ONVOORSTELBAAR GELUK VOOR HOCKEYERS ORANJE Nederlands voetbalteam niet meer in topgroep Toppers vooraf FORSE ZEGE OEMOEMENOE Standen in hockeypoules Wallenloop: favoriet Nevens nu concurrentie Savokaast op revanche tegen Hulsterse equipe Stijgende lijn bij Olympus en EMM 2 PZC/sport Nederland dankzij Australië in halve finale Zeeuws elftal tegen Utrecht Tour '83 start niet in Nederland Stephan akkoord KLASSEMENTEN PARIJS-DAKER Oosterhuis verongelukt in Dakarrally WK hockey op televisie Lotto: 3 ton voor winnaar 2e prijs VRIJDAG 8 JANUARI 1982 13 BOMBAY - „Wie zoveel geluk heeft, moet wereldkampioen worden", grinnikte Ewout van As- beck, de voorstopper van het Nederlandse elftal. Vergeten waren de minuten dat hij met een paar teamgenoten neerzeeg op het gras van het hockeystadion in Bombay. Fysiek leeg, psychisch aangeslagen, omdat de noodzakelijke overwinning op de Sowjet-Unie was uitgebleven. Teamgenoot Tim Steens beklom als een aap de afrastering tussen het stadion en de belendende cricketarena, waar India in de laatste drie minuten vertwijfelde pogingen ondernam om Austra lië alsnog een punt afhandig te maken en Nederland daarmee uit de halve finales te stoten. De uren durende 180 seconden deden de uitgeputte bekkies vervormen tot grimassen, maar zelfs het verlossende eindsignaal kon weinig meer dan een vage glimlach bewerkstelligen. Nederland had het gered. Maar vraag niet hoe... Het verschil tussen een halve finale te gen wereldkampioen Pakistan en onin teressant gestoei om de plaatsen vijf tot en met acht, waartoe India door zijn 2-1-nederlaag werd veroordeeld, was zes centimeter. Rajender Singh ramde zestig seconden voor tijd de bal steen hard in het Australische doel. Zes centi meter te hoog, waarmee Oranje een nog grotere aframmeling bespaard bleef. Zelf kwam het tegen Rusland op 2-0 door treffers van Roderick Bouwman en Paul Litjens (strafcorner), maar ver knoeide daarna de winst op kinderlijke wijze. De uiteindelijke 2-2 betekende absolute uitschakeling als Australië ge noegen zou nemen met een gelijk spel tegen het gastland, dat nu is beroofd van zijn grote trekpleister, waardoor het fiasco vanwege het uitblijven van een massale opkomst nog grotere vor men gaat aannemen. Geen cadeautje De Australiërs, die Nederland al duide lijk hadden gemaakt dat er geen ca deautjes worden uitgedeeld, moesten Als nederlaag wel erg diep in de buidel tasten. Ze mochten niet verliezen, omdat een ne derlaag uitschakeling betekende, om dat werd aangenomen dat Nederland geen problemen met Rusland zou heb- zen, omdat Nederland honderd meter verderop verschrikkelijk stond te stumperen. Toen die martelgang achter de rug was, ontstond een verschrikkelijke zenu wenslag. Erger nog dan de ergernis over het eigen onvermogen, dat werd toege schreven aan het krachtenslopende hockey dat vijf duels moest worden op gebracht, de hitte van ruim 35 gTaden - die ook door de Indiërs zelf als extreem hoog wordt ervaren voor de tijd van het jaar - en de verveling die bij gebrek aan recreatiemogelijkheden begint toe te slaan. Deze drie facetten werden in de laatste 180 seconden van de wedstrijd die men zelf niet speelde, nog aangesterkt. De vertwijfeling sloeg vervolgens dan ook toe omdat de plaats onder de vier beste naties ter wereld aan een zijden draad bengelde. Kortom het werd leven bij de gratie van de Australiërs, omdat de macht had ontbroken het karwei zelf te klaren. En juist dat wapen moest de Russen op de knieën krijgen. Wim van Heumen had Paul Litjens, Roderick Bouwman, Tim Steen en Ties Kruize aan het