames op de zogenaamde B-lijst, heeft nog steeds plezier in tennis. Ze denkt er nog niet aan om op te houden met deze sport. „Ik ga er mee door tot ik het beu ben", zegt ze. Op dit moment kan ze zich nog niet voorstellen dat ze het plezier in de ze sport zal verliezen. TERNEUZEN - Terneuzen heeft na een onderbreking van een jaar weer een Speedshow. Morgen (zaterdag) organiseert de stichting fanclub Johnny Willemsen uit de Scheldestad een der gelijk evenement, dat in tegenstelling tot de vorige speedshows, geheel in het teken van motoren zal staan. Niet verwonderlijk, want de organiserende stichting is een fanclub voor de Terneu zense wegracer Johnny Willemsen, die inmiddels al enkele jaren actief is in die tak van de gemotoriseerde sport. „We willen Johnny zoveel mogelijk steunen in die dure sport; daarom tre den we nu naar buiten", weet voorzitter Jean van Waes van de stichting. Grootste trekpleister op deze speedshow wordt onge twijfeld wegracer Jack Middelburg, die gedurende de show aan wezig zal zijn. shows trokken altijd enorm veel pu bliek naar Terneuzen. Ieder jaar op nieuw was het weer een enorm succes en daarom hebben wij uiteindelijk be sloten om ook iets dergelijks te organi seren. Het is echter wel erg jammer, dat we niet geheel in onze opzet zijn ge slaagd We hadden liever twee dagen gehad, maar omdat met name de be langstelling uit de regio enorm tegen viel voor het huren van een stand, zijn we er toe overgegaan om maar één dag te organiseren", merkt Van Waes op. de boer op ..Dank zij bemiddeling van Adrie van de Broeke zijn we er vry eenvoudig in geslaagd om Middelburg hier heen te halen; Adrie is jarenlang monteur ge weest van hem. Verder zijn we er uiter aard via Johnny Willemsen In geslaagd veel mooie motoren naar Terneuzen te halen, omdat hij veel mensen kent", al dus Rinus Geense. Alle takken van de motorsport zijn ver tegenwoordigd op de show van de stich ting fanclub Johnny Willemsen, zoals de racerij. de cross, sprintmotoren en er zijn ook enkele karts. Daarnaast is ook de laatste tijd enorm in opkomst zijnde fietscross van de partij. Johnny Willemsen tracht al verschil lende jaren een internationaal startbe wijs te halen. Tot vorig jaar reed hij zijn wedstrijden bij de NMB (Nederlandse Motorsport Bond), maar nu deze in stantie de wegracerij heeft afgestoten, zal hij uit gaan komen in de races van de KNMV, die overigens alles wat met de racerij te maken had heeft overgeno men van de NMB. Voor de deelnemers zal dit verder dus niet veel uitmaken; het aantal wedstrijden is er uiteraard wel door toegenomen en de concurren tie zal iets groter zijn. Steeds mislukte Willemsen echter in zijn streven om dat internationale 'brivet' te behalen; steeds op belangrijke momenten sloeg de pechduivel toe. Dan weer was potor- pech de reden, dan kwam een valpartij roet in het eten strooien. Toch zal hij door blijven gaan. Ook al verschillende jaren is er een fan club Johnny Willemsen. die min of meer voortgekomen is uit de MZV (Motor club Zeeuwsch-Vlaanderen). Nu de club wat meer naar buiten wilde gaan tre den, moest echter de rechtsvorm wor den gewijzigd, omdat de club zoals die voorheen bestond, niet zelfstandig een evenement mocht organiseren. Er is toen gekozen voor een stichtingsvorm. „Ja, we willen veel steun blijven geven aan Johnny. Vooral nu we erin geslaagd zijn om een sponsor te vinden voor hem, moeten we hem in alles steunen om zo hoog mogelijk te kunnen komen. Daar om wilden we wat acties houden en om ons eens te presenteren aan het Zeeuws-Vlaamse publiek dachten we in eerste instantie aan een filmavond", weet Rinus Geense, bestuurslid van de stichting. Na verschillende besprekingen kwam er tenslotte naar voren om een speed show te organiseren. In het verleden was er jaarlijks een twee dagen durende show in Terneuzen. Daarvoor waren steeds verantwoordelijk de drie 'gemo toriseerde' verenigingen uit de Kanaal- zóne: MCA (Motorcrossclub Axel). ZE- VAC (Zeeuws-Vlaamse Automobiel Club) en de MZV. Vorig jaar zagen deze clubs echter geen kans meer om nog een speedshow te organiseren. „Die Doordat de Zeeuws-Vlaamse belang stelling dus tegenviel moesten de Ter- neuzenaren de boer op om van buiten dit gewest de stands bemand te krijgen en daar is men volledig in geslaagd. „Dat is wel de belangrijkste reden ge