Nieuwe dijkdoorbraak van bassin Suikerunie nog net verhinderd Geen subsidie van Terneuzen aan dagverblijf 'De Wipwap' PvdA-statenfractie: snel dubbeldekker Terneuzen beslist overLPG-overslag bij Dow WEER ALARM ROND BEZINKVIJVER PZC/streek Middelburg begint actie hond in de goot Boete voor intrappen ruiten na stevige slok marktberichten Prijzen schapen vrij stabiel vrijdag 2' hieK Nostra pen 0SPRAAK STAATSSECRETARIS: i hoek, j d.taeej vezandt Tell Or? •Nostni I Will* i.jrSpB e vo ils. dvogeti 'Uk; a ezlndb* ^entma OJVOR phaarti isgezinc P OOit tal p ïi edc ksl e; derdt ohaan* 11 Ov( enaar, fenden 3p»*j sgeaa* 'eela.it maart «KNEUZEN - Als het moet, zullen b van Terneuzen staatssecretaris van der Doef van verkeer en wa terstaat herinneren aan zijn uitspraak 4it de gemeente Terneuzen zelf moet foordelen of grootschalige overslag van LPG bij Dow Chemical (Braak- ouihaven) kan worden toegestaan, ftthouder drs. R. C. E. Barbé (milie) Terneuzen zei donderdagavond: 12 FEBRUARI 1982 „Wij staan op het standpunt dat, mits aan voorwaarden -vooral nautische- wordt voldaan er best aangeland kan worden". En ook wat de afvoer, in kleinere sche pen, betreft, ziet de gemeente op dit mo ment weinig leeuwen en beren. Barbé plaatste overigens vraagtekens bij de uitspraak van Van der Doef, vorige week in 'Vrij Nederland'. Citaat uit het verhaal: „...de grootschalige overslag bij Dow, daar wil Van der Doef niet in treden..." „Dat moet door de gemeente Terneuzen beoordeeld worden". De WD-er W. de Zeeuw wilde donder dagavond in de raadscommissie voor openbare werken en milieu van de wet houder weten wat hij van die uitspraak moest denken. Drs. Barbé kon hem niet helemaal op weg helpen. „Ik kan die opmerking niet helemaal plaatsen, vooral ook omdat ik denk dat Terneuzen wat dit betreft niet zoveel bevoegdheden heeft". Eén ding wist de wethouder zeker: „Voor ons is de grondstoffenpositie van Dow Chemical van essentieel belang". Hij voegde er direct aan toe: „En als het nodig mocht zijn, zullen wij de staatse cretaris aan zijn uitspraak houden". nnninn 7i Bij de inspectie van het bassin stond e s-Htü (Slot va P 9 het water vrijwel tot de rand, terwijl er pacht Is uiteindelijk echter besloten 0ok wat vervuild water doorsijpelde, iet bassin leeg te pompen. Donderdagavond sijpelde er al water uit de bezinkvijver. In het bassin staat proceswater, dat is bewerkt met chemi- taliën, om de vervuiling ervan te redu- Werklozenkrant van buurthuis Vlissingen Aanleiding tot de eerdere maatregelen ras een telegram van provinciale wa- testaat aan burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent en aan de Erectie van de Suikerunie. In dat tele- iam werd gewezen op de zeer hoge wa- erstand in bassin 10, dat in tegenstel- lng tot de bezinkvijver die eerder deze teek bij de suikerfabriek doorbrak nog In gebruik is. Voetbalclubs brachten geld wor Radio Walcheren bijeen VLISSINGEN - Voorzitter P. Ventevo- gel van het Comité Voetbalkampioen schap Walcheren overhandigde don derdagavond in de kantine van de Vlis- singse voetbalvereniging VCV aan de Irislaan een bedrag van 2500 gulden san de heer B. G. de Graaf, penning meester van de Stichting Radio Wal cheren. Het geld werd bijeen gevoet bald door de 17 verenigingen die het vorige seizoen om het kampioenschap van Walcheren speelden. Omdat er weinig onkosten gemaakt worden bij de competitie houdt het organiserende comité jaarlijks een batig saldo over, dat voor een goed doel beschikbaar wordt gesteld. fladio Walcheren, een vrijwilligersorga nisatie die programma's verzorgt in de ziekenhuizen en bejaardenhuizen en ook een gesproken weekblad voor ge zichtsgehandicapten op de