Vraagtekens rond voortbestaan 'Dorpsbelangen' Hoedekenskerke Onduidelijkheid huisvesting ambtelijk apparaat wegnemen Raad van Goes ziet weinig heil in verkeersplan b. en w. WISSEL BEVELANDEN li u WERKSTER PEDI-FORMA Laarzen Kinder schoenen VRIJDAG 22 JANUARI 1982 PZC/ streek WERKGROEP HOUDT ENQUETE BEVOLKING HOEDEKENSKERKE - De werkgroep Dorpsbelangen uit Hoedekenskerke wil nu wel eens weten waar zij aan toe is. Al sinds de zomer van 1978 functio neert de werkgroep, zonder dat de be volking van Hoedekenskerke blijk ge geven heeft van haar waardering voor de werkgroep. Van tijd tot tijd waren zelfs negatieve geluiden te horen. Daarom vinden de leden van de groep het welletjes. Eerst willen ze weten wat de inwoners van het dorp er van vinden en dan wordt bekeken of de werkgroep blijft voortbestaan. Om achter de mening van de Hoede- kenskerkenaren te komen gleed een de zer dagen in alle brievenbussen van het dorp een groen boekje met informatie over de werkgroep Dorpsbelangen en met de vraag hoe het verder moet In het boekje wordt de vraag gesteld: Ver der blijven functioneren in de vorm van een dorpsraad of dorpscommissie, of de zaak opheffen? Het komend weekeinde worden de formulieren, waarop de be volking het antwoord op die vraag heeft geschreven, opgehaald en dan zullen de leden van de werkgroep verder zien wat hun te doen staat. Mochten de mensen vinden dat de werkgroep voort moet blijven bestaan dan zijn de leden van plan na te gaan of de werkgroep omgevormd kan worden tot een officiële dorpscommissie 'in de zin der wet', zoals dat officieel heet. Dat betekent dat er een commissie wordt gevormd die de gemeenteraad heeft in gesteld. De bedoeling van de leden van de werkgroep hiermee is de 'stem' van het dorp Hoedekenskerke beter binnen het Borselse gemeentehuis te Hein- kenszand te laten doorklinken. Volgens Rie de Putter, contactpersoon van de werkgroep, is dat momenteel al lerminst het geval. Ze vertelt dat de werkgroep nauwelijks wordt ingelicht over allerlei zaken die te maken hebben met Hoedekenskerke. „Zo schijnen er momenteel huizen in het dorp neerge zet te gaan worden, maar hoe het daar nu mee staat is niet duidelijk. Ook over de rondweg hebben we de laatste tijd mets meer gehoord. Laatst was de com missaris van de koningin in Zeeland op bezoek, maar die reed alleen maar door het dorp. Daar hadden we best eens mee willen praten. Verder moet je steeds maar in de krant lezen dat er bijvoorbeeld in de gemeenteraad iets over het dorp is gezegd. Ze kynnen de werkgroep toch ook die raadsvoorstel- Goese kunstenaar exposeert in café GOES - De Goese kunstenaar Reynier exposeert vanaf zaterdag 30 januari in het Lunchcafé Stadhuis te Goes. Deze tentoonstelling wordt die zaterdag om 17.00 uur geopend. Hieraan werkt onder andere de 'performer' Theo D. mee. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 27 februari, tijdens de openingsuren van het Lunchcafé Stadhuis. len over Hoedekenskerke wel eens toe sturen". Daar komen nog de kritische geluiden aan het adres van de werkgroep bij. Verschillende verenigingen uit Hoede kenskerke hebben altijd aarzelend te genover de werkgroep gestaan, omdat men in de veronderstelling leefde dat die zich met verenigingszaken zou gaan bemoeien. Er waren ook wel men sen die vonden dat - als er iets gedaan moest worden - ze dat zelf wel zouden kunnen. licht Rie de Putter toe: „Er kon ook nooit eens een complimentje af". Toch is ze van mening dat er in Hoede kenskerke verschillende zaken zijn die een dorpsraad kan aanpakken. Zaken die met zo zeer op het terrein van de al bestaande verenigingen liggen, maar wel voor het hele dorp van belang zijn. Zo noemt ze het voortbestaan van de school, de jachthaven, de eventuele vestiging van een kolenenergiecentrale bij het dorp. de open riolering en de overlast die men daar van heeft en meer van die dingen. Als voorbeeld waarbij de werkgroep goed heeft gefunctioneerd noemt Rie de Putter de inspraak die de Hoede- kenskerkse verenigingen hebben gele verd in het kader van het proefproject specifiek welzijn, Vertegenwoordigers van de verenigingen hebben toen een gezamenlijke reactie