de kat op het spek het kuifje van de paus ODI VOGELWAARDE FILMHUIS HULST engelse bands in hulst uit in zeeuwsch-vlaanderen ZEEUWSCH-VLAANDEREN 2 VRIJDAG 8 JANUARI 1982 'I k ben Joep Meloen', de eerste echte film van André van Duin (destijds gooi de producent Joop van den Ende al eens een gemakkelijk in elkaar gezette 'speelfilm' van z'n shows op de markt), slaat weer allerlei records. Die Van Duin kan dus écht alles, m zijn genre wel te verstaan. En het zal duidelijk zijn dat. zo tegen camavalstijd, heel Neder land met een meloen op het hoofd en namaakbladeren om het middel de ene polonaise na de andere zal volbrengen. 'Joep Meloen' draait de komende week - wie weet zelfs de komende weken - in 'De Koning van Engeland' in Hulst en in 'Luxor' in Terneuzen. Naast Van Duin staan Corrie van Gorp en Frans van Dusschoten. In Hulst verder een 'Tarzan'-film (Oe- waoewa-oe..) en ook 'Maniak'. 'The Postman always ring twice' (Jack Ni cholson) en 'Een pleKje om lief te heb ben' (als Toon dat niet leuk vindU.. een film over warme liefde, porno dus). John Travolta is onlangs de hemel in geprezen voor zijn rol in de film 'Blow Cut'. Geen heupwigerij en strakke-pak- ken-plezier. maar een zeer serieuze film. Travolta speelt de rol van geluidsman Jack. Jack neemt, op een stil landweg- getje. geluidseffecten op voor een film. Plotseling ziet hij een auto met grote snelheid op zich afkomen. Vlakbij de brug klapt er een band en de auto raakt van de weg in een donkere rivier. Maar Jack is er zeker van dat hij een schot heeft gehoord. Hij rent naar de rivier, springt erin en redt een jonge vrouw (Nancy Allen)) De bestuurder is dood. En dan begint de ellende.. 'Blow Out', vanag 22.30. zaterdag 21.45, zondag 2115 en dinsdag 20.00 uur in het Luxortheater in Terneuzen. In Terneuzen verder de griezelfilm 'Blood Beach' (vanaond 22.30, zaterdag 21.45 en zondag 16.00 en 21.15 uur) en "Battle Beyond Stars' (ruimteperike len. vanavond 20.00. zaterdag 14.00 en 19.30, zondag 13.45 en 18.45 en maandag 20.00 uur). In het Ledeltheater in Oostburg draait de film Time Bandits' (van de Monthy Python-ploeg, vanavond 20.00 uur. za terdag 19.15 en zondag 14.00 en 20.00 uur). Ook in Oostburg 'Eiland der Wel lust' (porno, zaterdag 21.30, zondag 16.30, maandag en dinsdag 20.00 uur). De toneelvereniging ODI (Ontspanning Door Inspanning) uit Vogelwaarde heeft deze week de repetities besloten van een uit drie bedrijven bestaande typische Engelse klucht 'De kat op het spek' van John Dole. Het stuk gaat morgen, zaterdag, in première in de grote zaal van het dorpscentrum te Vogelwaarde. Zondag 10 januari volgt dat een tweede opvoering in het dorpscen trum te Vogelwaarde. Met deze typische Engelse klucht wil de actieve toneelvereniging de toneelliefhebbers uit Vogelwaarde en omstreken opnieuw een leuke ontspanningsavond bieden. Afgelopen woensdagavond was de generale repetitie, waarbij regisseur Wilfried Vlassenrood aan zijn acteurs, actrices en verdere medewerkers achter de schermen de laatste instructies gaf. Alle medewerkers(sters) van de toneel- Zeeuwsch-Vlaanderen gerekend wor- vereniging uit Vogelwaarde, zowel op den- het toneel als achter de schermen, zijn de laatste dagen druk in de weer ge- COfTdSponuEnilE weest met de voorbereidingen. Voor J)e kat op het spek' is een verhaal van een jong hehuwd echtpaar, waarvan de man, David Abbot gespeeld door Rob de Klerk, een cursus Italiaans diegenen die de laatste repetities heb ben bijgewoond is het een duidelijke zaak: regisseur Wilfried Vlassenrood wil niets aan het toeval overlaten en een vrijwel vlekkeloos programma op de planken brengen. Hij omschrijft, de klucht als een ongecompliceerd stuk. waarbij hartelijk