band zet, gaat de gift besteden aan nieuwe appa ratuur. Wat er precies voor gekocht zal worden is nog niet bekend. „Wij doen dat in overleg met de mensen in het veld. We inventariseren wat we hebben en bekijken dan wat er aan vervanging toe is", zei secretaris E. A. Kollaard van Radio Walcheren. De beide bestuursle den verklaarden buitengewoon blij te sjjn met het onverwacht hoge bedrag, daar hun Stichting geheel is aangewe zen op subsidies en giften om hun tech nische uitrusting op peil te kunnen hou den VLISSINGEN - De werkgroep "Mensen zonder baan' van buurthuis 'De Para plu' hoopt binnen niet al te lange tijd een werklozenkrant van de persen te doen rollen. De bedoeling is een krant te maken voor werklozen en door werk lozen. De krant heeft als inhoud de spe cifieke problematiek waarmee werklo zen geconfronteerd worden. De werk groep is nog niet op volle sterkte. De werkgroep komt elke maandagmiddag bijeen van twee tot vier in het buurthuis 'De Paraplu' te Vlissingen. Dusardijn sloeg daarop groot alarm: het Sasse stadskantoor fungeerde daar bij als actiecentrum. Ik maakte mij ernstige zorgen," aldus Dusarduijn gis teravond laat, „Het water in het bassin stond zeer hoog." De burgemeester liet direct al door milieumensen van het ge meentelijk apparaat watermonsters nemen. De uitslag daarvan viel overi gens vrij positief uit. Inmiddels had Dusarduijn ook een aan tal betrokken instanties naar het stads kantoor opgeroepen om de nodige maatregelen te nemen een dreigende doorbraak van de bezinkvijver te voor komen. Rond de vergadertafel kwamen onder meer te zitten ing. J. A. de Roos van rijkswaterstaat, bedrijfsleider W. Duitemeijer van Suikerunie en zijn be drijfsleider O. van Geetsum, hoofd BB Zeeuwsch-Vlaanderen J. C. Boeije, wet houder W. H. M. Colsen van Sas van Gent, de politie, gemeentesecretaris W. Zwartelé en dijkgraaf drs. R. C. E. Bar bé van het waterschap De Drie Am bachten. De laatste werd zelfs uit een vergadering in het Terneuzense stad huis gehaald. Tenslotte werd ook het kabinet van de commissaris der konin gin gewaarschuwd. Gezamenlijk stelden zij een 'plan de campagne' op om aan het gevaar van een doorbraak of overlopen van de be zinkvijver een halt toe te roepen. Direct al werd op de dijk een noodwacht inge steld, terwijl ook de politie een oogje in het zeil hield. POLITIERECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG - Voor een jongeman uit Terneuzen was het een duur avond je uit geworden. Na cafébezoek trapte hij 's nachts om één uur, puur uit bal dadigheid, want hij had verder geen enkel motief, een ruit in van het tegen overliggende café 'El Capone' in de Nieuwstraat. Hier bleef de schade nog beperkt tot een dikke tweehonderd gulden, maar de volgende trap van de 21-jarige J. V. kwam financieel harder aan. Want direct na 'El Capone' moest het daarnaast gelegen 'Grillhuis' van de heer K. het ontgelden, en daar trof de jongeman met de voet een ruit, die bij vervanging bijna zevenhonderd gulden moest kosten. Toen de jongeman zich donderdagmid dag voor de politierechter in Middel burg moest verantwoorden, bleef het motief in de mist. Meer dan baldadig heid kwam niet boven water, ingebla- Bijbelavond OOST-SOUBURG - In de serie 'Jezus Christus wie is hij?' wordt vrijdag 12 februari voor de zesde maal een bijbel avond gehouden in het Rode Kruisge- bouw te Oost-Souburg. Spreker is de heer J. de Jager uit Heerde over het on derwerp 'Het Leven'. De avond begint om acht uur. VRIJDAG GOES - Zeelandhallen, 13-22 uur wo- alngbeurs. HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 20-21 uur: uitzending Radio Nightingale. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. Vrouwenkaffee Trui, 20.30 uur: film 'An gel in the house'. American, 21 uur: concert hardrock- groep 'Virgin'. OOSTKAPELLE - De Halve Maan, 20 uur: Marjol Flore met haar café-chan- tant 'Zo ben ik'. TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20.30 uur: optreden Doctorandus P. ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur: film les petites fugues'. BIOSCOPEN AXEL - De Halle, 20 uur: Once upon a üme in the West, a.l. BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 21.15 uur: The postman always rings twice, 16 jr.; 23.30 uur: De hete verleidster, 18 jr- Roxy n. 21 en 23.15 uur: De kanibalen, 12 jr. Cinem'Actueel I, 21.30 uur: Sabine, 16 jr. Cinem'Actueel n, 21.30 uur: Lady Chat- terley's lover. 16 jr. Cinem'Actueel Hl, 21.30 uur: Belle de jour, 16 jr. GOES - Grand, 20 uur: Long good frl- «y. 16 jr.; 23 uur: Die Tiroler blondjes toch, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur: Endless love, 12 jr.; 20 uur: The Postman always rings twice, 16 jr.; 20.15 uur:The colckwork orange, 16 jr.; 20.15 uur; Virus, 12 jr.; 22.15 uur: Tiroler schuurtjes, 16 jr.; 22.30 uur: De vrije "liddag van Pamela Mann, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: Twee maffe vogels, a,l.; 23 uur: The octagon, 16 jr, 00STBURG - Ledel, 20 uur: Ooutland, 12 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 en 22.30 uur: vrjje middag van Pamela Mann. 18 Jt VUSSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Tanan the apeman, a.l.; 23 uur: Zwoele wmerlusten, 18 jr. Alhambra II, 20 uur: For your eyes only, 12 It; 23 uur: Laura, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 en 19- 21 uur: batiktechnieken van Cocki Ac- ke en weeftechnieken van Marika Voc- ke (hele maand febr.j. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Ganzen in de Zeeuwse delta' en 'Natuur in Zeeland' (tot eind april). GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kastelen zijn de moeite waard' (t/m 13/ 2). Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: werken van Reynier de Muynck (t/m 26/2). HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HEINKENSZAND-Bibliotheek, 13.30- 20 uur. 'Varia topografica'. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-21.30 uur: fototen toonstelling 'Nederland zegt nee'. Vleeshal, 13-17 uur: 'Bijzonder gebruik van materiaal, techniek en de kombina- ties (t/m 27/2). Museum. 10-17 uur: werken van Jan van Leeuwen en Piet Dieleman. De Pruttelpot. 9-18 uur: tekeningen van Sylvia Caljouw. St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. De Witte Swaen, 11-17.30 uur: werken van diverse kunstenaars (t/m 13/2). Achter de Houttuinen 42: 'In tweeën' projekt van Paul en Bert (hele maand febr.). SOUBURG - Bibliotheek. 13.30-17.30 en 18-20 uur: 'Amateur beeldende kunst Zeeland' (t/m 19/2). VLISSINGEN - Bellamy 19. 10-12.30, 13.30-17 en 18.15-21 uur: grafische werken van diverse kunstenaars. Galerie Marquis. 13.30-17.30 uur: schil derijen van Walter Nobbe en Hans zen door een groot aantal glazen bier, die V. in een tegenover de twee getrof fen panden gelegen onderneming had gebruikt. Toch voelden zowel officier van justitie mr Nijmeijer als politie rechter mr G. H. Nomes er voor de boete beperkt te houden, omdat de jongeman de schade van het 'Grillhuis' al had ver goed. Men liet het, conform, bij een boe te van vierhonderd gulden, waarvan driehonderd gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, zodat V. bij goed gedrag maar honderd gul den hoeft te betalen. Hoe groot de schade bij het Grillhuis was geweest kon de jonge Terneuze- naar niet precies zeggen. „Ik gaf zeven honderd gulden en kreeg nog wat terug ook. Maar ik zei laat maar zitten". De politierechter: „U zit aardig in uw slap pe was". De jongeman: „Nu niet meer". De politierechter legde hem verder de verplichting op ook de schade van 'El Capone' te vergoeden. Er werd een ci viele vordering toegewezen tot een be drag van 228.