Vrijspraak voor 'plakkers' van actie 'Stop Borssele' i Aanleg Baalhoekkanaal heeft voor haven Antwerpen geen prioriteit Akkerbouw in de knel door beleid overheid ch& 6RÓHNH. Excelsior geeft mandoline bekendheid PZC/provincie Te weinig geld voor bestrijding bacterievuur RAAD VAN BEHEERHAVENAANGELEGENHEDEN: DONDERDAG 4 FEBRUARI 1982 KANTONRECHTER: 'GEEN STRAFBAAR FEIT GEPLEEGD' (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - De kantonrechter van de Middelburgse rechtbank, mr. W. F. Solinge heeft woensdag drie actievoerders van de groep 'Stop Borssele' vrijgesproken bij gebrek aan wettig bewijs. Het drietal, J. de V. uit Oost-Souburg en de dames A. H. uit Middelburg en A. M. van de B. uit Vlissingen werd vorig jaar door de politie opgepakt terwijl ze plak- en verfgereedschap bij ach hadden. Mr. van Solinge was van oordeel dat de politie de drie had aangehouden zonder dat er sprake was geweest van verdenking van een strafbaar feit. 'Als een agent iemand 's nachts met een Wel Strafbaar plastic zak op straat ziet lopen is dat nog geen reden om die persoon te vragen de inhoud ervan te laten zien' aldus de kantonrechter. Hij was van oordeel dat het bewijs onrechtmatig was verkre gen. De in beslag genomen spullen moeten teruggegeven worden aan de actievoerders. de V. na zijn aanhouding twee uur was vastgehouden op het politiebureau en vond hij het innemen van het rijbewijs van één van de andere actievoersters, die in hun auto waren aangehouden, onrechtmatig. Actievoerder De V. hield tijdens de be handeling van de zaak een betoog, waarin hij de gevoerde acties verdedig de. „Het is onze plicht ons leven in te zetten voor de bescherming van dat van anderen. Regering en parlement luiste ren niet naar de meerderheid van de bevolking die tegen kernenergie is, maar laten een miljoenenverslindende Brede Maatschappelijke Diskussie doorgang vinden. Het is ons doel het beleid van de overheid mede te bepalen en wij verzetten ons tegen de criminali sering van burgelijke ongehoorzaam heid. Geen enkele aanklacht tegen ons zal onze aanklacht tegen het kapitalis tisch bolwerk van geweld beletten. Wie ons veroordelen stellen zich achter onze tegenstander", zo besloot hij. De actie voerders waren op 21 september van het vorig jaar om half twaalf 's nachts door de politie in Middelburg opgepakt terwijl ze plak- en verfgereedschap bij zich hadden. Daarbij was een sjabloon met de tekst: „Wek de PZEM uit haar droom, weiger atoomstroom". Volgens de Middelburgse politieverordening is het verboden om zich 's nachts met dit i soort spullen op de openbare weg te be vinden en daarom was het drietal mee genomen naar het bureau, waar proces- verbaal werd opgemaakt. Geen schuld Ol-I zij wel aan het werk zouden zijn ge gaan met het plak- en schildermate riaal. „Het feit dat ze op weg waren om hun standpunt uit te dragen is niets wederrechtelijks in relatie tot de de licten tegen het leven die er gepleegd worden door degenen die bezig zijn met ontwikkelen van kernenergie. Het is zelfs hun plicht om dit te doen. Als je tegen kernenergie bent kun je niet niks doen, want dan ben je moreel schul dig". Hij vond dat er in dit geval een beper king was van de vrijheid van menings uiting, omdat er in Middelburg nergens gelegenheid is om affiches en dergelijke aan de openbare weg op een legale ma nier aan te brengen. „In Utrecht zijn er bij voorbeeld openbare borden waarop iedereen vrij mag plakken. Ook mensen met weinig geld moeten hun opvattin gen kunnen ventileren", meende hij. In zijn ogen is het best toelaatbaar wan neer men dit dan doet op kale muren, waar dat niemand enige last veroor zaakt. Wets artikelen die plakken en schilderen van leuzen aan de openbare weg verbieden zijn naar zijn mening niet nodi g in een democratische samen leving. Daarom vroeg hij voor de ver dachten ontslag van rechtsvervolging en teruggave van de in beslag genomen spullen. Voor het geval dat de rechter het niet eens zou zijn met deze zienswijze wees hij op het in brede kring aanvaarde