eind van de rustdag (woensdag) opgetrom meld, in een taxi gefrommeld en naar het trainingsveld gedirigeerd. Er moest een alternatieve corner worden inge studeerd, omdat de Russische keeper Wladimir Presjakow zo ver uitloopt dat Litjens steevast tegen hem aan zou slaan. Afgesproken werd dat hij de bal na de handstop van Steens opzij zou schuiven naar Bouwman. Nederland ■schtf ben. De Aussies moesten een 1-0-achter- stand wegwerken. De psychologische tik werd uitgedeeld nadat aanvoerder Richard Charlesworth een strafbal miste. Australië had evenwel geenidee dat het eigenlijk best mochten verlie- MIDDELBURG De technische com missie van de KNVB-afdeling Zeeland is weer druk in de weer met de voorbe reidingen voor wedstrijden van verte genwoordigende elftallen. Het Zeeuws elftal staat in ieder geval een aantrekkelijke wedstrijd te wach ten. FC Utrecht heeft toegezegd op 14 mei naar Zeeland te komen. In de voor bereiding worden wedstrijden gespeeld tegen RBC in Roosendaal en waar schijnlijk ook weer tegen Eeklo in Bres- kens. Het is ook niet uitgesloten, dat Guy Tijs weer met zijn Belgische selec tie naar Zeeland komt als de ploeg zich voorbereidt op de WK in Spanje, maar daarover bestaat nog geen zekerheid. Bij het Zeeuws afdelingselftal staat al les in het teken van het landelijk toer nooi Twaalf afdelingsselecties spelen op 5 juni op vier velden in Vlissingen om het kampioenschap van Nederland, een titel, die verdedigd wordt door het Zeeuws afdelingselftaL Daarnaast speelt dat elftal nog tegen de afdeling Brabant, een selectiewedstrijd in Breskens en een oefenwedstrijd in en teeen Hontenisse. PARIJS - De ronde van Frankrijk ver trekt in 1983 definitief niet uit Neder land. Volgens de organisatoren is er nooit sprake geweest van een eventue le start vanuit Amsterdam. „Wij heb ben inderdaad voor de presentatie van de Tour 1982 contact gehad met Joop Riethoven. Het is echter nooit de be doeling geweest een serieus vervolg te geven aan die contacten", aldus de or ganisatoren. Riethoven, die de Tour al eerder naar Nederland haalde, verklaarde van de week nog, dat de kans op het vertrek in Amsterdam weliswaar kleiner was ge worden maar nog steeds aanwezig was. ROTTERDAM - Manager Peter Ste phan en Feyenoord zijn het eens gewor den over een afvloeiingsregeling. Ste phan moet de door Feyenoord voorge stelde procedure weliswaar nog onder tekenen, maar zjjn advocaat mr. Ur- l'ngs is inmiddels al mondeling ak koord met een regeling, waarover geen nadere bijzondereheden bekend zullen worden gemaakt. Volgens Feyenoord- bestuurslid Aad van der Laan kunnen beide partijen tevreden zijn over het be reikte akkoord, waarbij Stephan en Feyenoord definitief uit elkaar gaan. TILBURG STOPT SUBSIDIE WILLEM II TILBURG - De gemeente Tilburg gaat in overeenstemming met het stand punt van de Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG) de subsidiëring van de plaatselijke eredivisieclub Wil lem n langzamerhand stopzetten. Met ingang van het seizoen 1987/88 zal de club het geheel zonder gemeentelijke subsidie moeten stellen. De 2-2 werd als een nederlaag be schouwd, aangesterkt door de Russen, die dank zij het ene winstpuntje een kans behouden zich bij de beste zes te scharen. Ze waren dan ook door het dolle heen. Vladimir Petrov kwam de Nederlandsespelers persoonlijk de hand drukken vanwege het bereiken van de laatste vier. „Nederland ver dient het, maar door het keiharde werken van mijn spelers hebben we wel bereikt dat we niet in de groep te recht zijn gekomen die om de troost prijzen speelt". Achteraf werd