E STERRE 2 VERSLAAT :VC IN ROMMELIG DUEL VIER KARAKTERSCHAATSERS RLIJVEN BINNEN TIJDLIMIET Basketbal-ploegen boeken slechts matige resultaten ames IJVC in dappere achtervolging op Mytilus Winst voor korfbalclub Zaamslag PZC/sport Savok niet in kampioenspoule dat f SPAG 19 JANUARI 1982 tXEL - Axel stond het afgelopen weekeinde in het teken van de zaal- sport vanwege de officiële opening van de nieuwe sporthal "t Sportuus'. Tijdens de wedstrijden was er een bijzonder grote publieke belangstel ling. VrUdagavondna de officiële opening beten de tenniskampioenen van Axel, Jan Verschelling en Sas van Gent. Koen Dobbeleir, het publiek genieten van een fraaie tennisde- monstratie. Tijdens de zaalvoetbal topper tussen deselecties van ZVA '81 uit Axel en Huzavo Hulst bleek dat het Axelse team, dat ondanks haar nog prille be staan. in staat is een party zaalvoet bal te spelen van behoorlijk niveau. Het Huzavo-te am, waarin een aantal spelers van de Zeeuwse selectie, won deze aantrekkelijke wedstrijd met het geringst mogelijk verschil. 3-2. Burgemeester Hack van Axel stelde bij de uitreiking van de erebokaal. die de gemeente voor deze wedstrijd beschikbaar had gesteld, 'dat sport nog steeds mooi en boeiend kan zijn'. Hij zei verder: ..Hulst gaat wel met de eer strijken maar de Axelaars moe ten toch de doelpunten maken", daarby doelend op het feit dat Jan van Nierop (2x) en Jaap de Regt (lx), als Axelaars de produktie voor Huza vo voor hun rekening namen. Voor het ZVA '81-team schoten Erik van Britsom en Karei Gans raak. Ondertussen vond in de Dojo-ruimte een judo en jiu-jitsu demonstratie van sportschool Delta en van sport school Martheze plaats. Ook bij deze demonstratie en wedstrijden die op zaterdag en zondag werden afge werkt mocht men van een zeer goede publieke belangstelling spreken. Zaterdag werd gestart met een alge mene sportlnstuif waaraan iedereen boven de 16 jaar gratis kon deelne men. Na een wat schuchtere start van de inwoners van Axel. was er na verloop van tijd toch een goede deel name. Deze sportlnstuif was tevens bedoeld als campagne ter bevorde ring van de recreatiesport iri Axel. Elke vrijdagavond zal van 19.00 tot 20.30 uur een dergelijke sportinstuif worden georganiseerd. Iedere trim mer vanaf 16 jaar zal dan de mogelijk heid worden geboden zaalsporten (zowel individueel als in teamver band) te beoefenen. In de middaguren was de hal voor de volleybal-teams uit de gemeente Axel, die hier massaal hun competi tiewedstrijden afwerkten. Jammer dat juist de Axelse topteams. de da mes van Voorwaarts en de heren van het Zuiddorpse De Sterre, hun wed strijden niet in winst wisten om te zetten. Vooral het laatstgenoemde team dat de streekderby tegen Mor- res moest uitvechten trok veel toe schouwers. ruim driehonderd, naar "t Sportuus'. Badminton 's-Avonds werd er door sc Voor waarts een damestoernooi afge werkt. Hier won de organiserende vereniging. Scheldesport uit Ter- neuzen eindigde als tweede, Hulst werd derde. Operatie uit Oostburg eindigde als vierde cn het team dat was samengesteld uit de reserves van de diverse deelnemende teams sloot de rij. De topper van deze avond was ongetwijfeld het basket bal-treffen tussen de ploegen van de basketbalvereniging Hulst en een Zeeuws-Vlaamse selectie. Hulst trad aan met in de gelederen drie Belgische ex-eredivisie-spelers en deze drie lieten het talrijke pu bliek genieten van hoogstaand bas ketbal. In de eerste helft kon de Zeeuws-Vlaamse selectie nog rede lijk bijblijven, 24-38, maar in de twee de periode werd het gelegen heidsteam totaal overklast. De springtechniek was eveneens een sterk wapen voor de tegenstander en ook het gemak waarmee het trio met veel effect de bal via