Henk Bos 40 jaar in dienst ziekenfonds 'Het werk: een kwestie van horen, zien en zwijgen' Bevobo-Terneuzen krachtsverhouding tekent zich al af Oostburger Simpelaè kreeg verzetskruis Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek NU CHEF DE BUREA U GEMEENTEBODE OOSTBURG NA 20 JAAR WEG familieberichten Oefenvoetbal JANUARI 1982 TERNEUZEN - De bel voor de laatste ronde in de Terneuzense Bcvobo-competi- tie heeft deze week geluid. De weg naar de finish is weliswaar nog lang en waarschijnlijk voor veel ploegen ook bezaaid met voetangels en klemmen, de krachtsverhoudingen beginnen zich meer en meer af te tekenen. In de hoofdklas se komt ongetwijfeld weer een nek-aan-nek race tussen Promenade en Zelden- rustcollege. De Hoop ondervindt in de tweede klasse weinig of geen tegenstand op de weg naar promotie. voortaan een keer in twee weken geopend TERNEUZEN - De wetswinkel in Ter- neuzen is voortaan alleen nog één keer per veertien dagen geopend. De maat regel houdt verband met het teruglo pend aantal bezoekers. De eerstvolgende zitting, in het gebouw van het Maatschappelijk Werk aan het Beethovenhof, is 19 januari van 19 tot 20.30 uur. Daarna wordt er een veertien daags rooster aangehouden. Tijdens de zittingen zijn een advocaat, een kandi daat-notaris en een deskundige op het terrein van het sociaal verzekerings recht aanwezig. De inlichtingen worden kosteloos verstrekt. Ruilbeurs Terneuzen TERNEUZEN - Verzamelaars van postzegels, munten, ansichtkaarten, si- garenbanden en andere objecten kun nen zaterdag 16 januari weer terecht op een ruilbeurs in het Terneuzense Zuid- landtheater. De beurs begint 's mor gens om tien uur en duurt tot het einde van de middag. Om twaalf uur is er de jeugdveiling, en om drie uur een veiling voor de ouderen. De dag wordt afgeslo ten met een verloting. De ruilbeurs wordt georganiseerd door de heren C. Dees en R. Verberkmoes. Landbouw en milieu voor NCB LJzendijke IJZENDIJKE - De afdeling IJzendijke van de NCB houdt dinsdag 12 januari de algemene jaarvergadering in 'Het Hof van Koophandel'. Op de agenda staat een inleiding van de heer J. W. van Iwaarden over 'Milieu en landbouw'. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. De jubilerende Henk Bos in zijn 'domein', het ziekenfonds waar hij inmiddels veertig dienstjaren achter de rug heeft. TERNEUZEN - Als er één man op de hoogte is van het zieken- fondsgebeuren in Zeeuwsch-Vlaanderen dan is het Henk Bos wel. Niet zo verwonderlijk: de Terneuzenaar is 40 jaar in dienst van het ziekenfonds. Vandaag (vrijdag) wordt Henk Bos uitge breid in de bloemetjes gezet. Van vier tot zes uur 's middags is er in het ziekenfonds-gebouw aan het Oostelijk Bolwerk een open bare receptie. Henk Bos trad op 1 januari '42 als admi nistratieve kracht in dienst van het Al gemeen Ziekenfonds Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Enkele maanden daarvoor had de Duitse overheid het systeem van vrijwillig en verplicht verzekerden inge voerd. Het ziekenfonds had een kan toortje aan de Scheldekade, waar drie mensen werkten. Bos werd belast met het bijhouden van de ledenadministra tie en het nazien van declaraties. In '45 fuseerde het Algemeen Ziekenfonds OostrZeeuwsch-Vlaanderen met het Al gemeen Ziekenfonds in het westelijk deel. Henk Bos bleef tot '48 werkzaam in Ter- neuzen: in dat jaar werd hij overge