Verkeerslicht op kruising bij Terneuzense sluis C e [WIJFFELS Sportraad Terneuzen achter geld voor aantal verbeteringen Diamanten bruidspaar in Axel Wissel Zeeu ws- Vlaanderen 'BUITENSPORTEN: GELD GAAT ONS VOORBIJ' e X e s GEMEENTE HONTENISSE fa DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 PZC/ streek TIJDELIJKE INSTALLATIE VANDAAG IN GEBRUIK De nieuwe verkeerslichten op de kruising van Rijksweg 252 en Hoekseweg in de buurt van het Terneuzense sluizencomplex. TERNEUZEN - Terneuzen krijgt er tij delijk een aantal verkeerslichten bij. Vandaag (dinsdag) branden op de krui sing van Rijksweg 252 Terneuzen-Sas van Gent en Hoekseweg voor het eerst de lampjes. Ongetwijfeld tot opluch ting van politie en rijkswaterstaat, die de afgelopen maanden zagen, hoe het kruispunt veranderde in een verkeers- knoop. Dat 'dankt' Terneuzen voor een deel aan het aanvaren van de burg over de Westsluis, waardoor het verkeer dat zich van Oost naar West Zeeuwsch- Vlaanderen (en omgekeerd) begeeft, in toenemende mate gebruik maakt van de route via de draaibrug bij Sluiskil. Vooral in de ochtendspits en in perio des, dat de brug over de Westsluis open was geweest, gaf dat 'conflicten'. Tennisvereniging Clinge vergaderde CL1NGE - Vrijdagavond hield de ten nisvereniging GAME'78 uit Clinge haar algemene ledenvergadering. Voorzitter Frans Strooband kon de aanwezigen mededelen, dat er binnen enkele dagen zal worden begonnen met de aanleg van de twee nieuwe ten nisbanen. Deze beide banen worden volledig uit eigen financieel beheer door GAME'78 aangelegd, waarmee een bedrag is gemoeid van 62.000 gul den. De gemeente Hulst heeft zich garant ge steld voor de geldlening. Naast de nieu we tennisbanen zal tevens een oefen- kooi worden aangelegd. Bij de nu aan wezige twee tennisvelden is een aantal leden van de Clingse tennisvereniging bezig met de bouw van een slecht-weer- accommodatie. Naar verwachting zul len de nieuwe banen in de eerste helft van april dit jaar bespeelbaar zijn. Naast deelname aan de landelijke com petitie en de districtscompetitie zullen er enkele clubontmoetingen plaatsvin den in het komende seizoen. Op 24 april wordt het eerste lintjestoemooi binnen de vereniging gehouden. Op 22 mei is er een clubontmoeting met Sint-Jan steen, op 19 juni met Kloosterzande, 14 juli met Hoek en 14 augustus met Sluis kil. Als afsluiting van het seizoen is er 25 september het tweede lintjestoemooi, waarna de feestavond volgt. Tijdens het seizoen zal er tevens een laddercom petitie worden gehouden. Bij de be stuursverkiezing werden Fr. Strooband en T- Epskamp-van de Wege als be stuurslid herkozen. Seriekaarting CLINGE - Op zondag 7 februari wordt in café De Landbouw te Clinge een se riekaarting gehouden. Voor de win naars zijn er diverse prijzen in de vorm van hanen en suiker. De seriekaarting begint 's middags om 13.00 uur. Een beeld van de chaos: tussen 7 en 9 uur naderen er niet minder dan 800 au to's uit de richting van Terneuzen, 700 vanaf Sluiskil en ruim 700 uit Hoek, waarvan er 500 afslaan naar Terneuzen. Regelend optredén door de politie bleek ondoenlijk door de grootte van de kruising. Zelfs teams van twee man, die goed op elkaar waren ingespeeld, kon den de risico's niet baas, zeker niet tij dens de donkere ochtendspits. Rijks waterstaat onderzocht al eerder of er wellicht verkeerslichten nodig waren. Dat bleek niet het geval: enkele ver keersmaatregelen waren voldoende. beeld van de laatste jaren op dit kruis punt geeft daar wel aanleiding toe". Weggebruikers, die uit de