Raad Oostburg inkrimping van zorgen over aantal busdiensten Jacob Catsschool Terneuzen kreeg grondige opknapbeurt Mtfsse/ Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek Oostburg: jaar subsidie vijf hulporganisaties VRIJDAG 22 JANUARI 1982 WETHOUDER: 'MEER ONDERZOEK ZWN NODIG' OOSTBURG - De NV Streekvervoer Zuidwest-Nederland (ZWN) dient de inkrimping van het aantal lijndien sten in Zeeuwsch-Vlaanderen één jaar op te schuiven en in de tussentijd nieuw onderzoek te doen naar de te verwachten hoeveelheden reizigers. In het eerstkomende overleg van de acht Zeeuws-Vlaamse b en w's zal dat voor stel op tafel worden gelegd en doorge speeld naar het ministerie van verkeer en waterstaat. Dat kondigde wethou der G. Claeys van Oostburg donder dagavond aan tijdens de raadsverga dering. na vragen van verscheidene raadsleden. Die hadden zich bezorgd getoond over de plannen van de ZWN om de lijndiensten in te krimpen. Vooral voor het 'landje van Cadzand' zou dat ingrijpende gevolgen hebben, vooral in de avond-uren en de weekein den. Volgens wethouder Claeys hebben studies van de busdienst uitgewezen dat het reizigersaanbod voor het open baar vervoer in de naaste toekomst met vijf procent zal teruglopen in Kijkdagen fietsen in Hulst HULST - De rijkspolitie in Hulst houdt volgende week kijkdagen voor fietsen en bromfietsen. Degenen die hun rijwiel kwijt zijn kruinen van maandag tot en met vrijdag terecht op het groepsbu- reau van de rijkspolitie in Hulst aan de Maelstedeweg. De openingstijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Er staan ongeveer dertig fiet sen en enkele bromfietsen. Wafelactie CLINGE - De Jongerenorganisatie CHIRO uit De Klinge in België houdt een wafelactie. Bij deze jongerenorgani satie zijn ook veel leden aangesloten van Clinge. zodat de actie ook op Neder lands gebied zal worden gehouden. De wafelactie wordt gehouden op zondag 7 februari, maar de bestellingen worden al op zondag 24 januari opgehaald. Twee popgroepen in Kousepael Terneuzen TERNEUZEN - Zondag 24 januari spe len in De Kousepael in Terneuzen in het kader van 'Pop op zondag' twee popgroepen van eigen bodem. Dit zijn 'Fear' uit Hoek en'Der Baader Pop- gruppe' uit Hulst. 'Fear' begint om 16.00 uur en speelt tot 17.30 uur. Daar na zal 'Der Baader Popgruppe' optre den. 'Fear' is een Hoekse band. op 30 april 1980 opgericht, die new-wave speelt. De band bestaat uit Tim Huisman. Guido Zaman, Henry Bol en Christian Kie- boom 'Der Baader Popgruppe' bestaat uit drie muzikanten, die 'terroristische Tanzmuzik' spelen en al op verscheide ne plaatsen in het land hebben opgetre den. Jong Volwassenen in Hulst houden koffie-ochtenden HULST - Het Vormingswerk Jonge Volwassenen begintmaandag25janua- ri met een reeks thema-koffie-ochten- den over het kind. De eerste gaat over 'kinderen in het verkeer'. De thema-ochtend maandag begint om 9.30 uur in het Houtenkwartier in Hulst. De heer F. J. Bal uit Oostkapelle, regio naal consulent van Veilig Verkeer Ne derland, laat over dit onderwerp dia's zien. De overige vijf bijeenkomsten, die elke maand worden gehouden, gaan even eens over de wereld van het kind. De onderwerpen zijn 'kind en ziekenhuis', 'kinderboeken', 'astmafonds', 'kind en speelgoed' en 'opvoedingsmoeilijkhe den'. Raadskandidaten D'66 voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen AARDENBURG - Donderdagavond werden op de algemene vergadering van D'66, afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen in Aardenburg de kandi daten bekend gemaakt voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen. Voor de gemeente Oostburg zijn dat: H. Huygens. J. Langendijk. A. Verschoor. N. Niermans-Gossije en A. Steenbak ker. Voor Aardenburg: H. van Rie. W. Wisphaal. M. de