Erg magere resultaten handbalteams 3e divisie Vlissingse polotrainer: 'We hebben hard zwembad nodig' Promotie na titel voor badmintonclub Terneuzen Blauw-Wit dicht bij titel Martin Hoff goed op dreef in Veghel Drie winnaars bekend bij indoor Vlaanderen PZC/sP°rt RKHAV17E IN ITALIË OEMOEMENOE Van Maris blijft bijArnemuiden Extra kans op f100.000,- Elke week. rZEGMMMA' «SSSSï 1 Van der Duim geen WK sprint ZEGE VOOR HINAULT NIEUW ZEEUWS JEUGDRECORD DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 13 VLISSINGEN - De teloorgang van het Zeeuwse handbal wordt ook dit seizoen onverdroten voortgezet. In de derde divisie H, waar ook het damesteam van GSC volgend seizoen in terecht zal komen, legden alle Zeeuwse damesploegen zondag het loodje. WERE DI-OLYMPUS Olympus dat met één wissel naar Til burg was afgereisd kwam er tegen Were Di niet aan te pas. De Tilburgse ploeg gaf de Vlissingse dames college in het zuiver afmaken en Olympus wist te wei nig lering te trekken uit die lessen. In de eerste helft toen Olympus met een zes nul verdediging probeerde het Tilburg- I se aanvalsgeweld te smoren liep Were Di weg naar 12-4. Na de rust zorgde de omschakeling naar een 5-1 defensie voor iets meer tegenstoom. Olympus slaagde er niet in het verschil te nivelle ren en moest met een 18-12 nederlaag genoegen nemen. Nora de Priester (6) en Yvonne Beenhouwer (3) zorgden voor de meeste Olympus doelpunten. MARATHON-GROENE STER Na een sterk begin ging Marathon weer eens ten onder. De 5-3 voorsprong werd door tegenstander Groene Ster teniet gedaan en Marathon miste de veer kracht om weer de leiding te nemen. Trainer Huub van Pamelen realiseert zich dat er deze competitie weinig meer te halen is voor zijn team en is dan ook bezig met een verjonging van de selec tie. Veel rendement leverde die jeugdi ge ploeg nog niet af doordat er te weinig routine in de ploeg stak om Groene Ster daadwerkelijk party te geven. Eind stand 9-16. AVANTI-HONTENISSE Voor Hontenisse geldt bijna hetzelfde ROME - Portugal heeft opnieuw het Europese kampioenschap veldlopen voor clubs gewonnen. De Portugese winnaar Lopez bleef op het zeer zware, modderige parkoers de Spanjaard Pie- tro nog 250 meter voor. RKHAV uit Hulst reikte dit jaar niet verder dan de 17e plaats. „Ze hebben gelopen voor wat ze waard zijn", verklaarde bege leider Rudy Neefs. „De mannen hebben kun uiterste best gedaan maar als je niet op Piet Vonck kunt rekenen, scheelt je dat zeker 25 plaatsen". Hugo van Duyse eindigde met een 51e plaats als de beste Nederlander. On danks de pin in zijn sleutelbeen, is Hugo duidelijk op de weg vooruit. De nieuwe aanwinst Antoin van Bunder maakte zich in het Hulsterse gezelschap hele maal waar door met een 61e plaats als tweede RKHAV-er binnen te komen. Jan van Laarhoven werd 64e en ver zuchtte na afloop: „Dit is de zwaarste cross die ik sinds drie. vier jaar gelopen heb". Marien van Prooyen eindigde als 72e en Aart Bakker kwam op de 80e plaats binnen. DELFT - Oemoemenoe heeft het wed strijdritme al weer aardig te pakken. In Delft werd met 7-13 van Delft '74 gewonnen. Met zes winstpartijen uit acht ontmoetingen staan de Middel burgers op een stevige derde plaatse in de pomotieklasse Zuid. Delft '74 nam de leiding via een try, waardoor de stand op 4-0 kwam. Met een kick op de palen die door Greg Shearer werd benut kwam Oemoeme noe terug tot 4-3. Een goede voorwaart- sen-actie