Confessionele Vereniging wil afdeling in Zeeland Brand verwoest twee appartementen Biggekerke Kritiek belanghebbenden op plannen Geeregebied Bij nieuwe dubbeldekker extra tariefsverhoging Coördinatieorgaan tegen 1200 extra ligplaatsen Veerse Meer PZC/streek Geen geldig rijbewijs: boete ƒ40,- boNPERDAG 4 FEBRUARI 1982 OPRICHTINGSVERGADERING IN MIDDELBURG MIDDELBURG - De landelijke 'Confessionele Vereniging' binnen de Nederland se hervormde kerk heeft plannen om in Zeeland een provinciale vereniging op te richten. Een propagandacommissie heeft een oprichtingsvergadering voorbe reid die donderdag 18 februari vanaf 10.45 uur in het kerkelijk centrum 'De I Hoeksteen' aan de Rosenburglaan in Middelburg wordt gehouden. Volgens ds L Korevaar, predikant in Middelburg en representant van de confessionele stroming, is Zeeland een ffitte vlek op de kaart voor wat betreft de bijna 120 jaar opererende Confessio nele Vereniging. Het wordt volgens hem dan ook tijd dat hier verandering in komt.. Hoofddoel van het plan om in de provincie een vereniging op te rich ten is, zo vertelde de predikant woens dag, de mogelijkheden tot bezinning en studie in confessioneel licht te bevorde ren. Dit in de vorm van bijvoorbeeld studiebijeenkomsten. Daarnaast kan een provinciale vereniging dienst doen bij het bevorderen van contact tussen de leden van de hervormde kerk die de confessionele richting zijn toegedaan. Tenslotte zal geprobeerd worden om het aantal leden uit te breiden en meer lezers te krijgen voor het landelijke Uitslagen van wlvoetbal inMiddelburg MIDDELBURG - In dc eerste klas van de raalvoetbalcompetitie in Middel burg staat De Pinten alleen aan de lei ding. Veldzicht moest de gedeelde eer- ste plaats prijs geven door een gelijk spel tegen OCMA. De Veldzichtforma- tit staat nu één punt achter op de lei- der. De Pinten behaalde de volle winst uit de partij tegen Zeeland. RPM heeft nu een goede kans om naast Veldzicht op een gedeelde tweede plaats te komen. RPM heeft een wed strijd minder gespeeld dan Veldzicht en- kan bij winst van deze achterstallige wedstrijd langszij komen. In de tweede en de derde klas is er niet gespeeld. Wel speelden de vierde en vijfde klassers. Deuitslagen zijn: le klas De Pinten-Zeelan- dii14-2. Draadkrabbers I-RPM10-2, FC Lau rens I-Toma I 3-4, OCMA-Veldzicht 11-1, 4e kits: Blauw Wit II-VCKII1-3, Koper Galjoen I-Duo Sport 2-1, RPM Ül-Jong Ambon I 1-6, 5eklas: Radja Wali li-Jong Ambon II0-3, Su lper Vermeulen-Koper Galjoen n 8-2, Zeelan- oia D-Jobse 3-2 De stand is: le klas: De Pinten 13-18. Veld- sdltl 13-17. RPM 112-15. OCMA 16-15. VPV 13-13. FC Laurens I 13-13. Torna I 13-12, Draadkrabbers 113-9. Amro 12-8. Zeelandia I 138, 4e klas Jong Ambon I 12-21. VCK II 13-18. Koper Galjoen I 10-14. Blauw Wit II 12-12, Streekschool n 12-12. Duo Sport 12-11. Brandweer 12-11. Draadkrabbers III 11-8, VPV n 12-7, RPM III 12-4; 5e klas: Jong Ara- Donll 11-21, CP Boys 11-17, Super Vermeulen 12-17, Zeelandia II 11-14, Jobse 11-11. Dau- wndaele III11-11, Torna n 11-6, Koper Gal joen II U-2. Radja Wall n 11-1. Gevonden voorwerpen MIDDELBURG - Bij de gemeentepoli tie in Middelburg zijn in de periode van 25 tot en met 31 januari de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: zwart polstasje met inhoud; hand schoenen; 4 jerrycans met auto-olie; ka chelpijp; wieldop; horloge; zilveren ring; zilveren sterrenbeeld; trouwring; zilveren schakelarmband: sleutels; laars; zwarte portemonnee met inhoud; meisjes bril; bankbiljetten; balpen met inscriptie. 