Subsidieverzoek REC afwijzen Voortbestaan in Oudelande van kleuterschool niet in het geding B en w Tholen willen openbare kleuterschool in Sint-Annaland Contactmiddag organisatie blinden en slechtzienden Hulst De Casembrootschool vierde eeuwfeest in Middelburg i PZC/streek ONDUIDELIJKHEID IN HOORZITTING GEMEENTE Emeritus-predikant ds. Kroon overleden Inbraken in sportkantines Goes HULDIGING SECRETARIS VAN BLINDENBOND 50-JARIG BESTAAN VAN VZV Duivenvereniging uit Hoofdplaat viert jubileum LEERLINGEN VOERDEN EEN MUSICAL OP Brandje in woning te Grijpskerke \.esP' MAANDAG 8 FEBRUARI tam WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN OUDELANDE - Ouders met leerlingen op de bijzonder neutrale kleuterschool te Oudelande hoeven niet bezorgd te wezen om het voortbestaan van die kleuterschool. Er is voorlopig geen aanleiding om de school op te heffen en er bestaan zelfs vergevorderde plan nen om de bijzonder neutrale kleuter school om te zetten in een openbare kleuterschool. Op die manier wordt ge werkt aan een in de toekomst te vor men openbare basisschool. Dat vertelde de Borselse onderwijswet houder G. W. Eijssens desgevraagd naar aanleiding van een brief van de Plan oprichting Speel-o-theek VUSSINGEN - Het ijkcomite Paan- wenburg werkt, samen met team ou dercommissie van de openbare kleu terschool De Zonnebloem, club- en buurthuis De Paraplu, de Stichting Kinderspeelzalen Vlissingen en een vertegenwoordigster van de Openbare Bibliotheek Vlissingen, aan de realise ring van een stichting speel-o-theek in de wijk Paauwenburg. De doelstelling van de op te richten stichting speel-o-theek is: Het uitlenen van spelmateriaal, dat aansluit bij de belangstelling en het ontwikkelingspeil van kinderen van 06 jaar; het leggen en onderhouden van contacten met ou ders en het bewust maken van de edu catieve waarde van speelgoed nastre ven. De stichting speel-o-theek tracht haar doelstelling te bereiken door het opzetten van een speel-o-theek waar ouders en kinderen speelgoed kunnen lenen en waar ouders terecht kunnen met him vragen over speelgoed. Tevens wil men informatie en voorlichting ge ven. De naam van de stichting zal gaan lulden: Stichting Speel-o-theek Paau wenburg. Ofschoon de huisvesting heel bewust in Paauwenburg wordt gezocht is het zeker ook mogelijk voor kinderen van buiten Paauwenburg gebruik te maken van de speel-o-theek. Werkgroep WAO Middelburg bijeen MIDDELBURG - De Werkgroep WAO ma artrnsnijk Middelburg houdt maandag 15 februari. sint-maartensdijk een ledenbijeenkomst ln het FNV-dis- trictskantoor aan het Walplein in Mid delburg. De bijeenkomst begint om 14 uur. Thema is 'Democratisering uitke- ringsorganan' waarbij gepleit zal wor den voor het bezetten van plaatsen van WAO'ers in de uitvoeringsorganen. De Middelburgse werkgroep denkt daarbij gan plaatsing in de kleine commissies van de bedrijfsverenigingen. oudercommissie van de openbare lage re school en van het bestuur van de kleuterschool In die brief wordt geïn formeerd naar de plannen van het Bor selse gemeentebestuur met de kleuter school. Uit het schrijven blijkt een dui delijke verontrusting over het voortbe staan en de huisvesting van de kleuter school. Die verontrusting is gebaseerd op uitlatingen van de Borselse wethou der voor onder meer welzijnszaken, P. L. Peeters. Deze heeft vorig jaar in een hoorzitting van het college van burge meester en wethouders te Oudelande laten door schemeren dat de tafelten nisvereniging van Oudelande in de toe komst het gebouw van de bijzonder neutrale kleuterschool wel zou kunnen gebruiken. Onduidelijk bleef op die hoorzitting het antwoord op de vraag VLISSINGEN - Op de leeftijd van 69 jaar is overleden dominee J. Kroon, emeritus predikant in 's-Heerenberg. Ds Kroon werd 6 april 1912 te Strijen geboren. Hij werd 17 december 1939 predikant bij de hervormde gemeente van Hontenisse, vanwaar hij in 1943 naar Koudekerke vertrok. In 1947 werd hij predikant te Spaarnewoude-Spaar- nedam en van 1973 tot aan zijn emeri taat op 1 september 1976 was hij predi kant van Brouwershaven en Zonnemai- re. De begrafenis zal aanstaande dinsdag. 