bracht de bal via Jean Louis Legrand by Rudi van Strien die fraai scoorde, zodat Oemoemenoe een 4-7 voorsprong nam. Kort na het begin van de tweede veertig minuten kwam Delft via een kich op de palen terug tot 7-7. Oemoemenoe, dat in de tweede helft het meest in de aanval was, trok tegen het einde van de speeltijd de zege naar zich toe. Peter Knfijk veroverde veel terreinwinst. Hans van Dijk nam de aanval over en Frank Versluijs deed het afrondende werk. Met de conversie door Greg Shearer kwam de eindstand op 7-13. ARNEMUIDEN - Aan de geruch tenstroom rond een eventuele trai nerswisseling bij Arnemuiden is een einde gekomen. Eind vorige week heeft Jaap van Maris in sa menspraak met het bestuur en de spelersgroep zijn contract met een jaar verlengd. Zowel bij Van Maris als bij het Arnemuiden-bestuur waren er de laatste tijd nogal wat twijfels over de voortzetting van de verbintenis. Het bestuur van Arnemuiden koos toen het zekere voor het onzekere en polste onder andere Sluiskil-trainer Han van der Hooft al. „Na het gesprek met het bestuur heb Ik toch besloten te blijven", verklaart Van Maris, wiens gezond heid - na een zwaar auto-ongeluk vorig jaar - een sta-in-de-weg leek te gaan vormen voor zijn trainers- carrière. „Maar ik voel me nu bijna weer e oude", stelt de Amemuiden- trainer. „De spelersgroep heeft het erg goed geaccepteert dat ik een tyd lang niet optimaal heb kunnen trainen". De Vlissingse oefenmees- ter peilde ook de stemming in de spelersgroep over het eventueel verlengen van zyn contract. ,3Una honderd procent stond nog achter me. Daar heb ik m'n conclusies uit getrokken", zegt Van Maris, die naar zijn zeggen lang met het idee heeft rondgelopen "of het wel goed zou gaan'. Van Maris is aan zijn elf de seizoen bij Arnemuiden bezig. verhaal als voor Marathon. Tegen Avanti speelde de ploeg van Rene de Bart niet slecht, maar aanvallend liep Avanti twee op een. Dat wil zeggen dat Avanti de kansen twee maal ef-ectiever benutte dan de Zeeuws-Vlaamse da mes. Hontenisse faalde in de afwerking waardoor het vrijwel zeker is dat ook deze ploeg volgend seizoen slechts bin nen de provinciegrenzen van Zeeland uit zal komen. Nancy Goossens deed weer wat ze vrijwel de hele competitie door gedaan heeft, namelijk vier doel punten scoren. De rest van de ploeg bleef daar weer teveel bij achter. Resul taat: Avanti-Hontenisse: 14-7. Heren EMM-VOLHARDING Een attractief en spannend duel waar in de heren van EMM 2 iets zorgvuldi ger met de kansen omsprongen en daardoor verdiend zegevierden. Vol harding speelde aanzienlijk sterker dan de laatste weken en stelde zich meer collectief op waardoor EMM 2 meer tegenstand ondervond dan ver wacht was. EMM liep weg naar een 11- 8 ruststand en die kloof van twee, drie doelpunten kon Volharding niet dich ten. Tegen het eind van de derby kon EMM 2 de boel nog wat opfleuren door vijf doelpunten van Volharding weg te lopen: 22-17. WALCHEREN-GROENE STER Walcheren speelde voor rust te lief te gen de (te) hard ingrijpende tegenstan der. Het gevolg was dat de thuisploeg halverwege tegen een 4-10 achterstand aankeek die nauwelijks meer te over bruggen leek. Na de rust gooide de thuisploeg ook meer kracht in het duel wat ten koste ging van het schouwspel maar voor Walcheren wel meer rende ment opleverde. Groene Ster raakte geïrriteerd, de ploeg wankelde even maar raakte niet genoeg van de kook om de voorsprong kwijt