gelachen kan worden. „En is dat in deze tijd af en toe niet eens broodnodig? Persoonlijk vind ik van wel. In het verleden hebben we ook al dikwijls drama's en karakterstukken gespeeld. Gelukkig hadden we daar ook veel belangstelling en succes mee. Maar een echte Engelse klucht brengt de mensen makkelijker naar dd zaal", aldus Vlasspnrood. Met 'De kat op het spek' hoopt men dan ook op twee volle zalen. De toneelver eniging uit Vogelwaarde is een van de weinige Zeeuwsch-Vlaamse toneelver enigingen die elk jaar één of meer stuk ken op de planken brengt Met de to neelverenigingen uit Sint-Jansteen, Kloosterzande en Hulst kan ook Vogel waarde tot de meest actieve uit volgt. Als oefening daarvoor corres pondeert hij op een gebrekkige-manier met een Italiaan. Er wordt een af spraak gemaakt dat deze Italiaan voor een korte vakantie bij David Abbot op bezoek komt. Afgesproken wordt ver der ook dat hij wordt afgehaald van de trein, maar ze missen hem. Later meldt Het Filmhuis 'Hulst vertoont maandag om 20.00 uur in de kleine zaal van 'Den Dullaert' de derde en laatste film uit de cyclus 'De Verbeelding (aan de Macht)!' Titel van de film: El Topo' van Alexandre Jodorowsky (Mexico 1970). Een man, gekleed in zwaart leer, rijdt op een paard door een woenstijnachtig gebied. Een paraplu beschermt hem tegen het felle zonlicht. Achterop zit een naakt jongetje. Ze stijgen af. De man geeft het ventje een speelgoedbeer en een ingelijste foto en sprekt de plechtige woorden: 'Je bent nu een man, je bent zeven jaar. Begraaf daarom je liefste speelgoed en het protret van je moeder'. Op die manier begint een symbolische vertelling, waarin de filmmaker zijn licht laat schijnen over het menselijk bestaan. 'El Tope'. de tweede film van Jodoroswky, is een soort metharysische western, bedacht aan de hand van een paar richtlijnen, ooit door Arthur verstrekt met het oog op diens theater van de wreedheid. In Amerika werd de film erg goed ontvan gen. Maar critici waarschuwden: 'De film moetje tweemaal zien..'. In Hulst blijft het bij één voorstelling. zich dan toch iemand van Italiaanse afkomst. Maar het blijkt dat niet te gaan om een "hij" maar om een 'zij'. Dat geeft nogal wat verwarring en conster natie in het jonge huwelijk, waarbij David danig overstuur raakt. Komi sche scènes wisselen elkaar dan ook aan de lopende band af. Om in de klucht een echt Italiaans ef fect te krijgen heeft de toneelvereniging uit Vogelwaarde een in Nederland wo nende Italiaan in de arm genomen. Om alles nog beter uit de verf te laten ko men is de lichtinstallatie van ODI aan zienlijk uitgebreid met een nieuw op af stand bedienbaar mengpaneel. Buiten dat beschikt de toneelvereniging uit Vogelwaarde sinds kort ook over twee gediplomeerde grimeuses; Marlies den Doelder en Trees de Klerk. Zowel de première morgen, zaterdag, als de op voering zondag begint om 20.00 uur. Daarna wordt hrt stuk opgevoerd in het cultureel centrum 'De Halle' te Axel op 23 januari: in zaal Van Leuven te Kloos terzande op 5 en 6 februari; in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst op 27 februari en in het gemeen schapscentrum 'Malpertuus' te Clinge op 20 en 21 maart. De acteurs en actrices zijn: David Ab bot, Rob de Klerk; Kate, zijn vrouw, Marie-louise Klnt; Maria: Mariëtte Schoot; mevrouw Scott: José Jansen; Arturo Cellini: René den Doelder: taxi chauffeur: Rene van Wolferen; me vrouw Maewhimble. Shirly Kirkby; broeder Kuit: Jos de Block; mevrouw Bus: Nel van der Starre. De decorbouw is in handen van Rigobert Antheunis. Het ontmoetingscentrum Scharpoord te Knokke-Heist hangt vol foto's Goede foto's. Reden: het etaleren van World Press Photo 1981. Humorf» to en plaatselijke