andré hemelsoet bereikte top in amateurvoetbal bruinvis verwacht veel van ingeborg schauwvliege TRIMWIELERPELOTON TRAPPELT VAN ONGEDULD OM TE BEGINNEN PZC/ extiA NATUURTALENT STERK OP RUGSLAG moeilijke start voor zeeuws-vlaamse clubs na de gedwongen rust protest van cercle in belgisch voetbal trimmers strijden om rollentitel VRIJDAG 8 JANUARI 1982 ZEEUWSCH-VLAANDEREN 5 Als je op school iets uithaalt wat niet door de beugel kan, loop je kans dat je strafregels moet schrijven, dat weet ieder kind. Kom je op de middelbare school, dan houdt de leraar je 'zoet' met het vele malen overschrijven van vervelende tekst. Bij de zwemvereniging Bruinvis uit Sas van Gent straffen ze echter heel wat origineler en daar weet de 11-jarige Ingeborg Schauwvliege alles van. De laatste weken is de training vooral gericht op de sprintwedstrijden die aanstaande zondag in Middelburg wor den gehouden. „Tien keer vijftig meter sprint en dan nog eens drie keer een bepaalde tijd zwemmen, bijvoorbeeld. „Als ik de vlinderslag moet zwemmen en ik gebruik mijn armen niet goed, dan moet ik voor straf vierhonderd meter vlinderslag doen. En dan klim je uit het 1 water en dan komt er nog eens honderd meter sprint bij!", vertelt het jongste sterzwemstertje van de Bruinvis. Ge lukkig tilt Ingeborg niet zo zwaar aan die 'straf. De vlinderslag is haar sterk- ste punt niet (ërg zwaar vindt ze) en er valtnogwel iets aan te verbeteren. Heel wat beter gaat haar de rugslag af. Vori ge maand zwom Ingeborg in het Ter- neuzense bad haar beste tijd op de hon- i derd meter: 1.17.1, waarmee ze twee- 1 tiende onder de tijd dook waar ze in Amersfoort derde werd op de Neder- landse kampioenschappen. Op Tweede Kerstdag in Leiden, waar de beste twaalf Nederlandse zwemmers in elke leeftijdsgroep tegen elkaar uitkwamen, legde blonde Ingeborg zelfs beslag op de eerste plaats, al was haar tijd van 1.17.9 iets minder goed. Dat de honderd meter rugslag haar fa voriete onderdeel is, is dan ook begrij pelijk en Bruinvis heeft hierop grote verwachtingen van haar. natuurtalent Ingeborg Schauwvliege moet wel een natuurtalent zijn. Ze is de jongste van vijf zussen, waarvan er vier aan wed- strijdzwemmen doen met meer dan middelmatig resultaat. Hoewel Inge borg nog niet direct vanuit het baby badje begon te zwemmen, scheelt het toch niet veel. Vijf jaar was ze toen ze leerde zwemmen. De hele familie Schauwvliege hing tenslotte in en om het water, dus ook de jongste telg moest er maar meteen aan wennen. Sinds drie jaar maakt Ingeborg nu deel uit van Bruinvis. Een hele kleine ver eniging met maar omstreeks twintig leden, maar die niettemin kan bogen op een succesvolle wedstrijdploeg. Onder leiding van trainer Henk Goet- hals wordt er flink gewerkt. Ingeborg ligt vier of vijf keer per week een uur in het water. En omdat Sas van Gent geen overdekt zwembad heeft- (wel een prachtig buitenbad), pendelt de familie Schauwvliege voor de onontbeerlijke training naar Zelzate. Een hele opgave om dat in het gezin allemaal rond te krijgen, er gaat een hoop tijd in zitten. Gelukkig hebben ze het graag over voor hun snelle dochters. En zonder morren worden de verre ritten naar belangrijke wedstrijden gemaakt. „Mijn vriendin Nicole gaat altijd met me mee, ook als ze zelf niet moet zwemmen. Dat is leu ker voor mij", zegt Ingeborg. Of acht keer vijftig meter armen wissel slag en vier keer vijftig meter been wis selslag. En er wordt goed op techniek gelet", vertelt ze. voetenwerk Ingeborg heeft een krachtige hand maar haar 'voetenwerk' is nog niet per fect. „Die gebruikt ze te weinig en dat moet toch. Ze moet het op de honderd meter vooral hebben van haar keer punten. Daar is ze razendsnel mee. Daarom is Ingeborg in een 25-meter- bad beter dan in een 50-meterbad", legt Ingeborgs moeder uit. „In Den Bosch zag ik het helemaal niet zitten. Daar hadden ze een 