opgesteld. Een toekomstige dorpscommissie zou ook uit vertegenwoordigers van de verschil lende verenigingen moeten gaan be staan. vinden de leden van de werk groep Dorpsbelangen Momenteel zit ten de meesten in die werkgroep op per soonlijke titel. ..Eigenlijk vind ik dat het dorp nïetzon- der zo'n overkoepelend orgaan kan, omdat er nu eenmaal zaken liggen die de verenigingen niet aan kunnen of wil len pakken, Maar ja, de enquête zal het leren. Ik hoop maar dat de meerderheid achter een dorpsraad of -commissie staat", vertelt Rie de Putter Ontspanningsavond Rustoord Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - De eerste ontspan ningsavond in 1982 voor de bewoners van bejaardencentrum Rustoord en de bejaardenwoningen te Colijnsplaat. werd verzorgd door de heer J. Hooger- heide uit Goes en een personeelslid van Rustoord, mejuffrouw Addie v. d. Berg Mejuffrouw Van den Berg speelde enke le bekende liedjes op de accordeon Hierna vertoonde de heer Hoogerheide een film, die hij zelf gemaakt had. van zijn bezoek aan Zuid-Afrika. Koffieochtend Goese plattelandsvrouwen GOES - Tydens een druk bezochte kof fieochtend van de afdeling Goes van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen in slot Ostende in Goes, hield de heer mr. F. Huber een praatje over het werk van de Algemene Vereniging tot Behartiging van Patiëntenbelan gen. De afdeling houdt 16 februari haar jaarvergadering. KNELPUNT KOEPOORTGEBIED BURGEMEESTER W. BLANKEN VAN GOES: Raad Kapelle r vergadert KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle moet zich in haar vergadering van dinsdag 26 januari uitspreken over het aangaan van een bestuurlijke overeenkomst met de andere gemeen ten die aan de Oosterschelde grenzen. Met zo'n overeenkomst verklaren die gemeenten dat ze hun beleid willen coördineren en zich daartoe moreel willen verbinden. De keuze voor deze constructie in plaats van de eerder ge dachte bestuurlijke overeenkomst is ingegeven door formeel juridische overwegingen. Andere voorstellen waar de Kapelse raad zich over moet buigen zijn de over name van enkele centrale verwar mingsinstallaties, een subsidie voor de stichting Zeeuws Studiefonds en het voorzien in een vacature in het bestuur van de stichting gemeenschaps- en dienstcentrum Kapelle. De raadsvergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het ge meentehuis te Kapelle. In Kapelle gestolen auto opgespoord KAPELLE - De personenauto van de familie V. uit Kapelle, die in de nacht van zondag op maandag was gestolen, is terecht. De groep Kapelle van de rijkspolitie had via de telex om opsporing ge vraagd. Woensdag werd de auto in Utrecht gesignaleerd. De bestuurder, de 18-jarige R. H. J. van de B. uit Utrecht, had de in Kapelle op slot staande auto gestolen en meegenomen Deel Wijngaardstraat Goes afgesloten GOES - In verband met riolerings werkzaamheden zal de Wijngaard straat in Goes van de Vlasmarkt tot de Zusterstraat vanaf volgende week af gesloten zijn voor het verkeer. Aan vankelijk zou dit begin januari al het geval zijn, maar toen konden de werk zaamheden door de weersomstandig heden niet worden uitgevoerd. De af sluiting van de Wijngaardstraat duurt van maandag 25 januari tot maandag 8 februari. Ongunstige weersomstandig heden kunnen daarbij voor vertraging zorgen. Het verkeer vanuit de Nieuwstraat in de richting van het centrum kan tot op de Beestenmarkt komen. Via de Ossen- hoofdstraat en de 's-Heer Hendrikskin- derenstraat kan dit verkeer het cen trum weer verlaten. Vanaf de Grote Markt kan het centrum worden verla ten via de Zusterstraat of via de route Opril-Magdalenastraat-Ossenhoofd- straat Vrachtauto's tot een lengte van 10 meter moeten de Beestenmarkt rondrijden en dan via de Ossenhoofd- straat uit de binnenstad vertrekken. Voor lange vrachtwagens geldt een af sluiting. GOES - Vóór de beëdiging van een nieuwe raad en de verkiezing van een nieuw college van burgemeester en wethouders - in september - moet dui delijk zijn hoe de huisvesting van het ambtelijk apparaat in de gemeente Goes kan worden verbeterd. Het dage lijks bestuur van de gemeente wil de Bijeenkomst vrouwen in Kattendijke KATTENDIJKE - De afdeling Katten- dijke-Wilhelminadorp van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen hield haar jaarvergadering. Na de ver kiezing van mevrouw M. Joosse-Groot- jans als bestuurslid werd er afscheid ge nomen van de presidente mevrouw L. de Bourgraaf-Krombeen, die na zes jaar een bestuursfunctie te hebben bekleed niet herkiesbaar was. Na de pauze werd er gezamenlijk een energie-quiz ge speeld. Film The Fury in 't Beest te Goes GOES - In jongerencentrum 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes wordt zondag de film The Fury (De Razernij) van regisseur Brian da Palma ver toond. Deze regisseur is ook de maker van onder meer Dressed to kill en Blow out. The Fury gaat over een jongen die over bijzondere telepatische gaven be schikt. Tijdens een vakantie met zijn vader in Israel wordt de jongen ont voerd, waarna allerlei experimenten met hem uitgehaald worden. De federa le recherche belet de vader zijn zoon op het spoor- te komen. In de hoofdrollen spelen Kirk Douglas en John Cassave tes. uur. De voorstelling begint om 15.3 Scouting houdt demonstratie in Kortgene KORTGENE - Scouting Noord-Beve land houdt zaterdag 23 januari een zo genaamde kijke-en-doe-mee-middag in dorpshuis 'De Pompweide' te Kortge ne. Door middel van informatiestands, activiteiten en bijvoorbeeld een dia-se rie kunnen belangstellenden zien wat scouting doet. Tevens bestaat de mogelijkheid dat jongeren en ouderen zich opgeven als deelnemer voor een scoutinggroep op Noord-Beveland. Mochten er voldoen de belangstellenden zijn, dan wordt binnen afzienbare tijd zo'n groep opge richt. Voor die groep zijn niet alleen jon gens en meisjes welkom, maar ook ou deren die leiding willen geven. mm. S B intieme sfeer persoonlijke bedie ning kwaliteit gematigde prijzen steeds wisselende specialiteiten het ganzebord (tijdens lunchuren) familiemenu (op zon dag) onze goed gesorteerde wijnkelder onscadeaubonnen- systeem centrale ligging Oók voor uw bruiloft, receptie, diner, koud buffet of vergadering 'DE GANZE' Beestenmarkt 14, Goes tel. 01100-20818 N B. Gedurende de maan den januari en februari zijn wij ook op dinsdag de gehele dag gesloten. onzekerheden over het ambtelijk on derkomen zo snel mogelijk uit de weg ruimen. Dit bleek uit de woorden van burgemeester mr W. Blanken donder dagavond tijdens de gemeenteraads verkiezing. Omdat hij de vele discussies over de bouw van een nieuw stadskantoor niet heeft meegemaakt, heeft de nieuwe burgemeester zich door een stapel no- tuelen heen moeten werken om zich op de hoogte te stellen. Hij verklaarde dat de hele kwestie niet bepaald las een hel der beeld bij hem was overgekomen. Zoals gemeld hebben gedeputeerde staten goedkeuring gehecht aan een aantal voorbereidingskosten voor een nieuw stadskantoor, waaronder ruim een half miljoen gulden aan architec tenhonorarium voor het uitwerken van de plannen. Maar de raad heeft in het najaar van 1981 de financiële onderbou wing van het nieuwe stadskantoor op losse schroeven gezet. Gegeven deze si tuatie vonden de raadsleden J. T. La- port (CDA) en P. Duinkerke (PvdA) het onverantwoord om de architect voor zoveel geld een besteksklaar plan te la ten maken. Laport: „Als we wellicht toch niet de kant uitgaan van nieuw bouw, dan moeten we dat geld niet uit geven". De bezorgdheid van beide raadsleden over een uitgave die uitein delijk misschien zinloos zal blijken te zijn. werd nog groter toen wethouder drs J. Dijkgraaf (CDA, financiën) uitleg de dat het een goede zaak is om de plan nen kant en klaar te hebben liggen. Want dan zoü de gemeente meteen ge bruik kunnen maken van eventuele subsidiemogelijkheden ter bevordering van de werkgelegenheid in de bouw. De Handtekeningenactie voor Russische joden GOES - In navolging van enkele ande re gemeenten ligt bij het bureau voor lichting van de gemeente Goes een handtekeningenlijst voor de actie 'Een miljoen handtekeningen voor Russi sche joden". De actie wordt onder steund door alle kerken, vakbonden, onderwijsbonden en politieke partij en. Het is de bedoeling dat de handtekenin gen zullen worden aangeboden aan de regering van de Sowjet-Unie om daar mee te