Confessionele Vereniging afdeling in Zeeland Bij nieuwe dubbeldekker extra tariefsverhoging 'Afgebrande jeugdherberg in Axel moet herbouwd worden' SCHOLENGEMEENSCHAP IN OOSTBURG OP DE PLANKEN 'Eureka' polst verenigingen over verhuizing naar de oude school Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek Raad Hontenisse akkoord met uitbreiding camping marktberichten 1 «DONDERDAG 4 FEBRUARI 1982 OPRICHTINGS VERGADERING IN MIDDELBURG ^JDDELBURG De landelijke 'Confessionele Vereniging' binnen de Nederland se hervormde kerk heeft plannen om in Zeeland een provinciale vereniging op te j richten. Een propagandacommissïe heeft een oprichtingsvergadering voorbe- jjeid die donderdag 18 februari vanaf 10.45 uur in het kerkelijk centrum 'De Hoeksteen' aan de Rosenburglaan in Middelburg wordt gehouden. de bijna 120 jaar opererende Confessio nele Vereniging. Het wordt volgens hem dan ook tijd dat hier verandering in komt. Hoofddoel van het plan om in de provincie een vereniging op te rich ten is. zo vertelde de predikant woens dag, de mogelijkheden tot bezinning en studie in confessioneel licht te bevorde ren. Dit in de vorm van bijvoorbeeld studiebijeenkomsten. Daarnaast kan een provinciale vereniging dienst doen bij het bevorderen van contact tussen de leden van de hervormde kerk die de confessionele richting zijn toegedaan. Tenslotte zal geprobeerd worden om het aantal leden uit te breiden en meer lezers te krijgen voor het landelijke 'Hervormd Weekblad' van de Confes sionele Vereniging Tijdens een toelichting maakte ds Ko- revaar woensdag duidelijk dat de con fessionelen via een verenigingsstruc tuur willen werken. Het is niet de be doeling om actief te werken aan het stichten van plaatselijke gemeenten 'Promotie-avond' van het Meerminnefeest in Waterlandkerkje WATERLANDKERKJE - Het driekop pige comité 'Meerminnefeest' in Wa terlandkerkje is al weer druk bezig met de voorbereidingen van het grote, driedaagse feest dat dit jaar op 4,5 en 6 juni wordt gehouden. Als opwarmer wordt op vrijdag 19 februari in het dorpshuis een 'promotie-avond' ge houden. Dan vindt de verkiezing plaats van 'Miss Trekker-Trek'. Het uitverkoren meisje zal een domineren de rol spelen bij de 'Trekker-trek'-wed- strijden, waarbij dit jaar hoogstens dertig tractoren mogen deelnemen. Kandidaten voor de tractorwedstrijd kunnen zich vrijdag 19 februari aanmel den. Kandidates voor de miss-verkie- zmg dienen contact op te nemen met de heer J. Pijcke, lid van het comité 'Meer minnefeest'. De promotie-avond begint met een vertoning van filmopnamen die tijdens het feest vorig jaar werden gemaakt, De organisatie is intussen al een eind rond met de voorbereidingen van het feest. Op het programma staan egn 'Meerminneloop'. een rommel markt. de trekker-trek-wedstrijd en de meerminnekoers. Zaterdag 5 juni ko men bovendien enkele bekende arties ten naar Waterlandkerkje: Henk Wijn gaard. als hoofdattractie, en tijdens het bal Benny Neijman. Ria Valk, Saskia en Serge en het orkest Bluesette. Volgens ds L. Korevaar, predikant in liddelburg en representant van de infessionele stroming, is Zeeland een itte vlek op de kaart voor wat betreft achtsporters uit Terneuzen werden tweede in Oostende OOSTENDE - Een team van zeven Ter- neuzense krachtsporters is het afgelo pen weekeinde in het Belgische Oosten de tweede geworden in een wedstrijd, diedoorde plaatselijke krachtsportver eniging 'Oostende' werd gehouden. Oostend e zei f een van de sterkste clubs