Nog geen kampioen in regioklas zaalvoetbal Zaalvoetbaltoppers in toernooi te Axel RAYONSELECTIE BOEKT ZEGE OP ZVK DUFFEL KOPLOPER LAAT EERSTE KANS LIGGEN Visclub Schelde verdeelt titels Staf de Moor: met sterke mentaliteit blijf je 'groot' VEEL ENTHOUSIASME BIJ LIEREN-WEDSTRIJDEN PZC/sport RANGLIJST TERNEUZENSE ZAALVOETBAL ONVERANDERD Bridge DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 TERNEUZEN - Zaterdagavond, heefl visclub De Schelde tijdens de Jaarlijkse feestavond het eindklassement van het afgelopen seizoen bekendgemaakt. Deze klassering, berekend aan de hand van twaalf boot-vistocMen iwaarvan de beste zes uitslagen meetelden voor het kampioenschap) bracht, evenals een jaar daarvoor. Bert Timmer met grote voorsprong als kampioen. De volledige klassering ziet er als volgt uit: 1 Bert Timmer 23,530 pnt2 D. Verschuren 20.190: 3 A van Ma/degem: 19,070; 4 E. Moreno: 18.300; SR.de Veirmon15.650.6E. Colgnau: 15.000; 7A.de Pauw: 14 650. S D. Verstraeten: 12.800; 9 W Bevolder12.000; 10 C. Welleman 11290. 11 A. Verstraeten 9 750, 12 T de Haan 6 030 13 R Dieicman 4 980 TERNEUZEN - In de Zeeuws- Vlaamse regioklas zaalvoetbal is het Hulsterse De Smickel na de wedstrijden van de voorbije week nog slechts één puntje verwijderd van het kampioen schap, waarvoor dit seizoen voor de eerste maal gestreden wordt. De Smickel had zelfs al definitief buiten bereik van De Ster kunnen geraken als het in Axel De Pooter de baas was ge bleven. Maar in de kortgeleden geopende sporthal 't Spor- tuus' bleef de score steken op 1-1 en kon de aanhang de bloe men nog even opbergen. Dat De Smickel de titel al deze week zo dicht zou naderen mocht overigens een verrassing heten. Weliswaar lag het in de lijn der verwachtingen dat De Smic kel twee of meer punten rijker zou wor den, niet was te voorzien dat De Ster een fikse steek zou laten vallen. In Oost burg verloor het toch zo succesvol van start gegane De Ster namelijk met 3-0 van het Biervüetse Oude Raedhuis, waardoor de achterstand op lijstaan voerder De Smickel in theorie groeide tot vijf punten. Dat werden er dus uit eindelijk vier, omdat De Smickel na een 7-0-overwinning in Sas van Gent tegen Ria W 1-1 speelde tegen De Pooter. In het duel met het Oude Raedhuis deed De Ster trouwens niet eens zo veel onder voor de tegenstander, maar man keerde het vooral aan de afwerking. Na- TERNEUZEN - In de eerste klas van de Terneuzense zaalvoetbalcompetitie zijn de verhoudingen bovenaan de ranglijst de afgelopen week onveran derd gebleven. Van de drie overgeble ven titelkandidaten (Van der Poel, Ge meente en ABN) maakte er geen enkele een misstap, zodat van enige tekening in de titelstrijd nog steeds geen sprake is. Die kan er wellicht wèl morgen avond (woensdag) komen als Van der Poel en Gemeente elkaar om tien uur tegemoet treden. Van der Poel was tegen NSMI vooral in de tweede helft ongekend schotvaardig en bouwde de voor de rust verkregen 2-1 voorsprong toen uit naar 10-5. En ook Gemeente en ABN zetten hun tegen standers pas na een moeizame eerste helft op een grotere achterstand. Ge meente won uiteindelijk met 6-2 van Belastingen (na een 1-1 ruststand) en ABN versloeg, via 2-1 halverwege het duel, RWS met 6-1. Onderaan de ranglijst verbeterde PZEM de nog altijd weinig rooskleurige positie door een verrassende 4-3 zege op NHI'De Kuijper. En HKC stevende het steeds verder terugvallende