9 februari plaatsvinden op het kerkhof bij de hervormde kerk in 's-Heerenberg, na een samenkomst, die aanvangt om 14.00 uur. waar dan de kleuterschool naar toe moet Zijn collega Eijssens verschafte desge vraagd uitleg. Hij maakt duidelijk dat Peeters er op die hoorzitting vanuit ging dat de protestant christelijke lage re school in Oudelande zou verdwijnen en dat de vrijkomende ruimte voor de kleuterschool zou zijn. Aanvankelijk was er ook sprake van het opheffen van de protestant christelijke lagere school ten gevolge van een te laag leerlingen aantal Dat aantal ging echter dras tisch omhoog toen zich bij het dorp twee gezinnen vestigden met in totaal 7 kinderen voor deze lagere school. Daar mee verdween de vervangende ruimte voor de kleuterschool, evenals het door Buurtvereniging Goes hield spelavond GOES - De buurtvereniging "De Mo lenbuurt' in Goes houdt dinsdagavond 9 februari voor de eerste maal een kaart-dam-schaak-avond. Belangstel lenden hiervoor kunnen vanaf 20.00 uur terecht in de 'huiskamer' van 'Hui ze Den Berg' in Goes. Naast kaarten, dammen en schaken kunnen ook ande re spelen worden gedaan. Het is wel de bedoeling dat liefhebbers zo mogelijk hun eigen spelen meenemen. De kaart-dam-schaak-avond is één van de eerste geregelde activiteiten van de buurtvereniging. De volgende spel avond is op 23 februari. Tevens houdt 'De Molenbuurt' momen teel een kleurwedstrijd voor de kinde ren. In het onlangs uitgekomen wijk- blad zat een kleurplaat die de kinderen vóór 15 februari moeten inleveren om in aanmerking te komen voor een prijs. Peeters aan de tafeltennisvereniging, beloofde onderkomen. Overigens is het de bedoeling dat de bijzonder neutrale kleuterschool na het omzetten in een openbare kleuter school, eerst een koppel gaat vormen met de openbare lagere school. Later kunnen de twee scholen dan eventueel in e$n basisschool omgezet worden. Huisvesting Hoe het huisvestingsprobleem van de twee scholen die op enige afstand van elkaar liggen en toch één basisschool moeten vormen, opgelost moet worden is de heer Eijssens niet duidelijk. Maar als secretaris van de bond. dat geldt niet alleen voor de situatie in Oudelande, zo laat hij weten. In heel de onderwijswereld bestaat nog onduide lijkheid over het probleem van de huisvesting van de toekomstige basis scholen. Alleen het ministerie kan op dat punt inzicht verschaffen, aldus de Borselse wethouder. De direct betrokkenen in Oudelande zijn zeer terughoudend om op de zaak in te gaan. De voorzitster van het be stuur van de bijzonder neutrale kleuter school, mevrouw Otte (tevens leer kracht aan de openbare lagere school) is van mening dat ze niets kan zeggen over de situatie. Ook de voorzitter van de oudercommissie, G. Korstanje zwijgt liever. Wel zegt hij een telefoontje van mevrouw Otte te hebben gehad. Eén van de ambtenaren van de afdeling Onderwijs van de gemeente Borsele reageert eveneens erg terughoudend. En dat terwijl er - aldus wethouder Eijs sens - helemaal niets aan de hand is en er geen enkele vrees bestaat voor het plotseling verdwijnen van één van de scholen in Oudelande. De secretaris van de Zeeuwse blindenbond, D. Huissen, kreeg van Prins Reginald 1 van Hulst enkele