het de Russen gegund. Ze speelden allerminst de sterren van de hemel, maar gezien hun inspannin gen van de dag ervoor tegen Maleisië (ook 2-2) sloegen ze zich beter door de omstandigheden heen dan Nederland, dat het presteerde om in de eerste 35 minuten geen enkele strafcorner te ver sieren. BOMBAY - Pakistan is in het hoc- keytoernooi om de wereldbeker winnaar geworden van groep A. De Pakistanen wonnen donderdag met 4-1 van Polen. West-Duitsland werd, ondanks puntverlies (1-1) te gen Spanje tweede in groep A. Pa kistan en West-Duitsland plaatsen zich voor de halve finales. Eindstand: Pakistan 5 5 0 0 10 32-9 West-Duitsland 5 3 117 13-10 Polen 5 2 0 3 4 7-11 Nieuw-Zeeland 5 2 0 3 4 10-10 Spanje 5 1 1 3 3 6-10 Argentinië 5 1 0 4 2 9-17 De uitslagen in groep B waren: Ne derland - Rusland 2-2 en Australië - India 2-1. Daardoor ziet de stand er als volgt uit: Australië 5 5 0 0 10 13- 5 Nederland 5 3 117 17-11 India 5 3 0 2 6 21-12 Rusland 5 9 3 2 2 9-15 Engeland 5 1 1 3 3 6-13 Maleisië 5 0 14 1 5-15 Roderick Bouwman slaagt er niet in de Russische doelman te verschalken. wachtte echter 35 minuten tevergeefs op deze mogelijkheid. Eerst 37 seconden na rust stelde de voor de met een handblessure uitgevallen Leefers ingevallen'Maarten van Grim bergen het kwartet in staat om te laten zien waartoe de avondtraining had ge leid. Litjens: ..Ik heb het nooit behoe ven te doen, ik was dus benieuwd". Ties Kruize gaf de bal vanaf de andere kant aan, maar de zin daarvan ontging de Russen. Bouwman, die de andere treffer voor zijn rekening nam „Ik herinnerde me de manier waarop Ties Kruize me in een competitiewedstrijd eens voor joker zette toen ik snel uit liep. Dat heb ik goed onthouden. En zie, de kassabei rinkelde. Ik dacht dat we op fluweel zaten. Een mooie misreke ning, die wonder boven wonder goed is afgelopen". De Russen hadden helemaal geen zin om zich te verzoenen met het histori sche gegeven dat Nederland in de vijf voorgaande onderlinge ontmoetingen had gewonnen. Via schitterende doel punten van Keltsov en Mishomow, die Joost Claushuis verlinkte, maakten ze van Oranje een ploeg die veel weg had van een avonturier die dolend door de woestijn op zoek is naar een oase. Geniale actie Oranjes enige lichtpunt flikkerde ne gen minuten voor tijd op, in de persoon van Arno den Hartog, die op fantasti sche wijze een strafcorner van Mishor- nov van de lijn plukte. Die geniale actie redde Nederland van een smadelijke ondergang, QUATRE CHEMINS - Het officieel klassement van de monsterrally Parijs - Dakar wordt bij de terreinen vracht wagens aangevoerd door het Britse duo Elford/Beckers in een Subaru. De Britten worden op straftijd op de voet gevolgd door de Fransen Lartigue en Destaillats. De bekende Belgische cou reur Jackie Ickx bezet na de derde etappe de vierde plaats in het tussen- klassement. Middelburger Van de Rest en zijn collega Vernooy uit Wassenaar nemen de 58e plaats in. De stand in het autoklassement van Parijs - Dakar: 1 Elford/Beckers (GB) Subaru, straf tijd 34 minuten 1 sec.. 2 LartigueDestaillat iFra) Range Rover 34.21, 3 NeveiVRox (Fra) Range Rover 36.43.4 Ickx'Brasseur (Bel/Fral Mercedes 39.59.5 ForinBonnifet (Fra) Buggy 42.40, 58 Vemooy/Van de Rest (Ned) Land rover op 1.29.28. 