Boerderij gehandicapten Scherpenisse bijna rond Restaurant De Abdij Middelburg gesloten 'Het gaat erom de andere werkelijkheid over te brengen' Gclflin zameling Kerken gende voorwerpen aangegeven: dames VRIJDAG 5 FEBRUARI 1982 PROVINCIAAL OVERLEGORGAAN ZWAKZINNIGENZORG POSITIEF Weinig deelname indoor-concours MIDDELBURG - De 'Stichting Boerderij Scherpenisse" is bijna rond met de aankoop van de boerderij aan de Vcerhoekseweg 6 in Sint-Maartensdijk. De stichting wil deze boerderij gebruiiken voor een woon-werk-project voor zes geestelijk gehandicapten. Tijdens de vergadering van het Provinciaal Overleg orgaan Zwakzinnigenzorg Zeeland (POZl, donderdag in Middelburg, werd be kendgemaakt dat een dezer dagen de koopakte zal passeren. De stichting hoopt het project nog dit jaar rond te krijgen. Er is nog overleg gaande met de Provinciale Stuurgroep Werkloosheid over de aanvraag om de loonkosten de eerste vier jaar volledig gesubsidieerd te krijgen in het kader van het Experiment Arbeidsprojecten voor Jeugdige Werklozen. De bespre kingen over de woonkosten met het mi nisterie van CRM zijn nog niet afge rond. De vrees werd donderdag uitge sproken dat dit departement nog een spaak in het wiel kan steken Daarbij speelt de vraag een rol of het boerderij- Gevonden voorwerpen politie Vlissingen. VLISSINGEN - In de periode van 27 januari tot 3 februari 1982 zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de vol- bril met rose montuur: flesie me Middelburg voor thuisland Transkei MIDDELBURG - De Werkgroep Wc- relddiakonaat Middelburg zamelt zon dag 7 februari geld in voor enkele pro jecten in het Zuidafrikaanse thuisland Transkei. In de werkgroep doen de Hervormde en Gereformeerde kerken ter plaatsen mee. De actie wordt ge voerd in het kader van de zondag voor het werelddiakonaat die dit jaar als thema „honger is onrecht" heeft. Het geldt dat in de Middelburgse ker ken ingezameld wordt is bestemd voor een mobiele kliniek in Umtata en een 'community project" in Dumasi, beide in Transkei- Met deze twee projecten wil de werkgroep helpen de bevolking van het thuisland 'zichzelf te helpen". De groep keert zich in een verklaring tegen de thuislandenpolitiek van de Zuidafrikaanse regering. „Om de schei ding van blank en zwart en andere huidskleuren zo grondig mogelijk door te kunnen voeren worden hele volks stammen van de plaatsen waar ze vaak al eeuwen woonden naar thuislanden overgebracht. Elke stam heeft zijn ei sen 'thuisland' in vaak afgelegen en on vruchtbare gebieden die samen circa 13 procent van het Zuidafrikaanse grond oppervlak uitmaken. Hier moet dan uiteindelijk ongeveer driekwart van de bevolking zijn thuis vinden. Een 'thuis' zonder voldoende middelen van be staan, werkgelegenheid en onderwijs. Zodat de zwarte arbeider wel gedwon gen wordt om in 'blank' Afrika te werken. Zijn werkkracht wordt zo eff- ciènt mogelijk uitgebuit. Vrouw en kin deren moeten in het thuisland achter blijven terwijl hij zelf wordt gehuisvest in barakken bij de mijnen of in zwarte woonwijken bij de grote stad, Zijn loon is extreem laag, zijn politieke rechten als 'trekarbeider' nihil. Ondervoeding en kindersterfte in de thuislanden zijn zodoende niet het gevolg van natuur rampen, overbevolking of iets derge lijks maar puur onrecht" aldus de ver klaring van de Werkgroep Werelddia konaat Middelburg. Burgerlijke stand WESTKAPELLE Geboren Vera de Hoop; Johannes C. van Moolenbroek; Hendrik van Alphen. bril met rose montuur: flesje met tablet ten; schop: beige dameshandschoen; linker witte skai want; gele regenbroek; geel regenpak; blauw/grijze met rode muts; bruin/beige paraplu; lichtbruine lederen lege portemonnee; linker blau we suède gymschoen; rechter wit/groe ne gymschoen; broche; 2 huissleutels aan ring; 9 sleutels aan ring met 4 le bels; schuursleutel; 4 sleutels aan sleu telhanger. Aangegeven dier: in asiel pikzwarte ka ter. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 09.00-12.00 en 14.00-16.00 uur VOS Valkenisse begint met nieuwe cursussen KOUDEKERKE - De VOS-werkgroep Valkenisse begint eind februari weer met een VOS-cursus in die gemeente. Belangstellenden kunnen eerst hun hcht opsteken tijdens twee informatie bijeenkomsten. Dinsdagochtend. 9 fe bruari houdt de werkgroep een infor matiebijeenkomst in gebouw Midden dorp te Zoutelande. Het jeugdhonk in Koudekerke staat donderdagochtend 11 februari open voor vrouwen die zich in de samenleving willen oriënteren. Optreden solist in Youth for Christ koffiebar Vlissingen VLISSINGEN - In de vlissingse Youth for Christ koffiebar aan de Zeilmarkt treedt zaterdag 6 februari de solist Leendert de Jong op. De muziek die De Jong brengt is een kruising tussen blues en folk. Het optreden van de so list, die zichzelf begeleidt op gitaar, mondharmonica en banjo, begint om 20.00 uur. Contactavond Veilig Verkeer in Souburg OOST-SOUBURG - De afdeling Oost en West-Souburg van Veilig Verkeer Nederland houdt vrijdag 12 februari een contactavond voor leden en intro ducé in zaal Rehoboth te Oost-Sou burg. Op deze avond houdt districts consulent F. Bal een inleiding met dia's onder de titel 'veiliger op de weg'. Naar aanleiding van deze lezing wordt ook een quiz gehouden. De avond wordt be sloten met een spelletje bingo HEINKENSZAND - De Stenge, 20.30 uur: 'Adèle's Keus', liedjesprogramma met Adèle Bloemendaal. HULST - St.-Liduinaziekenhuis. 20-21 uur: uitzending Radio Nightingale KAPELLE - De Vroone. 20 uur: 'Vier luik vrouwenportretten', solotoneel door Nel Kars. KLOOSTERZANDE - Hotel Van Leu ven, 20 uur: toneelspel 'De kat op het spek' door toneelclub ODI. MIDDELBURG - Concert- en Gehoor zaal, 19.30 uur: concert m.m.v. Middel burgs Muziekkorps. Midgard, 20 uur: Swingavond Scholie- renkafee. Kuiperspoort, 21 uur: optreden Mircea Ardeleanu (slagwerk). Café De Klos, 21 uur: optreden pop groep The Serial. Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- NIEUWERKERK - Ons Dorpshuis, 19.30 uur: muziek- en toneelavond. OVEZANDE - Zaal R2,20 uur: film- en dia-avond met motorrace, motorcross en autoraces. TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20.30 uur. 'Wonderen', onemanshow van Pe ter Faber. BIOSCOPEN- AXEL- De Halle, 20 uur: Chnstiane F„ 12 jr. BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 21.15 uur: The postman always rings twice. 16 jr.: 23 30 uur: De bedcamère van het fotomodel, 18 jr. Roxy II, 21 uur: Escape to victory, a 1.. 23.15 uur: Enter the Ninja. 12 jr. Cinem' Actueel I. 21.30 uur: Sabine, 16 jr. Cinem' Actueel H. 21.30 uur: Lady Chatterley's lover, 16 jr. Cinem' Actueel in. 21.30 uur: Een moordverjaardag, 16 jr. GOES - Grand, 20 uur. The postman always rings twice, 16 jr.; 23 uur: Eiland der verschrikking, 16 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Once upon a time in the West, 12 jr20 uur: The postman always rings twice, 16 jr.; 20 uur: Endless love, 12 jr.; 20.15 uur: De vier vuisten hebben de tropenkolder, a.l.; 22.15 uur: Avontuur tjes in Tiroler schuurtjes, 16 jr.; 22.30 uur: De lusten van Anna, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur Private Beqjamin, a.l.; 23 uur: Game of death, 16 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur Joep Me loen. al. TERNEUZEN - Luxor, 20 en 22.30 uur: Twee vorstinnen en een vorst. 12 jr.; 20 uur: Devrijbus. a.l.: 22 30 uur: Outland, a.l project een geplande of een geheel nieu we voorziening is In het laatste geval zou het ministerie negatief kunnen be sluiten. Tijdens de vergadering van donderdag werd ook nog bekendge maakt dat de stichting denkt aan een tweede boerderijproject Als plaats van vestiging wordt hierbij gedacht aan Halsteren Het POZ besloot verder om positief te reageren op het verzoek van het Regio naal Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg Zeeuwsch-Vlaanderen tot erkenning en aansluiting. Dit betekent dat het ROZ een zetel in het POZ kan gaan