Economische kant recreatie krijgt niet genoeg aandacht Loodsen te zwaar belast René Martinet neemt afscheid van vlasindustrie Sint Andries a ZEEVERKENNERS RUIMEN BOTEN ONDER PROTEST OP PZC/provincie UMER VAN KOOPHANDEL IN COMMENTAAR Voorstel: ook in 1983 afwijken van regeling rijk schoolvakanties VAAK ACUTE STRESS-SITUATIES Toeslag Debetieiite Bank voor Zeeland N.V. KOENSDAG 2 DECEMBER 1981 19! 1IDDELBURG - De rijksoverheid moet bij het uitstippelen van beleidsvoornemens op het terrein an de openluchtrecreatie niet dermate veel de nadruk leggen op de ruimtelijke aspecten dal laardoor de economische mogelijkheden te weinig uit de verf komen. Dit schrijft de Kamer van [oophandel- en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland in een commentaar op het structuur- chema openlucht recreatie van de regering. Dit commentaar richt zich met name op de situatie •oor de recreatie in Midden- en Noord-Zeeland, ie kamer zegt het te betreuren dat in et structuurschema op geen enkele rijze gerept wordt over de sociaal-eco- .omische betekenis van de (openlucht recreatie. Gewezen wordt daarbij op ,et feit dat er in 1975 in de sectoren ecreatie en toerisme ongeveer 5200 ar- eidsplaatsen waren. Gesteld wordt at dit aantal sindsdien ongetwijfeld' ,og is toegenomen en dat de recreatie .ogéén van de weinige groeisectoren in [e economie is. De kamer vindt het fout dat in het sche ma voor het tijdvak van vijftien jaar de uitbreidingsmogelijkheden voor de ver- blijfsrecreatie worden aangegeven Voor Zeeland wordt in het structuur- 3CMA - afscheid ian'G. C. Gillet I1DDELBURG - De OCMA-kazerne in liddelburg nam maandag afscheid an adjunct-onderofficier-instructeur I. C. Gillet die sinds 1945 in het leger eeft gediend. Hjdens een toespraak herinnerde luite- ant-kolonel D. Ruijs, commandant an het OCMA, eraan dat de heer Gillet en veelzijdige carrière achter de rug eeft. De scheidende instructeur kwam ecember 1945 in dienst bij het KNIL in ndonesie waar hij vervolgens vijf jaar iende. Na eervol ontslag kwam de heer lillet enkele jaren bij het vrijwilligers pleidingscentrum terecht. Van juni 953 tot juli het jaar daarop werd hij ewerkgesteld bij het Nederlandse de- achement Verenigde Naties in ver and met de oorlog in Korea. Voor zijn restaties ontving heer Gillet niet al ien drie Koreaanse onderscheidingen naar ook een medaille van de Verenig- ,e Naties. n september 1978 kwam hij bij het OC- 1A terecht. Hier werd de heer Gillet eplaatst als Hoofd instructiegroep al- emeen. Tussen de oorlog in Korea en le plaatsing in Middelburg driejaar ge iden deed de scheidende instructeur p verschillende plaatsen dienst, onder ndere in Suriname. De laatste buiten- andse opdracht vervulde hij van no- ember 1979 tot juni 1980 in Libanon. Jverste Ruijs van het OCMA conclu- leerde in zijn toespraak dat cr over de leer Gillet wel een boek geschreven zou Kunnen worden. Hij wenste hem en zijn gezin nog vele gelukkige jaren in goede gezondheid toe. GESLAAGDEN KNVB-CURSUS MIDDELBURG - In Middelburg zijn zeven Zeeuwse kandidaten geslaagd voor de rapporteurscursus van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond afdeling Zeeland. De geslaagden zijn: J. H. A. Uitterhoeve (uit 's-Gravenpol- der); A. Saaman. J. Wisse (uit Middel burg); S. v. d. Woude (uit Nw.