117 Dioy/Straetmans (Ned) Daf op 2.14.05. Motoren' 16 Westerbaan (Ned) Yamaha 3.56.35.29 Knuiman (Ned) Yamaha 4.11.36.81 Hardsteen (Ned) BMW 5.45.10.97 Oosterhuls (Ned) Yamaha 7.05.27,102 Lubbers (Ned) Ya maha 17.52.19.103 Van Heugten (Ned) Yama ha 22.04.08. TAMARASSET-Bert Oosterhuis is tij dens de vijfde etappe van de rally Parijs - Dakar bij een valpartij met zijn motor om het leven gekomen. Halverwege de 565 kilometer lange woestijnrit van Bord) Omar Driss naar Tit ging Ooster huis met de Yamaha onderuit. Het duurde ruim veertig minuten, voordat hulp, ingelicht door andere deelnemers, op de plaats van het ongeval arriveerde. Beademingsapparatuur en een bloed transfusie van arm tot arm, waarbij Thierry Sabine, de organisator van de rally bloed afstond, mochten niet ba ten. Onder de bloedhete zon is nog een chirurgische ingreep verricht, maar ook dat was tevergeefs. Dankzij de bereidwilligheid van de Au straliërs om wederom tot op de bodem te gaan, kan erop worden gewezen dat de machtsverhoudingen sinds 1978 niet zijn gewijzigd. Ook toen maakten Pa kistan, Australië, West-Duitsland (be schamend 1-1 tegen Spanje) en Neder land de dienst uit. Ook toen balanceer de Oranje tegen Maleisië en Argentinië op de rand van de afgrond. Ook toen bracht de strafcorner op het laatste mo ment uitkomst, maar als de handstop op 1 september uit het reglement is ge schrapt, zal Nederland andere wegen moeten zoeken om zich te handhaven bij de naties die zichzelf het stempel van „topper" hebben opgespeld. Tegen Engeland kwam de ploeg van Van Heumen een kwartier tot flitsend spel. Tegen India werd een prima wed strijd gespeeld, maar voor het overige was het hangen en wurgen, met het ge lijke spel tegen Rusland als voorlopig dieptepunt. Oranje mag blij zijn dat alleen Pakis tan en Australië voldoen aan het ver wachtingspatroon. India kon het, toen heterop aankwam, niet waarmaken en alleen op grond van het feit dat de jon ge Indiase ploeg op het beslissende mo ment faalde, dankt Oranje zijn plaats in het top-kwartet. Maar hoelang zul len derden nog de helpende hand blij ven toesteken. Zondag tegen Pakistan zal op eigen kompas moeten worden gevaren. Twee dagen rust kan de accu opladen en gestalte geven aan de woorden van Wim van Heumen: „Het verleden heeft aangetoond dat er van alles kan gebeu ren. Tot dingen toe waarmee je in de verste verten geen rekening houdt, zo als nu weer eens is aangetoond. Maar ik ontken niet dat we onvoorstelbare maz zel hebben gehad". NAARDEN - Na de gedwongen winterstop is Oemoemenoe het nieuwe rugbyjaar goed begonnen. In Naarden werd met 17-0 van 't Gooi gewonnen. Daarmee nestelde Oemoemenoe zich op een derde plaats in de rangschikking van de promo tieklasse Zuid. De Middelburgers behaalden 8 punten uit zes wedstrijden. Direct na het begin stond Oemoemenoe even onder druk van 't Gooi, maar het duurde niet lang of de Middelburgers na men het heft in handen. Na tien minuten scoorde winger Peter Mondeel uit een goede aanval van de gehele driekwart- lijn 4-0. Peter Kruijk vergrootte enige tijd later de voorsprong tot 8-ü. Ook nu lag een goede aanval van de snelle driekwarten aan deze try ten grondslag. Bob Fuchs converteerde naar 10-0 De gastheren kregen wel enkele kansen, maar konden deze niet in punten omzetten. Het liep bij Oemoemenoe in de tweede helft wat minder soepel en het spelbeeld werd wat rommeliger. Maar omdat 't Gooi geen enkele opening kon forceren bleef Oemoemenoe op een comfortabele 10-0 voorsprong staan Via een fraaie doorbraak van Greg Shearer, een goede speler uit Nieuw- Zeeland, die voor de Middelburgers uitkomt, werd het 14-0. Bob Fuchs wist tenslotte de eindstand te bepalen op 17-0 door een toegekende strafkick tussen de palen over de lat te schieten. HILVERSUM - Als Nederland zich plaatst voor de finale van het toernooi om de vijfde wereldbeker hockey in In dia zal de