50-meterbad en daar had ik de hele winter nog niet in gezwom men. Het leek zo lang en ik moest ook tegen andere leeftijden zwemmen. Dat waren veel grotere meisjes. Het ging helemaal niet", verklaart Ingeborg, die vindt dat sprintwedstrijden haar eigenlijk niet zo liggen. „Ik doe liever honderd meter. Dan kom ik beter op gang". Bruinvis heeft Ingeborg Schauwvliege niet bepaald als uitschieter. Alle Bruin vis-leden. waaronder opvallend weinig jongens, zijn het best op de honderd me ter. De estafetteploeg heeft met de vrije- en wisselslag verscheidene prij zen gewonnen. Bovendien zitten ze al heel dicht bij de limiettijden om aan de Nederlandse kampioenschappen mee te mogen doen. „Ze zijn goed. maar ver geleken bij de Hollandse zwemsters zijn ze nog maar min. Misschien trainen die nog veel meer", meent Ingeborgs moe der, die zelf een groot enthousiasme voor de zwemsport in het algemeen en voor Bruinvis in het bijzonder laat mer ken. „Ingeborg is nu drie keer naar de Nederlandse kampioenschappen ge weest. Als ze één keer mist, ligt ze eruit, denk ik. Elk jaar worden de tijden scherper. Je begrijpt niet dat er nog steeds af gaat". Het ziet er nog niet direct naar uit dat deze zesdeklasser van de Sint-Michael- school in Sas van Gent, al aan haar bes te periode bezag is. Met een beetje slij pen aan de techniek en met serieuze training schopt Ingeborg het nog ver. Aan trainer Henk Goethals zal het in elk geval niet liggen. Hij weet zij pupil len ais geen ander te stimuleren en de sfeer bij Bruinvis is optimaal. „Henk kan mij altijd harder laten gaan op een wedstrijd. Roepen hoor je niet in het water maar hij heeft een manier van fluiten die we altijd herkennen. Als hij dat doet betekent het dat er iemand kort achter je zit of dat je zelf kunt inha len. Ik kan er dan altijd nog wel een schepje bovenop doen" Op een erelijst van twee Zeeuwse kam pioenschappen rugslag en een derde plaats op de Nederlandse kampioen schappen op pas Il-jarige leeftijd, mag Ingeborg trots zijn. En ook als ze deze zomer naar het Zeldenrustcollege gaat, blijft de zwemsport een hele gro te plaats innemen, al zal er dan wel eens 'geschipperd' moeten worden. Hoewel links en rechts nog wat sneeuwbuien beloofd zijn, staat het wielerpeloton toch weer te trappe len van ongeduld om aan te zetten voor een nieuw seizoen. In niet mindere ma te geldt dat voor het trimwereldje, de 'wilde' wielertak die de laatste jaren buiten de overkoepelende bonden om een sterke opkomst gekend heeft, op dit moment toch wat over zijn hoogte punt heen lijkt Hoe dan ook, de Zeeuws-Vlaamse Trim- federatie heeft de blauwdruk voor het komende wielerseizoen al bijna klaar liggen. De comité's die dit legioen jaar lijks op laten draven hebben him wen sen kenbaar gemaakt, de wedstrijdka lender komt waarschijnlijk deze maand nog uit. Het betekent dat men in de voorbije maanden niet stilgezeten heeft. Jo de Kam, de opvolger van Ho- noré van Waes als voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie en geestelijk vader van de C-categorie, heeft zijn huiswerk erop zitten. Daarbij springt één facet er duidelijk uit: „We moeten de federatie voor een deel ei genlijk zien als een kweekvijver voor jongens, die na een aanlllpperiode bij ons, de overstap naar een KNWU-licen- tie durven te wagen. Van enige concur rentie mag geen sprake zijn. We moeten met elkaar kunnen leven. Voorop dient de sport en zijn beoefenaren te staan. De rest is van ondergeschikt belang". Een nieuw geluid. Nog niet zo lang gele den stonden beide partijen mijlen ver uit elkaar. Er is echter een 'maar1. De Kam beseft ergens heel goed dat een niet-geslaagd debuut in de KNWU-ca- tegorieën vervelende consequenties kan hebben. „Als blijkt dat een (trim- )kandidaat te hoog gegrepen heeft komt hij wel terug naar de trimmers, is dan echter bijna zeker uitgeschakeld voor