Y> opruiming in konfektie dames 25: 30: 25: _nu45j heren 29.- 29r _15.- 98.- _16.- kinderen 13.- 25.- 19.- 19.- „Bewoners binnenstad kopen niets voor hoogdravend plan gemeente" 18: 22: 25: twinsetsNu 60: corduroy broeken plooirokken angora pullovers jacquard pullovers katoenen 4*% rolkol pull's met rits NuliJ" 8r acryl rolkol pull's jacks shirts uni flannel shirts fantasie flannel Nu_^.%#j katoenen pyama's tricot pyama's flanel pyama's jongens tuinbroek broekrok western jeans corduroy salopets CNV achter sociaal plan Louwerse en De Priester Gd Gd Gd Shetland pullovers Van 32.- Nu sportpullovers Van 45.- Nu Van 50.-Nu V-en ronde hals OA, Van 65.- NuOvi ronde hals Nu Shetland pullovers V-hals. alle kleuren en maten Nu zonder rits Nu Van 12.-Nu Nu. Nu Nu Nu Nu maten 92-116 Nu vanaf Vanaf maat 122 Nu alle maten Nu alle maten Nu VROOM DREESM ANN 2 DONDERDAG 14 JANUARI 1982 HUUB KEMPER, EX-VOORZITTER WIJKRAAD TERNEUZEN TERNEUZEN - Huub Kemper, de ex- voorzitter van de wijkraad voor de binnenstad van Terneuzen, vindt dat de gemeente niet zo ingewikkeld moet doen over de stadsvernieuwing. „De mensen voelen niets voor hoogdraven de plannen, die door allerlei knappe koppen in vaak onbegrijpelijke taal wordt toegelicht. Ze willen maar één ding: rustig wonen in een opgeknapt buisje. Daarom ben ik tegen al teveel nieuwbouw. Die nieuwe huizen tasten bet karakter van het stadscentrum un". Dinsdagavond vertelde Huub Kemper i26) zijn mede-bestuursleden dat hij er mee stopte. Een verrassing. „Tijdge brek". zei Kemper later op de avond, tijdens de maandelijkse openbare ver gadering van de wijkraad. Zijn gehoor: vijf mede-bestuursleden en zes 'gewone Vergadering van initiatiefgroep voor buitenlandse werknemers Walcheren VLISSINGEN - De Initiatiefgroep wel zijn buitenlandse werknemers Walche ren (bestaande uit Nederlandse vrijwil ligers en leden van buitenlandse vereni gingen) houdt woensdagavond 27 ja nuari een - openbare - vergadering in het gebouw Palingstraat 25 in Vlissin gen. De avond - die om 19.30 uur begint - gaat over het beleid van de Stichting Welzijn Buitenlandse Werknemers Zee land en de plannen voor dit jaar ten opzichte van het vrijwilligerswerk en de buitenlandse verenigingen. SKW Vlissingen trok in 1981 meer bezoekers VLISSINGEN De Stichting Sociaal- Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) heeft in 1981 méér bezoekers getrokken dan in 1980. Het jaar werd afgesloten met een bezoekersaantal van 37.146 te genover 34.062 het jaar daarvoor. De groei zat hoofdzakelijk in het buurt en clubhuis Het Buut met 10.126 tegen over 7.927 en de peuterspeelzaal De Hummeltjes 6.032 (4.461). De peuter speelzalen De Ukkies en De Prietpra- teis handhaafden zich met de volgende cijfers: respectievelijk 4.932 (4.920) en 4.849 (4.898). Een lichte teruggang ver- Wonde de buurt- en clubhuizen Het Wolterhuis en Mamix met respectieve lijk 6.074 (6.493) en 5.133 (5.363) deelne mers. belangstellenden'. Vlce-voorzitter Ritr ter sprak een kort dankwoord. Daar mee was de kous af. Voortaan gaat Kemper slechts nog door het leven als adviseur van de wijkraad. „Misschien kan ik zo nu en dan nog eens een advies- je geven Vijf jaar geleden begon Kemper zich met de gebeurtenissen in de binnen stad te bemoeien. Hij kon het, als gebo ren Terneuzenaar die in korte tijd zo veel van het 'Temeuzen-van-vroeger' zag verloren gaan, niet laten. Met een hoofd boordevol idealen schoof hij aan de vergadertafel aan. Eerst bestuurslid, het laatste jaar voorzitter. Twee jaar geleden presenteerde de wijkraad zich plotseling op een heel an dere wijze. Was het tot op dat moment een clubje van dames en