beleidsplan laat ruimte oor jachthaven bij Kats Dow overweegt flinke uitbreiding research Boeren behoren slik van bieten op te ruimen SU!» EN WKORTGENE: ONGEVEER 100 LIGPLAATSEN en PZC/provincie 'rikacties egen plan iiektegeld FN V-pamfletten tegen verlaging ziektegeld VVD in senaat: geen behoefte aan commissie-Beek Kerncentrale Borssele acht weken dicht OVERKOEPELEND ORGAAN VOOR VERENIGINGEN Carnavalsstichting Groot Vlissingen KANTONRECHTER MIDDELBURG den et dan:- I orden '-r dan volgi 'an de id be- ORTGENE - Het dagelijks bestuur van de gemeente Kortgene gaat bekijken op welke wijze het steeen legale jachthaven bij de dorpskern Kats tot stand kan komen. Dat is mogelijk geworden het beleidsplan voor de toekomstige inrichting van de Oosterschelde, ruimte voor zo'n oorziening lijkt te komen. Nadat in de plannen aanvankelijk géén rekening was gehouden met de yentuele aanleg van een jachthaven in de voormalige vverhaven bij Kats. is die visie na bestude- van de inspraakreacties herzien. tdels Ml" igea! se Ia #r chah p INDERDAG 11 FEBRUARI 1982 jrtot genoegen van het gemeenteDe- itu van Kortgene. zo blijkt desge- agd uit een reactie van burgemees- j L D van der Linde. „We zijn er erg mee dat alsnog een mogelijkheid ïKats is geopend. Zowel het college de gemeenteraad hebben daar atenbfceds op gehamerd. Zo'n voorziening het dorp Kats erg belangrijk en het behoud van de werkgelegen- dinde huidige havenbedrijven is er- aldus Van der Linde. Hij verkwhlemtoont dat het gaat om een voor mens ningvan geringe omvang, met circa rdene I ligplaatsen 'net ontwerp-beleidsplan voor de gterschelde-inrichting was een .jthaven bij Kats niet opgenomen, tdat het huidige gebruik van de be lande oude veerhaven dat onmoge- kzou maken (er zijn onder meer een ihtwerf, zeilmakerij en betonfabriek restigd» Het Kortgeense gemeente- stuur heeft tegen die argumentatie eeds bezwaar gemaakt, omdat het ge- cizich in de toekomst zeker zal wij- Bi Burgemeester Van der Linde: et bestaande contract tussen de pro- ide als eigenaar van de veerhaven en diverse gebruikers, staat ontwikke- jgvan een jachthaven niet toe. Die le kaal uatie kan zich veranderen en daarom de» ui het planologisch beleid ten aan- hebba n van de Oosterschelde een jachtha- ■pulaii' q m Kats niet worden weggelaten" miidi t vanJï de antwoord-nota op de mspraak- ;t isdr Klies is aan de wensen van Kortge- itieko; tegemoet gekomen. „Wanneer te zij- >ct vei tijd zou blijken dat de haven van lts door wijziging van het huidig ge- ieo Vï aiken de juridische situatie toch als ft, geiy, ththaven beschikbaar komt. bestaat mogelijkheid over te gaan tot opna- van de jachthaven in het beleids- Voorzover de capaciteit hiervan uitgaat boven de 100 plaatsen die illegaal worden ingenomen, dit niet tot een extra druk op het st€ Rterscheldegebied. zodat deze plaat- funct fln'c' "P het aantal van 1000 nieuwe echte ligplaatsen in mindering behoeven te worden gebracht". In dit verband wijst Van der Linde erop dat Kats mid den in de driehoek Zierikzee - Goese Sas - Colijnsplaat ligt: hét Ooster- schelde-decl waar ontwikkeling van de watersport het minste schade toe brengt aan de natuurwaarden. Het provinciaal bestuur van Zeeland is momenteel in een juridische procedure verwikkeld met de eigenaar van een jachtwerf, die in strijd met de contrac tuele afspraken in de Katse veerhaven aan pleziervaartuigen een ligplaats bood. Burgemeester Van der Linde zegt dat het gemeentebestuur eerst de af- nnelij succa idairr end» rent* TRECHT (ANP) - De Industriebond JV heeft zijn prikacties tegen de «rgenomen verlaging van de zieken- Iduitkeringen woensdag voortgezet rt werkonderbrekingen in twaalf be- ijven, onder meer in de grafische sec- Industriebond meldde werkonder- tkingen en 'kantine-acties' bij Tho- issen en Drijver Verblifa in Leeuwar- (200 van de 425 werknemers) en ogeveen (450 van de 850 werkne- ss, terwijl ook de avondploeg van het werk anderhalf uur neer te ggen). Theodorus Niemeijer in