-. Hoewel de officier van justitie waarde ring had voor de vlotte betaling van de grootste schadepost wilde hij V. toch manen in het vervolg wat minder te drinken, omdat anders het gelag te hoog wordt. Het gelag met het extra van negenhonderd gulden dateerde uit de nacht van vrijdag op zaterdag 14 fe bruari van het vorig jaar. Voor de poli tierechter gaf V. alles toe. Hij had aan zienlijk te veel bier gedronken. De poli tierechter: „Een duur avondje hè?". De jongeman: „Ja, da's zeker". Antennegeintje Uitlokken van een diefstal van een zes meter lange stellingpijp bracht me vrouw N. de J. en R. de V. uit Hulst voor de politierechter. Zij zouden het zoon tje van mevrouw De J. hebben aange zet de pijp weg te halen op een bouw- stelling en De V. zou die pijp nodig heb ben gehad om een hogere antenne te construeren voor zijn 27 MC-zender. Volgens mevrouw De J. ging het om een misverstand. Samen met De V. zou zij op de 27-MC een 'geintje' hebben ge maakt over het wegnemen van die stel- lingbuis. Iemand had dat op een bandje opgenomen en direct aan de politie doorgespeeld. „Het was flauwekul", al dus mevrouw De J. „Op het bandje staat we hebben tien pijpen nodig, dat is zestig meter, dat is toch zeker een geintje". Het 14-jarige zoontje van me vrouw De J. zou er op uit zijn gestuurd naar een bouwplaats aan de Poorters laan. Officier en politierechter bleven het een kwalijke zaak vinden een jonge man aan te sporen diefstal te plegen; conform de eis werd mevrouw De J. ver oordeeld tot een boete van tweehon derd gulden en De V. tot een boete van honderd gulden. Twee inwoonsters van Middelburg. M. R. en L. B„ werden voor winkeldiefstal conform de eis veroordeeld tot een boe te van honderd vijftig gulden. Bij Vroom en Dreesmann in Middelburg hadden de twee jonge vrouwen in februari van het vorig Jaar zonder te betalen een nachthemd willen meenemen, een hoeslaken, een dekbedovertrek, -en ba bypakje en enig bestek. Gezinscontact voor Zeevarenden bijeen VLISSINGEN - Het Gezinscontact Zee varenden op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland komt donderdag 18 fe bruari bijeen in 'Open Hof te Vlissingen. Aanvankelijk zou de bijeenkomst van daag. donderdag zijn, maar de zaal is niet beschikbaar. Mevrouw Karsman uit Sluis vertelt over haar hobby, het open knipwerk en leert de dames de be ginselen daarvan. De bijeenkomst be gint om 9.30 uur. De volgende bijeen komst is op maandag 15 maart. MIDDELBURG Wethouder G. Schoenmakers (onder andere milieu zaken) van Middelburg heeft donder- dagmdddag het startsein gegeven voor de actie 'Hond in de goot'. Hij deed dat door een affiche met deze tekst te plak ken op een reinigingswagen van de ge meente. Het is voor de eerste maal dat de gemeente Middelburg een dergelijk soort actie op touw heeft gezet. Wethouder Schoenmakers: „De oor zaak van de actie is de enorme hoveel- heid klachten die binnekomen over hondepoep, vooral op speelterreinen en in parken. Als kinderen niet meer kun nen spelen vanwege dit soort onhygië- DOMBURG - In de Hervormde Kerk van Domburg wordt zondag 21 februari een gezamenlijke gereformeerd-her vormde dienst gehouden. Voorganger is ds H. Hiddink, gereformeerd predi kant van Domburg. De dienst begint om 19 uur en is de eerste van een serie de zondagavonden. nische toestanden dan moeten wij er iets aan doen. zeker aan hun woon-, speel en leefinilieu. Het