Subsidie voor instellingen in negen nieuwe Reimerswaal BALANS OPRUIMING laat uw voordeel niet hangen Westerschouwen wil commissies openbaar maken Zorgen St.-Philipsland over verbouwing sociale dienst Voorstel aanpassen oude haven Bruinisse r WISSEL SCHOUWEN ONTWERP-JAARPROGRAMMA WELZIJN 1982: IN ONZE SEIZOENOPRUIMING VELE KOOPJES IN HEREN-, DAMES- EN KINDERSCHOENEN DONDERDAG 14 JANUAR11 KRUININGEN - Op de subsidielijst van de gemeente Reimerswaal voor dit jaar komen de namen voor van negen nieuwe instellingen en verenigingen. Het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming, twee creativiteitscentra in Bergen op Zoom, de werkgroep Film Reimerswaal. de NCVB-afdelingen in Waarde en Oostdijk, de plattelandsvrouwenbonden in Kruiningen en Rilland en de vrouwenadviescommissie voor de woningbouw komen voor het eerst voor subsidie in aanmerking. Daarnaast zal de bijdrage van de gemeente aan de mandolinevereniging Excelsior fiks omhoog gaan. Een en ander blijkt nit het ontwerp-jaarprogramma specifiek welzijn 1982 van de gemeente Reimerswaal. Het jaarprogramma is een vertaling beschikbaar gesteld aan de gemeenten. Die kunnen aan de hand van hun wel zijnsplanning voortaan uitmaken of ze het geld dat oorspronkelijk bij de ene vereniging of instelling terecht kwam niet beter aan een andere kunnen ge ven. Maar gezien het overgangskarak ter van het jaaprogramma voor 1982 is nu nog geen sprake van dergelijke ver schuivingen in Reimerswaal. Voor wat betreft de subsidiëring van instellingen en verenigingen die hun activiteiten uitstrekken over meer dan een gemeen te is uitvoerig overleg gepleegd tussen van de beleidsvoornemens voor het welzijn zoals die in het vierjarenplan 1982-1985 in november door de gemeen teraad zijn vastgelegd. Bij de samen stelling van het programma is uitge gaan van de werkprogramma's en de begrotingen die door de instellingen en verenigingen bij de gemeente zijn inge diend. Behalve de nieuwe subsidie-ont vangers bevat het jaarprogramma niet veel nieuws. Alle instellingen en vereni gingen die in 1981 subsidie kregen van Reimerswaal. kunnen ook dit jaar weer op een gemeentelijke bijdrage rekenen. Het jaarprogramma heeft namelijk een overganskarakter. Daarom zijn de be staande subsidielijnen doorgetrokken voor 1982, ondanks dat sommige instel lingen en verenigingen geen werkpro gramma hebben ingediend. Proefproject De ambtenaren van de gemeente Rei merswaal hebben het programma ge maakt m het kader van het proefprojeet specifiek welzijn op de Bevelanden, waaraan de zes gemeenten van Noord en Zuid-Beveland meedoen. Een aantal instellingen heeft tot en met vorig jaar zijn subsidie geheel of gedeeltelijk van het rijk ontvangen. Die rijkssubsidie is met ingang van 1 januari 1982 beëin digd. Het totaal van al deze subsidies heeft het ryk in één grote doeluitkering Verkoop loten voor carnavalsvereniging in Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - De carnavalsvereni ging De Mollen' uit Nieuw-Namen houdt dinsdag 19 januari en zaterdag 23 januari een bliksemverkoop van loten, waarvan de opbrengst bestemd is voor de komende carnavalsactiviteiten. Op zaterdag 23 januari is er tevens een car navalsbal in het gemeenschapscen trum 'De Kauter'. Dit bal begint om 20.30 uur. Lichtgewonde en zware schade bij ongeluk op weg Zierikzee-Haamstede ZIERIKZEE - Bij een verkeersongeluk op de provinciale weg Zierikzee- Haamstede is dinsdagmiddag om streeks kwart voor één een inwoonster van Haamstede licht gewond geraakt. Het slachtoffer, mevrouw W. F. V.zat in de auto bij haar zuster mevrouw M. C. B.