plaatst naar het bijkantoor in Oost burg. Hij zou er tot '61 blijven. Na z'n terugkeer in Terneuzen werd Bos vrij vlug benoemd tot chef de bureau, een functie die hij nu nog heeft. Toen Bos begon had hij 10 mensen onder zich, nu moet hij leiding geven aan meer dan 45 personen. Dat duidt erop dat het ziekenfonds het in de loop der jaren steeds drukker heeft gekregen. Er zijn twee redenen voor: de stijging van het aantal verze kerden en een veranderde serviceverle ning. Momenteel zijn er in Zeeuwsch- Vlaanderen 76.000 personen verzekerd bij het Algemeen Ziekenfonds voor West Brabant en Zeeuwsch-Vlaande ren (AZWZ). Het aantal verzekerden is sinds '42, toen Bos in dienst trad van het zieken fonds. gestadig gegroeid. In '77 deed zich de grootste stijging voor: door de fusie van het rooms katholiek zieken- ZVU actief met cursussen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen TERNEUZEN - De ZVU-werkgrocp voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen houdt ook dit jaar een aantal cursus sen. In Axel is nog plaats voor wie teke nen, schilderen en volksschilderkunst wil leren. Docent: J. D. Tolhoek. Op dinsdag 12 januari wordt er om 20 uur een kennismakingsavond gehouden in de christelijke mavoschool 'De Welle' in Axel. Wie. afkomstig uit Axel en omgeving, wil deelnemen aan een cursus houtbe werking onder leiding van de heer J. Paardekooper. De lessen, die worden gegeven in de christelijke LTS van Axel, zyn inmiddels begonnen. Mevrouw B. Ruules uitTemeuzen geeft in die plaats een cursus 'bloemen ma ken' uit zijde, leer, elektriciteitsdraad etc. Op woensdag 13 januari is er om 19 uur een kennismakingsavond in de scholengemeenschap 'De Leeuwtjes'. Tegen komend voorjaar staat er - als onderdeel van hetzelfde 'lespakket' - een lezing over 'werken met kralen' op het programma. De heer E. A. Slabbekoorn uit Zaam- slag geeft met het oog op het voorjaar een cursus 'eenvoudige tuinverzor- ging'. Aanvang: 8 februari in'De Leeuw tjes' in Terneuzen, 19.30 uur. Centrale figuur van de ZVU-cursussen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is de heer G. van der Waa in Terneuzen. Bridge-uitslagen TERNEUZEN - De uitslag van de laatstgespeelde wedstrijden in het ka der van competitie n van bridgeclub 'Emergo' in Terneuzen. groep A: 1 echt paar Nijsten 61.11 procent, 2 heren Kock-v.d. Oasteel 56.57 procent; 3 he ren Sandrini-B. IJsebaert 52.96 pro cent. 4 echtpaar Den Haan 52.59 pro cent, 5 dames Pel-Kock 51 48 procent; Groep B" 1 heren Burm-Veling 62.50 procent; 2 mevrouw Bruyns-heer Rom- som 60.19 procent, 3. heren Verdijk- Kramer 58.8 procent; 4 dames Mattens- de Groene 57.29 procent, 5 en 6: me vrouw Reedijk-heer Remijn 51.04 pro cent, echtpaar Speelman 51.04 procent. fonds OZ uit Breda en het Algemeen Ziekenfonds Zeeuwsch-Vlaanderen kwamen er in één keer 30.000 verzeker den by. De fusie had ook gevolgen voor het personeelsbestand van het Zeeu ws- Vlaamse kantoor: het werd van 30 uit gebreid naar 45. In de loop der jaren heeft het zieken fonds ook haar diensten flink uitge breid. Bos: „De verzekerden hebben nu op veel meer dingen recht. Denk aan de tandheelkundige en fysiotherapeuti- sché hulp. In de veertiger jaren stelde dat nauwelijks iets voor". Tegenwoor dig kunnen Zeeuws-Vlamingen voor specialistische hulp terecht in België. „Een goede zaak", meent