Haven van Antwerpen zal positie kunnen behouden OIOIK? Geen Kl-station voor paarden in Zeeland Deze week bij de melkman: WETHOUDER IN BELEIDSNOTA: DINSDAG 19 JANUARI 1982 PZC/provincie ADVERTENTIE (Van één onzer redacteuren ANTWERPEN Ondanks de aanhoudende economische recessie zal de haven van Antwerpen haar positie kunnen handhaven. Dat hoopt schepen J. Huygebaert, wethouder voor havenzaken van Antwerpen in zijn 'beleidsnota bij de havenbegroting 1982'. De wethouder wijst in zijn nota op de uitgesproken stijging van het stukgoederenverkeer in de Antwerpse haven, dat volgens voorlopi- [e ramingen boven de 30 miljoen ton uitkomt in 1981. Dat betekent een toename van 8,5 procent ten opzichte van 1980. Inde stukgoedsector valt voornamelijk de stijging met 15 procent van het uit gaand ijzer- en staalverkeer op. Het Rijwielhandelaar betrapte dief na inslaan van ruit MIDDELBURG - De gemeentepolitie tan Middelburg is op zoek naar een on geveer zeventienjarige jongen, die in de nacht van zaterdag op zondag een reit van een etalage van een rijwiel- taak aan de Breeweg in Middelburg beeft ingeslagen. Met een zwaar voorwerp verpakt in een boodschappentas, sloeg de jongen kort joormiddemacht de ruit kapot om ver volgens uit de winkel van de heer P. V. r»r ongeveer duizend gulden aan icomfietsonderdelen bijeen te pakken. 3] slaagde er niet in om zijn buit mee te oenen, omdat de heer V. door het glas gerinkel wakker was geworden en de jagen probeerde te overmeesteren. Dit rite maar gedeeltelijk: de jongen ont- rrem, maar liet zijn buit achter. De da- j &r vluchtte op een bromfiets. De scha de aan de ruit bedraagt ongeveer 75P pilden. Diefstal goederen Van Gend en Loos - Uit dozen op het laadperron rsn Van Gent en Loos in Goes zijn siga rettenen flessen drank gestolen. De da ders zijn het perron binnen gekomen door het vernielen van een ruit. De in braak is in het weekeinde gepleegd. Apparatuur gestolen uit Goese scholen G0E8-Het afgelopen weekeinde is in gebroken in twee scholen in de nieuw bouwwijk Goese Polder. Uit de openba re school 'Het Binnenhof verdwenen vrijwel alle elektrische apparaten, zoals diaprojectoren, een filmprojector en cassetterecorders. In de christelijke Margrietschool worden een videorecor der met ban den en een radio/cassette recorder/platenspelercombinatie ver mist. De totale waarde van de appara tuur is nog niet vastgesteld. Vermoede- 'lijkzijn de dieven via een niet goed afge sloten deur binnengekomen. Voorronden Zeeuwse kampioenschappen jeugdbridge VUSSINGEN~~fn_het kader van het nationaal open jeugdkampioenschap 1981/1982 werd in de MTS-Vlissingen een voorronde voor adspiranten en ju nioren gehouden. Van de tien deelne mende paren plaatste zich de helft voor de districtsfinale, tevens Zeeuws kam pioenschap, dat word gehouden in Mid delburg op (6 februari. Uitslag NZ-lijn: 1 Mol-Slmpelaar; 2 H. Ede- Ss-DeCaluwé; 3 F. EdeliJn Kreytz. OW-Ujn: Poppe-Wirtz; 2 Haarsma-Sanstxa; 3 Van btmme-Kouwijzer. containerverkeer zal naar verwachting in 1981 wel 6,8 miljoen ton hebben be reikt, dat is 11,4 procent meer dan het voorgaande jaar. Men rekent in totaal op 750.000 containers, uitgedrukt in eenheden van 20 voet. In Antwerpen - zo meldt dt wethouder in zijn beleidsnota bereikte de tonne- maat van de schepen die de haven in 1981 aandeden 104.253.559 brt tegen 102.696.382 brt in 1980. Het totale mas- sagoedverkeer in de Antwerpse haven haalt in 1981 net niet de 50 miljoen ton. Volgens voorlopige ramingen van de Havenkapiteinsdienst zou voor het der de opeenvolgende jaar het totale goede renverkeer in de Antwerpse haven de 80 miljoen ton overschrijden. Het verlies op de begroting van de ha ven van 