- en St. Joosland); A. de Nooyer (uit Souburg), F. M. Rieteco en T. de Vries (uit Vlissin- gen): docent voor deze opleiding was de heer B. C. Leynse uit Middelburg en kursusbegeleider de heer L. J. Blok uit Wissenkerke schema gesproken van maximale uit breiding tot 1995 tot 165 hectare voor toeristische standplaatsen en 45 hecta re voor zomerhuizen. Gezegd wordt dat het overgaan tot een taakstelling voor de periode van ten hoogste, vijf jaar meer gewenst is. De kamer wijst erop dat het aantal recreanten in Zeeland de laatste jaren duidelijk meer dan gemid deld is toegenomen en vindt, het dan ook verkeerd dat er ruimtelijke beper kingen worden voorgesteld. Gesteld wordt ook dat het opleggen van ruimte lijke beperkingen in strijd is met het beleid dat er juist op gericht is om de reisverkeersbalans te verb teren. Deze vertoont een tekort woningen bestemd is. Gepleit wordt om de terreinen met de bestemming zomerwoningen (tijdelijk) als kam peerterreinen in gebruik te nemen. Ge dacht wordt daarbij met name aan ter reinen langs de Grevelingen. De kamer van koophandel vindt verder dat aan de bestaande, meest kleinscha lige, recreatiebedrijven zo weinig moge lijk ruimtelijke beperkingen moeten worden opgelegd. Deze bedrijven heb ben volgens liet commentaar uit conti- nuiteitsoogpunt behoefte aan vergro ting van het aantal standplaatsen Tenslotte wordt gepleit om elke moge lijkheid tot verlenging van het toeris tisch seizoen te benutten. Daarbij wordt er gedacht aan het aanbrengen van dagrecreatieve voorzieningen die zowel door recreanten als door de plaat- selijkevolking gebruikt kunnen wor den Ook het behouden en/of verbete ren van de bestaande voorzieningen kan hiertoe bijdragen aldus de kamer van koophandel. )OST-SOUBURG - De heer P.J Stou- en uit Oost-Souburg is aan de afdeling iviele techniek van de Technische Ho- [eschool in Delft geslaagd voor het doc- oraal examen civiel ingenieur. Dienstenbonden FNV staken bemoeienis net sluiting van Delta Centrum nJSSINGEN - De Dienstenbonden ?NV zullen hun bemoeienissen met de sluiting van, de vestigingen van Delta lentrum Beheer BV staken. Volgens listrictsbestuurder Jan van den Brink s het door de houding van directeur C. V Vogelaar vrijwel onmogelijk enige [rip te krijgen op de situatie. Vogelaar weigert de bonden alle inlichtingen. 3et personeel zelf staat niet te trappe- en om iets tegen de handelwijze van de lirectie van Delta Centrum te onderne men. In de tweede helft van november jtuurden de Dienstenbonden FNV een jrief aan de werknemers, waarin zij werden uitgenodigd voor een gesprek. Die brief leverde nagenoeg geen reac hes op. „Ik zal - als het nodig is - hooguit nog wat individuele leden bijstaan, maar voor de rest doe ik er niets meer san aldus districtsbestuurder Jan ran den Brink Een paar weken geleden nebben de Dienstenbonden een klacht ingediend bij de Economische Controle Dienst omdat de directie van Delta Centrum zonder vergunning bezig zou sijn met een opheffingsuitverkoop. „Daar hebben we ook nog steeds niks van gehoord", zegt Van den Brink. Belgische justitie naar Sluis in zaak deviezensmokkel Van een onzer verslaggevers GENT - Volgens de Belgische procu reur des konings Bricout in Gent zijn leden van de gerechtelijke politie dins dag naar Sluis gereisd om met de dircc- lie van Slavenburgs Bank te praten over een grootscheepse deviezensmok kel van twee Belgen. Een van hen, P. D. C. uis Oost-Eeklo, verleide de raadkamer van de Gentse rechtbank maandag dat hij een reke ning had bij Slavenburg. Zoals bekend verdenkt de Belgische hjstitïe C. en zijn landgenoot R. D uit Knokke van het smokkelen van devie zen ter waarde van 250 miljoen franken. 