Inkomen landbouwers blijft achter bij overige sectoren 'Verzet met alle middelen tegen autovrije Markt' Tal van activiteiten tijdens viering Middelburgse carnaval Afwikkeling ontslag personeel 'Diepvries Breskens' begonnen G. Willeboordseuit Vlissingen veertig jaar bij Aholdconcern marktberichten PZC/streek Dit jaar minder hengstenshows MINISTER DE KONING IN KOUDEKERKE: Distnetmanager J. van Putte speldt de jubilaris G. Wiüeboordse de gouden A hold- speld op. GOUDEN SPELD EN LEGPENNING WOENSDAG 3 FEBRUARI 1S82 KOUDEKERKE - „De landbouw lijkt de enige sector van het Nederlandse bedrijfsleven die gunstig afsteekt ten opzichte van de ontwikkelingen in het algemeen. De landbouw heeft een rede lijk goed jaar achter de rug, al is het gestelde doel, het bereiken van een vergelijkbaar inkomen voor dc boe ren, nog niet verwezenlijkt". Dat zei drs J. de Koning, minister van land bouw en visserij dinsdagavond tijdens een bijeenkomst van de CDA-afdeling Valkenisse in de gereformeerde kerk in Koudekerke. De minister benadrukte dat de landbouwproduktie niet 'zon der brokken te maken' kan worden uit gebreid, maar maakte wat dat betreft een uitzondering voor de zuivelpro- duktie. In die sector achtte de minister een lichte stijging van de produktie verantwoord en zelfs gewenst. Drs De Koning sprak voor ongeveer 75 belangstellenden over het beleid van het huidige kabinet, maar stond ook uitvoerig stil bij hetgeen zich in de jaren voor de totstandkoming van het kabi net afspeelde. Hij schetste in het kort hoe de huidige economische situatie in Nederland was ontstaan en gaf. al even kort, weer wat hij zag als de juiste oplos sing voor de problemen: „Winst omzet ten in arbeidsplaatsen is niet ineens mogelijk. Wat moet gebeuren, en dat hebben ook Zijlstra en Duisenberg be nadrukt, is dat eerst de rendementen van de bedrijven verbeteren, zodat de ondernemers kunnen investeren. Dan pas zullen arbeidsplaatsen ontstaan". De bewindsman noemde aantasting van de sociale zekerheden 'onvermijde lijk', waarbij hij aantekende dat wel het raamwerk van de zekerheden behou den moet blijven. Volgens de heer De Koning heeft de Ne derlandse landbouw een redelijk goed jaar achter de rug, hetgeen enerzijds te danken zou zijn aan het goede weer en anderzijds aan de goede markt voor de landbouwprodukten. De positie van de landbouwer is ten opzichte van drie jaar geleden iets verbeterd, maar nog niet terug op het peil van 1976, aldus de minister. „Het doel dat ons voor ogen staat is een vergelijkbaar inkomen voor de boer Dienstenbond FNV sprak in Vlissingen over ziekengeld VLISSINGEN - In een kaderbijeen komst van de Dienstenbond FNV in ge bouw 't Anker te Vlissingen heeft dis trictsbestuurder J. van den Brink dins dagavond een inleiding gehouden over de ziekengeldkwestie. De heer Van den Brink ging in de eerste plaats in op de inhoud van de kabinetsvoorstellen en zette vervolgens uiteen waarom de FNV zich zo sterk tegen de aangekon digde maatregelen verzet, waarbij principiële en materiële overwegin gen een rol spelen. De districtsbestuur der kwam tot de conclusie dat het hier een 'ordinaire loonmaatregel over de ruggen van zieke werknemers' betreft De heer Van den Brink vreesde dat de maatregelen het begin van het einde betekenen en dat men op den duur zal terugkeren naar de 6-daagse werkweek, naar kortere vakanties en dergelijke. Hij vond dan ook dat er acties ontwik keld moeten worden. Er is al een eerste pamfletten-actie geweest, waarmee meer dan 12.000 handtekeningen zijn verzameld van mensen die het met het standpunt van de FNV eens zijn. In het gehele land werden dinsdagavond ka dervergaderingen gehouden om over verdere acties te overleggen. Zaterdag 13 februari worden er verspreid over het gehele land grote FNV-bijeenkomsten gehouden, die tot de uiteindelijke ac ties moeten leiden. In Zeeland worden die bijeenkomsten gehouden in de Prins van Oranje te Goes en in hotel Rotterdam te Temeuzen en beginnen om 10.00 uur. Het ligt, volgens districts bestuurder Van den Brink, in de bedoe ling om tot aan de parlementaire be sluitvorming acties te voeren. COLIJNSPLAAT-Bejaardenhuis Rus toord, 8.30-10 uur: uitzending Nomen Nescio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 20-22 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Parcival. 