Gro- ineen (300 van 800 werknemers), het nova|etaalbednjf P7nter in Winschoten (60 li de 100 werknemers), het metaalbe- ijf Lindner in Soest (140 van de 160 erknemersi, de glasfabriek Maas in lel (200 van de 350), het garagebedrijf an Tol in Rotterdam (60 werknemers), broodfabriek Meneba in Rotterdam DO werknemers), CHV (Mengvoeders) Veghel (30 man». Bij de trijperij Leo [hellens in Eindhoven deden 50 van 75 personeelsleden mee met een ac- 1 by de poort, de grafische sector zijn woensdag trkonderbrekingen geweest bij het «gblad Tubantia in Enschede, de Ne- erlandse Diepdrukinrichting in De enter en de Hollandse Metaaldrukke rij in Soest. De Grafische Bond FNV isim woensda£ 'n een aantal grafische WELLICHT 200 TOT 400 NIEUWE ARBEIDSPLAATSEN VLISSINGEN - De Industriebond FNV in Zeeland heeft woensdagmor gen bij het bedrijf M en T in Vlissingemoost een poortactie gehouden als protest tegen een mogelijke verlaging van de uitkering bij ziekte. In de nacht van dinsdag op woensdag hadden enkele werknemers van het bedrijf de fabriekspoort 'behangen' met een spandoek, waarop zij hun afkeer uitspraken over de plannen om het ziektegeld terug te brengen tot tachtig procent. Woensdagmorgen kregen alle hon derdzestig werknemers van M en T bij de fabriekspoort door vak bondsvertegenwoordigers een pamflet in de handen geduwd. Daarin wordt gemeld, dat de Indus triebond FNV de directie van M en T heeft gevraagd afstand te nemen van de voorgenomen korting op het ziektegeld. „Maar zoals het er nu uitziet stuurt uw werkgever, net als de werkgeversorganisaties, op een regelrechte confrontatie aan" Vol gens de Industriebond FNV kan niemand nog volhouden 'dat alleen de regering de boor doener is'. „Nee, het is veel schandaliger, de werkge vers gooien er nog een schepje bo venop. Zij vinden dat de regering nog meer moet snoeien in het zie kengeld". Vrijdag - morgen - zullen bij diverse Zeeuwse bedrijven ac ties worden gehouden. Naar ver wachting zal bij een aantal bedrij ven het werk voor enige tijd worden stil gelegd. De FNV heeft woensdag m Temeu- zen op grote schaal pamfletten ver spreid. Vandaag, donderdag, ge beurt dat in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren, Middelburg en Goes en vrij dag worden soortgelijke acties ge houden in Vlissingen en West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag organiseert de FNV-Zeeland twee protestbijeenkomsten in Goes De Prins van Oranje) en Terneuzen (Hotel Rotterdam) Beide bijeen komsten beginnen zaterdagmor gen om 10.00 uur In Goes zal het woord gevoerd worden door voorzitter Opmeer van de federatie van werknemers in de zeevaart (FWZ) en door ABOP-voorzitter J. van de Bos. In Terneuzen worden toespraken ge houden door secretaris H. van Ee- kert van de landelijke FNV en A. Janmaat, vice-voorzittcr van de bouw- en houtbond FNV. Ton van Rijswijk, voorzitter van de ondernemingsraad t rechts i en de heer Vegting van het bedrijf M en T in Vlissingen-oost delen pamfletten uit tegen de verlaging van de ziektegelduitkeringen loop van dit juridische gevecht af wacht. alvorens nadere stappen te ne men om in Kats een legale jachthaven te krijgen. Van der Linde legt er de na druk op dat de gemeente bij opzet en exploitatie van een erkende jachthaven in elk geval een dikke vmger in de pap wil hebben In hoeverre de Katse plannen gevolgen hebben voor jachthavenontwikkelin gen bij het Goese Sas en in Wemeldin- ge, durft burgemeester Van der Linde met te zeggen Hij vindt dat elke situa tie apart bekeken moet worden. Het ge meentebestuur van Kortgene heeft wel herhaalde malen gevraagd om een alles omvattend behoefte-onderzoek, omdat tot nu toe de behoefte aan ligplaatsen voor de watersport schromelijk is over dreven. Het feit dat de gemeente Kortgene in Colijnsplaat pas een nieuwe jachtha ven in gebruik kon nemen, staat naar de mening van burgemeester Van der Linde volstrekt los van de mogelijkhe den bij Kats: „Dat wij toevallig als ge meente Kortgene met onze grenzen