te raken. Eind stand 12-16. (ADVERTENTIE) VOOR LOTTO-EN TOTO-SPELERS! Dus doe voor maar f 1,50 mee aan het Cijferspel en kruis het "jan-vakje aan. HOEKJE- GSC-EBHV GSC mag zich op gaan maken voor een teruggang naar de afdeling. De Goese ploeg die vorig jaar nog op tweede divi sie niveau speelde lijkt helemaal van de kaart EBHV. ook een ploeg in degrada tiegevaar, had aanvankelijk weinig in te brengen tegen GSC. Een korte ople ving in de laatste minuten voor de rust deed de voorsprong van vier doelpun ten voor GSC teniet waardoor EBHV met een 8-9 voorsprong kon gaan rus ten Na de pauze viel GSC helemaal te rug. Doordat Jaap Quinten na vijf mi nuten geblesseerd uit moest vallen, raakte de thuisploeg met zijn beste spe ler ook het hoofd kwijt. EBHV kon pro fiteren van de ongeorganiseerde aanpak van GSC en zegevierde met 13- 21. BOEMERANG-OLYMPUS Olympus moest in een slechte wed strijd toelaten dat Boemerang de zege reeks van de laatste weken doorbrak. Olympus miste Kees Woudstra waar door de verdediging minder goed sloot dan normaal. Voor rust ging de wed strijd nog gelijk op (12-10) maar na de pauze moest Olympus terug. Boeme rang ontwikkelde een hoger loop- en baltempo waardoor Olympus het ini tiatief volledig uit handen moest geven. In de sportieve wedstrijd toonde Boe merang dat de ploeg meer in de mars heeft dan Olympus zonder Kees Woud stra. Klaas Woudstra zorgde aanval lend nog wel voor zeven treffers maar zijn naamgenoot werd achterin node gemist. Eindstand 22-15. 3e divisie dames: 3e divisie H heren: Tornado 13-22 GHV 13-25 Were Di Groene Ster 13-21 Avanti Boemerang 13-17 Dongen Rapid 13-14 Rapid EMM II 13-12 Blauw Wit Olympus 13-11 Groene Ster 13-12 EBHV 13-10 Olympus 13-11 Volharding 13- 8 Marathon Walcheren 13- 8 Hontenisse GSC 13- 4 OOSTBURG - Het eerste team van de badmintonclub Terneuzen is zondag kampioen geworden van de derde klas van het landelijk badminton. In de sporthal 'De Leedc' in Roosendaal versloeg Terneuzen het thuisspe- lende Blauw Wit met ruime 2-6 cijfers. Hiermee werd de titel veilig gesteld. Bij verlies van Terneuzen was er immers nog een kans dat Marathon uit Vlissingen de nieuwe titelhouder werd. De Terneuzenploeg liet het zover niet komen. Alleen Ab Delzenne verloor zijn en kelspel en het damesdubbel ging verloren. De titel, feest en bloemen (van de in Roosendaal aanwezige Ar nold Emmerik, die erelid van Terneuzen is) voor de dames Annette Veerman, Marijke van Driel en de heren Ab Delzenne en Roelof Fermont. Enkele jaren geleden al speelde Terneuzen ook in de tweede klas landelijk, een niveau dat ook nu weer be reikt is. Aan de basis van het toenmalige succes lag onder meer de van buiten af komende Hennie Wesdorp en de oprichter van de bc Terneuzen Jan Willem Visser. Dit tweetal verdween, evenals trouwens onder meer de Het kampioensteam van Terneuzen I. Vlnr: Ab Delzen ne, Marijke van Driel, Roelof Fermont en Annette Veer man. gebroeders Tazelaar Terneuzen onderging een aderla ting en maakte een terugval mee. Nu is de club weer terug, met eigen kweek. Alleen Marij ke van Driel zat ooit ook al in de hogere Terneuzenregio- nen. Het kampioenschap van Terneuzen, dat overigens ook voor de Terneuzenaren onverwacht vroeg kwam, kan gezien worden als het resultaat van een goede op bouw binnen de club. De opvang van de jeugd staat er al jaren centraal en deze aanpak werpt nu kennelijk zijn vruchten af. Ondanks