Werklozen taak in het zoeken steeds meer vrijwilligerswerk Boete voor rijden in auto zonder geldig rijbewijs Kans op basisschool-proef in Sirjansland gestegen HET RESULTAAT VAN EEN UNIEKE SAMENWERKING STAAT NU BIJ ONS IN DE SHOWROOM. DE TRIUMPH ACCLAIM. WISSEL BEVELANDEN Concert Serial en Silly Thing in Kwadendamme Opbrengst KANTONRECHTER MIDDELBURG TRIUMPH ACCLAIM, VANAF FlZ390f Accommodatie nodig voor jeugd Schouwen-Duiveland BINNENKORT UITSLUITSEL ISTA&ZN. St. Joostdijk 41. tel. 01114 1495 00STERLAND V.D. VLIET Venijn Stuartweg 10, tel. 01100-28751 GOES DONDERDAG 4 FEBRUARI 1982 ERVARING VRIJWILLIGERSCENTRALE GOES: GOES - Werklozen zijn de laatste tijd in toenemende mate op zoek naar een taak in het vrijwilligerswerk. Dat is de ervaring die de Vrijwilligerscentrale in Goes de afgelopen maanden heeft opgedaan. In een tijd van toenemende werkloosheid is het steeds moeilijker een betaalde baan te vinden. Menige werkzoekende wil toch zinvol bezig zijn en begeeft zich daarom in het vrij willigerswerk. „Dat gebeurt dan wel met de bedoe ling". vertelt Riet Bartels. leidster van de Vrijwilligerscentrale in Goes, "om, zodra de mogelijkheid zich voordoet, over te stappen naar een betaalde baan. De mensen zien het vrijwilligerswerk als een overbrugging, niet als een oplos sing voor het werkloos zijn. Ze beschou wen het vrijwilligerswerk als een zinvol le activiteit, als een manier van zelfont plooiing. een mogelijkheid om contac ten op te bouwen". De Vrijwilligerscentrale had tot voor kort in de regel te maken met mensen die naast hun bestaande bezigheden ook wel wat vrijwilligerswerk wilden doen. Nu wordt steeds meer gevraagd naar vrijwilligersactiviteiten die gezien kunnen worden als een soort vervan gend werk. De vrijwilligers willen regel matig en vaak overdag aan de slag en er bestaat veel belangstelling voor prakti sche werkzaamheden. Het is niet zonder meer mogelijk dat een werkloze zich bezig gaat houden met vrijwilligerswerk. De sociale verze keringsraad heeft er een aantal richtlij nen voor opgesteld. De achterliggende gedachte daarvan is dat voorkomen moet worden dat iemand met een uitke ring zwart nog iets bijverdient. Thans is het zo dat iemand die af en toe vrijwilli gerswerk doet daar achteraf melding van moet doen. Wanneer het om een project gaat met regelmatige vrijwilli- gerswerkzaamheden moet daarvoor vooraf toestemming worden gevraagd. Riet Bartels is ontevreden over deze gang van zaken. „Het getuigt niet van werkelijkheidszin iemand zijn leven in te laten richten op een spoedige nieuwe baan", meent ze. „Voor veel mensen is werkloosheid een permanente situa tie". Het gaat bij het vrijwilligerswerk - daar wordt bij de Goese centrale nauwgezet op gelet - nooit om taken die eigenlijk in een betaalde baan uit gevoerd zouden moeten worden. Vrij willigers die om dat soort werk komen vragen of instellingen die dergelijke activiteiten komen aanbieden, worden steevast verwezen naar het arbeidsbu reau. Ook werk dat als gevolg van be zuinigingen in de knel komt, wordt af gewezen. De Vrijwilligerscentrale be middelt alleen voor activiteiten die anders niet gedaan zouden worden. Voorbeelden: gastgezinnen die pupil len van zwakzinnigenhuis Den Berg in Goes regelmatig in de huiselijke kring ontvangen of mensen die op bezoek gaan bij cliënten van maatschappelijk werkers omdat die daar zelf niet aan toekomen. „Kwaliteitsverbetering van de hulpverlening", noemt Riet Bartels dat. „Als dergelijke dingen niet gedaan worden is dat geen ramp, maar wel een verarming". Sinds een jaar heeft de Vrijwilligerscen trale een zogenaamde 'Vrij-werk-bank'. een vacature-bank voor vrijwilligers