richting van Hoek komen, treffen bij Wulpenbek een informatiepaneel aan. Dit voorwaar schuwingsbord geeft informatie over de noordelijke brug over de Westsluis, maar meldt geen omleidingsroute. Het knipperlicht brandt 2 minuten voor de lichten bfj de brug gaan branden en dooft, wanneer de brug zakt. De wegge bruiker moet dus zélf beslissen of hij blijft wachten of kiest voor de route via Sluiskil. Veiligheid Door de defecte brug ontstond er een nieuwe situatie. Ditmaal gaf de dienst verkeerskunde Philips opdracht om binnen de recordtijd van 30 dagen een installatie te leveren en te plaatsen. Of ficieel had die in december klaar moe ten zijn, maar de vorst zorgde voor ver traging. Vandaag (dinsdag) is het grote moment wél aangebroken. Ir C. J. de Mol, hoofd van de dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen van Rijkswater staat, denkt dat de verkeersveiligheid belangrijk zal verbeteren. Hij vraagt zich zelfs af of er geen permanente in stallatie moet komen. „Het ongevallen- Zeeuws-Vlaamse kynologenclub houdt cursus voor honden TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse kynologenclub geeft weer een cursus 'elementaire gehoorzaamheid' voor honden. De eerste lesavond, een in structiebijeenkomst, is dinsdag 9 fe bruari om 19.30 uur in de manege Ma- grette in het gelijknamige buurtschap. De volgende lessen worden daar even eens gegeven: iedere dinsdag om 19.00 uur. De leiding van de cursus is in han den van mevrouw L. Mieras-de Graal uit Koewacht. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Rosita C. dv B. F. M. Lootens, en I. M. Maas: Cornelia, dv I. A. Wisse en J. Bax; Zubeyir, zv K. Atmaca en S. Ci- plak; Allard E. B. zv K. L. Martinet en M. L. J. F. van Acker; Frangoise, dv G. Kolbeek en P. de Putter; Elisabeth F. Chr. dv A. Karreman en K. F. C. Wyn- stra; Wesley, zv E. Zahradnik en P. O. Cornells; Jouk, zv P. M. M. Coppens en E. E. M. Marteijn: Elisabeth P. dv W. van der Zee en E. P. van de Ree; Diana H. dv P. H. Priester en M. M. van Over- dulve; Marlon, zv G. D. J. Roergiers, en M. I. Heyndrickx; Daniel, zv A. Faas en K. R. D. de Bruyne; Annemarie, dv S. Roffel en M. E. J. Maas, Flemming F. zv N G. Rasmussen en M. C. de Wagenae- re. Ondertrouwd: J. G. Neels, 28 jr. en K. C. Kaijser, 22 jr., J. F. Dieleman, 22 jr. en A. A. Dieleman. 21 jr.; J. Haak, 23 jr. en C. Tange. 27 jr.; D. Koman, 37 jr. en M. W. Eier, 18 jr.; P. van den Berg, 36 jr. en M. P Verhoeven. 43 jr. Overleden: J. Dieleman, 82 jr A. D. La- fort, 87 jr.; J J. Bootsgezel. 84 jr.; J. J. Dieleman, 86 jr. wv J. A. Muller: A. Jan sen, 89 jr. wv L. de Doelder; A. L. de Vin. 69 jr.; J. P. van der Staal, 85 jr.; J. van Langevelde, 80 jr.; W. L. Swagemakers, 73 jr. Gebrekkig onderhoud tennisbanen Hoek punt van discussie TERNEUZEN - In de rondvraag van de vergadering van de Terneu zense sportraad zei Johan Robesin (tennis) moeite te hebben met het gebrekkige onderhoud dat de ge meente op zijn tennisbanen pleegt. „Na herhaalde verzoeken om de baan in Hoek te belijnen hebben we het tenslotte zelf maar gedaan. Een staaltje van zelfwerkzaam heid dat door de gemeente zo graag gezien wordt", dacht Robesin. „Toen we met het karwei bezig wa ren kregen we van openbare werken opdracht daar direct mee te stoppen. De gemeente zou het zelf wel opknappen. Die affaire speelde vorig jaar, op dit moment is er nog niets aan gedaan. Wanneer gebeurt er nou eindelijk eens iets aan de banen", wilde Robesin we ten, die ook nog stelde dat aan de landelijke eisen allerminst voldaan werd. Voorzitter