is tegenwoordig al zo dat je niet meer in de hondepoep trapt, maar er gewoon in wegzakt". De actie zelf bestaat uit de toezending van folders aan alle geregistreerde hon denbezitters in Middelburg, waarin hun medewerking wordt gevraagd en waar in staat omschreven wat een hond wel en niet mag. Ook de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen worden bena derd. Zij krijgen een kleurplaat en kun nen meedoen aan het opstellen van een slagzin, die vóór 15 maart moet worden ingeleverd bij het bureau voorlichting van de gemeente. Er worden tien prijswinnaars gekozen door een jury. De gelukkigen worden een dagje uitgenodigd bij de reinigings dienst en krijgen een pannekoekenfes- tijn aangeboden. Verder zullen er op de trottoirs in de gemeente Middelburg een hondje en de tekst 'Hond in de goot' worden aangebracht. MEERDERHEID RAADSCOMMISSIES: TERNEUZEN - Het kinderdagverblijf 'De Wipwap' van de 'Stichting Kinder centra Terneuzen' hoeft ook nü niet op subsidie van de gemeente te rekenen. Hoewel wethouder van sociale zaken mevrouw J. M. Doppegieter-Thiel het bestuur graag een 'prijs voor vasthou dendheid' wilde geven, handhaafden zij en een meerderheid in de raadscom missies voor sociale zaken cn onder wijs donderdagavond het oude stand punt: géén steun van Terneuzen aan een project, waarvan de financiële consequenties niet kunnen worden overzien en derhalve het intrekken van de aanmelding voor een rijksbij drageregeling van crm. Wél zal 'De Wipwap' worden voorgedra gen voor erkenning als 'dienstverlenen de instelling' in de zin van de Bijstands wet, zodat ouders uit de laagste inko mensgroepen ook de mogelijkheid krij gen om hun kind er te plaatsen. De meningsverschillen over het subsi diëren van het kinderdagverblijf - dat inmiddels zeventien jongens en meisjes 'per dagdeel' telt; er twintig tot 24 nodig heeft om uit de zorgen te zijn, maar op de valreep voor vier jaar is aangewezen als 'experimenteel arbeidsproject jeug- digde werklozen', waarmee sociale za ken vanaf 1 maart niet minder dan ne genjongeren aan het werk houdt - droe gen ook donderdagavond een sterk po litiek karakter. Wethouder van onderwijs drs A. J. Rek- veld en de PvdA-raadsleden mevrouw J. den Hartigh-Leunis en H. Klein Hes- selink braken een lans vóór steunverle ning, zoals die ook wordt voorgesteld in Rekveld's minderheidsnota binnen b en w. „Het zou een trieste zaak zijn, wanneer het dagverblijf straks ver dwijnt. terwijl er betrekkelijk weinig geld - maximaal 10.000 per jaar - no dig is om dat te voorkomen", vond de wethouder, die er verder op wees dat Terneuzen in feite een percentsgewijs gering aandeel op tafel hoeft te leggen, omdat via een erkenning als 'dienstver lenende instelling' en langs de weg van de ouderbijdragen het merendeel van het geld binnenkomt. Het is er Rekveld vooral aan gelegen, dat 'De Wipwap' de experimeriteerperiode 'overleeft'. In de tussenliggende jaren zou er een gede gen onderzoek moeten worden inge steld naar de kinderen, die van het dag verblijf gebruik maken, zodat er tegen '85 - als het op eigen benen moet staan en waarschijnlijk wéér aanklopt voor Middelburgs WD-raadslid wil meer informatie van gemeentepolitie MIDDELBURG - Het WD-raadslid mr D. F. Vos hoopt dat de komst van de nieuwe commissaris van politie in Middelburg per 1 februari, de heer K. de Vos, zal resulteren in meer informa tie van de zijde van de politie. Het raadslid zei dit donderdagmiddag tij dens de openbare vergadering van de raadscommissie voor openbare orde en veiligheid in het stadhuis van Mid delburg. De heer Vos voegde daarbij aan toe dat de commissie leden in het verleden ei genlijk alleen maar