in zicht dat je "overtuigingsdaders" niet hard moet aanpakken en vroeg dan niet verder te gaan dan "schuldigverklaring zonder toepassing van straf'. Verder was hij het niet eens met het feit dat J. Zeeuwse acties tegen verlaging ziekengeld GOES - De Federatie Nederlandse Vakbeweging in Zeeland begint van daag, donderdag, met protestacties te gen de aangekondigde ziekengeldver laging. Vakbondsbestuurders zullen te beginnen bij het chemische bedrijf Hoechst in Vlissingen-oost pamfletten uitdelen aan de werknemers, waarin opgeroepen wordt tot acties tegen de aangekondigde maatregelen. Vrijdag gebeurt dat bij het bedrijf CPC in Sas van Gent. Volgens FNV-districtsbestuurder A. Norendaal begint men volgende week bij diverse bedrijven werkonderbrekin gen. Op zaterdag 13 februari worden er in Goes en Terneuzen protestbijeen komsten georganiseerd. Officier van justitie mr G. van der Reep vond dat het om strafbare feiten van gering kaliber ging, maar dat er toch geen sprake van is dat de straf baarheid vervalt omdat het plegen er van voor de verdachten een gewetens zaak is. „Het is terecht dat mensen be schermd worden tegen het beplakken van him eigendommen." Ook vond zij dat de vrijheid van meningsuiting be slist niet in het geding was, omdat er naar haar mening talrijke manieren voor de actievoerders zijn om hun me ning duidelijk te maken. Zij eiste tegen eik van de drie verdachten een boete van 30 gulden en verbeurdverklaring van de in beslag genomen spullen. De drie actievoerders, die in witte over alls met het opschrift 'Atoomenergie, nee bedankt" gestoken waren, kregen vervolgens van kantonrechter mr W. F. van Solinge de gelegenheid om uitge breid verweer te voeren. Met een Groene Betaalcheque en de Groene Betaalpas. Gegarandeerd tot f 100,- per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken en spaarbanken v; n Nederland. Achttien bekeuringen bij verkeerscontrole KAPELLE - Woensdagmorgen hield groep Kapelle van de groep Kapelle in samenwerking met de rijksverkeersin spectie een controle van het rijtijdenbe sluit en de wet autogoederenvervoer. Van acht tot tien uur werd er gecontro leerd op rijksweg 258 ter hoogte van 'De Caisson' en van tien uur tot half twaalf bij het Jachtsebos. Er werden negen proces-verbalen uitge schreven wegens het overtreden van het rijtijdenbesluit, zeven wegens over treding van de wet autogoederenver voer en twee wegens verkeerswetge- ving. Granaat gevonden op akker Heille HEILLE - Bij werkzaamheden op een akker in Heille is woensdag een granaat gevonden. Het projectiel heeft een leng te van 60 centimeter en een doorsnede van 15 centimeter. De explosie ven op ruimingsdienst is in kennis gesteld. ZLM-VOORZITTER A. J. G. DOELEMAN: Schoorsteenbrandje in Terneuzen TERNEUZEN - Een schoorsteen brandje heeft dinsdagavond rook- en waterschade veroorzaakt in de woning van E. R. aan de Bernhard Zweerslaan in Terneuzen. Het vuur ontstond door een te fel bran dende open haard. De brandweer, uit gerukt met brandweerwagen en hoog werker, doofde de vlammen. GOES - Als de Nederlandse overheid zich star blijft opstellen ten opzichte van de akkerbouwers, dan heeft dat verstrekkende gevolgen. Bedrijven zullen moeten worden opgeheven. Een evenwichtig bouwplan komt in de knel. Er moet op andere produkten worden overgegaan en dat geeft extra spanningen op de markt. Dit blijkt uit opmerkingen van voorzitter A. J. G. Doeleman van de Zuidelijke Land- bouwmaatschappij (ZLM). Tijdens een in Goes gehouden vergadering van het ZLM-hoofdbestuur maakte hij gewag van zijn ernstige verontrusting over de Kernpunt in het pleidooi van mr E. Hummels van het advocatenkoliektief Utrecht was, dat er geen sprake was van schuld bij de verdachten, ook als Provinciale dag voor evangelisatie in Goese kerk GOES - Zaterdag 6 februari zal in de Oosterkerk aan de Bergweg 88 te Goes een evangelisatiedag worden gehou den door de provinciale deputaten voor evangelisatie in Zeeland van de («reformeerde kerken. Aanvang 9.30 mr. De dag wordt geopend