1982 is tegenover 1981 60,5 mil joen Belgische Frank. Schepen Huyg- hebaert noemde dit 'niet dramatisch'. Er is een toename van de uitgaven (voornamelijk personeels- en energie kosten), maar de Antwerpse haven zal in het kader van haar actieve tarieven politiek de havenrechten met niet meer dan 8 procent verhogen. In zijn beleidsnota betreurt de wethou der het feit dat de regering de bouw van de Berendrechtsluis - die in 1986 in be drijf moet komen - financieel heeft 'ge handicapt' door de 860 miljoen franken, die voor 1981 waren toegezegd naar 1982 te verschuiven. Het Delwaidedok nadert zijn voltooiing. Aan bedrijven voor massagoederen, containers, ro-ro- en massaal stukgoed bij dit dok is ver gunning verleend. Globaal wordt thans voor meer dan vier biljard franks door deze bedrijven geïnvesteerd. Schelde De bevaarbaarheid van de Schelde is dankzij de intensieve baggerwerken toegenomen. Sedert september 1980 is de aanbevolen maximum diepgang van schepen bij opvaart vermeerderd met drie voet of bijna een meter. De wethouder verwacht dat de eerste helft van dit jaar de maximum toegela ten diepgang bij opvaart nog verder met een voet zal worden verhoogd. In zijn beleidsnota stipt de wethouder van havenzaken ook het belang aan van de radarketen langs de (Wester- )schelde, waarvap hij hoopt dat in 1982 een begin kan worden gemaakt met de opstelling van de vaste radarposten. Scouting Noord-Beveland bijeen in Kortgene KORTGENE - De werkgroep Scouting op Nood-Beveland houdt zaterdag 23 januari een 'Kijk-en-doe-mee-dag' in 'De Pompweie' te Kortgene. Het doel van deze dag is ouders en kinderen te informeren over Scouting. De bijeen komst begint om 14 uur. WPN WIL ONDERZOEK MIDDELBURG/ - De afdeling Zeeland van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland zal het voorlopig nog zon der station voor kunstmatige insemi natie bij paarden moeten doen. Het WPN-hoofdbestuur heeft de aanvraag voor een dergelijk station door de Zeeuwse afdeling voorlopig aangehou den. Dit werd meegedeeld tijdens een bijeenkomst van de Zeeuwse WPN-le- den in De Vroone te Kapelle. De Zeeuwse WPN-leden hebben staan de de bijeenkomst, waarop drs W. van de Holst, medewerker van de vakgroep veterinaire verloskunde het onderwerp 'kunstmatige inseminatie bij paarden' behandelde, wel een werkcomité ge vormd dat zich verder met de zaken rond het verlangde Zeeuwse Kl-station voor paarden zal bezighouden. Het is overigens al zeker dat er dit jaar geen sprake meer kan zijn een dergelijk sta tion van de grond te krijgen. Overigens bleken er bij kunstmatige in seminatie bij paarden nog veel moei lijkheden te overwinnen. De heer Van de Holst noemde met name het onder zoek van insemineren met diepvries sperma dat nog in een experimenteel stadium verkeert. Een voorlopig'onder zoek hiermee toont aan dat slechts 30 procent van de behandelde paarden drachtig wordt; een te laag percentage voor praktisch gebruik. Een goede samenwerking tussen de stamboekhouders en de hengstenhou- ders is vereist, zo bleek uit de uiteenzet ting van de inleider. Ook een goede op- leidings- en begeleidingscapaciteit is hierbij onmisbaar. Er bestond grote be langstelling voor dit onderwerp. Meer dan vijftig Zeeuwse WPN-leden bezoch ten de bijeenkomst in Kapelle. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om met de inleider van gedachten te wisselen. VLISSINGEN - Het Directoraat Gene raal voor Scheepvaart en Maritieme uken. (DGSM) heeft besloten de boten 'Grutto' en 'Pluvier' niet langer in te letten als redeafhaalvaartuig in VIis- singen. De Grutto' wordt in de nabije toekomst op de Westerschelde ingezet «Is patrouilleboot en voor 'De Grutto' wordt nog naaf een andere bestem ming binnen de DGSM gezocht. Als dit niet lubt wordt het schip mogelijk overgedragen aan de Dienst der Do meinen, waarna het openbaar ver- tocht kan worden, of door andere rijksdiensten in gebruik kan worden jenoraen. Het samengaan van enkele diensttak ken van rijkswaterstaat en het voorma lig rijksloodswezen in het DGSM zal er onder meer toe leiden dat de patrouille- vaart op de Westerschelde wordt uitge breid en geïntensiveerd. Om het sche penbestand hiervoor op te kunnen voe ren zal de 'Grutto' de nu in de vaart zijnde 'RHD 85', RHD 87' en de 'D. G. Harmsen' gaan versterken. De 'Grutto' werd in de zomer van 1977 operationeel in gebruik genomen bij het voormalig rijksloodswezen in Vlis- singen. Nadat eerst geluidsoverlast moest worden opgelost, die werd ver oorzaakt door de zware motoren, ont stonden later moeilijkheden met deze redeboot ten aanzien van de veilig heidseisen. 'De Pluvier' heeft de eerste twee jaar van zijn korte levensloop bij het rijks loodswezen in IJmuiden doorgebracht als tender Na enkele verbouwingen aan het schip werd 'De Pluvier' in de zomer van 1979 in Vlissingen gestatio neerd. In het najaar van 1980 waren de praktijkervaringen met de boot zoda nig dat ook deze redeboot niet geschikt werd bevonden als redeafhaalvaartuig dienst te doen in Vlissinge. De wethouder zei maandag tijdens een persconferentie in het Antwerpse stad huis dat hij binnen afzienbare tijd een schip met 100.000 lading met een diep gang van 47 voet in de Antwerpse haven verwachtte; die diepgang kan binnen kort worden opgevoerd tot 47,6 voet. Wethouder Huyghebaert deed een 'uit val' naar de haven van Gent en de Bel gische staat: „Als de staat ons in Ant werpen zou behandelen als hij Gent be handelt, zouden we hier een sluitende begroting hebben. De Gentse haven en het Kanaal naar Terneuzen wordt ge baggerd door de Staatsdiensten. Als wij alleen maar ons kanaaldok zouden moeten baggeren op onze kosten, en de rest door de staat, zoals in Gent, dan zou ons dat 100 milj oen franks schelen" Vandaag - dinsdag - gaat de wethouder in op vragen, die in de gemeenteraad worden gesteld over zijn havenbeleids nota. Vragen raadslid Goes over bouw nieuw bureau van Zeeuwse Kruis GOES - Het Goese PvdA-gemeente- raadslid J. G. Welleman vindt de be slissing van Het Zeeuwse Kruis om in Kapelle een nieuw provinciaal bureau te bouwen "op zijn minst merkwaar dig". Zijn bevreemding is gewekt om dat Goes de centrumfunctie vervult in het verzorgingsgebied van de kruisor ganisatie. Bovendien is Goes gemak kelijk bereikbaar en vormt een con centratiepunt van medische voorzie ningen en hulpverlening. Over het besluit van Het Zeeuwse Kruis om Kapelle te verkiezen boven Goes is voor Welleman aanleiding geweest schriftelijke vragen te stellen aan het dagelijks bestuur van de gemeente Goes. Hij stelt dat het merendeel van de medewerkers en medewerksters de voorkeur geeft aan een nieuw provin ciaal bureau. En hy vindt de keuze van de kruisorganisatie nadelig voor de werkgelegenheid in Goes. Welleman wil van het college van burgemeester en wethouders weten welke acties onder nomen zijn om te bewerkstelligen dat de nieuwbouw zijn beslag zou krijgen in Goes. Het raadslid vestigt er de aandacht op dat een wethouder van de gemeente Kapelle vice-voorzitter van Het Zeeuw se Kruis is geworden en dat het de be doeling is dat deze de huidige voorzitter zal opvolgen. Welleman meent dat dit nadelig kan hebben gewerkt voor Goes bij de plaatskeuze voor het nieuwe pro vinciaal bureau. Hij vraagt b en w ten slotte de kwestie te bespreken in het periodieke overleg van de colleges van burgemeester en wethouders op de Be- velanden. Licht gewonde bij ongeval Terneuzen TERNEUZEN - Bij een eenzijdig onge val maandagmorgen op de Churchill- laan in Terneuzen is mevrouw C. de K. uit die plaats licht gewond geraakt. De arts H. Meijerink verleende eerste hulp. De auto, waarin mevrouw De K. zat, raakte licht beschadigd. De aanrijding ontstond toen de Terneu- zense automobiliste mevrouw C. K.