precies in het minst kwetsbare mid dendeel van de Oosterschelde liggen, is een omstandigheid waar we gebruik van moeten maken. Het zou niet lo gisch zijn. als we niets meer deden. Een jachthaven in Kats. van kleine om vang, is volstrekt verdedigbaar". (Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - De Eerste-Kamerfractie van de WD heeft geen enkele behoefte aan de nog te vormen commissie-Beek. die de gevolgen van eventuele sluiting van de kerncentrales in Borssele en Dodewaard moet gaan bestuderen. Fractielieder prof. Zoutendijk zei dinsdag bij de algemene beschouwin gen in de Senaat: „Het sluiten van Do dewaard en Borssele zal leiden tot aan zienlijke kapitaalvernietiging, hoge kosten en extra werkloosheid. Er is geen commissie-Beek voor nodig om dit te constateren". De commissie-Beek is aangekondigd in de regeringsverklaring van het huidige kabinet, en functioneert als compromis tussen de drie verschillende standpun ten van CDA. PvdA en D'66 over het gebruik van kernenergie. De groep on der leiding van D'66-voorman Terlouws partijgenoot Beek moet binnen zes maanden rapporteren over de conse quenties die verbonden zijn aan het doorgaan met de twee kerncentrales, het sluiten ervan, dan wel het tijdelijk stilleggen van Borssele en Dodewaard Zoutendijk pleitte ervoor om de elektri citeitsvoorziening niet al te afhankelijk te maken van slechts enkele energie bronnen. „Ons land kan het zonder kernenergie stellen, maar dat is niet waar het om gaat", zei hjj. Kernenergie is in zijn ogen nodig om de elektrici teitsprijs ten opzichte van andere lan den op een aanvaardbaar peil te hou den Volgens hem zou elektriciteit in z'n totaliteit 2 miljard goedkoper zijn wan neer 30 procent via kernenergie zou worden opgewekt. BORSSELE - De kerncentrale in Bors sele gaat vandaag (donderdag) voor minstens acht weken dicht. Zoals ge meld gaat de PZEM in de periode dat er toch een splijtstofwisseling plaats vindt. een aantal condensors vervan gen. Elfhonderd mensen zullen acht weken bezig zijn met het karwei Verwacht wordt dat eind maart de centrale weer kan worden opgestart. Rond pasen moet hij weer op volle toeren draaien Het kersverse stichtingsbestuur heeft zich alvast prinselijke mutsen aangemeten VLISSINGEN - In navolging van een aantal grote car navalssteden is in Vlissingen een carnavalsstiehting opgericht: de carnavalsstichting Groot-Vlissingen. De opzet is om alle in Vlissingen opererende carnavalsver enigingen in die stichting onder te brengen. De stich ting wil in de toekomst de carnavalsactiviteiten in Vlissingen coördineren en zo veel mogelijk stimuleren. Om een en ander te kunnen financieren zal de stichting volgend jaar een carnavalskrant met een oplage van 10.000 exemplaren laten verschijnen. De stichting telt negen bestuursleden. DinsdavovnnH presenteerde de carnavalsstiehting zich officieel in café De Schelde Dat etablissement is gepromoveerd tot resi- dentiezaal van de nieuwe stichting Het komende cama - val zullen de afzonderlijke carnavalsverenigingen nog allemaal hun eigen activiteiten op touw zetten. De stich ting zal haar festiviteiten dit keer nog beperken tot een kroegentocht, waarbij acht cafe's aangedaan zullen wor den Die kroegentocht wordt zaterdagavond 20 februari gehouden. Medewerking wordt verleend door een origi nele Brabantse dweilband 'De Treuzelaar MIDDELBURG - „Er zijn de afgelopen maanden nogal wat ongevallen ge weest, die veroorzaakt zijn door een vervuilde weg. De boeren zouden sa men eens naar een oplossing voor dat probleem moeten zoeken", zei ver keersschout mr J. Boogers in de zaak van J. D. uit Arnemuiden, die voor de kantonrechter stond, omdat hij het slik. dat bij het bieten rooien op de burg. Lantsheerweg terecht gekomen was, niet behoorlijk opgeruimd had. In oktober 1980 was vlak in de buurt van de bemodderde plek een auto geslipt en over de kop geslagen, maar het ver band tussen het ongeluk en de glad heid was niet komen vast te staan, en daaraan werd D. dan