14.30 uur: 'Dat zul je wel zien', poppenspel door Saartje Joppe. Schouwburg, 20 uur: Peter Faber met eenmansshow 'Wonderen'. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 14 uur: Pipo en de piraten van toen, a.l.; 20 uur: Enter the Nipja, 12 Jr. Roxy II 14 en 20 uur: De vier vuisten hebben de tropenkolder, a.l. Cinem'Acueel 120 uur: Escape to victo ry, a.l. Cinem'Actueel n 14 en 20 uur: Joep Me loen. a.l. Cinem'Actueel m 20 uur: Een moord- veijaardag, 16 jaar. GOES - Grand, 20 uur: Joep Meloen, a.l. MIDDELBURG - City, 20 uur: Charlot- te, 12 jaar. VLISSINGEN-Alhambra 120 uur: Stil crazy, a.l. Alhambra n 20 uur: La Terrazza, 16 jaar (in samenwerking met ZVU). TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: Batik- en weeftechnieken van Cocki Acke en Marika Vocke, tot maart. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Ganzen in de Zeeuwse Delta' en 'Natuur in Zeeland', tot eind april. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kastelen zijn de moeite waard' tot 14 februari. Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: werken Reynler de Muynck tot 27 februari. met dat van arbeiders in de overige sec toren. In '76 was dat doel bijna bereikt. We zaten toen op 90 procent, maar door allerlei oorzaken is het inkomen van de boer weer gezakt tot ongeveer 60 pro cent van een vergelijkbaar inkomen". Als één van de oorzaken noemde de heer De Koning de snel stijgende kos ten (ongeveer 20 procent per jaar) in het landbouwbedrijf. De prijzen die de overheid voor de produkten kan garan deren zijn volgens hem afhankelijk van de middelen die binnen de Europese ge meenschap beschikbaar zijn. „De grens is wat dat betreft bereikt, hoger kunnen we niet. De prijsvoorstellen zoals die ons voor ogen staan, een gemiddelde stijging van 9 procent, betekent dat de Nederlandse boer maar nauwelijks de kostenstijging kan dekken. Van inlo pen van een achterstand is helemaal geen sprake". Verkaveling Tenslotte ging de minister in op de her- verkavel ing van landbouwgronden. Doordat de Stichting Beheer Land bouwgronden over minder geld be schikt, verloopt de verkaveling in een langzamer tempo dan was voorzien. Video-cursus voor jeugdwerkers op Walcheren MIDDELBURG - De Provinciale Her vormde Jeugd Raad (PJHR) en de Mid delburgse Christelijke Jeugd Organen (MCJO) organiseren in samenwerking met de landelijke Hervormde Jeugd Raad een video-cursus in het pand Kromme Weele 18 in Middelburg. De cursus wordt 3,10 en 17 februari ge houden. Ze is bedoeld voor vrijwillige medewerktstjers binnen het jeugd- en jongerenwerk op Walcheren. Geduren de de cursus worden de deelnemers ver trouwd gemaakt met video (opname-) apparatuur en de mogelijkheden ervan binnen het jeugd- en jongerenwerk. Aan de orde komt verder video als me dium, kritisch televisie leren kijken en het gebruik van video-apparatuur.Er kunnen geen nieuwe deelnemers meer worden aangemeld. De organisatie denkt eraan om eventueel een vervolg cursus te organiseren. Hengelwedstrijd HSV 'Vlissingen' VLISSINGEN - Aan de eerste hengel wedstrijd van het seizoen voor het club kampioenschap van de hengelsportver eniging Vlissingen namen 133 henge laars deel. Zij vingen samen 387 vissen. Het gewicht van de 181 bovenmaatse vissen bedroeg 20,4 kg. De eerste 10 prijswinnaars zijn: 1S. Wissenkerke 875 gr., 2 H. P Ruben 866 gr, 3 K. Gesink 760 gr., 4 D. Davidse 718 gr, 5 L. Hendrikse 588 gr., 6 J. J. Davidse 561 gr., 7 H. v. Kuijk 625 gr.. 8 G. M. Boucherie 572 gr.. 9 R. H. Cuje 537 gr., 10 mvr C. Rouw 518 gr. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12, 14-17.30 en 19- 21.30 uur: Keramiek van Jackie Bon- gers en gobelins van Carmen Milhous- Ahrendt, tot 5 februari. Vleeshal. 13-17 uur: 'Bijzonder gebruik van materiaal, techniek en de combina ties', tot 28 februari. De Pruttelpot, 9-18 uur: tekeningen van Sylvia Caljouw. Galerie De Witte Swaen. 11-17.30 uur: werken diverse kunstenaars, tot 14 fe bruari. Achter de Houttuinen 42: 'In tweeën', project van Paul en Bert. SOUBURG - Bibliotheek, 13.30-17.30 en 18-20 uur: 'Amateur Beeldende Kunst Zeeland', tot 19 februari. VLISSINGEN - Bellamy 19. museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: tekeningen van Ton de Kroon tot 5 februari. Galerie Marquis, 13.30-17 30 uur: schil derijen van Walter Nobbe en Hans Koopman tot 15 februari. WATERLANDKERKJE - In den Ko ning, 11-21 uur. penseelschetsen van Adriaan geluk tot 2 maart. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'G. A. Vosterman van Oijen en J. H. van Dale' tot medio mei. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-VIaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance» Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Ook de toenemende hoeveelheid be zwaarschriften die tegen onderdelen van de herverkaveling worden inge diend betekent volgens de minister een vertragende factor. De heer De Koning zei te zullen naijveren dat de SBL lang, of veel. in de markt kan blijven zodat de herverkaveling, zij het op wat langere termijn, kan worden uitgevoerd. Een medewerker van de SBL-Zeeland deel de tijdens de bijeenkomst mee dat de voorbereidingen voor de herverkave ling op Walcheren inmiddels zijn afge sloten. Hij zei echter te vrezen dat het toch nog een moeizaam proces zal wor den dat zeker niet binnen tien jaar zal zijn afgerond VLISSINGEN - De heer G. Willeboord- se uit Vlissingen is dinsdag tijdens een receptie in de kantine van de Vlis- singse vestiging van de Miro, onder scheiden met de gouden Aholdspeld. De onderscheiding werd hem uitge reikt door districtsmanager J. van Put ten wegens veertig jaar trouwe dienst. Bovendien kreeg de heer Willeboordse een getuigschrift met legpenning van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel voor zijn inzet en trouw die hij de veertig jaar bij het Aholdconcern heeft getoond. De jubilaris begon zijn loopbaan bij een Albert Heijn-filiaal in Middelburg, waar hij onder meer belast was met de bezor ging. Verder was hij werkzaam in ver schillende filialen in Vlissingen en Mid delburg en is nu belast met de prijscon trole bij Miro. De heer Van Putten ging in zijn toespraak onder meer in op de veranderingen in de bedrijfsvoering die de heer Willeboordse heeft meege maakt: „U begon in een tijd dat AH als werkgever nog zuiniger was dan de Zeeuwen, maar toch noemt u de oor- Vlissings bedrijf zet Rijnberg Temeuzen voort TERNEUZEN - De kantoormachine- handcl Lijnbach B.V. uit Vlissingen zet Ri jnberg's Handels Bureau uit Temeu zen. dat met ingang van 1 februari is geliquideerd, voort. Drie van de acht personeelsleden van de Temeuzense handel m kantoorma chines en -benodigdheden zijn bi) Lijn bach in dienst getreden. Het Vlissingse bedrijf zal alle mondelin ge en schriftelijk afspraken, die met Rijnberg zijn gemaakt, overnemen. Lijnbach houdt ook de zaak in de Noordstraat aan. Dat gebeurt onder de naam 'Lijnbach B.Vvoorheen Rijn- berg's Handelsbureau'. MIDDELBURG - De