van Belgié) werd eerste, Terneuzen tweede en Bredene derde. Terneuzen had slechts een achterstand van 40 kilo gram op Oostende. De zeven Terneu- ïense krachtsporters brachten over de drie onderdelen- dead-lift, kniebuigen en bankdrukken. de volgende totalen op het scorebord. Eans Wullems imiddengewicht) 435 kg, S;aak Elenbaas (middengewicht) 467,5 kg, Gilt-er. Hamelink (middengewicht) 440 kg. Joop de Haan ihalfzwaargewicht) 445 kg, Ko Houz 1100 kg-klasse) 425 kg, Albert Harms 100kg-klasse 1642,5 kg en Harry Stenten 110 Ikg-klassei 570 kg Albert Harms verbeterde op het onderdeel dead-lift zijn persoonlijke record met 2,5 kg (232,5 kg tegen 230 kg.). J. M. Hamelink eerste op voorlopige kandidatenlijst van PvdA in Terneuzen TERNEUZEN - J. M. Hamelink, de hui dige fractievoorzitter van de PvdA in de raad van Terneuzen, voert ook de intwerp-kandidatenlijst voor de ko llende raadsverkiezingen aan. )e volgorde is verder- 2 drs A. J Relcveld nomenteel wethouder van onderwijs c.a 3 ie vrouw J den Hartigh-Leunis (raadslid). 4 f van Walraven (raadslid). 5 P J Remijnsen raadslid). 6 mevrouw A. E, Stahl-Hemelsoet. S de Footer. 8 JJ van de Velde (raadslid), 9 j.F G. Klein Hesselink (raadslid), 10 A. van lerZwan, 11 A.J.R Rlsseeuw, 12 A. J.Bruin, 3L.F J Meijer, 14 mevrouw J. J.Dees-Bent- chap Knook, 15 F J. Kolijn, 16 mevrouw C de Groot-De Zeeuw. 17 mevrouw A. W. S. anBaarle-Tatenhove. 18 A. F Soomers, 19 J. 0ppe,20 J. S J. Hogendoorn,21 J. G. Vrolijk )e definitieve vaststelling komt woens- lag 17 februari aan de orde op een he loten ledenvergadering in hotel Rot- erdam in Terneuzen. Aanvang: 20.00 forumdiscussie in Waterlandkerkje 1ATERLANDKERKJE - De dorps- aad van Waterlandkerkje houdt vrij- ag 12 februari een forumdiscussie de vraag, hoe een kleine kern als 'aterlandkerkje past in een groter - emeenteli jk - geheel. Die vraag wordt oorgelegd aan burgemeester C. T. pijkerboer, en vertegenwoordigers de CDA-, PvdA-, WD-, en D en T- fracties. wm'Oi forumleden zullen eerst een korte inleiding houden over dit onderwerp Jaarna kunnen de aanwezigen reage ren en discussiëren. De discussie maakt ieel uit van de algemene jaarvergade- ing van de dorpsraad in Waterland kerkje op vrijdag 12 februari vanaf 20.00 lur in het dorpshuis Jln het jaarverslag spreekt de dorpsraad zich positief uit over 1981. „Een aantal problemen zijn onder de aandacht ge- JanK bracht", zegt het verslag. Daarin wordt bovendien geconstateerd dat de kon takten met de gemeente 'oppervlakki ger' zijn geworden, iets wat de dorps raad betreurt met een confessionele structuur. De stroming wil als vereniging bindend werken binnen het geheel van de Neder landse hervormde kerk en is duidelijk n'et zo sterk geprofileerd als bijvoor beeld de in de rechterhoek opererende Gereformeerde Bond. Ds Korevaar: „Het is typerend voor de confessionelen dat zij bewust hervormd zijn en dat ze binnen de kerk met iedereen willen sa men werken met behoud van eigen principes. Het laatste mag echter met tot een boedelscheiding leiden De lief de tot de Nederlands Hervormde Kerk staat voorop". Verdeling Sprekend over de positie van de con fessionelen merkt de predikant op: „Ik heb een hekel aan de verdeling tussen rechts en links. In z'n algemeenheid kan je echter stellen dat de Gerefor meerde Bond rechts van ons staat. Daarna volgen de confessionelen in de positie van rechtsbinnen. Dan komt het grote centrum wat vaak onder de term midden-orthodoxie wordt ver vat. Links bevindt