het bord in de basket lieten belanden bracht me nigmaal applaus van de tribunes. De eindstand werd 51-107. De vereniging Flash '81 uit Axel gaf in de vooravond een demonstratie voor de jeugd van acht tot zestien jaar. Deze groep werd ook in de gele genheid gesteld om zelf te spelen. Tijdens deze demonstraties werden ook de spelregels uitgelegd. "s-Morgens was er een tennislnstuif van de Axelse tennisvereniging. Veel belangstelling was er ook voor de korfbaldemonstratie die, na de hand- balcompetitiewedstrijden, werd ver zorgd door de korfbalvereniging 'Zaamslag'. Verschillende trainings methoden en technieken werden ge toond. Na een demonstratiewed- stry dje kreeg ook het publiek de gele genheid een bal in de korf te werpen. Dat publiek wer tydens de diverse demonstraties via de geluidsinstalla tie op bijzonder kundige wijge voor gelicht over het gebeuren in de zaal. SAS VAN GENT - Wat een topduel moest worden in de eerste klas van de volleybalcompetitie, «ntaardde in een rommelige en oninteressante wedstrijd. Sterre 2 uit Zuiddorpe, tot afgelopen veekeinde op de vierde plaats en CVC uit Clinge, op de derde plaats in de rangschikking, konden «derling uitmaken wie nog een laatste poging mocht doen Athanatos, zij het op eerbiedige afstand, te volgen. CVC leek daar helemaal geen zin in te hebben en verloor daarom verdiend met M.Bij de dames blijft IJVC dappere pogingen doen om het leidster Mytilus zo moeilijk mogelijk ar.d «maken. De IJzendijkse dames volgen op drie punten. JJ Heren eerste klas 0: Sterre 2-CVC 3-0 (15-12,15-6, 15-11) ga t het begin brouwden beide teams er rernig van. Sterre startte nerveus en daarom kwam de pass slecht by de spel- urig radelers terecht. Toch maakte CVC daar geen gebruik van. Ook daar lukte Dn tatde spelverdelers niet de bal redelijk naar de aanvallers te brengen, zodat j0 heteen eerste fase werd waarbij de pun- ten gemaakt werden door fouten bij de tegenstander. Sterre herstelde zich hal verwege die eerste set licht en dat bleek voldoende te zijn voor de setoverwin ning. In de tweede set gingen de Zuid- dorpenaren iets feller van start. De mannen van Jan de Poorter waren ech ter nog steeds niet warm gedraaid. Lusteloos werden de ballen simpel over iet net gelegd, waarbij De Sterre een voudig kon aanvallen. I Sterre kwam met 12-4 voor, toen enkele goede bloks aan CVC-zyde de stand te rugbracht tot 12-6. Een time out van coach Gerard Puijlaert bleek de inspi ratiebron voor de Zuiddorpenaren die dan ook prompt met 15-6 zegevierden. In de laatste set hield De Sterre Sjef Heuldijk en Gerard Bonte aan de kant. Toen leek het er even op, dat CVC wat vrijer uit ging spelen. Bij een 7-3 voor sprong voor de Clingenaren kwamen Bonte en Meuldijk echter terug in het veld en het pleit was voor CVC al spoe dig beslecht. Sterre nestelt zich door deze overwinning op een derde plaats CVC zakt weg naar een zesde positie. van de competitie, tegen de volleybal lers uit Wissenkerke nog vers in het ge heugen. startte Savok de eerste set vrij furieus. Aanvallend liep het dan ook naar behoren en daar kon een verbrou- wereerd Wiska weinig tegenover stel len. In de tweede periode begon Savok wat te knoeien. De pass kwam niet meer goed bij de spelverdeler en de mo tivatie leek verdwenen. Enkele wissels in die set mochten niet baten, want Wis ka zegevierde met 15-10. Dat was echter volkomen tegen de spel- verhouding in. Savok trok in de volgen de twee sets aanvallend alle registers open. Het was vooral Ronny Winne die enkele malen loeihard het blok van de Wissenkerkers kon passeren. Dat pepte de Sasse ploeg zodanig op. dat de rest van de wedstrijden een bekeken zaak was. Savok blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan. Echter