versierselen omgehangen. Huissen vierde zijn 25-jarig jubileum Jubileumviering biljartvereniging WEMELDINGE - De Wemelding» Jartvereniging BVW viert op vrijdj februari haar tienjarig bestaan. Ht bileum woordt gevierd met een ree? van half zes tot zeven uur en aan tend een feestavond in het clubld café De Scheepvaart' De verens telt momenteel 76 leden, onder dames en veel jeugdleden. GOES - Twee kantines van sports enigingen uit Goes hebben het iii nacht van vrijdag op zaterdag mot j ontgelden. Inbrekers bezochten r J de kantine van de voetbalverenijj Goes op het sportterrein 'Het Scha» maar voor zo ver kon worden nt gaan is daar nietsgestolen. Ook de kantine van de korfbalve» ging Togo op hetzelfde terrein werd; doelwit van de inbrekers. Daar vrcr' een bedrag van 15,- vermist. i VOOR HET VORMEN VAN OPENBARE BASISSCHOOL HULST - De Zeeuwse Organisatie voor Blinden en Slechtzienden hield zaterdag in nauwe samenwerking met de werkgroep 'Zeeuwsch-Vlaanderen' voor blinden en slechtzienden een ge slaagde contactdag voor de Zeeuwse leden in de aula van de lagere techni sche school 'Sint Bernard' aan de Gil- deweg in Hulst. De bijeenkomst werd geopend door voorzitter Van der Lyc- ke, waarna werd begonnen met het huishoudelijk gedeelte. In zijn ope ningswoord dankte de heer Van der Lycke directeur J. van Maasackker van de Hulster LTS voor het beschik- dpOrtllUlulging Wethouder P. T. A. M. R. Apers van de gionaal mobiliteitscentrum. Nieuw voor veel aanwezige leden was dat in Vlissingen een woonerf is aangepast voor blinden en slechtzienden. Eind februari komt een Finse filmploeg naar Zeeland om de twee aangepaste kegelbanen voor blinden op film vast te leggen. Voorzitter Van der Lycke deelde verder de ruim zeventig aanwezige blinden en slechtzienden mee dat de plaat en cas sette 'Zeeland Plat II' inmiddels voor iedereen verkrijgbaar is. Dc gemeen teraad van Tholen vergadert maandag 15 februari over het voorstel van het college van burgemeester en wethou ders om een openbare kleuterschool te stichten in Sint-Annaland. B en w ach ten een openbare kleuterschool in dat dorp noodzakelijk, omdat bet bestuur van de bijzondere kleuterschool heeft laten weten met ingang van 1 augustus te willen samengaan met de bijzondere lagere school. Daarvoor was echter af afgesproken dat de bijzondere kleuter en lagere school pas zouden fuseren, als een goede oplossing gevonden zou zijn voor de 'openbare' kleuters op de bijzondere kleuterschool. Die oplossing bestaat uit het stichten van een openbare kleuterschool. Deze ou- NC VB Nieuw- en Sint Joosland NIEUW EN SINT-JOOSLAND - De af deling Nieuw en Sint-Joosland van de NCVB houdt woensdag 10 februari haar vail .memr mn.mm.iium u ledenvergadering in de vorm van een mening wordt ondersteund door de uu- bezoek aan Hoechst to VllsstogereOost. dereomml55ie en het „„aerwljsteem van de openbare lagere school to Stob eeil beclrijtsbezlchtlglng en vertoont Annaland-Hetstrevenvanhetgemeen- dia's. Om half acht wordt vertrokken - - 6 bij de bushalte Oude Rijksweg. Voorlichtingsavond gereformeerd onderwijs NIEUWERKERK - Maandagavond 8 februari wordt in de School met de Bij bel aan de Schoolstraat te Nieuwerkerk een voorlichtingsavond gehouden door de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs. Spreker is ds M" J. van Gelder, predikant van de gerefor meerde gemeente te Nieuwerkerk. Ook zal de heer P. Murre uit Goes aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. De heer Murre is directeur van de reforma torische Voetlus-mavo te Goes, waar in het komende seizoen ook een havo-af deling zal worden gestart. De bijeen komst begint om 20.00 uur. tebestuur is