In steeds meer plaatsen wordt carnaval gevierd WISSEL BEVELANDER WISSEL SCHOUW OPTOCHTEN, CARNAVALSBALS EN KROEGENTOCHTEN 'Social Security' verzorgt optreden in Zierikzee DONDERDAG 11 FEBRUARI id Carnaval op de Bevelanden. Oefenavond EHBO-Tholen THOLEN - Voorzitter H. Berrevoets van de EHBO-afdeling Stad Tholen heette in Meulvliet meer dan 80 perso nen welkom op de oefenavond waaraan de Lotus-Studiekring Midden- en Noord-Zeeland haar medewerking ver leende. Van alle kernen waren EHBO- ers aanwezig, en brachten de oefenstof die zij tijdens hun curussen leerden in praktijk. De toeschouwers werden door de heer Tj. Heijboer ingelicht over de verwoningen, doch de EHBO-ers die buiten de zaal waren moesten hun ken nis tonen. Dokter E. N. Mellema, docent bfj de EHBO gaf zijn mening over de handelingen, terwijl dhr. Snoep als ka derinstructeur aanvulling bij de EH- BO-hulp gat De districtswedstrijden werden gehou den op 5 maart in het Dorpshuis te St.- Annaïand. IJsclub Tholen vergadert THOLEN - Vrijdag 12 februari verga dert IJsclub Tholen in hotel Van Zan ten in de Visstraat. De vergadering be gint om half acht en op de agenda staat onder meer een verkiezingen van nieu we bestuursleden. GOES - De carnavalsvierders op de Be velanden en Noord-Zeeland 'löópe wee wèrrem' voor het komende carnavals feest. Onder verschillende leuzen, zo als 't verstand op nul' en 'nie uut-eslae- pe mè wé wakker', worden optochten en krogentochten gehouden. Op de tal loze carnavalsbals in de Bevelanden kunnen de feestgangers zich weer voor een jaar uitleven, want zoals de carna valsgeboden van 'de Koenkelpot' uit Paerehat zeggen: „Je mot minder stoke en méér de kachel aanmaeke, ok's een douw aan de karre geven en vooral wakker blüve". Vandaar deze pro- grammawijzer voor het jaarlijkse feest, waarbij we 'nie uutsliere voor a't 'esneeuwd eit'. In menig Zeeuws plaatsje wordt de symbolische sleutel van de gemeente door de burgemeester aan de plaatselij ke Prins Carnaval overhandigd. Na tuurlijk slechts voor de carnavalsperio de. Eén van de grootste publiekstrek kers zal de optocht in 's-Heerenhoek zijn op zondag 21 februari. In de voor gaande jaren wist deze groots opgezette manifestatie meer dan tienduizend be langstellenden te trekken. Opvallend is dat het carnaval in Zeeland steeds uit- gebreider en op meer plaatsen gevierd wordt. Misschien houdt dit verband met de reiskosten. Het geld voor de reis naar Limburg, Brabant of Gelderland kan beter aan 'nuttige' carnavalszaken worden besteed in Zeeland, zoals de op tochten en de drankvoorziening. In 's- Heerenhoek denken ze er het volgende over, zoals de tekst van een lied van Engel Reinhoudt illustreert: „Wien a je ok wil weze, wien a je dan ok bin t verneemst in 't leven is eij't nije zin Oe dt het oal zou motte of at het oal wè mag Larie an de kouwe kak en zei mè vriend- lijk dag". De carnavalsvereniging 'De Grote Slok' uit Rilland start haar activiteiten al op zaterdag 13 februari met een op tocht door het dorp. De optocht begint om 14.11 uur. Die avond wordt een ge kostumeerd bal gehouden met het tra ditionele prijslopen. De aanvang is 20.30 uur en medewerking verlenen 'The Allegro's' en de dweilband 'Iere- duut'. Een week later houdt de vereni ging een 'tussenbal' in het dorpshuis, waarbij de muziek verzorgd wordt door 'Anita en de Edgarboys'. Aanvang: 20.30 uur. Kortgene De carnavalsclub 'Kortgeense Kwal len' uit Kortgene begint haar program ma op 19 februari met een 'Kwallen- bal' (gekostumeerd). Aanvang 20.00 uur in het dorpshuis. Zaterdag 20 fe bruari begint om 14.00 uur een optocht aan de Kade, voor de bar 'De Loods', met onder meer een drumband en ma- joretten. Bij slecht weer worden de carnavalsgangers verwacht in 'Pomp- weie' om 14.30 uur. Die avond wordt in 'Pompweie' tot in de kleine uurtjes op nieuw een carnavalsfestijn gehouden. Aanvang 20.00 uur. De carnavalsvereniging 'De Kroon- krukkers' uit Wissenkerke houdt 20 fe bruari een carnavalsdag. Het kinder carnaval, waarbij onder de aanwezigen een kroonprins wordt gekozen, begint om 14.00 uur in café 'De Kroon', tijdens het carnaval omgedoopt in de 'Zwijnen stal'. Die avond houden de 'Kroonkruk- kers' daar hun carnavalsavond, die be gint om 21.11 uur. De leden van de carnavalsstichting 'De Koenkelpot' uit 's-Heerenhoek houden vanaf 13 