de 7-1 winst die Marathon op Avanti 2 behaal de blijft de Vlissingse ploeg toch in de derde klas. Een fraaie tweede plaats in de eindrangschikking is overi gens zeer verdienstelijk voor de Zeeuwen. Slechter verging het de Sjuttul (7-1 verlies tegen Robad) en Wings (2-6 nederlaag tegen Refoba) en Marathon 1 (0-8 verlies tegen De Ritte). Deze drie Zeeuwse clubs degraderen van het landelijke badminton naar de dis trictscompetitie. Er komen slechts twee Zeeuwse teams voor terug en dat betekent dus per saldo verlies voor het Zeeuwse. De opmars van Terneuzen wordt extra bena drukt door het feit dat één van die twee nieuwkomers in het landelijk badminton juist weer een team van Terneu zen is. OOSTBURG - De uitslagen van de dlstrlctscompetitle badmin ton afdeling Zeeland: le klas: Avanti 3-Astroiden 1 7-1; Terneuzen 2- Marathon 3 8-0. Terneuzen 3 - Wings 2 3-5. Marathon 4 - Pluumpje 1 2-6; Terneu zen 2 is al kampioen); 2e klas afd. 1 Avanti 4-Zierikzee 2 7-1; Terneuzen 4-Slnar 1 4-4; Marathon 6-Astroiden 2 5-3; Sin ar I- Nieuwland 1 6-2; 2e klas aid 2 Avanti 5-Terneuzen 151-7; Mara thon 5-Avanti 6 8-0; Wings 3-Kolibrie 1 2-6; Ossaert 1-Zienkzee 1 1-7, Avanti 6-Temeuzen 5 5-3; 3e klas aid. 1: Sjuttul 2-Stenge 2 8-0, Marathon 8-Kolibrie 2 1-7, Pluumpje 2-Rillandia 1 5-3, 3e klas aid. 1. Astroiden 5-Groot Sas 2 4-4; Sjuttul 3-Nctwerk 1 6 2; Kolibrie 3-Wlngs 5 6-2; Smash l-Terneuzen 7 7-1; 3e klas afd. 3; Stenge l-Terneuzen 8 -; Sinar 2- Wings 4 0-8. Wings 4-Terneuzen 8 5-3; Groot Sas 1-Pluumpje 3 8-0; Terneuzen 9-Stenge 11-7; 3e klas afd. 4 Zierikzee 3-Avanit 7 3-5. Wings 6-Jong Ambon 1 5-3, Terneuzen 10-Astroiden 6 5-3. Avanti 7-Terneuzen 10 6-2.4e klas afd. 1Netwerk 2-Pluumpje 4 6-2; Zierikzee 5-Avanti 8 4-4; Groot Sas 4-Netwerk 3 24-4. Back Hand 1-Pluumpje 4 6-2,4e klas afd. 2: Wings 7-Zierikzee 4 5-3; Kolibrie 4-Avanti 9 8-0; Pluumpje 5- Marathon 9 6-2. DEN HAAG - Hilbert van der Duim heeft zijn plaats voor het wereldkam pioenschap sprint, dat zaterdag en zon dag in Alkmaar wordt gehouden, afge staan. Voor de all-round schaatser komt nu reserve Lieuwe de Boer aan de start. Van der Duim koos op aanraden van coach Tjaart Kloosterboer voor een trainingskamp in het hooggelegen ku rort Davos. Het afgelopen weekeinde tijdens het Europees kampioencap in Oslo ondervond Van der Duim hinder van een virusinfectie, die hij eerder in de week had opgelopen. Kloosterboer oordeelde dat de Nederlandse kam pioen er beter aan deed uit te zieken in de Zwitserse plaats om zich zodoende voor te bereiden op het W K. all-round in Assen, dat op 20 en 21 februari plaats vindt. OUD-VOSSEMEER - Met ingang van het komend seizoen is Jan Verreyen de nieuwe trainer van de vv Vosmeer. Ver reyen, ooit actief speler bij Vosmeer, volgt Chris Mechielsen op. die heeft aangekondigd naar een andere vereni ging uit te zien. De 40-jarige Verregen is zeven jaar trainer bij Stavenisse ge weest. Een van de fraaie duels die tijdens het korfbaltreffen tussen Blauw-Wit en Luctor werden uitgevochten. TERNEUZEN - Hoewel de prijzen nog niet definitief verdeeld zijn moet er in de eerste klasse van de afdelingskorf bal nu toch wel een klein wonder ge beuren om Blauw Wit van de titel af te houden. In Kapelle werd met 8-7 van naaste concurrent Luctor gewonnen. De twee punten voorsprong (en een wedstrijd minder gespeeld) openen bijzonder gunstige perspectieven voor de ploeg. Na het 4-3 