2 bromfietshelmen. Dieren: hond, reu, zwart; hond, 'Ierse Setter', rood/bruin, poes, zwart. Solistenconcours VEERE - De muziekvereniging 'Veere's Genoegen' houdt vrijdagavond 5 fe bruari en zaterdagmorgen 6 februari het jaarlijkse onderlinge solistencon cours in het Verenigingsgebouw in Vee- re. Vrijdag beginnen de muzikale activi teiten om 19.30 uur en zaterdag om 10 uur. Zaterdagavond worden de ereprij zen uitgereikt (vanaf 19.30 uur) tijdens de feestavond die na afloop van het con cours wordt gehouden. 'Hervormd Weekblad' van de Confes sionele Vereniging Tijdens een toelichting maakte ds Ko revaar woensdag duidelijk dat de con fessionelen via een verenigingsstruc tuur willen werken. Het is niet de be doeling om actief te werken aan het stichten van plaatselijke gemeenten met een confessionele structuur. De stroming wil als vereniging bindend werken binnen het geheel van de Neder landse hervormde kerk en is duidelijk Van onze adverteerders 'De Kampioen' in Vlissingen geopend VLISSINGEN - Na een verbouwing die dertig dagen in beslag nam is woens dag in de Walstraat in Vlissingen de de verlichtings- en cadeaushop 'De Kam pioen' geopend. In de zaak. waar de kleur wit overheerst en een aantal spiegels voor het ruimtelijk effect zorgt, zijn ongeveer zeshonderd ver schillende soorten verlichting onder gebracht. De hangende en staande schemerlam pen en de hanglampen worden direct betrokken van de fabriek, waardoor de tussenhandel wordt uitgeschakeld. Daarnaast heeft 'De Kampioen' het al- leenverkooprecht van de produkten van Pola International in Amsterdam, die de meeste artikelen zelf ontwerpt. Behalve verlichtingsarmaturen en klein materiaal voor de doe-het-zelver op verlichtingsgebied, zijn in 'De Kam pioen' verschillende cadeau-artikelen verkrijgbaar, zoals spiegels, klokken en schilderijen. Een deel van de winkel is ingericht als Snoopyafdeling. waar al lerhande artikelen te vinden zijn met de beeltenis van Snoopy en andere figuren uit de strip 'The Peanuts'. n et zo sterk geprofileerd als bijvoor beeld de in de rechterhoek opererende Gereformeerde Bond Ds Korevaar: ..Het is typerend voor de confessionelen dat zij bewust hervormd zijn en dat ze binnen de kerk met iedereen willen sa men werken met behoud van eigen principes Het laatste mag echter niet tot een boedelscheiding leiden De lief de tot de Nederlands Hervormde Kerk staat voorop". Verdeling Sprekend over de positie van de con fessionelen merkt de predikant op: „Ik heb een hekel aan de verdeling tussen rechts en links. In z'n algemeenheid kan je echter stellen dat de Gerefor meerde Bond rechts van ons staat. Daarna volgen de confessionelen in de positie van rechtsbinnen. Dan komt het grote centrum wat vaak onder de term midden-orthodoxie wordt ver vat. Links bevindt zich tenslotte de af kalvende groep van vrijzinnigen". De confessionelen baseren zich op bij bel en belijdenisgeschriften maar zijn zoals gezegd moeilijker grijpbaar dan bijvoorbeeld de Gereformeerde Bond ..Wij zijn meer een beweginng die het eigen geluid ook buiten kring van ge lijkgezinden wil laten horen. Wanneer ik het geestelijk klimaat binnen de pro vincie bezie zeg ik voluit ja op de vraag of er mogelijkheden zijn voor een con fessionele vereniging. In grote delen van Zeeland is er onder de hervormden een duidelijke binding aan de belijdenis er is dus een voedingsbodem. Aan de andere kant zijn Zeeuwen over het alge meen niet zo strijdvaardig en vinden ze het al gauw goed. De tendens om je niet te snel ergens bij aan te sluiten en je meer te profileren is duidelijk