Rekveld schetste Ter neuzen als 'dure' gemeente („alles moet in vijven") en stelde dat de landelijke eisen, gelet op de minde re financiële middelen wel eens te ruggedraaid konden worden. Rek veld betreurde het tenslotte dat Robesin de vergadering van de sportraad gebruikte om zijn grie ven te spuien. „Contact met de be trokken wethouder is bij dergelijke zaken de aangewezen weg", stelde Rekveld. „Ik heb het recht zaken van algemeen belang op deze plaats aan de orde te stellen. Als dat niet meer mag stap ik op als lid van de sportraad. Zo is het toeval lig ook nog", betoogde Robesin. Voorzitter Rekveld betwistte hem bedoeld recht niet, maar vroeg zich wel af of Robesin de zaak op de meest effectieve wijze behartigd had. TERNEUZEN - Het voorstel van het dagelijks bestuur van de Terneuzense sportraad om een bedrag van 44.500,- te besteden aan aanbrenging van muurbescherming in sporthal 't Zwaantje 15.000,-), elektronische tijdwaarneemapparatuur voor het overdekte zwembad De Honte 15.000,-) en een jury-ruimte in sport hal 't Zwaantje 14.500,-) is maandag avond aangenomen. Voorzitter drs. A. J. Rekveld, die wees op de verminderde financiële armslag van de gemeente, had het verzoek ge kregen de sportraad eens te polsen of genoemde urgente voorzieningen uit het sportfonds konden komen. Het voorstel ondervond weinig weerstand. Zwaarder wegende bezwaren kwamen van een vertegenwoordiger van de bui tensporten. Daar zag men het niet met een zitten dat het overgrote deel van de gelden bestemd werden voor 'gespon sorde' binnensporten. „Een mooi be toog" oordeelde de heer De Smet de toelichting van voorzitter Rekveld, „de oporengsten van de reclame van de bui tensporten gaat nu wel aan die sporten voorbij. We krijgen er niks van". Het bleef bij licht tegensputteren. „We zijn bfj het voorstel uitgegaan van de be hoeften die op tafel lagen. Van de kant van de buitensporten was geen opgave ontvangen", wist Rekveld. Huldiging Wim van Doeselaar (atletiek) had moeite met de toepassing van de nor men zoals die bij de gemeentelijke hul diging van sportlieden gehanteerd wa ren. De AV Scheldesport had zijn da mesteam voor huldiging aangemeld, dacht aan de gestelde normen te beant woorden (eerste, tweede of derde plaats bij een nationaal kampioen schap) met een tweede plaats van dat team op de nationale titelstrijd vierde klasse. „Wie bepaalt en op welke gron den wat nu precies een nationaal kam pioenschap is", wilde hij weten. „Bedoeld wordt een titel in de hoogste Voetbalvereniging Breskens hield jaarvergadering BRESKENS - De voetbalvereniging Breskens hield haar jaarlykse algeme ne ledenvergadering in het clubgebouw te Breskens. Op de vergadering waren een dertigtal leden aanwezig. In zijn openingswoord stelde voorzitter W. Venneire dat de voetbalvereniging zo wel in technisch en sportief als in finan cieel opzicht een goed jaar achter de rug heeft. Enkele bestuursvoorstellen wa ren de herbenoeming van enkele com missie- en bestuursleden en een contri butieverhoging van tien gulden. Deze verhoging is noodzakelyk geworden door een forse styging van de gemeen telijke tarieven voor veldhuur en ener gievoorziening. Dé voorstellen werden alle aangenomen. De secretaris de heer G. van Heek kreeg een attentie aange boden wegens 25 jaar trouwe dienst voor de vereniging. Ook zyn echtgenote werd even in de bloemetjes gezet. Voor zitter Vermeire deelde tevens mee dat een viertal leden het voornemen heb ben om een clubblad te beginnen, waar van het eerste nummer eind maart zou kunnen