verlies bij TOGO heeft Tjoba 4 alleen nog een theoreti sche kans om degradatie te ontlopen. BLAUW WIT-LUCTOR Hoewel trainer Piet de Schipper de boot nog wat afhoudt ïykt het erop dat ALES - Bernard Hinault is het wieier- seizoen 1982 gestart met een overwin ning. Maandag won hij de Grote Prijs van Besseges, een wedstrijd die mee telt voor de zogenaamde Ster van Bes seges. Ad Wijnands finishte in de eind sprint als tweede. De uitslag: 1. Bernard Hinault (Fr.) de 124 km in 2.54.2 (gem. snelheid 42.753 km/uur); 2. Ad Wijnands (Ned.); 3. Pier re-Henry Mentheour (Fr.); 4. Serge Beu- cherie (Fr.); 5. Hubert Seiz(Zwit6. Pa trick Vigneron (Fr.); 7. Ludo Peeters (Bel.) allen in dezlefde tijd als de win naar; 8. Laurent Fignon (Fr.) op 6.50; 9. Eric Dall'armelia (Fr.) op 7.02; 10. Rus sen Berger (Zwij, 11. Thierry Bolle (Zwi.); 14. Jack Hanegraaf (Ned.). Blauw Wit de champagne in de koeler mag zetten. Ook na het duel met Luctor blijft de ploeg ongeslagen. De ontmoe- tingjnet Luctor was het aanzien^alles zins waard. De tactische voorbespre king had tot resultaat dat de gevreesde Luctor-dames geen dominerende rol konden spelen: kort verdedigend en soepel de dekking overnemend gaf Blauw Wit zijn tegenstander weinig ruimte om in te halen. Daarbij tilden de fraaie duels tussen de duo's Haak-Lan- tinga (de Blauw Wit-crack werd door Kees Haak knap uit de wetstrijd gehou den) en Wisse-Verschuure de partij naar een goed niveau. De ruststand was 5-4. Toen direct na rust de marge van twee doelpunten op het bord kwam (6-4) dwong Blauw Wit met lang doorgevoer de aanvalsacties zyn opponent tot snel le tegenstoten, die misten echter preci sie. Luctor kon de twee doelpunten ver schil nooit helemaal wegwerken en de 8-7 winst is een uitstekende uitgangs basis voor het kampioenschap. Blauw Wit goals van Toos Huizen, Karin Ver meulen. Leon Verschuure, Peter Ver schuure (2), en Ad Verschuure (3). By Luctor kwam het van Ard van der Staal, Ronny Wisse '2). Marijke Schat, Koos Jansen, Kees Haak en Werner de Rooy. TOGO-TJOBA 4 Een wedstrijd die helemaal in het teken van de degradatie stond. In de eerste helft werden de acties naar verdienste beloond met 2-2, maar meteen na rust schoot Togo door naar 4-2. Dat bete kende in feite de beslissing omdat toen nog eens bleek dat Tjoba deze competi tie worstelt met de afwerking Eind stand 4-3. Togo moet nu met Ondo 2 verder uitmaken wie Tjoba vergezelt in de degradatie. Doelpunten bij Togo kwamen van Leon van Hekke (2), Diane Corstanje en Stieneke Andri essen. AXEL - Drie eindoverwinnaars van de Indoor Vlaanderen-kampioenschap- pen zijn afgelopen zaterdag tijdens de derde wedstrijd van deze kampioen schappen bekend geworden. Zowel Izak van Eyzeren met Interpol II (in de Z-springklasse voor paarden) als de Belg Valentijn de Bock met Urano (In springen) en Jean-Paul de Kind met Pa- oio (B-springen) wonnen voor de derde achtereenvolgende maal hun wedstri j- VEGHEL - Toch enigszins verrassend is Martin Hoff er dit weekeinde in Veg hel in geslaagd de Zeeuwse turntitel te pakken. De VTV-turner, die in militai re dienst zit en daardoor niet al te veel gelegenheid heeft om te trainen, toon de zich tijdens de titelstrijd in Veghel- waar gelijktijdig ook de Brbabantse en Limburgse kampioneschappen wer den afgewerkt - ruim anderhalf punt sterker dan de nummer twee, zijn club genoot Hans Bommeljé. Hans Dupon, eveneens VTV, eindigde als