door ds. J. Paksy Uit Oostburg, voorzitter van provincia le deputaten voor evangelisatie. Het onderwerp: evangelisatie nu, wordt in geleid door ds. F. H. Veenhuizen uit ApeldoornEr is gelegenheid tot discus sie. De dag wordt gesloten door ds. J. Noordhof, emeritus schipperspredi- tónt te Wemeldinge. Brand Breskense fietsenstalling BRESKENS - Woensdagmiddag om streeks vier uur heeft in een voormali ge fietsenstalling van de firma Stand fast aan de Middenhavendam te Bres- fcens een brand gewoed. De oorzaak van de brand is nog onduidelijk. De politie vermoedt dat kinderen met vuur hebben gespeeld. De fietsenstalling is uitgeleend aan de zwemvereniging 'Scheldestroom', die daar hun oud papier opslaan. De brand weer van Breskens bluste het brandje. De schade is nog niet bekend. De fiet senstalling is verzekerd. De politie van Oostburg vraagt getui gen van het voorval zich te melden, tele foon 01170-3156. Kamervragen over 'ontsnapping' bij kerncentrale Doel (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het PSP-Tweede Kamer lid Willems wil precies op de hoogte worden gebracht van wat er vorige week vrijdag met één van de kerncen trales in het Belgische Doel aan de hand is geweest. Bij toeval werd in de loop van die dag bekend dat er een ge ringe hoeveelheid radio-actief mate riaal was ontsnapt. In Nederland is daar officieel niets van bekend, hoewel er allerlei waarschuwingsregelingen bestaan. Willems wil van milieu- staatssecretaris Ineke Lambers-Hac- quebard weten of de Nederlandse auto riteiten zijn gewaarschuwd en welke maatregelen er eventueel zijn getrof fen, of horen waarom de Belgen niet hebben gereageerd. Het radio-actieve lek werd bij toeval be kend aan Wim Staal, voorzitter van Be- negora-Leefmilieu, die in Belgie naar de oorzaken van een stankgolf informeer de. „Van stank weten we niets meneer, we weten alleen dat er een hoge-druk- afeluiter in Doel is afgebroken en dat er wat ontsnapt is, maar dat is iets onbe langrijks hoor", antwoordde een woord voerder van de Rijkswacht-meetkamer in Antwerpen, waarschijnlijk z'n mond voorbijpratend, aangezien de meetka- mer later weigerde te reageren. Staal was er behoorlijk kwaad over, vooral omdat de Belgen het Incident volgens hem niet in Nederland hebben gemeld, ondanks afspraken die daar over zijn gemaakt. „Ik heb 't idee dat we over Doel nooit iets te horen krijgen", zei Staal vorige week vrijdag. Het PSP-kamerlid Willems vreest het zelfde. Om die reden wil hij dan ook een duidelijk antwoord van mevrouw Lambers, die hem met name moet ver tellen of er radio-actieve besmetting is waargenomen. KRUININGEN - Als eerste mandoli ne-orkest in Nederland heeft het Kruiningse 'Excelsior* via een pla tenmaatschappij een langspeel plaat uitgebracht. Voor de bijna ze ventig muzikanten van de vereni ging een aangename afsluiting van de viering van het veertig-jarige ju bileum (1941-1981). „We kunnen er best wel trots op zijn. Dankzij de plaat zijn we erin geslaagd meer be kendheid te geven aan het mandoli- nespel in Nederland", zegt mede-op richter en dirigent Bas Leijs. Secre taris Krijn Saman beaamt dat vol mondig: „We wilden als amateur- vereniging een. grammofoonplaat maken als herinnering aan ons jubi leum en dat mondt dan uit in een professioneel platencontract. Voor de mandoline-muziek in het alge meen en voor Excelsior in het bij zonder is dat nooit weg". De totstandkoming van de lang speelplaat - met de eenvoudige titel 'Excelsior" - is voor de vereniging be paald niet van een leien dakje ge gaan. Secretaris Saman zet de lange weg die moest worden afgelegd uit een: zoeken naar een professionele opname-studio; het maken van op namen; het afinaken van de plaat, met inbegrip van een hoesontwerp; wachten op de persing; uiteindelijk de aflevering. De eerste versie van de langspeelplaat kwam begin vorig jaar- geheel onder verantwoordelijk heid en op kosten van 'Excelsior' zelf - van de platenpersen rollen. Dat paste precies in het drukke jubileum jaar. Tot verbazing en ongeloof