met een te grote achterstand op leider Atha natos om nog een serieuze bedreiging te kunnen zijn. Dames eerste klas IJVC-BOK 3-0 (15-12,15-8,15-9) In een vrij tamme wedstrijd bleek IJVC technisch de meerdere vanBOK te zijn. Ai vanaf het begin begonnen de IJzen dijkse meisjes, die het nog steeds zon- Savok-Wiska 3-1 (15-5,10-15,15-4,15-8) Het de nederlaag, de tweede wedstrijd Uitslag recreatief zaalvoetbal Oostburg OOSTBURG - Het team van restaurant Sluis boekte afgelopen week de pootste overwinning in de rccreatie- nzaalvoetbalcompetitie te Oostburg. Eet team van De Roode Leeuw werd Kt 12-0 naar huis gestuurd. Restau ra Oud Sluis heeft nog steeds de beste papieren in deze klas. Het staat op de derde plaats in de rangschikking maar keelt nog twee wedstrijden minder ge speeld dan koploper De Meelboys en Éénwedstrijd minder dan nummer twee Alheo. Oud Sluis heeft tot nu toe nog niets verloren in deze competitie. Kop loper De Meelboys verloor zijn tweede wdstrijd. 'De Veteranen' won met 7-4 na de eerst geklasseerde. Door deze overwinning boekt het team van De Ve teranen twee plaatsen winst en staat nu op de vierde plaats. De Meelboys blfj- wnnog op de eerste plaats, maar of dat nog lang duurt is de vraag want mor een, dinsdag, spelen Alheo en GL Shop tegen elkaar. Bij winst van Alheo ne- Bffl zij de kop over. Het Administratief rtjsoneel won van Telepost met 2-1. telepost, dat zes overwinningen op rij koekte, kwam nu iets te kort. De Kom buis en de OLS Breskens speelden ge- Ik: 3-3. De Trimclub, dat onderaan stoat jn deze klas, verloor opnieuw van VanLooy/Groosman. met 1-5. Het pro gramma voor vandaag, maandag, 18 ja nuari vermeldt: OBV - Rabo bank 1. Qinsdag 19 januari 21.00 uur Alheo - GL ®op.21.50 uur Rabo bank 2 - Aers olie, «.40 uur Leliaert - Roemens, vrijdag 22 januari 23.00 uur LTS - Chez René. gestand is: De Meelboys 12 19, Alheo 10 18, "Kt Oud Sluis 9 17. Veteranen 10 16, GL ™p 10 16. OBV 11 16. Telepost 11 14. Aers ™*11 13. Rabo bank 111 12. Leliaert 1110. JWLooy/Groosman 11 9. Adm Personeel 11 J.«lemens 118. OLS Breskens 107. De Roode 10 7. De Kombuis 10 5. Chez René 115. «s 10 4. Rabo bank 2 10 4. Trimclub 10 1. BILJARTEN SINT-JANSTEEN - In het kader van de lublleumnederlaagserie speelde de Steense Carambole in bar Bigodes te Sint-Jansteen een wedstrijd tegen de Belgische biljartclub "Het Anker' uit Btfkene. Be 8tenenaren wonnen deze wedstrijd ®et238caramboles tegen 145 carambo- Programma Bevobo TERNEUZEN -Het beker- en competi tieprogramma van de Terneuzense Be vobo ziet er voor vanavond, dinsdag als volgt uit: 19.00 uur: Gem. 1-PSVII, MTS l-Hoop, PSV 1-PZEM 1, Zeld. I-Meyer I; 20.00 uur: Belast.-Philips l.V&V 1-Roelofsl; 21.00 uur: Dees 1-PSV III, Dow 1-B S, Prom. II-Roelofs II, Prom. I-Douane; 22.00 uur: Prom. II-Douane, Belast.- PSV III, B S-Elopak, Kint tuinc- .Douane II. der Annie Tazelaar moeten stellen, fa natiek en probeerden via een moeilijke opslag te beletten dat BOK aanvallend punten kon scoren. Daarvoor moes IJVC echter helemaal niet beducht zijn. Aanvallend stelde BOK weinig voor en moeiteloos werden drie sets achtereen volgens gewonnen. Dnor deze overwin ning komt IJVC op de tweede plaats achter leidster Mytilus 2, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Wel voldoende afstand heeft de IJzendijkse -ploeg genomen van achtervolgsters Kikkers en Verdegem. Sterre-Athanatos 21-3 (12-15,15-2,3-15, 13-15) Een complete verrassing voor beide teams. Athanatos 2 had het deze com petitie nog niet gepresteerd een wed strijd winnend af te sluiten. Sterre draaide tot eind november nog mee in de kop van de eerste klas. Alles leek erop te wyzen dat de Zuiddorpse meis jes onder leiding