AZW op de ranglijst voorbij door de Axelse for matie met 5-4 te verslaan. De stand in de eerste klas is nu: Gemeente 13 11 0 2 22 76-28 Van der Poel 12 10 1 1 21 59-29 ABN 13 10 1 2 21 73-21 Temeuzen I 12 8 0 4 16 58-35 NHI'De Kuijper 13 6 1 6 13 49-56 HKC 13 5 1 7 11 47-46 AZW 13 5 0 8 10 33-49 NSMI 12 4 0 8 8 36-62 Belastingen 13 4 0 9 8 30-65 PZEM 13 3 0 10 6 26-55 RWS 13 2 0 11 4 28-65 TWEEDE KLAS In de tweede klas won koploper OAZ ook zijn elfde wedstrijd, zij het dat het een nipte overwinning op Scheidsrech ters werd: 1-6. Ook de 'concurrentie' won trouwens. De uitslagen: Atoom Boys - Ovet 1-5; FSV - NSM n 5-2; Excel sior - Dow m 1-1; Scheidsrechters - OAZ 0-1 en Instuif - Dow n 1-2. De stand in de tweede klas wordt door deze resultaten: OAZ 11 11 0 0 22 44- 9 Philips I 10 8 0 2 16 51-21 FSV 11 8 0 3 16 76-31 Ovet 11 8 0 3 16 40-32 Dow n 9 4 1 4 9 25-28 Instuif 10 4 1 5 9 29-45 Excelsior 11 3 3 5 9 22-30 Atoom B. 10 3 0 7 4 27-42 Scheidsr. 11 3 0 8 6 31-32 Dowin 9 1 2 6 2 10-40 N8MII 11 0 1 10 1 15-57 Atoom Boys en Dow m twee winstpunten inmindenng. DERDE KLAS In de derde klas werd slechts één (in haal (wedstrijd gespeeld: Willem Muller Elsakt. Eksakt won dat duel met 16-0 en drong Witte Boussen daarmee weer van de tweede plaats. De stand: Goalgetters 12 11 0 1 22 77-23 Eksakt 12 10 1 1 21 90-28 Witte Boussen 12 10 0 2 20 65-26 Gemeenten 12 7 1 4 15 39-29 Miss trappers 12 4 2 6 10 41-40 VanStrien 12 4 1 7 9 24-44 Philips n 12 4 0 8 8 19-36 Dow IV 12 3 1 8 7 21-60 Terneuzenn 12 2 2 8 6 26-64 W. Muller 12 1 0 12 2 31-78 Het programma voor de eerstvolgende speeldagen: woensdag 3 februari: 19.00 uur Belastingen-NSM; 19.45 uur ABN- HKC; 20.30 uur Temeuzen I - RWS; 21.15 uur: AZW - NHI'De Kuijper en 22.00 uur Van der Poel - Gemeente. Maandag 8 februari 18.30 uur Dow IV - Eksakt; 19.15 uur Goalgetters - Ge meente H; 20.00 uur Dow I -Tem Boys; 20.45 uur NSM n - Instuif; 21.30 uur OAZ - Atoom Boys en 22.15 uur FSV - Ovet. dat De Ster ln de openingsfase al een aantal keren het houtwerk had getrof fen sloeg het Oude Raedhuis tweemaal achtereen toe. eerst via Rinus Martens en daarna via Frank Inghels. Na der hervatting besliste Ko Heule het duel definitief: 3-0. Door de fors uitgevallen nederlaag van De Ster en de eigen 7-0-zege op Ria kon De Smickel later in de week dus de titel binnenhalen als het van het Axelse De Pooter zou winnen. Maar het kam pioensfeest, waarvoor inmiddels al voorbereidingen getroffen waren, moest uiteindelijk uitgesteld worden omdat De Pooter meer tegenstand bood dan waarop gerekend was. De Smickel opende het treffen met De Pooter hoopv'l, maar nadat Frank Lammens op de paal had geschoten scoorde Ko de Pooter de eerste goal voor de Axelse formatie. Vier minuten later bracht Fan Lammens beide ploe gen alweer op gelijke hoogte (1-1maar wie toen dacht dat De Smickel zou doorstoten kwam bedrogen uit. De Pooter bleef in het restant van de eerte helft moeiteloos op de been en kon na de pauze zelfs het initiatief naar zich toetrekken. Bepaald geluk had De TERNEUZEN - „Kijk eens hier meiden, dan kan wèl", zegt judoleraar Staf de Moor van sportschool 'Delta'. En daarmee bedoelt hij dat een meisje uit Zeeuwsch-Vlaanderen in staat is om Nederlands judokam pioene te worden. De 13-jarige Marion van Dorsse uit Sas van Gent heeft het bewijs geleverd dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen ook