van de Kruiningse muzikanten kwam me dio 1981 het aanbod van de platen maatschappij CNR om een contract af te sluiten en de langspeelplaat on der professionele hoede opnieuw uit' te brengen. „Ik geloofde er eigenlijk niet zo erg in, tot op het moment dat het contract in de bus viel. Toen dacht ik: we zitten goed", aldus Krijn Saman. „Ik had echter te vroeg ge juicht. Er gebeurde van alles: de op name-studio ging failliet, het con tract raakte zoek en de opname-band was kwijt". Na de nodige inspannin gen kwam alles toch op z'n pootjes terecht en kon de lp in productie wor den genomen. Het eerste exemplaar nam burgemeester H. Boer van Rei- merswaal woensdag in ontvangst Hoestbui Secretaris Saman vindt de plaat een gaaf product. Hij herinnert eraan dat de opnamen in vlot tempo ver liepen. Vrijwel alle nummers wer den achter elkaar op de band gezet, met uitzondering van één nummer dat vanwege 'n hoestbui opnieuw moest worden gespeeld. In totaal was er twee uur effectieve opname tijd noodzakelijk. Voor het hoesont werp zorgde Saman samen met Jac ques Telgenkamp. Bij de overhandiging van de lp aan burgemeester Boer keek dirigent Leijs kort terug op de activiteiten in het jubileuiry aar. Uitvoeriger ging luj in op wat er in de toekomst gebeuren gaat. Hy was biy met het ontwerp- welzynsprogramma van Reimers- waal, waarin de mogelijkheid voor 'Excelsior' is opgenomen subsidie aan te vragen voor studie-doelein den. Op de langspeler is geprobeerd het mandoline- en gitaarspel in zoveel mogelyk facetten te belichten. De keuze van de verschillende nummers moet tegelijk een bijdrage leveren aan het uitbannen van het wanbe grip, dat de mandoline alleen ge schikt zou zyn voor wandelliedjes en folkloristische muziek. Bij de opna men was de samenstelling van het orkest: 5 eerste mandolines, 7 tweede mandolines. 7 mandolas, 9 gitaren. 1 mandolon-cello, contrabas en slag werk. De plaat bevat onder meer: kleine feestmuziek (F. Sor). aria uit suite 3 (J. S. Bach), rondo (J. Mouret), romance (L. de Cal), titsza czaedas (C. Malizia), sarabande (H. Ambro- sius). amazonenritt (T. Ritter). Dirigent Leijs r) overhandigt de eer ste elpee aan burgemeester Boer situatie in de Nederlandse akkerbouw sector. Doeleman legde er de nadruk op dat het afgelopen jaar overduideiyk bleek dat voor de akkerbouw de prijsontwikke ling van de aan EEG-normen gebonden produkten (zoals by voorbeeld granen en suikerbieten) sterk achterbleef by de kostenontwikkeling. Volgens de ZLM- voorman rechtvaardigt de bydrage die de land- en tuinbouw levert aan de na tionale economie een actiever over heidsbeleid óók voor de akkerbouw. In dit kader achtte hy het onder meer on begrijpelijk dat de Nederlandse rege ring niet scherper protesteert tegen de lage styging van de graanpryzen. De voorzitter van de ZLM tekende aan dat de nieuwe prijsvoorstellen vanuit de Europese Gemeenschap in Brussel een verdere uitholling betekenen van de positie van de land- en tuinbouw. Ook de voorzitter van de akkerbouw commissie. H. C. van der Maas. was slecht te spreken over de toekomstkan sen voor de akkerbouwers. Hij deelde mee dat vanuit ae ZLM het initiatief is genomen om samen met de zusterorga nisaties na te gaan op welke wijze een drachtig de overheid belaagd kan wor den om tot verbetering van het beleid te komen. Doeleman achtte het in dit ver band noodzakelijk dat de akkerbouw zich by de belangenbehartiging harder gaat opstenen, overigens zonder dat er een conflictsituatie ontstaat met ande re (agrarische) sectoren. Het ZLM- hoofdbestuur schaarde zich achter de zienswijzen van Doeleman en Van der Maas. In de vergadering kwam ook naar voren dat de grote meerderheid van de akker bouwcommissie vindt dat uitbetaling naar kwaliteit van aardappelen, stimu lerend zal werken op de kwaliteit. Het hoofdbestuur besloot de landeUjke or ganisaties hierover te benaderen. Wan neer een dergeUJk systeem tot stand komt, moet de controle vla een onaf hankelijke instelling verlopen. Poging tot inbraak in Kapelle