heren dat slechts zelden in de openbaarheid trad, nu werd bijna wekelijks de publiciteit gezocht. Er werde kreten geslaakt, brie ven verzonden en vergaderingen be legd, die net niet uit de hand hepen. Plotseling ook was er enorme kritiek op de aanpak van de gemeente. Dat leidde regelmatig tot botsingen tussen met name wethouder drs R. C. E. Barbé (openbare werken), maar ook de ge meenteraad enerzijds en de wijkraad anderzijds. Huub Kemper, een dag na zijn aftreden: „Toen ik begon, rekende ik op een goeie samenwerking met de gemeente, op een serieuze behandeling ook. Renova tie is een zaak, die je samen moet aan pakken, dacht ik. Maar door de jaren heen heb ik ervaren dat er nauwelijks rekening werd gehouden met de wen sen van de mensen. Een voorbeeldje: die doorbraak in de Dijkstraat naar het Pastersbos. De gemeente dreef eerst z'n zin door, werd vervolgens geconfron teerd met de bedenkingen van de bewo ners en wilde er daarna dan toch nog wel eve over praten. Dat doordrijven van hun zinnetje Wijkcomité Paauwenburg Vlissingen vergadert VLISSINGEN - Wijkcomité Paauwen- burg vergadert vandaag, donderdag, in club- en buurthuis 'De Paraplui' (voorheen Open Hof) aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. De vergade ring begint om 19.30 uur. Aan de orde komt onder meer een ver slag van het gesprek dat leden van de werkgroep Paauwenburg UI NO had den met vertegenwoordigers van de fracties van de politieke partijen in de Vlissingse gemeenteraad. Verder be spreekt men de vorderingen omtrent de totstandkoming van een spel-o-theek in de wijk. Huub Kemper houdt bij hoog en by laag vol. dat de wykraad zich immer redehjk positief heeft opgesteld. „We hebben, om maar iets heel belangrijks te noemen, nooit bezwaarschriften in gediend omdat we de procedures niet onnodig wilden ophouden". Achterban Wethouders en raadsleden - en trou wens ook leden van de wijkraad zelf - vroegen zich in het verleden nogal eens af welke mensen de handel en wandel van die wijkraad nu eigenlijk écht stenden. „Maak je achterban eens zichtbaar", kregen Kemper en zijn kor- .nuiten op gezette tijden te horen. De ex-voorzitter: „Waanzin natuurlijk. Zo'n wijkraad gaat aan de slag en moet, om zichzelf geloofwaardig te ma ken, met allerlei mensen op de proppen komen. Hoe zit dateigenlijk met die po litieke partijen, met die raadsfracties in Terneuzen? Ik heb weieens de in druk dat de politiek bij wijze van spre ken door de raadsleden aan de toog wordt gemaakt. Daar worden afspra ken gemaakt, standpunten bepaald. En als het dan echt moet, willen ze bij tijd en wijle - maar niet te vaak - nog weieens een ledenvergaderingetje be leggen. Maar daarover maakt niemand zich druk Politiek Terneuzen kan gerust zyn: de wijkraad gaat de achterban benaderen Gereformeerde mannen Meliskerke bijeen MELISKERKE - De Gereformeerde Mannnenvereniging te Meliskerke hield een vergadering in het Jeugdge- bouw van de Gereformeerde Kerk. In leider was I. Huisman over het onder werp 'Opnieuw geboren'. De volgende byeenkomst wordt gehouden op don derdag 4 februari in samenwerking met de Vrouwencontactgroep. Er zal dan gepraat worden over het InterkerkeUjk Vredesberaad. Tweede druk uit van 'Vrouwen-op-zoekboek' MIDDELBURG - Eind december is er een herdruk verschenen van het 'Vrou- wen-op-zoekboek voor Zeeland', een uitgave van het overleg luchtkasteel. De eerste druk van 1200 exemplaren was binnen zes weken op. Zowel indivi duele vrouwen als instellingen toonden belangstelling. Dankzy het feit dat er nog wat geld voor een herdruk beschik baar was zyn er inmiddels 700 exempla ren nieuw aangemaakt. Belangstellen den kunnen