Buckere. H. van Sprun- del en H. Wesphaal. Voor Sluis: B. van Laere. H Masclee, T Henderikse. J. Henry. J. Vermeulen en A. van Oor schot Delegatie Stedenspel uit Nunspeet in Terneuzen op bezoek TERNEUZEN - Een delegatie van de 'Stedenspel'-ploeg van het Gelderse Nunspeet bracht donderdag een oriën terend bezoek aan Terneuzen. Nun speet en Terneuzen treffen elkaar vrij dag 12 maart in de Groenoordhallen in Leiden in het kader van het NCRV-tv- Stedenspel. Over en weer worden nu bezoekjes afgelegd. Algemeen coördi nator O. Vosveld, voorlichter van Ter neuzen, reisde eind vorig jaar richting Nunspeet. De Nunspeet-delegatie werd in de bur gerzaal van het stadhuis ontvangen door burgemeester C Ockeloen van Terneuzen. Direct daarna werd een be zoek gebracht aan recreatiecentrum De Braakman', waar wethouder drs A J Rekveld alle mogelijke bijzonderhe den verstrekte. Na een maaltijd en een bezoekje aan het overdekte zwembad 'De Honte' keerden de vertegenwoordi gers van Nunspeet (onder aanvoering van burgemeester H. J. Smith) huis waarts. Op 9 februari legt Terneuzen een tegenbezoek af. waarna beide 'Ste- denspel'-ploegen de kennismaking 12 februari in Leiden voortzetten. Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor de rest van de provincie is de voorspelling nog on gunstiger: min 7.5 procent Daarente gen worden in stedelijke gebieden als de Randstad aanzienlijke stijgingen verwacht van ongeveer 15 procent. „Nu het tweede auto-bezit, en zelfs het eerste-autobezit ook in deze streek te rugloopt. is een toename van het open baar vervoer te verwachten", voorspel de de wethouder De berekeningen van de ZWN zijn echter gebaseerd op de af gelopen twee jaar. De wethouder pleitte voor een verlenging van de 'studie-tijd' met één jaar. Dat zal volgens hem een ander beeld geven aan de toekomstver wachtingen. Initiatieven CDA-raadslid G. van Schaick, I. de Hullu van Dorspbelangen en Toerisme J. C. van de Ree-Slabbe- Districtstitel libre inzet van strijd bij WBC Walsoorden ALSOORDEN - De Walsoordense biljartclub WBC hpudt van 23 tot en met 31 januari het districtskampioen schap eerste klasse libre. Morgen (23/1) en zondag gaat de finalegroep telkens om 13.00 uur van start. Na die aanloop worden vrijdag 29 januari inhaalpar- tijen gespeeld en tijdens het weekein de van 30 en 31 januari valt de beslis sing. Op de nieuwe wedstrijdtafel die ter ge legenheid van dit zwaar bezette toer nooi geplaatst is, moet het gezelschap trachten Temeuzenaar Ronny de Waal te kloppen. De Waal van KOT Terneu zen is in de voorwedstrijden al gepro moveerd. Zijn moyenne van 7,70 doet hem als favoriet starten. Het moet trou wens al gek gaan wil deze titel niet bij KOT Terneuzen terecht komen. Achter De Waal neemt Jacques de Maat de tweede startpositie in. Deze tandem wordt aangevuld met D. Bergmans (Ouden Arend), J. Tellier (Molenhoek), Jo Leeraert (POP Axel), E. Waalput (Ed Horemans). J. Dieleman (TMW Sluis) en K. de Koeyer (SBC Sluiskil). Als re serves staan Cees Wissel (Concordia Terneuzen), Benny Rammeloo (SBC) en Frans van Waes van de organiseren de vereniging. Naast de districtstitel is in dit toernooi een plaats te verdienen voor de gewestelijke finale. Die wordt dicht bij de deur, van 26 tot en met 28 maart georganiseerd in het district Walcheren/De Bevelanden. koorn (pvdai hadden hun bezorgdheid geuit over de plannen van de ZWN. „Het college zou zelf initiatieven moe ten nemen voor de instelling van buurtbussen, in plaats van te wachten op de ZWN", meende mevrouw Van de Ree, CDA'er Van Schaick drong er bij het Leden bouwen eigen accommodatie Clingse tennisvereniging CLINGE - De tennisvereniging Ga me '78 uit Clinge begint zaterdag met de bouw van een slechtweeraccommo- datie