er op gericht op 1 augustus de openbare kleuterschool gereed te hebben. Gezien de korte tijd die nog rest zal voor wat betreft lesruimte naar een noodoplossing gezocht moeten worden, in overleg met de inspectie voor het kleuteronderwijs. Volgens de huidige prognose zullen circa 40 kleu ters de openbare kleuterschool in Sint- Annaland per 1 augustus bezoeken. De gemeenteraad vergadert daar 15 fe- NCVB Sint Laurens SINT LAURENS - De afdeling Sint Laurens van de NCVB houdt donder dag 11 februari een vergadering in het wijkcentrum aan de Van Cltterstraat. Deze vergadering, die gewijd os aan een discussie over het onderwerp 'Bezorgd heid' uit het maandblad Informatie, zal eerst door mevrouw Rlemens-Rietveld worden ingeleid. Aanvang 20 uur. bruari, om 19.30 uur, over in het ge-, meentehuis te Sint-Maartensdijk. Ventvergunningen De raad zal het dan ook hebben over het wijzigen van de algemene politie verordening. Op voorstel van b en w van Tholen wordt er gepraat over een zekere bescherming van de winkeliers in de kleine kernen, door het opnemen van bepalingen in die verordening be treffende het afgeven van vergunnin gen voor venten of een standplaats voor rijdende winkels. De bepalingen die b en w willen laten opnemen moe ten voorkomen dat de bestaande win keliers nadelige gevolgen ondervin den van de afgifte van een vent- of standplaatsvergunning. Het voorstel van b en w is te vergelijken met de vent- en standplaatsverordeningen die in de gemeenten Borsele en Wissenker- ke al enige tijd geleden zijn aangeno men. Een ander voorstel van het college is de subsidiëring van een aantal instellin gen die in Zeeland werkzaam zijn op het terrein van de maatschappelijke dienstverlening. B en w zijn van mening dat het een vreemde zaak is dat de pro vincie allerlei instellingen op poten zet die vervolgens in het kader van de de centralisatiegedachte door de gemeen ten betaald moeten worden. Wel onder kennen b en w van Tholen de noodzaak van die instellingen al achten zij een onderzoek naar het nut er van op zijn plaats. Alvorens een definitief stand punt in te nemen over met name de mo menteel nog niet door de gemeente Tholen gesubsidieerde instellingen, acht het college het zinvol eerst zo'n onderzoek te houden. Terwille van de bestaanszekerheid van de instellingen stelt het college de gemeenteraad voor toch een zekere subsidie te geven, over eenkomstig het voorstel van de provin cie, van 0,5764 cent per inwoner ofwel in totaal 10.836,32. baar stellen van de ruimte. Vervolgens werden de voorbije en ko mende activiteiten onder de loupe ge nomen. Een verheugende mededeling voor de leden daarbij was dat 13 maart in Goes weer een contactdag voor de Zeeuwse leden wordt gehouden. Ge sproken werd verder ook over de wense lijkheid en noodzakelijkheid van een re- Oud-hoofden slaan eerste paal nieuwe school Biezelinge KAPELLE-BIEZELINGE - De oud schoolhoofden R. van der Hoek en K. J. de Koeijer slaan woensdag 17 februari om 14 uur de eerste paal voor de nieuwe school van de Vereniging voor Protes tants Christelijk onderwijs Kapelle. De ze school zal gebouwd worden aan de Noordstraat 5 in Biezelinge. Feestavond buurtvereniging WEMELDINGE - De buurtvereniging 'Eensgezindheid' in Wemeldinge houdt -vrijdag 12 februari een feestavond voor leden en belangstellenden in het Dorps huis. De toneelclub Waarde voert het komische stuk 'Lieve Vrouwe Bedstro' op. De avond, die begint om half acht, wordt besloten met een bal met mede werking van het Reimerswaal trio. gemeente Axel, die ook nauw betrok ken is bij de Zeeuwse Organisatie, kreeg tot slot uit banden van voorzit ter Van der Lycke het boek van Johan van de