15 6 miljoen gulden. Dc mannen plaatsen fictieve bestellin gen in Nederland, betaalden die met Cheques in Belgische valuta en lieten öat geld door een tussenpersoon om wisselen voor guldens. Die Nederlandse imunt werd tegen een forse winst afgezet op de Belgische markt. Volgens een zegsman van de rechtbank in Gent zou er inmiddels contact zijn Belegd met de rechtblank in Middel burg over het verlenen van assistentie bij het onderzoek in de smokkelzaak. Officier van justitie mr R. Daverschot in Middelburg ontkende dinsdag dat er zo n verzoek van Belgische zijde was binnengekomen. Verhuur Vastgesteld wordt verder dat de bouw van zomerwoningen in de verhuursec tor vrijwel stil ligt. Dit terwijl in de meeste bestemmingsplannen veel ruimte voor de bouw van dergelijke MIDDELBURG - Er wordt van Zeeland uit een poging ondernomen om de zomervakanties 1983 in het kleuter- en lager onderwijs te laten .spo ren' met de vakantie voor het voortgezet onderwijs. Volgens de rijksre geling zou voor Zeeland de zomervakantie voor het voortgezet onder wijs vallen tussen zaterdag 2 juli en zondag 14 augustus en voor het lager onderwijs tussen 25 juni en 7 augustus. Een werkgroep heeft nu aan de Zeeuwse onderwijsraad voorgesteld de zomervakantie te laten afwijken van de rijksregeling voor zover het het lager onderwijs betreft en te laten lopen van 2 juli tot en met 14 augustus. Volgens de voorbereidende werk- prikt: herfstvakantie van 18 toten groep is de vakantieperiode vol gens de rijksregeling niet in het voordeel van de vakantiespreiding door het verschil van één week aan het begin en het eind van de vakan tieperiode zal er sprake zijn van een concentratie van de zomervakan tie binnen vijf weken m plaats van zes weken. Bovendien - zo wordt vastgesteld - geeft deze regeling problemen voor ouders met kinde ren op verschillende schooltypen. In navolging van de al eerder vast gestelde Zeeuwse regeling van 1981/1982 wil men de zomervakan tie 1983 wél laten sporen voor de verschillende schoolsoorten. Als data voor de andere vakanties in het schooljaar 1982/1983 zijn ge- met 22 oktober 1982; kerstvakantie van 20 tot en met 31 december: voorjaarsvakantie van 14 tot en met 16 februari 1983 voor kleuter en lager onderwijs en van 14 tot en met 18 februari voor het voortgezet onderwijs; paasvakantie van 1 tot en met 8 april voor lager onderwijs en van 1 tot en met 12 april voor voortgezet onderwijs: de pinkster- vakantie voor het kleuter- en lager onderwijs van 23 tot en met 25 mei en voor het voortgezet onderwijs op 23 mei. Het voorstel komt op woensdag 9 december aan de orde in de Zeeuw se onderwijsraad. Daarna moet het worden goedgekeurd door de gedeputeerde staten. Nog geen reactie van stuwadoors- bedrijven op eis Vervoersbond FNV VLISSINGEN - De directies van het Scheepvaartbedrijf Suriname (SBS) en van het Scheepvaartbedrijf Vlissïn- genoost (SVO) weigeren voorlopig een reactie te geven op de eis van de Ver voersbond FNV, dat de beide stuwa- doorsbedrijven op zeer korte termijn uit het Vlissingse havengebied ver dwijnen. Een woordvoerder van de SVO zei dinsdag 'beslist' geen com mentaar te willen geven. Een zegsman van SBS betitelde de brief van de Vervoersbond als 'schandalig'. Hij kondigde aan dat de SBS naar een advocaat zal stappen alvorens met een reactie te komen Zoals gisteren m de PZC werd,gemeld, eist de Vervoers bond FNV dat de SBS en SVO binnen veertien dagen hun stuwadoorsactivi teiten in het havengebied van Vlissin- gen staken Volgens de Vervoersbond zijn dé arbeidsomstandigheden bij de betrokken bedrijven bijzonder slecht. Jongetje (9) gewond bij oversteken weg OOST-SOUBURG - Een 9-jarige jon gen uit Oost-Souburg is dinsdagmid dag omstreeks tien voor half twee aan zijn hoofd gewond geraakt toen hij op de Molenweg in zijn woonplaats plotse ling de rijbaan overstak. De jongen, S. H werd aangereden door een auto, be stuurd door G. T P. uit Souburg en werd per ambulance naar het Bethes- da-Smt Josefziekenhuis gebracht Eén van de vijf boten van de zeeverkenners in Terneuzen die zij onder protest vanuit de jachthaven aan de Otheense kreek naar het groepsgebouw in het Zuidersportpark in Terneuzen hebben vervoerd. TERNEUZEN - De Terneuzense zeeverkenners, ver enigd in de Doormangroep, hebben maandag onder pro test hun vijf boten uit een van de jachthavens