zich tenslotte de af kalvende groep van vrijzinnigen". De confessionelen baseren zich op bij bel en belijdenisgeschriften maar zijn zoals gezegd moeilijker grijpbaar dan bijvoorbeeld de Gereformeerde Bond. .Wfj zijn meer een bewegmng die het eigen geluid ook buiten kring van ge lijkgezinden wil laten horen. Wanneer ik het geestelijk klimaat binnen de pro vincie bezie zeg ik voluit ja op de vraag of er mogelijkheden zijn voor een con fessionele vereniging. In grote delen van Zeeland is er onder de hervormden een duidelijke binding aan de belijdenis er is dus een voedingsbodem. Aan de andere kant zijn Zeeuwen over het alge meen niet zo strijdvaardig en vinden ze het al gauw goed. De tendens om je niet te snel ergens bij aan te sluiten en je meer te profileren is duidelijk aanwezig. Het gaat echter niet om.het aantal maar om de vorming van een organisch kader door de oprichting van een pro vinciale vereniging" aldus ds Korevaar. De vergadering van 18 februari begint met de oprichting van de verenging en de vorming van een bestuur. Na de lunch spreekt ds C. L. de Rooy uit Zie- rikzec over het onderwerp „De onmis bare confessie (temidden van aange vochten Schriftgezag en nieuwe Bij belgetrouwheid)". OW pi. IC 2 B Ah COli a.PAl CHTi DE VOGELHENGSTDIJK KLOOSTERZANDE - De gemeente raad van Hontenisse heeft woensdag in een ijltempo vergaderd. De veertien punten omvattende agenda was er in een mum van tijd door. Ook was er flink wat belangstelling. Op de publie ke tribune moesten er stoelen worden bijgezet. Vele Hengstdijkenaren wa ren naar het gemeentehuis in Kloostcr- zande gekomen in verband met de be handeling van de uitbreiding van cam ping 'De Vogel' in Hengstdijk. De raadsleden hadden nauwelijks moeite met dit b en w-voorstel, dat, zoals ge meld, medewerking van de gemeente aan de uitbreiding inhoudt. Enkele inwoners van Hengstdijk kwa- MDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa, 2r OUD-VOSSEMEER- De Vossenkuil, 20 uur 'Donderen' eenmansshow van Pe ter Faber; TERNEUZEN - Grote Kerk, 20 uur: or gelconcert door Jan Mol, 25 VLISSINGEN - Bethesda-St -Joseph- aekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra wa, ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur Frans Halsema met The Angel of Hope in Is die kruk vrij?'; BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: The postman always rings twice. 16 jr.: Roxy n. 20 uur: Escape to victory, a J.; Cinem' Actueel 1,20 uur Sabine, 16 jr Cinem' Actueel II. 20 uur: Lady Chat- terley's lover, 16 jr.: Cinem' Actueel III, 20 uur Een moord- jveijaardag, 16 jr., GOES - Grand. 20 uur: The postman always rings twice, 16 jr.; HULST - De koning van Engeland, 20 uur: Once upon a time in the West, 12 jr.; 20 uur: Avontuurtjes in Tiroler schuur tjes, 16 jr.; 20.15 uur: Endless love, 12 jr.; 20.15 uur: De lusten van Anna, 18 jr.; MIDDELBURG - City 20 uur: Private Benjamin, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: En- terdeNirya, 16 Jr., Paler Alhambra II, 20 uur: The hunter, 12 jr. 120 zij T 2 2 TENTOONSTELLINGEN ONi: AXEL - Galerie Bellemans 10-18 uur: 2 w batiktechnieken van Cocki Acke en weeftechnieken van Marika Vocke (he- 5 yg It maand febr Rtfi DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu- seum.10-18 uur: 'Ganzen in de Zeeuwse en 'Natuur in Zeeland' (tot eind april), GOES - Museum 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kastelen zijn de moeite waard' (t'm 13' 2): Lunchcafé Stadhuis 9-18 uur', werken van Reynier de Muynck (t/m 26/ 2): HEILLE - Landbouwmuseum 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-12 en 14-17.30 uur. ke ramiek van Jackie Bongers en gobelins van Carmen Milhous-AhrendKt m 5/2): Vleeshal. 