Berg met als titel 'Blinden: mensen als iedereen' overhandigd. In zijn dankwoord zei wethouder P. T. A. M. R. Apers dat het gemeentebestuur van Axel de mogelijkheden bekijkt om bij de komende huldiging van de sport- figuren van de gemeente Axel daar ook de Zeeuwse Organisatie voor Blinden en Slechtzienden bij te betrekken.,I moeten daarvoor van de burgers e van het stadhuis uitwijken naar os v sporthal. Maar dat zal geen enkel jr bleem zijn. Onze blinden en slecht® E den kunnen we daar ook in een spt betrekken", aldus wethouder Apen n Na een gezamenlijke koffietafel bi aula van de LTS volgde na de mldï het ontspanningsgedeelte voor Zeeuwse leden en hun begeleid! Daarvoor zorgde de Hulster boerecl pel'Termenieke' met medewerking? Prins Reginald I, de Hulster hofdan raad van elf en verder gevolg. De het D. Huissen. 25 jaar werkzaam als sec - taris van de Zeeuwse blindenbond! I de Vlier en mevrouw Pluymers kreg daarbij enkele versierselen omgehz gen. Burgemeester P. J. Molthoffeni wethouders B. de Keyzer en mr J Rechter kwamen na de middag ooki kijkje nemen. Burgemeester P. J. Mi hoff en directeur J. van Maasacki kregen ook uit handen van voorriti Van der Lycke het boek 'Blinden: nu sen als iedereen'. VOORSTEL B EN W MARIEKERKE MIDDELBURG - Met een feestelijke herdenking en een reünie van oud-leer lingen en leerkrachten werd zaterdag middag het 100-jarig bestaan gevierd van de Jhr Mr A. F. C. de Casembroot school aan de Zuidsingel in Middel burg. In de grote aula van het schoolge bouw kreeg een groot aantal genodig den, onder wie mevrouw De Casem- broot, weduwe van de oud-commissa ris van de koningin in Zeeland naar wie de school is genoemd, een terug blik te zien van het wel en wee van de school in de afgelopen 100 jaar. Dat ge beurde in een musical die door de leer lingen van de jubilerende school werd opgevoerd. Een vlotte en goed gespeel de en gezongen voorstelling die aan het eind een verdiende staande ovatie op riep van de toehoorders. De musical begon met een oprichtingsvergadering van het kerkbestuur van de hervormde gemeente in Middelburg, die in 1880 het besluit nam tot het instellen van een school voor de armen. De naam 'Klompenschool' zoals de Ca sembrootschool vroeger wel werd ge noemd, is hiervan nog een voorbeeld. Twintig tafereeltjes beeldden de histo rie van de school uit. De leerlingen droe- HOOFDPLAAT - In de uitbundig ver sierde zaal van het clublokaal 'De Vriendschap' in Hoofdplaat vierde de duivenvereniging 'De Vrijzinnige Vo gel' het 50-jarig bestaan. Op de receptie kwamen tientallen bestuursleden van Zeeuws -Vlaamse en Walcherse dui- venverenigingen het bestuur van de jubilerende vereniging feliciteren. Te vens waren er afgevaardigden van het provinciaal sportcomité, de afdeling Zeeland en de kring West en Walche ren. Ook de Hoofdplaatse verenigin gen waren ruim vertegenwoordigd. Namens de gemeente Oostburg kwam wethouder J. P. Thomaes zijn geluk wensen aanbieden. In zijn toespraak stelde de wethouder dat de samenwer king tussen de gemeente en de vereni ging bijzonder goed was. „De verkla ring hiervoor is dat jullie bijzonder goed zelfstandig draaien. Het enige wat de gemeente van jullie ziet, is de bouwaan- vraag voor het duivenhok, van subsidie aanvragen hebben jullie nog nooit ge hoord", aldus wethouder Thomaes, in zijn jeugdjaren zelf nog lid van de VZV. De voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer M. A. de Roo, herkende in de Hoofdplaatse vereniging de hechte dorpsgemeenschap. Hij noemde 'De Vrijzinnige Vogel' 'de parel onder de Zeeuwse duivenverenigingen'. Namens de afdeling overhandigde hy de heer A. Gernaert een bijdrage en namens de