aan de Otheense Kreek weggehaald. Ze liggen nu voorlopig bij het groepsgebouw in het Zuidersportpark. De boten moesten voor 1 december weg uit de haven. Dat gebeur de.' maar woordvoerder Fransen dinsdag: „Hier komen vragen over in de sportraad, want wij snappen niks van de gedragslijn van de gemeente." Half november deelde de gemeente de Doormangroep per brief mee dat de boten vóór 1 december moesten verdwijnen- Die brief: ,.In ae afgelopen jaren heeft de praktijk geleerd, dat boten, die in de winter blijven lig gen, het nogal moeten ontgelden, mede in verband met de wisselende waterstanden, de minder goede weersom standigheden en zeker in geval van ijsvorming." Daar kwam nog bij dat de gemeenteraad eind april van dit jaar besloot de verordening 'bevaren gemeentelijke wateren' te wijzigen: met ingang van 1 januari 1982 wor den alleen nog seizoenvergunningen verstrekt (1 maart tot 1 december). Fransen: „Vreemd toch eigenlijk als je weet dat wij des tijds in de sportraad hebben afgesproken dat er jaarver gunningen zouden worden uitgegeven. Dat is geloof ik alleen in '80 gebeurd. Nu is de zaak dus weer helemaal teruggeschroefd. Het gekke is dat die nieuwe seizoenre geling op 1 januari '82 ingaat. Maar de boten moeten wel al op 1 december '81 verdwenen zijn Een woordvoerder van de gemeente: „Het beslui l om de zaak te ontruimen is genomen nadat zich de afgelopen winters steeds problemen hadden voorgedaan. Er wa ren lieden, die zich niets aantrokken van hun bootje, of het nu gezonken was of door de vorst beschadigd... De gemeente wil dat de jachthavens er, ook 's winters goed uitzien. Vandaar." GRONINGEN - Loodsen wor den sterk geestelijk en licha melijk belast door onder meer de zware verantwoordelijk heid die ze dragen voor het schip dat ze loodsen en de mo gelijke schade die deze sche pen kunnen veroorzaken aan objecten aan de wal en het mi- J.ieu. j)e van verant woordelijkheid, vooral bij een schip dat gevaarlijke lading vervoert en bij slechte weers omstandigheden leidt vaak tot acute stress-situaties. Dit is een van de conclusies van een onderzoek dat de rijksuniversiteit van Groningen heeft ingesteld naar het werk van de loodsen en de invloed daar van op het welbevinden van de loods en zijn gezin. Het rapport, staat gedeelte lijk afgedrukt in het jongste nummer van 'De Nederlandse Loods'. Het werk van een loods speelt zich voor ongeveer 70 procent af in de avond of nacht. Vaak vindt onvoldoende herstel van vermoeidheid plaats omdat de rusttijden tussen de reizen door te kort zijn en het afwijkend ritme problemen veroorzaakt. Door het onregelmatige werk kunnen loodsen onvoldoende tot ontspanningsactiviteiten komen. Door de geestelijke en lichamelijke druk van de loods wordt zijn gezinsleven nadelig beïnvloed. Daarnaast bestaan er veel frustraties ten aanzien van de beroeps- inhoud. het beleid en de organisatie van het loodswezen (directoraat generaal scheepvaarten maritieme zakeni en de secundaire arbeidsomstandigheden. De onderzoekers stellen dat ook recen te soortgelijke onderzoeken in Enge land en West-Duitsland hebben uitge wezen, dat alles in het werk moet wor den gesteld om tot verbetering van de taakomstandigheden van de loods te komen. ADVERTENTIE Mei ingang van 2 december zal de extra toeslag voor debei- standen in rekening-courani. waarvoor de rente op het promessedisconto is gebaseerd, als gevolg van de ontwikkeling van de rentetarieven op de geldmarkt, lot nader order worden bepaald op 1 (was 1 '/2%). MIDDELBURG - Dc deelname van Zeeuwse leerlingen aan het lager beroepsonderwijs en het lager huishoud- en nij verheidsonderwijs was in hel schooljaar 19S0 1981 nog al tijd „veel hoger" dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit statistische informatie, die het