aanwezig. Het gaat echter niet om het aantal maar om de vorming van een organisch kader door de oprichting van een pro vinciale vereniging1' aldus ds Korevaar. De vergadering van 18 februari begint met de oprichting van de verenging en de vorming van een bestuur. Na de lunch spreekt ds C. L. de Rooy uit Zie- rikzee over het onderwerp „Dc onmis bare confessie (temidden van aange vochten Schriftgezag en nieuwe Bij belgetrouwheid)". VORIGE WEEK BEGIN VAN BRAND BIGGEKERKE - Voor de tweede keer binnen een week is brand uitgebroken in een pand aan de Valkenisseweg in Biggekerke. Vorige week donderdag was er sprake van een begin van brand dat snel geblust kon worden. Nu echter ging het pand vrijwel geheel verloren. Twee van de vier appartementen die in de verbouwde boerenschuur waren ge maakt, brandden volledig uit. De brandweer van Biggekerke ontving de melding omstreeks elf uur Omdat sprake was van een uitslaande brand werd onmiddellijk assistentie gevraagd van de korpsen van Koudekerke en Zoutelande Later arriveerde ook nog een wagen van de regionale brandweer. BIJEENKOMST IN STADHUIS MIDDELBURG MIDDELBURG - Omwonenden en ondernemers hebben woensdag in Middel burg kritiek geuit op onderdelen van de plannen die het gemeentebestuur heeft met het Geeregebied. De bezwaren richten zich met name op hoogte en vormge ving van het belastingkantoor, dat volgens de plannen tussen Kalverstraat en Lange Geere moet verrijzen. Bij sommige aanwezigen bestond bovendien de vrees dat het gemeentebestuur onvoldoende rekening houdt met de behoefte aan parkeerruimte in en om het binnenstadsgebied Geere. Bewoners, ondernemers en andere be- Wethouder W. P J Baars verklaarde langhebbenden voerden woensdag de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis overleg met het gemeentebe stuur over het ontwerp-bestemmings- plan Geeregebied. Het grote gat dat daar nu nog gaapt, wordt volgens de plannen in twee fasen opgevuld. De eer ste is de inrichting van het middenge bied (begrensd door Lange en Korte Geere), die bestaat uit winkels, wonin gen erboven en een winkelpassage Op de verdieping zal er tussen de woningen een openbare woontuin moeten komen, die ook als speelmogelijkheid kan die nen voor kinderen uit de omgeving. De tweede fase omvat de bouw van een kantoor voor de rijksbelastingdienst (hoogste onderdeel ongeveer 18 meter), een districtskantoor voor de Amro- bank en woningen. Onder de kantoren zal een tweelagige parkeerkelder wor den gebouwd. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; OUD-VOSSEMEER- De Vossenkuil, 20 uur 'Donderen' eenmansshow van Pe ter Faber; TERNEUZEN - Grote Kerk. 20 uur or gelconcert door Jan Mol: VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis. 20-21.30 uur; uitzending Ra wa. ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur Frans Halsema met The Angel of Hope in 'Is die kruk vrij?': BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur The postman always rings twice. 16 jr.. Roxy II. 20 uur: Escape to victory, a 1 Cinem Actueel 1.20 uur: Sabine. 16 jr.. Cinem' Actueel II. 20 uur. Lady Chat- terley's lover, 16 jr Clnem Actueel III, 20 uur Een moord- verjaardag, 16 jr., GOES - Grand, 20 uur: The postman always rings twice, 16 jr., HULST - De koning van Engeland, 20 uur. Once upon a time in the West, 12 jr.; 20 uur: Avontuurtjes in Tiroler schuur tjes, 16 jr.. 20.15 uur: Endless love, 12 jr.; 20.15 uur: De lusten van Anna, 18 jr.; MIDDELBURG - City 20 uur: Private Benjamin, a 1 VLISSINGEN - Alhambra 1.20 uur: En ter de Ninja. 