nabij de tennisvelden. Om de bouw van deze accommodatie zo snel mogelijk klaar te hebben, heeft het be stuur van de tennisvereniging een op roep gericht aan alle leden om te hel pen bij de opbouw van de slechtweer- accommodatie. Momenteel is ook de aanleg van de twee nieuwe tennisvelden in volle gang. Het terrein waarop de twee velden moet ko men is volledig afgegraven en wordt voorzien van een totaal nieuwe onder laag. De twee nieuwe tennisvelden wor den volledig uit eigen financiële midde len aangelegd. In de loop van april of mei hoopt men de twee nieuwe banen in gebruik te kunnen nemen. Oefenavond EHBO West Zeeuwsch-Vlaanderen BRESKENS - Donderdagavond hield de EHBO West-Zeeuwsch-Vlaanderen een oefenavond in gebouw 'De Uit komst' te Breskens. In een voorwoord vertelde de heer J. Kevmel, voorzitter van de EHBO afdeling Breskens. dat de overheid propageert dat er hulp bij ongevallen geboden moet worden en dat er een soepele behandeling nodig is om het diploma te behalen. Die soepele behandeling heeft, volgens Keymel, nadelen. Tevens vertelde hij dat er meer strubbe lingen zijn bij de overheid en semi-over- heid. zoals het geen verlof kunnen krij gen voor het volgen van cursussen. Hij zegde toe hier verder op in te gaan op de algemene jaarvergadering. Ook deelde hij mee, dat op de drie lagere scholen te Breskens EHBO-cursussen starten voor de jeugd van 10 tot 12 jaar. Aan de oefenavond, donderdag, ver leende de Lotusgroep Zeeuwsch-Vlaan deren zijn medewerking. Voor de beoor deling waren de doktoren Davids, La- terveer en Bom aanwezig. college op aan stappen te ondernemen om de busdiensten in de streek opti maal te houden. Wethouder Clayes deelde de zorg van de raadsleden. Hij kondigde het initiatief aan van de geza menlijke Zeeuws-Vlaamse college's. Daarnaast zal Oostburg op eigen houtje gaan praten met de directie van de ZWN om bepaalde busdiensten - be langrijk voor het bezoek aan het zieken huis - te ontzien. Ook de instelling van buurtbussen zal in de besprekingen worden betrokken. Wethouder Claeys: „De colleges heb ben er moeite mee dat voor een gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen dezelfde ver- voersnormen worden gehanteerd als voor stedelijke gebieden" Sporthalcommissie Hontenisse heft zichzelf op KLOOSTERZANDE - De ad hoe com missie, die de mogelijkheden voor de bouw van een sporthal in de gemeente Hontenisse had moeten bestuderen, heeft zichzelf al tijdens de eerste ver gadering opgeheven. De commissiele den onderschreven weliswaar de noodzaak van een sporthal, maar moesten tcgenlijkertijd constateren dat er absoluut geen geld voor is. Het wachten is op betere tijden, was dc al gemene conclusie tijdens de vergade ring. Ruim twee maanden geleden toonden verschillende fracties in de raad zich ui terst verbolgen over het feit dat b en w in de aanbiedingsbrief bij de begroting hadden laten weten het niet nodig te vinden de commissie bijeen te roepen, omdat er voor de bouw van de sporthal toch geen geld is. Daarover ontstond toen nogal wat tumult tijdens de begro- tingsraad. Vooral de fractie L. Mangnus en de fractie Bruggeman namen toen dat geval hoog op. Er vielen termen als 'een rechtstreekse inbreuk op de demo cratie'. 