-V.. De laatste verloor door nog onbe kende oorzaak de macht over het stuur waardoor haar personenauto over de kop sloeg en ondersteboven in de sloot belandde. Na behandeling in het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee keerde mevrouw V. huiswaarts. De auto werd bij het ongeluk vernield. V rou wentrefcentr um bijeen in Tholen THOLEN - Woensdag 20 januari om 9.30 uur komt het Vrouwentrefcentrum Tholen bijeen in Meulvliet te Tholen, Op deze ochtend bespreekt men het thema "Vrouw en scheiding'. Er is een crèche, dus kleine kinderen kunnen worden meegebracht. de Bevelandse gemeenten. Dit heeft overigens niet overal tot een gelijklui dend gedragslijn geleid Op basis van het ontwerp-jaarpro gramma zal dit jaar in de gemeente Reimerswaal ruim 3,7 miljoen aan welzijn worden uitgegeven. De sector zorg (openbare gezondheidszorg, maatschappelijke dienstverlening, ge handicapten, gezinsverzorging, bui tenlanders, werklozen en bejaarden zorg) is met ruim 3 miljoen gulden de grootste slokop. Voor de sector educa tie (volwasseneneducatie, biblio theekwerk, cultuur- en natuurbehoud, jeugd- en jongerenwerk, peulerspeel- zaken, amateuristische kunstbeoefe ning en emancipatie) staat bijna vijf ton op het programma. De sector re creatie (sport, ontmoetings- en sociè- teitswerk) beloopt ruim 77.000 gulden. Bij die laatste sector moet dan worden opgemerkt dat de sportverenigingen in Reimerswaal geen subsidie krijgen en dat de kosten van de sportaccom modaties niet in het jaarprogramma opgenomen zijn. Het jaarprogramma moet eindelijk door de gemeenteraad worden vastge- Sportraad Goes huldigt sporters GOES - De Goese sportraad huldigt op woensdag 20 januari de gemeentelijke sportkarapioen 1981. Dat gebeurt in de sporthal 'De Bevelanden' te Goes. De presentatie is in handen van H. Bak ker, medewerker van het televisiepro gramma 'Sport in beeld'. Er worden zo'n 150 Goese sporters uit genodigd. Om 19.00 uur begint het ge beuren met een demonstratie gehandi captensport. Te 19.45 uur aordt de sportprijs Goes 1981 uitgereikt, ge volgd door een demonstratie trampoli ne-springen om 20.15 uur. De huldiging van de sportkampioen zelf geschiedt vanaf 21.00 uur. steld. Voordat het zover is kunnen de instellingen, verenigingen en indivi duele inwoners van Reimerswaal er nog hun mening over geven. Dat kan schrif telijk. Maar ook mondeling tijdens in spraakavonden. Deze worden gehou den op: 1 februari 1982 om 19.30 uur in gebouw 'De Haven' te Yerseke; 2 fe bruari 1982 om 19.30 uur in het Cultu reel Centrum te Krabbendijke; 3 fe bruari 1982 om 19 00 uur in gebouw 'Apeldoorn' te Oostdijk; 3 februari 1982 om 20.30 uur in het Dorpshuis te Waar de; 8 februari 1982 om 19.30 uur in ge bouw 'Kaj Munk' te Hansweert, 9 fe bruari 1982 om 19.30 uur in het ge meentehuis te Kruiningen; 10 februari 1982 om 19.30 uur in het Dorpshuis te Rilland. Extra kerkdienst in Oosterland OOSTERLAND - In het kerkgebouw aan de Sint-Joostdijk houdt de gerefor meerde gemeente in Oosterland van daag. donderdag 14 januari, een extra kerkdienst. Voorganger is ds J. C. West- strate. predikant van de gereformeerde gemeente in 's-Gravenpolder. De aan vang is 19.30 uur. Jaarvergadering van plattelandsvrouwen afdeling Duiveland OUWERKERK - De afdeling Duive- land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt woensdag 20 januari de jaarvergadering in het dorpshuis te Ouwerkerk. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar is mevrouw J. van Oeve- ren-Gaanderse. Aftredend en herkies baar is mevrouw Mijwaard-Meijers. Tijdens de pauze wordt de opbrengst van het 'ziekenpotje' besteed als gift voor de verjaardag van het adoptiekind van de afdeling. Tenslotte wordt een film over het Foster Parents Plan ver toond en zal de volksdansgroep enkele dansjes uitvoeren. Borselse commissie GEMEENTERAAD VERDEELD praat over winkelsluitingswet HEINKENSZAND - De commissie mid den- en kleinbedrijf van de gemeente Borsele vergadert over de winkelsui- tingstijden voor campingwinkels. B en w willen de winkelsluitingswet van 1976 aanpassen voor campingwinkels. Dat zou inhouden dat die winkels in de periode 1 mei tot 1 oktober op zon- en feestdagen geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag tot 19.00 uur. In de vergadering van de commissie worden ook mededelingen gedaan over bij de provincie aan te melden projec