kunstfotografie. Voor liefhebbers van het goede teveel Trekpleister evenwel is Humorfoto. Een honderdtal kiekjes van amateur, beroeps- en persfotografen brengen je aan het lachen. Daarnaast World Press Photo. Een 300 foto's die een beeld van de wereld in 1980 geven. Wcinij lachwekkend op het kuifje van paus Johannes Paulus, de verzegelde lippee van prinses Margaret en de te korte broekspijpen van prins Claus na. Eu hoop menselijke el lende. De honger in de wereld geeft brood aan de persfot» grafen. Uitgemergelde lichaampjes hangen misplaatst tussen vetgemest' westerlingen. Persfotografie hoeft niet in een tentoonstellingsruimtt World Press Photo moet eerder als een hulde aan de persfotografie wordei gezien. Tenslotte is cr nog wat kunst in het mekka van de fotografie. Dt Knokse film- en fotoclub pakt er uit met knappe kunstfoto's. Geen kitsch zoals we vaak van fotoclubs gewoon zijn. Wie Scharpoord binnenwandelt loopt meteen de keurig verzorgde tentoonstelling Humorfoto binnen. Humor is er voortreffelijk in beeld ge bracht. Voor leken werden overigens een reeks humorfoto's opgehangen die illustreren hoe het niet moet. Grijze kruisen tonen dit aan. Het kwaliteitspeil ligt vrij hoog. Er valt geen onderscheid te maken tussen de amateur-, beroeps- of persfotograaf en dat strekt de amateurfotograaf tot eer. Humor in beeld brengen is geen makkelijke zaak. Humor in wooid, in film, in literatuur en in muziek kan worden opgebouwd, terwijl humor in de fotografie een momentopname is die het publiek direct dient aan te spreken. Ze moet universeel zijn om de kijker te boeien. Bij de geselec teerde foto's valt op dat vooral de mens tot onderwerp van humor wordt gekozen. Zo schrijft een jon getje op de zwangere buik van zijn moeder, wordt een 'Hier vloekt men niet'-portret opgehangen met boks- handschoenen. Ook rijdt een hulp dienstauto een slachthuis binnen en liggen twee katten op het graf van mijnheer Muis. Het is een vrolijke be zigheid rond te kuieren. Omdat het een wedstrijd betrof, werden ook prij zen en eervolle vermeldingen toege kend. De lijst is te uitvoerig om hier te beschrijven. Wie belangstelling heeft, kan van de erepalmen 1981 kennis nemen in de fraaie catalogus die aan Humorfoto werd gewijd. ernstiger werk Op de eerste verdieping wordt breed uitgesmeerd de wereld van 1980 ge toond. Persfoto's die de meestee reeds gezien hebben in kranten er magazines hangen nu netjes naasi en onder elkaar. Een beeld van grote en kleine wereldgebeurtenis sen. In de tentoonstelling wordteen evenwicht bereikt tussen de uitda gingen die op ons afkomen en soms stille, soms uitbundige vreugde. Dt organisatoren hebben gepoogd dt persfoto's in vakjes onder te bren gen. In deze opzet zijn ze niet hele maal geslaagd. Soms stoort het. Zt wordt een reeks foto's getoond vaa Paulus Paulus die samen met Gis- card d'Estaing met zetels sjouwt ea daaronder een reeks kleurenfoto's van uitgenodigde lichaampjes it Oeganda. Een foto van de Britse f» tograaf Mike Wells werd als persfoli van het jaar 1980 bekroond. De kien renfoto 'Oeganda: oogst van dt droogte' werd door een internat!»» nale jury onder voorzitterschap vat» Harold Evans, hoofdredacteur vat de Sunday Times, als beste gekoztt uit 4.660 foto's van 801 fotografen uil 53 landen. De persfoto van het jaaris een aangrijpende close up van e« klein zwart handje, rustend in eet stevige blanke hand en houdt een b» lofte in voor miljoenen mensen it Afrika, die de hongersdood nabij zijn. Ook van World Press Photo werd een catalogus uitgegeven. Dt tentoonstellingen zijn nog tot 10 ja nuari van 10 tot 18 uur in het onl moetingscentrum Scharpoord Meerlaan 32 in Knokke-Heist te bt- kijken. Filip van Belli Gitarist Paul Wychan van 'Section 25' Zaterdag: 9 januari tre den in het Houtenkwar tier in Hulst twee Engelse bands op. Het Open Jonge rencentrum Nu haalde de formaties 'Section 25' en 'Crispy Ambulance' naar Zeeland. 