Nederlandse Postduiven organisatie de zilveren legpenning ter ere van het 50- jarig bestaan. Voorzitter van de kring West en Walcheren, A. Vasseur, hat herinneringen op aan de begihja.» Volgens Vasseur was vooral de geirf delijke sfeer gebleven, die al beki was uit het café van Peet Pijcke op Hogeweg. Een belangrijk punt voot toekomst noemde hij de lage gemidd de leeftijd van de VZV, waardoor de gevreesde vergrijzing in de duivensp in Hoofdplaat geen kans krijgt. Alvorens de Hoofdplaatse muziek? eniging 'Oefening baart Kunst' de ju1 larissen op muzikale wijze kwam féü teren, onthulde de afdelingsvoorzit De Roo een schitterende gedenkpl waarop alle leden en bestuursledenl naam terug kunnen vinden. In de avonduren was er voor alle ledi een diner met aansluitend een dn avond, waarbij 'El Celino' voor de ma kale begeleiding zorgde. MELISKERKE - B cn w van Marieker- ke stellen de gemeenteraad voor om negatief te beslissen op een subsidie verzoek van de kant van de Stichting Regionaal Educatief Centrum Walche ren (REC). De stichting had om een be drag van duizend gulden gevraagd. De gemeenteraad vergadert dinsdag avond 16 februari om half acht in het gemeentehuis in Meliskerke. B en w voeren verschillende motieven aan om het REC (samenwerkingsver band van gemeenten, instellingen en organisaties ten behoeve van vor mingswerk voor volwassenen) niet te subsidiëren. Het college vindt het onre delijk dat van de plattelandsgemeen ten een bedrag van 1000 gulden wordt gevraagd terwijl Middelburg en Vlissin gen 2000 gulden zouden moeten op brengen. Het Mariekerkse college vindt deze verhouding nogal scheef. Welis waar wil REC zich vooral op de platte landsgemeenten richten maar b en w van Mariekerke tekenen daarbij aan dat de cijfers over deelnemers en activi teiten pas na 1 jaar verwacht kunnen worden. Daarna kan een verdeelsleutel voor de subsidies worden vastgesteld. Het college stelt dat de stichting op zich nuttige activiteiten zou kunnen ver richten maar vindt het belang voor de gemeente ln verhouding tot de kosten te gering. Aan de orde nomen verder de suOsicue- voorstellen in het kader van de Rijks bijdrageregeling sociaal-cultureel werk. B en w stellen voor om in totaal het bedrag van 29.840 gulden beschik baar te stellen. Het peuterspeelzaal- werk in Aagtekerke, Grijpskerke en Meliskerke vergt hiervan 20.340 gulden. Het jeugd- en jongerenwerk wordt in het voorstel 5000 gulden toebedacht, 2500 minder dan vorig Jaar omdat de jeugdvereniging Aagterke Aagtekerke geen subsidieverzoek indiende. De speeltuinverenigingen in de drie eerder genoemde kemen krijgen in het voor stel elk 1500 gulden, evenals vorig jaar. B en w verzoeken de raad om positief te reageren op het verzoek tot subsidie van de afdeling Aagtekerke van de NCVB ten bedrage van 735 gulden in het kader van de tijdelijke rijksbijdra geregeling ter stimulering van het emancipatiewerk. De afdeling wil met dit geld themabijeenkomsten en een cursus houden. Mariekerke heeft recht op 1700 gulden maar verdere subsidie verzoeken zijn er niet gedaan. Tenslotte wordt de raad gevraagd zich positief uit te spreken over medewer king aan aansluitlngn woningen in on rendabele gebieden op het aardgasnet. De PZEM stelt diverse voorwaarden aan aansluiting die financieel gezien Mariekerke maximaal 36.912 gulden zullen kosten. gen ook kleding uit de oude doos en vormden samen met een passend decor een kleurrijk geheel waarvan de toe schouwers zichtbaar genoten, evenals van de teksten die bijzonder geestig in elkaar waren gezet. Voorafgaand aan de musical werden enkele korte toespraken gehouden. De aanwezigen werden verwelkomd door de heer