13-17 uur: 'Bijzonder gebruik van materiaal, techmek en de kombina- ties' (t/m 27 2). DePruttelpot,9-18uur tekeningen van Sylvia Caljouw. St.-Janstraat 41. 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel: 'De Witte Swaen'. 11-17.30 uur: werken van diverse kunstenaars itm 13'2). Achter de Houttuinen 42: 'In TWEEEN' PROJEKT VAN Paul en Bert (hele maand febr.i: SOUBURG - Bibliotheek, 13.30-17.30 uur: 'Amateur beeldende kunst Zee land' (t/m 19/2); VLISSINGEN - 'Bellamy 19', 10-12.30 en 13.30-17 uur: werken van Ton de Kroon; Galerie Marquis, 13.30-17.30 uur: schil derijen van Walter Nobbe en Hans Koopman (t/m 14/2); IJZEND1JKE - Museum 10-12 en 13.30- 7 uur: 'G A. Vorsterman van Oijen en J. H. van Dale' (t/m medio meii. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01300- 14444 look voor mllieuklachtenv Zeeuwsch-VInanderen - Alarmnummer 01150-12200 i brandweer en ambulance' Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24.00 uui Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar men een paar weken geleden tegen dit voorstel in het geweer. Zij vroegen toen de raadsleden niet in te stemmen met het voorstel omdat door de uitbreiding achter de Plevierstraat de privacy van de bewoners zou worden aangetast. Volgens een eerste schets zou de cam ping aan de tuinen van particulieren gaan grenzen. In feite is de raad nu ak koord gegaan met een begin van de voorbereidingen van de herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan Buitengebied. Het omstreden stukje grond heeft nu nog een agrarische be stemming. Over de uitbreidingsplan nen zal te zijner tijd een hoorzitting worden gehouden, waarop een ieder die dat maar wil zijn bezwaren kenbaar kan maken. Dan is het ook mogelijk tegen de voorgestelde gang van zaken be zwaar aan te tekene. Zowel J. E. M. Joossen (lijst Bruggeman) als L. Mang- nus (eigen lijst) vonden dat met een flin ke groenstrook de privacy van de bewo ners gewaarborgd zou zijn. De gemeenteraad toonde zich verder tevreden met de aankoop van een stuk grond achter het Hof te Zandeplein voor de aanleg van een wandelbos. Bur gemeester mr M. Somers zei dat voor het herstel van waardevolle bomen in het gebiedje subsidie van het ministerie van CRM te verwachten viel. De raad ging akkoord met de nieuwe vent- en standplaatsenverordening, de delega tie van de bevoegdheid aan b en w wat betreft de verkoop en verhuur van woonwagens en de nieuwe bijdrage per leerling aan het lager onderwijs. Een beeld van de opvoering van 'De Parvenu' van Molière. Leerlingen en leraren St. Eloy als acteurs OOSTBURG - Leerlingen en leraren van de Oostburgse scholengemeenschap St Eloy hebben voor het vierde achtereenvolgende jaar een toneelvoorstelling in el kaar gezet. Ditmaal heeft men twee blijspelen op het programma genomende leerlingen spelen een stuk van Jan Naaykens, de Fanfarella of 'Er gebeurde hier nooit iets' en de Ieraren hebben gekozen voor 'De Parvenu' van Mnliere. De regie is in handen van de leraar Nederlands. Eric. Wijffels. Woensdagmiddag gingen de twee stukken in première. Het publiek bestond uit leerlingen van de Er volgen nog drie voorstellingen- donderdag avond voor het personeel, bestuur en andere genodig den. vrijdagmiddag voor de West-Zeeuws-Vlaamse