NOS-televisie van die eind- wedstrijd dinsdag 12 januari van 11.45 tot 13.30 uur via Nederland 1 een recht streekse uitzending verzorgen. Verliest Nederland echter in de halve eindstrijd van Pakistan dan zijn er dins dag 12 januari op Nederland 2 om 17.55 uur samenvattingen van de wedstrij den om de derde en de eerste plaats. Van de wedstrijd Nederland - Pakistan zal Studio Sport 1 zondag (Nederland 2 -17.05 uur) een uitgebreide samenvat ting geven. WEST-DUITSLAND NIET VEEL BETER BOMBAY - In het stadion waar Neder land zijn wanvertoning tegen de Sow- jet-Unie opvoerde, deed West-Duits land het tegen Spanje al niet veel be ter. De Westeuropese toppers hadden geluk dat de aandacht zich volledig van het Bombay Hockey Stadion had afgewend en dat slechts honderd toe schouwers de verkeerde keus hadden gemaakt. In het naast het specifieke hockeystadion gelegen crickelstadion verkozen ruim 30.000 toeschouwers de duels tussen Pakistan en Polen (4-1) en India-Australië (1-2). De Pakistani dolden voor rust wat met de Polen, die de thee met 1-1 naar bin nen klokten. Kalimullah, topscorer Ha- san Sar dar en het aanstormende talent Sherwani legden de Polen toch nog met 4-1 over de knie. In dezelfde groep ver kneuterde de Spaanse bondscoach Horst Wein zich tijdens de pauze. Hij zag dat Juan Luis Coghen zijn ex-land- genoten een forse plaagstoot had uitge deeld. Klaus Kleiter wilde die vernede ring niet, hoewel het de Duitsers de plaats in de halve finales niet zou kos ten. Stefan Bloecher moest opdraven. Het supertalent was echter uitgeblust, zodat routinier Michael Peter de eer nog moest redden, al was die gelijkma ker volstrekt in strijd met de krachts verhouding. De resulaten van de laatste poule-dag betekenen dat Nederland zondag om 13.00 uur (08.30 uur in Nederland) de brandende zon en Pakistan krijgt te be kampen. Australië en West-Duitsland gaan om half vier uitmaken wie dinsdag de finale gaan spelen. De verliezers van de beide halve finales spelen dinsdag om 13.00 uur tegen elkaar om het brons, de finale vindt plaats om half vier. Zaterdag wordt gespeeld: Polen-Rus land. India-Nieuw Zeeland, Spanje- Maleisië en Engeland-Argentinië. PARIJS - Het Nederlands elftal zal morgen bij de loting voor het Europees kampioenschap voetbal, dat in 1984 in Frankrijk zal worden gespeeld, niet meer in de zogenaamde eerste groep voorkomen. Het organiserende Frankrijk beeft Oranje ingedeeld in de tweede van de in totaal vier groepen samen met landen als Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Rusland. Reden voor deze degradatie naar de België zijn wel opgenomen m de eerste tweede groep vormen de resultaten die het Nederlands elftal in de kwalificatie wedstrijden voor de laatste EK en WK behaalde. West-Duitsland. Spanje. Ita lië. Polen, Engeland, Joegoslavië cn groep. De Europese voetbalunie heeft de vijf categoriên voor de loting vastgesteld op basis van een puntensysteem. Over de kwalificatierondüen voor het Euro pese kampioenschap 1980 en het we reldkampioenschap 1982 werd vooreen gewonnen wedstrijd 2 punten gegeven, voor een gelijkspel 1 punt en voor een nederlaag geen punten. Het totaal aan tal punten werd vervolgens gedeeld door het aantal gespeelde wedstrijden. Daaruit ontstond de volgende ranglijst. 1 West-Dulislanö 1.85 pnt.