deelname aan grote wedstrijden". De Kam noemt met name de Tour du Flic, Omloop van de Braakman, waar ex-licentiehouders niet meer aan de bak kunnen omdat de organiserende comité's een dergelijke reglementsbe paling hanteren. Dus 'ritselde' de trimfederatie-voorzit- ter weken geleden een gesprek met KNWU-districtsbaas Wim Evertse om te komen tot een compromis: een paar gezamenlijke oefenwedstrijden vroeg in hetseizoen. „In die open confrontatie tussen bijvoorbeeld amateurs en trim mers kan ieder die hogerop wil te weten komen of hij kans heeft op KNWU-nï- veau mee te kunnen. Het moet de stap alleen vergemakkelijken", stelde De Kam toen voor. Hij haalt voorbeelden aan van wedstrijden tussen profs en amateurs die hetzelfde beogen. Helaas, het gesprek heeft echter niet tot het beoogde resultaat geleid. Wim Evertse: „Deze indicentele vrijage van de kant van de trimwereld is verheugend, kan door de Unie echter niet beantwoord worden. De clublicentie biedt de moge lijkheid in clubwedstrijden te starten. Dat moet voldoende zijn om te weten te komen of men mee kan. Het is de enige opening die we kunnen bieden". positieve kanten Freddy Vermeersch, sportcommissie- lid van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, is wel geïnte resseerd. Hij ziet, zowel voor zijn ver eniging als voor de trimmers een aan tal positieve kanten aan het idee van De Kam. „We kunnen er beide voordeel van heb ben. Ik kan me voorstellen dat die jon gens nou wel eens willen weten hoever ze staan. In principe sta ik niet afwij zend tegenover die gezamenlijke club wedstrijden ik beslis echter niet alleen. Volgende week vergaderen we hierover met de sportcommissie. daarna polsen we onze renners". Vermeersch bouwt wel een paar voorwaarden in: „Als we instemmen met die wedstrijd verwacht ik niet de hele trimfederatie aan de start. Het moet wel beperkt blijven tot de jongens die echt plannen hebben om over te komen en....kunnen sturen. Vei ligheid moet voorop staan, we kunnen geen beginnelingen in ons trainings clubje stoppen". Toch een kleine doorbraak? Daar ziet het wel naar uit. Blijft nog dat andere tere punt dat De Kam weg wil hebben: de terugkeer en het volledig accepteren van een trimmer als die niet slaagt. In dat kader en om de teleurstelling om het missen van de 'trimklassiekers' te voorkomen gaat deze week een brief van de trimfederatie naar het comité Tour du Flic. Teneur daarvan: Las een proeijaar in voor die renners die het wil len proberen. Zet ze na de eventuele 'mislukking' niet buitenspel. Wat er ook uit komt, het peloton is in beweging. Leiding verwerpen is in de huidige maatschappij gemeengoed geworden. Ook de sport blijft daar niet bij achter; vandaar dat er zich regelmatig excessen afspelen op de sportterreinen. Vijfentwintig jaar geleden was dat beslist wel anders; toen ging een scheidsrechter nog 'fluitend' op stap om een wedstrijd te gaan leiden. André Hemelsoet uit Sas van Gent weet daar maar al tc goed over mee te praten; ruim vijfentwintig jaar geleden (om precies te zijn 30 november 1956) floot hij zijn eerste voetbalwedstrijd. Het was meteen het begin van een - schitterende carrière, die Hemelsoet in de top van het amateurvoetbal bracht. I André Hemelsoet was volgens eigen f verklaring een arbiter, die weinig van de spelers duldde. Daarbij stond hij. i waar de Sassenaar ook verscheen, be kend om zijn uitstekende conditie. Overal waar de bal was, liep steevast ook Hemelsoet in het zwarte pak in de buurt. ..Het is één van de belangrijkste zaken voor een scheidsrechter, dat hij een goe de conditie heeft. Een arbiter moet kort by het spel zijn, dan zal hij nooit in de problemen geraken. Een beslissing die genomen wordt van drie of vijf meter en dan mag die nog fout zijn ook. zal zon der meer worden geaccepteerd, terwijl oen juist oordeel vanaf een twintigtal meters tot de