'miskenning van de raad' en 'een klap in het gezicht van de raad'. Het college van b en w ging daarna ove rigens over stag en stemde erin toe de commissie te laten vergaderen. Tijdens de eerste en tevens laatste ver gadering is er ook nog van gedachten gewisseld over alternatieven. Zo werd onder meer genoemd het geschikt ma ken van de H. Hartsschool. Dit bleek technisch niet haalbaar. Ook het parti culier initiatief in de gemeente Honte nisse is bijna nihil, was een andere con clusie van de vergadering. Rioleringsplan in Raad Aardenburg AARDENBURG-De raad van Aarden burg stelt dinsdag 26 januari in de ver gadering het basisrioleringsplan vast voor de gemeente. Het plan is opge steld door de Grontmij en doorgespro ken met het waterschap 'Het Vrije van Sluis'. In het plan wordt aangegeven welke projecten in de loop van de ko mende jaren uitgevoerd moeten wor den om te voldoen aan de eisen in de wet op de beheersing van de opper vlaktewateren. De gemeenteraad moet de prioriteiten in de werkzaamheden aangeven. Het plan is verplicht gesteld als basis voor een gestructueerde aanpak van de rioleringsprojecten. De raad buigt zich in de komende ver gadering tevens over het college-voor- stel om de veegwagen over te dragen aan de gemeente Sluis. Het apparaat werd twee jaar geleden gekocht voor ruim 140.000 gulden. Het is in gebruik bij Aardenburg en Sluis. De wagen brengt het grootste deel echter door in Sluis, waar meer dan duizend draai uren per jaar worden gemaakt, tegen over ruim 600 in de gemeente Aarden burg. Bovendien is het personeel in dienst van Sluis. Reden volop om de wagen over te dragen aan Sluis. Die ge meente kan de wagen nu kopen voor ruim 110.000 gulden. De raadsvergadering in Aardenburg begint dinsdag 26 januari om 19.30 uur in het stadhuis Stichting van p.c.-kleuterschool Hulst-definitief HULST - Het stichten van een kleuter school bij de protestants-christelijke lagere school 'De Ark' aan de Tabak straat in Hulst gaat definitief door. Dat hee.t het schoolbestuur besloten. Een principe-besluit van de gemeente om hieraan mee te werken is enkele maan den geleden al genomen. De kleuter school wordt aan 'De Ark' toegevoegd met het oog op de wet op het basison derwijs, die Volgend jaar in werking treedt. De school begint 1 augustus. Eind volgende week komen de inspec- trice voor het kleuter- en lager onder wijs en een bouwkundig adviseur een kijkje nemen bij 'De Ark'. Zij zullen de gemeente adviseren wat betreft de kos ten van de bouw van de kleuterschool. De school komt op het terrein van 'De Ark' te staan en zal volgens wethouder B. de Keijzer van onderwijszaken hoogstwaarschijnlijk permanente bouw worden. Het gast om een éénklas- sige kleuterschool. Eigenlijk moet de school bij de opening worden bezocht door tenminste dertig kleuters. Hiervan is bij koninklijk be sluit ontheffing verleend, de school mag starten met twintig kinderen. De stich ting voor protestants-christelijk basis onderwijs 'De Ark' heeft aan kunnen to nen (aan de hand van ouderverklarin gen) dat dit aantal inderdaad zal wor den gehaald. COMPROMIS VOORSTEL UNANIEM AANGENOMEN INSPECTEUR VERRICHT 27 JANUARI OPENING OOSTBURG - Vijf provinciaal werkende instellingen voor maat schappelijk dienstverlening krijgen voor de duur van één jaar subsidie van de gemeente Oostburg. Daarna wordt gekeken of 'ze zich hebben Waarge maakt'. Met dat compromis-voorstel, dat de unanieme steun kreeg van de raad, werd donderdagavond een einde gemaakt aan een lange discussie voer subsidiëring van de Telefonische Hulpdienst Zeeland, de Stichting Jeugd en Gezin, de stichting FIOM, de Centrale voor Pleeggezinnen en de stichting Gehandicapten Adviesbu reau. Het college-voorstel zag er heel anders uit. De Stichting Gehandicapten Ad viesbureau kon in dat voorstel hele maal niet op financiële steun rekenen. De andere organisaties wel, maar dan voor de duur van drie jaar. Dat was overeenkomstig de overgangsregeling, die was opgesteld door gedeputeerde staten. Subsidiering van deze instellin gen wordt in de komende jaren verscho ven van provincie naar gemeenten. Om te voorkomen dat abrupt stoppen van die financiering het einde zou beteke nen van de vijf organisaties werd de overgangsregeling ont worpen. Oost burg zou