ook geen schuld verweten.Hij had echter kort tevoren al een waarschuwing van de politie ge had dat hij de weg moest schoonma ken. Dat was inderdaad gebeurd maar toch niet afdoende. Na de slippartij was de politie opnieuw naar hem toe gegaan om proces-verbaal op te ma ken. Dat zou volgens D. echter niet zijn gebeurd op de dag waarop het proces verbaal gedateerd was. Maar de kan tonrechter, mr B. Verhoeven, vond dat van geen belang. Hij sloot zich aan bij de 75 gulden boete die door mr Boog ers was geëist. G H C. was op de Manekerkseweg in een flauwe bocht in botsing gekomen met de auto van J. W. P.. omdat C vol gens de tenlastelegging niet voldoende rechts gehouden had In eerste instan tie had C. dat toegegeven en had hij de zaak willen schikken, maar later was hij op zijn verklaring teruggekomen. P. was nu opgeroepen om zijn lezing van het ongeluk te geven. Hij had na de aan rijding zijn wagen gekeerd en was C„ die eerst was doorgereden, achterna ge gaan. Hij verklaarde dat hij om C. te ontwijken naar rechts de berm in was gegaan en ook de beide politiemannen, die als getuige waren opgeroepen, had den gezien dat zijn wielen over een gro te lengte een spoor in de berm hadden achtergelaten. Cs rijsporen waren door de vochtigheid echter goed te zien ge weest op de verkeerde weghelft. De vrouw van C had het allemaal met zo goed gezien. Zij meende wel dat de te genligger vlak voor de aanrijding met groot licht had gereden, maar verklaar de toch zelf niet verblind te zijn ge weest. Voor de verkeersschout was er geen twijfel omtrent de toedracht. Hij eiste een boete van 150 gulden en mr Verhoeven zag geen reden om daar wat af te doen. Het vonnis was conform C P uit Middelburg was in mei van het vong jaar aangehouden met een kapot te uitlaat en een aanhangwagen zonder goede rem. „Er is toen niet gesproken over de uitlaat. Het ging over de hulp koppeling en niet over de rem. Dat wagentje rijdt maar 16 km per uur en ik gebruik het alleen maar om spullen naar de markt te brengen Zijn ver weer maakte wemig indruk op mr Boogers. die voor beide mankementen een boete van 60 gulden eiste of een ver vangende hechtenis van twee dagen bij Instructiedag WESTKAPELLE - Op zaterdag 13 fe bruari wordt in manege 'de Zandbooi' te Westkapelle een open instnictiedag springen gehouden Op de instruktie- dag die om 9.30 uur begint zal springin- strukteur Jos van Lier uit Huybergen instruktie geven. (drijven informatiemateriaal ver breid over de cao-problemen, die vri j- bgmiddag tot vier landelijke leden- trgaderingen zullen leiden. folgens secretaris Van Bull van Druk n Papier is te verwachten dat het werk lie middag in grote delen van de gra- Ischbedrijfstak zal worden neergelegd. Mer verklaarde Van Buul al. dat het TERNEUZEN - Dow Chemical voor een aantal krantenbedrijven erg ooeilijk zal worden zaterdag een vol- raardige krant te laten verschijnen. fe Nederlandse Vereniging van Jour- hankeliik v- Ulistcn hoaff lirnoncHm nn aan lonrla neuzen krijgt er de komende tien jaar 200 tot 400 hoogwaardige arbeids plaatsen bij in de researehsector. Af eisten heeft woensdag op een lande lijke kadervergadering in Utrecht be sloten dat de acties van Druk en Papier in het kader van de vastgelopen cao- Onderhandelingen gezien de grote ge meenschappelijke belangen van jour nalisten en grafici op geen enkele wijze worden doorkruisd of belem- Rijkspolitiegroep KapeÜe hield verkeerscontrole De rijkspolitie-groep Ka- •ene heeft woensdagmiddag tussen mu dne en half zes een verkeerscontro legehouden in de Noordstraat te Bieze- unge Ruim 200 auto's werden gecontroleerd Daarvan waren er 37 niet in orde of hun bestuurders waren in overtreding De meeste processen-verbaal werden uit gedeeld wegens het niet kunnen tonen van het rij- of kentekenbewijs of voor nel rijden zonder vastgemaakte auto gordels an wat de markt doet. wil het concern in diezelfde periode 30 tot 50 miljoen gulden investeren in projec ten op het gebied van onderzoek en