be jaarden en "s avonds voor de ouders van de leerlingen DRINGEND BEROEP OP NJHC Bijeenkomst soos voor alleenstaanden Clinge CLINGE - De Soos voor Alleenstaan den uit Clinge houdt zaterdag de maan delijkse feestavond in zaal De Trouba dour. Naast de mogelijkheid tot dansen zal er weer een loterij worden gehouden. De toegang is voor iedereen van 28 jaar en ouder. De aanvang is om 20.00 uur. AXEL - De plaatselijke begeleidings commissie jeugdherberg 'Blije Haghe' in Axel gaat. daarin bijgestaan door een kleine tien verenigingen en instel lingen, een dringend beroep doen op de Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC) de enkele weken geleden afge brande jeugdherberg in Axel te her bouwen. In een brief aan de NJHC, die vandaag (donderdag) de deur uitgaat, voert de commissie de volstrekt unie ke ruiter- en zwcefvliegkampen die vanuit 'Bleije Haghe' plaatsvinden als één van de hoofdargumenten aan. Behalve de brief aan de Jeugdherberg- centrale wordt vandaag via de telex ook druk uitgeoefend op de leden van de Tweede Kamer de investeringssub sidie van 1,35 miljoen gulden aan de NJHC niet uit de begroting van het mi nisterie van CRM te schrappen. Als die subsidie vervalt, is de kans erg groot dat de provincie Zeeland niet alleen de jeugdherberg in Axel verliest, maar ook Afdeling Hulst van Jeugd Rode Kruis begint Polen-actie HULST - De afdeling Hulst van het Jeugd Rode Kruis is begonnen met een actie onder de kleuters en leerlingen van lagere scholen in Hulst voor de kinderziekenhuizen in Polen. Dit ge beurt in de vorm van een kleurwed- strijd. Alle kinderen van kleuter- en lagere scholen krijgen nog voor het weekeinde via hun school oen kleur plaat. De bedoeling is dat deze met minstens een gulden ingekleurd wordt ingeleverd. Er zijn verschillende prij zen beschikbaar. De actie, die tot en met 19 februari loopt, is landelijk. Elke afdeling van het Jeugd Rode Kruis in Nederland bepaalt zelf op welke wijze zij actie wil voeren. In Hulst zijn alle scholen benaderd, II kleuter- en 10 la gere scholen. Het Rode Kruis heeft inmiddels een in ventarisatie gemaakt van de grootste nood, waarvan wordt verwacht dat die van langere duur zal zijn. Er is gebleken dat de kindertehuizen en kinderzieken huizen groot gebrek hebben aan medi cijnen, voeding en de meest elementai re verzorgingsartikelen. Behalve medi cijnen, melkpoeder en babyvoeding zijn er volgens het Jeugd Rode Kruis maandelijks in Polen zestigduizend ba byverzorgingspakketten nodig. De waarde van zo'n pakket bedraagt onge veer 65 gulden Er wordt echter uitslui ten geld ingezameld die in Vlissingen. De CRM-begroting is vanaf dinsdag in behandeling bij de Tweede Kamer Nog belangrijker dan die subsidie is. vinden de verenigingen en instellin gen die gisteravond in het stadhuis in Axel over de toekomst van 'Bleije Hag he' vergaderden, om be stuur en direc tie van de NJHC te overtuigen de jeugdherberg in Axel te herbouwen. In dat kader werd ook het plan geopperd PvdA en VVD actief bij verkiezing 'Drie Ambachten' AXEL - De verkiezingen voor het nieu we waterschap 'De Drie Ambachten' in de Kanaalzóne krijgen bij de huishou delijke vervuilers het karakter van een 'krachtmeting' tussen PvdA en WD. In alle drie de waterschapsdis tricten kunnen de ingelanden woens dag 14 april kiezen uit 3 kandidatenlij sten. Daarbij zijn er met de namen van bekende PvdA- en VVD-raads- en be stuursleden uit Terneuzen, Sas van Gent en Axel. Derde mogelijkheid is