bezetten. Goese middenstand vrouwenorganisatie over acupunctuur GOES - De leden van de Goese Mid denstands Vrouwen Organisatie (GMVO) m Goes heefteen bijeenkomst gehouden in de vergaderzaal van café Baarends in Goes. De arts H. H. M. Zwartelé hield op de bijeenkomst een lezing over acupunc tuur. De eerstvolgende bijeenkomst van de leden van de GMVO is op 16 februari. SEROOSKERKE - Een gering aantal deelnemers met een groot verschil in kwaliteit, waren kenmerkend voor het door de L. R. Oranjezon gehouden in door-concours in Serooskerke. Na nog een enkele afmelding verschenen slechts 24 combinaties aan de start. Een gedeelte daarvan verscheen ook nog slecht voorbereid aan de start. Dc jury moest zelfs een tweetal combina ties de ring uit sturen wegens kreupel heid van het paard. Marie-Louise Gelok-Jansen met de jon ge Fam-merrie Ursala van de Ruiter- verenigine Oranjezon kreeg 126 punten in de B-rubriek Marjan Maljaars-De Nooijer (Gouwe Reijers) scoorde met haar Kristal-merrie Ódmda maar liefst 128 punten in de de L I-categorie In de L Il-categone reed Anita de Kok haar Fam-ruin Pascal van de ruiterver- eniging Oranjezon met een score van 128 in de winstpunten. Topper van de dag was Jon Verburg met haar Me teoor-ruin Rapid van Westelijk Schou wen Een bijzonder getallenteerde com binatie. Een goede begeleiding in de training zal deze combinatie op Z-ni- veau kunnen brengen. De combinatie kreeg 129 punten in de M Il-rubnek Kerkdienst Kapelle gaat niet door KAPELLE - De dienst die was aange kondigd in de gereformeerde kerk te Kapelle, voor aanstaande zondag, gaat niet door. De dienst zou gaan over ge handicapten. Voorganger zou ds W. B. Harleman uit Hansweert ziin. FAILLISSEMENT AANGEVRAAGD MIDDELBURG - Restaurant-Bodega „De Abdij" aan het Abdijplein in Mid delburg is vanaf heden gesloten. Eige naar H. J. A. de Raad heeft het faillisse ment voor de onderneming aange vraagd nadat de geldschieter, de Ne derlandse Middenstands Bank, de kre dietkraan dichtdraaide. Door de slui ting komen drie mensen zonder werk te zitten (waarvan er een op part-time basis in dienst was). De faillissementsaanvraag wordt vol gende week behandeld bij de rechtbank in Middelburg. Volgens de heer De Raad donderdag is de sluiting te wijten aan verschillende factoren. Zo is het Abdijplein door de nieuwbouw van de griffie nauwelijks bereikbaar vanaf de oostzijde hetgeen de omzet de afgelo pen maanden nadelig heeft beïnvloed. Daar komt de slechte economische si tuatie nog bij waardoor het publiek kri tischer is geworden bij de bestedingen in de horeca-sector. „Het publiek be stelt minder duurdere maaltijden dan vroeger. Bovendien heb ik het afgelo pen jaar maai- dertig bruiloften gehad tegen voorheen gemiddeld vijftig per laar" aldus de heer De Raad. Hij voegde eraan toe dat ook kantines (bijvoor beeld bij sportaccommodaties) steeds meer een concurrerend element gaan vormen. Tenslotte komt daar nog bij dat vorige zomer een geldbedrag van meer dan tienduizend gulden (het pre- ciese bedrag wilde de eigenaar donder dag niet kwijt) werd ontvreemd. Deze diefstal is nooit opgelost door de politie in Middelburg. De afgelopen dagen is er nog een onder zoek uitgevoerd door het Economische Technologisch Instituut voor Zeeland (ETI) waarvan de uitslag negatief was. Volgens ae neer De Raad speelt hierbij vooral een rol dat de onderneming zeer arbeidsintensief was. Buiten was het terras (in het zomerseizoen nogal be werkelijk) terwijl binnen op de bene denverdieping het café was en daarbo ven nog eens het restaurant. Deze op bouw vergde het nodige personeel Zien aankomen De eigenaar vertelde donderdag het einde van zijn onderneming reeds enke le maanden aan hebben zien komen. Hij sprak er donderdag zijn teleurstelling over uit dat een aanvraag tot werktijd verkorting niet gehonoreerd werd door het loonbureau. Eerder had het GAK zich hierover in beginsel positief uitge laten. Volgens de heer De Raad zijn er de