iets kan. Dat het geen achtergebleven gebied is, zoals volgens Staf de Moor vaak over deze streek wordt gedacht. „Ik vind het erg leuk dat een meisje kampioene geworden. Dat maakt het voor mezelf waardevoller". Marion is een veelbelovende leer- nog nooit eerder aan een nationale linge van sportschool 'Delta'. Staf de Moor heeft grote verwachtingen van haar en hij is waarlijk niet de eerste de beste. „Ik verwacht veel van haar. Ze is getalenteerd, ze heeft technisch inzicht een een goe de mentaliteit. Ook al ben je van daag kampioene, morgen moet je weer op de training staan. Marton doet dat, maar ik heb dat wel eens anders meegemaakt. Alleen men sen met een sterke mentaliteit blij ven 'groot'. Het zou zelfs goed zijn als Marion de volgende wedstrijd eens verloor. In Heinkenszand is een groot meisjestoemooi. Als ze daar komt, zegt iedereen1 O. die Marion van Dorsse is er. Dat legt een grote druk op je. Verlies je en kom je daar mentaal overheen, dan komt het wel goed. En dat vertrou wen heb ik wel in haar". Verlegen wedstrijd deelgenomen. Op 9 ja nuari debuteerde ze op de Zuid-Ne derlandse districtskampioen- schappin in Goirle, werd daar met een maar eerste en mocht toen met clubgenootje Maddy van de Bran- de. die tweede werd. naar de Neder landse kampioenschappen in Doe- tinchem. „Ik had wel gedacht dat ik bij de eerste zes zou kunnen ein digen, maar niet dat ik kampioene zou worden", zegt Marion. „Je hoopt er wel op. maar je weet het nooit. Van het meisje waar in de finale tegen uitkwam, had ik in de voorronde verloren". Leuke groep Marion is een beetje verlegen met alle belangstelling rond haar per soontje. Ze loopt bepaald nog niet naast haar schoenen van trots nu ze zich Nederlands kampioene in de gewichtsklasse 56-60 kg mag noemen. „Judo is leuk om te doen. Ik amuseer me er wel. Mijn broer tje deed aan judo en toen ik dat zag, leek het me ook wel wat". Ma rion was toen negen jaar en intus sen is dat 'wel wat' uitgegroeid tot een stevige training, uitgesmeerd over vier uur per week. Buik, been en armspieroefeningen, gevolgd door techniek, is globaal het trainingsprogramma. In de zo mer wordt er wekelijks een condi tietraining gehouden in het Axelse bos. Looptraining voor het uithou dingsvermogen, krachttraining, het hoort er allemaal bij. Judo lijkt leuk om te doen, maar om het ook echt vol te houden, daar komt heel wat voor kijken ..Judo is een van de zwaarste sporten die er zijn. Je bent constant met het gewicht van die ander bezig. Marion heeft het ook aan haar goede conditie te dan ken dat ze kampioene geworden is", zegt Staf de Moor. Vee 'voorgeschiedenis' heeft Ma rion eigenlijk nog niet. Behalve aan plaatselijke ontmoetingen, had ze „Je moet nooit te vroeg met de jeugd naar zulke wedstrijden gaan. Eerst hier een beetje intern, dan wat wedstrijden in de buurt, zodat ze ervaring krijgen. Als de tijd rijp is, ga je verder. Laat ze eerst maar lekker bezig zijn", meent Staf. „Het is een leuke groep. Ze motiveren elkaar en ze zijn allemaal gericht bezig. Ze wil len allemaal iets meer dan alleen maar een beetje judo. Kijk, iemand kampioen maken is niet moeilijk. Dat doen ze zelf. Ik geloof niet erg in goeie trainers die mensen kam pioen maken. Wèl in goeie begelei ding, goede omstandigheden scheppen. De meisjes die goed zijn, daar heb je geen werk aan. Die heb ben talent en een goede inzet". Veel heeft de