geconfronteerd werden met kant en klare voorstellen. Het raadslid hoopte dat hieraan met de komst van de nieuwe commissaris een einde zou worden gemaakt. De opmerkingen werden geplaatst tij dens een bijeenkomst waarbij de com missieleden kennis maakten met de sinds begin deze maand in dienst zijnde commissaris van het Middelburgse po- lltiekoprs. Het raadslid A. Kamermans (lid PPR) verzocht om inzicht in de prioriteiten die de nieuwe commissaris zich denkt te stellen. Hij wees daarbij met name ook op de werkgroep Vandalisme en op het feit dat vandalisme iets is wat bij de burgers veel oproept. De burgemeester antwoordde daarop dat het beter is om nog even te wachten met het aangeven van de kaders van het beleid. „U moet het zo zien dat de heer De Vos achterop een rijdende trein is gesprongen. Hij moet nu proberen zo snel mogelijk de voorkant te bereiken" aldus de burger vader. De heer Wolters vond dat de nieuwe commissaris tijd gegund moet worden voor het opdoen van ervaring in het korps. Daarna kan pas goed duide lijk worden wat er eventueel aan aan vullingen op het beleid nodig is. De bur gemeester concludeerde verder dat er in het politiebeleid tot dusver veel goeds had gezeten. De spreekwijze nieuwe bezems vegen schoon zou op de huidige situatie dan ook niet van toe passing zijn. Aan de andere kant vond de heer Wolters dat niet alleen naar het verleden gekeken moest worden. „An ders sta je immers met je rug naar de toekomst" aldus de burgemeester. WATERLANDKERKJE - 'In den Ko- TIJDENS BESPREKING NOTA ZOUTE VEREN ning', 11-21 uur: penseelschetsen van Adriaan Geluk (t/m 1 mrt.). IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. H. van Dale' (t/m medio mei). een rijksbijdrage - duidelijkheid is over functie en nut. Geen geld GPV, CDA, WD en PAS stelden zich donderdagavond (opnieuw) op het standpunt dat Terneuzen geen geld heeft om zich in financiële avonturen te storten. „Wat we hebben, zal besteed moeten worden aan uitkeringen op grond van de sociale wetten", bena drukte mevrouw Doppegieter. „Er zijn allerlei mooie dingen te bedenken, maar als je die uitvoert, zul je de finan ciën elders moeten weghalen". CDA- fractievoorzitter drs J. Hamelink kon wél meegaan met Rekveld's plan om de komende 'experimenteerperiode' te gebruiken voor een onderzoek naar het functioneren van 'De Wipwap', eventu eel ook met inschakeling van meer vrijwilligers. In het verdere verloop van de gecombi neerde commissievergadering verweet zijn collega P. C. Hamelinck de PvdA 'Sinterklaas te spelen met een lege zak' en niet te willen uitleggen, hoe de finan ciële gaten straks moeten worden opge vuld. Mevrouw Den Hartigh bekende 'bitter gestemd' te zijn over de onwil van CDA en WD om 'De Wipwap' te steunen en steeds de indruk te wekken, dat het dagverblijf er kennelijk alleen is voor ouders, die allebei willen werken en best een hoger tarief kunnen beta len. „Van de 45 kinderen, die momen teel staan ingeschreven, komt de helft juist niét uit dergelijke gezinnen", hield ze de confessionele raadsleden aan de overkant van de vergaderzaal voor. Volgens Rekveld zal Temeuzen priori teiten moeten stellen en ken het kinder dagverblijf met het oog op de toekomst weieens dringend nodig blijken. Hij her innerde eraan, dat de gemeente zijn burgers heeft 'gezegend' met een laag belastingniveau, zodat dóór nog ruimte is te vinden. De wethouder kon noch CDA. noch WD. PAS en GPV overtuigen. Hame linck deed alleen de - zuinige - toezeg ging dat zijn minderheidsnota in de fractie zou worden besproken. Mevrouw J. Boogerd-Quaak, voorzit ster van de 'Stichting Kindercentra', volgde de discussie beurtelings boos en teleurgesteld