Raad Kortgene eens met voorste stichting openbare kleuterschool! Voorlopig uitstel van betaling Ogem WISSEL BEVELANDEN FAMILIEBERICHTEN WATERSCHAP WALCHEREN KRITIEK OP BESTUUR VAN BIJZONDERE SCHOOL 's Nachts alleen afmeren aan passantensteigers 'DE GANZE' KEURSLAGER SCHOUWENAAR Vanaf vandaag t/m zaterdag: zitmeubelen en kasten met kleine beschadigingen tegen zéér speciale prijzen Dozier Polen-show VRIJDAG 29 JANUARI, Toch nog onverwachts is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader CORNELIS KOLLAART op de leeftijd van 71 jaar. Middelburg: M. Kollaart-Fritz Uitgeest. J. J. Koehorst-Kollaart J. Koehorst Heiloo: M. L. Gelaudie-Kollaart J. Th. Gelaudie Rotterdam: C. Kollaart A. Kollaart-Bahnmüller Middelburg: J. A. Kollaart G. J. Kollaart-Beijer Kleinkinderen en achterkleinkind 4334 HE Middelburg, 24 januari 1982 Van Kleffenslaan 169 Aan huis geen bezoek De crematie heeft donderdag 28 januari jL in stilte plaatsgevonden. Onverwachts is van ons heengegaan mijn lieve schoonzoon, zwager en oom CORNELIS KOLLAART op de leeftyd van 71 jaar. Der Boede: N. P. Fritz-Francoijs Vlissingen: J. Crucq-Fritz Vlissingen: H. Fritz-Girtler Middelburg: J. de Vries-Fritz L. de Vries Rotterdam: C. Rengers-Fritz A. A. Rengers Vlissingen: L. Fritz N. Fritz-Flipse Middelburg: P. Fritz Neven en nichten Ps. 25 6, berijmd Heden nam de Heere uit ons midden weg, na een kortstondige ziekte, in het ziekenhuis 'Lievens- berg' te Bergen op Zoom, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve en zorgzame moeder en oma CORNELIA CATHARINA DE LEEUW echtgenote van Johannes van Oost op de leeftijd van 76 jaar. Tholen: J. van Oost Halsteren: B. J. van Oost J. van Oost-van Dam Stavenisse: W. A. de Wilde-van Oost M. J. de Wilde Tholen: J. J. van Oost C. J. G. van Oost-Vos Middelhamis: C. J. van Oost C. A. L. van Oost-de Korte Schiedam: C. C. J. van Dijk-van Oost A. van Dijk en kleinkinderen 4691 BL Tholen, 27 januari 1982 Oudelandsepoort 16 Gelegenheid tot condoleren zaterdag van 16.00 tot 17.00 uur in de aula, Prins Bemhardstraat. De begrafenis zal plaatshebben D.V. maandag 1 februari a s. om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Tholen, voorafgegaan door een rouwdienst in de aula om 13.30 uur. Zij die de rouwdienst bij willen wonen worden uitgenodigd om tijdig in de zaal aanwezig te zijn. In vrede kan ik mij ter ruste begeven en aanstonds inslapen, want Gij al leen, o Here, doet mij veilig wonen. Psalm 4 9 God nam tot Zich onze lieve vader en opa HENDRIK PIETER WOLFERT weduwnaar van Adriana Hendrika Ribbens op de leeftijd van 78 jaar. Temeuzen: M. G. den Hamer-Wolfert C. den Hamer Axel: T. de Keizer-Wolfert W. de Keizer Klundert: C. A. van Wouwe-Wolfert B. van Wouwe Peter - Dian - Alexander Biervliet: C. Wolfert B. Wolfert-Verhoef Henk - Doreen - Niels Hoek: Mevr. P. Deseijn-Willems huisgenote 27 januari 1982 'Vremdieke', Irisstraat 30 Correspondentieadres: de heer C. den Hamer, Amerstraat 28, 4535 CL Temeuzen De begrafenis zal plaatshebben op maandag 1 februari a.s., om 14.00 uur op de oude begraaf plaats te Hoek, na voorafgaande samenkomst in de Geref. kerk (Vrijgemaakt), Tramstraat 1, wel ke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Conversatiezaal van 'Vremdieke'. Geen bloemen Vanwege 't 10-jarig bestaan van studen tenver. ZOF'72 is er op 26 maart '82 een reünie voor oud-leraren en oud-leerlingen v.d. School voor Fysiotherapie te Vlissingen. Een ieder die nog geen uitnodiging ontvan gen heeft kan inlichtingen krijgen bij: Anja Hartog, Schuitvaartgracht 59, 4382 GH Vlissingen. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den op 27 januari 1982 van de heer H. P. WOLFERT van 1 januari 1965 tot 1 januari 1974 dijkgraaf van het toenmalig waterschap de Verenigde Braakmanpolders Met waardering zien wij terug op hetgeen in die periode mede onder de leiding van de heer Wol fert in het kader van de waterschapstaak tot stand kon worden gebracht Ons medeleven gaat uit naar de familie en de overige nagelaten betrekkingen. Het dagelijks bestuur van het waterschap De Dne Ambach ten, drs. R. C. E. Barbé, voorzitter J. Traas, griffier Heden is van ons heengegaan na een liefderijke verpleging in het Pensiontehuis Noord-Beve land onze lieve zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JANNA BOSSELAAR weduwe van A. Dingemanse in de ouderdom van ruim 88 jaar. Rotterdam: P. J. Lobé-Dingemanse G. C. Lobé Goes: H. W. Dingemanse S. Dingemanse-Moenen Kortgene: J. P. Versluis-Dingemanse J. Versluis Klein- en achterkleinkinderen Kortgene, 28 januari 1982 Pensiontehuis Noord-Beveland Correspondentieadres W. Alexanderstraat 22, 4484 AS Kortgene De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 1 februari om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Kortgene. Vertrek vanuit het Pen siontehuis Noord-Beveland. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Pensiontehuis Noord-Beveland. Dankbaar en bedroefd geven wij kennis dat in het Verpleegtehuis 'Ter Schorre' van ons is heen gegaan onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder, zuster, behuwdzuster en tante MARIA BOERMAN weduwe van Willem Francois Leenhouts in de gezegende ouderdom van 95 jaar. Temeuzen: M. M. Lioen-Leenhouts Joh. E. Lioen J. A. Leenhouts P. Leenhouts-de Lijzer Kloosterzande: Joh. A. Leenhouts K. Leenhouts-van der Wiel Temeuzen: A. A. Leenhouts A. E. Leenhouts-de Meijer Kleinkinderen Temeuzen, 28 januari 1982 Condoleantieadres: Beatrixstraat 39 De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 30 januari a.s., om 14.15 uur, op de Zuiderbegraafplaats te Temeuzen, na vooraf gaande rouwdienst in de Opstandingskerk, te leiden door de weleerwaarde heer ds. D. W. Koel man, welke aanvangt om 14.00 uur. Liever geen bezoek aan huis Gelet op het bepaalde in artikel 101 van het alge meen Zeeuws Waterschapsreglement worden stembevoegden hierbij uitgenodigd tot het bijwo nen van een voor hun district te houden OPENBARE DISTRICTSVERGADERING op de hieronder vermelde data en plaatsen Noord- en Oostwatering (districten 1 en 2): op woensdag 17 februari 1982 14.00 uur in het res taurant Resto-Vrouwenplder, Vrouwenpolderse- weg 81; Zuidwatering (district 4): op maandag 22 februari 1982 14.00 utr in café pension 'De Nieuwe Hoop', Nieuw- en Sint Joos- land; Westwatering (district 3): op dinsdag 2 maart 198214.00 uur in het Strandho- tel. Boulevard Evertsen te Vlissingen. Stembevoegden zijn degenen die in het geschot worden aangeslagen voor ongebouwde resp. ge bouwde eigendommen met een oppervlakte van tenminste 2 ha resp. een belastbare opbrengst ge bouwd van 150,- of zij die afvalwater op werken van het waterschap afvoeren en hiervoor een aan slag in de zuiveringslasten ontvangen. Het ligt in het voornemen om bij voldoende deel name belangstellenden in de gelegenheid te stel len deel te nemen aan een des morgens, vóór de aanvang der districtsvergadering, te houden ex cursie naar waterschapswerken, etc. op Walche ren. Vertrek per bus om 9.30 uur vanaf het adres alwaar de vergadering wordt gehouden. Na afloop van de excursie zal een koffiemaaltijd verzorgd worden. Opgaven voor deelneming aan de excursie resp. koffiemaaltijd worden uiterlijk tegemoet gezien 3 dagen voor de te houden districtsvergadering op het adres: waterschap Walcheren, Postbus 179, 4330 AD Middelburg, tel. 01180-15751. Middelburg, januari 1982 Het dagelijks bestuur van het Waterschap Walcheren, J. A. Lantsheer, dijkgraaf. J. M. Luteijn, griffier. B.V. D.O.S. J. SCHUILWERVE