werk. In het kantoor van de Vrijwilli gerscentrale liggen mappen met onge veer 100 vacatures in het vrijwilligers werk. De centrale probeert dat aantal nog uit te breiden door een gerichte werving, waarbij allerlei instellingen opmerkzaam gemaakt worden op de mogelijkheden die de Vrij-werk-bank kan bieden. Ook hier geldt weer als voorwaarde dat het niet mag gaan om, zoals Riet Bartels het noemt, "onbe taald betaald werk". Gevraagd worden onder anderen begeleiders voor een da mesclub in het buurtwerk, medewer kers voor een boekenbezorgdienst. mensen die willen helpen bij de opvang van kinderen die tussen de middag op school blijven, vrijwilligers die buiten landers willen helpen bij het aanleren van de Nederlandse taal en begeleiders voor tandemtochten en excursies van blinden en slechtzienden. KWADENDAMME - Twee Zeeuwse popgroepen treden zaterdag op in 'De Kroon' in Kwadendamme. Dat zijn The Serial' en 'Silly Thing' uit Zuid- Bevcland. The Serial, uit Goes, legt zich toe op de new-wave muziek. Silly Thing houdt al zo'n acht jaar vast aan de blues-rock. De twee groepen zijn ook te beluisteren op de 'Klompop '81' lp van de Pop Vereniging Zeeland. The Serial heeft bovendien vorig jaar een eerste eigen single gemaakt. De groep Silly Thing wil in de maanden maart en april opnames maken om met een plaat in eigen beheer op de markt te komen. Het optreden in Kwadendam me begint zaterdagavond om half ne gen. Silly Thing bestaat uit Peter Kempe (drums), Guus van Steenbergen (sologi taar), Rinus Boudens (gitaar), Piet Louisse (basgitaar) en Jan de Kok (ge luid). In deze samenstelling treedt de groep al ruim zes jaar regelmatig op. Daarvoor was Silly Thing een drie mansformatie. In de loop van het be staan is Silly Thing zich steeds meer gaan toeleggen op eigen composities. Uitgangspunt van de groep blijft de bluesmuziek, vaak omlijst met een rock-and-roll tintje. Serial gaat uit van de new-wave muziek. Het repertoire van de groep bestaat uit eigen composi ties. De band bestaat uit Peter Wessel (gitaar). Karin de Koek (zang). Martin Koster (drums) en Wim Catshoek (bas gitaar). Rob Zwigtman zorgt voor de ge luidstechniek. The Serial trad onlangs op in de Amsterdamse Melkweg voor een volle zaal. Een concert van deze Goese band kenmerkt zich door snelle, ritmische nummers. Peter Wessel en Karin de Koek tekenen voor een groot deel van de Serialcomposities. Polen-collecte Noord-Beveland KORTGENE - Tijdens het afgelopen weekeinde is op alle Noordbevelandse dorpen een inzamelingsactie voor Po len gehouden. De huis-aan-huis uitge voerde geldinzameling leverde ruim 28 mille op. In Colijnsplaat was de op brengst 5.760,-, in Geersdijk 1530,80,in Kamperland 5.720,85, in Kats 2176,-, in Kortgene 4561,81 en in Wissenkerke 4564,-. Op de voor de actie geopende bankre keningen komen nog steeds bedragen binnen. In Colijnsplaat gaven de Neder lands hervormde en de gereformeerde kerk de opbrengst van de Kerstnacht collecte van ongeveer ƒ2000,-. Op de christelijke basisschool haalde men 120,- op en de Colijnsplaatse hervorm de diakonie droeg 500,- bij. De tot op heden verzamelde gelden worden over gemaakt naar de Zeeuwse hulpactie Polen in Vlissingen. Reeds eerder droeg de gereformeerde kerk van Kamper land ongeveer 1500,- voor Polen af. In alle plaatsen werden ook giften in natu re ingezameld. Hierbij was vooral kin derkleren, waaronder splinternieuwe. Voor de gelden worden voornamelijk medicijnen en medische hulpmiddelen, algemeen voedsel en kindervoeding ge kocht. Op 15 februari zal een Zeeuws transport, met daarbij ook de Noordbe- velandse goederen, afreizen. In overleg met het landelijke comité zullen de