ten 'in het kader van beschikbare mid delen voor het zogenaamd voorwaar denscheppend beleid', zoals dat in de agenda van de commissievergadering staat. De vergadering begint om 14.30 uur en wordt donderdag 21 januari ge houden in het gemeentehuis van Borse le te Heinkenszand Concert Concordia THOLEN - De harmonie van de muziek vereniging Concordia geeft zaterdag middag 16 januari een concert in de gro te zaal van bejaardentehuis Ten Anker in Tholen. Dirigent is P. Steijns. De aan vang is 14.30 uur Eerste paal voor tehuis gehandicapten 's-GRA VENPOLDER - Ds. M. West- strate, predikant van de gereformeer de gemeente in 's-Gravenpolder, heeft woensdagmiddag het startsein gege ven voor de bouw van een gezinsver vangend tehuis voor geestelijk gehan dicapten aan de Hazelaarstraat in 's- Gravenpolder. Hij bediende de heima chine voor het slaan van de officiële eerste paal. Dat bleek in feite de laatste paal voor het bouwwerk te zijn. De aanzet voor de werkzaamheden is der mate snel verlopen dat ds. Weststrate het heiwerk alleen maar kon voltooi en. Het gezinsvervangend tehuis wordt ge bouwd in opdracht van de stichting ge handicaptenzorg van de gereformeerde gemeenten. Er komt plaats voor twin tig gehandicapten, uit te breiden tot vierentwintig plaatsen. Het gebouw, een ontwerp van het architectenbureau Geluk uit Vlaardingen dat wordt uitge voerd door de firma Jakobsen uit Melis- kerke, zal eind dit jaar voor bewoning gereed zijn. De bouwkosten bedragen 1,1 miljoen gulden. HAAMSTEDE - Burgemeester en wet houders van Westerschouwen willen de commissievergaderingen openbaar maken. Dit naar aanleiding van de wet openbaarheid van bestuur d e, aldus b en w, van de overheid een actiege informatieplicht verlangt. In een voorstel aan de raad merkt het col lege op dat 'actieve informatieplicht' betekent dat de overheid uit eigen be weging aan de bevolking voorlichting moet geven over haar beleid en de voorbereiding en uitvoering daarvan. Openbare commissievergaderingen kunnen de burger vroegtijdig inlichtin gen verstrekken over het beleid dat de gemeente voert of van plan is te gaan voeren, aldus b en w. Het college wil openbaarheid van de vergaderingen van alle gemeentelijke commissies (de commissies voor de beroepschriften, fi nanciën, grond- en pachtzaken, open bare werken, ruimtelijke ordening en strafverordeningen). De vergaderingen van drie commissies (welzijn, midden- en kleinbedrijf en sport-, jeugd- en cul turele zaken) zijn reeds openbaar. B en w brengen in hun voorstel naar voren dat openbaarheid van de verga deringen van vertegenwoordigende li chamen en openbare besluitvorming gemeengoed zijn geworden. Het college wijst erop dat bepalingen om het open baar bestuur 'boven water te brengen' zijn opgenomen in allerlei wetten. Openbaarheid van bestuur is een alge meen aanvaard verschijnsel geworden, wat echter niet wegneemt dat zowel be stuurder als burger aan die openbaar heid zullen moeten wennen, aldus b en w. De standpunten van de raadsfracties van Westerschouwen ten aanzie van openbaarheid zijn niet eensluidend. De fractie van de PvdA is zonder meer voor openbare commissievergaderingen, de WD-fractie ten dele ook wel maar wenst deze te splitsen in een openbaar en een besloten gedeelte. CDA en Re formatorische Unie zijn beide geen te genstander van openbaarheid maar an derzijds zien zij het nut daarvan niet in. Daarnaast voelen CDA en Reformatori sche Unie echter ook niets voor een gi deeltelijk openbare en besloten vergi dering, zoals de WD wil. De raad gaat zich overdeplannen var,: en w uitspreken in de vergadering cj maandag 18 januari (gemeenteha Haamstede, aanvang 19.30 uur). Verder komt in deze vergadenng collegevoorstel aan de orde de gemi.. teljjke subsidie voor de stichting u» Zeeuwse Landschap' te brengen van; naar 3 cent per inwoner, wat voor ii( uitkomt op een afgerond bedrag vs 150,-. B en w merken de bemoeienis sen van de stichting met name ten na zien van de Zeepeduinen