Markt in Middel burg moet niet autovrij worden ge maakt in ruil voor de totstandkoming van de parkeerkelder in het Geere-ge- bied. Het gehele bedrijfsleven zal zich hiertegen met alle middelen verzetten. Zo luidt de opstelling van de 'Middel burgse centrale van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf in het dinsdag gepubliceerde werkverslag over 1981. In de ondernemerscentrale, kortweg MCO, zijn de christelijke (COV) en de algemene (KNOV) ondernemersorgani saties vertegenwoordigd en de winke- liersverengmgen in de binnenstad van Middelburg De gemeenteraad nam 23 oktober 1978 de principebeslissing om in het Geere-gebied een parkeerkelder te stichten. Volgens de huidige plannen gaat het om een voorziening voor onge veer driehonderd auto's. Meer dan hon derd plaatsen worden overigens inge ruimd voor de voertuigen van het per soneel van de geplande AmRo-bank en het belastingkantoor ADVERTENTIE 5 generaties vakmanschap waarborgen u kwaliteit en deskundige service logsjaren een moeilijke maar boeiende tijd. Later, in 1953, kreeg u te maken met de watersnoodramp. Dat beteken de voor u het opnieuw opstarten van de goederenvoorziening. Aan het eind van de jaren zestig kwam weer een ander aspect om de hoek- de ombouw tot zelf bediening", aldus de heer Van Putten, die daaraan toevoegde dat de heer Wil leboordse ('een stille, maar harde werker') met name die laatste ontwik keling met gemengde gevoelens heeft gevolgd. „Het werd u allemaal te groot, maar toch heeft u zich altijd ingezet voor ons bedrijf, ook toen het Miro werd". Getuigschrift Districts-personeelsfunctionaris J. van der Torren overhandigde de heer Willeboordse na een korte toespraak de gouden legpenning en bijbehorend MIDDELBURG - Het carnaval in Mid delburg begint zoals gebruikelijk met de Lach-in, een carnavalsrevue die ge heel door eigen leden van de organise rende wijk vereniging Zuid wordt ge bracht. Evenals voorgaande jaren krij gen de ouderen en bejaarden de gele genheid om de première bij te wonen. Deze eerste opvoering wordt aanstaan de vrijdag gehouden in het Zuiderba ken. Vanaf 19.30 uur krijgen de bezoe kers een gevarieerd programma met sketches, muziek, zang en dans voorge schoteld. Ook Prins Willem den eerste - die aan zijn tweede ambtstermijn is De PvdA-fractie stemde drie jaar gele den tegen omdat het college van b en w geen datum wilde noemen voor het au tovrij maken van de Markt. De fractie wilde het autovrij maken hiervan kop pelen aan de beslissing over de kelder. Inmiddels heeft de PvdA zijn opstelling echter enigszins gewijzigd In het pro gramma voor de gemeenteraadsverkie zingen in juni dit jaar staat. „Indien er een parkeerkelder in het Geeregebied komt dienen Markt en Plein 1940 (ge deeltelijk) vrij van parkerende auto's te worden gemaaktVolgens afdelings voorzitter N. Oskam dinsdag houdt de ze formulering voor de fractie meer vrij heid van handelen en ruimte in. Afwijzing Dc ondememerscentrale MCO komt tot afwijzing van de koppeling par keerkelder en Markt omdat zij van me ning is dat de parkeerkelder gezien moet worden als vervanging van de be staande parkeerplaatsen in het gat dat nu nog in het Geeregebied bestaat. BRESKENS-Mr H. de Mul.de curator in het 'Diepvries'-faillissement, neemt vandaag (woensdag) contact op met de industriebond FNV, de bedrijfsvereni ging en het arbeidsbureau om te pra ten over het ontslag van de ruim 180 werknemers en de betalingen van de salarissen. Dinsdag had de curator een eerste, oriënterend gesprek met de di rectie van het failliete bedrijf. Er zijn voorzieningen getroffen om ervoor te zorgen dat de resterende voorraden in gekoelde cellen kunnen blijven. De voorraad is volgens de curator nog aanzienlijk. Er zal tevens een techni cus in dienst