kampioen van Nederland 5e KL. LIBRE Gelegenheid tot feliciteren zaterdag 30-1-'82 van 15.00 tot 18.00 uur café De Schuur J. Bakker KORTGENE - De gemeenteraad van Kortgene is aocoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders om in Colijnsplaat een openbare kleuterschool te stichten. Ook het voorstel om voor de bouw van zo'n school 1.560.000,- beschikbaar te stellen ontmoette donderdagavond in de gemeenteraadsvergadering weinig problemen. Maar discussie leverde kritiek op de verhouding tussen de christelijke kleuter- en lagere school. Met name de door b en w gesignaleerde tegenstelling tuswsen het bestuur van de bijzondere lagere school in Colijnsplaat was onderwerp van gesprek. In een voorstel aan de gemeenteraad merkten b en w namelijk op dat het bestuur van de bijzondere kleuterschool een samenwerking met de bijzondere lagere school om te komen tot een bijzondere basischool in de weg staaL Burgemeester J. L. D. van der Linde antwoordde op vragen van het WD- raadslid mevrouw I. van Oeveren - De Rijke dat het verschil van inzicht over een bijzondere basisschool, dat mo menteel tussen de twee besturen be staat, niet gebasseerd is op onwetend heid. .Alles is gewoon wat op zijn be loop gelaten. Hier ligt een duidelijke verantwoordelijkheid voor de ouders en hun vertegenwoordigers", aldus Van der Linde. Al in een publicatie in het gemeentelijk voorlichtingsblad van december 1980 wees de gemeente Kortgene er op dat een volstrekt zakelijke benadering no dig is om te komen tot een bijzondere basisschool. „Gebleken is dat over een en ander gemakkelijk emotioneel dis cussie oplaaien", zo meldde toen al het voorlichtingsblad. In een onlangs gehouden vergadering van alle betrokken en bij het onderwtjs- gebeuren in Colijnsplaat schoof de voorzitter van de christelijke kleuter school de verantwoordelijkheid voor de gang van zaken nog door naar de ou ders. Hij merkte toen op dat het een taak van Interkerkelijke dienst WEMELDINGE - Zondagmiddag vind een interkerkelijke dienst plaats in We- meldinge. Deze wordt gehouden door de Gereformeerd/Hervormde Kerkge meenschap en de Vrij Evangelische ge meente. Voorganger is de heer J. van Leerdam uit Serooskerke. De dienst be gint om half drie (en niet zoals gebruike lijk om 5 uur) in het gereformeerd kerk gebouw in Wemeldinge. de ouders is attent te zijn op de school- mogelijkheden voor hun kinderen. Op een vraag van burgemeester Van der Linde in die vergadering, of al een voorstel tot samenvoeging van de bij zondere kleuter- en lagere school aan de leden van de bijzondere schoolvereni gingen is gedaan, kwam toen geen ant woord. De Kortgeense gemeenteraad sprak donderdagavond in het algemeen de hoop uit dat de problemen binnen het bijzonder onderwijs in Kortgene spoe dig ten einde zouden zijn, zodat niets meer een bijzondere basisschool meer in de weg zou staan. In de raadsvergadering kwam verder de vestiging van een schietbaan en een munitie-opslagplaats aan de orde. B. en w. van Kortgene hadden namelijk geen toestemming verleend voor een dergelijke accommodatie, maar de RAAD KORTGENE OVER PLEZIERVAART: KORTGENE - De gemeenteraad van Kortgene is van mening dat het verbo den moet worden om 's nachts aan openbare aanlegsteigers in het Veerse Meer af te meren. De raad volgt daar mee de gedachte van het college van burgemeester en wethouders, dat vindt dat de jachten 's nachts af moe ten meren aan de steigers voor passan ten in de jachthavens. Burgemeester J. L. D. van der Linde van Kortgene: „Wij zien er de noodzaak niet van in dat er 's nachts afgemeerd moet worden aan natuurgebieden, zoals de Haringvre ter. Zeker niet als daar ook nog eens barbecue's worden gehouden". De ge meenteraad en de burgemeester kwa men donderdagavond in de raadsver gadering tot die conclusies. Aanleiding daartoe was een brief van de technische adviescommissie Veerse Begrafenisverzorging v/h Adr. A. Hillebrand-Goes voortgezet door FA. J. HOEKMAN ZN. Langeweg 1. 