derde. Ver rassend was ook de vierde plaats van MTV-er Peter Geervliet, die de VTV- hegemonie daarmee doorbrak. Bij de turners junioren was de suprematie van Marco Verraandel (Thor) onmis kenbaar. De Sasse turner eindigde met bijna zes punten voorsprong als eerste. VLISSINGEN - Alsof het een erg spannende voetbalwedstrijd was hebben de poloteams van Stormvogel (Vlissingen) en Aegir II (Eindhoven) hun ontmoeting voor de 2e klas van het district afgeloten op een 2-2 gelijkspel. Vanaf de eerste periode tot ver in de vierde hadden de Zeeuwen een voorsprong, maar ondanks een veelheid aan kansen moesten ze toch nog de gelijkmaker toestaan. De Vlissingse trainer Paul Mechielsen liet weten: „We hebben de meeste kan sen gehad, maar we konden ze niet be nutten. Bewust op het behoud van de 2-1 heeft de ploeg beslist niet gespeeld; er is geprobeerd om de voorsprong uit te breiden, maar het lukte niet, zelfs niet toen we tweemaal een man meer hadden". Paul Mechielsen hamerde er nog maar eens op, dat de Vlissingse polo'ers dui delijk een aangepast zwembad nodig hebben. „Dan hebben we ook eens de kans om bepaalde systemen in te stude ren. In het huidige zwembad kunnen we niet eens trainen met een normaal doel. De spelers weten tijdens de wedstrijden niet eens hoe groot de goal is" In de eerste periode gaf Van Peenen Stormvogel de leiding, in de tweede pe riode maakten de Brabanders gelijk, in de derde periode werd het via Ruyters 2-1 voor de Vlissingers, halverwege de vierde 'time' forceerde Aegir H de 'draw'. In de 3e klas van de landelijke compe titie moest een gehavend Luctor een forse nederlaag incasseren tegen het op de vierde plaats staande Natando uit Arnhem (16-7), Ganze overwon in dezelfde 2e klas district Solar II uit Den Bosch met 10-6 en tot slot leden de dames van Schelde uit Terneuzen in de 2e klas van het district hun grootste nederlaag van het seizoen. Koploper TRB/RES uit Tilburg wees de Terneu- zense meisjes met 7-2 terug. Natando-Luctor In verband met de Zeeuwse zwemkam- pioenschappen in Terneuzen (waar Rob Geervliet en de ook in de polobasis opgenomen Pieter Polderman uitkwa men) en door de afwezigheid van Peter Geervliet (studie) en Harry den Boer (feestje) was Luctor erg gehavend. De ploeg had slechte zes van de tien basis spelers beschikbaar. Overigens was het Zeeuwse team er al van uitgegaan, dat de partij in Arnhem verlies zou opleve ren Natando was sneller, beter in de combinatie en veel beter op schot. In de eerste periode nam Luctor een 2-0 voorsprong, daarna was het met de con ditie gedaan en ook met de ervaring, omdat er enkele spelers uit het tweede team waren meegegaan. Al in de twee de periode zette Arnhem de achter stand om in een 5-3 voorsprong, die via 11-5 uitgebouwd werd tot 16-7. Peter de Lange scoorde drie treffers, Henk Ver- brugge twee, Patrick Vader en Carl Huis in 't Veld elk één. TBR-Schelde De damesploeg van Scheldemiste dne basisspeelsters, maar daaraan was het verlies niet te wijten. Trainer Cees Rijn- houdt: „Na de winterstop is het nog niet goed gegaan. Hopen maar, dat het vol gende wedstrijd tegen de nummer twee, Glana of Aegir, thuis beter gaat" .De pe riodestanden zyn: 1-0,2-0,2-0 en 2-2. De Scheldedoelpunten kwamen van Sand ra Dees en Sylvte Lewis. Solar ll-Ganze Ganze heeft in Den Bosch nauwelijks moeite gehad met de reserves van So lar De Goese ploeg speelde vdoral ver dedigend een knappe party. De Bra banders hadden daarop geen antwoord en gingen daardoor forceren door uit de derde lijn te schieten om op die manier tot doelpunten te komen Ganze rea geerde alert met snelle uitvallen en kreeg bovendien terecht twee strafwor- pen toegewezen. De Zeeuwen wonnen daardoor via een regelmatige scoreop- bouw met 6-10. De periode standen luidden: 2-2. 