daar ruim 9000 gulden voor moeten betalen, maar het college voel de niets voor steun van het Gehandi capten Adviesbureau. Het werk van de ze instelling zou overlappend werken met al langer bestaande organisaties. CDA-raadslid G. van Schaick hield een warm pleidooi voor steun aan het Ge handicapten Adviesbureau, dat vol gens hem wel degelijk in een leemte voorziet. Hij vond zijn fractie aan zijn zijde. De WD-fractie had andere opvat tingen. Rasdslid I. van de Plassche vond alleen steun van de Telefonische Hulpdienst Zeeland 'een duidelijke zaak'. Geen geld voor de stichting Ge handicapten Adviesbureau en wèl voor de andere instellingen noemde hij 'nat te vingerwerk'. Zijn fractie wilde alleen de Telefonische Hulpdienst subsidië ren. L de Hullu van Dorpsbelangen en Toe risme kwam met een tussen-voorstel. „Alle groeperingen één jaar steunen, en dan verder zien", suggereerde hij. De PvdA-fractie schaarde zich achter het college-voorstel CDA-raadslid A. de Feijter zag aankomen dat bij die stem menverhouding alleen de Telefonische Hulpdienst op een meerderheid zou Gemeenteraad van Hulst vergadert HULST - De gemeenteraad van Hulst vergadert donderdag 28 januari in de raadszaal van het stadhuis in Hulst. De vergadering begint om 19.00 uur. Dan wordt onder meer een voorstel bespro ken om garant te staan voor een geldle ning van 45.000 gulden van de tennis vereniging 'Game '78' in Clinge voor de aanleg van twee banen. De agenda vermeldt verder de aanleg van speelgelegenheden in het plan Moerschans, enkele voorbereidingsbe- sluiten voor wijzigingen van het plan Buitengebied, de verkoop van grond in Nieuw-Namen, de aankoop van grond voor de aanleg van de weg Zandberg- Hulst en enkele voorstellen om bijdra gen te geven aan onderwijsinstellingen. kunnen rekenen. Hij vroeg schorsing® Constateerde met PvdA en DST h« compromis-voorssel, dat feitelijk al wai gelanceerd door D&T-er De Hullu Daar kon ook de WD-fractie zich nj een kort beraad mee vereniging, zodii de raad unaniem besliste. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Wouter J. zv J. A Verhelsteo S. J. van Woerden; Jacobu C. M. zvj van Reeuwijk en D. A. L. Vinke; CarlD F zv F M. G. P. Daelman en Th. M Buijsse; Annemiek, dv J. de Rijke en J A. Willemsen; Rob J M. zv P. G, J Smeets en R. H A. Gysel; Rolf, zv J. Q Dierick en C. M. Heijmans; Ronald A.n A. B. Crooy en A. E. Haster; Rafke, zv8 J. B. Engels en N. C. R. van Loo; Johan zv G. J. de Ruijter en S. Klaassen; Rie cardo V. J. zv G. J. Claeys en M. M. M Bussens; Remco, zv G. J. Potters enR R. Siben. Ondertrouwd: W. Lenselink, 23 jr. enl Sturm, 21 jr.; H. A. van den Brink, 27jr en J. J. Aarnoutse, 21 jr.; J. A. van Arenthals, 42 jr. en C. Bostelaar, 30 Jr, K. J. den Hamer, 23 jr. en C. van Zuuren, 20 jr,; K P Wullems, 23 jr en H. M Neve, 23 jr.. Getrouwd: R. F van de Veire, 23 jr. et M. van Liere, 19 jr. Overleden: J. d'Hont, 76 jr.; J. C. Kolya 95 jr. wv J. Verlinde; P Paulusse, 85Jr, A. Koster, 82 jr. ev F. Koster; L Buijze 58 jr.; N. J. van Biezen, 69 jr.; J Zegen 86 jr. wv L. K de Kraker Schiefingen HEIKANT - In het gemeenschapscel) trum 'Het Heike' organiseerde de ri bond van ouderen in Heikant een sdut ting voor bejaarden, waaraan 49 schuv ters deelnamen. Uitslag. Hoge vogel. A. van der Brands SintrJansteen; eerste zijvogel: idem; tweed; zijvogel: L Blakx, Heikant. Grootste aanti kleine vogels (vier stuks): J. VerstraM», Sint-Jansteen. OSSENISSE - In het verenigingsge bouw te Ossenisse werd een schieünj gehouden waaraan 13 schutters deeta»- men. Uitslag: eerste hoge vogel A. t Geersdaele Walsoorden, tweede hnp vogel P. de Waal Ossenisse, eerste es tweede zijvogel E. de Kort Ossenisse grootste aantal kleine vogels (11) E. de Kort Ossenisse. KOEWACHT - In café de Oude Mole in Koewacht werd een schieting gehoo den waaraan 38 schutters deelnames Uitslag hoge vogel H. de Vos Heikant eerste zijvogel F. Herweg Koewacht tweede zijvogel H. de Vos Heikant grootste aantal kleine vogels (6) C Buijs Koewacht. KOEWACHT - In café J. de Kind a Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel C. Kind Koewacht, eerste zijvogel F. Trappeniers Mowbe- ke, tweede zijvogel C. Kind Koewacht Grootste aantal kleine vogels (5) E Goossens Koewacht. HULST - In café W. Blommaert ii Hulst werd een midweekse schietini gehouden, waaraan 45 schutters deel Uitslag: Hoge vogel- E. de Kort, Ossenlf» eerste zij vogel: A. de Kort, Ossenisse; tweed! zij vogel: E. de Kort, Ossenisse. Grootste m tal kleine vogels (zes stuks): G. Poppe, Sint- Jansteen en J. Schillemans, Hulst. TERNEUZEN - De leerlingen van de Jacob Catsschool in Terneuzen zitten in een opgeknapt en uitgebreid ge bouw. Begin januari, direct na de kerstvakantie, trokken ze erin. Woens dag 27 januari verricht inspecteur J. A. M. Beerendonk van het buitengewoon onderwijs de officiële opening. Begin november 1955 vond de opening van de toenmalige 'Jacob Catsschool' plaats. De oprichting, destijds, vond plaats met medewerking van de bestu ren van de Protestants Christelijke Scholen. In de jaren zeventig stelden de gebruikers echter vast dat het school gebouw niet langer voldeed aan de ei sen. Uitbreiding was noodzakelijk, vooral vanwege het feit dat er de afgelo pen vijftien jaar allerlei disciplines wa ren bijgekomen (psycholoog, logope dist, maatschappelijk werker). Er was behoefte aan nevenruimten en aan een nieuwe gemeenschapsruimte, maar ook aan vaklokalen, een groepskeuken, een documentatiecentrum en dergelij ke. In 1976 werd voor het eerst een aan vraag ingediend voor het aanpassen van de school voor moeilijk lerende kin deren. En nu zit de Jacob Catsschool in een zo goed als nieuw gebouw. Op een steenworp afstand beschikt de Vereni ging voor Protestants Christelijk Bui tengewoon Onderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen trouwens over nög een fraai onderkomen: 'De Wingerd' in de Oran jestraat. In totaal telt 'de combinatie' 107 leerlingen. Niveaugroepen Op de Jacob Catsschool wordt gewerkt met leefgroepen en niveaugroepen. Voor rekenen, taal en lezen worden ni veaugroepen gevormd, waar kinderen op hun eigen niveau worden begeleid. Zodoende kunnen kinderen op ieder willekeurig moment in groepen van een hoger niveau worden geplaatst. In de leefgroepen worden de gemeen schappelijke activiteiten beoefend, terwijl er ook aan wereldoriëntatie wordt gedaan. De school kent een zogenaamde kernaf deling en een afdeling voor Zeer Moei lijk Lerende Kinderen (ZMLK), terwijl voor de jongens en meisjes, die later' niet naar het Individueel Technisch Onderwijs of het Individueel Huishoud en Nijverheidsonderwijs doorstromen, de mogelijkheid bestaat een praktische opleiding te krijgen binnen het Voort gezet Speciaal Onderwijs, dat ook aan de school is verbonden. Schoolhoofd A. L. Lap: „Zodoende kunnen jongens en meisjes tot 16 of 17 jaar onze school be zoeken, waarbij wordt getracht om in nauwe samenwerking met de afdeling bijzondere bemiddeling van het ar beidsbureau een plaatsje in de maat schappij te krijgen. In de toekomst zal trouwens nog meer dan voorheen ge werkt worden in de richting van het or thopedagogisch instituut, waar kinde ren met leermoeilijkheden zullen wor den geholpen". Lap is blij met de opgeknapte en uitge breide school: „Door de verbouwing en uitbreiding hebben wij de gereedschap pen ontvangen om adequaat kinderen te kunnen helpen op het niveau dat vandaag de dag aan het speciaal onder wijs mag worden gesteld. Zowel de kin deren als