tweede klas Havo- scholiere beslist te danken aan haar ouders Er moet op haar ge wicht gelet worden, want Marion, die vrij fors gebouwd is. mag niet te zwaar worden voor haar ge- wichtsklasse. Of ze moet in één keer verscheidene kilo's aankomen om niet te licht te zijn voor de vol gende klasse, want dan is ze weer in het nadeel. Marion moet nog groeien en daarom mettertijd ook zwaarder worden, zodat haar dieet regelmatig aangepast moet wor den. Bovendien moet Marion weke lijks een paar keer naar Temeuzen gebracht worden voor de training. „Als de ouders er niet achter staan, dan gaat het niet", meent Staf de Moor. HULST - De Huzavo-organisatie heeft op de tweede dag van het J. H. St olte-toernooi een aantal regionale selecties in het veld gebracht. Die mochten een poging wagen het Hulsterse zaalvoetbal onderuit te halen. Dat lukte vrij aardig. Niet voor de dames van het Sasse zaalvoetbal, wel aan ZVA '81 uit Axel (5-5) en zeker aan Zavio Oostburg dat een combina tie van eersteklassers uit het Huzavo versloeg (7-5). Het hoogtepunt werd echter gevormd door de ontmoeting van een rayonselectie tegen Belgisch nationaal eersteklasser ZVK Duffel Een overwacht eenzijdige vertoning omdat ZVK aan moest treden met drie invallers. Een geïmproviseerd team dat door blessures niet die kracht op kon brengen om een gemotiveerde Zeeuws-Vlaamse selectie voldoende te genstand te bieden. De rayonselectie had een sterke ploeg op de been gebracht waarin Angelo Nijskens, Jaap de Regt en Peter Picavet al spoedig een kloof sloegen, Na 4-0 konden de gasten wel iets dichterbij komen, nog steeds volledig geconcentreerd wisten daarna Frank Lam mens, weer Angelo Nijskens en Lucas van de Voorde de eind- score op 8-2 vast te leggen. Naast genoemde acteurs waren Henk Maas, Hans Picavet en - doelman - Danny Heyvaert in de rayonploeg opgenomen. De Huzavo-dames wezen hun Sasse tegenstanders er in de voorwedstrijd op dat het verschil in kwaliteit vooral in de routine zat In Sas van Gent is men pas met dames begon nen, de 10-0 nederlaag kwam daardoor niet zo hard aan. Het team van,ZVA '81 Axel zorgde in de wedstrijd tegen de Huzavo-tweedeklassers voor een spannende vertoning. Bei de ploegen gaven alles om de winst naar zich toe te halen, het 5-5 gelijke spel beloonde tenslotte ieder naar verdienste. De Huzvo-eersteklassers hadden wat mensen af moeten staan aan de rayonselectie. Het kwam de wedstrijd tegen Zavio Oostburg zeker ten goede. De West-Zeeuws-Vlamin gen toonden zich nu gelijkwaardig, hadden op beslissende momenten net dat tikkeltje meer inhoud en wonner. toen verdiend met 7-5. De Huzavo-organisatie mag terugzien op een uitstekend J. H. Stolte-toernooi, de belangstelling mocht goed genoemd worden Niet zo verwonderlijk nu de Zeeuws-Vlaamste top hier aantrad. SPORT- EN SPELDAG TERNEUZEN' - Dé sport-en speldag van de voetbalvereniging Terneuzen trok zaterdag bij de D-pupiilen 35 deel nemers. De gecombineerde E en F-Jes leverde eveneens een aantal van 35 deelnemers op. Het spelletjescircuit met onder andere doelschieten en touwtjespringen werd door de Terneu zense voetballertjes vol animo afge werkt. De dames startten om half twee voor de 2 kilometer lange prestatieloop die door Jolanda van der Eyk het snelst werd volbracht. Gavin Jones liep de 5 kilometer voor C-junioren 13-14 jaarin een uitstekende tyd van 19.c? minuten. De A en B-junloren liepen de