ontwikkeling. Die moeten niet alleen antwoord geven op nieuwe uitdagin gen van de chemie maar ook een stuk technologie van de Verenigde Staten naar West-Europa halen. „Terneuzen heeft een sterke uitgangs positie voor verdere groei De Neder landse samenleving neemt makkelijk vreemdelingen op. de verbindingen zijn uitstekend en we hebben goede onder wijsvoorzieningen. Maar veel belangrij ker vind ik, dat de mensen in de fabriek bereid zijn om wat er in het laborato rium wordt uitgevlooid toe te passen. Er heerst in Terneuzen echt een sfeer vanwij wülen experimenteren." zegt ïr Frans Vreugdenhil (49). sinds 1 januari directeur research <fc development (on derzoek en ontwikkeling) van DowChe mical Nederland Hij kwam in 1963 bij het bedrijf, kort nadat een groep Amerikanen, bouwte keningen in de hand. in Terneuzen was neergestreken en klom op tot lid van de raad van bestuur Niet alleen een erkenning van zijn capa citeiten, óók van het belang dat Dow aan research en ontwikkeling in Zeeuwseh-Vlaanderen - waar de op eën na grootste produktielokatie staat - toekent Kort voor Vreugdenhils benoeming af kwam, zong algemeen directeur Bob Bumb tegenover twee topambtenaren van economisdhe zaken de lof van de ,man in de witte jas" „Ik weet dat het ambitieus klinkt, maar gezien de groot te van de Terneuzense vestiging en de vooraanstaande plaats die deze binnen het concern op het gebied van produk- tie inneemt, is een sterke concentratie van research, ontwikkeling en techni sche services binnen deze lokatie niet alleen gerechtvaardigd, maar ook alles zins zinvol en vruchtbaar. Research, ontwikkeling en produktie kunnen el kaar op die manier op een constante en intensieve wijze inspireren en stimule ren.zei hij bij die gelegenheid met Amerikaanse optimisme in één adem 500 tot 1000 nieuwe arbeidsplaatsen tussen nu en 1990 Vreugdenhil toont zich. in een sober kantoortje op het fabrieksterrein, te rughoudender „We zijn nu zo'n 15 jaar met researchactiviteiten bezig De noodzaak tot experimenteren heeft er voor gezorgd dat we een aantal kleine fabrieken bouwden, pilotplants ofmini- plants. De eerste tien jaar werkten er in die sector pakweg 100 mensen. De afge lopen vijf jaar kregen we er 100 bij In het komende decennium zou je kunnen uitgaan van een verdubbeling of een verdrievoudiging Ik denk dat de groei op dezelfde manier voortgaat, het ene jaar een beetje feller, het andere iets tra ger. We hebben in de loop der jaren een groep mensen bij elkaar gekregen, waar we bijzonder trots op zijn en die een geweldige creativiteit heeft. Vroeger kwam de technologie altijd vanuit Amerika naar hier. maar nu zijn er pro jecten ontwikkeld waarvan we zeggen hé, we sturen technologie terug Op de klant zitten Onderzoek en ontwikkeling: verzamel naam voor een breed werkterrein vol 'jargon' en ander onkruid. Wat er ge beurt. houdt sterk verband met wat Dow produceert: ethyleen, propyleen en benzeen. Kan dat goedkoper, aan trekkelijker? Hoe verboog je het ren dement? En verder moet het concern inspelen op wat de klant vraagt. ..De Europese plasticsmarkt bijvoor beeld is anders dan de Amerikaanse, vraagt ook een ander type produkt," stelt Vreugdenhil vast. De chemische industrie is weliswaar sterk geïnterna tionaliseerd maar de plasticverwerken- de bedrijven zijn nog erg lokaal. Van daar dat die markten zich verschillend gedragen. Daar zit natuurlijk ook een soort mode in. De mode in de Verenigde Staten is anders dan de mode hier Als ze daar een glanzende plastic willen hebben, moeten ze hier plastic met een mat oppervlak Je moet vrij dich op die klant zitten, met die klant kunnen pra ten om te begrijpen hoe je verder moet ontwikkelen." De nieuwe arbeidsplaatsen komen bij de produktgroepen. die Dow op dit mo ment kent („daar zit nog vrij veel uit- breidingsmogelijkheid in") en bij een nieuwe, in toxicologisch werk gespecia liseerde afdeling. Dat onderzoek is nodig, vóór nieuwe produkten officieel kunnen worden aangemeld en concentreert