goe deren worden verzonden naar de steden Gdansk en Gridziadz. Overigens blij ven de bankreke ningen van het comité Noord-Beveland steunt Polen voorlo pig gehandhaafd. MIDDELBURG - Op 10 juni van het vo rig jaar was F. E. E. uit Middelburg op de Schuitvlotstraat in Middelburg met haar Mercedes in botsing gekomen met een tegenligger bij het linksafslaan. Daarvoor moest ze zich woensdag ver antwoorden voor de kantonrechter in Middelburg. Volgens de tenlasteleg ging zou zij de bocht naar links te nauw genomen hebben. Bovendien was toen ook gebleken dat zij geen geldig rijbe wijs bezat, maar alleen een Duits en een internationaal rijbewijs. Mr F. K. Adriaanse, die het verweer voor haar voerde, had bezwaren tegen het pro cesverbaal, omdat de maten die erin voorkwamen onmogelijk konden klop- VOS-cursus in gemeente Kapelle KAPELLE - Deze maand begint in de gemeente Kapelle een VOS-cursus. De ze cursus (VOS is een afkorting van 'vrouwen oriënteren zich in de samen leving") is bestemd voor vrouwen uit Biezelinge, Kapelle, Schore en Wemel- dinge. Thema's zijn: de vrouw als part ner, de vrouw als opvoedster en de vrouw als burgeres. Die thema's kunnen met allerlei onder werpen worden Ingevuld. Twee bege leidsters verzorgen de cursus, die in to taal uit twaalf bijeenkomsten bestaat. De cursus wordt gehouden in het dorp waar de meeste deelneemsters van daan komen. De VOS-werkgroep in de gemeente Kapelle heeft een folder sa mengesteld, waarin onder meer enkele informatie-adressen worden genoemd. pen. De plaats van de aanrijding was er niet uit vast te stellen. Uit eigen ervaring kon hij zeggen dat men op die plaats bij het afslaan altijd over de as van de weg heen moet. Hij was van mening dat zij de bocht zo ruim als redelijkerwijs mogelijk is had geno men. Officier van justitie van der Reep was het daarmee eens en eiste alleen een boete voor het rijden zonder geldig rijbewijs van 40 gulden. De kantonrech ter vonniste conform de eis. P. C. B. uit Kortgene had in maart en april 1980 puin gestort aan de Schapen- dijk in Kortgene om op die manier een dam te verharden. Hoewel hij daarmee in overtreding was, hadden B en W geadviseerd om de puinstorting achter af toch maar goed te keuren, mede om dat B. het geheel later netjes met aarde had afgedekt. De officier eiste ontslag van rechtsvervolging, maar de kanton rechter besloot tot "schuldig zonder toepassing van straf'. Omdat de 27-jarige K. C. H. uit Goes voor zijn chinees restaurant in die plaats een vergunning had aange vraagd en daarin had vermeld dat hij een bedrijfsleider met geldige papieren had aangesteld, wat echter niet het ge val bleek te zijn, moest hij zich verant woorden voor het verstrekken van on juiste gegevens aan de gemeente. De persoon in kwestie is een oude heer die in het bejaardenhuis woont en die zelf verklaard had daar helemaal geen 40 uur te kunnen werken. Van augustus to december 1980 was er dan ook helemaal geen bedrijfsleider geweest. Dat kwam H. te staan op een boete van 200 gulden. De nieuwe Triumph Acclaim is niets meer of minder dan een verbluf fend staaltje van krachtenbundeling. Is de technische samenwerking tussen Engeland en Japan al revolutio nair te noemen, het resultaat van die samenwerking liegt er evenmin om. U kunt dat resultaat dagelijks bij ons in de showroom zien. De Triumph Acclaim met z'n 1335 cc lichtmetalen motor en vijf maal gelagerde krukas, is uitgerust met een uiterst precies functionerende transis torontsteking en dubbele carburateurs. Het behoeft dus geen betoog dat deze Tnumph tot opvallende prestaties in staat is. De topsnelheid is zo'n 155 km/uur en ook met een staande start van 0-100 