het personeel ervaren het ver nieuwde gebouw als een bijzonder ple zierige werkomgeving" De verbouwingswerkzaamheden wer den uitgevoerd door het Terneuzense aannemingsbedrijf Gebroeders Si mons. Inspecteur Beerendonk verricht de opening woensdagmiddag om twee De leerlingen Jan Dees (It en Marco v.d. Velde leggen samen met onderwijzer Johan Faes in de praktijkruimte de laatste hand aan een maquette van de vernieuwde en uitgebreide Jacob Catsschool Met droefheid geven wij u kennis dat na een kortstondig ziekbed, zacht en kalm is overleden onze zorgzame moeder en oma HORTENCE ELODIA DE BLOCK in de ouderdom van 76 jaar. Philippine: F. F. Janssens Oostburg: C. A. M. de Paauw-Janssens F. L. G. de Paauw en kleinkinderen Sluiskil. 20 januari 1982. Kanaalzicht 2. Correspondentieadres: Callenfelsstraat 62. 4501 CC Oostburg De teraardebestelling zal plaatsvinden op zater dag 23 januari a.s. om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Sluiskil Samenkomst voor de teraardebestelling zater dagmorgen om 10.45 uur Kanaalzicht 2 Gelegenheid tot condoleren in restaurant Dal- linga Nieuwe Kerkstraat 5 na de teraardebestel ling. Met droefheid geven wij u kennis van het plotse ling overlijden van onze beste vriend, de heer REINIER JOHANNES VAN DE VEKE weduwnaar van Wilhelmina Elisabeth de Vos op de leeftijd van 82 jaar Zaamslag: P. J J. Willemsen M. M Willemsen-Dees P. Willemsen M. L. Willemsen-Kempe Valkenswaard: L. Willemsen J. Willemsen-Meijer Marjan Zaamslag, 21 januari 1982. Noordstraat 2. Correspondentieadres: P J.J. Willemsen, Plein 15, 4543 BJ Zaamslag. De crematie zal plaatshebben op maandag 25 januari a.s. om 11.00 uur in het crematorium te Middelburg, Oude Westelijke Havendijk 3. Zij die de crematieplechtigheid wensen bij te wonen, worden verzocht om 10.45 uur in het cre matorium aanwezig te zijn. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dankbetuiging Voor uw attentie ter gelegenheid van ons huwelijk zeg gen wij u mede namens onze ouders, hartelijk dank. Conrad en Marga van Waes-de Dobbelaere 4554 CB Westdorpe. Graaflansdijk B31 Januari 1982 Heden behaagde het de Heere, zacht en kalm, na een kortstondige ziekte van onze zijde weg te nemen, onze geliefde zorgzame vader, behuwd-, groot en overgrootvader ADRIAAN DE PUTTER sinds 25 december 1973 weduwnaar van Christina Smallegang in de ouderdom van 83 jaar. Jesaja 54 vers 9 Hoek: P. de Putter C. de Putter-Jansen Terneuzen: M. de Jonge-de Putter C de Jonge M. de Putter A. J. de Putter-van Egmond F. de Braal-de Putter J. de Braai A. de Putter E. M. de Putter-de Blaeij klein- en achterkleinkinderen 21 januari 1982. Hoofdstraat 23, Othene Correspondentieadres P. de Putter. Bernhardstraat 3, 4542 AX Hoek. De begrafenis zal D V plaatshehben op maan dag 25 januari a.s.om 14.00 uur op de Algemene begraafplaats te Zaamslag, na voorafgaande rouwdienst vanuit 'De Rank', Zaagstraat, aan vangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'De Rank' Geen bloemen t Voorzien van de Heilige Sacramenten der Zie ken is vandaag, na een liefdevolle verzorging in huize De Blide overleden, op de leeftijd van bijna 93 jaar, onze lieve tante ANNA JACOBA GALLE sinds 15 juni 1951 weduwe van Petrus Albértus van Bouchaute Terneuzen, 20 januari 1982. Axelsestraat 32, 4537 AK Terneuzen. De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 23 januari a.s. om 10.30 uur in de Trini- teitskerk, A. Thijmstraat, alhier. Samenkomst in huize De Blide. Voor de vele blijken van medeleven ons betoond, na het overlijden van onze vrouw, moeder en oma MARIA-PAULINA SPONSELEE Betuigen wij hiermede onze oprechte dank Th. v. Stück kinderen en kleinkinderen Walsoorden. Januari 1982

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22