16 jr.: Alhambra II. 20 uur- The hunter. 12 jr TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans 10-18 uur batiktechnieken van Cocki Acke en weeftechnieken van Marika Vocke (he le maand febr.i: DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-18 uur 'Ganzen in de Zeeuwse delta' en 'Natuur in Zeeland' itot eind april» GOES - Museum 10-12 en 13.30-17 uur 'Kastelen zijn de moeite waard' (t m 13 2); Lunchcafé Stadhuis 9-18 uur', werken van Reynier de Muynck t'm 26 2): HEILLE - Landbouwmuseum 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-12 en 14-17.30 uur ke ramiek van Jackie Bongers en gobelins van Carmen Milhous-Ahrendt t m 5 2). Vleeshal. 13-17 uur: 'Bijzonder gebruik van materiaal, techniek en de kombina- ties' (tm 27/2); De Pruttelpot, 9-18 uur: tekeningen van Sylvia Caljouw; St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel; 'De Witte Swaen'. 11-17.30 uur: werken van diverse kunstenaars itm 13/2). Achter de Houttuinen 42: 'In TWEEEN' PROJEKT VAN Paul en Bert (hele maand febr.); SOUBURG - Bibliotheek. 13 30-17 30 uur; 'Amateur beeldende kunst Zee land' (t/m 19/2); VLISSINGEN - 'Bellamy 19', 10-12.30 en 13.30-17 uur: werken van Ton de Kroon; Galerie Marquis, 13.30-17.30 uur: schil derijen van Walter Nobbe en Hans Koopman (tm 14/2); IJZENDIJKE - Museum 10-12 en 13.30- 7 uur. 'G A Vorsterman vanOijenen J H. van Dale' (tm medio mei»; HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland- Goes, tel 01100- 14444 iook voor milieuklachteiv Zeeuw sch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance' Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251 van 10 00-24 00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dae en nacht bereikbaar woensdagavond dat ook het gemeente bestuur niet zo gelukkig is met de vorm geving van het belastingkantoor zoals die er in de huidige plannen uitziet. Ook de rijksgebouwendienst is volgens hem over het resultaat niet zo te spreken. De wethouder zegde toe er tijdens komen de besprekingen het nodige aan te zul len doen om tot een meer aanvaardbaar geheel te komen. Hij w?s niettemin van mening dat bezwaren tegen het geheel van het belastingkantoor ook niet over trokken moesten worden. „We leven nu in de twintigste eeuw en het is te hopen dat de huidige plannen ook in de éénen twintigste van nut zijn. Behalve naar de historie moeten we ook naar de toe komst kijken aldus de wethouder Parkeerplaatsen Enkele ondernemers spraken de vrees uit dat de geplande parkeerkelder niet zou voldoen aan de toekomstige par- keerbehoefte. In de kelder komen on geveer driehonderd plaatsen, waarvan er zeker honderdtwintig overdag be stemd zijn voor personeel van belas tingkantoor en Amro-bank. Op het ogenblik zijn er ook ongeveer driehon derd plaatsen in het huidige kale ge bied, dus houdt het Geeregebied per saldo minder plaatsen over, zo luidde de kritiek. Bovendien werd er op gewe zen dat de geplande woningen parkeer ruimte vergen, terwijl hetzelfde geldt voor personeel van winkels die in de toekomst in het gebied komen en voor de klanten die de vestigingen zullen trekken. Wethouder Baars antwoordde hierop dat het op het ogenblik in het gebied veel om langparkeerders gaat, terwijl de parkeerkelder meer voor kortpar- keerders is bestemd. Hij wees er ook op dat tijdens koopavonden en op zaterda gen alle driehonderd plaatsen in de kel der voor het publiek beschikbaar zijn, omdat het personeel van de kantoren dan geen beslag legt op parkeerplaat sen. Hij weigerde zich uit te spreken over de verbinding, die er eerder in poli tiek Middelburg