prestatie- loop niet mee in verband met een com petitiewedstrijd. Smickel ook toen Willy Stallaert doel trof, maar de bal terug het veld in stui terde en scheidsrechter Jos Dalmijn liet doorspelen. Het bleef zodoende 1-1, net met genoeg dus voor de titeL Overigens werden in de regioklas nog meer wedstrijden gespeeld. In Sas van Gent verloor het onderaan- staande Philippine met het kleinst mo gelijke verschil van Racing White (1-0) en in Oostburg was er een uiterst nipte 2-1-overwinning voor Fabricom op Raes. De uitslagen: Racing White-Philippine 1-0; Ria W-De Smickel 0-7Raes-Fabri- com 1-2; Oude Raedhuis-De Ster 3-0 en De Pooter-De Smickel 1-1. De stand wordt met nog enkele wedstrijden te spelen: De Smickel 18 16 1 1 33 87-35 De Pooter 19 13 3 3 29 57-38 De8ter 17 13 1 3 27 96-34 Fabricom 17 12 0 5 24 78-50 Oude Raedhuis 17 9 2 6 20 51-39 Raes 17 7 4 6 18 55-52 TemBoys 17 7 0 10 14 51-71 Racing White 17 7 0 10 14 40-56 Ria 17 3 0 14 6 30-79 Dow 18 2 2 14 6 39-80 Philippine 18 1 1 16 3 30-82 Het programma voor de eerstvolgende speeldagen: woensdag 3 februari. 20.30 uur De Pooter-De Ster (in Axel) en 22.00 uur De Smickel-Dow lin Hulsti; maan dag 8 februari: Ria-Phihppine (20.00 uur in Sas van Gent), Fabricom-Oude Raedhuis (20.45 uur, eveneens in Sas van Gent), Raes-Racing White (20.00 uur in Oostburg) en DowTem Boys' (20.00 uur in Temeuzen). HOEK - Zo'n 200 scholieren in de leeftijd van acht tot en met dertien jaar werkten zaterdag vol enthousiasme de bard- loopwedstrijden in De Braakman af. Het dit jaar jubileren de AV Scheldesport hield deze scholierenwedstrijden voor het eerst en beide partijen, organisatie en deelnemers, von den het experiment een groot succes. In de toekomst-zal zeker getracht worden om dit loop-evenement te continue ren. De schoolbeker was voor de Willem Berkelschool uit Biervliet. winn^prc innerpns 12-13 iaar: 1. G. van Hee Oostburg, 2. R. Segers de Stelle. 2, P. Vcrslufjs Oostburg. meisjes 12-13 jaar: 1. L de Hulle. 2. S de Smet. M. Hepkema. allen uit Oostburg; Jongens 10-11 jaar: 1J. Provoost Oostburg, 2. P. van Herk De Stelle, 3. N. van Sabben, De Stelle; Meisjes van 10-11 jaar: 1. E. Schrier De Stelle, 2. H. Luteyn Oostburg, 3. W. Lazeroms Zeemeeuw. Meisjes 8-9 jaar: 1 I. Provoost Oostburg, 2. M. Aarnoutse Oostburg, 3. A. Lazeroms Zeemeeuw, Jongens 8-9 jaar: 1. M. de Jong Temeuzen, 2. L. Bakker Hilie; 3. M. de Kruyter LAMSWAARDE - De bridgeclub Lams- waarde speelde in het kader van een vooij aarscompetitie de eerste wed strijd in zaai 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde. Er werd gespeeld meteen draaiende mitchel met vijftien paren. De uitslag: 1 Van Waterschoot-De Schrijver. 2 Van Kruyssen-Heizler. 3 Biesbroeck-Rade- makers, 4 Klnt-Pouwels, 5 Van de Wlelen-De waal. TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luctor' uit Temeuzen speelde in het kader van het tweede gedeelte van een winter competitie de derde wedstrijd in hotel 'De Post' in Temeuzen. A-groep howell tien: 1 echtpaar Voorhands, 2 Biesbroeck-Van der Hooft. 