zich op dit moment volledig in de Verenigde Sta ten. Op de vraag of ook de Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt rechtstreeks van de nieu we banen kan profiteren antwoordt Vreugdenhil positief. „In wezen trek je alleen je universitair geschoold perso neel internationaal aan. Ook onze mensen gaan naar de labora toria die we in Duitsland en Zwitser land hebben. Maar het niet-universi- tair gevormde personeel komt in het algemeen uit de regio. Daar zijn ook mensen bij uit de fabrieken, die hun sporen verdiend hebben en bijvoor beeld uit de ploegendienst naar een dagdienstfunctie willen. Zij hebben de ervaring en de kennis. Ik denk dat die doorstroming in de toekomst zal wor den doorgezet." niet betaling P informeerde of daar nog wat op viel af te dingen. „We zijn hier niet op de markt", was het com mentaar van de kantonrechter. Zijn vonnis week niet af van de eis. C. ver klaarde liever te gaan zitten dan die boetes te betalen, maar mr Verhoeven legde uit dat de keus niet aan hem was Van "zitten" is pas sprake als de geld boete niet in te vorderen is. Oververhit A. S. uit Middelburg had vorig jaar mei een bon gekregen omdat hij stilge staan had op de vluchtstrook van de Sloeweg. De agenten waren van me ning dat hij daar naar de motorcross stond te kijken, die een eindje verder op aan de gang was. S. had hen probe ren duidelijk te maken dat de oorzaak van zijn stop een oververhitte motor was. Het proces-verbaal vermeldde dat dit niet het geval was. Mr Verhoe ven wilde de verbalisanten daarover eerst wel eens zelf horen en hield de zaak daarom aan. Er viel ook nog geen beslissing in de zaak van M. G P. S. uit Vlissingen. die was bekeurd omdat zijn motorfiets te veel lawaai maakte Hij zou de dempers uit de uitlaat verwijderd hebben, maar om te demonstreren dat dit niet het ge val was had hij hem meegenomen naar de zitting. De kantonrechter wist wei nig raad met de technische toelichting van de verdachte en wilde de zaak aan houden voor nader commentaar van de politie. S. stond ook nog terecht omdat hij in augustus 1981 met een onverze kerde auto had gereden en in de Bad huisstraat in Vlissingen tegen een ge parkeerde wagen was gebotst. Voor de aanrijding eiste mr Boogers een boete van 175 gulden, voor het onverzekerd I rijden 300 gulden en 3 maanden voor waardelijke ontzegging met een proef tijd van twee jaar. G L. uit Bochum (Duitsland) had de reis naar Middelburg ervoor over gehad om uit te leggen dat hij niet wist wie er op 6 juni van het vorig jaar in zijn auto op de provinciale weg bij Wissekerke te hard gereden had. Hij had de identiteit van de bestuurder bekend moeten ma ken. omdat je in Nederland nu eenmaal moet weten wie er in Je auto rijdt voor het geval er een overtreding mee be gaan wordt. Hij wist niet zeker of hijzelf of zijn vrouw aan het stuur gezeten had. maar als eigenaar van de auto moest hij toch de verantwoording dragen. Mr Boogers wilde er bij zijn eis wel reke ning mee houden dat hij zo'n verre reis gemaakt had en vroeg een boete van 50 gulden. Het vonnis was gelijkluidend. M. M. D. uit Breda stond voor de twee de keer voor het hekje voor dezelfde zaak. maar zal nog een derde keer terug moeten komen. Hij zou In januari vorig jaar in Middelburg door een rood licht gereden zijn. maar bestreed dat heftig. Zijn bijrijder, die hij als getuige had willen laten horen, had de rechter per brief laten weten dat hij er niets voor voelde om een verklaring te komen af leggen. D. stond er echter op dat de man gehoord moet worden en wilde graag de kosten die dat voor hem met zich meebrengt dragen. „Ik ben hier nu al twee keer geweest om te zeggen dat ik het niet gedaan heb en een derde keer doe ik dat ook". Hij hield vol dat de politic van hun standpunt uit nooit gezien kon hebben of het licht rood was. Mr Verhoeven gelastte de mede- brenging van de getuige ingeval de man weer geen zin zou hebben om op de zitting te verschijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7