is gelegd tussen het stichten van de kelder en het eventueel autovnj-maken van de Markt. Volgens de heer Baars moeten de belangheb benden maar afwachten wat de politie ke partijen hierover zeggen bij de be handeling van het voorstel tot de bouw van de kelder in de gemeenteraad. Wel wilde de wethouder later kwijt dat hij persoonlijk er niet bang voor was dat de koppeling tussen auto-vrije Markt en stichting van de parkeerkelder er uit eindelijk toch niet door zou komen. Zo als bekend maakte de Middelburgse Centrale voor Ondernemers in het Mid den- en Kleinbedrijf (MCO) deze week nog bekend zich met hand en tand te gen de koppeling te zullen verzetten die was uitgerust met een schijnwerper- installatie. Toen de brandweer bij de appartementen aankwam, sloegen de vlammen door het dak en stonden het eerste en derde appartement in lichter laaie. Het dak, dat onder de pannen nog de oorspronkelijke rietbedekking had, brandde van voor tot achter. De brand weer bestreed het vuur met negen stra len en had de brand omstreeks half twaalf onder controle. Hoewel de ap partementen niet verhuurd waren, doorzochten brandweerlieden, voor zien van persluchtmaskers, de nog begaanbare appartementen naar mo gelijke aanwezigen. Er bleek zich me mand in het pand, dat over enige tijd geveild zou worden, te bevinden Gis teravond was nog niet bekend of de ei genaar. de heer De Meijer uit Zoutelan- Bloemschikcursus in het Buut Vlissingen VLISSINGEN - Op maart start In clubhuis 'Het Buut' te Vlissingen een cursus bloemschikken voor volwasse nen. Elly Zijtz geeft 10 lessen, die iedere maandagavond om 20.15 beginnen Brandje in schuurtje in Vlissingen VLISSINGEN - In een schuurtje onder in een flatgebouw op de hoek van de Gogelweg en de Troelstraweg in Vlis singen brak woensdagmorgen brand uit in een stapel papier en karton. Een politiepatrouille trachtte met een brandblusapparaat het vuur te doven Dat luk te niet. De korte tijd later arrive rende brandweer slaagde daar in korte tijd wel in. Waarschijnlijk is de brand aangestoken Fotopuzzeltocht van natuurvrienden VEERE - Het Nederlands instituut voor volksontwikkeling en natuur- vriendenwerk afdeling Goes houdt zon dag 7 fébruan een fotopuzzeltocht in Veere. Belangstellenden voor deze tocht kunnen meegaan, als ze die dag om 13 00 uur aanwezig zijn op het par keerterrein van winkelcentrum 'De Bussel' in Goes. de. tegen brand is verzekerd. De techni sche recherche van de rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Twintig mille buit bij inbraak pand Gemeentewerken in Middelburg MIDDELBURG - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag voor ruim twintigduizend gulden buit gemaakt bij een inbraak in het gebouw van de dienst Gemeentewerken aan de Vlissingsestraat in Middelburg. Door een ruit aan de achterkant van het pand te verbreken, verschaften de in brekers zich toegang tot het gebouw, waaruit zij een aluminium grijze koffer meenamen. De inhoud hiervan bestond uit een filmcamera, een accu-laadappa- raat en twee portofoons. De recherche van de Middelburgse gemeentepolitie onderzoekt de zaak. C oncert voor harp en fluit in Kapel van Sint-Maarten te Hoogelande HOOGELANDE - Fluitist Leendert de Jonge en harpiste Jet Sprenkels geven zondag 7 februari in de Kapel van Sint-' Maarten te Hoogelande een concert voor harp en fluit. Het programma ver meldt vooral werken van componisten uit de romantiek zoals Kiossine, Spohr en Silcher. De aanvang van het concert is 14.30 uur en kaarten zijn voor aan vang van het concert aan de kapel te