4431 CE 's-Gravenpolder tel. 01103-1444. b.g.g. 01103-2408 Voorlopig worden opdrachten b.g.g. ook nog aange nomen door de heer Adr. A. Hillabrand, Heemisse- weg 9, Goes. tel. 01100-27525 Rectificatie publikatie BESTEMMINGSPLAN WESTDUIN le planverandering De burgemeester van Vlissingen maakt ingevolge artikel 28 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat bij besluit van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 16 juni 1981, onder nr. 1386/524, 4e afd. r.o., het door de gemeenteraad op 27 Juni 1980 vastgestelde bestemmingsplan Westduin, le planverandering, is goedgekeurd. Genoemd besluit en bestemmingsplan met toebe horen liggen ingaande 1 februari 1982 gedurende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, ter inzage. Ingevolge artikel 29 van genoemde wet kunnen diegenen die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend, alsmede de inspecteur van de ruim telijke ordening, en zomede diegenen die zich tij dig tot gedeputeerde staten hebben gewend met bezwaren tegen wijzigingen welke bij de vaststel ling van het plan door de gemeenteraad in het ontwerp zijn aangebracht, gedurende genoemde termijn beroep instellen'bij de kroon. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en kunnen worden ingediend bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Zij die reeds beroep hebben ingesteld naar aanlei ding van de publicatie van 31 juli 1981 behoeven dit nier meer te herhalen. Vlissingen, 29 januari 1982. De burgemeester voornoemd, Th. J. Westerhout. intieme sfeer persoonlijke bedie ning kwaliteit gematigde prijzen steeds wisselende specialiteiten het ganzebord (tijdens lunchuren) familiemenu (op zon dag) onze goed gesorteerde wijnkelder ons cadeaubonnen- systeem centrale ligging Oók voor uw bruiloft receptie, diner, koud buffet of vergadering Beestenmarkt 14, Goes tel. 01100-20818 N.B. Gedurende de maand februari zijn wij ook op dinsdag de gehele dag gesloten. Keurslager Schouwenaar zegt. Dit weekend de 'varkensfilet' warm aanbevolen! Varkensfilet Is zeer mooi vlees, maar wordt gauw droog en stug als men het te lang of te hard braadt. Het moet iets roze of hoogstens tegen gaar-aan zijn. Het vlees eerst op vrij matig vuur rondom bruin braden, dan iets be strooien met zout, peper en iets kerry. Braadtijd 15 25 min. afhankelijk van de dikte. Filetlapjes zijn in 2x5 min. klaar. Bak er een paar schijven ananas bij, en blus de jus af met het sap. U krijgt zo een feestmaaltijd! VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gr. malse varkensfilet7,90 150 gr. zelfgemaakte boerenham2,65 100 gr. heerlijke boeren-metworst1.20 150 gr. frisse sellerijsalade1.80 WIE KIESKEURIG KIEST, KIEST in het Bellamypark, Vlissingen KEURSLAGER Modern pittig fris hygiënisch UIVER INTERIEUR Korte Delft 2a-4 Middelburg Tel. 01180-13194 RECTIFICATIE AFWEZIG van 29-1 t/m 12-2 A. P. v. d. Vlugt WOLPHAARTSDIJK Spreekuur uitsluitend vol gens afspraak op ma., woe. en vrij. Boodschappen via de assistente (Slot van pagina 1) sief onderzoek aan vooraf gegaan. Het hoofd van de Paduaanse politie. Gian- ffanco Corrias, vertelde op een perscon ferentie dat de politie in Padua en ande re steden telefonisch een tip had ont vangen over de plaats waar Dozier ge vangen werd gehouden. De tip zou van terroristen afkomstig zijn. Woensdag avond werd een cordon gelegd om de buitenwijk van Padua, waar de woning, die diende als 'volksgevangenis' lag. Mogelijk heeft de generaal alle 42 dagen van zijn gevangenschap