km/uur in 13,1 seconden, heeft dit staaltje van techniek geen enkel probleem. Deze imposante prestaties gaan wonderwel samen met een zuinig ben zineverbruik. Bij 90 km/uur constant is dit verbruik 1:17,2, bij 120 km/uur constant 1:12,0 en in de stad 1:11,6. Voor het interieur van de Triumph Acclaim heeft men zich geen enkele moeite gespaard. Dat merkt u direct als u er in zit: elektrisch bediende ramen en van bin nenuit verstelbare spiegels horen even vanzelfsprekend bij de HLS als het uit- instrumentarium dat omgeven wordt door een luxueus uitgevoerd dashboard. Niet te vergeten, de vijf versnellingsbak is ook standaard. Trouwens een automatische ver- snelli ngsbak is tegen meerprijs leverbaar. Redenen genoeg om nu een proefrit te komen maken. Triumph Acclaim HL, vanaf f 17.390,- Triumph Acclaim HLS, vanaf f 18.990,- Triumph Acclaim Automaat, vanaf f 19.990,-. Prijzen exd. afleverings- kosten. Prijs- en £0 specificatie-wijzigingen voorbehouden. TRIUMPH PZC streek Schieting Oudelande OUDELANDE - De handboogvereni ging 'Zorgvliet' hield een schieting op de liggende wippen in café Centrum te Oudelande. Er waren 29 schutters aan- Uitslag eerste wip eerste hoofdvogel R. de Meester Sint^ An dries Wemeldinge. tweede hoofdvogel G. Voet, Soranus Heinkenszand eerste ziivogel C. Stouthamer Edele-Hand- boog Oudelande, tweede zij vogel C. Kopmels Doel naar Hoger Wolphaartsdljk. derde zij vo gel J Goetheer Juliana Oudelande, vierde zij vogel bij loting S. de Jonge ADLM Kwaden damme, eerste kal P. Platschorre Zorgvliet Ellewoutsdijk, tweede kal C Jeremiasse Zorgvliet Ellewoutsdijk, derde kal P Pantus Zeelandia Ovezande, vierde kal C Kopmels Doel naar Hoger Wolphaartsdijk, meeste kleine vogels J. Goetheer Juliana Oudelande, zeven stuks. Uitslag tweede wip- de beide hoofdvogels werden geschoten door P. Daal- man ADLM Kwadendamme: eerste zijvogel P. Oostdljk Wlllem-Tell Ovezande, t.weede zijvogel P. Daalman ADLM Kwadendamme, derde zij vogel bij loting J. Goetheer Juliana Oudelande. vierde zij vogel bij loting A. Geen- se Zorgvliet Ellewoutsdijk: eerste kal C. Baas Juliana Oudelande tweede kal C. Kopmels Doel naar Hoger Wolphaartsdijk: derde kal bij loting M. j Verdonk Doel naar Hoger, vierde kal bij loting H. Goetheer Juliana Ou delande, meeste kleine vogels A. v. d. Bulck Eensgezindheid 's-Heerenhoek, zes stuks: de vliegende-vogelprljzen waren voor J. de Baar Wlllem-Tell Ovezande en C. J. Baas Juliana Oudelande. KLEINE KERNENPROJECT In de zaak tegen M. A. de Z. en A. P. uit Vlissomdat dan alle patiëntenbestan den opnieuingen verklaarde de kan tonrechter zich niet bevoegd. Zij wer den ervan verdacht groenten te heb ben gestolen van een landje langs de spoorlijn in hun woonplaats. De kan tonrechter verwees de zaak naar de po litierechter omdat het feit, dat de man nen met zijn tweeën waren, stroperij onder verzwarende omstandigheden inhoudt, hetgeen als misdrijf te boek staat en niey onder xbevoegdhedenx- vanxde zijn bevoehdheden valt. Voetbalvereniging Wolphaartsdijk houdt een bazar WOLPHAARTSDIJK - De voetbalver- eniging Wolfaartsdijk houdt vrijdag 12 en zaterdag 13 februari de jaarlijkse ba-, zar in het dorpshuis te Wolphaartsdijk. Er zijn verscheidene attracties, waaron der het rad van avontuur. Ook zijn er leuke prijzen te winnen bij de wedstrijd, waarbij de plaatselijke middenstand is betrokken. De bazar is geopend op vrijdag- en za terdagavond vanaf zeven uur en op za terdagmiddag vanaf twee uur. Muziekuitvoering en bal bij Concordia inKrabbendijke KRABBENDIJKE - De muziekvereni ging 'Concordia' gaf de jaarlijkse uit voering in het cultureel centrum te Krabbendijke. Voor de pauze was