aan als zee noodzakelijk voor het beheer van gebied. Een ander door de raad te behandeld subsidieverzoek betreft een bijdrap van 225,- voor het vijfentwintigjan| bestaan van de bejaardensociétc 'Burgh'. Ten behoeve van de restaurs tie van het orgel in de hervormde ken te Burgh vragen b en w de raad ec bedrag van 2700,beschikbaar teste) Dia-avond in Ten Anker in Tholen THOLEN - De evenementencommi® van het bejaardentehuis Ten Ankerc Tholen houdt vanavond, donderdag li januari, een dia-avond in de grote van het bejaardentehuis. De diavero ning wordt verzorgd door de heer E Goossen en behandelt diens vakante reizen. De aanvang is halfacht. 'Strip-o-theek' in Oosterland OOSTERLAND - In Oosteric 'draait' sinds enige tijd een staf theek. De 'strip-o-theek' omvat z duizend boeken. Momenteel zijn ruim 40 lezers en lezeressen. De uifr ning is iedere donderdag in het dorp* huis 'Oosterhof aan de Sint-Joostd.,1 van 18.30 tot 20.00 uur. BURGEMEESTER: NIEUWBOUW NOG DUURDER SINT-PHILIPSLAND - Alle fracties in de gemeenteraad van Sint-Philipsland toonden zich woensdagavond onge rust overde verbouwingskosten van het nieuwe pand voor de Intergemeen telijke Sociale Dienst Schouwen-Dui- veland aan de Oude Haven 54 te Zierik zee. Met de aankoop voor twee ton had men wel vrede, maar wat zou de op vier ton geschatte verbouwing Sint- Philipsland wel niet kosten? Wethouder A. Kosten liet weten, dat de verbouwing niet resulteert in een hoger bedrag per inwoner omdat er in het verleden al rekening mee gehouden is. Nieuwbouw noemde hij stukken duur der. De raad ging verder akkoord met het definitief plaatsen van drie glasbak ken na gunstige ervaringen gedurende de proeftijd van een jaar. In het belang van de leefbaarheid stelde de gemeen- Ledenvergadering D'66 Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - D'66 Schouwen-Duive land houdt maandag 18 januari een le denvergadering in het UW-gebouw te Zierikzee. In deze bijeenkomst zullen de kandidatenlijsten voor de gemeente raadsverkiezingen in Zierikzee en Wes terschouwen worden vastgesteld. De vergadering begint om 20.15 uur. Beenbreuk bij botsing BIEZELINGE - Woensdagmorgen om kwart voor acht verleende de dertienja rige scholiere M. J. G. van de V. uit Bie- zelinge op de splitsing Biezelingese- weg-Dijkwelseweg onder Biezelinge geen voorrang aan de 29-jarige automo bilist F. R ten C. uit Heinkenszand. Het meisje werd door de linkerkant van de auto aangereden en kwam ten val Een arts verleende eerste hulp en consta teerde een beenbreuk. Het meisje werd per ambulance naar ziekenhuis De Be- velanden-Noord in Goes gebracht. De auto werd licht beschadigd. NCVB Colijnsplaat hield bijeenkomst COLIJNSPLAAT - De NCVB-afdeling Colijnsplaat hield de maandelijkse bij eenkomst onder leiding van de presi dente, mevrouw Polderman-Suur- mond. Spreekster was mevrouw Vleu gels-Schutter sprak over 'De vrouw in haar verschillende levensfasen'. De vol gende bijeenkomst is op maandag 8 fe bruari. De avond wordt dan verzorgd door het Zeeuwse Kruis en gaat over biologisch dynamische voeding. teraad een verordening vast om het venten en het aantal standplaatsen van middenstanders te kunnen beperken. Bedrijven met verkregen rechten mo gen op dezelfde'manier doorgaan. De PVAB meende dat de bescherming van de consument er wat bij inschoot, maar burgemeester T. A. Vogel zei dat de ver ordening de leefbaarheid op lange ter mijn dient. Ten laste van de post onvoorzien trok de raad 69 mille uit voor herbestrating van het Karreveld, maar de gemeente hoopt nog op rijkssubsidie voor dit sa neringsplan. Er ontstond ook nog dis cussie over de wijze van aanbesteding, maar volgens de burgemeester was er wegens de haast aan een plaatselijke aannemer prijsopgave gevraagd, die gemeentewerken zeer redelijk vond. RIJKSBIJDRAGE VAN 2.480.000 BRUINISSE - Burgemeester en wet houders van Bruinisse hebben de ge meenteraad voorgesteld in te stemmen met de plannen voor aanpassing van de oude