een 'gemengde lijst'. Daarop staan kandidaten van uit eenlopende herkomst. De lijsten werden woensdagmiddag in geleverd bij waarnemend dijkgraaf drs R. C. E. Barbé. Voor de categorieën 'ongebouwd', ge bouwd' en 'industriële vervuilers' werd slechts één lijst per district- gepresen teerd. om de Jeugdherbergcentrale zelf een (bou wiplan aan te bieden. „Als wij niet met een plan komen aandragen, kun nen we de herberg wel vergeten". Daarbij werd voorzichtig gedacht aan herbouw als werkloosheidsproject. Een jeugdherberg in Axel is ook belang rijk als stopplaats op de doorgangsrou te naar het Belgische achterland. Dat belang wordt nog eens extra onder streept als de jeugdherberg in Vlissin gen zou verdwijnen. Verder werden nog argumenten genoemd als economisch en sociaal belang en de ligging van Axel in de onmiddellijke nabijheid van cul tuursteden als Gent. Antwerpen en Brugge. Overigens valt een beslissing over de herbouw van de jeugdherberg in Axel op korte termijn niet te verwachten. De NJHC is op dit moment in felle strijd gewikkeld met de verzekeringsmaat schappij. 'Bleije Haghe' was voor een miljoen gulden verzekerd. In elk geval, wethouder P. Apers bena drukte dat gisteren, zal de NJHC geen besluit nemen zonder voorafgaande ruggespraak met b en w van Axel en de plaatselijke begeleidingscommissie. Vriendschappelijke voetbalwedstrijd BRESKENS - Donderdagavond speelt het eerste team van Breskens een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen het eerste team van Sluis. De wedstrijd wordt gespeeld op het sport complex 'Baersande' te Breskens. De aanvang is half acht. VEEMARKT DEN BOSCH - Totaalaanvoer 7168 stuks, waaronder 2510 runderen. 389 graskalveren. 40 vette kalve ren. 2203 nuchtere kalveren, 1217 schapen. 5 lammeren, 56 geiten. 748 slachtvarkens en 1190 slachtrunderen. Prijzen in guldens per stuk. melk- en kalf- koeien 2450-3250, gulste koeien 1800-1950, kalfvaarzenroodbont2350-3225en zwartbont 2100-2675, klamvaarzen 1850-2200, gulste vaarzen 1800-2150. pinken 900-1775, graskal veren 700-1100. nuchtere kalveren voor fok en mestenj roodbont 210-535 en zwartbont 175- 410, weideschapen 80-170, lammeren 80-170. vette schapen 200-310, vette lammeren 200- 310 Prijzen in guldens per kg geslacht gewicht stieren le kwal. 8,25-8,90. 2e kwaJ. 7.20-8,25. vaarzen le kwal. 7.50-8.50, 2e kwal. 6.75-7.50. koelen le kwal 7.60-8,50.2e kwal. 6.95-7.60.3e kwal. 6,65-6.95. worstkoelen 5.30-6,65. dikbli- len 9.25-13.40. extra boven notering Prijzen in guldens per kg levend gewicht' vet te kalveren le kwal 6,65-6.80. 2e kwal. 6.40- 6,65.3ekwal. 6.00-6.40. slachtzeugen le kwal 2,95-3.05.2e kwal. 2,85-2.95.3e kwaL 2.40-2.85 Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen), melk- en kalfkoeien gelijk, normaal, gelijk, guiste koeien gelijk, normaal, gelijk, graskal veren groter, rustig, gelijk; vette kalveren ge lijk, lui, lager; nuchtere kalveren gelijk, nor maal, hoger; schapen en lammeren groter, normaal, hoger, slachtvee gelijk, vlot. hoger, stieren lager; slachtzeugen gelijk, traag, la ger. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 3-2-'82: bintje 40 mm opw. apr. slot 32.00. openst. pos. apr 13. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 3-2- 82 bintje 50 mm opw. apr laten 41.70 bieden 41.50 slot 41 70. nov. laten 25 50. bie den 24.50 slot 25.50. mei laten 43 50 bieden 43.00 slot 43.50. febr. laten 37 00. mrt. laten 39.00 slot 39.00; stemming apr. kalm.openst pos. mrt. 1; apr. mm 10 is gew. 2672, nov. 68. meiplus6isgew 444. omzet mrt 1x39.00" apr 131 hoogste prijs 42 10, laagste 41 50. laatste zaak 1x41.70. mei 21. hoogste prijs 44.00. laag ste 42.50; laatste zaak 1 x43 50 Aeroclub in Axel schafte nieuw zweefvliegtuig aan AXEL - De Eerste Zeeuws-Vlaamse Aeroclub in Axel heeft er een nieuwe aanwinst bij. De zweefvliegclub schaf te zich een tweezïtszweefvliegtuig aan. Het toestel, waarvoor twee jaar is ge spaard, werd onlangs afgeleverd. Het vliegtuig, dat 75.000 gulden heeft ge kost. werd geheel betaald uit eigen middelen. Bij de opening van het vlieg- seizoen, omstreeks eind maart, zal de zweefvlieger feestelijk ten doop wor den gehouden. De Axelse zweefvliegclub. die vijftig le den telt, bezit na deze aankoop acht toestellen. Het nieuwe vliegtuig, dat een lengte heeft van acht meter en een spanwijdte van 15 meter, is een vrij nieuw type, vervaardigd uit kunststof. Er zijn er nu nog maar twee van in Ne derland. Het is de AKS 21, die in Duits land is gemaakt. Volgens het bestuurs lid Karei Kok heeft dit type zweefvlieg tuig een zeer goede reputatie. „Eén van onze leden heeft er bij een andere ver eniging reeds in gevlogen en volgens hem heeft het toestel bijzonder fijne vliegeigenschappenzei hij. Tegelijk met het toestel is er ook een aanhanger aangeschaft. De Eerste Zeeuws-Vlaamse Aeroclub heeft een ei gen hangar en kantine in het gebied Smidsschorre bij Axel. Momenteel wordt er niet gevlogen. Het seizoen be gint weer zaterdag 20 maart. Tennisclub in Vogelwaarde hield ledenvergadering VOGELWAARDE - De tennisclub 'Vo gelvlucht' uit Vogelwaarde hield zater dagavond 30 januari haar jaarlijkse le denvergadering in het clubgebouw Voorzitter Y. de Vilder zag zich wegens tijdgebrek genoodzaakt zijn voorzitter schap te beëindigen J. van Dam. J. Strobbe en mevrouw R Vonk-Picavet komen aJs nieuwe bestuursleden in het bestuur. De heer A. de Schepper werd met algemene stemmen gekozen tot de nieuwe voorzitter. ZOLDER DE KA UTER IN NIEUW-NAMEN GEVAARLIJK NIEUW-NAMEN - De jeugdgroep 'Eu reka' gaat actie ondernemen tegen de slechte toestand waarin de zolder van het gemeenschapscentrum 'De Kautcr' in Nieuw-Namen verkeert. 'Eureka' is één van de verenigingen, die op de zol der zijn gehuisvest. De jeugdgroep wil graag een ander onderkomen en heeft daarvoor de oude school in'Nieuw-Na- men op het oog. Dat wil 'Eureka' niet alleen voor zichzelf, maar ook voor de overige verenigingen die op de zolder zijn ondergebracht. (Slot van pagina 1) accentverschuiving naar de lagere overheden. De Tweede Kamer debatteert 15 fe bruari met Zeevalking over diens plannen met de veerdiensten. Bitter De Zeeuwse gedeputeerde P. G. van den Bosse (zijn collega J. Hoekstra die in feite de PSD in zijn portefeuil le heeft, was niet bereikbaar) meent dat het een bittere tegenvaller voor de Zeeuws-Vlamingen zou zijn wan neer de extra verhoging van de ta rieven inderdaad door zou gaan. „We zijn al blij dat de statenleden bereid zijn de jaarlijkse trend te vol gen, maar een extra verhoging zul len ze toch moeilijk kunnen verwer ken". verwacht de heer Van den Bos se, die met spijt constateert, dat Zee land wat de verbinding met Zeeuwsch-Vlaandercn betreft, elke keer maar weer in de verdediging moet. ..Terwijl wij toch alleen maar een stukje van Nederland een goede ver binding willen geven Het is een moeizame strijdDe gedeputeerde wijst ook nog even op het bedrijfsle ven, uau li vu Wv.i Ui au JUUClliJIv libCIO en