ETI en de stichting Zee land aan de hand van CBS-cijfers hebben verzameld. Binnen het algemeen voortgezet onderwijs was in het school jaar '80/'81 sprake van een toename van het leerlingental - zowel in Nederland als in Zeeland - van het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs en het havo. en een daling van het leerlingental binnen het mavo. Vergelijking van de lan delijke en de Zeeuwse percentages levert „over de hele linie voor Zeeland een lagere deelname op," zo zeggen ETI en stichting Zeeland op grond van de cijfers. Mavo en havo worden in ..hogere mate" door meisjes dan door jongens bezocht. Het leerlingental van de beide Zeeuwse mts-en steeg, in het middelbaar huishoud-en nijverheidsonderwijs was er Voor het eerst sprake van een daling van de inbreng van leerlingen via de mavo. De studie aan de school voor meao bleef sterk m de belangstelling staan. In het hoger beroepsonderwijs was sprake van een toename van het- aan tal studenten. HEIKANT - Kijk. legt René Martinet uit. de mens zoekt altijd problemen. Moet je in het vlas gaan. Dan heb je ze zo. Vandaag wil je regen en morgen zon, vóór de oogst moet het vochtig zijn, maar tijdens de oogst droog. Ik slaap prima, hoor. Maar als ik regen nodig heb en er valt één druppel op m'n dak. dan ben ik wakker. Dat spannen de element in het werk maakt het le ven zo leuk, volgens Martinet. 'Het zout in de vlaspap'. De Heikanter René Martinet gaat uit liet vlas. dat wil zeggen hij neemt af scheid nis bedrijfsleider van de vereni ging vlasindustrie 'Sint-Andries' in Koewacht Naast zijn bedrijfsleider- schap verbouwt hij al veertig jaar een paar hectare vlas per jaar voor zichzelf. Dat blijft hij in elk geval doen. Martinet is enkele weken geleden 65 jaar gewor den en heeft er bij 'Sint Andnes' nu 45 jaar opzitten. Heel m'n leven heb ik m het vlas gezeten. Ik heb vanaf mijn ge boorte bijna niets anders gezien. En zo ben ik er langzamerhand ingegroeid' zei hij Eigenlijk draait René Martinet al meer dan vijftig jaar in het vlas mee. Als kleine jongen moest hij de kwitan ties schrijven en het geld innen voorde Vlasbond Sint Jansteen Zijn vader was namelijk penningmeester van deze bond. „Ik was amper vijftien jaar en deed toen al de notulen van de vergade ringen van de bond". René Martinet uit Heikant voorde rote- rij van de vereniging vlasindustrie Sint-Andries in Koewacht. Martinet draagt nu langzaam zijn taak over aan zijn zoon. „Hij kent het be drijf in de praktijk goed. Alleen moet hij de directie en administratie nog le ren en daarin begeleid ik hem nu". Zijn zoon is de derde generatie vlassers in de familie Martinet. Mijn kleinzoons gaan ook mee naar het land. net als ik, toen ik zo oud was. Ik zie daar nog wel vlassers uitgroeien", zegt hij verge noegd. Martinet verheugt zich duide lijk op de vierde generatie in het vlas- bedrijf. Hij heeft het allemaal meegemaakt, zegt hij. Een studie in 1936 wees uit dat er voor de vlasboeren een roterij moest komen In dat jaar kwam Sint Andries' van de grond, een bedrijf, eigendom van de vlasboeren, waar ze zelf hun vlas konden roten en zwingelen. „De roterij kwam in '38 in bedrijf en de zwlngelarij enkele jaren later. In '41 kon ook de vlassersschool beginnen", aldus Marti net. Hij was even in de twintig toen hij deze taken kreeg opgelegd. De praktijk van het vlasbedrijf had toen voor hem geen geheimen meer. de bedrijfsleider, dus het beheer van het machinepark en de administratie wel „Ik was wel praktisch vlasser, maar dal was niet genoeg om het beheer te voe ren over de machines en de administra tie. Ik heb dus flink moeten studeren," Ook reisde hij heel Europa af om z'n licht op te steken bij andere bedrijven Naast bedrijfsleider werd hij ook 'direc teur' van de vlassersschool toen deze in 