van het bedrijf blijven om het machinepark op peil te houden. Een deel van het personeel van 'Diep vries Breskens' werd vandaag ingelicht over het faillissement en de gevolgen getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Han del. „Dit getuigschrift is een eerbewijs voor al die jaren dat u uw beste krach ten heeft gegeven", aldus de heer Van der Torren. De zestigjarige heer Willeboordse maakte er tijdens de reep tie, die werd bijgewoond door een groot aantal colle ga's en familieleden, geen geheim van dat hij nu eigenlijk wel zo snel mogelijk met vervroegd pensioen vm. Hoewel hij de eerste 45 jaar van zijn leven nooit ziek is geweest, zoals hij benadrukte, laat de gezondheid hem nu een beetje in de steek. Dat is ook de reden dat zijn collega's de heer Willeboordse al enige tijd moeten missen. Behalve de onder scheidingen kreeg de jubilaris een ko peren ketel met bloemstuk namens het personeel en een enveloppe met inhoud namens de Miro. begonnen - en de raad van elf zal bij de première aanwezig zijn. In het voor programma treden de kris-kras-krab- bel dancers en de T-birds op. Zaterdagmiddag is, eveneens in het Zuiderbaken, de kinder-Lach-in. Tij dens dit matinee wordt ook de jeugd prins of jeugdprinses gekozen. Het kin- dergebeuren begint om 14.00 uur. Za terdagavond is in dezelfde zaal de grote Lach-inshow. Dit grootse camavalsfes- tijn begint om 20.11 uur. Feestelij ke kle ding is gewenst. Iedereen, ook niet-le- den van de wijkvereniging kunnen de Lach-in bezoeken. Na afloop van het re- In het verslag van de MCO wordt verder positief geoordeeld over de plannen die projectontwikkelaar De Waal had voor het stichten van een winkelpassage tus sen Lange Delft en Gravenstraat (via het Zusterplein). Niettemin is de cen trale het ermee eens dat voorrang is ge geven (door het gemeentebestuuraan de invulling van het Geeregebied. Tenslotte wordt gepleit voor een snelle totstandkoming van een rondweg om Middelburg. B en w wordt verzocht de belangen van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf goed in het oog te houden. „Het soms gehonoreerde verzet van groepen wijk- of straatbewo ners tegen bepaalde voorstellen van het college van b en w houden meestal be perkingen in, of verleggen de verkeers druk naar elders, waar hetzelfde ver haal dan opnieuw begint. Hierin kun nen de belangen van het midden- en kleinbedrijf worden vergeten aldus het werkverslag over de verkeersaspec- ten. daarvan door FNV-bestuurder Peter Koning. In een moskee ln Gent sprak hij met de Turkse vrouwen, die bij de fileerafdeling van 'Diepvries Breskens' werkzaam waren. Er is nog enige ondui delijkheid over de toekenning van een werkloosheidsuitkering aan de Turkse vrouwen in Gent. Volgens chef W. Jo- ziasse van het GAK in Goes lopen de vrouwen misschien de uitkering mis, omdat ze steeds in Nederland hebben gewerkt. De wet schrijft volgens hem voor. dat Belgische ingezetenen min stens één dag in dat land moeten heb ben gewerkt om voor een uitkering in aanmerking te komen De ruim 80 Turkse vrouwen in Gent kunnen volgens een woordvoerder van de rijksdienst voor arbeidsvoorziening in Gent wél een uitkering krijgen „Ze hebben normale toegang tot de werk- Aardappeltennijnmarkt Rotterdam Datum 2 febr bintje 40 opw. slot april 32,00. Openstaande posities april 13. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Datum 2 febr bintje 50 mm opw laten april 41,00, november 25,50, mei 43,50, bieden april 40,50, november 24,50, mei 42,50, slot april 40,00:. november 25,50, mei 42,50 Stemming april goedprijshoudend, november mei vast. Openstaande posities april -18 wordt 2682. november 68, mei plus 8 wordt 438. Omzet apnl hoogste prijs 40.90, laagste prijs 39,30, laatste zaken 5x40.90 Mei hoogste pnjs: 42.00. laagste prijs 41,00, laatste zaken: 2x42.00 Dag: mei 34. april 185 VEEMARKT LEIDEN LEIDEN - Totaalaanvoer 3697 stuks (week- aanvoer 5112», waaronder 100 slachtrunde- ren. 247 gebruiksvee, 27 graskalveren. 