-D. vanaf de Tooropstraat linksaf de Chur- chilllaan opdraaide en daarbij in een slip raakte. Haar auto kwam tegen een boom tot stilstand. De inzittende me vrouw De K. sloeg door de botsing met haar hoofd tegen de voorruit. Niet vooi open o«even. geoicnien en deigei.| en tonder Ouid#li|»e oogea' ven «dres en ig genomen B'idiegen mogen n.et lenger *>|n In de tussentijd heeft het rijksloodswe zen in Vlissingen ook nog de beschik king gehad over de redeboot 'De Kok meeuw'. die in Rijnmond en Schelde- mond dienst heeft gedaan om vervol gens in Den Helder gestationeerd te worden. Ook de proefnemingen met dit type hebben indertijd niet tot het ge wenste resultaat geleid. Momenteel wordt de rededienst van DGSM in Vlis singen uitgevoerd door de redeboot 'Walvis'. Daarnaast wordt het schip 'De Bruinvis' ingezet voor de betonnings- dienst. Als reserveboot kan dan nog 'De Rog' gebruikt worden. terede-afhaalboten Grutto en Pluvier, die een andere bestemming krijgen. Wereldwinkels Terwijl zijn 'volgelingen' in het hele land intimidatie-acties uitvoeren, werpt de heer P. J. G. A. Ego van het Oud Strijders Legioen (OSL) zich in Zeeland persoonlijk in de strijd tegen de wereldwinkels. Het vuile werk (rui ten Ingooien e.d.) laat hij aan anderen over. in het ongevaarlijke werk (inge zonden stukjes) toont hij zich een mees ter. Op een listige manier probeert hij één van onze leden, de Goese wereld winkel (en daarmee al onze leden), af te schilderen als een halve terroristenor ganisatie. Het lijntje naar de R.A.F. ontbrak er nog maar aan! De heer Ego citeert zowaar uit (het 10 jaar oude!) 'Sociale actie' van Piet Reckman, indertijd één van de oprich ters van de wereldwinkels. Met zijn ei gen interpretatie manoeuvreert de heer Ego handig tussen de woorden van Piet Reckman, waardoor een zeer verwron gen en oryuist beeld ontstaat van het geen de schrijver werkelijk heeft ge schreven. Een smerig foefje, waarvan de heer Ego zich wel vaker bedient. Hij schijnt nu eenmaal trucs nodig te heb ben om geloofwaardig te lijken. Intussen heeft hij echter wel even de integriteit van de wereldwinkeliers in twijfel getrokken. Als Landelijke Ver eniging van Wereldwinkel spreken wij hierbij onze sterkste afkeuring daar over uit, en willen we bij de Zeeuwen graag een lans breken voor de oprecht heid waarmee de wereldwinkeliers hun vrijwilligerswerk doen. Nu we het wereldwinkel-doel, zoals de heer Ego dat voorspiegelt, ontkend hebben, citeren we graag ons werkelij ke doel zoals dat is vastgelegd in de sta tuten: „De vereniging heeft tot doel die sociaal-politieke herstructurering te bevorderen, welke nodig is om tot een rechtvaardige wereldsamenleving te komen. Zy tracht dit doel te bereiken door o.a. die economische en politieke structuren vooral in de rijke landen (en personen of groepen die deze structu ren in stand proberen te houden) te ont maskeren en aan te vallen, die een rechtvaardige taak- en inkomstenver deling in de hele wereld in de weg staan". (Art. 3, lid 1 en 2a). Theo Andriessen. voorzitter Landelijke Verenigng van Wereldioin- kels Westerkade 18 Basketbal Een trouw basketbalsupporter kwam bedrogen uit toen hij dacht een goede partij basketbal te zien van hoog ni veau. En dit samen met nog een kleine honderd andere liefhebbers uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgié. die