er een optreden van de drumband onder leiding van de heer M. Koeman en de fanfare onder leiding van de heer A. M. van Meel, met tot slot een gezamenlijk optreden met 'Stand-By' van Randy Beek. De heer Van Meel, die tien jaar de dirigeerstok hanteert by Concordia, werd een attentie aangeboden door voorzitter K. van Boven. Na de pauze, waarin de traditionele verloting werd gehouden, bracht de toneelclub uit Baarland het stuk 'Een beeld van een man'. De feestavond werd afgesloten met een bal met medewerking van 'De Apollo's'. KERKWERVE - Het Klcine-kernen- project op Schouwen-Duiveland zal zich de komende maanden gaan rich ten op de groep jongeren tussen de twaalf en zestien jaar. Volgens de re gionale werkgroep van het Schouwse experiment is dat een groep die voor eigen activiteiten nauwelijks in de dorpen terecht kan. Vooral het van de grond krijgen van accommodaties voor deze leeftijdscategorie ziet de re gionale werkgroep als een noodzaak. Een onderzoek naar de mogelijkheden in de verschillende dorpen op Schou wen-Duiveland staat dan ook voor de komende tijd op het programma van het kleine-kernenproject. Dit blijkt uit een onlangs verschenen voortgangs rapport van het experiment. Het in deze tussentijdse nota aange kondigde onderzoek zal zich vooral richten op Brouwershaven. In deze ge meente is al enkele jaren een groep jon geren actief om een eigen ruimte te be machtigen. De regionale werkgroep vindt dat op dit initiatief ingespeeld moet worden. Vanuit het experiment zal bekeken worden hoe de mogelijkhe den liggen om in Brouwershaven een houten gebouwtje voor de twaalf-tot zestienjarigen neer te zetten. Zelfwerk zaamheid van die jongeren om de houtskeletbouw te realiseren acht de werkgroep daarbij gewenst. Ook wordt gedacht aan het inschakelen van jeug dige haanlozen bij dit project. Lukt het om in Brouwershaven iets van de grond te krijgen dan wil de regionale werkgroep dit voorbeeld gebruiken voor soortgelijke initiatieven in de an dere Schouwse dorpen. In de voort gangsnota wordt opgemerkt dat de meeste gemeente-bestuurders op Schouwen weinig raad weten met deze leeftijdsgroep. Wel signaleert de werk groep van het kleine-kernenproject ac tiviteiten voor de oudere jeugd (jeugd- sozen) en voor de groep die jonger is dan twaalf jaar (kinder-vakantieweken). Het op poten zetten van eigen accom modaties en activiteiten voor de jeugd hoeft, naar de mening van de werk groep. geen kostbare aangelegenheid te worden. In deze maand moet een con creet projectplan z'n beslag krijgen. Aandachtpunten Het verslag van de regionale werk groep van het Schouwse project somt nog enkele andere zaken op die aange pakt kunnen worden. Dit jaar wil de werkgroep naast de lopende activitei- Politie Schouwen hield vijf jeugdige inbrekers aan ten ook aandacht besteden aan onder meer het openbaar vervoer, het multi functioneel gebruik van dorpshuizen, de koppeling van gemeentesecretarie aan het rijdende postkantoor, de op richting van een 'dorpenkrant' en to neelopvoeringen in de kleine dorpen. Dreischor zal de eerstkomende tijd wat extra aandacht krijgen in het experi ment. Dit dorp is namelijk minimaal bedeeld met openbaar vervoers-moge- lijkheden. De werkgroep wil onderzoe ken of er een uitbreiding inzit van het aantal ritten die de buurtbus nu onder houdt. Bovendien zal bekeken worden of een koppeling met andersoortig ver voer mogelijk is De nieuwe activiteiten van het kleine- kernenproject komen in een wat ander daglicht te staan omdat het experi ment met een jaar verlengd mag wor den. Dat betekent voor de regionale werkgroep en beroepskracht E. Kleber wat meer armslag om de plannen ge stalte