van coach Isaac de Graaff de nederlagen die de ploeg de laa tste weken moest lijden, in één klap on gedaan zou maken. In de eerste set pakte het echter al alle maal anders uit. Athanatos speelde goed samen en kon daarom aanvallend veel meer punten scoren. De inzet die de Zuiddorpse meisjes daar tegenover stelden leverde riiet meer dan twaalf punten op. te weinig om te winnen. De tweede set leek Sterre de inzinking te boven. Athanatos kwam niet aan vol leyballen toe, zodat Matty de Clercq en haar team eenvoudig wonnen met 15-2. Toen was het ook echt gebeurd. Atha natos putte uit deze nederlaag zoveel inspiratie dat de volgende sets overwin ningen werde. waardoor het team van die hatelijke onderste plaats is afgeko men. Heren tweede klas Voorwaarts-Attack 1 3-2 (15-12, 14-16, 10-15,15-12,15-8) Attack viel in deze wedstrijd veel door het midden aan. Dat bleek verrassend te zijn, want in de tweede en derde set leverde dat tweemaal de winst op. Voor waarts bleek dan ook wat moeite met het blok te hebben. Toen dat eenmaal in de vierde en vijde set was rechtgezet, konden de Axelaars de wedstrijd dan ook in winst opzetten. Voor Attack wordt het nu wel erg moei lijk koploper Even Kijken 2 te gaan be dreigen. De mannen van Jacq Smeets hebben dan nog wel twee wedstrijden tegoed, maar staan toch ai acht punten achter. Voorwaarts blijft in de achter volgende groep meeloeren op een fout van één van de koplopers. Dames tweede klas Verdegem 2-Sluvoc 0-3 (5-15,5-15, 8-15) Sluvoc bleek gemotiveerd te zijn en wenste geen cadeautje weg te geven aan Verdegem. De wedstrijd was snel gespeeld en de dames van coach Arno Poppe hadden na een uur volleybal drie punten in hun bagage zitten. Dat hadden de Sluiskilse dames dan ook wel nodig, want op één puntje in de rangschikking blijft Even Kijken 2 in de achtervolging. De Zuidzandse dames veroverden drie pnten in Koewacht bij Attack en loeren op een kanse om Slu voc te passeren. De andere teams lyken uitgeschakeld voor het kampioen schap, zodat op 29 januari, wanneer bei de titelkandidaten elkaar ontmoeten, de kaarten waarschijnlijk wel al ge schud zijn. Standen Heren le klas Athanatos 1130 33-8. Savok 11 2228-21, Sterre 2 10 1924-15, BOK 11 18 23-20. De Polder 11 17 22-24, CVC 11 16 24-23. Myti lus 10 13 18-24. Wlska 11 13 18-25, EWC 10 8 15-26, Mytilus 4 105 10-27; heren 2e klas: Even Kijken 2 II 30 30-4. IJVC 2 12 25 31-17. Attack I 9 22 25-11, Savok 2 II 22 29-17. Voorwaarts 10 20 25-17. Sterre 3 10 1821-21, Verdegem 2 12 16 23-25, Sluvoc 101118-23. Athanatos 2 1010 15-24, SSV 11 10 19-26, Kikkers 2 12 8 11-27, Attack 2120 4-38, dames le klas: Mytilus 210 28 20-8, IJVC 11 25 17-11. Kikkers 10 21 25-13, Verdegem 10 20 25-17. Dynamo '70 10 20 24-16. Sterre 11 17 21-20. Mytilus 3 10 9 13-29. BOK 10 8 16-28. Marathon 3 9 6 14-25. Athanatos 2 II 6 13-30. Ardito 2 10 5 10-28; dames 2e klas: Sluvoc 11 30 31-5. Even Kijken 2 11 29 30-9, Athanatos 3 12 26 29-12, Verdegem 2 11 13 15-22, Savok 2 9 12 16-17, Attack 10 12 14-21. IJVC 2 12 5 9-34. Voorwaarts 2 10 2 5-29. De Slerre-CVC in de nieuwe sporthal te Axel TERNEUZEN - Het gaat de laatste we ken uitstekend met de korfbalclnb Zaamslag. Zaamslag-Swift 4 werd een wedstrijd met twee totaal verschillen de gezichten. In een erg goede eerste helft drong de thuisclub zijn gasten constant in de ver dediging Dankzij de lengte in de ploeg was er voortdurend gevaar onder de Middelburgse korf. Bij rust was de stand 5-0 Na de pauze was de thuis ploeg onherkenbaar. Er werd veel bal verlies geleden en de concentratie was zoek. Dat was een kans voor Swift om terug te komen, die de ploeg ook ge bruikte. Het kwam op 5-3. Toen begreep Zaamslag dat alleen een zo kort moge