afgelopen weken besprekingen ge weest over eventuele overname van het bedrijf met diverse belangstellenden. De omzetcijfersen het arbeidsintensie ve karakter van. het bedrijf heeft deze belangstellenden echter allen afge schrikt. Inmiddels is er voor de personeelsleden een ontslagaanvrage ingediend bij het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB). De afhandeling hiervan komt handen van de curator die de Middelburgse recht bank volgende week woensdag aan wijst bij de behandeling van de faillisse mentsaanvraag. Op de plaats van het horecabedrijf is veertien jaar lang een restaurant geweest. De heer De Raad voerde er ruim tien jaar de scepter Zelf stond hij meestal in de keuken als chef kok terwijl zijn vrouw ook actief was in het bedrijf. „Hier is eigenlijk tieneneen- half jaar een première geweest waar voor ik geen applaus heb gekregen' al dus de heer De Raad donderdag. RAAD GOES PRAAT OVER WONINGBOUW GOES - De woningbouwvereniging Nieuw Goes wil in 's-Hcer Arendsker- ke 14 en in Wolphaartsdijk 18 woning wetwoningen bouwen. De toestem ming daarvoor van de provinciale di rectie voor de volkshuisvesting in Middelburg is binnen. Aan de gemeen teraad van Goes is het nu om bij het rijk geldelijke steun aan te vragen voor de bouw van deze woningen. De stichtingskosten bedragen zo'n 3,8 mil joen gulden. Het voorstel om deze geldelijke steun aan te vragen komt donderdag 18 fe bruari aan de orde in de gemeenteraad Dan zal ook een voorstel worden behan deld om 121.000 gulden uit te trekken voor de woonbuurtverbetering van de Vermetstraat in 's-Heer Arendskerke. Verder zullen de bestemmingsplannen voor het beschermd dorpsgezicht van Kloetinge en voor Kattendijke worden vastgesteld De raadsvergadering in het stadhuis begint om 19 uur Videorecorder in Terneuzen gestolen TERNEUZEN - Dinsdagavond is uit de woning van R. P. aan de Tholensstraat in Terneuzen een videorecorder ter waarde van 3000,- gestolen. De dief stal moet zijn gepleegd tussen 17,30 en 20.15 uur Barokconcert MIDDELBURG - Het barokensemble van het Amsterdamse Sweelinck Con servatorium concertreert zondagmor gen 7 februari vanaf half twaalf in het Kuiperspoortgebouw. De uitvoerenden zijn Susanne Schaffert (blokfluit), Pau- lien de Rochemont (viool), Olga van Benthem (blokfluit). Peter Bouma (cel lo) en Rien Voskuilen (cembalo). Activiteiten rond schaapskudde op Zuid-Beveland HEINKENSZAND - In de schaapskooi van de stichting Zeeuwse Schaapskud de is een expositie over de wordingsge schiedenis van Zuid-Beveland te zien. Daarbij wordt onder meer aandacht besteed aan het dijkenbeheer. schapen en de Zeeuwse schaapskudde. Ook is er informatie verkrijgbaar over de ver schillende natuurbeschermingsorga nisaties die op Zuid-Beveland werk zaam zijn. In de maand februari is er tevens een diaserie te zien over bedreigde land schappen. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst meer malen diaseries te vertonen. In verband met- de komst van de eerste lammeren, die rond half fe bruari verwacht worden, is het in het weekeinde van 27 en 28 februari open huis. Op deze dagen worden veel lam meren verwacht en bestaat de moge lijkheid om de geboorte van een of meer lammeren te zien. Mensen die daarvoor belangstelling hebben moeten zich wel van te voren opgeven bij de secretaris van de stichting, J. L. M. M. Damen uit Heinkenszand De kooi is in dat week einde geopend van 11.00 tot 16.00 uur op zowel zaterdag als zondag. Tijdens de ovenge weekeinden zijn de openingstij den van 13.00 tot 17 00 uur Voor het bemannen van het bezoekerscentrum van de schaapskooi aan de Oude Ka- mersedijk te Heinkenszand wordt nog steeds gezocht naar vrijwilligers. Be langstellenden kunnen zich weer opge ven bij de secretaris. Verder zendt de BRT op 21 februan het programma 'Le ven en laten leven' uit met daarin ver schillende opnamen van de Zeeuwse schaapskudde. Hiervoor is de afgelo pen zomer op de Zuidbevelandse dijken en in de schaapskooi gefilmd VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: En ter the Ninja, 16 jr.; 23 uur: Veel liefs uit Tirol, 18 jr. Alhambra II, 20 uur: The hunter, 12 jr.; 23 uur: Fame, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL-Galerie Bellemans. 