weest dat we enkel morgen maar de speedshow hebben; voor de meeste deelnemers kwamen er toen verschrik kelijk veel kosten bij in verband met overnachting enzovoorts. Om hen daarin tegemoet te komen, dus maar één dag", legt Johnny Willemsen zelf uit. Alles op het gebied van motren is mor gen vertegenwoordigd in de Terneuzen se MTS. Topattractie is ongetwijfeld de bekende wegracer Jack Middelburg ('Jumping Jack'). Niet enkel zijn moto ren, waarmee hij onder meer de Grote Prijs van Silverstone heeft gewonnen, zijn te bezichtigen, maar Middelburg zelf zal ook enkele uren aanwezig zijn. Liefhebbers kunnen dan een praatje met hem maken. Naast het materiaal van Middelburg zijn ook een paar mot- roen present van Boet van Duimen, een andere vaandeldragen van de Neder landse wegracerii. oldtimers Er zijn ook veel oldtimers te bezichti gen en dat is volgens Jean van Waes iets bijzonder aantrekkelijk. „Er zijn echt fraaie machines bij, motoren, die een mens thuis als het ware onder een de ken bewaart. Enfin, we hebben gedu rende de gehele voorbereidingsperiode voor ogen gehad iets aparts te houden. De liefhebber moet niet de gedachte hebben, dat hij een motorwinkel bin nenstapt. zodra hij de show op komt", merkt hij op. Verder zijn er in de filmzaal doorlo pend filmvoorstellingen en zijn er ook video-opnamen te zien van de race op Silverstone, die Jack Middelburg op zijn naam wist te schrijven. Morgen (zaterdag) om 10.00 uur precies zal de speedshow officieel voor het publiek worden geopend en dat gebeurt door de directeur van IMOG uit Rotterdam, de sponsor van Johnny Willemsen. Tot 23.00 uur is er de mogelijkheid om al het fraais op motorgebicd te bezichti gen in de zalen van de MTS aan de Zel- denrustlaan in Terneuzen. TERNEUZEN - Hoewel de laatste weken door het invallen van de dooi velen de schaatsen weer in het vet zetten, stond er voor de Eindhoven-gangers onder de Zeeuws-Vlaamse schaatsers een voorlopig laatste krachtproef op het program ma. De echte schaatsfanaten kregen namelijk de voorbije drie weken de kans om te bewijzen of ze in aanmerking kwamen voor de gouden-, zilveren- of de bronzen schaats, door gedurende een uur aan de daarvoor geldende nmm «om- Vooral onder invloed van de weersom- honderd ron^.. _.^>.iaen, vind ik dit standigheden slaagde van de 150 deel nemers aan de wedstrijden om de gou den schaats slechts dertig procent, waaronder Piet Hamelink, Harold Lip pens en Levien de Blaey. De drie lange- afstandrijders voldeden aan de voor hen geldende norm: 79 rondjes binnen de tijdspanne van een uur. Deze nrom, afhankelijk van dc leeftijd en het ge slacht, bleek voorde Terneuzenaars net niet te veel gevraagd, ondanks de slech te weersomstandigheden waaronder moest worden gestreden. Geteisterd door een harde wind en een gestaag neervallende regen brachten Harols Lippens en Levien de Blaey precies 79 ronden op hun naam en frietverkoper Piet Hamelink liet de klok het uur vol maken na tachtig wedstrydronfijes. „Gezien de weersomstandigheden en het slechte ijs een uitstekende presta tie". aldus Leen de Kraker, die vorig jaar 86 ronden volmaakte, maar dit jaar door een blessure voorzichtigheidshal ve aan de kant bleef. „Zeker ook geme ten naar de echte kanonnen zoals Dries van Wijhe (Dolle Dries) en Jan-Roelof Kruithof, die er in een uurtje een dikke zeker niet gering". zilveren schaats Overigens bleef De Kraker zelf niet ge heel werkeloos toekijken. Tijdens de wedstrijden om de zilveren schaats fungeerde hij als coach en hield nauw keurig de van te voren opgestelde sche ma's in het oog. Zo kwamen Theo Ver schuren, Ko Dees, Jan Zegers en Ton Bonnewei in het bezit van een zilveren schaats, door zeventig ronden binnen een uur te draaien, waarmee ze ruim voldeden aan dc limiet van 63. Hierbij dient wel te worden aangete kend dat deze mannen volop medewer king van de weergoden kregen. Onder uitzonderlijk goede schaatsomstandig- heden kwam deze prestatie tot stand. „Het is dan zaak om zo snel mogelijk van start te gaan en dus eventueel iets onder je schema te duiken, waardoor je op het laatst nog wat tijd kunt verlie zen, wanneer het ijs vooral in de boch ten een stuk slechter wordt", aldus een opgeluchte De Kraker, die hoopt vol gend seizoen ook weer van de partij te zfin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 33