krijgen. Leendert de Jonge en Jet Sprenkels vormen sinds twee jaar een vast duo. Zij geven regelmatig concerten en speel den onder andere in de Kleine Zaal van het Amsterdamse Concertgebouw. On langs speelden zij in De Suite te Am sterdam de première van de Vier Schet sen voor fluit en harp van de Friese componist Jelle Hogenhuis. tiGi-j - De stichting Zeeuws Coördi natieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming (ZCO) is tegen uitbreiding met 1200 ligplaatsen voor de w atersport in liet Veerse Meer. Een dergelijke toename, opgenomen in het beleids- en beheersplan voor het Veer se Meer. is volgens het ZCO onder meer in strijd met het nieuwe streekplan voor Midden-Zeeland. In dat streek plan is een aanzienlijk mindere groei van het aantal ligplaatsen in het Veer se Meer voorzien. Het coördinatieor- gaan vindt dat het streekplan dé richt lijn behoort te zijn voor de wijze waar op de watersport in het Meer in de toe komst verder uit de voeten kan. De pas:op-de-plaats voor de watersport bepleit hel coordinatieorgaan in een commentaar op het beleids- en beheers plan, dat is gemaakt door de technische adviescommissie Veerse Meer Over het plan als zodanig laat het ZCO zich in gunstige zin uit. wel worden op diverse onderdelen aanmerkingen gemaakt Zo is voor bepaalde gebieden méér aan dacht voor de natuurwaarde -functie gewenst (genoemd worden delen van de Slot van pagina 1) accentverschuiving naar de lagere overheden. De Tweede Kamer debatteert 15 fe bruari met Zeevalking over diens plannen met de veerdiensten. Bitter De Zeeuwse gedeputeerde P. G. van den Bosse izijn collega J. Hoekstra die in feite de PSD in zijn portefeuil le heeft, was niet bereikbaari meent dat het een bittere tegenvaller voor de Zeeuws-Vlamingen zou zijn wan neer de extra verhoging van de ta rieven inderdaad door zou gaan. „We zijn al blij dat de statenleden bereid zijn de jaarlijkse trend te vol gen, maar een extra verhoging zul len ze toch moeilijk kunnen verwer ken", verwacht de heer Van den Bos se. die met spijt constateert, dat Zee land wat de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, elke keer maar weer in de verdediging moet. ..Terwijl wij toch alleen maar een stukje van Nederland een goede ver binding willen geven Het is een moeizame strijd" De gedeputeerde wijst ook nog even op het bedrijfsle- en daarom niet erg gelukkig zal zyn met een extra tariefsverhoging „We zullen dit echt niet'met gekruisde ar men over ons heen laten komen", meent de heer Van den Bosse De suggestie van de minister dat de verhouding rijksbijdragen en tariefs opbrengsten eigenlijk 60:40 zou moe ten zij n i nu 7030is al eens eerder ter sprake geweest De heer Van den Bosse voelt daar weinig voor en wijst in dat verband ook nog even op hel nationale en zelfs internationale ka rakter van de verbinding over de Westerschelde: ..Het is dus bepaaid niet alleen een Zeeuwse kwestie Schotsman-Ruiterplaat en het noorde lijk deel van de Goudplaat). „Meer dan in het plan zal aandacht moeten wor den geschonken aan de verdere ontwik keling en het behoud van de natuur waarde door een gericht beheer", aldus het coordinatieorgaan Andere kanttekeningen die onder meer gemaakt worden zijn: er wordt niet ingegaan op de gevol gen van de plankzeilsport voor natuur gebieden en wel met name voor die ge bieden waar veel vogels voorkomen. er worden ten onrechte geen directe initiatieven aangekondigd voor verbe tering van de waterkwaliteit en -kwan titeit Vooreerst behoort er een vast wa terpeil te komen en moet onderzocht worden wat