2407 nuchtere kalveren. 582 varkens. 9 biggen, 269 schapen en lammeren. 56 bokken en geiten. Prijzen in guldens per kg: stieren le kwal. 8.70-9.20.2e kwal. 8,05-8,65. vaarzen le kwaL 7,50-8,50, 2e kwal. 6.85-7,45, koeien le kwal. 7,50-8,45, 2e kwal. 7,15-7,50 en 3e kwal. 6,70- 7,10, worstkoelen 5,90-7,00, extra kwal. dikbil- len 9,40-13,50, nuchtere slachtkalveren 1,25- 2,00, slachtzeugen 3,15-3,25. Prijzen in guldens per stuk: melk- en kalf- koeien 1800-3000. vare koeien 1300-2600, pin ken 1050-1850. graskalveren 700-1050. nuch tere kalveren voor fok en mesterl] roodbont 350-525 en zwartbont 200-400, biggen 110-120. schapen 225-310, lammeren 220-300, geiten 20-100. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen, kalf- en melkkoeien, vare koeien, vaarzen en pinken en graskalveren matig - redelijk - stabiel; nuchtere kalveren ruim - redelijk - stabiel, varkens redelijk - re delijk - iets lager; lopers en biggen matig - matig - iets lager; schapen en lammeren ma tig - vlot - stabiel; gelten matig - redelijk - stabiel. Coöperatieve Tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van dinsdag 2 februari 1982 Aardappelen Bintje gr 22-30 bo 32-37 dr 12- 16; Koopm. blauw gr 49-51 dr 22. Appelen: Golden Delicious n 8090117.8085114,7580 104, 70/80 103-113,7075 112, 6570 69-92,60/70 88-90, 60/85 70-84,50/60 42; Jonathan n 70/80 121, 65/70 120, 60/6ce 83, 55/00 49; Winston II 55/60 49-50, Goudreinette II 75/85 191, 70/75 161,65/70138. Peren- St Remy 80/90115,70/80 123.65'70 124.6065 105. D du Cornice n 70-80 163-176 Groenten: sla 2022 38-42,202134-42, 19,20 41-45. 1012 18. prei 31-115: breekpeen 9-28; rode kool A 13-40, B 11-14; boerenkool 63-121; savoole kool 40-71, witte kool 32-41; uien bonk 27-32, grote 12-25; bosselderij 68; selderij kg 437-467knolselderij 10-20; spul ten All 114-166, Bn 55-91, CH 41, BCII 40, DII 120-176, geschoond AI 297, witlof AH 139-192, BI 157. BH 130-138, ABH 131-163, afw. 81-117, stek 120. vueprogramma zorgt een dweilorkest voor een muzikaal vervolg waarbij vol op gelegenheid is om te dansen en te hossen. De carnavalsrevue wordt ook in de ver pleeginrichtingen Vijvervreugd en Der Boede gebracht. Dinsdag 9 februari brengen de camavalvierende Zuiderlingen een bezoek aan Der Boede en vrijdag 12 februari is de gymzaal van Vijvervreugd weer het domem van prins Willen en zijn gevolg. Voor de tieners van Middelburg en om streken is er zaterdag 13 februari een tienercamavalsdisco in het Zuiderba ken, Voor de fraaist uitgedoste bezoe kers zijn er dan enkele prijzen te win nen. De disco begint om 20.00 uur. Intocht Zaterdag 20 februari komt prins Wil lem den eerste met zijn gevolg officieel aan op het station in Middelburg. Met de trein van 11.11 uur arriveert het ge zelschap op het eerste perron. Opge wacht door zijn onderdanen en enkele muziekgezelschappen gaat het dan door de tunnel naar de Buitenrust straat in Dauwendaele. Daar voegt de prins zich met zijn gevolg bij de daar opgestelde praalwagens, om vanaf 11.30 uur zijn intocht door de wijk te houden. Bijna alle straten van de Ma- gistraatwijk zullen door de optocht worden bezocht. De tocht wordt ont bonden bij het winkelcentrum Welsin- ge, na de gebruikelijke ceremonieën, proclamaties en de uitreiking van de prijzen aan de beste deelnemers aan de intocht. In het Zuiderbaken, dat in de cama- valstijd is omgedoopt tot Blussershol, wordt die zaterdagmiddag een kinder carnaval gehouden, dat om 14.00 uur begint Kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar kunnen