-, 2 Spanje 1,79 pnt 3 Italië 1.68 pnt4 Polen, 1,66 pnt.: 5 Enge land en Joegoslavië 1,50 pnt.' 7 België 1.43 pnt. 8 Tsjechoslowakije 1.42 pnt9 Neder land en Oostenrijk 1.37 pnt.: i i Frankrijk en Sowjet-Unie 1.35 pnt130ost-Duitsland 1.25 pnt.. 14 Wales en Hongarue 1.14 pnt.; 16 Schotland en Noord-Ierland 1,12 pnt.; 18 Ier land 1,06 pnt.. 19 Portugal. Roemenië en Gri- kenland 1.00 pnt22 Bulgarije 0.87 pnt.; 23 Zweden 0,85 pnt.; 24 Denemarken 0.75 pnt 25 Zwitserland 0.68 pnt.; 26 Finland 0,57 pnt 27 Turkije 0.50 pnt.: 28 Noorwegen 0.43 pnt.; 29 IJsland 0.37 pnt.; 30 Albanië 0.25 pnt 31 Malta 0,10 pnt. 32 Luxemburg cn Cyprus 0.07 punten. GOES - De Goese Wallenloop van AV56 heeft zaterdag een bijzonder sterke bezetting. Niet alleen door de traditioneel grote en kwalitatief knappe afvaardiging van de Belgische vereniging Duffel (twee bussen met in totaal 110 atleten), maar ook door de grote interesse van Zeeuwse kant. Daardoor is er vanaf tien over drie een spannende race te verwachten. Uitgesproken favoriet is de Belg Mare Nevens. Hij won vorig jaar in Vlissingen de Boulevardloop en sprak er toen zijn spijt over uit dat Piet Vonck (geblesseerd) niet aan trad. „Ik had wat meer concurren tie verwacht", zei de Belg. Die klacht kan hij zaterdag niet laten horen, want de organisatoren kre gen bericht dat de RKHAV-er ze ker aan de start zal staan. Vonck kan onmiddellijk bekijken hoe zajn vorm is sinds zijn rentree m de Zeeuwse atletiek tijdens de Sint Ni- colaascroos op 5 december. In de Wallenloop starten namelijk ook John Vermeulen en Kim Reijnier- se, die destijds eerste en tweede werden. In de strijd om de eerste plaatsen zal waarschijnlijk ook de Belg Alain de Bock nog een rol van betekenis kunnen spelen. Huib Da lebout, Frans Krijnse, Jan de Bart, Ko van der Griek. Johan de Vlieger en Frank Kooman zijn atleten die achter dit quintet verwoed strijd zullen leveren. De wedstrijd voor veteranen en senioren begint om 15.10 uur en gaat over 7800 meter. Daaraan vooraf gaat de wedstrijd voor de dames, waarin Karin de Nijs en haar zus Brigit tot de be langrijkste kandidaten behoren. Atletiek Nu Jacqueline Vermeulen en de Belgische Christel Jennis ontbre ken. De 21ste Wallenloop begint 's middags al om kwart over een met de pupillen, waarna alle categoriên aan de start komen. Een prestatie loop (over naar keuze 3900 of 7800 meter) sluit vanaf kwart over vier het atletiekgebeuren in Goes af. SAS VAN GENT/HULST - De vol leybalclub Morres uit Hulst heeft in de promotieklas voor dames ook dit jaar weer kansen op de ti tel. Het tweede team van Morres heeft onder aanvoering van Ria Everaert met een al 'bejaarde' kern heel wat successen gevierd. Na twee keer promotie vanuit de tweede klas heeft de Hulsterse for matie zich inmiddels opgewerkt. En met Savok uit Sas van Gent is Morres 2 dit seizoen favoriet voor het kampioenschap. „Hoewel Sa vok eigenlijk een vee! betere ploeg heeft", vindt Ria Everaert (42) van Morres. Talent heeft Savok inderdaad wel iets meer, maar daar is in de eerde- Volleybal re confrontatie dit jaar niets van ge bleken. In hulst won Morres 2 des tijds met 3-1 na een spannend duel. Beide teams staan in Sas van Gent zaterdag (16.15 uur) weer tegenover elkaar. „Ik verwacht dat Savok nu wel revanche zal nemen", bekent Ria Everaert. „Vooral als Moud Verhelst weer speelt, zijn wij als ou der team kansloos. Ik kon het vori ge keer ook al niet begrijpen, dat wij die wedstrijd wonnen. Toen stond Moud Verhelst door een bles sure niet in de ploeg, maar dan nog heeft Savok veel meer klasse". De beste speelster van Savok is ook voor de terugwedstrijd in Sas van Gent nog onzeker. „Ik denk dat Moud Verhelst zal spelen", ver wacht trainer Gerard Gillissen wel iswaar. „Maar ze sukkelt al een paar jaar met een blessure aan haar knie. En inderdaad is zij voor Sa vok bijna