de mogelijkheden voor doorstroming zijn, mogelijk in combi natie met een open verbinding met de Oosterschelde, ten onrechte wordt uitgegaan van de noodzaak tot bosuitbreiding. Zo'n uit breiding is op enkele punten zelfs in strijd met de natuurwaarde, de ontsluiting van het Veerse Meer is voldoende en soms overdadig Maatre gelen zijn nodig om de verkeersveilig heid en rust te bevorderen: het idee voor een wildbeheersplan wordt niet uitgewerkt. Verduidelijking is op dit stuk van zaken zeer gewenst. Het Zeeuws coordinatieorgaan legt er de nadruk op dat in het beleids- en be heersplan vastgesteld wordt dat het vliegveld Midden-Zeeland overlast veroorzaakt voor recreanten en na tuur. „Geen enkel belang van het re creatieschap Veerse Meer is gediend met de instandhouding van het vlieg veld betoogt het ZCO. „Als er in het beleids- en beheersplan iets moet wor den opgenomen, is het de wenselijk heid van opheffing in verband met de nadelige gevolgen". KANTONRECHTER MIDDELBURG - Op 10 juni van het vo rig jaar was F. E. E. uit Middelburg op de Schuitvlotstraat in Middelburg met haar Mercedes in botsing gekomen met een tegenligger bij het linksafslaan. Daarvoor moest ze zich woensdag ver antwoorden voor de kantonrechter in Middelburg. Volgens de tenlasteleg ging zou zij de bocht naar links te Dauw genomen hebben. Bovendien was toen ook gebleken dat zij geen geldig rijbe wijs bezat, maar alleen een Duits en een internationaal rijbewijs. Mr F. K. Adriaanse, die het verweer voor haar voerde, had bezwaren tegen het pro cesverbaal. omdat de maten die erin voorkwamen onmogelijk konden klop pen. De plaats van de aanrijding was er niet uit vast te stellen. Uit eigen ervaring kon hij zeggen dat men op die plaats bij het afslaan altijd over de as van de weg heen moet. Hij was van mening dat zij de bocht zo ruim als redelijkerwijs mogelijk is had geno men. Officier van justitie van der Reep was het daarmee eens en eiste alleen een boete voor het rijden zonder geldig rijbewijs van 40 gulden. De kantonrech ter vonniste conform de els. De 33-jarige J W H. uit Arnemuiden moest zich verantwoorden voor het feit dat zijn hond vorig jaar april los had gelopen in de bebouwde kom van het dorp. De politie had het dier meegeno men en naar het asiel gebracht H vond dat hem eigenlijk niets te verwijten viel. Hij woont buiten het dorp waar de hond normaal op zijn eigen terrein blijft, maar omdat de natuur nu eenmaal niet te bedwingen is, was hij op zondag ach ter een loops teefje aan gegaan De offi cier achtte hem wel degelij k schuldig en eiste 20 gulden boete. Mr van Solinge sloot zich daarbij aan. „Voor mijn part neemt hij een kaartje naar Bergen op Zoom en gaat hij daar de stad in, dan is dat toch voor uw verantwoording. Als het beest geslachtsdrift heeft dan komt dat voor uw risico.Het vonnis was con form de eis. De 23-jarige J. B. uit Vlissingen had op 21 april j.l. dronken op de Smalle Kade gewandeld. Daarvoor eiste de officier 25 gulden boete. B beklaagde zich dat hij bij die gelegenheid was mishandeld door de politie, maar mr van Solinge zei hem dat hij daarvoor bij hem aan het verkeerde adres was ..Dat moet u bij de politie of bij de officier van justitie aan melden" Dat verklaarde B dan ook te zullen gaan doen. Maar het deed niets af aan de boete voor de "kennelijke staat" 25 gulden Zijn maat. W. de R uit Vlissingen. die op diezelfde dag met hem was wezen stappen, hoorde voor hetzelfde feit ook 25 gulden tegen zich eisen. Volgens de tenlastelegging had hij bij zijn aanhou ding constant gescholden