daarom niet erg gelukkig zal zijn met een extra tariefsverhoging. „We zullen dit echt niet met gekruisde ar men over ons heen laten -komen", meent de heer Van den Bosse. De suggestie van de minister dat de vérhouding rijksbijdragen en tariefs opbrengsten eigenlijk 60 40 zou moe ten zijn i nu 7030), is al eens eerder ter sprake geweest De heer Van den Bosse voeit daar weinig voor en wijst in dat verband ook nog even op het nationale en zelfs Internationale ka rakter van de verbinding over de Westerschelde: „Het is dus bepaald niet alleen een Zeeuwse kwestie' Half december zijn alle verenigingen in Nieuw-Namen aangeschreven met de vraag of zij iets voelen voor het idee de oude school voor dit doel in gebruik te nemen. Volgens 'Eureka' is de situatie op de zolder van 'De Kauter' momen teel van dien aard dat daar redelijker wijs geen bijeenkomsten en andere ac tiviteiten meer mogen worden gehou den. want er zijn in die ruimte verschil lende plaatsen waar niet meer gelopen kan worden De kans bestaat volgens 'Eureka' daar door de vloer te zakken ..Een situatie, die niet te aanvaarden is", vindt de jeugdgroep. Op een schrij ven aan de gemeente Hulst en de stich ting 'De Kauter' over deze problemen, is volgens 'Eureka' geen reactie geko men Of de zolder moet worden opge knapt. of de oude school ter beschik king gesteld, vindt 'Eureka' De werk groep voelt eigenlijk het meest voor het laatste. Andere voorzieningen De stichting 'De Kauter' heeft inmid dels al laten weten af te zien van verbe tering van de zolder. Voor de verbete ring hiervan heeft de gemeente Hulst weliswaar reeds 13.000 gulden vrijge maakt, maar de Stichting ziet dit geld liever besteed aan andere voorzienin gen. 'De Kauter' denkt daarbij aan to neelvoorzieningen voor een bedrag van 6500 gulden, aparte kleedruimten voor jongens en meisjes (dat zou ruim 2700 gulden gaan kosten) en voorzie ningen voor de zaalsporten voor een bedrag van 2500 gulden. Voor verbete ring van de zolder zou de stichting be hoorlijk te kort komen aan de 13.000 gulden. Volgens voorzitter H. Vereau- teren zou de verbouwing 60.000 gulden gaan kosten. De stichting heeft nu goe de hoop dat de gemeente dit bedrag beschikbaar stelt. Met dat geld wil 'De Kauter' nu uitbreiden op de begane grond. De vergadering van nurexa waarvoor alle verenigingen, die voor het idee be langstelling hebben, zijn uitgenodigd, wordt maandag 15 februari gehouden op ae zolder van 'De Kauter' in Nieuw- Namen. Aanvang 20 00 uur. Tijdens de bijeenkomst worden besproken de toe stand van de zolder, de huisvestings problemen van de verenigingen, de toe stand van de oude school en de moge lijkheden voor gebruik en de wijze waarop actie moet worden gevoerd Gewonden bij botsingen Zaamslag en in Terneuzen ZAAMSLAG - De fietser F. B. uit Zaamslag liep dinsdagmiddag een on derbeenbreuk op toen hij op de Ter- neuzensestraat in zijn woonplaats werd aangereden door de automobilist P. N. van D. uit Oostburg. De Oostbur ger kwam uit een uitrit en zag de fiet ser over het hoofd. De motorrijder J R uit Breskens werd met een gebroken sleutelbeen opgeno men in het Temeuzense Julianazieken- huis. nadat hij dinsdagavond op de kruising van Binnenvaartweg en Sche- pendijk in Terneuzen was aangereden door de auto van R B uit het Belgische Zelzate. De bestuurder wilde, rijdend over de Schependijk, linksaf de Binnenvaart weg inslaan, toen hij werd Ingehaald door de motor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 23