41 van start ging; hij gaf er les ..Van die school hebben we veel plezier gehad." vertelt Martinet, „tijdens de oorlog en ook erna was er een groot tekort aan textiel. We hadden de vlassers al opge leid, zodat ze na de oorlog onmiddellijk konden beginnen. De vlasindustrie maakte hier een grote bloei door. om dat de katoen niet kon worden aange voerd. Het enige wat Europa heeft is namelijk vlas en een heel klein beetje wol De katoen had toen al het vlas als grondstof voor textiel verdrongen, om dat de bewerking goedkoper is. zegt Martinet In het begin van de jaren vijf tig ging de school ter ziele. „Het was niet meer bij te benen. Het werd teveel werk voor my." aldus de scheidende be drijfsleider van Sint-Andries. Rene Martinet is ook raadslid van de gemeente Hulst. Hij weet nog niet of hij ermee zal stoppen. Er is nog geen beslissing genomen, „Je weet nooit wat er gebeurt in de politiek. Zo heb ik ook nooit gedacht dat ik raadslid zou worden. Toen ik het eenmaal was heb ik het altijd met veel plezier gedaan. Ze zeggen wel eens dat een opeenho ping van functies fout is. maar ik heb het altijd als een voordeel ervaren. Je kent de gemeente dan door en door." Of hij uit de raad gaat is nog de vraag. Het waterschap Hulster Ambacht heeft hij in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd reeds moeten verlaten En dat vindt hij wel spijtig. Maar hij houdt nog genoeg functies in het ver- enigings- en openbare leven over Zo denkt hij er nog niet over om op te stap pen als voorzitter van de Zeeuws- Vlaamse Vlasbond. „Ik ben nog goed gezond, dus waarom zou ik het niet doen?" CHRISTELIJKE VAKBOND BIJEEN GOES - De Nederlandse christelijke bond van personeel, werkzaam bij de overheid en in de sectoren gezondheids zorg en maatschappelijk welzijn verga dert donderdag 17 december in Goes. In die bijeenkomst houdt A. C. de Jong een inleiding over de stand van zaken in de vakbeweging en daarom heen. De aanwezigen op de vergadering kunen hem na afloop van de inleiding vragen tellen. Ook wordt de beleidsnota voor 1982 besproken. De vergadering wordt gehouden in de Prins van Oraiye te Goes en begint om 19.45 uur. Galerie Bellamy 19 exposeert werken van OeyTjeng Sit VLISSINGEN - In de Vlissingse galerie Bellamy 19 wordt zaterdag 5 december een tentoonstelling geopend onder de titel 'ruimte installaties'. Na een bui tengewone opening op het plantsoen Bellamypark om 15.30 gaan de deuren open voor foto-collages van Oey Tjeng Sit De tentoonstelling duurt tot en met 7 januari. Man brak been bij uitlaten van hond VLISSINGEN - De 67-jarige H. C. K. uit Vlissingen heeft dinsdagmorgen een onfortuinlijke val gemaakt toen hij tij dens het uitlaten van zijn hond uitgleed in de modder. Daarbij brak hij een been. Het ongeval gebeurde in de Spuikom achter het noodgebouw van de Zee vaartschool. K. werd per ambulance overgebracht naar het Betliesda-Sint Josefziekenhuis. Anton Beysens exposeert in Goes GOES - De Goese kunstenaar Anton Beysens exposeert deze maand in de hal van lunchcafé het Stadhuis in Goes. Er zijn beelden en beeldjes in brons en terra-cotta te zien. De expositie is dage lijks imet uitzeonderlng van zondagi van 9 tot 18 uur te bezichtigen. Jimi Hendrix-film in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - In het buurthuis 'De Zwaan' in Souburg wordt donder dag or.der auspiciën van de Stichting Sociaal Kulturcle Aktiviteiten Vlissin gen de film 'Jimi plays Berkeley' ge draaid, Deze 65-minuten durende film wordt tijdens de muzikale Workshop vertoond in het kader van het project 'mensen zonder baan'. Bezoekers kunnen vanaf 14.00 uur te recht m het buurthuis waar een instal latie a'anwezig is om met elkaar muziek te maken. De film begint om 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 9