februari een aantal carnavals- activiteiten in 's-Heerenhoek. Het jaar lijks carnavalsfeest voor bejaarden en gehandicapten van de parochie opent de rij op zaterdag 13 februari. Een groep vrouwen, die het feest organiseert, zal in samenwerking met de Raad van Elf verschillende korte sketches opvoeren. Naast deze optredens, zijn in het pro gramma nog een paar verrassingen op genomen. De activiteiten op vrijdag 19 februari beginnen om 13.30 uur met een bezoek aan de kleuterschool. Daarna, om 14.30 uur, volgt een bezoek aan de SGP-bijeenkomst Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De SGP te Oud- Vossemeer houdt op zaterdag 13 fe bruari in gebouw 'De Vossekuil' aan de Raadhuisstraat 7 te Oud-Vossemeer een bijeenkomst waar gesproken zal worden over het onderwerp: 'De SGP en de eed', door ds. "Ij. de Jong te Poort vliet. Aanvang 2 uur. lagere schooL De kinderen van Paere hat verzamelen zich om 19.00 uur in de 'jeugdhoeve'. Om 20.00 uur wordt 'Jik- ke' onthuld op de brandvijver. Om 20.30 uur kunnen de leden van alle Paerehat- se clubs touwtrekken in de 'Koren beurs'. De carnavalsdag wrodt afgeslo ten met de prijsuitreiking van de kaart- wedstrijd in café 'Heieen'. Schietwedstrijden De verenigde schutterssociëteiten uit 's-Heerenhoek houden zaterdag 20 fe bruari om 14.00 uur prijsschietwed- strijden op de liggende wip in hotel de 'Korenbeurs'. De Prins en de Raad van Elf maken hun intocht in de 'Jeugdhoe ve' om 14.15 uur, waarna zij de sleutel van het Paerehat door de burgemees ter of diens vertegenwoordiger uitge reikt krijgen. Daarna, om 15.00 uur, vertrekt de kin deroptocht door dekom van het dorp. Een kinderbal in de 'Jeugdhoeve' sluit aan op de optocht. De Prins reikt om 17.30 uur de prijzen uit aan de winnende schutters in hotel de 'Korenbeurs'. Na tuurlijk is er een carnavalsbal die zater dag, om 19.30 uur, waarna de kroegen tocht volgt van de Prins en de Raad van Elf. Daarnaast is er in elke gelegenheid van het dorp die avond een carnavals bal. Zondag 21 februari wordt om 14.00 uur de optocht opgesteld in de Burge meester van Horsighstraat. De optocht vertrekt om 14.30 uur en maakt dan een rondgang door het dorp. Tijdens de op stelling van de optocht wordt een show verzorgd door de Showgirls uit 's-Hcc- renhoek. Na afloop van de optocht wordt die dag weer een carnavalsbal ge houden in elke gelegenheid van het dorp. Een carnavalsbal wordt ook 's avonds gehouden in de 'Jeugdhoeve', waarna om 20.00 uur de Prins en de Raad van Elf hun intrede maken in de 'Jeugdhoeve'. In elke gelegenheid wordt afsluitend ook maandaggen car navalsbal gehouden. De carnavalsstichting 'De Koenkelpot' bestaat dit jaar twee maal elf, dus twee ëntwintig jaar. De carnavalsvereniging 'De Kraaiepik- kers' uit Lewedorp viert dit jaar haar eerste lustrum onder het motto "t ver stand op nul'. De eerste activiteiten be ginnen al vrijdag 12 februari om 19.30 uur in het bejaardentehuis 'De Kraayert' met een bejaardencarnavals bal. Een week later, vrijdag 19 februari, begint om 14.30 uur een bezoek aan de kleuterschool, waarna om 15.15 uur een kindercarnaval wordt gehouden. Een carnavalsbal in 'De Goede Verwach ting' sluit de activiteiten van die dag af. Het opstellen van de optocht zaterdag 20 februari begint om 13.15 uur in de Burgemeester Lewestraat en de Zand- kreekstraat. waarna om 13.30 uur wet houder G. Eyssens de sleutel van de op tocht overhandigt. De optocht met tien grote wagens, verschillende kleinere wagens en onder meer een drumband vertrekt om 14.00 uur. De prijsuitrei king in "De Goede Verwachting' begint 16.30 uur. Tot in de kleine uurtjes kun- Jeugddienst COLIJNSPLAAT - Zondagmorgen 14 februari is er in de Nederlandse her vormde kerk van Colijnsplaat een ge combineerde jeugddienst. Medewer king aan deze dienst verleent het koor 'de Zwaluwen' uit Lage Zwaluwe. Voor ganger is de plaatselijke hervormde predikant ds. H. J. Zoethout. Aanvang 10.00 uur. ZIERIAZEE - De popgroep 'Social Se curity' treedt zaterdag 20 februari op in de jeugdsoos 'Brogum' in Zierikzee. De groep is sterk beïnvloed door de nwe-wave en speelt zogenaamde 'po- wer-pop', snelle korte nummers. Het gebruik van synthesizers geeft aan de groep een apart tintje. Bovendien legt 'Social Security" een ex tra accent op de visuele presentatie var. de muziek. De band bestaat uit Joop Mols (drums), Bob Schaafsma (bast. Harrie Zandstra (gitaar en zang) en Martin Ploeg (keyboards). Hun speciale stijl resulteerde onder meer in een op treden voor de VARA-radio en een single die regelmatig op de radio te be luisteren was. Het optreden begint om 21.30 uur. nen de carnavalsgangers die avond te recht in 'De Goede Verwachting' voor een carnavalsbal. 