vanaf de publieke tri bune. „Wat ik heb gemist is, dat Ter neuzen zomaar acht arbeidsplaatsen weggooit. Daarvoor staat geld op de rijksbegroting. Alleen zal het straks dus naar de Randstad gaan. Een gemis te kans. Ik vrees dat dat één van de weinige argumenten is, die nog wat in druk maken". HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - C.oes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen In nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24,00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. MIDDELBURG - Enkele provinciale statenleden van de PvdA hebben don derdag in Den Haag een gesprek gehad met de PvdA-woordvoerder van de Tweede Kamerfractie Kees Zijlstra over de behandeling van de nota 'Zou te Veren'. De statenleden, Charlotte van Hoorn, Wlm Don en Cor van Zan ten spraken uitvoerig over de provin ciale notitie omtrent de toekomst van de veren en de noodzaak van een spoe dige bouw van de derde dubbeldekker. Bij het gesprek was ook aanwezig Bert Broekhuis. De statenleden stelden nadrukkelijk dat de bouw van de derde dubbeldek ker het dienstbetoon zal verbeteren, de kwellende personeelsproblematiek enigszins kan oplossen en de exploita tieverliezen zal verlagen. De onbegrij pelijke opmerking van minister Zeeval- king van verkeer en waterstaat, dat de bouw van een derde dubbeldekker tien procent tariefsverhoging met zich zal meebrengen, zo menen de statenleden, is daarmee „ontzenuwd". Over een wijziging van de verhouding tussen rijk rijk en provincie van 70-30 procent in de exploitatieverliezen is, volgens de PvdA-statenleden, niet te praten. De Zeeuwse delegatie vond een open oor voor de problematiek van het varende stuk weg tussen twee rijkswe gen en de verplichtingen die daaruit voor het rijk voortvloeien. De delegatie heeft het volste vertrouwen dat het ge sprek met de PvdA-woordvoerder dui delijk positief zal doorklinken in de dis cussie van de vaste commissie van ver keer en waterstaat. Aardappeltermijiunarkt: datum 11/2. Bintje 50 mm opw April: laten 4500. bieden 4450. slot 4500. November laten 2550. bieden 2500. slot 2500. Mei laten 4750. bieden 4700. slot 4750. Maart laten 4200, slot 4150 Stemming april" vast November kalm. Mei vast. Maart kalm. Openstaande posities maart 1 April -140 wordt 2517. November 65 Mei plus 29 wordt 522. Omzet: apnl te weten: hoogste prijs 4550, laagste prijs 4220. laatste zaken 5x4500. Mei: te weten: hoogste prijs 4810, laagste prijs 4500, laatste zaken 7x4760. Dag: april 327 Mei 164. Bintje 40 mm opw April: laten 3500. slot 3400. Stemming april: kalm. Openstaande posities april 13 KAPELLE - Het afgelopen jaar is voor de schapenhouderij geen slechte tijd geweest. De prijzen hebben zich in 1981 goed kunnen handhaven, ondanks de verwachte concurrentie vanuit Enge land. Een grote export van Engelse schapen naar Nederland is uitgeble ven zodat de prijzen hier vrij stabiel konden blijven. Een en ander bleek donderdag uit de woorden van voorzit ter J. Nieuwenhuyse van het Schapen stamboek Zeeland. Tijdens de algeme ne vergadering van het Zeeuwse Scha penstamboek in Kapelle merkte de voorzitter wel op dat ook de schapen houderij met aanzienlijke kostenstij gingen te maken heeft gehad. „Reden om extra aandacht te schenken aan de kwaliteitsbewaking van de schapen stapel. Ook het doelmatig fokken mag niet onder die toenemende kosten lij den", aldus de heer Nieuwenhuyse. In zijn openingstoespraak signaleerde de voorzitter een nog steeds stijgende lijn in de ontwikkeling van met name het Texelse schaap. Hij weet die kwali teitsverbetering aan een betere ziekte bestrijding en voeding. Wel kampen ook de Zeeuwse schapenhouders