te geven. De afbouw van het pro ject en de overheveling van een aantal taken naar de stichting Samenlevings opbouw Schouwen-Duiveland kan wat naar de toekomst worden verschoven. PvdA Borsele stelt kandidatenlijst voor raadsverkiezing vast HEINKENSZAND - De vaststelling van de kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen is een van de on derwerpen die dinsdag 16 februari aan de orde komen tijdens een vergadering van de afdeling Borsele van de Partij van de Arbeid. Op de agenda staan ver der onder meer de kandidaatstelling voor de eerste kamer en de politieke situatie. De vergadering wordt gehou den in de Stenge te Heinkenszand en begint om 20 uur. Eerste paal nieuw schildersbedrijf in Goes de grond in GOES - Dc eerste paal voor het nieuwe schildersbedrijf Boot en zn uit Kortge ne is woensdag in Goes de grond inge slagen. Het bedrijf verhuist van Kort gene naar Goes in verband met de meer centrale ligging van die plaats. Dat heeft te maken met het feit dat de werkzaamheden van het schildersbe drijf zich uitstrekken van geheel Zee land, tot Zuid-Holland en West-Bra bant. Bij de firma Boot werken onge veer 50 personeelsleden die hun woon plaats verspreid door de provincie Zeeland hebben. De nieuwe gebouwen komen te staan op het industrieterrein aan de Verrijn Stuartweg in de Poel. Het oude pand. aan de Torendijk, is overgegaan naar de gemeente Kortgene die het wil gebrui ken als centrale werkplaats. De firma Boot is een bedrijf dat werkt met moderne materialen en appara tuur en verschillende technieken toe past op een breed terrein. Dat behelst onder meer schilderwerken, utiliteits- werken, renovatieprojecten en indus triële projecten. Het bedrijf bestaat sinds 1930. In de loop der jaren zijn op drachten uitgevoerd voor particulie ren, gemeenten, het rijk, ondernemin gen, woningbouwcorporaties en be- 'ZIERIKZEE - De rijkspolitie op Schouwen heeft zondag vijf jongens aangehouden, die zich verdacht had den opgehouden in Nieuwerkerk. Tij dens het verhoor bekenden zij zeven inbraken op Schouwen te hebben ge pleegd (voornamelijk in Nieuwerkerk en omgeving) en voorts inbraken in Roosendaal en Steenbergen. Zondagmiddag werd de politie op de hoogte gebracht van de aanwezigheid van de jongelui in Nieuwerkerk. Het vijftal ging er in een auto vandoor, hoe wel nog geen van hen de leeftijd had bereikt die vereist is voor het besturen van een motorvoertuig. De politie zette heerders van gebouwen, de achtervolging in, maar pas bij Mid- delharnis slaagde de verkeerspolitie er in de auto klem te rijden. De vijf jongens werden overgebracht naar Zierikzee, waar ze voor nader verhoor werden vastgehouden. Drie jongens bleken af komstig uit Nieuwegein. M. J. (14). L. D. (14) en N. D. (13), en twee uit Bennekom, M. D. (15) en R. N. (16). Ze bekenden verschillende inbraken te hebben ge pleegd, maar de buit was gering: 175,-. Het was hen uitsluitend om geld te doen. Twee jongens werden woensdag op vrije voeten gesteld, de drie anderen mogen vandaag (donderdag) naar huis. Bijeenkomst van VARA-afdeling de Bevelanden GOES - De VARA-afdeling de Bevelan den vergadert maandag 15 februari in gebouw 'De Legerdiek' in Goes. Ieder een die lid is van de VARA en op de Bevelanden woont kan op deze avond meepraten. Er wordt onder meer ge sproken over de inhoud van de VARA- programma's die op de radio en televi sie verschijnen. De vergadering begint om 20.00 uur. KERKWERVE - De kans dat ook het Schouwse Sirjansland een basisschool experiment krijgt lijkt wat toegenomen. Binnenkort verwacht de regionale' werkgroep van het kleine-kernenproject Schouwen-Duiveland uitsluitsel van het ministerie van onderwijs