hieraan deelnemen. Voor de grote Maneblussers is er zater dagavond 20 februari in het Blussershol een groot carnavalsbal. Vanaf 20.11 uur zullen enkele orkesten de dansende me nigte in beweging houden tot in de klei ne uurtjes. Dit grote carnavalsbal is te vens de afsluiting van het uitgebreide camavalsgebeuren in Middelburg- Zuid. loosheidsuitkeringen. De Turkse vrou wen worden gewoon beschouwd als grensarbeiders", zei dinsdag de werk loosheidsinspecteur R. Daveynevan de rijksdienst voor de arbeidsvoorziening in het gewest Gent. De vraag, of ze al of niet in België werkzaam zijn geweest, is volgens hem helemaal niet aan de orde. evenmin als de nationaliteit van de vrouwen. Volgens curator De Mul ls er nu nog weinig te zeggen over eventuele voort- zetting van het bedrijf. Dat moet in de komende weken blijken „Ik moet er niet aan denken dat het bedrijf niet wordt voortgezet", zei hij dinsdag. „Het is een zeer gespecialiseerd bedrijf en het machinepark is grotendeels nieuw Als daar geen overname voor ls, wordt het schroot". 5 Marktbericht van de centrale tuinbouwvei ling Zeeland d.d. 2-02-1982 'Vellpunt Goes' Appelen industrie 50.90. appelen diversen kl 1 80-90 1.60. 70 80 1.58, 65 70 1.20. 60 65 0,90 Cox orange pippin KL 2 7075 2.10-2,86.6570 2.04-2,29. 60/65 1,79-1.96. 55.60 1,17. Winston KL 1 80/90 1,512-1,65, 75/85 1,55-1,72, 75/80 1,51-1,63, 70 80 1,48-1,88, 70/75 1.47-1.71, 6570 1,32-1,56.6065 0,86-1,25.55/60 0.83 KL 2 80/90 1,32.75-85 1,09,7580 1.30-1.44. 7080 1.38-1.64. 7075 1.06-1.73. 6570 0,14-1.47. 60 65 0,71-1,22. 5560 0.50-0.91. Zoete ermgaard: kl 2 55 60 1,18. golden delicious KL 1 80 901,21-1,39,75 80 1.04. 7080 1.10-1.30. 6570 0.82-0.93. 60 65 0,76-0.86, kl 2 80'90 1.16-1.21. 75/80 0,98-1,04, 70/80 0,93-1,09. 7075 1,00-1,02, 65/70 0,80-0,88. 60/70 0,69.60/65 0,62-0,79,5580 0,50. Goudrei nette: KL 1 8595 2,96. 75/85 2,88-2,99, KL 2 7075 1.69-1.87. 6570 1,51-1,70. Rode boskoop kl 2 7075 1,99. 6570 1,84. Lombartscalvllle KL 1 80-90 1.27. KL 2 80 901.05.70801.16-1,27, 6570 1.16. 6070 0.66. 60-65 0.79 Karmijn de Sonnaville: KL 2 80-90 1.95. 70 80 1,93-2.00. 6570 1,34, 60/65 1.10. Jonagold KL 1 91 1,70- 1,82, 80/90 2,47-2,72, 70/80 2,84, KL 2 91 1,93, 80/90 2,12,70/801,93-2,17,65/701,58. Conferen ce: KL 1 6575 1.37-1,38. 5565 1.30-1.34, KL 2 6575 1,04-1.41, 5565 1,02-1.33, 50 60 0.64-0,81. 45550,34-0,96. KL 2 6575 1.04-1.41.5565 1.02- 1.33.5060 0.64-0.81,45'55 0.34-0,96. KL 2 65 75 1.04-1.41. 5585 1.02-1.33. 56 60 0.64-0.81. 45-55 034-0.96. Monster KL 2 6575 1.31-1.44. 5565 1,23-1.34, 4555 0.87-0.93. KL II B 6070 0.94- 0,98, 50/60 0,78-0,80, 4550 0,47-0,48. Saint Re my KL 1 80/90 1,09,70/80 1,23, KL 2 85/90 1,05, 80/90 1,07.80/85 115.70-80118.60/70 1,151,19. 60/65 1,17, 55/60 0.28. 50/60 0.81. Doyenne du comice KL 2 80 90 1,26-1.44. 70 80 1.27-1,65, 6570 1,19-1.52. 60 65 0.57-1.26. 5560 0.43-0,54. Beurre Alexander Lucas Monster KL 2 8595 0.57.75'85 0.95.65751,05-1,06.60 65 0.82. MB I 85 95 0,34-0.40. 75 85 0,37-0,47. 6575 0,33-0.77, 60/65 0,31-0,46.5560 0,26 Totaal aantal colli 22797. Beursberichten Markt Goes. 2 februari 1982 GRANEN. ZADEN EN PEULVRUCHTEN. Alle prijzen boerenschoon er. franko leve ringsplaats Prezen per 100 kg en exclusie} btw. Tarwe basis 16% uit opslag handel en coöperatie 50,50-51,50. tarwe basis 16% uit eigen opslag 53,-. zomergerst basis 16% 53.25- 54,25; voergerst basis 16% 48,2548,75, haver basis 16% 45,75; erwteh kleine groene 81,00- 85,00: schokkers 88,00-94,00; capucljners 167,50; bruine bonen, vrij van grond en halve bonen, 18% vocht 180,00-185,00; karwlj boe renschoon 246.00-263.50; karwij prima door sneekwaliteit 283.50. AARDAPPELEN Prijzen per 100 kg en ex clusief btw. Bintje, veldsgewas. directe leve ring. op auto geleverd 