protesteren tegen het toenemen de anti-semitische in dit land. De lijst ligt tot dinsdag 26 januari bij het bu reau voorlichting. Er is gelegenheid om een handtekening te plaatsen op werk dagen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. wethouder vertelde dat het college van b. en w. begin volgende maand over de toekomstige huisvesting van het ge meentelijk apparaat zal praten. Met de stemmen van de PvdA en de WD'er B. Buurke tegen wees de raad een subsidieverzoek van de Goese volksdansvereniging Vodago af. Het verzoek gold een bijdrage in de kosten van gemaakte reizen naar Frankrijk en Duitsland. De meerderheid van de raad meende dat andere verenieineen reoh- ten zouden kunnen ontlenen aan de in williging van de subsidie-aanvraag. Burgemeester Blanken herstelde don derdag een in Goes vrijwel vergeten tra ditie door aan het begin van de raads vergadering een nieuwjaarsrede te hou den. Iets wat raadsnestor A. Maljaars (SGP) blijkens diens reacties verraste. Na afloop van de vergadering dronk de raad een nieuwjaarsborrel. Deze tradi tie hoefde geen nieuw leven ingeblazen te worden. GOES - Automobilisten, die door de Goese Wijngaardstraat in de richting van het Koepoortgebied rijden, blij ven voorlopig nog voorrang houden op bestuurders die vanuit de Zusterstraat naar de verkeerslichten willen gaan. Het dagelijks bestuur van de gemeente besloot donderdagavond de verkeers maatregel om het voorrangsrecht op het kruispunt Wijngaardstraat/Zus terstraat te veranderen even in te slik ken. Reden: de gemeenteraad ver wacht weinig heil van de oplossingen die b. en w. hebben bedacht voor de verkeersknelpunten in het zuidweste lijke deel van de binnenstad. Twee nieuwe ideeën kwamen tijdens de raadsvergadering op tafel. De CDA'er C. R. M. M. Llnssen deed de suggestie het eenrichtingsverkeer in de Konings traat en op de .Grote Kade om te draai en. Dan zou een nieuwe uitweg uit de binnenstad ontstaan als compensatie voor het verloren gaan van de route via de Kreukelmarkt. B. Buurke (WD) had een ingriijpender voorstel: omdraaien van het eenrichtingsverkeer in de Wijn gaardstraat. in de Zusterstraat'Singel- straatKorte Kerkstraat en in de Nieuwstraat. Op die manier zou het Koepoortgebied uitsluitend als toe gangspoort van de binnenstad gaan fungeren en de Nieuwstraat als uitweg. Beide raadsleden wezen erop dat in de huidige situatie de druk op het kruis punt WijngaardstraafZusterstraat en het Koepoortgebied onverantwoord groot zal worden door de op handen zijnde afsluiting van de 's-Heer Hen- drikskinderenstraat voor een periode van ongeveer twee jaar. De wethouders ing. J de Graag (vdd, gemeentewerken) en L. H. de Leeuw (pvda, ruimtelijke ordening) antwoord den dat een groot aantal mogelijkhe den voor de verkeersafwikkeling in de binnenstad is bekeken. De verkeersvei ligheid, de verruiming van de mogelijk heden voor voetgangers en fietsers en de economische belangen in de binnen stad mogen niet opzij gezet worden ten gunste van het autoverkeer, zo betoog de De Leeuw. Daarom hebben b. en w gekozen voor een verandering van de voorrangsregeling op de kruising Wijn- gaardstraat/Zusterstraat en voor een verbetering van de opstelmogelijkhe den bij de verkeerslichten in het Koe poortgebied. „Iedere maatregel die je neemt, zorgt weer ergens anders voor opstoppingen," zei de Graag. „Ik hoop dat er eens iemand opstaat die zegt: zo moet 't, en daarmee dan de juiste oplos sing aandraagt. De commissies gemeen tewerken/wel- zijn en ruimtelijke ordening/volkshuis vesting zullen zich volgende week over de verkeersproblematiek in de binnen stad buigen. NCVB Nieuwdorp vergaderde NIEUWDORP - De NCVB afdeling Nieuwdorp hield een vergadering, waarin mevrouw E. Meulbroek. wijk verpleegster in Arnhem, vertelde over haar werk. De volgende vergadering wordt gehouden woensdag 17 februari 8 CS fa X 8 V 8 (0 N gevraagd voor ca. 6 uur per week, in overleg FRANKEN B.V. M. A. de Ruyte/laan 2, Goes Telefoon 16240 KMK 20 korting! 20-60 korting! (vele tientallen paren) NU f 25,- «SCHOEN-O-RAMA* Torenring 44A 4458 BC 's-Heerarendskerke 01106-1708

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24