en de open bare orde ernstig geschaad. Ook in zijn geval week mr van Solinge niet van de eis af. In oktober 1980 had de 29-jarige J. K. uit Zoutelande een loods aan de Duinweg verbouwd zonder dat hij daarvoor een bouwvergunning had. De gemeente had hem gesommeerd het aanbouwsel weer af te breken, maar dat zou naar schatting 15 000 gulden moeten gaan kosten en dat zou naar B's zeggen zijn faillissement betekenen. Hij had dan ook een bezwaarschrift ingediend, waarover de Raad van State echter nog geen beslissing genomen heeft De kan tonrechter wilde de zaak aanhouden tot die beslissing er ligt. omdat de straf maat voor hem daarvan afhankelijk is In de zaak tegen M. A. de Z. en A. P. uit Vlissomdat dan alle patiëntenbestan den opnieuingen verklaarde de kan tonrechter zich niet bevoegd. Zij wer den ervan verdacht groenten te heb ben gestolen van een landje langs de spoorlijn in hun woonplaats. De kan tonrechter verwees de zaak naar de po litierechter omdat het feit, dal de man nen met zijn tweeën waren, stroperij onder verzwarende omstandigheden inhoudt, hetgeen als misdrijf te boek staat en niey onder xbevoegdhedenx- vanxde zijn bevoehdheden valt. COLIJNSPLAAT - De aanvoer van vis en garnalen en de gemiddelde prils per kilogram bedroegen over de week van 24 tot en met 30 januari 1982 in de vismijn te Colijnsplaat export garnalen 5281. 10,05, tong 2 16,67, schol 51 2,51. schar 1496 2,25. bot 134 0.74. kabeljauw 743 3,36, wijting 81 2.50, paling 1 5,72. zalm-forel 20 10,50. steenbolk 15 2,36. kuit 9 3.01, diversen 70 VEEMARKT DEN BOSCH - Totaalaanvoer 7168 stuks, waaronder 2510 runderen. 389 graskalveren. 40 vette kalve ren. 2203 nuchtere kalveren. 1217 schapen. 5 lammeren. 56 geiten. 748 slachtvarkens en 1190 slachtrunderen Prijzen in guldens per stuk melk- en kalf- koeien 2450-3250. guiste koelen 1600-1950. kalfvaarzen roodbont 2350-3225 en zw artbont 2100-2675. klamvaarzen 1850-2200. gulste vaarzen 1800-2150, pinken 900-1775. graskal veren 700-1100, nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 210-535 en zwartbont 175- 410, weideschapen 80-170. lammeren 80-170. vette schapen 200-310. vette lammeren 200- 310 Prijzen in guldens per kg geslacht gewicht stieren le kwal. 8,25-8,90, 2e kwal. 7,20-8.25. vaarzen le kwal 7,50-8,50, 2e kwal 6.75-7.50, koeien le kwal. 7.60-8,50.2e kwal 6,95-7.60,3e kwal. 6,65-6.95. worstkoelen 5,30-6,65, dlkbil- len 9,25-13,40, extra boven notering Prijzen in guldens per kg levend gewicht: vet- te kalveren le kwal. 6,65-6,80. 2e kwal. 6,40- 6.65. 3e kwal 6,00-6,40, slachtzeugen le kwal 2.95-3.05,2e kwal. 2,85-2,95,3e kwal. 2,40-2,85. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen), melk- en kalfkoeien gelijk, normaal, geliik: gulste koeien gelijk, normaal, gelijk; graskal veren groter, rustig, gelijk, vette kalveren ge lijk. lui. lager, nuchtere kalveren gelijk, nor maal, hoger, Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 3-2-"82: binye 40 mm opw. apr slot 32.00 openst. pos. apr. 13. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 3-2-'82 bintje 50 mm opw apr laten 41.70 bieden 41 50 slot 41 70. nov laten 25.50. bie den 24 50 slot 25 50: mei laten 43.50 bieden 43 00 slot 43 50. febr laten 37 00: mrt, laten 39.00 slot 39 00; stemming apr kalm. opens: pos mrt. 1. apr. min 10 is gew 2672. nov 68. mei plus 6 is gew. 444. omzet mrt. 1x39 00. ap:. 131. hoogste prijs 42.10. laagste 41.50, laatste zaak 1 x41.70, mei 21hoogste prijs 44,00, laag ste 42.50 laatste zaak 1x43.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5