grootste problemen kan leiden", verzekert Hemelsoet, die zeven jaar actief was als scheidsrechter m de afdeling Zeeland van de KNVB. waarna hij tot de 'grote bond' werd toegelaten. Vanaf dat moment zat Hemelsoet dui delijk in de lift. Onopvallend bleef hij stijgen op de arbitrale ladder, waarop hij het uiteindelijk bracht tot groep I van het amateurvoetbal en dat was voor hem het hoogst haalbare. „Toen ik in die groep terecht kwam, J was ik reeds veertig jaar en dat was voor mij toen duidelijk de top. Ik heb eerste klas gefloten en daar was ik te vreden mee. Betaald voetbal zat er voor mij toen niet meer in gezien mijn leeftijd. Verder waren de lange reizen soms moeilijk te combineren met mijn werkzaamheden, waarna ik gestopt ben met fluiten op het veld", meldt He melsoet. Toch wil hij wel toegeven, dat indien hij jonger geweest was. hi) de stap naar het betaalde voetbal had gemaakt. „Voor mij was dat niet meer weggelegd, dit in tegenstelling tot een man als Gerard de Schepper. Hij is nog erg jong en heeft nog een hele loopbaan voor zich: ik heb hem wel eens zien fluiten en volgens mij moet hij in staat zijn het erg ver te schoppen". Nadat hij gestopt was met fluiten op het hoogste niveau, is Hemelsoet niet verlo ren gegaan voor de scheidsrechterij en de voetbalsport in hel algemeen. Eerst was hij nog actief als jeugdscheidsrech- ter. maar toen dat soms problemen op leverde om het te combineren met zijn werkzaamheden ('als ik aangesteld werd voor een wedstrijd, wilde ik ook gaan Het aantal afschrijvingen is we kelijks veel te groot', merkt hij op) gaf hij ook te kennen daarmee te willen stoppen. Waarna hij actief bleef als ar biter bij het zaalvoetbal. Daarnaast trainde hij een tijd de A-junioren van de Sasse voetbalvereniging Corn Boys en werd hij grensrechter van het eerste elf tal van die club. Daarbij was het opvallend dat het peil van de huidige Zeeuwse afdelings- scheidsrechters tegenvalt. „Ik vind de arbiters in de afdeling bitter tegenval len momenteel. Er lopen beslist niet veel goede rond", vindt André Hemel soet. die in zijn actieve carrière het liefst wedstrijden onderzijn hoede had, waar bij Brabantse ploegen betrokken waren omdat die volgens hem. eenvoudiger een beslissing accepteerden dan de Zeeuwse voetballers. „Misschien dat het kwam omdat je voor hen niet zo bekend was. Die ploegen kwam je niet zoveel tegen en dat was toch wel iets gemakkelijker dan telkens dezelfde ploeg te moeten fluiten, waar bij uiteraard in mijn eerste jaren het er veel gemoedelijker aan toe ging dan nu het geval is. Nu zien de spelers een scheidsrechter meer als een boeman", zegt Hemelsoet, die naast vijfentwintig jaar actief scheidsrechter gedurende die periode lid is van de COVS (Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrech ters). Voor het bestuur van de scheidsrech- tersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is dit jubileum dan ook een reden om André Hemelsoet in samenwerking met Corn Boys een receptie aan te bic den, die vanavond (vrijdag) om 20.00 uur plaats zal vinden inde kantine van Corn Boys in Sas van Gent. VAN SCHELDE TOT GRENS Eén van de meest actieve clubs tijdens de winterstop is ongetwijfeld Sluiskil geweest. De formatie van Han van der Hooft speelde wel licht als enige Zeeuwse club vorig weekeinde twee keer een oefenduel en is bovendien intensief door blijven trainen. „We hebben daarnaast ook nog twee keer een toernooi in de zaal gespeeld", vertelde de Sluiskilse trainer deze week. „Wij willen in elk geval zo snel mogelijk weer van start". Te meer natuurlijk omdat Sluiskil voor de winterstop goed draai de en ongeslagen aan de leiding stond. Van de Zeeuws-Vlaamse clubs in het zondagvoetbal was Sluiskil tijdens die start dan ook veruit de beste ploeg. Over de huidige vorm van Sluiskil tast Han van der Hooft in het onze kere. „Tegen AZW