op de wedstrijd BV Hulst-Dynamo waren afgekomen. Compleet met Stevemers en Van Tillo waren alle ingrediënten voor een hoogstaande partij basketbal aanwezig. Maar wat gebeurt? Tot mijn grote verbazing werden de spelers net voor het begin van de tweede helft van het veld verwijderd. Waarom? Een stel klompenkappers (voetballers) van de Huzavocompetitie moet zonodig een balletje komen trappen. De basketbal wedstrijd was te laat begonnen door het niet aanwezig zijn van de arbiters en ook door het te laat eindigen van de voorafgaande hockeywedstrijden. (-20 min) Ik heb gemerkt, dat deze beslissing om de wedstrijd halverwege te stoppen, ge nomen is door enkele 'heren' in tamelijk beschonken toestand. Er is zelfs geen enkel overleg geweest met het bestuur van BV Hulst, dat voltallig aanwezig was. Deze handelwijze is bijzonder on democratisch en onsportief. Ik betaal ook mijn belasting, waarvan o.a. deze sporthal is betaald. Nu heb ik mijn ple zier in basketbal, terwijl andere sporten mij gestolen kunnen worden. Bij wijze van protest ben ik dan ook demonstra tief midden in de zaal gaan liggen, of schoon ik zo'n handelwijze afkeur. Een volgende keer zullen alle supporters ze ker mijn voorbeeld volgen. Mijn grootr ste ergernis is. dat een vereniging, die op het punt staat door te breken naar nationaal basketbal op alle mogelijke manieren wordt tegengewerkt en ge kleineerd, nu zelfs door zg. sportvrien den Op deze manier worden vereniging, spelers en supporters gedwongen naar een andere gemeente uit te wijken. Dat vmd ik voor deze bloeiende sportver eniging. die alles doet om de jeugd van de straat te houden zeer betreurens waardig. B- van tieese Zoetevaart 3 Hulst Discrimineren Ondergetekenden vragen zich af wie er nu eigenlijk discrimineren, de Zuidafri kanen of de Nederlanders. Wij dachten in een vrij Nederland te wonen, waar ieder zijn eigen mening mag hebben. Maar nu gaan wij al meer de indruk krij gen dat we bezet dreigen te raken door fanatiekelingen. Deze dulden niet dat er ook nog een andere mening in Neder land bestaat over het huidige regime in Zuid-Afrika Deze andere mening is het gevolg van objectief onderzoek. Wij gaan niet blindelings af op wat media, pers en zekere partijen ons willen doen geloven. Wat wij lazen over de Goese agitatie tegen de Zuidafrikaans jeugd koor door allerlei links georiènteerden, van wereldwinkel tot partyleden in de gemeenteraad toe. Dót vinden wij een teken aan de wand. We kennen een communistische dicta tuur en een fascistische dictatuur. Maar we merken dat we hier in Nederland on der een dictatuur geraken van de demo cratie! Dat is iets geheel nieuws! Wan neer we lezen van een staatssecretaris die door zijn minister op het matje wordt geroepen omdat deze blijk geeft van een gematigd oordeel over Zuid- Afrika. en wanneer minister Van Dijk en zijn staatssecretaris Leijenhorst zich moeten verantwoorden over wat deze ,23 jaar geleden over Zuid-Afrika ge schreven hebben in het blad Wapen veld, dan is dat toch bespottelijk! Dan vragen wij ons meteen af wat wij als christenen te wachten staan wan neer in februari a.s. een voorontwerp van de wet aan de orde zal komen over discriminatie in Nederland. Als God het niet verhoedt, dan wordt in het voorheen christelijke Nederland alle oprechte christenen gediscrimineerd bij de beleving van hun geloof. Daarom: pas op uw zaak. Echtpaar Remijnse-Verbiest Kerkring 13' 's-Heer-Abtskerke. Cabaret Ik wil graag reageren op het artikel in uw krant van 5 januari 1982: SGP en GPV Terneuzen geschokt door cabaret. Wat denken de heren SGP-ers en GPV- ers van Terneuzen wel. Dat zij het al leenrecht hebben om Gods naam en woord te