Bos. Automatisering De automatisering heeft ook het zie kenfonds niet onberoerd gelaten. Steeds meer mensen maken hun pre mie automatisch over. Momenteel zo'n 60 procent van de verzekerden. Bij die mensen komt de ziekenfondsbode nog slechts sporadisch langs. Bos: „De zie kenfondsbode is, zeker op het platte land, de vraagbaak van de mensen. Je zou dan zeggen, nu komt de bode niet meer zo vaak, blijven de mensen nu niet met bepaalde problemen zitten. Ik denk persoonlijk dat dat erg meevalt. Wanneer mensen ergens mee zitten we ten ze de bode of ons heus wel te vin den. Iedere dag krijgen we hier in Ter neuzen aan de balie zo'n 75 mensen. Op de woensdagen, wanneer het markt is, is het hier zelfs nog drukker". De kreet 'Het zijn maar fondspatiënten' gaat volgens Bos al lang niet meer op. „De tijd dat artsen fondspatiënten an ders behandelden dan particulier ver zekerden ligt gelukkig achter ons. Het is nog wel zo dat het ziekenfonds be paalde verstrekkingen niet vergoedt. Dat zijn er echter niet zoveel. In een aantal gevallen is de ziekenfondspa tiënt zelfs beter af dan de particulier verzekerde, in die zin dat de zieken fondspatiënt een bepaalde verstrek kingwei vergoed krijgt en de particulier verzekerde niet". Momenteel werkt het ziekenfonds in Zeeuwsch-Vlaanderen samen met 47 huisartsen, 45 specialisten en 22 tand artsen. Bos verwacht dat het aantal tandartsen de komende jaren nog zal toenemen. Roelofs 2 gaat alleen aan de leiding in de derde divisie nu de Bevobo-organi- satie beslist heeft dat het destijds gere gelde duel tegen Gemeente 2 (Roelofs stuurde toen vier mensen het veld in) (3-0) winst betekende. De vierde klasse telt nog drie serieuze kandidaten voor de titel: Sterbanden pakte de kopposi tie na de 2-1 winst op naaste concurrent Wiekslag; Verstraeten Verbrugge 3 draait in deze promotiestrijd ook nog volop mee. Een interessante ontwikkeling derhal ve die in de top van dit volleybalgebeu- ren weer gestalte gegeven wordt door Promenade en Zeldenrustcollege. Twee teams die al jaren achtereen het gezicht van de Terneuzense Bevobo bepalen, elkaar iedere competitie tegenkomen en meestal pas in de eindfase naar een beslissing lopen. Dat zit er ook nu weer in: Zeldenrust zette zijn achterstallige wedstrijd (tegen V V 1) in 3-0 winst om, de rivalen staan daardoor met 26 punten gelijk aan de leiding. Talbot Dees is in de hoofdklasse goede derde, in één seizoen heeft de ploeg de aanslui ting gemaakt. Dow had weinig moeite met Douane (3-0), na een reeks goede wedstrijden moest PSV 1 nu buigen voor de Promenade-reserves (3-0). Na het 3-0 verlies tegen Roelofs weet Ge meente 1 zich waarschijnlijk niet meer te redden. Stand: Promenade 26; Zeldenrustcolle ge 26; Talbot Dees 23; Dow 19; Prome nade 2 18; (1 punt in mindering); Roe lofs 13; Douane 12; PSV 11; V V 9; Gemeente 5. In de tweede klasse is de spanning er - nu al - uit. Leider De Hoop had een rustdag, zag daardoor MTS/MEAO via 3-0 winst op een verder wegzakkend PZEM iets dichter komen, maar van enige bedreiging is geen sprake. Belas tingen drukte Zeldenrust 2 steviger op de laatste plaats, Philips kon niet pro fiteren nu met 3-0 van PSV 3 verloren werd. Het duel tussen middenmoters De Meyer en Juliana werd door de 'wa terklerken' gewonnen. Stand: De Hooo 29; MTS/MEAO 23: Talbot Dees 2 19; PSV 3 19; PZEM 18; De Meyer 16; Belastingen 