ging het bij voorbeeld niet zo best, maar bij In ternos hebben we erg goed ge speeld", vond hij na de twee oefen duels. In de komende weken krijgt Sluiskil gelijk al een zwaar karwei op te knappen. „Tegen Zeeland Sport zal het zondag we! afgelast worden", voorspelde Van der Hooft eerder deze week al. Maar daarna moet Sluiskil onder meer in gaan halen tegen Temeuzen en Zierik- zee. In een vriendschappelijk partijtje tegen Ria heeft Steen inmiddels ge merkt dat het peil is gedaald. „Ik verwacht dat er veel ploegen last gaan krij gen", denkt trainer Walter van Duijse. „Bij Steen bijvoorbeeld was het ritme een beetje weg en de scherpte zat er niet meer in. Ik wil daarom in de komende dagen zo veel mogelijk spelen. We hebben Stekene benaderd en Vogelwaarde voor deze week. En ook met HW hebben we al de afspraak dat we dit weekeinde spelen, als alles er uit breskens Vooral voor Breskens is de winter stop een moeilijke periode ge weest. Trainer Wies van Avermae- te moest een paar weken verstek laten gaan door ziekte. Hij werd vervangen door Rinus Zegers, maar is inmiddels weer hersteld. „Ook in de selectie waren er een paar zieken", vertelde Zegers. „En daarom was de opkomst af en toe wat minder". Wat Breskens echter vooral zorgen baart, is het zoeken naar een nieuwe voorlinie. Van Avermaete moet verder zonder Sjaak Fenijn, die gestopt is. Hij miste ook Bram van de Broecke dit jaar al en Willem van de Broecke is voor acht wedstrijden geschorst. Net- als Breskens had ook Temeu zen deze week nog niet vriend schappelijk gespeeld. „We moch ten in Temeuzen niet op de vel den", maakte secretaris Rinus van der Linde duidelijk. „We hadden te gen Vogelwaarde willen spelen, maar dat ging niet door". Het ziet er naar uit dat AZW voor de rest van dit seizoen één van zijn beste spelers zal moeten missen. De laatste weken is Frank Deij niet op de training gekomen en bij AZW wordt gevreesd dat hij zal stoppen. „Ik denk dat Frank Deij het te druk heeft met zijn erk". ver onderstelde Jan 't Gilde, de secre taris van AZW. „En hij heeft met Ben Pauwels gebeld om dat uit te leggen. Eerder dit seizoen hebben we dat ook met Heinz van Katwijk gehad. Daarom vond Deij dat hij ook niet opgesteld moest worden, toen we zaterdag tegen Sluiskil speelden. Maar het is nog niet be kend of hij definitief gestopt is". schorsing Er is bij Zaamslag nog altijd niets bekend over de schorsing die Cor Bakker te wachten staat. Dat is merkwaardig, want de strafzaak is allang geleden in Bergen op Zoom behandeld. De KNVB in Zeist heeft echter nog geen uitspraak gedaan, omdat de zaak verder wordt beke ken. Voorzitter Aad van Zon (straf zaken) wist zelfs ook nog niet wan neer die uitspraak komt. „De zaak Cor Bakker is vrij ernstig", wilde hij slechts kwijt. „En net als bij staking, hebben we de strafkamer voor bijzondere zaken ingescha keld". In Hoek ls men inmiddels 'op zoek' naar een nieuwe trainer voor vol gend jaar. In principe wil Hoek graag doorgaan met J an Dooms als eerste man. „Maar de KNVB ver plicht ons om via een advertentie een trainer te zoeken met een be voegde licentie", legt secretaris Piet de Blaaij uit. In een besprek met de spelers heeft Jan Doorns echter de voorkeur gekregen. „We moeten dus even afwachten, of er sollicitanten komen. Blijven die weg, dan gaan we met Jan Doorns ongetwijfeld verder", verzekert De Blaaij. De KNVB heeft voor de Zeeuws- Vlaamse clubs dit weekeinde het volgende programma gepland: Zondagvoetbal: Derde klas: Ter- neuzen-Jong Ambon: Goes-Steen; Zeeland Sport-Sluiskil; Breskens- Steenbergen. Vierde klas: Vogelwaarde-Patrij zen; Koewacht-Hontenisse; Aar- denburg-IJzendijke; Clinge-Bier- vliet; HW-Noormannen; Ria-AxeL Zaterdagvoetbal: Derde klas: Kloetinge-Hoek; Meeuwen-Ter- neuzense Boys. Het sportcomité in België zal zich in de komende weken moeten buigen over een protest