'Crispy Ambulan-, ce' staat in het voorpro gramma. Het optreden be gint omstreeks half tien. 'Section 25' kenmerkt zich door een allesbehalve vrolijke kijk op het le ven. Keiharde, woedende songs worden afgewisseld met zwaarmoe dige sfeertekeningen. Opvallend is het gebruik van twee drummers. Verder heeft 'Section 25' een gita rist/synthesizerman en een bassist, die met zijn zware donkere bas een belangrijke bijdrage levert aan het totale geluid. 'Crispy Ambulance', die in het voorprogramma staat, is een jonge groep, die zich bezighoudt met ex perimentele. electrorusche muziek. De groep maakte, evenals 'Section' enkele plaatopnamen. Het geluid van de formatie: donkere gitaren, heldere korte drumslagen en een beetje zeurderige manier van zin gen. Beide groepen brengen hun muziek uitop Factory Records, een label dat op niet-commereièle basis werkt. Vince Cassidy, één van de twee drummers van 'Section 25' Rechts: l Colombaioni, Italiaanse clowns van de 'nouvelle cuisine', zijn dinsdag in Oostburg. Ltnks: Beeld uit 'Ik hou ioch van je?', voorstelling van De Nieuwe Komedie, morgen izaterdagi in Terneuzen. improvisatiedag Zaterdag houdt Jeugd en Muziek Terneuzen voor de tweede keer een improvisatiedag in de Terneuzense muziekschool. Maximaal 25 jonge musici mogen er komen improvise ren, verdeeld over groepjes van vijf tot acht personen. De dag begint om 13.30 uur. ik hou toch Zaterdagavond. Zuidlandthe-ater Terneuzen: 'De Nieuwe Komedie' met 'Ik hou toch van je?', een muzi kale theatervoorstelling over jonge mensen. Het programma is ontwik keld door de Berlijnse theatergroep 'Rote Grütze', die het speelde onder de titel 'Mensch, ich liebe dich doch'. De toeschouwers maken jongeren mee in hun gecompliceerde dagelijk se leven. Leuke en nare ervaringen, hun omgang met elkaar, hun relatie met volwassenen, hun schoolperike- len. 'Ik hou toch van je?' speelt zich grotendeels af m een jongerensoos. Daar ontstaan ook de plannen om een punkbandje te beginnen van drie jongens en twee meisjes. Ook de jon gerenwerker staat zijn mannetje in de band. De voorstelling begint om 20 uur. i colombaioni Dinsdag 12 januari, Ledeltheater Oostburg: het Italiaanse clownsduo I Colombaioni. Clownswerk van de bonvenste plank maar zonder neu zen, maskers, beschilderde gezichten en gekke kostuums. Hier doet do ex pressie alles en het publiek verstaat- tot zijn eigen verbazing - ineens Ita liaans. De voorstelling begint om 20 uur. long jongewaard Robert Long en Leen Jongewaard - alom geroemd na hun eerste pro gramma - brengen woensdag 13 ja nuari in het Terneuzense Zuidland- theater hun tweede- 'Tot hiertoe' len daar moet dan: 'heeft de Heere ons geholpen' achter). Aanvang: 20 uur. price Filmhuis 't Kiekkot draait donder dagavond 'The price of survival', een film van Hans Noever, in het Terneu zense Zuidlandtheater. Joseph C. Randolph. 47 jaar en manager bij IM- Electronics in Jefferson City, gehuwd en vader van twee kinderen, wordt om onduidelijke redenen ontslagen. Zijn reactie is actie. In een super markt koopt hij een geweer en schiet- vijf managers van de firma dood. Ver volgens geeft hij zich over aan de po litie Onder zware druk van het hoofdkantoor van IM-Electronics komt het niet tot een proces. De Zwitserse journalist René Winterhal ter raakt nieuwsgierig en reist af naar Chicago... De voorstelling - met Michel Piccoli in een van de hoofdrollen - begint om 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 28