in deze woning doorgebracht. Zowel in Rome als in Washington heer ste donderdag vreugde over de geslaag de bevrijdingsactie. Reagan zei nadat hij het nieuws gehoord had: „De gebe den van veel mensen zijn verhoord." De echtgenote van Dozier, die sinds tien dagen bij kennissen in Frankfort was, bedankte donderdag 'alle mensen in de wereld voor hun sympathie en medeleven'. Zij heeft telefonisch con tact met haar man gehad en keert sa men met haar dochter naar Italië te rug. kroon besliste dat zoiets wel aan Voorstraat in Kortgene gebouwd d worden. Het PvdA-raadslid N. Fil sprak er donderdag zijn ongenoet over uit dat voor de hobby van de t ste de beste een dergelijke munitie^ slagplaats gebouwd kan worden i plaats voor grote hoeveelheden mu tie. Tegen de komst van de muni opslagplaats hebben omwonenden bandtekeningen opgehaald, maar uitspraak van de kroon maakte dal die protesten tevergeefs waren. Het PvdA-raadslid J. de Loof vroegi der in de raadsvergadering nog aai voor de situatie van de plaatselijke a nemers in de gemeente Kortgene. aannemers hebben in een gezamenlL brief aandacht gevraagd voor de ter, loop van hun werkzaamheden en aarmee gepaard gaande ontslagen, die brief wordt er dan ook voor gepi om de bouw van de nieuwe openb kleuterschool aan de plaatselijke a nemers te gunnen. Een opmerking wj De Loof het van harte mee eens wai Meer over het nachtelijk afineren aan de openbare steigers in het meer. In die brief worden verschillende argumenten opgesomd die alle pleiten voor het aan houden van de al bestaande zogenaam de 24-uursregeling. Die regeling houdt in dat er wel 's nachts jachten aan de openbare steigers in het Veerse Meer mogen liggen. Na 24 uur moeten die jachten dan weer een andere ligplaats zoeken. Dat laatste is één van de bezwaren van b en w van Kortgene en de gemeente raad. Het verkassen van die jachten is volgens die college's namelijk niet te controleren. De Kortgeense burge meester stelde ln de gemeenteraadsver gadering dat er allerlei argumenten worden aangevoerd die pleiten vóór de bestaande regeling, maar dat er nauwe lijks wordt ingegaan op de tegen-argu menten. De raad was dat met hem eens. De raadsleden C. J. van Damme (wd) en J. Dobbelaar (pvda) vonden zelfs dat de deelname van de gemeente Kortge ne in het recreatieschap Veerse Meer ter discussie gesteld moet worden. Zover wilde Van der Linde niet gaan. Hij noemde dat de allerlaatste moge lijkheid die open staat. Het raadslid G. Boot (cda) stelde voor om de brief van de technische advies commissie aan de andere raden te stu ren van de gemeenten die aan het Veer se Meer grenzen. In het voorstel aan de gemeenteraad wijzen b en w van Kort gene nog op de ongelijkheid die be staat tussen recreanten op het water en recreanten op bet land. De 1 andre creanten moeten namelijk wel 's nachts van de oevers van het Veerse Meer verdwenen zijn. VROUWENHANDEL BERGEN OP ZOOM (ANP) - Samen met de politie van de Portugese hoofd stad Lissabon heeft de politie van Ber gen op Zoom en Roosendaal een handel in Portugese vrouwen opgelost. In Bergen op Zoom zijn de sexclub-hou- der O. A. en diens echtgenote A. S. gear resteerd en in Roosendaal twee Portu gezen. De politie in Nederland en België heeft tot nu toe vier jonge Portugese vrouwen kunnen achterhalen, die begin januari clandestien het Nederlands- Belgisch grensgebied zijn binnenge bracht. De zaak kwam aan het rollen toen twee Portugese vrouwen deze week op een onbewaakt moment uit de sexclub in Bergen op Zoom konden ont snappen, waar zij sinds enkele weken waren ingesloten. Gemeente Goes houdt info-avond Kloetinge KLOETINGE - Dinsdagavond 2 bruari houdt de gemeente Goes jaarlijkse informatieavond voor del W woners van Kloetinge. k