gemeentehaven. Voor deze werken moet een financiële overeen komst met het rijk worden afgesloten. De rijksbijdrage is begroot op 2.480.000 gulden. Een en ander komt aan de orde in de raadsvergadering op donderdag 21 januari (aanvang 19.30 uur). In deze vergadering behandelt de raad verder enige voorstellen van het college tot verbreding en verbetering van de Lange Ring en omgeving B en w willen onder meer overgaan tot afbraak van het pand Korte Ring 18 en een gedeelte van het pand Lange Ring 1. Het college heeft de raad ook gevraagd een principe-uitspraak te doen over overdracht van de jachthaven aan de watersportvereniging Bru. Dit naar aanleiding van een verzoek van de wa tersportvereniging de jachthaven rechtstreeks van de staat in erfpacht te verrkijgen. B en w hebben de mogelijk heden daartoe inmiddels onderzocht. De raad wordt over een en ander geïn formeerd in een door het college als ver trouwelijk aangemerkt aobtelijk rap port. Agenda In de komende raadsvergadering die nen ook een nieuwe instructie voor de gemeentesecretaris en een reglement van orde voor de raadsvergaderingen te worden vastgesteld. Verder hebben b en w de raad ter vaststelling aange boden een haven-, een drank- en hore ca- en een geluidhinderverordening. De dertig punten tellende raadsagenda omvat verder een college-voorstel een aanvullend krediet van 2067,- te ver lenen voor het al gehouden distributie- planologisch onderzoek. Voor het op stellen van een plan voor demping van de brandputten vragen b en w 8260,- en voor aanschaf van een nieuwe par terre-brug voor het gemeentelijk gymnastieklokaal 3500,-. De bestuurlijke samenwerking Ooster- schelde staat eveneens op de uitgebrei de Bruse raadsagenda. B en w vragen de raad de bereidheid uit te spreken tot ondertekening over te gaan van de in tentie-verklaring die een coördinatie van het beleid ten aanzien van het Oos- terschelde-gebied beoogt Met name legt de verklaring vast dat elke voorge nomen taakuitoefening die op het ge bied van invloed kan zijn moet worden gemeld bij de stuurgroep. In een toe lichting op het raadsvoorstel wijzen b en w erop dat de intentiegerklanng niet voorziet in de ontwikkeling van een be leidsvisie maar uitsluitend in de tot standkoming van een coórdinatierege- ling. THEATERLIJN- (01180) 11511 dag en nacht bereikbaar 16 zaterdag 16 januari 20 00 uur zvu Concertzaal Zierikzee SUDWESTDEUTSCHES KAMMERORCH ESTER o.l.v, Samuel Friedman, solist Han de Vries (hobo) Kaarten f 14,00. CJP/Pas 65 f8,00 uitsluitend telefonisch te bestellen op donderdag 14 januari van 19 20 uur onder nr. (01110) 2192 en indien voorradig verkrijgbaar a/d zaal vrijdag 22 januari 20.00 uur zvu Concertzaal Zierikzee JASPERINA DE JONG ERIC HERFST met hun show 'Tussen Zomer en Winter' Kaarten f 17.50, CJP/Pas65f 10,00uitsluitend telefonisch te bestellen op donderdag 21 januari van 19 20 uur onder nr. (01110) 2192 en indien voorradig verkrijgbaar a/d zaal Uitsluitend kwaliteitsartikelen FAASE SCHOENSERVICE Korte Vorststraat 12, (zijstr. Papegaaistr.), Goes, tel. 01100-16709. Mantels, korte jasjes, regenmantels vanaf 1009 extra voordelig extra voordelig 20% KORTING extra voordelig BONTJASJES Nok enkele vlotte modcQcn 20% korting extra voordelig Kostuums uitzoeken 200,- 250,- 300- Op alle niet afgeprijsde kostuums 10% korting extra voordelig Winteijassen, hoeden, petten, sjaals, handschoenen, truien, kamerjassen, pyama's, ondergoed 20% korting Herenjacks overhemden HALVE PRIJS Kolberts van 179,- „98,- Kies daarin een praehnge 50,- korting Slrcïch pantalons 55, extra voordelig Alcantara jassen, jacks en blazers Uitsluitend goede merken 20% KORTING extra voordelig Rokjes vanaf 15,— Jurkjes vanaf 25- Truien 2 voor 15,— Blousjes halve prijs extra voordelig extra voordelig extra voordelig Ondergoed van Petit Bateau Hemdjes 5 - korting Slipjes 4- korting extra voordelig noordweg 3 krabbendijke - dinsdagmiddag gesloten, vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 36