verschynen. Naar een opvolger van trainer Wies Avermaete wordt nog gezocht. Hoofdenkring vergadert TERNEUZEN - De hoofdenkring van protestants-christeiyke lagere- en kleu terscholen houdt donderdag 4 februari een vergadering in de school 'De Oude Vaart' in Terneuzen. Aanvang 16.00 uur. Mevrouw De Buck en de heer Groen zullen er spreken over de inter nationale SCHAKELKLAS Toneeluitvoering ouderen Hulst ZAAMSLAG - In 'De Poort' te Zaam- slag wordt 3 februari een toneelvoor stelling gehouden die verzorgd wordt door de toneelvereniging 'De Transfi guratie 'uit Hulst. Het optreden vindt plaats op verzoek van de Stichting Wel zijn voor Ouderen afdeling Zaamslag. Het stuk, dat wordt opgevoerd heet ■Rebecca' van Daphne du Marnier. De avond begint om 19.30 u. en is toegan kelijk voor iedereen. Bingo-dansant voor ouderen Hoofdplaat HOOFDPLAAT - Donderdag 4 februa ri organiseert de Hoofdplaatse 'Volks dansclub voor ouderen' weer een 'bin go-dansant'. Alle ouderen van Hoofd plaat zyn welkom op deze avond. De avond begint om 19.00 uur in de plaat selijke gymzaal. Katholieke Actie Graauw vergadert GRAAUW - De Katholieke Actie afde ling Graauw houdt vrijdag 5 februari voor haar leden een byeenkomst in het gemeenschapscentrum te Graauw. De byeenkomst begint om 19.00 uur met een eucharistieviering in de paro chiekerk te Graauw, waarin pastoor A. Ruyloft voorgaat. Daarna volgt de by eenkomst in het gemeenschapscen trum met als eerste een dia-serie over Haïti. Jeannlne de Beleyr zal die dia's van commentaar voorzien. Verder zal ze spreken over haar bezoek aan Haiti en de daar werkende missionatis Van Scheut. Tot slot brengt de toneelgroep van de KPJ afdeling Graauw het stuk 'Het beroemde lyk' op de planken Cabaretavond bij ouderenbond Axel AXEL - De afdeling Axel van de katho lieke bond van ouderen houdt donder dag 4 februari om 20.00 uur een cabaret avond in het Gezellenhuis. Het pro gramma wrodt verzorgd door het Bonte Avond Cabaret (BAC) uit Sluiskil. Op het programma staat een aantal beken de liedjes, afgewisseld door sketches. categorie. Tegen de acntergrond van de praktyk meende de adviescommissie dat de Scheldesport-ploeg niet voor huldiging in aanmerking kwam", was het antwoord van de heer Rekveld. Daarop gaf Doeselaar een lange lyst van personen en teams die als kam pioen in een lagere klasse toch door de gemeente gehuldigd waren (3e klasse libre biljarten, kampioen Sluiskil in de onderafdeling, tennisclub Hoek, lande- Ujk ook niet in bedoelde hoogste cate gorie). „Die vielen in het kader van de 'byzondere' prestaties", zei Rekveld, die daarna de suggestie van Van Doese laar overnam om de normen wat duide- lyker te omschrijven. Familieberichten Tot onze diepe droefheid werd vrij plotseling van onze zyde weggenomen, myn geliefde man en onze zeer zorgzame vader, behuwdvader en lieve opa PIETER DE ZEEUW echtgenoot van Sara Pijpelink op de leeftyd van 65 jaar. Terneuzen: S. de Zeeuw-Pypelink Barneveld: J. de Zeeuw G. de Zeeuw-Bleyenberg Terneuzen: S. de Bruyne-de Zeeuw F. de Bruyne J. C. Wisse-de Zeeuw A. Wisse Adrie en Cor C. de Jonge-de Zeeuw A. de Jonge J. de Zeeuw A. de Zeeuw-Drabbe P. de Zeeuw J. de Zeeuw-Balnikker J. de Zeeuw C. de Zeeuw-de Braai C. de Zeeuw J. de Zeeuw-van Fraeyenhove J. de Zeeuw M. M. de Zeeuw-de Koeyer en kleinkinderen 1 februari 1982, Oudelandseweg 39, 4536 HK Terneuzen. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 4 februari a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraaf plaats, na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk. Bellamystraat, aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Opstandingskerk. Geen bloemen Zy die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie- van deze advertentie als zodanig te beschouwen. Enige en algemene kennisgeving. Met droefheid geef ik u kennis, dat na een moe dig gedragen ziekbed voorzien van de H. Sacra menten der Zieken is overleden myn lieve man EUGÉNE FIRMIN SNOECK echtgenoot van Johanna de Paauw op de leeftyd van 79 jaar. Aardenburg: J. Snoeck-de Paauw 4527 AK Aardenburg, 1 februari 1982, Eedeweg 18. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling waarby u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woensdag 3 februari om 10.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemel vaart te Aardenburg. Met diepe droefheid geven wy u kennis, dat na een kortstondige ziekte, onverwacht van ons is heengegaan, onze innig geliefde moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster en tante IDA PETRONELLA HEYMANN weduwe van Joseph Victor Verschuren op de leeftyd van 56 jaar. Kloosterzande: L. Tieleman-Verschuren F. Tieleman Heidi Kloosterzande: H. Verschuren E. Verschuren-Ryk Familie Heymann Familie Verschuren 4587 AV Kloosterzande, 31 januari 1982, Hyacintstraat 21. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de be grafenis, waarby u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donderdag 4 februari a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Marti- nus te Kloosterzande. Eucharistieviering woensdagavond om 19.00 uur in voornoemde kerk. Samenkomst voor de uitvaartdienst aan de pa rochiekerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Hotel Van Leuven te Kloosterzande. Correspondentieadres: H. Verschuren. Tasdijk 10A, "4587 LL Kloosterzande. Zy die door omstandigheden geen rouwbrief mochten ontvangen geheven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Voor uw blyk van medeleven na het overlyden van onze lieve moeder en oma JOZINA DE KRAKER-ZEGERS betuigen wy u onze oprechte dank. Familie De Kraker Februari 1982, Biervliet. gemeente 7 l De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 4 februari 1982 te 19.30 uur in het stadhuis een openbare vergade ring zal worden gehouden van de raadscommissie voor sociale zaken, volksgezondheid en perso neelszaken. De agenda en de daarop betrekking hebbende concept-raadsvoorstellen zijn voor de aanvang en tijdens de vergadering voor een ieder ter plaatse verkrijgbaar. Terneuzen, 2 februari 1982 De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. AXEL - Het echtpaar IJsebaert-Nagte- gaal uit Axel vierde maandag zestigja rig huwelijksfeest. De heer IJsebaert werd evenals zijn vrouw, 82 jaar gele den in Terneuzen geboren. Daar begon hij zijn maatschappelijke loopbaan als bakkersknecht. Dit beroep verwissel de hij later voor dat van postbode. Daarna stapte hij over naar de spoor wegen, wat toen nog in Zeeuwsch- Vlaanderen de maatschappij Meche- len-Tcrneuzen betekende. Later werd deze overgenomen door de Nederland se Spoorwegen, waarbij IJsebaert na veertig jaar als voorman-lijnwerker te hebben gewerkt, met pensioen ging. De overstap van de PTT naar de Spoor wegen betekende voor het echtpaar Ijs- Hef diamanten bruidspaar lJsebaert-Nagtegaal uit Axel werd tijdens de receptie in de bloemetjes gezet. ebaert verhuizen naar Axel. zy namen hun intrek in het toen in Axel algemeen bekend staande 'Spooruus'. Zij wonen nu nog steeds in Axel, alleen is het 'Spoorhuis' verwisseld voor een bejaar denflat. Als grote hobby's