'Pikpotters' De carnavalsvereniging 'De Pikpot ters' uit Kwadendamme bestaat vijf jaar en viert dit met een programma dat begint op zaterdag 13 februari met een bejaardencarnaval. Met medewer king van twee heren- en twee dames biljartclubs wordt 19 februari gecostu- meerd gebiljart in café 'De Kroon'. De laatste dag van het programma, za terdag 20 februari, wordt een optocht gehouden voor kinderen en volwasse nen, met aansluitend een kindercama- valsbal. Die avond wordt met medewer king van het Delta Trio en de Pikpotka- pel een carnavalsbal gehouden. De carnavalsvierder in Goes 'Löópe Wee Wèrrem'. Het programma van de stichting 'Arti'-carnaval uit Goes be gint al zaterdag 13 februari met het bij wonen van het carnavalsfeest van de gehandicapten in de kantine van de 'Betho'. Daarna volgen verschillende bezoeken, waaronder een bezoek aan het kindercarnaval in Hansweert. De volgende dag, vrijdag 19 februari, wor den verschillende scholen bezocht, een kindercarnaval in Goes-Zuid bezocht in 'De Pit' en wordt aansluitend een tie nerbal gehouden. Aanvang 20.00 uur. Prins Freek I houdt zaterdag 20 februa ri zijn intocht samen met zijn gevolg in het Hanzehat. Een carnavalsoptocht vertrekt om 14.00 uur vanaf de Berg weg. De stoet komt om 14.45 uur aan bij het stadhuis in Goes en wordt daar ont vangen door burgemeester en wethou ders. Prins Freek I houdt een toespraak en ontvangt dan de Gouden Sleutel. Na een bezoek aan de Beestenmarkt wor den aan de kinderen om 15.20 uur prij zen uitgereikt door burgemeester W. Blanken. Die avond begint om 20.15 uur een kroegentocht met café Baarends als startpunt. Een carnaval voor kinderen opent de activiteiten op zondag 21 februari om 10.00 uur in de 'Prins van Oranje'. Dit carnaval duurt tot 17.00 uur. De activi teiten worden die dag afgesloten met een kroegentocht die zal beginnen in café Baarends om 20.15 uur. 'Het 'Grote Arti Carnavalsbal' wordt gehouden op maandag 22 februari vanaf 14.00 uur in de 'Pnns van Oranje'. Het bal duurt tot in de kleine uurtjes. De laatste dag van het camavalsprogramma van 'Arti-car- naval' is dinsdag 23 februari. Op die dag worden de zalen vanaf 10 00 uur afge ruimd en wordt 's avonds een kroegen tocht gehouden vanaf 19.50 uur. Om 19.30 uur verzamelen en verkleden de deelnemers zich in café Baarends. In Oud-Vossemeer wordt carnaval ge vierd in café 't Veer. Voor de jeugd wor den op zaterdag 13 februari verschil lende activiteiten gehouden vanaf 13.30 uur. Die avond begint om 20.00 uur een carnavalsbal met muziek en GEMEENTE BROUWERSHAVEN Bestemmingsplan Brouwershaven Kom De burgemeester van Brouwershaven maakt hier mede ter uitvoering van artikel 28, 6e lid. der wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat gedepu teerde staten van Zeeland bij hun besluit van 10 november 1981. nr. 859/440, 4e afdeling, r.o., goed keuring hebben verleend aan het bij raadsbesluit van 13 april 1981, nr 7, vastgestelde bestemmings plan Brouwershaven Kom. Goedkeuring is onthouden aan de woorden of het feitelijk gebruik" in artikel 1. lid 7, en aan het gestelde in artikel 7. lid 3 sub c. van de voorschrif ten. Het besluit van gedeputeerde staten, alsmede het bestemmingsplan, liggen ingaande 12 februari 1982 gedurende een maand voor een ieder ter inza ge ter gemeentesecretarie. Zij. die zich tijdig met bezwaren zowel tot de raad als tot gedeputeerde staten hebben gewend kun nen gedurende bovengenoemde termijn tegen het besluit van gedeputeerde staten beroep instellen bij de kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goed keuring van bovengenoemd gedeelte van het plan. Beroepschriften dienen te worden gericht aan H. M de Koningin en moeten, in tweevoud, worden ingediend bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state. Binnenhof 1, te 's-Gravenhage. Brouwershaven, 11 februari 1982. De burgemeester van Brouwershaven, C. Slabbekoorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24