3-7, 5-8. 6-10. Piet Schop scoorde vijf keer voor Ganze, de overige doelpunten kwamen op naam van Roel Veenstra (3), Rene Kiel (li en Aad de Rouw (1). Bij de turners toonde Martin Hoff zijn klasse. Ook met weinig training blykt hy in de klasse wedstrijdsport de beste Zeeuwse tunrer. Hoff eindigde overi gens niet als eerste. Buiten mededin ging klasseerde Arthur van Reymers- dal zich aan de top. Van Reymersdal (een topsport-turner) deed in Veghel mee om wedstrijdritme op te doen. De VTV-er blonk vooral uit met zyn sprong, die met 9.10 gewaardeerd werd op een maximum van 9.60. De uitslag bij de turners is (achtereenvol gens: rek hoog, vrije oefening, sprong, brug hoog. nng. voltige en totaal) 1 Martin Hoff (VTV). 9.00. 8.65, 8.75. 8.20. 7.75. 7.60. 49.95; 2 Hans Bommeljé (VTV): 7.75. 8.60, 8.75, 7.50, 8.10, 7.30, 48.20. 3 Hans Dupon (VTV): 7.60, 7.45, 7.25, 7.70, 7.50, 7.00, 44.50; 4 Peter Geer vliet (MTV): 6.95, 7 25. 8.30, 7 10, 7.60, 6.65, 43.85; 5 Fred Alebregtse (VTV) 6.55,8.15,8.30, 6.80, 6.65, 7.30. 43.75; 6 Matthijs Vossen (Vol harding)- 4.80. 7.30, 8.30. 5.10, 6.20. 4.40, 36.10. Buiten mededinging Arthur van Reymersdal (VTV): 8.25. 8.50, 9.10, 7.95, 8.45, 8.05. 50.30. Zoals verwacht heeft Marco Verman dei van Thor geen tegenstand van eni ge betekenis gekregen bij de turners junioren. Achter de turner uit Sas van Gent eindigde André Goedegebuure van Volharding op de tweede plaats met een kleine zes punten achterstand. Sjaak Koole van VTV eindigde als der de. De uitslag (met achtereenvolgens de punten voor rek hoog, vrije oefening, sprong, brug hoog, ringen, voltige en totaal): 1 Marco Ver- mandel (Thor)" 7 70. 8 25. 8.00,7 75. 8.30, 7.75. 47.75; 2 André Goedgebure (Volharding): 5.50. 7 45, 7.90, 6.90. 8.05. 6.00, 41.80; 3 Sjaak Koole (VTV) 6.20, 7 90. 7.20, 6.55, 7.10. 6.60, 41.55, 4 Johnny Stroo (VTV): 6.30, 6.90, 6.85, 6.80, 7.45, 6.95, 41.25; 5 Rens Vader (VTV): 6.40. 7.20, 7.10, 6.75, 6.55, 6.95, 40 95; 6 Martin van der Maas (Volharding): 5 60, 7.50, 6.70, 6.70,7.95.6.05,40.50,7 Bart Goedemond (Vol harding! 4 80.6.05.6.00.6.00.6.15.5.40,34.40 Bij de jcugdturners eiste Paul Breuren van Ast row de titel voor zich op, op de voet ge- volfd door Evert Vermandei van Thor en Er- win Balmakers van Astrow. De uitslag: 1 Paul Brueren (Astrow). (achter eenvolgens Vrije oefening, brug laag, rek laag. sprong, voltige, ringen, totaal): 5.80, 6,30, 6.50, 7.25, 5.70, 7.10, 38.65; 2 Evert Ver- mandel (Thor): 6.85, 5.75,7.10,6.75. 5.90. 6.20. 38.55; 3 Erwin Balmakers (Astrow): 7.10.4-70. 6.65.7.35.6.25.6 35.38-40:4 Dennis de Nooy er (Astrow) 5 60.6 60.7.20, 6 85,3.85.6 60. 36 70: 5 Aijen van de Vechte (VTV). 7 05. 5.25.6.55, 6 30, 6 00. 5.10. 36.25. 6 Gerard de Nooijer i Astrow) 5.65, 5.40. 6.55. 7 00. 3 20.6.60,34.40. 7 Peter Magné (Astrow): 6.20. 5.50, 5 40.4 65. 4.90, 6.85, 33.55 Bij de jongens turnden de gebroeders Ec- kardt (VTV) mee in het individuele klasse ment. Remco eindigde daarin als derde, broer Michel kwam als zevende uit de bus. Hun resultaten i achtereenvolgens rek laag, sprong, brug laag. ringen, lange mat. totaal) Remco Eckardt (VTV): 3.70, 6 00, 4.30. 