zich wenden tot de beide Zeeuwse emancipatiewerksters in het Van Eeghenhuis in Aardenburg. en 'wit wassen'. Over een paar weken krijgt iedere binnenstadsbewoner een stencil in de bus. Kemper: „Noem het een onderzoekje, waaruit moet biyken hoe die wijkraad bij de mensen ligt. En tegehjkertyd gaan we sympathisanten- lljete olstellen. Ik reken op een groot aantal reacties". Kemper vindt dat de wykraad - ook zonder hem - niet mag aflaten de ge meente op de vingers te kyken. „Want laat je de ambtenaren en stedebouw kundigen him gang gaan dan kunnen er in die binnenstad rare dingen gaan ge beuren. Iedereen heeft het steeds maar over leefbaarheid. Maar bereik je die met het slopen van huizen en vervan gende meuwbouw? Welnee. Daarmee haal je de sfeer weg. Nee, er moet op grote schaal worden opgeknapt Déér moet de wykraad zich voor inzetten". Zonder Kemper dus. „Het was toch wel een beetje vechten tegen de bierkaai", verzucht hij. Huub Kemper. Vergadering 'Trui' in Middelburg MIDDELBURG - Vrouwencafé Trui' houdt vrydag 15 januari een werk groepvergadering in het nieuwe onder komen 'Pand' aan de Kerksteeg in Mid delburg. 'Trui' nodigt alle vrouwen uit om mee te denken en te praten over de toekomst van het vrouwencafé. De by eenkomst begint om 20 uur. Stichting houdt bloemschikcursussen VLISSINGEN - De Stichting Bevorde ring Onderwijs aan Volwassenen houdt in de maand maart in verschil lende plaatsen in Zeeland bloemschik- AANVULLING OP WW-UITKERING MIDDELBURG - De dienstenbond CNV vindt het verheugend dat het bouwmaterialenhandel Louwerse en De Priester in Middelburg akkoord gaat met het sociaal plan voor de vijf tien ontslagen personeelsleden, van wie acht in Middelburg, van dit be- De FNV vindt dat helemaal niet zo grandioos en zegt 'eind vorige week afscheid te hebben genomen van het bedrijf, omdat geen van de overgeble ven personeelsleden aangesloten is bij de dienstenbond FNV. „Het ontslag van vijftien mensen" -aan gekondigd in de PZC van vrijdag 18 de cember '81- „was niet te voorkomen", vindt districtsbestuurder R. W. Vliet- man van het CNV. Hy gaf de slechte situatie op de bouwmarkt de schuld van de noodzakelijke inkrimping Het bedrijf Louwerse en De Priester heeft volgens deze districtsbestuurder inge stemd met een sociaal plan. dat er op neer komt dat het bedrijf de WW-uitke- ring van de vijftien ontslagenen aan vult tot honderd procent van het ver diende loon. De WWV-uitkeringzal wor den aangevuld tot 95 procent van het Aanzienlijk pessimistischer geluiden waren op te tekenen uit de mond van de FNV-districtsbestuurder J. van de Brink. Hy zei te vrezen dat het bedrijf het personeelsbestand opnieuw zou kunnen verkleinen als de jaarcyfers over 1981 bekend worden. „En dan hou je volgens my een organisatie over waarmee niet meer te werken is", voeg de hy er aan toe. Directeur J. Marinissen zei desge vraagd de kritiek van de zijde van de FNV niet te begrijpen. „Het sociaal plan is begin vorig jaar al afgemaakt en door de FNV mede ondertekend. Als de FNV nu zegt niet met zyn eigen over eenkomst tevreden te zyn, dan hebben ze hun zaak niet goed gedaan", aldus de heer Marinissen. Hoewel hy het niet on mogelijk achtte dat er, nadat de jaarcy fers over 1981 bekend zyn, meer ontsla gen kunnen vallen, zei de heer Marinis sen dit niet direct te verwachten. Hy zei het moeily k te vinden daarop vooruit te lopen, omdat er zich momenteel in de bouwwereld doorlopend nieuwe situa ties voordoen. Tydens deze cursussen leert men bloe men op verschillende wijzen te schik ken; tijdens iedere les worden bepaalde grondvormen behandeld en wordt een demonstratie gegeven. De cursussen