ge(mis)bruiken. Mocht de bur gemeester op hun voorstel ingaan zou ik hem adviseren om op een zondag ook eens één van de drie voorstellingen van hen bij te wonen. Moet deze voorstel ling dan niet onder artikel 221 van de gemeentewet verboden uiringen en ver toningen vallen wegens onverdraag zaamheid ten opzichte van andersden kende mensen'' Overigens begrijp ik niet hoe een SGP- er aan de inhoud van het programma komt. Dat soort mensen mogen van hun kerk helemaal niet naar een thea ter of film. g Belijenberg-Quist Gentsestraat 34 Biervliet Goedkope energie Enige dagen geleden deed minister Ter louw een verzoek aan de elektriciteits- producerende bedrijven om de kilowat- tuurprijs voor de (groot) verbruikers te verlagen. Dit omdat de concurrentiepostie van de in Nederland gevestigde bedrijven verslechtert door de naar verhouding véél lagere elektriciteitstarieven in het buitenland Namens de PZEM deelde ir. Dalebout mee dat men de prijs wel wil verlagen maar dat dit onmogelijk is vanwege de hoge brandstofkosten van olie/gas en een kolencentrale heeft Zeeland geluk kig nog niet. Voorlopig zal er in Zeeland ook geen nieuwe kerncentrale worden bijge bouwd, iedereen in Nederland weet toch immers dat kernenergie duur en gevaarlijk is! Een veel betere mogelijkheid lijkt mij om eens met de Belgische regering te onderhandelen. België heeft namelijk een paar kilometer over de Nederlandse grens een kerncentralepark staan waar, tegen een lage kWH-prijs, duizende me gawatts elektriciteit wordt opgewekt. Wellicht willen de Belgen deze elektrici teit gedeeltelijk verkopen of ruilen (gas genoeg!) Dan hebben we weer voor een concurrerende prijs elektriciteit en de economische groei kan weer beginnen. Mogelijk kunnen de Nederlandse kern centrales dan ook gesloten worden en zo wordt er toch nog iets van het verkie zingsprogram van de D'66 uitgevoerd! Aarnout J. Visser Adr. Obrijsstraat 27 Middelburg Honden en katten (1) Dat invoering van het nieuwe Honden en Kattenbesluit vele dierenpenslon- houders ernstig in verlegenheid brengt, althans voor enige tijd. is begrijpelijk. Maar dat dierenpensionhouder Vies In 'Dierelantijnen' van 7-l-'82 zo tenden tieus en onwaardig de integriteit van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren omlaag probeert te trekken, om over andere instaties niet te praten, is wel zeer kwalijk. Heus. meneer Vies. ook asielhouders kunnen alleen hun werk behoorlijk doen als zij 'liefde' voor het dier hebben een opofferend karakter bezitten en bo vendien de nodige kennis hebben ver gaard. Zij en hun besturen zitten nu ook met het dubbele probleem van én asiel- dieren én pensiondieren onderdak te bieden. Insinuaties over vertroebeling van de situatie door 'verschuivende' wanden zijn onwaar en komen als kwaadaardig bedoeld over. Evenals het discutabel stellen van de integriteit van de inspecteurs en van de commissie- Pol. Overigens bestond die commissie niet alleen uit vertegenwoordigers van de dierenbescherming en de Raad van Be heer op Kynologisch Gebied, maar ook van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, de Maatschappij van Dieren- geneeskunde, DIBEVO (thans secreta ris van de VND), de Ministeries van CRM, Economische Zaken en Volksge zondheid. Niet alleen de asieldieren, maar alle honden en katten zijn beter af met het nieuwe Honden- en Kattenbesluit. Ta toeage met het bijbehorende paspoort helpt de louche handel in honden be strijden. Die honden- en kattenhandel is een afschuwelijke zaak, omdat bij de handelaren gestolen, gratis afgehaalde en afstandsdieren in ellendige behui zing zijn opgesloten om uiteindelijk te worden misbruikt voor vivisectiedoel einden. de onnodige dierproeven