verijdeld KAPELLE - Woensdagmorgen om 06.25 uur werd fietsenhandelaar G. op het Dorpsplein te Wemeldinge gewekt door de winkelbeL Vanwege het vroe ge uur ging hij op verkenning uit en zag een personenauto wegrijden en een man weglopen. Vermoedelijk heeft G. hierdoor een inbraak verijdeld. De winkeldeur was met een breekvoor- werp opengebroken en uit de winkel werd niets vermist. FRUITTELERS ZIJN BEZORGD GOES - In Zeeuwse fruitteeltkringen heerst grote ongerustheid over de be strijding van het bacterievuur iu het komende seizoen. Als er namelijk weer sprake zal zijn van een explosieve uit breiding - zoals afgelopen seizoen het geval was - dan is er te weinig geld voorhanden om te komen tot een ver antwoorde bestrijding. Daarom is het zinvol een beroep te doen op het ko mende provinciale werkgelegenheids- fonds. Dat kan geld opleveren en te vens de werkgelegenheid bevorderen. Voorzitter M. J. Goud van de ZLM-tuin- bouwcommissie bracht dit naar voren in een recent gehouden vergadering van deze standsorganisatie. Hij herin nerde eraan dat de planteziektekundi ge dienst de instructie heeft om de con trole op bacterievuur in beginsel te be perken tot een zóne van 500 meter rond om fruitteeltbedrijven. Goud vond dat veel te weinig en ook niet doelmatig om alle infectiehaarden daadwerkeiyk op te ruimen. Hy legde er de nadruk op dat zoveel mogelyk druk moet worden uit geoefend om de bestrijding te verhevi gen. „Er staan grote belangen op het spel, zeker ook buiten de fruitteelt en boom teelt. met inbegrip van het openbaar groen", betoogde Goud. „Willen we ons gebied groen houden, dan zal er wel wat tegenover moeten staan". Het hooiaDe- stuur van de ZLM onderstreepte dat al le terreinbeherende instanties moeten meewerken aan het opruimen van met bacterievuur besmette waardplanten. In dit kader was er scherpe kritiek op het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelyk werk (CRMm), Het ZLM-hoofdbestuur stelde vast dat" „met met name van de zyde van het ministerie van CRM de ontwikkeling van het bacterievuur op onverantwoor de wijze op zyn beloop laat". De ZLM- ers meenden dat miskenning van de noodzaak om bacterievuur te bestrij den, aanleiding kan geven tot eigen machtig optreden. (Van één onzer redacteuren) ANTWERPEN - De aanleg van het Baalhoekkanaal en de afsnijding van de Bocht van Bath in de Westerschelde moeten geen plaats hebben in een pro gramma van onmiddellijke investe ringen met voorkeur, die de optimali sering van het bestaande Antwerpse havenpotentieel 'hier en nu' op het oog hebben. Dat zegt de raad van beheer van de Antwerpse Gemeenschap voor Havenaangelegenheden, de AGHA in de nota 'Havenbeleid in Crisistijd', de beleidsnota voor 1982. De AGHA zegt in die nota de uitvoering van dure. op expansie gerichte projec ten als de genoemde 'in de huidige fi nanciële en economische toestand 'niet verantwoord' te vinden, noch ten be hoeve van Antwerpen, noch ten behoe ve van andere Belgische havens". De AGHA vindt dat daaruit alleen maar nodeloze interne verschuivingen van de goederenstroom en overbodige concur rentie kunnen voortvloeien. „Maar - zegt de AGHA in de beleidsnota voor 1982 - „dat betekent niet dat expansie definitief uit het Belgische havenbeleid moet worden geschrapt. Integendeel: de expansiekansen waarover wy (in Antwerpen) nog beschikken moeten voor de toekomst worden gevrij waard". De Antwerpse Gemeenschap voor Ha venaangelegenheden AGHA zegt in de beleidsnota 1982 ook dat de waterver dragen met Nederland (zuiver Maas- en Scheldewater voor Nederland i tot een goed einde moeten worden gebracht. En de AGHA stelt daarbij „De terrei nen nodig voor de mogelijke latere aan leg van belangryke infrastructurele werken als het Baalhoekkanaal en het Oelegem-Zandvlietkanaal moeten op de gewestplannen (streekplannen) in België en Nederland worden gereser veerd". De uitbouw van de vóór- en ach terhaven van Zeebrugge leen heet han- gyzer voor de Antwerpse haven) moet volgens de AGHA 'beslist achterwege blij ven' totdat