lijke dekkin- de gasten van verder sco ren af kon houden. Toen die opdracht werd uitgevoerd was de vaart uit de partij en kon Zaamslag de voorsprong vasthouden. Kees Fraaiye (2), Marian ne Fraanje, Chris Verhage en Jolanda van Fraayenhove scoorden. SAS VAN GENT - Products is er in de recreatievolleybalcompetite te Sas van Gent in geslaagd Savok uit de kampioenspoule te houden die over en kele weken gaat strijden voor het kam pioenschap van Sas van Gent Veel helpt het de Terneuzenaren echter niet. Ondaks het puntje dat veroverd werd op de Sassenaren blijft de ploeg troosteloos onderaan. De Sterre uit Zuiddorpe was al geruime tijd zeker van een plaats bij de laatste zeven. Toch werd tegen KPJ Philippine hard geknockt voor de punten en de uitein delijke 3-0 overwinning was dan ook volkomen verdiend. By de dames walste kampioene van 1981. CPC. over rode lantaamdragen Westdorpe 2 heen. Met setstanden van 2-15, 4-15 en 1-15 werd duideiyk dat CPC dit Jaar de titel niet zonder meer wil afgeven. Toch zal het inde kam pioenspoule nog veel tegenstand moe ten dulden van de Sterre. Jeroen en Sa vok. Westdorpe veroverde totheden toe nog maar één schamel puntje. Een troosteloze onderste plaats blijft het re sultaat. De dames van W Philippine behaalden een 2-1 overwinning op Westdorpe 3. Die twee puntjes zy n voor de dames van Hans Nanninga toch te weinig om een plaatsje in de kampioenspoule te beha len. Daarvoor had de ploeg uit Philippi ne de maximale drie punten moeten ha len. Nu is het vry wel zeker dat Savok 3 die plaats opeist. De Sasse dames heb ben aan één puntje in de wedstryd te gen Westdorpe voldoende om zich te plaatsen. Uitslagen dames: Westdorpe 3-PhlIippine 1- 2 (15-10.10-15.3-15); Westdorpe 2-CPC 0-3 <2- 15.4-15. l-15);heren. Savok I-Air Products 2-1 (15-9. 6-15. 15-4); KPJ Philipplne-Sterre 0-3 (7-15. 1-15. 11-15» TERNEUZEN - Geen van de Zeeuws-Vlaamse basketbalclubs heeft het afgelo pen weekeinde een optimaal resultaat kunnen boeken. Bij de heren kwam de eerste keus van Scheldesport tot een afgetekende overwinning op het bezoeken de Matador (82-35), de reserves van de Terneuzense vereniging zagen met 30-32 de winst naar Vossenberg 3 gaan. Op dergelijk kleine nederlagen heeft men kenne lijk een abonnement. BV Hulst haalde succes via zijn damesreserves die Vlake- nisse III met 38-34 achter zich hielden. De heren van BV Hulst II gingen bij Vossenberg kansloos met 55-29 ten onder. Wat dc Operatie-dames in Terneuzen lieten liggen maakten de heren goed. Delta Colijnsplaat kreeg in eigen huis een enorme afstrafing: 46-110. Geronimo was in Breda te sterk voor Voorwaarts 68-38. De overrompelende start van de Schel- dor betekende.dat de bezoekers in feite desport-heren in het duel tegen Mata- al vrij vroeg kansloos waren. Na een TERNEUZEN - De strijd tegen het uurwerk tijdens de 100 km schaats wedstrijd op de Otheense Kreek werd uiteindelijk door vier heren gewonnen. Leen van Driel slaagde er zelfs in om ruim voor sluitingstijd te arriveren. Het resterende drietal ge weldenaars - Geert Dijkhuis, Krijn- Dirk Troost en Jan Vervaet - bad aan de tijdslimiet van vijf uur pre cies genoeg om honderd kilometer schaatsend af te leggen. Vermoeid, getekend door de strijd, maar inner lijk zeer voldaan, gleden net voor of rond klokslag vijf uur drie mannen met karakter binnen. Daar kwam het namelijk voornamelijk op neer, vooral in het laatste gedeelte van de strijd, toen de conditie van het ijs zienderogen achteruit ging. Geert Dy khuis, 37 jaar en leraar wis- en natuurkunde aan het Zeldenrust- college te Temeuzen, vertelde in het vierde uur een Inzinking te hebben gehad. „Ik keek om het uur op myn horloge, om te zien hoe ik zat. De eer ste