5.70, 5.10. donderdeel. Omdat de drie beste ores taties van de uit vier wedstrijden be staande kampioenscompetitie worden meegerekend zijn de combinaties on bereikbaar geworden voor de concur rentie. De vierde wedstrijddag zal dui delijkheid verschaffen over de eind winnaars van de ponyrubrieken en het M-springen paarden. De Z-paarden hadden voor de verdeling van de prijzen geen barrage nodig. Alle deelnemers joegen hetzelfde balkje naar de parcoursbodem. De tyd bepaal de de uitslag: 1 Izak van Eyzeren. Weel- ruiters, 4 fouten 75.0 sec; 2 Dorien Bieze- laar, Graeve Jan, 4 fouten, 78.0 sec; 3 Ida Paauwe, Reimerswaal, 4 fouten, 80.0 sec. Ook in de M-springklasse kwam het niet tot overrijden. De Belg Gerry Stem met Oland van de Tassijn- ridders bleef als enige zonder negatieve aantekening op de jurylijsten van de heren De Feyter en Wattel. De volgprij- zen, werden als volgt verdeeld: 2 Hans Wieringa, Weelruiters, 4 fouten, 79.5 sec.; 3 Edgar Verhofstede, Tassynrid- ders, 8 fouten, 65.5 sec; 4 Ad Bergs, Huist, 8 fouten, 73.0 sec; 5 Izak van Ey zeren, Weelruiters, 12 fouten, 72.0 sec. De MZ-pony's reden hun rubriek in handicap. Vier combinaties drongen tot de barrage door. waarvan de Noord- bevelandse combinatie Sandy den Ex- ter met Wowser het eerst, na de foutloze rit, de eindlijn passeerde. De resultaten van de overige barrageklanten: 2 Astrid de Vin. Kleppertjes. 3 fouten, 39.0 sec; 3 Adriénne Luteyn. Haringiuiters, 9 fou ten. 57.5 sec, 4 William Hoondert. Jaco- ba van Beleren, vrijwillige opgave. De rubriek L-paarden bracht zes com binaties foutloos door het voorsprin gen. Weer was Valentyn de Bock met Urano uiterst rap. De combinatie bleef anderhalve Seconde sneller dan Mar leen Sinke met Romy van de Paarde bloem. Eveneens foutloos bleef Geny Amé met Victoria van de Tassynrid- ders. Omer van Stappen werd vierde met één weigering van zijn viervoeter Walreet, terwijl de Dykruiter Arjen de Leeuw (weigering en afgeworpen balk) als vijfde werd geklasseerd Het In springen voor ponycombinaties bracht de meeste spanning. Zeven combina ties bleven op het door H. Knook voor- treffelyk gebouwde parcours foutloos. De Qjd bepaalde in de barrage de eindrang schikking 1 Monique Braspennincx. Hulst, 0 fout 21.0 sec. 2 Ineke Cysouw. Kleppertjes, 0 fout 23 5 sec. 3 Barbara Esselbrugge, Klep pertjes. 0 fout 24.3 sec. 4 Nico Meertens, Luc tor. 0 fout 26.5 sec, 5 J. Quist, Harïngruiters. 0 fout 27.5 sec. De resultaten van de B-rubrieken Paarden: 1 Jean Paul de Kind. Hulst. 0 fout 70 punten. 2 M de Feber. Hulst. 0 fout 65 punten; 3 M. Picavet. Luctor. 0 fout 64 punten. 4 Geert Amé. Tassynridders, 0 fout 60 punten; 5 J. Nijssen. Luctor. 3 fout, 60 punten. Pony s: 1 Ifene Beklns, Jacoba van Beieren. 0 fout 75 punten. 2 Petra Thuyne. Hulst. 0 fout 70 punten. 3 Jurgen van de Vijver, Harïngrui ters, 0 fout 63 punten. 4 Jeroen Goossens, Harïngruiters, 0 fout 62 punten; 5 Conny Dle- leman, Hulst 0 fout 60 punten. ZWOLLE - Tijdens open Oostelyke kampioenschappen in Zwolle heeft Zeeland Sport-atlete Celine van den Berg het Zeeuws jeugdrecord op de 400 meter verbeterd. De Vlissingse realiseerde in de I Jsselhal 62.0 en daarmee verbeterde zy het oude record, dat al sinds 1973 op naam stond van Joke Hamelink, met 0.9 seconde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13