13; Juliana 12; Philips 7; Zeldenrust 2 6. In de derde klas een uitgesteld herfst- kampioenschap voor Roelofs 2 dat de winst tegen Gemeente 2 toegewezen kreeg. De ploeg liet zien die titel waar dig te zijn: een wat teruggevallen B S kon geen set pakken, 3-0. De Meyer 2 deed het knap, 2-1 verlies tegen het be zoekende Dow 2 mag gezien worden. V V 2 blijft hoog scoren. De eerste com- 'plete damesbrigade uit de Bevobo ging |nu spelenderwijs over Philips 2 heen, de 3-0 overwinning leverde meteen een derde plaats in de klassering op. Elopak mag het verder vergeten. In het vier puntenduel tegen Gemeente 2 werd de foutieve indeling nog eens duidelijk ge maakt. Stand: Roelofs 2 29; Dow 2 25; V V 2 OOSTBURG - „Bode? Daar is geen op leiding voor. Je moet er feeling voor hebben, en mensenkennis. Vooral veel mensenkennis. En een brede rug. Je moet tegen je grootste vijand kunnen zeggen: dag meneer, hoe is het met u?". Het visitekaartje van de gemeente Oostburg. Manusje-van-alles. Een vrije vogel ("want je stapt zo maar overal binnen"). Hoe omschrijf je de taak van een gemeentebode? De Bres- siaander C. J. Maas ("hier noemen ze me Nelis") is het al twintig jaar. Eerst bij de gemeente Breskens, en sinds de herindeling in het stadhuis van Oost- burg. Eind deze maand stopt hij er mee. Dan wordt hij 62. De VUT-regeling wacht. Twintig januari is er nog een afscheids receptie. Dan zal Cornells Maas eens niét zelf de drankjes en de hapjes hoe ven te serveren. Hij heeft het altijd met veel plezier gedaan. „Vvat een bode is, dat kan je niet zo gemakkelijk om schrijven", zegt hij, aan een tafel in een hoekje van de leeggeruimde burger zaal. „Je bent het visitekaartje, hebt een representatieve functie, bij ont vangsten, bruiloften, recepties, je brengt de post rondEen bode heeft duizend-en-één-karweitjes". Voor zijn loopbaan bij de gemeente werkte Comelis Maas bij het water schap. Vlak na de oorlog werd hij ge vraagd bij de Heidemij, ais ploegbaas. Onder zijn toezicht werkten grote groe pen arbeiders, waaronder wel eens ploe gen Duitse krijgsgevangenen, aan het herstel van het West-Zeeuws-Vlaamse landschap, dat zwaar te lijden had ge had van de oorlog. In 1947 kwam hij weer bij het waterschap 'Het Vrije van Sluis' terecht, bij de dijkenbouw. Een lichte hernia maakte het werken aan het water minder wenselijk. Hij zag de advertentie voor gemeenlebode in Breskens, en solliciteerde. Een vrij klei ne gemeente met ruim 4000 inwoners, en tien ambtenaren. De Bressiaander Maas kende er iedereen. Er heerste de sfeer van 'ons kent ons'. De herindeling maakte daar een eind aan. Achteraf is de Oostburgse gemeentebode er erg over te spreken maar hij geeft toe, dat het in het begin niet gemakkelijk was. Kraai „Er moest keihard worden gewerkt.. Ook het college van b en w heeft toen bergen werk moeten verzetten. Ik had toen wel in de wachtgeldregeling kun nen gaan, maar ik was pas vijftig jaar oud, nog te jong om met werken te stop pen. In het begin voelde ik me wel als een kraai in een vreemd pakhuis. Ik had er angstig naar uitgekeken: zo van, ver rek, nou moet ik naar Oostburg. Dat was wel even wennen". Maar achteraf viel net allemaal erg mee. „De herindeling is goed geweest, anders hadden die kleine gemeenten nooit de problemen kunnen aanpakken waai- Oostburg later mee te maken kreeg: de recreatie, de