drie uren ging ik erg snel. maar het vierde uur ging het helemaal mis. Ik kon gewoon niet harder, want ik voelde dat ik tegen kramp aan zat. Vandaar dat ik het even rustiger aan heb gedaan, maar het scheelde wel veel in tyd, waarl door ik in het laat ste uur alles moest geven om toch voor sluitingstyd binnen te zijn". De oorspronkelyk uit Hilversum afkom stige leraar was vastbesloten om de 100 kilometer vol te maken. „Ik ben dit absoluut van plan geweest, het is niet zo maar onderweg opgekomen. Eigeniy k streef ik er naar om ooit nog eens een Elfstedentocht»te rijden en dan is dit soort gelegenheiden een uitstekende voorbereiding. Overi gens vond ik het een heel goed idee van de IJsvereniging, want als er hier geen tocht was geweest, had ik be slist ergens anders ingeschreven". Voor de 21-jarige Krijn-Dirk Troost lag een andere motivatie aan de ba sis van zijn plan om 100 kilometer binnen vijf uur te schaatsen. De in woner uit Zaamslag kwam nauwe lijks getraind aan de start ('alleen vrijdagavond eventjes') om te be- Joke Louwerse wijzen dat 'de jeugd van tegenwoor dig' zijn mannetje nog staat. „Myn vader kon vroeger ook goed schaatsen en moppert nogal eens op de huidige jeugd. Met deze tocht wil de ik het tegendeel bewyzen en dat is me op het nippertje gelukt". Daar voor is Krijn-Dirk wel tot het uiterste moeten gaan „Van tevoren had ik gedacht dat 20 kilometer per uur toch wel te doen moest zyn, maar ik vond het ontzettend tegenvallen, het was geweldig zwaar. Ik was voortdu rend bang dat ik kramp zou krijgen, dat is er gelukkig niet van gekomen Het grootste deel schaatste hy in te genstelling tot vele anderen, in zyn eentje over de kreek. „Het rijden in groepsverband heeft natuurlijk wel zyn voordelen, maar je hebt er ook last van. Wanneer iemand'die voor je rijdt een misstap maakt, moetje by- voorbeeld inhouden en bovendien wisselt de samenstelling van de groe pen ook steeds", aldus een duidelyk opgeluchte Krijn-Dirk De derde schaatser die net binnen de tydslimiet 100 kilometer aflegde, was Jan Vervaet uit Walsoorden. Net als Troost kwam hy vrywel onvoorbe reid op het ys. „Ik loop wel eens een eindje, maar dat mag geen naam heb ben", zei de 26-jarige ex-wielrenner. Vervaet schaatste het grootste ge deelte in een groep mee. waarin veel Middelburgers zaten. „Ik zag die mannen vanaf De Kraag aankomen en dacht: daarsluitikmeby aan. Die gasten reden nogal goedmaar waren op een gegeven moment vertrokken. waardoor ik het laatste gedeelte zelf op moest knappen. Juist dat was door de toestand van het ys geweldig zwaar, maar door pure kracht heb ik het kunnen halen". Overigens ziet hij een Elfsteden tocht niet zitten. „Je zou dan veel meer moeten trainen, nee, voor mij is 100 kilometer wel genoeg", aldus een blije schaatsfanaat, die klaagde over zere voeten. Dame Naast het grote aantal manneiyke deelnemers reed ook een aantal da mes mee in de prestatietocht. Het gros daarvan draaide enkele rondjes en hield het voor gezien. Uitzonde ring daarop vormde Joke Louwerse uit Temeuzen. die in een tydsbestek van 3 uur 56 kilometer aflegde, het geen een prestatie van formaat is. Overigens had de 37-jarige echtegen- ote van de* sporthalbeheerder aan- vankelyk helemaal geen plannen om zoveel mogelyk kilometers af te leg gen. maar eenmaal op het ys werd het toch wel erg aantrekkelijk. „Ik ging eigenlyk met de kinderen naar de kreek, maar toen die eenmaal gin gen yshockeyen. kreeg ik zinom mee te doen". Joke, die ooit wel eens een enkele keer in Wilrijk gaat schaatsen i 'maar dat is geen hardrijden'), liet zich in- schryven en sloot aan by een groep heren. „Die mannen gaan sneller hè en je zit in een groepje lekker uit de wind Bovendien is het