Dat gebeurt in gebouw Amicitia. Bij 8. gemeente zijn inmiddels al verschei S ne onderwerpen aangemeld die inj ners willen bespreken. Dat zijn orJ meer: de doortrekking van de Ora; T weg, de fietsverbinding Goes-Kapd L de woningbouw op de hoek Geeri p plein/Oostkeure en de situatie n) Tervaten. De informatieavond beg om 20 uur. Sportraad Goes praal over bezuinigingen GOES - De sportraad van de gemee Goes vergadert dinsdag 9 februari, praat wordt dan over de mogelijkhe< die er zijn om te bezuinigen op de meentelij ke uitgaven ten behoeve de sector sport. Verder komt on meer een voorstel aan de orde om sport- en spel-o-theek in Goes voor bruikers uit geheel Zuid Bevaldn schikbaar te stellen. De vergader wordt gehouden in het Goese stadh en begint om 20 uur. (Slot van pagina 1) zelf zullen regeringsleiders als Thatc (Engeland), Schmidt (West-Duitsla Martens (België) en het Franse sta hoofd Mitterrand zullen wel te zien 2 Ook de leider van de Turkse milib junta, generaal Evren, zal - zo bleeks teren - definitief aan de show meedo De critici van het gebeuren, ook de derlandse progressieve Kamerled hebben Washington onder meer aan wreven dat de show ongeloofwaar wordt doordat het het Poolse regi wegens schending van mensenrechi wordt aangevallen door staatslid als Evren, die zelf de mensenrech niet handhaven. In politieke kringen in Washingtoni staat toch enige zorg over de indi die het programma in het buitenla kan nalaten, wanneer het - zoals presentatie van de plannen voorspe - als pure propaganda in een glai Hollywoord-verpakking wordt op zet. Wick, die op het idee kwam, vindt harde commentaren van onder meer Britse oppositieleider Dennis He („Hollywood-razzmatazz") en Franse kant („pure showbusiness een degradatie van de solidariteit n het Poolse volk") „hoogst onfortu lijk". Hij beschouwt het „volgens ric lijnen van goede smaak opgebouv programma" als een ernstig te nen uitdrukking van de waarde van v heid. Passief blijven is een misser. Wiek eerder deze week. De Amerikaanse volksvertegenwoor ging heeft inmiddels uitzending in VS zelf toegestaan (de bestaande w geving verbiedt propaganda-uitzend gen). Public Broadcasting Service het aan zijn 297 stations ter besch king stellen. Die kunnen zelf over zending beslissen. Ook binnen het Amerikaanse pro[ ganda-apparaat is niet iedereen ev tevreden over de show. Radio Free E rope en Radio Liberty zullen met 7 Voice of America het programma zenden. Maar deze beide stations niet afhankelijk van de ICA-organii tie (een regeringsinstelling) en wart slecht te spreken over het gemak wai mee Wiek hun diensten had ingelijl Volgens Wiek hebben zij geen opdrac gekregen om aan de uitzending mee doen. Hij verklaarde tegenover Washington Post, dat het hun werk „om de zaak van de vrijheid te dienen ROTTERDAm - De Rotterdamse rechtbank heeft donderdag voorlopig uitst van betaling verleend aan OGEM Holding NV, OGEM BV en BV Financiering! maatschappij OGEM. De rechtbank heeft tot bewindvoerders benoemd dr. Korthals Altes en mr. drs. H.P.J. Ophof, beiden te Rotterdam, zo heeft de R: van Bestuur van OGEM Holding meegedeeld. In een brief aan de ministers Den Uyl (sociale zaken) en Terlouw (economise! zaken) heeft de centrale ondernemingsraad (COR) van de Ogem donderdag zocht om steun aan Ogem-bedrijven die onnodig driegen onder te gaan. In de brief spreekt de COR uit 'zeer verheugd te zijn over „de niet onwelwillend! houding van de ministers tegenover individuele steun aan dergelijke bedrijvi Overlevingsplannen van Ogem-bedrijven en werknemersvertegenwoordigini zouden volgens de COR op steun mogen rekenen op grond van de regeringsverl ring, waarin werkgelegenheid centraal staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22