beginnen in: Zierikzee, op maandag 1 maart, Oostburg, maandag 1 maart; Middelburg, dinsdag 2 maart en Goes, woensdag 3 maart. De lessen duren tel kens van 19.30 tot 21.30 uur. Na het succesvol afsluiten van de cur sus bestaat er voor belangstellenden de mogelijkheid een vakopleiding bloe- menschikken en -binden te gaan vol gen. De adressen waar men voor de cursus terecht kan zyn: Zierikzee: technische school Schouwen-Duiveland, Vrye 31; Oostburg; openbare lagere school. Schoolstraat 6; Middelburg: ontmoe tingscentrum Dauwendaele, Vrijland- straat 51; Goes: christelyk lyceum aan de Bergweg. Rozekruisers bijeen in Middelburg MIDDELBURG - Het Rozekruisers Ge nootschap houdt vrijdag 22 januari haar eerste lezingavond van het seizoen in gebouw De Schakel in Middelburg. Het onderwerp is 'De praktische opvoe ding van het denken'. De avond begint om 20 uur. 'Themroc' in Scholierencafé Middelburg MIDDELBURG - In het Scholierencafé van het Jongerencentrum Midgard in Middelburg wordt vrijdag 15 januari de film Themroc' van Claude Feraldo ge draaid De hoofdrol wordt gespeeld door Michel Picoli. De film begint om 16 Jan Henk Bomhof wint tafeltenniskampioenschap MIDDELBURG - lil het kader van het clubkampioenschap van Middelburg- zuid is deze week de strijd om de A- titel begonnen, waarin 33 spelers zijn ondergebracht Doordat MZ veel ba sisleden heeft die spelen voor een an dere vereniging waren ditmaal ook de ze spelers toegelaten om samen met de competitiespelers van MZ aan het clubkampioenschap deel te nemen. Van de vijf 'in andere dienst' spelende deelnemeers haalden er twee de kwart finales. Wilfred Joossens, spelend voor 't Zand, ontmoette daarin Peter Slagter die met uiterst gering verschil, 21-19 in de derde game, zich naar de halve finale speelde. De als eerste geplaatste Jan Henk Bomhof had inmiddels Dick de Graaf uitgeschakeld en Marco Hofman zag kans zich by de laatste vier te scha ren na een twee gameswinst op Peter van Iren. De voor het Hilversumse Quick uitkomende MZ-trainer Koen de Vries ontmoette veel tegenstand van Dick van Iren maar wist na winst in de derde game ook in de halve finale Mar co Hofman van zich af te schudden. Naast Koen de Vries werd ook Bomhof finalist omdat laatstgenoemde in drie geraaes Peter Slagter op afstand wist te houden. Jan Henk Bomhof deed in de eindstrijd met 21-12 en 21-15 een geslaagde greep naar de A-titeL De derde plaats was voor Peter Slagter, die Marco Hofman in de beslissende game buiten de prij zen wist te houden. Burgerlijke stand veere Geboren: Lennart Besuyen. Ondertrouwd; G. Ruedisueli en E, R. Weis; A. de Bruine en M. M. Boone. Getrouwd: F. H. R. Meyer en C. Bosma; P. Louwerse en J. Dekker; G. Ruedisue li en E. G. Weis; E. P. A. M. van Dongen en M. E. Kikkert; J. Volmer en J. L. Louws; H. Groen en H. W. Muis; H. Franke en J. C. WiegeL Overleden: P. Meyers, 79 jr.; M. 8. Nys- se. 85 jr. wv Van Keulen; W. Coppoolse, 62 jr.; A. C. Mayaars, 5 jr. m 3e planverandering Buitengebied De burgemeester van Middelburg maakt ingevolge artikel 31 der wet op •de ruimteUjke ordening bekend dat de goedkeuring door gedeputeerde staten van Zeeland dd. 24 november 1981, no. 1049/654, 4e afdeling r.o. van het be stemmingsplan '3e planverandering bestemmingsplan Buitengebied', vast gesteld by raadsbesluit van 27 april 1981, onherroepelyk is geworden. Het plan ligt met de daarby behorende toelichting voor een ieder op de ge meentesecretarie. kamer 15, ter inzage. Middelburg, 14 januari 1982. De burgemeester voornoemd, drs. P. A. Wolters. CC O l l I co 1- 5 -J ir lij o l— O LU Q o

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7