3 Meeuwsen-Ris- seeuw, 4 Van Dük-Sandrini. B-groep howell tien: 1 Brouwer-Visser, 2 Snoodijk-De Geus. 3 Buyze-Remljn en Van de Dries-Sandrini, 5 Klnt-Van de Peyl. C-groep howell acht: 1 Olieslager-Vreeswijk, 2 De Jong-Willemstein, 3 echtpaar Van Hecke en Doppegieter-Tim- merman, 5 Hamellnck-Verschelling. Andere deelnemers Andere deelnemers aan het toernooi (waarvoor geen entree geheven zal wor den) zijn: De Ster, de kampioen van de Hulsterse zaalvoetbalcompetitie in 1981 en momenteel tweede in de Zeeuws-Vlaamse regiocompetitie, het Axelse De Pooter (ook al hooggeno- teerd in de regio-competitie), FC Rese da (de huidige koploper in de eerste kias van het Sasse zaalvoetbal), het Vlisslngse Hooizolder (meermalen kampioen, met spelers als Rudie Lop- pies en Johnny Bish, de doelman van de Zeeuws selectie), het uit Goes afkomsti ge Real Parbo (een Surinaamse forma tie. die regelmatig op toernooien uit blinkt) en de organiserende teams van Deto'Groovy en El Sombrero. Theo de Jonge tenslotte: „Het belooft beslist een leuk toernooi te worden. Zo'n sterk veld van deelnemers staat daarvoor garant, daar ben ik van over tuigd. We hebben er bovendien nog een extra cachet aan willen geven door een beker beschikbaar te stellen voor de sportiefste ploeg en voor de topscorer van het toernooi een prijs uit te loven. De topscorer kan ongeacht bet bedrag, zaal voetbalschoenen naar keurze tege moet zien." AXEL- Een internationaal gezelschap staat zaterdag 6 februari aanstaande in de Axelse sporthal 't Sportuus onge twijfeld garant voor zaalvoetbal van hoog niveau. Tien zaalvoetbalteams (acht uit Zeeland en twee uit België) nemen die dag deel aan het door de Axelse zaal voetbal verenigingen Deto/ Groovy en El Sombrero opgezette toer nooi, dat om twaalf uur begint en om streeks zes uur afgesloten wordt. De grootste trekpleisters van het toernooi zuilen vrij zeker de Belgische nationa le selectie en het Zeeuwse zaalvoetbal team zijn, maar ook van Boorsem - de huidige koploper in de Belgische eer ste klas - mogen opvallende staaltjes verwacht worden. De organisatie van het toernooi heeft Theo de Jonge bergen werk bezorgd. Zelfs is hij er dagelijks zè intensief mee bezig geweest, dat hij nu zegt: „Ik ben blij dat het allemaal rond is, want ik werd het op het laatst écht beu". Aan de andere kant, zegt hij, was het al die moeite beslist waard, omdat zijn ideaal („een toernooi met allemaal kampioenenploegen") gerealiseerd is. .Ken week op zes geleden heb ik samen met Toon Dey het plan opgevat om een toernooi te organiseren, dat écht zou aanspreken. Vanaf die tijd ben ik gaan bellen, bellen en nog eens bellen. En zelfs ben ik nog naar Brugge geweest, omdat Hoboken. de Belgische kam pioen van 1981. op zijn aanvankelijk ge dane toezegging moest terugkomen en een waardige vervanger gezocht moest worden. Via-via ben ik uiteindelijk als nog aan Boorsem gekomen". Een van dc grootste kanshebbers voor de toernooiwinst is vanzelfsprekend de Belgische nationale selectie, die onder andere Guy Demey (de beste Belgische zaalvoetballier van 1981) en Van Has selt in het veld zal brengen. Een opvallend detail overigens: het Belgische team zal begeleid worden door Yvan van Rijkel, de doelman van het Belgische mini-voetbalteam. Maar naast de Belgische selectie en Boorsem (voor die twee teams is er voor aanvang van het toernooi een brood maaltijd in El Sombrero) kan ook het Zeeuwse voetbalteam hoge ogen gooi en. Want ondanks dat de Zeeuwse se lectie dit seizoen nog maar zelden heeft kunnen imponeren, lijkt de aanwezige klasse wel degelijk voldoende voor een min of meer toonaangevende rol. Coach van de Zeeuwse selectie is uiteraard Cees Outermans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 33