10-18 en 19- 21 uur: batiktechnieken van Cocki Ac- ke en weeftechnieken van Marika Voc- ke (hele maand febr.). DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-18 uur: 'Ganzen in de Zeeuwse delta' en 'Natuur in Zeeland' (tot eind april). GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kastelen zijn de moeite waard' (t/m 13/ 2). Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: werken van Reynier de Muynck (t/m 26/2). HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12, 14-17.30 en 19- 21.30 uur: keramiek van Jackie Bongers en gobelins van Carmen Milhous-Ah- rendt (t/m 5/2). Vleeshal. 13-17 uur: 'Bijzonder gebruik van materiaal, techniek en de combina ties' (t/m 27/2). De Pruttelpot. 9-18 uur: tekeningen van Sylvia Caljouw. St.-Janstraat 41. 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. 'De witte Swaen', 11-17.30 uur: werken van diverse kunstenaars (t'm 13 2) Achter de Houttuinen 42: 'In tweeen' project van Paul en Bert (hele maand febr.). SOUBURG - Bibliotheek. 13.30-17.30 en 18-20 uur: 'Amateur beeldende kunst Zeeland' (t/m 19/2) VLISSINGEN - 'Bellamy 19', 10-12.30, 13.30-17 en 18.15-21 uur: grafische werken van diverse kunstenaars Galerie Marquis, 13.30-17.30 uur: schil derijen van Walter Nobbe en Hans Koopman (t/m 14/2). WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning'. 11-21 uur: penseelschetsen van Adriaan Geluk (t/m 1 mrt.). IJZEND1JKE-Museum, 10-12 en 13.30- 7 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. H. van Dale' (t/m medio mei), HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland-Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-3S251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht oereikbaar POPPENTHEATER VAN ZIERIKZEESE ELLES SAYERS ZIERIKZEE - „Ik voel nu eenmaal veel voor kinderen. Mensjes die werkelijk te vertrouwen zijn. Daarom volgde ik ook een opleiding tot kleu terleidster, maar wat ik echt leuk vind is het creatieve: tekenen, boetseren, beeldhouwen en poppen maken. Dc academie voor beeldende kunsten in Rotterdam was daarvoor voor mij een tijdje een prima leerschool. En wat ik nu met m'n poppentheater probeer te doen is een samensmelting van het kunstzinnige en het omgaan met kin deren. Het blijft een spannende erva ring. Want uiteindelijk gaat het er om een andere werkelijkheid over te bren gen". Alweer bijna een jaar geeft de uit Dor drecht afkomstige Zierikzeese Elles Sayers in haar eigen pitoreske theater tje wekelijks voorstellingen met haat poppentheater 'Al te klein' „Daarvoor deed ik het al te hooi en te gras. Maar eenmaal in Zierikzee kwam ik echt aan spelen toe. En om niet afhankelijk te zijn van mensen die me vragen vooreen optreden heb ik een eigen onderkomen gezocht. Dus zodoendevertelt Elles. terecht trots op haar omgeving, een 'al te klein', maar helemaal echt theatertje met ouderwetse rood geverfde houten banken voorde kindertjes. Het poppen theater is ingericht in een pandje aan de Sint Domusstraat. achter een winkeltje met allerlei textiele handvaardighe den. kleding, wol en kunstnijverheid. Al te klein heet het knusse geval. „Want wij wonen aan de Altekleinseweg en die naam was goed toepasbaar voor pop pen. wezentjes en kinderen", zegt Elles, die zich al jaren te pletter zegt te lezen aan alles wat voor kinderen geschreven wordt. Poppenverhalen Maar haar poppenverhalen schrijft ze zelf. „Dat eist ontzettend veel concen tratie. Eigenlijk is het het meest inten sieve van alles wat er aan te pas komt. En natuurlijk moet het poppenspel vooral ook visueel een boeiend gebeu ren zijn. Voor de kinderen is het een goede ervaring. Zij dragen het verhaal als het ware. En ze kunnen reageren