ryden in groepsverband heel gezellig, want je maakt altyd wel eens een praatje". Toch besloot de geboren Friezin op een gegeven moment om weer alleen te gaan ryden. omdat haar dat veili ger leek. „Als je in een groepje rijdt, moet je voortdurend attent zijn op wat er voor je gebeurt". .Bovendien ontstonden er scheuren in het ys en die merk je als je alleen rijdt veel eerder op. Daarnaast sta ken er nogal eens kinderen net voor je over en ook dat zie je veel eerder als je alleen rijdt". Spijt Joke Louwerse kykt met voldoening terug op het hele gebeuren. „Het was een prachtig festyn dat zeker voor herhaling vatbaar is. De geweldige drukte, de gezelligheid, ik heb er vol op van genoten. Achteraf heb ik er zelfs spyt van dat ik niet eerder dan twee uur van start ben gegaan, want ik had er nog graag wat kilometers by geplakt. By de sluiting om vyf uur was ik nog helemaal niet moe, alleen had Ik een beetje styve nek. waar- schynlyk omdat je steeds voor je uit moet kyken". Mochten er in de nabije toekomst meer van dergelyke tochten worden georganiseerd, dan iy kt het vry zeker dat ze vanaf het begin van de party zal zyn. De sportief ingestelde schaatster - die naast 'schaatsen handbalt, badmintont, tennist en de hockeysport beoefent - betreurt het dan ook dat het zo plotseling is gaan dooien „Het zal voor dit jaar nu wel voorby zijn", denk ik. kwartier 29-6. een voorsprong die by rust al naar 40-12 opgelopen was. Ook in de tweede helft bleef het by de thuis club enorm draaien, terwyi het trio Van Hielen. De Grave. Desyprres regelma tig met succes op de basket van de te genstander afging verhinderden de an dere Scheldesport-mensen dat Mata dor ooit in de wedstrijd kwam. Eind stand: 82-35. Scheldesport H moest het in de party tegen Vossenberg van twee kortstondige 'oprispingen' hebben. In de eerste helft leidde dat tot 12-14. in de finale schoot men net tekort in de af werking: 30-32. De dames deden het verdiensteiyk te gen Operatie dat veel kansen liet liggen en pas in de tweede helft in gewone doen kwam. De Oostburgse dames kre gen wel kansen om meer uit de pot te halen door knoeiwerk van Schelde sport. maar toen de coaching by de thuisclub de zaken krachtig aanpakte kon Operatie niet meer aansluiten: 25- 18. BV Hulst Vossenberg II, een geheel verjongde ploeg, had het vooral aan het hoge tem po te danken dat Hulst in moeilykhe- den geraakte. In de eerste helft deed Hulst nog wel aardige dingen, maar toen de 'oudjes' na 25-16 nog steeds een flitsende tegenstander tegenover zich vonden, begon de vermoeidheid binnen te komen. Vossenberg speelde die af mattingsslag knap. Eindstand: 55-29. BV Huist n - Valkenisse m ging lang gely k op. pas na een kwartier kon Hulst enigszins doordrukken. Het was vol doende voor 20-12 halfweg. Wie meende dat Hulst de zaken na rust vlot zou rege len zat ernaast. Valkenisse kwam ge concentreerd op zyn tegenstander af (30-28). het werd toen een duel van de langste adem. Die bleek Hulst in huis te hebben Via een spannende slotfase werd dit sportieve partytje op 38-34 af gesloten. Operatie Koploper Operatie is in de wedstrijd te gen Delta C nooit serieus bedreigd De thuisploeg kwam wel op voorsprong, maar toen de Oostburgers de zaken wat feller aanpakten werd de achterstand omgebogen, liep Operatie voor rust al een heel eind weg 27-56. In de tweede helft waren er helemaal geen proble men meer. Dat dan vooral omdat Ron ny Vastenhouten 'Brammetje' Louwer se regelmatig bleven scoren, ook Ronny Polderman er niet naast schoot. Dat trio duwde Operatie over de 100- puntengrens, 110-46 winst was en te rechte beloning voor het goede spel van de Oostburgse ploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 25