woningbou- w. Ook de werksfeer ging er niet op achter uit. „Ik moet zeggen: ik had nooit ver wacht dat het zo goed zou gaan. Ik ben altijd prettig behandeld, en zo ga ik ook met de mensen om. Ik moet iedereen gelijk behandelen. Dat hoort zo. Of het nou een gedeputeerde is, of een bezoe ker. De klant van het gemeentehuis is koning. Met veel of weinig land, dat maakt voor mij niks uit. Ik ben niet drie keer zo vriendelijk tegen een gedepu teerde. Trouwens, daar zijn die mensen zelf ook niet van gediend". Markten Behalve bode is Nelis Maas ook markt meester. Twee functies die nog steeds met elkaar zijn verbonden. De laatste jaren is er een gemeentelijke advies commissie voor markt-zaken, maar vroeger was de marktmeester het eni ge contact tussen markthandelaren en gemeentebestuur. Dat werk zal hij missen. „De markt is een stukje van m'n leven. Een soort hobby. Markt kooplui zijn niet altijd van die gemak kelijke kerels, maar ik heb ik de loop der jaren veel echte vriendschappen opgebouwd". De marktmeester heeft de verantwoor delijkheid voor de goede gang van za ken, de verdeling van lege plaatsen, het innen van de staangelden, en adviseert in de marktcommissie. „Je loopt er rond als een klein politieagente". Een goede gemeentebode is de smeero lie van het ambtenarenapparaat. „Je maakt van alles mee, kent de handel en wandel in zo'n gemeentehuis. Je stapt overal binnen, en er is niemand die dan plotseling z'n mond houdt. Vergaderin gen, besprekingen, ook van vertrouwe lijke zaken, die gaan gewoon door. Ze vertrouwen je gewoon. Datje niet met een naar de keuken stapt en tegen de dames zegt: ze hebben het daar- en daarover. Die geheimhouding hoort bij dit werk. Het is een kwestie van: horen, zien en zwijgen". Wpt«wifllfpl TprnPIITPn 00STBURG - De heer p- Simpelaar TT ClaWlIlRCi JL ClIIcUZ.cH kreeg donderdagmiddag het Verzets- herinneringskruis dat hem door bur gemeester mr C. T. Spijkerboer van Oostburg werd opgespeld. De thans 60- jarige P. Simpelaar ontving het ver- zetskruis als blijk van waardering voor zijn rol in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. In 1942 was hij een van de medeoprichters van de Lan delijke Knokploeg (LKP), afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Een jaar later werd hij naar Duitsland gedéporteerd. Met hulp van de Joegoslaven wist hij te vluchten. De rest van de oorlog bleef hij in Rotterdam, waar hij onder de schuil naam Zeeuwse Jaap een zeer actieve rol in de LKP speelde. Burgemeester Spij kerboer liet in zijn toespraak een aantal van de verzetsacties nog eens de revue passeren, zoals de overvallen op distri butiekantoren en op gevangenissen om ter dood veroordeelde verzetsstrijders te bevrijden. Tijdens de spoorwegsta king eind 1944 werd een bonkaar tentransport overvallen. Dit was finan cieel gezien de meest geslaagde verzets daad van de oorlog. Het buitgemaakte bedrag bedroeg 1,25 miljoen gulden, voor het overgrote deel in 25-gulden bil jetten. De burgemeester vertelde dat hij zelf ook enkele jaren in Rotterdam gewoond had. „Ik heb gevoelsmatig nog wel een band met Rotterdam. Zo kan ik zelf met u de hoogte- en diepte punten van uw verzetsjaren meema ken". Met de dieptepunten doelde de burgemeester op de overvallen die door verraad mislukten. „Ons past een grote bescheidenheid ten opzichte van uw ge neratie", zei de burgemeester verder. „Ik heb de oorlog als een klein broekje meegemaakt. Wat het land overkwam had ik niet precies in de gaten. De hele oorlog is ondertussen geschiedenis ge worden. Daarom is het zeer zinnig dat daar in een bijeenkomst als deze op Vrouwengilde Hulst start winterseizoen HULST - Het katholiek vrouwengilde Hulst opent woensdag 13 januari van 10.