nog vaak met de zogenaamde zwoegerziek te. Bedrijven die hier geen last van heb ben zijn nog vrij schaars. Tijdens de ver gadering van het Schapenstamboek werden nieuwe onderzoeken aangekon digd om deze ziekte onder de knie te krijgen. Hierbij wordt ook de Stichting Gezondheidszorg voor Dieren inge schakeld. Bij de bespreking van de financiële si tuatie van de vereniging spraken ver schillende van de ruim vijftig aanwezi ge leden hun verontrusting uit over de stijging van de contributie-gelden. Zü zagen hierin een oorzaak van het wat afnemende ledenbestand. Voorzitter Nieuwenhuyse wees in dit kader op de extra kosten die samenhangen met de landelijke reorganisatie van het Scha penstamboek. Het bestuur kreeg van de leden donderdag de opdracht om te onderzoeken hoe de contributiegeldeoj aan de lage kant kunnen blijven. Schapenmarkt Het kostenaspect kwam ook bij de tra ditionele schapenmarkt die iedere eer; ste vrijdag van september in Goes' wordt gehouden om de hoek kijken. Wel werd besloten om ook dit jaar weer een dergelijke manifestatie te or ganiseren. „Het is nu eenmaal het visi tekaartje van het Zeeuwse Schapen stamboek", stelde voorzitter Nieuwen huyse. Hij merkte op dat de vereniging wellicht weer kan rekenen op een bij drage in de kosten van de gemeente Goes. Een traditie in het Schapenstamboek vormt inmiddels ook de constatering van de voorzitter dat veel schapenhou ders last hebben van loslopende hon den. .Het is nog steeds niet gelukt om hiervoor een oplossing te zoeken. De verantwoordelijkheid ligt namelijk in eerste instantie bij de eigenaren van honden. Zij moeten beseffen dat hun huisdier veel leed en schade kan aan richten in een kudde", zei de heer Nieu wenhuyse. Tijdens de vergadering werd de heer A. Kik uit Yerseke gekozen als de nieuwe voorzitter van het Schapenstamboek in Zeeland. Hij volgt de heer Nieuwenhuy se op. die deze functie twintig jaar heeft vervuld. Jakobsen-Huibregtse lijstaanvoerder PvdA in Valkenisse BIGGEKERKE - De afdeling Valkenis se van de PvdA heeft woensdagavond mevrouw R. Jakobsen-Huibregtse ge kozen tot lijsttrekker voor de komende verkiezingen van de gemeenteraad, tij dens een ledenvergadering in het dorpscentrum te Biggekerke. De afde ling keurde unaniem de ontwerp-kan- didatenlijst goed met P. Holtering op de tweede plaats en P. van Tuyl (ppr) op de derde plaats. Ook het verkiezingsprogramma van de partij is met algemene stemmen aange nomen. De huidige fractievoorzitter Ch. Landré is op de negende en laatste plaats geplaatst, omdat hij te kennen heeft gegeven met zijn werk als raadslid te willen stoppen. De afdeling hoopt volgens mevrouw Jakobsen nog steeds drie vertegenwoordigers in de gemeen teraad van Valkenisse te kunnen krij gen, maar ze verwacht zelf echter dat daarop niet veel kans meer bestaat. Vo rig jaar had men nog de verwachting, dat de gemeenteraad zou kunnen wor den uitgebreid van elf tot dertien raads leden. „Dan zouden de verhoudingen wat anders komen te liggen, ook omdat D'66 zal meedoen. Nu heeft het CDA nog de absolute meerderheid met zes van de elf raadsleden. De gemeente heeft echter een maand te laat het noodzakelijk aantal Inwoners voor uit breiding van de gemeenteraad gehaald. Op 1 januari waren er namelijk nog maar 5.996 inwoners. In februari heb ben wij pas de 6.000 inwoners gehaald", aldus mevrouw Jakobsen. Bingoavond VLISSINGEN - In verband met de ko mende carnavalsvieringen heeft de lei ding van 'Het Buut' besloten de maan delijkse zaterdagavondbingo een week te vervroegen In plaats van zaterdag 20 februari wordt deze bingoavond nu ge houden op zaterdag 13 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 27