op die andere werkelijkheid". De vaste voorstellingen op woensdag middagen in 'Al te klein' worden alle maal ingeleid door de Rat. Het beest doet met veel succes alles wat maar stout is. De Rat komt altijd als eerste kijken of er kindertjes zijn. Ook praat hij met ze. demonstreert Elles. De moeders vinden het ook al een feest Walcherse spelen in Bachten Komme te Vlissingen VLISSINGEN - De Walcherse spelen, die voor de tweede keer in de competi tie werden gehouden in dienstenden- trum Bachten Komme, trokken weer de belangstelling van teams uit ver schillende kernen. De volgende compe titiewedstrijd wordt op 11 februan in het dienstencentrum gespeeld. Aan vang 10.00 uur De uitslag tot nu toe. Veere 8-4-55-29, Oostkapelle 4-10-58-0 Domburg 9-0-98-41. Westkapelle 20-0-72- 42, Biggekerke 9-21-48-24. Meliskerke 13-0- 34-0. Nw - en St Jooslana 12-10-28-22, Vrou wenpolder 16-0-30-0. Bachten Komme 14-8- 27-12. Bachten Poorte 11-14-34-16. Ame- muiden 12-13-34-22, Serooskerke 8-10-43- 11. Aagtekerke 12-13-30-14. Open Hof 4-7- 28 14. Koudekerke 16-2-24-9 Viissings wijkcomité Paauwenburg bijeen in buurthuis Paraplu VLISSINGEN - Het wijkcomité Paau wenburg vergadert donderdag 11 fe bruari om 20.00 uur in het buurthuis de Paraplu in Vlissingen. Aan de orde ko men onder andere het jaarverslag 1981 en de vorderingen van de speel-o-theek Zeeuwse dames bij handboog kampioenschap in Zaltbommel ZALTBOMMEL - De Nederlandse kampioenschappen handboogschieten indoor persoonlijk werden verschoten in de tennishal 'Waluwe' te Zaltbom mel. met ongeveer 200 schutters uit heel Nederland. Van het district Zeeland van de Neder landse Handboog Bond schoten er al leen dames mee in drie klassen, de wed strijd over 60 pijlen gaf het volgende resultaat: 2e klas. M Glerum 14e met 481 punten; R Hart, T O.G. Zierikzee. 20e met 437 punten; klas 3 B v. Wijk. Artemis. Zierikzee, 4e met 506 punten; vierde klas- R Roggeband.. T.O G Zierikzee. 7e met481 punten; C. Claas- sen. St. Sebastiaan, Yerseke, 10e met 471 punten Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Christa Kranenburg; Bart Kranenburg; Ingrid Jansma; Hannes Elstgeest, Benjamin Schopmans: Jaco bus van der Wal: Edward van Hemert; Marvin J L. Wener; Patricia Bootsge zel; Robert Marcusse; Lonneke Verha- ge. Getrouwd: B R Wondergem. 32 jr. en J E. de Visser. 25 jr. Overleden A. Wolf. 59 jr.: B. I. Strenk, 55 jr.; A. Poppe. 71 jr.; J. Lefeber, 75 jr.; D. J. P Braam geb. De Regt. 70 jr.. J B. Kloosterman, 93 jr. MIDDELBURG Geboren: Stefan C. zv W. I. van der Burght en M. A. A. Haeck; Canan, dv A. Kumas en F Öskan, Maatje P. dv A. Dekker en J. L. Poppe; Roderick D. J. zv D. E. Vos en W. M. Brinkman; Selene M. J dvW.J van Aartsen en L. H. Rehatta; Jurre. zv T. S. Blauw en M. van Mourik: Johanna R. dv C A. Knuist en T. R. Kugel. Jeroen S. zv R M. Vos en C. M. J. Gilis. José M. dv R M. Vos en C. M. J. Gilis: Elvera E dv A. J. Souisa en E. Oosterling Sander, zv P. C. de Jonge en W. J Vale. Ondertrouwd. A. Maranus, 23 jr. en H. J. Brouwer, 17 jr.; W. G J. Spierens. 45 jr. en A. E. Naylor. 45 jr.: I. van Hofwegen. 23 jr. en J. Binnenmarsch. 22 jr.: D. P. La verman. 40 jr. en E. EMeijer. 38 jr.H. M. Kosters. 26 jr. en W. M. Berwald. 20 jr. Getrouwd J. M. W. van Belzen. 22 jr. en C H J. M. Helmich. 18 jr.; A. J M. Faes. 23 jr. en J Stroo. 21 jr.: R. Kamermans. 22 jr. en M. C. D. Adema. 19 jr.: H_ Ver sluis, 22 jr. en H. Mostert. 19 jr. Overleden: J. Meulmeester. 92 jr. wv C de Nooijer; W. M. Hageman, 76 jr. ev W. A. Goedbloed; H. F. Amoldus. 91 jr. wv J de Rijcke: M. van de Gruiter. 94 jr. wv J de Nooijer; C. Kollaart, 70 jr. ev M. Fritz; Y. Eren, 9 maanden: J. P Geluk, 97 jr. wv E H. van Boven: W. P. van Pagé, 81 jr. ev S. Hooit. F. J. van Aartse. 