de omstandigheden zich zo hebben gewyzigd dat een 'capa citeitsuitbreiding daar verantwoord kan worden geacht. Radarketen De AGHA uit zich in de beleidsnota 1982 positief over de walradarketen langs de Schelde en de Westerschelde die 'bijzondere aandacht' moet ver krijgen: „In de huidige omstandighe den komt de ongerijmde toestand voor dat schepen in dichte mist. dankzij de Schelderadar wel het traject Vlissin- gen-Antwerpen afleggen, maar dan voor de Antwerpse sluizen worden ge blokkeerd". LPG-centrum De AGHA-beleidsnota spreekt voorts van 'ernstig voorbehoud' in verband met de plannen tot ontwikkeling van de linker (Schelde) oever tot een groot schalig LPG-distributiecentrum": „Wij zijn van mening dat de aanvoer, de opslag en de distributie van LPG op grote schaal ernstige risico's inhouden voor het normale verloop en de groei van de traditionele havenactiviteit. Deze kan een storende invloed onder vinden van de veiligheidsmaatrege len, die voor elk van de bovengenoem de verrichtingen vereist zijn". „Wy hebben begrip voor het feit dat voor de petrochemische industrie LPG een interessante grondstof kan beteke nen. in vervanging van nafta en gasolie Daarom aanvaarden wij dat de natio nale industrie op de meest economi sche wijze deze grondstof moet betrek ken, hetgeen aanvoer per zeeschip noodzakelijk kan maken. Maar ver- keersbegeleidende maatregelen die hiermee gepaard gaan moeten echter dermate worden opgevat dat het nor male verloop van de traditionele scheepvaart, die prioriteit moet bly ven ten opzichte van LPG-schepen, die prioriteit moet blijven ten opzichte van LPG-schepen, niet of minimaal wordt gehinderd". Baggerprogram Over de toegankelijkheid van de Ant werpse havens via de (Wester)Schelde zegt de AGHA-beleidsnota: „De toe stand van de Schelde was nog nooit zo goed als thans. Einde 1981 bedroeg de maximum geadviseerde diepgang 47,6 voet tegen 45 voet in het begin van het jaar. Ook inzake de lengte (van de sche pen) werd een belangrijke vooruitgang geboekt: de maximum diepgang geldt nu voor schepen tot 270 meter (voor heen 260 meter) en de diepgangsaftrek boven deze lengte - norm is een stuk versoepeld". "Essentieel is-zegt de be leidsnota - „dat (via het baggerpro- gramma) de Antwerpse haven uiter lijk einde 1985 bij elk hoog tij bereik baar wordt voor schepen met een diep gang van 50 voet en de diepgang voor niet-tijgebonden vaart tot 38 voet wordt opgevoerd". ZLM veroordeelt rijkswaterstaat in beleid kanaal door Zuid-Beveland GOES - De Zuidelijke Landbouw- maatschappij (ZLM) veroordeelt het beleid van rijkswaterstaat ten aanzien van de kanaalverbreding door Zuid-Beveland. De wijze waarop als gevolg van noodzake lijke bezuinigingen door rijkswa terstaat in deze opgetreden wordt, omschrijft de standsorganisatie als 'onbehoorlijk'. Voorzitter A. J. G. Doeleman zei één en ander in een te Goes gehouden vergadering van het ZLM-hoofdbestuur. De ZLM-bestuurder stelde dat van agrarische zyde steeds bezwaar ge maakt is tegen de vertragingen die de Bevelandse kanaalverbreding voortdurend oploopt. Het gevolg van uitstel-manoeuvres is mede on zekerheid voor de boeren in het ge bied. Zy worden gedwongen steeds opnieuw by hun bedrijfsvoering re kening te houden met mogeiyke nadelige gevolgen, voortvloeiend uit de kanaalverbreding. „De nega tieve ontwlkkelingsschade voor verschillende bedrijven krygt een met te onderschatten omvang", be toogde Doeleman. De voorzitter van de ZLM noemde het „absoluut onaanvaardbaar" dat er op de valreep acte's van over dracht van gronden door rykswa- terstaat geblokkeerd worden. Hij rekende erop dat minister mr. H. J. Zeevalking van verkeer en water staat In deze vanuit de tweede ka mer tot verantwoording geroepen zal worden. „Mocht ook de kamer onvoldoende kunnen bereiken, dan zullen wy by de gewestelyke raad van het landbouwschap aandrin gen andere middelen te onderzoe ken om voor de rechten van betrok kenen op te komen", aldus Doele man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7