onmisbaar. Moua is pas 20 en het grootste talent bij ons in het team. Als ze tegen Morres 2 fit is. moeten we dit belangrijke duel kunnen winnen". Na de thuiszege op Savok is Morres dit seizoen tot nu toe ongeslagen gebleven. De laatste wedstrijden ging het bij het Hulsterse team wel moeizaam, en tegen Marathon bij voorbeeld bleef Morres maar ter nauwernood overeind. De terugval komt volgens Ria Everaert door een zeer matige voorbereiding. „We leven nooit echt naar een wedstrijd toe", beweert de Hulsterse aan voerster. „Het gaat allemaal heel gemoedelijk bij ons. Maar als we in het veld staan, zijn we wel fana tiek". Vorig jaar leverde dat Morres 2 in de promotieklas de titel op, maar Savok heeft dit seizoen iets betere kansen. Tenminste als de Sasse équipe de return in winst kan om zetten. „En daar ga ik toch min of meer wel vanuit", verzekert Gerard Gillissen. MIDDELBURG - Het Zeeuwse handbal zal in de derde divisie bij de heren dit jaar vrijwel zeker geen kampioen afleveren. Het team van GHV uit Goirle is bij uitstek de beste ploeg in deze klas en staat dan ook fier aan de leiding. Gen titel voor Olympus dus, dat vorig jaar nog in de tweede divisie uitkwam. Na de degradatie is de Vlissingse formatie echter door een flinke leegloop verzwakt. De start van de Zeeuwse teams was niet zo denderend, maar Olympus en EMM 2 beginnen zich aardig op te werken. Zondag speelt EMM 2 uit (om 14.15 van Hanegem met vakantie en uur) de return tegen Olympus. De Middelburgers hebben vier wed strijden op rij met winst afgesloten en starten min of meer als favoriet. In het vorige duel verloor Olympus met ruim verschil. „Maar Olympus is daarna ook beter gaan spelen", weet Harm Klerk, de trainer van EMM 2. Het ziet er naar uit dat Olympus tegen EMM 2 niet volledig in het veld zal komen. Deze week op de training moesten Kees Woudstra. Klaas Woudstra en aanvoerder Hans Schuitema afmelden door ziekte. Bovendien was trainer Jan daardoor was de voorbereiding niet, optimaal. „Ik verwacht toch wel dat we een kans hebben om EMM dit keer te kloppen", denkt Maarten van Ka- Handbal pelle van het Vlissingse team ech ter. „Want Olympus is na de start opgeklommen, toen we met een paar nieuwe spelers gingen probe ren. Als we van EMM winnen, kun nen we beslist nog veel hoger ko men". DEN HAAG - De laatste lotto van 1981, nummer 53. heeft geen winnaar van de hoofdprijs opgeleverd. Het voor de eer ste prijs beschikbare bedrag van 636.000 gulden wordt voor een-vijfde deel bestemd voor de jackpot van lotto I van 1982. Het resterende deel wordt verdeeld over de andere prijzen uit lot to 53. De prijzenpot uit lotto 53 van ruim 1.8 miljoen gulden, wordt als volgt uitge keerd: eerste prijs, geen winnaar: twee de prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000 ontvangt, derde prijs: 123 winnaars, 3.627.20 bruto, vierde Prijs: 5848 win naars ƒ76.20, vijfde prijs: 98.707 keer ƒ5. Toto 53. Het prijzengeld van toto 53 is: eerste prijs: 49 winnaars 546.60. tweede prijs: 686 winnaars 26, derde prijs: 4592 win naars 9.70. Toto-gelijk: Omdat er geen winnaar van de eerste prijs was. resteert bijna 1300 gulden als jackpot voor toto-gelijk 1. De uitkeringen zijn: tweede prijs: 2 winnaars 1071,10 bruto, derde prijs. 45 winnaars 123.70, vierde prijs, 1289 winnaars 6,30. Cijferspel 53. De uitbetalingen n het cijferspel 53 zijn: zes cijfers goed, geen winnaar, vijf cij fers goed. 3 keer 10.000, vier cijfers goed. 32 keer 1000. drie cijfers goed, 263 keer 100. twee cijfers goed 2735 keer 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13