85 ir. wv J. M. Henderikse. Aardappellermijnmarkt Rotterdam 4-2: bintie 50 mm opw.. apr. laten 40.70. bie den 40 60, slot 40 70; nov. laten 25.50, bieden 24 50. slot 25.50: mei laten 42 80. bieden 42.50. slot 42.80, stemming apr. nauwelijks prijs houdend. nov kalm. mei nauwelijks prijs houdend. openst. pos apr pl. 2 wordt 2674. nov 68, mei min 1 wordt 443: omzet apr. hoog ste prijs 41,30. laagste prijs 40 50, laatste za ken 2x40,80. mei 16x43.20. dag apr. 129; mei 16 Marktbericht van de Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle. van donderdag4 februari 1982. VOORVERKOOP CONFERENCE II 65 75 1 39-1 42. 55 65 1 31-1.33. 45'55 91-94 GOL DEN DELICIOUS kl. I 80 1.17-1.32. 70 80 1.09-1 19. 65 70 90-95. 60'65 65-88, kl. 2 80 110- 1.17. 70 80 95-1 08. 6570 82-89 60 65 68-75 WINSTON kl 175 85 1 69-1 79.70751 74-1 82. 65 70 1.40-1 58. 60'65 1.12-1 28. kl 2 85 1.33. 75-85 1 31-1 60. 7075 1 49-1.63, 6570 1 35-1 42. 60'65 1.00-1 15. 55 60 68-89. in tweelagenkrat kl. 1 75 85 2 08 70 75 2 12. 65 70 1.66. GOUD- REINETTE: kl. 2 80 2 51.70-802.42-2.44,6570 3 .97-1 98. 60 65 1.42. 55 60 90. RODE GOUD- REINETTE kl 1 85 2 77.75-85 2.83-2.93,7075 2.55 JONATHAN kl. 2 7075 1.03-1.11. 6570 92-94.60-65 75. GOLDEN DELICIOUS kl. 2B 80 76.70 80 78. 65 70 69. JONA GOLD kl 1 90 1 87. 80 90 2.95. 70 80 2.87-2.90, 6570 1.94 COX'S ORANGE kl 1 65 2.36. kL 2 55-60 1.26 ZOETE ARMGAARD: kl. 2 50 1.23. CONFE RENCE kl 1 6575 1.40. kl. 2 6575 1.37. 55-65 1 27-1 35.45 55 86-90. kl 2B 47-82. DOYENNE DUCOMICE: kl 2 80 1.17-1.47.70/80 1 27-1.66. 65/70 1.12-1.54, 60/65 81-1.19, 55/60 37-55 SAINT REMEY kl 1 80 1.08. 70/80 1.14-1.18. 60-70 1.16-1.18, kl 2 50/60 84-92. BEURRE ALEXANDER LUCAS: kl. 2 85 51,75'85 91-95. 65-75 1 05-1 09. 60/65 76-80. 55/60 24 CONFE RENCE GEEL kl. 2 65 1.20-124, 55/65 1.20- 1 24. 45/55 83-84. GIESER WILDEMAN; kl. 1 70 1.96-1.97. 65/70 1 72-1.85. 60/65 1.52-1.71. 55/ 60 1.47. 50/55 1.09. kl. 2 55/60 1.38, 50/55 1.11- 1.13. DOYENNE DU COMICE kl. 2B 70 91 LAXTON SUPERB: kl. 2 90 93-1.15. 80690 1.04-1.61, kl. 2 70/80 1.08-1.66,65/70 94-1.26,60/ 65 74-1.26, 60/65 74-1.06, 55/60 57-63, kl. 1 80 1 65. 70/80 1 94. 65'70 1.35. 60'65 87. GROENTEN, uien 29-50. prei 73-94. rode kool 58. boerekool 1.04. groene kool 95. spruiten 1 30-2 10 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 4-2: bintje 40 mm opw., apr. slot32.00; maart laten 39 00. bieden 39.00. stemming apr kalm. maart kalm: openst. pos apr. 13: maart 1 Groentevei I ing Barendrecbt. 4 februari 1982 Aardappelen bintje bonken 33-44, groot 25- 32. eigenheimers 23-29. furore 17-18. irene 19- 20. andijvie A 2.20-2.88. B 2.02-2.27. bleeksel derij per stuk 4-47, boerenkool 61-1.05, konl- seldenj vanaf 10 stuks per bak 42-57. 29-48. 20-41. 4-13. koolrapen 13-26. groene kool 35- 1.03. witte kool 39-81. rode kool 10-55, gele kool 16-76, kroten 8-28, peterselie 45-1.51. prei 1,01-1,66, rabarber 2.32-3.05, radijs rood 1.10- 1.33. selderij 40-1.65. glassla in meennalig fust 19 2031-50,21 22 41-52,23 24 44-54.25 2856-58. uien bonken 30-62. grof 28-36. middel 25-33. dneling 18-24. pikler 12-16. geschoond 53-81. winterpeen grof36-41. middel 35-38, fijn 32-33. witlof in klelnverpakking 2.50-2,70, kort 1 1.70-2.30. lang I 1,50-2.10. lang n 1.10-2.20. lang II 1.00-1.80. klasse II 40-1.50. Veiling Sint-Annaland 4 februan Uien maat 40 opwaards 2 NL. 29 30 gulden. Aanvoer 18 ton. üienprijs per 100 ki logram. Fruitveiling Barendrecht, 4 februari 1982. Voorverkoop Conference klasse n 65/75 1.42- 1.44. aanvoer 9500 kilo. 55/65 1,31-1,34, 40.000 kilo. 45(55 86-89. 17 000 kilo. Appelen Cox Orange Pippin vanaf 75/80 2,51- 2.77, 2,58-3,07. 2,41-2,97, 1,73-2,09, 1.27-1,40. aanvoer 13 ton. Golden Delicious vanaf 80 op 89-1,33,97-1,26,95-1.27.79-1,19,68-72, aanvoer 21 ton. Goudrelnetten 10 mm maten vanaf 80/90 2,99-3,00. 2,84-2.96. 2.22 aanvoer 1 ton. Jonathan 10 mm maten 70/80 80-84.60/70 64- 73 Laxton Superbe vanaf 80 op 1.60. 2.02, 1,98. 1,20-1.34 Winston vanaf 80 op 1,46-1.97. 1.61-1.92. 1.57-1.93. 1,30-1.55. 98-1.14. 56-71. aanvoer 14 ton. Spartan vanaf75/801.59.1,58- 1.63.1.33-1.37.1.03. aanvoer 3 ton Peren Con ference 10 mm maten vanaf 65 75 1.41-1.43. 