21,00-25,00; 0 mm op waarts, binnenlandse kwaliteitseisen 22.00- 26,00; voederaardappelen 9,50-10,00. Note ring Rotterdamse Beurs d.d 1 februari 1982: Bintje 35-50 mm 22,00-23,00.50 mm opwaarts 35,00-36.00. UIEN Op auto geleverd en exclusief btw. Zaai uien 12 cent-19 cent per kg, zaai uien. gro ve blanke partijen 20 cent-24 cent per ke. VLAS: Ongerepeld, op auto geleverd, exclu sief btw 38 cent-52 cent per kg. HOOI EN STRO: Op auto geleverd en exclu sief btw, prijzen per 1000 kg. Weidehool 225,00-250,00; dljkhooi 160.00-190,00. rood- zwenk 130.00; veldbeemd 150.00. rietzwenk 95.00-110,00; raaigrassen 130.00: gerstestro 135.00: tarwestro 95.00-105.00; schokkerstro 400.00-125.00. erwtenstro 110.00-130.00; brui ne bonenstro 120,00. Zege Oostkapelle OOSTKAPELLE - Oostkapelle heeft dinsdagavond een oefenduel tegen Nieuwdorp met 5-2 gewonnea De rust stand bij deze ontmoeting was 3-0. Ge rard Schipper opende via een straf schop de score voor Oostkapelle. Hans Burgs bracht de thuisclub op 2-0 waar na Gerard Schipper de ruststand op 3-0 bepaalde. In de tweede helft vergrootte Stoffel Schipper de voorsprong van Oostkapelle. Rein van Boven zorgde voor 4-1 en opnieuw Gerard Schipper bracht Oostkapelle op 5-1. Een eigen doelpunt Oostkapelle betekende 5- 2 Clubkampioenschap Manege de Zandbooi WESTKAPELLE - Zaterdag 6 februari zal in manege de 'Zandbooi te Westka- pelle door rijvereniging Walcheren ge streden worden voor het clubkam pioenschap. De rijvereniging zal die dag dressuur en springen te zien geven. Koffiecontactmorgen MIDDELBURG - De afdeling Middel burg en omstreken van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen houdt donderdagmorgen een koffïecontact in de 'Twee Compagnieën' aan de Loska- de in Middelburg, onder leiding van me vrouw J. J. de Visser-Geertse. Tijdens de bijeenkomst, die om 9.45 uur begint, wordt het onderwerp 'Vrouw en Sterre clame' behandeld. GOES - Het aantal hengstenshows in Zeeland zal het komende jaar waar schijnlijk worden gehalveerd. De vier shows die traditie-getrouw in het voorjaar op het programma staan, ver gen teveel tijd en kosten voor de heng- stenhouders uit Zeeland. De Vereni ging tot Bevordering van de Warm bloedfokkerij in Zeeland ten Noorden van de Westerschelde wil daarom in overleg met de hengstenhouders dit jaar met maar twee hengstenshows uitpakken. „Daarvan moet er één op Walcheren en één in Zeeuwsch-VIaan deren worden gehouden", stelde voor zitter H. Brooymans dinsdag tijdens een algemene bestuursvergadering van de warmbloedfokkers in Zeeland, in de Prins van Oranje te Goes. Het terugbrengen van de shows wordt volgende week besproken. Naast verte genwoordigers van de fokvereniging die ten noorden van de Westerschelde actief is, komen dan ook de fokvereni ging Zeeuwsch-VIaanderen en de Zeeuwse hengstenhouders zich hier over buigen. Tijdens de vergadering stemden de ruim vijftig aanwezige leden in met een naamsverandering van de vereniging. Dat betekent dat vanaf dinsdag de ver eniging te boek staat als het 'fokdistrict Noord- en Midden Zeeland van het warmbloedpaard in Nederland'. Secretaris J. Zonderland van de vereni ging Het nog weten dat 1981 een goed jaar is geweest voor de Zeeuwse hou ders van warmbloedpaarden Ondanks een geringe terugloop van het leden aantal kan de vereniging vooral terug kijken op een gunstige financiële situa tie Het fokdistrict telt momenteel ruim honderd leden. Na afloop van het officiële gedeelte wer den enkele films vertoond over dres suur, springen en military Naast de .aanwezige leden was daarbij een groot aantal belangstellenden aanwezig. MIDDELBURGSE ONDERNEMERSCENTRALE LACH-IN OPENT FEESTELIJKHEDEN WEL UITKERING TURKSE VROUWEN IN GENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5