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur de tweede helft van haar winterseizoen met een nieuw jaarsbijeenkomst in 'Het Bonte Hert' aan de Grote Markt te Hulst. Maandag 18 januari houdt het Hulster vrouwen gilde een bijeenkomst in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. Het bureau van voorlichting merkarti kelen presentatie verzorgt aan de hand van een lezing met kleurrijke dia's een informatieavond onder het motto: 'Avondje Anders-dan Anders'. De bij eenkomst begint om 20 QQ uur. Maan dag 15 en dinsdag 16 februari volgt voor de leden van het Hulster vrouwengilde een lezing over Reform-voeding en re form-kruiden, cosmetica en dieet. Maandag 22 maart staat geheel in het teken van het Melania-projekt. Het gaat hier om de afbouw en inrichting van een drieklassig bedrijfsschooltje voor gehandicapte kinderen, Bridgeclub Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een wintercompetitie de dertiende en voorlaatste wedstrijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde. Er werd gespeeld met een draaiende mitchel met zestien paren. De uitslag: 1 mevrouw Biesbroeck/de heer Rademakers; 2 mevrouw Goossen/mevrouw Klnt; 3 mevrouw Joossen/de heer Van Water schoot; 4 mevrouw Stolte'mevrouw Smul ders en de heren Bonn. 24; PSV 2 23; Promenade 3 21; B S 20; De Meyer 2 13; Gemeente 210; Philips 2 8; Elopak 1. Sterbanden haalde in de vierde divisie een belangrijke slag in huis. Al weken op jacht naar de koppositie bood de ontmoeting met Wiekslag de kans die te grijpen. Sterbanden slaagde, de 2-1 zege beloonde een lange achtervol ging, in het restant van de competitie dient alleen nog rekening gehouden te worden met eerdergenoemd Wiekslag en V V 3. De rest is practisch uitge schakeld voor het kampioenschap. Uitslagen: Douane 2-V V 3 0-3; PZEM 2-Promenade 4 3-0; Kint Tuincentrum- Dees 3 3-0; Sterbanden-Wiekslag 2-1. Stand: Sterbanden 29; Wiekslag 28; V V 3 26; Kint Tuincentrum 22; PZEM 2 21; MTS/MEAO 2 18; Douane 2 12; Ge meente 3 10; Promenade 4 6; Talbot Dees 3 0. Zeer bedroefd, maar dankbaar voor wat zij ons allen is geweest, geven wij u kennis datns een kortstondige ernstige ziekte, tijdig voorzie van het Sacrament der zieken, is overleden mlc lieve vrouw, onze beminde zuster, schoonzusttf, tante en nicht ANNA LOUISA DE BAKKER echtgenote van Remi Edmond Begheijn Geboren te Boschkapelle op 4 mei 1906. Overleden te Terneuzen op 6 januari 1982. R. E. Begheijn Familie De Bakker Familie Begheijn 6 januari 1982 Nieuwstraat 48 4531 CX Terneuzen De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op maandag 11 januari a.s. or. 14.00 uur in de Triniteitskerk te Temeuz& waarna de begrafenis op de Zuiderbegraafplaat.' aldaar. Samenkomst aan de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis 1» de aula van de begraafplaats. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze lieve broer, zwager, oom en oudoom, de heer ABRAHAM MATTHÊUS ENGELS op de leeftijd van 74 jaar. Breskens: P. J. Ocké-Engels Schoondijke: J. P. Pladdet-Engels L. K. Pladdet en verdere familie Breskens, 7 januari 1982 Ghistelkerke 222 Correspondentieadres: C. P. Ocké, Dr. Broodmamtraat 16, 4511 ER Breskens De begrafenis zal plaatshebben op maandag 11 januari a.s. om 15.00 uur op de Algemene be graafplaats te Breskens. na voorafgaande rouw dienst in Dienstencentrum 'Goedertijt'. Van Zuyenstraat 80. welke aanvangt om 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'Goedertijt' na de begrafenis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Burgemeester mr C. T. Spijkerboer van Oostburg speldde de heer i>. (links) het Verzetsherdenkingskruis op. OPRICHTER KNOKPLOEG schi wordt teruggezien en is het gëjen c dat het ons gegund is om waardtsschc tonen". [gest m 'v001 Tiranie schc Spijkerboer legde nadruk op het^Ü j dat bi j het verzetskruis hoort: dtt°ou nie verdrijven. De burgemeester00' dat die woorden ook nu in lSj|fforl centraal moesten staan. „Aan«ttn kant ligt de tirannie van de op de loer, aan de andere kant de}®5'" nie van het totalitarisme. Daar ei'5™ we voor oppassen". P|aa De heer Simpelaar woontsindss//1^ rig jaar in Oostburg. Daarvoor;!- directeur van een woningbouwer^ ging in Goes. Hij heeft zich dartS; ciaal ingezet voor de behuizing iifoj handicapten, waarvoor hij een qpjjj lijke onderscheiding kreeg. iHUI Tennisclub 'Smasï™ in Sint-Jansteen houdt vergadering m SINT-JANSTEEN - De teaug^ 'Smash' uit Sint-Jansteen houdtt dag 16 januari haar algemene ja, 2j j; gadering in dé kantine op het Hu' sportpark te Sint-Jansteen. Tijdig™ vergadering komt het voorstel tjgl orde om de seniorleden van club uit Sint-Jansteen te vei om minstens één keer per jaar i dienst te laten verrichten. Als de leden van de tennisclub i akkoord gaan kan de kantine worden opengesteld. Het best zich na beraad met de kantin* sie genoodzaakt dat als naar voren te brengen, omdat s*jg :r vijf procent van alle senior-ledöy^ geerde op een oproep om wissuur kantinediensten te draain. EenUjo probleem voor de kantine sdjn nielingen. -,22i3t Op de agenda staat verder een v» 18 ;r tot verhoging van de contributies jjj'd wijziging van het huishoudeUju,™, ment. De bestuursledenR. Brald^s Weemaes moeten periodiek aa^ maar stellen zich opnieuw herk^^g De jaarvergadering begint om I out uur- 22.3C AXEL - Ondanks de minder ge meic weersomstandigheden werd ii i Alha een oefenvoetbalwedstrijd gtt) iBjr. tussen Axel en Sluiskil. Het duel^ ij^ de met een opmerkelijke uitslag-) axe het voordeel van Sluiskil, dat tuf 21 u wege al leidde met 4-1. Axel opemj Cocl Henk Michels wel de score, maait bre na scoorden voor gsluiskil acht# 21 ui volgens Leo Koch, Mark van Tan BRl1 ve(2x), Carlo Vanhijfte en Paul tP en 15 Hooft (2x). Keik Omdat het competitieprogramnü BUR belde teams een vrije zaterdag la! spelen zaterdag tweede klasseri en het één klas lager spelende! slag zaterdagmiddag een oefe: seun otrijd, Het oefenduel wordt gespeet Delt; het AZW-terrein in Axel en bep" G0E half drie. Als overigens het coma programma het komende weet andermaal afgelast moet worde den er nog mer oefenwedstrijd Zeeuwsch-Vlaanderen plaats, voor zaterdag Koewacht-Breskeft 1981' ter de hand gehouden en worde dag zo mogelijk, Breskens-IJze (desnoods op het strand), Hontë Sluiskil en HW'24-Steen KAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22