had de heer IJsebaert toneel en zang. Buiten het op treden in de vereniging genoot hy grote bekendheid als conferencier op huwe lijksfeesten en buurtfeestjes. Het ver enigingsleven heeft hem altyd aange trokken. By zyn pensionering werd hy bestuurslid van de Algemene Bond van Ouderen, afdeling Axel, waarvan hij ve le jaren voorzitter was. Ook hier is hij tydens reizen en feestjes nog steeds de gangmaker. Mevrouw M. IJsebaert- Nagtegaal is steeds in de huishouding werkzaam geweest. Zy geniet nog steeds van een goede gezondheid. Het echtpaar heeft drie kinderen, vyf kleinkinderen en vyf achterkleinkinde ren. Maandag kwamen tydens de receptie velen het echtpaar hun gelukwensen aanbieden. Burgemeester Hack en zyn echtgenote feliciteerden het diamanten paar namens het gemeentebestuur. By de vele cadeaus, bloemstukken en ge lukwensen waren ook gelukstelegram men van koningin Beatrix en de com missaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Het bejaardenkoor, 'Het Trefpunt' waar het echtpaar lid van is bracht onder leiding van mevrouw De Graaf in muzikale vorm gelukwensen over. fit U 4) 4) (9 *0 e> U N fik BEKENDMAKING Herkeuring van maten en gewichten Burgemeester en wethouders van Hontenisse ma ken bekend dat de herkeuring van maten, gewich ten en meetwerktuigen zal plaatshebben: voor Kloosterzande, Ossenisse, Hengstdijk, Lamswaarde, Terhole, Kuitaart en Walsoorden op maandag 22 februari 1982 van 13.00 uur tot 16.30 uur en dinsdag 23 februari 1982 van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur in het stadhuis te Hulst (trouwzaal), voor Vogelwaarde op donderdag 4 maart 1982 van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.30 uur; vrijdag 5 maart 1982 van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur in de bestuurskamer bij het hoofdterrein in het Zuidersportpark te Terneuzen. Tevens wordt ter algemene kennis gebracht: 1. dat aan de herijkphehtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogeUjk oproepen zul len worden toegezonden. Er wordt uitdrukke lijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeu ring blijft bestaan, ook al wordt geen oproep ontvangen; 2. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen vóór 1 januari 1983 gestempeld moeten zijn met het jaartal 1981 of 1982 gevat in een vier kant of in een zeshoek: 3. dat by verzuim of verhindering om van de zit ting gebruik te maken, nog gelegenheid be staat tot herkeuring aan het IJkkantoor Dor drecht. Hugo de Grootplein 1 te Dordrecht, el ke woensdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Herhaalde oproepen zullen niet worden toegezonden, 4 dat voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen keurloon en voor de juste- nng van gewichten justeerloon verschuldigd is. dat bij het weer in ontvangst nemen van de voorwerpen moet worden voldaan. Hontenisse, 5 januari 1982. Burgemeester en wethouders van Hontenisse, de burgemeester, mr. M. Somers de secretaris, B. A. de Schepper m oorhangers 15, of knopjes 22,50 Wat is DOUBLE? Het doublé van K. L. is een sieraad met een gegoten en daarna gewalste goudoplaag. Deze bovenlaag wordt onder hoge temperatuur op een onderlaag van brons of tombalc geperst. In principe is doublé niets anders dan een goudlaag welke onverbrekelijk verbonden en versterkt wordt door een onderlaag vanlegering. Dit veridaart ook de mooie bovenlaag en de goede draagmogelijkhedea TERNEUZEN Noordstraat 103. tel 01150- SAS VAN GENT Stationsstraat 17, tel. 01158-2274

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24