F. Knops, voorzi-ter van de schoolcommissie. Hij had een bloe metje voor mevrouw De Casembroot, die als eregaste de bijeenkomst bij woonde. De heer J. M Luteijn, voorzit ter van het bestuur van de Vereniging voor christelijk onderwijs te Middel burg - waartoe de school sinds de fusie in 1969 behoort - prees in zijn woorden vooral het schoolhoofd J. Schlingmann, onderwijs in Souburg die zich op onnavolgbare wijze heeft in- J_ gezet voor de viering van het eeuwfeest. De schoolleider kreeg van het schoolbe stuur een complete geluidsinstallatie, die de school hard nodig bleek te heb ben. Ook kreeg de heer Schlin gmann een persoonlijk geschenk als waarde ring voor zijn inzet. Dit geschenk - een plant met daar aan vast een envelop - mocht de ontvanger pas 's avonds bij thuiskomst open maken. De school- voorzitter las de aanwezigen voorts een felicitatiebrief van dominee Nauta, voormalig voorzitter van het schoolbe stuur, die het eeuwfeest wegens zijn ver jaardag niet kon bijwonen. De heer Schlingmann gaf een korte terugblik op de afgelopen jaren. „Vandaag gaan we de vluchtstrook op om even stil bij het verleden zo zei hij. Uit zijn woorden bleek dat het oude schoolge bouw in 1959 op dezelfde plaats is ver vangen door een nieuwe school. Voorlichtingsavond van vereniging openbaar SOUBURG - De Vereniging voor ópen- baar onderwijs afdeling Oost-Sou burg, hield een goed bezochte voorlich tingsavond over het voortgezet onder wijs in wijkgebouw 'De Zwaan' in Sou burg. Vertegenwoordigers van 'De Swanen- burgh'/'De Scheldemond', De Wellinge, de Toorenvliedtschool en de stedelijke scholengemeenschap Middelburg wa ren aanwezig. Zij gaven een duidelijk inzicht betreffende de gang van zaken binnen him school. Duidelijk werd uiteengezet welke vak kenpakketten aan de respectievelijke scholen zijn te volgen. De vertegen woordigers van de Toorenvliedtschool te staan en De WeUinge gingen uitgebreid in op GRIJPSKERKE--"Vrijdagavond lï heeft een brandje gewoed in de wonlt van R. L. aan de Noordstraat te Grijp kerke. De vermoedelijke oorzaak deze brand, die tegen twaalf uur brak, is oververhitting van een chelamp. Het vuur ging gepaard met een rookontwikkeling, maar de brands? van Mariekerke, die onder meer? bruik maakte van persluchtmaske had de brand vrij snel onder conto De brandschade bleef zodoende perkt tot de zolderverdieping, maar rest van het huis liep aanzienlijke* terschade op. De totale schade wir geschat op 30.000 a 40.000 gulden: eigenaar, die op het moment dat: brand uitbrak niet thuis was. is tef brand verzekerd. Reünie hun speciale manier van lesgeven. Spe ciaal voortgezet onderwijs (svo) em in dividueel geroeps onderwijs (ibo). Na de bijeenkomst kon men in de foyer terecht voor uitgebreid informatiema teriaal. Hier was ook een stand van de vereniging ingericht. De reünisten hadden veel belangstelling voor de 'foto's van toen' Na de feestelijke bijeenkomst volgde een reünie waar zo'n tweehonderd oud-leerlingen en -leerkrachten elkaar in ongedwongen sfeer ontmoetten. On der de reünisten was ook de 84-jarige P. M. Gerritse uit Arnhem. Hij bezocht als leerling in 1903 de klompenschool en was later, van 1919 tot 1923, als on derwijzer aan dezelfde school verbon den. Vrijdagavond werd het eeuwfeest gevierd door de ouders en de leerlin gen. Eveneens in de aula van de school kregen zij de musical te zien. Joost mag het weten. stallatieproblemenopge* bied van GAS. WATER. ELEKTRICITEIT en CV installatiebedrijf JoostWeststrate Hoofdstraat 22 Kortgene Tel 01108 1662 Neem rijles x\\* SA<' J. Reyns Tel. 01100-15386. J. Jansen Tel. 01100-13547 Ml-gediplomeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24