van Cercle Brugge na afloop van het bekerduel tegen Lierse. De Brugse club verbaasde zich er over dat scheidsrechter Van Langenho- ve niet had ingegrepen na een inci dent tussen Lierse spelers en de grensrechter, waarbij deze laatste tijdens die rel tegen de grond ging. De Brugse beheerraad heeft na af loop een klacht ingediend, omdat men vond dat het incident 'invloed heeft gehad op het verdere gebeu ren'. Bij Cercle Brugge was vrijwel ieder een overtuigd dat Berto Bosch van Lierse grensrechter Van der Linden (na een toegekende treffer van Cer cle) had neergeslagen. En juist die zelfde Bosch stond aan de basis van de latere winst van Lierse (1-2) en derhalve de uitschakeling van Cer cle Brugge. Maar het is de vraag of de Belgische bond zal beslissen, dat het duel moet worden overge speeld. Grensrechter Van der Lin den kon immers na het incident en ook na de wedstrijd de dader niet aanwijzen. „Ik kon dus geen schuldige aanwij zen", zei scheidsrechter Van Lan- genhoven achteraf. „Ik heb Van der Linden by me geroepen, maar hij kon me geen naam geven. We heb ben na afloop wel rapport opge maakt. Een rapport zonder naam dus en het sportcomité zal verder moeten beslissen". Overigens was vooral Cercle's trai ner Leo Canjels bepaald niet tevre den over de leiding. Hij verweet Van Langenhove bijvoorbeeld ook dat hij Cercle een zuivere straf schop had geweigerd. „We zijn daardoor tenminste van een gelijke score beroofd", vond de Brugse trainer. Bij Cercle Brugge maakte Rick Tal an in het bekerduel een uitstekend debuut. wisselspeler De onlangs in Spanje bij het Bel gisch elftal nog ingevallen Willv Geurts zat bij Anderlecht vorig weekeinde op de bank. De Brussel se ploeg werd voor de beker zeer verrassend uitgeschakeld (3-1) door Waterschei. Tegen datzelfde Waterschei moet Anderlecht za terdag voor de competitie aantre den. En dan verwacht Geurts in elk ge val weer in de basis te staan. De spits van Anderlecht heeft dat Ivic ai min of meer duidelijk gemaakt. ..Tk neem het van Ivic niet langer, dat hij me naast de ploeg zet", zei de Limburger na het duel met Wa terschei zelfs. Anderlecht speelde in Genk met Frimann en Brylle vooraan, maar Ivic zal toe moeten geven dat die aanval gefaald heeft. In de Belgische beker bleven Beve- ren Waas en Lokeren vooral de kanshebbers op de eindzege. Bove- ren won door Westduitse treffers (Weihrauch, Schönberger en Al- bert) met 4-0 van Winterslag. En Lokeren had met RWDM (0-31 wei nig problemen. De overige ploegen die de kwartfinale haalden, zijn: FC Antwerp. Waregem, Tongeren en Patro Eisden. Het programma voor de Belgische competitie: Zaterdag: Waterschei- Andèrlecht en KV Mechelen-Kort- rijk. Zondag: RWDM-FC Luik, Cer cle Brugge-Tongeren, Antwerp-Lo- keren, Waregem-Lierse. Beveren- Beringen, AA Gent-Club Brugge en Standard-Winter slag. Het wielercomité VIOS uit Aar denburg onderneemt van avond (vrijdag) een nieuwe poging om hel Zeeuws-Vlaams kampioen schap op de rollen te organiseren. Oospronkelijk stond deze titel strijd reeds begin december gepro grammeerd, maar door de abomi nabele weersomstandigheden na men slechts een handje vol cou reurs de moeite de reis naar Heille te ondernemen. In de organisatievorm is overigens totaal niets gewijzigd, zodat ook nu weer in drie verschillende leeftijds groepen zal worden gestreden om de titels. In categorie A strijden de trimmers van 16 tot 25 jaar; bij de B's komen de deelnemers van 26 tot 35 jaar in actie, terwijl de oudere deelnemers uit zullen komen in de C-categorie. Vanaf 20.00 uur is het Dorpshuis in Heille plaats van handeling voor dit gebeuren (dat overigens voor de tweede maal achter elkaar door VIOS wordt georganiseerd - vorig jaar waren Patrick van Hulle en Bram van Laere triomfators), ter wijl er vanaf 19.00 uur kan worden ingeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 31