en wetenschappen over het al dan niet beginnen met zo'n schoolexperiment. Onlangs kwam van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (erm) wel de mededeling dat een extra kracht voor ondersteunende werkzaamheden in Sirjansland mag worden aangetrokken. Dit gebeurt dan in het kader van een werkverruimende maatregel. De regionale werkgroep van het Schouwse kleine-kernenproject heeft al een bedrag van 150.000 gulden gereserveerd voor de aanstelling van een derde leerkracht voor de dan te vor men openbare basisschool Sirjansland. Uw british leyland dealer BEKENDMAKING De burgemeester van Middenschouwen maakt bekend, dat met ingang van 5 februari 1982 voor een ieder ter gemeentesecretarie te Scharendijke, gedurende een maand, ter inzage zal liggen het bestemmingsplan Scharendijke, gedeelte 'Jeugd soos' met toelichting en voorschriften. Dit bestemmingsplan is door de gemeenteraad vastgesteld op 26 januari 1982. Bezwaren kunnen gedurende bovengenoemd-3 termijn van een maand schriftelijk worden inge diend bij gedeputeerde staten van Zeeland. Deze bevoegdheid bestaat slechts voor hen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend Scharendijke, 28 januari 1982 De burgemeester voornoemd, W den Boer Momenteel heeft Sirjansland één open bare lagere school met ruim twintig leerlingen. Aan de school geven twee leerkrachten les. Komt de onderwijsin stelling In aanmerking voor een experi ment (vooruitlopend op de afkondiging Uitslagen Goese zaalvoetbalcompetitie GOES - In de zaalvoetbalcompetitie heeft PV-AKF nog steeds de leiding, dankzij een overwinning op Kloetinge 2. Door de overwinningen op Princen Sport en SW zal Goes eerste klas blij ven voetballen. 's-Heer Arendskerke staat op de tweede plaats door een over winning op PTT. Stand eerste klas: PV-AKF 14-22; "s- Heer Arendskerke 14-19; Princen Sp 14- 17; Schelde Int 14-16; SSV 14-16; Kats 12-14; Kloetinge 2 14-13; W Goes 14-10; Kloetinge 113-8; PTT 13-3. Stand twee de klas Bakk André 13-21; VVGP13-21; Bussel Boys 14-20; Lew. Boys 14-13; F1 Fossen 12-12; Int Scaldis 14-11; FC Be velanden 13-10; SSV 2 13-9; Combinatie NS 12-8; Gem Goes 12-5. Stand derde klas: Parbo Boys 13-26; Colijnsplaatse Boys 13-21; Wegenwacht 12-16; Keur- dienst 14-15; WGP 212-13; PTT213-12; Bussel Boys 13-9; Kloetinge 314-8; SSV 3 14-8; Van Riesen 14-5. van de wet op het basisonderwijs in 1985) zullen drie onderwijskrachten en een ondersteunende beroepskracht no dig zijn. Het kleine-kernenproject op Schou wen-Duiveland levert de financiële middelen voor de benoeming van de derde leerkracht (120.000 gulden). Der tigduizend gulden komt van het project voor de begeleiding die het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) zal bijdragen indien het basisschool-ex periment kan doorgaan. Het ministerie van onderwijs en weten schappen moet ook toestemming ge ven voor het geldbedrag dat vanuit het kleine-kernenproject naar het school experiment in Sirjansland toevloeit. Gaat alles door dan krijgt ook Sirjans land een school voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Een dergelijk experi ment is op Schouwen al aan de gang ui Serooskerke, Brouwershaven en Zon- nemaire. Interkerkelijke dienst Kapelle KAPELLE - Zondagmiddag wordt er in de gereformeerde kerk te Kapelle een interkerkelijke dienst gehouden, waar in aandacht geschonken zal worden aan de gehandicapten. Deze dienst werd voorbereid door de werkgroep kerk en samenleving Voor ganger is ds. W. B, Harleman uit Hans- weert. De dienst begint om 16.00 uur. Na af loop is er gelegenheid voor gezamenlijk koffiedrinken en nabespreking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 26