1.35-1 39 82-90. aanvoer 4 ton. Doyenne du Cornice 10 mm maten vanaf 80/90 1,42-1.47. 1.53-1.70.1,34-1 48, 49-75. aanvoer 26 ton. To taal aanvoer appelen 60 ton. totaal aanvoer peren 30 ton Jaarvergadering Pomona Haamstede HAAMSTEDE De vereniging van oud leerlingen Pomona hield in hotel 'De Bom" in Haamstede de jaarvergade ring. Er werd gesproken over de plano logische kernbeslissing (PKB). De ver eniging heeft geprotesteerd tegen één van de stellingen in in die kernbeslis sing. namelijk datde kuststrook vol zou ziin. De heer Viergever vertoonde een bedrijfsfilm over de RTM in de jaren twintig. in het Zierikzeese poppentheater En Elles Sayers werkt alweer een nieuw idee uit. In de maak is nu een ei waar een draak uitkomt. Dat wordt dus weer heel wat anders dan bijvoorbeeld Wolk je Wit, het Ogenbos, Florio en z'n hond of de Bevroren muziek. „De kinderen vinden het allemaal geweldig. Maar net als voor grote mensen moet je steeds toch weer wat nieuws brengen" Elles Sayers laat haar poppen zien Sint Dominicusstraat in Zierikzee net Kieine ineaiei WALCHEREN 6 en 7 februari 1982 Centraal alarmnummer: 01100-14444 Artsen Vlissingen: za. 00.00-24.00 uur: G. de TGreef, Willem Klooslaan 1. tel. 68021; zo. 00.00-24.00 uur: J. A. B. Cramer, Ger- brandystraat 6. tel. 65498. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17 30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vr. 18.00-za. 24 00 uur: J de la Hayze, Seisaam 22. tel 28574. zo. 00.00-24.00 uur: S. A van den Haak, Rouaansekaai 47. tel. 12637. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 1230-13.00 en 17 30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: Patiënten van de artsen Jansen. Perquin en Kodde zie dienst onder Souburg. Nieuwland en Amemuiden. Souburg, Nieuwland en Amemuiden: za. 00 00-24.00 uur: Th. Bloos. Kanaal straat 70, O -Souburg, tel. 01184-61212; zo 00.00-24 00 uur: P Kodde. Oude Vlis- singseweg 13. Middelburg, tel. 01180- 15810. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle. Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 08.00-zo. 23.00 uur: O. Dijkstra, Oostkapelseweg 12. Grijps kerke. tel. 01189-2523. Westkapelle. Zoutelande, Koudeker ke, Domburg, Aagtekerke, Biggekerke, Meliskerke: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: A. v. d. Male. Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: vr. 18.00- ma. 08.00 uur: A. Stutterheim. Beukei- manstraat 8, Meliskerke, tel. 01186- 1760. Tandarts P Brinkman. Doomenburg 31. Vlissin gen. tel. 01184-78811. Spreekuur za. en zo. 11.00-12.00 uur Dierenartsen A.J P Bil, tel. 01184-14699 en mevrouw Th Driehuis. Consult alleen na telefoni sche afspraak. Visites aanvragen van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle'. Oude Domburgseweg 33A te Oostka pelle. tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Apotheken De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdagmorgen daaropvolgend. Middelburg: A Ringeling. Lange Delft 133. tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg. winkelcentrum Papegaaienburg 24/26. tel. 66345. Wijkverpleging Walcheren-Oost, Middelburg-stad: C. Offringa, Girsesland 54, Middelburg, tel. 01180-34962 of 12228. Middelburg-Zuid, Nieuwland en Ame muiden: E. van Essen. Meanderiaan 478. Middelburg, tel. 01180-3583914366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskf rke, St.-Lau rens, Veere, Gapinge en Vrouwenpol der: E Vogelaar. Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Vlissingen-stad: G. Burgers, tel. 01180- 29264 Souburg, Ritthem, Papegaaienburg, 'Westerzicht, Bossenburg en Paauwen burg: L. Slabbekoorn, tel. 61843. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: P. A. de Back, Boomgaard 22, Koudekerke, tel. 01185-1318, vr. 19.00-ma. 08 00 uur. Verloskundige Vlissingen: P. J. van Ginkel, Pres. Roo- seveltlaan 232. tel. 12775. vr 18.00-ma. 08.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5