voor de farmaceutische en kosmetische in dustrie. Bovendien bevordert tatoeage de snelle identificatie van weggelopen, aangereden of gestolen honden. Evenzo probeert het nieuwe besluit een goede accommodatie en verzorging van asiel en pensiondieren te garanderen. Dat in de overgangsfase van de oude naar de nieuwe situatie onder andere een aantal dierenpensionhouders de dupe dreigt te worden, is helaas te be treuren. De hier spelende commerciële eigenbelangen zijn zeker de moeite waard om verdedigd te worden, maar niet over de ruggen van de dieren. H. J. Haverman voorzitter Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren ajd. Noord en Midden-Zeeland Sprencklaan 5 Middelburg. Honden en katten (2) Naar aanleiding van het artikel van de heer Vies onder de 'kop' 'Beste wensen voor het dier?' wil ik graag het volgende opmerken. Zijn artikel is zo tendentieus, zo vol on juistheden, beter gezegd, onwaarhe den, dat het niet waard is daar com mentaar op te geven. Ik althans ben dit niet van plan. Voor mij is het onbegrijpelijk dat de heer Vies, die ais exploitant van een hondenpension beter weten kan, zo'n artikel ter plaatsing in de PZC, heeft aangeboden. Wel wil ik graag de heer Vies laten we ten dat. na zijn artikel te hebben gele zen, bij mij twee gezegdes in herinne ring kwamen, te weten, le. vuil spuiten kan alleen vanuit een vuile put. en 2e. zoals de waard Is ver trouwt ie z'n gasten. G. Blijdorp Kloetlngseweg 70 Goes Kerstrit Onder deze naam hield MAC de Zeeu wen 2e kerstdag een puzzelrit. Men kon inschrijven tot 15.00 uur en de rit was ln twee uur te rijden. Voor iedere deelne mer was er een prijs. Wij startten de rit om kwart voor drie. Na drie kwartier konden we een bepaald punt niet vin den. Na enkele keren heen en weer te hebben gereden, ongeveer een kwar tier, kwamen we iemand tegen van de organisatie die ons vertelde dat zijn col lega al alles had weggehaald en dat we ons inschrijfgeld maar terug moesten vragen. De pnjs voor ons was dat de bestuurder zijn geld terug kreeg 6,50) maar dat de drie inzittenden naar hun geld fluiten 10,50). Voorts werd ons verweten dat we te langzaam hadden gereden maar er kwamen zelfs nog au to's na ons. Nu hoop ik maar dat MAC de Zeeuwen goede voememens hebben voor het nieuwe jaar en dat zoiets dan niet meer voor hoeft te komen. Af. Pouioelse Torenstraat 55 Westkapelle Welkom in huis Met verontwaardiging hebben wij het stuk gelezen van het gesprek van uw verslaggever met Marion Haze van de stichting 'Den Berg' uit Goes. Uit een gesprek hetwelk wij heden met haar hebben gehad, heeft zij gezegd ge lukkig veel gunstige reacties gehad, waaruit blijkt dat er ook zijn die hun huis wel beschikbaar stellen. Wfj zijn zo bevoorrecht dat geen van onze kinderen of van onze kleinkinde ren mlnder-valide of zwakzinnig zijn, dat wij juist daarom onze woning 'Riek- se Hoeve' te Serooskerke graag voor de ze groepen beschikbaar stellen. Angst voor schade en bekrassen voert men dan aan, dat hebben wij voor alle gas ten, en schade komt helaas meer voor bij valide mensen, welke het dan niet eens melden, dan bij groepen met min- der-valide, waarvan de verzorgers de zorg voor de gasten en het huis hebben. Reeds elf jaar staat ons huls voor deze groepen open. blijven daarom anderen weg. dat moeten zij weten, maar on danks dat was ons huis vorig jaar 31 weken bezet. Wij hopen dat het niet nodig zal zijn dat in de toekomst veel van die gesprekken van Marion met de pers nodig zullen zijn, maar zet uw hart en huls open voor hen die al zo veel moeten missen. J. Quist H. Quisl-van Schaik Oosterengioeg 36 Hilversv Schepen J. Huygebaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7