Publiek vergaapte zich aan creaties op culinaire salon Hulster Ambacht: vertraging in verzwaren Scheldedijken voorkomen Gevangenisstraf en boetes voor stropen en verboden wapenbezit Aandrang studie meest gewenste structuur Zeeuwse waterschappen HOOGSTE PRIJS NAAR ZEEUW A.P. TELLE PvdA Zierikzee laat W. Don op kandidatenlijst plaats zakken DIJKGRAAF: STREVEN KARWEI VOOR '85 TE KLAREN WOENSDAG 25 NOVEMBER 1981 De hoogste prijs van de internationale culinaire salon ging naar C. chefkok van hotel 'Zuiderduin' (rechts). MIDDELBURG- Een, zeker voor een doordeweekse middag buitensporig hoog aantal belangstel lenden heeft dinsdag in de Middelburgse schouwburg! kennis genomen van de creaties van de vele deelnemers aan de internationale culinaire salon, zoals die alweer voor de negende keer werd georganiseerd door de afdeling Zeeland van de Nederlandse club van chef-koks. Enkele duizenden bezoekers dromden samen bij de uitstaltafels en vergaapten zich aan de met veel fantasie en vakmanschap samengestelde inzendingen. „Het resultaat van deze wedstrijd heeft Streekschool. De beker van de gemeen- van de chefkoks-club in Zeeland blijft zelfs onze stoutste verwachtingen over- te Middelburg ging in de bagage van de in" de provincie omdat deze terecht troffen", zo stelde jury-voorzitter Henry Duitse equipe mee naar huis. De bokaal kwam bij J. de Bruine, leerling-kok van Andeweg toen hij in de schouwburgzaal de uitslag bekend maakte. Dat deed hij nadat de Zeeuwse chefkoks-afdelings voorzitter Pierre Schmetz loco-burge meester' W.P.J. Baars had verzocht om desaion officieel te openen. De wethou der lichtte de buitenlandse deelnemers - er kwamen keukenprinsen uit totaal zeven landen- toe dat Middelburg een beetje Nederlands en een beetje Bour gondisch is. Hij sprak de wens uit dat dat ook uit de inzendingen zou blijken. Nou, de tekens van waardering voor het goede der aarde, waren duidelijk aan wezig. Jury-voorzitter Andeweg had veel lof voor de kleurcombinaties de smaak en de fantasie van de inzendin gen. „Hier is sprake van een arbeids prestatie op hoog niveau", aldus de heer Andeweg. De jury-voorzitter, die met name de jonge deelnemers in het zonnetje zette, liet ook alle andere deel nemers delen in de hulde: „U hebt ge toond. dat tijd. arbeid en vooral afstan den geen probleem vormen". Voor een van de deelnemers, deel uit makend van de Canadese equipe, gaf de afstand wel moeilijkheden: een fraai suikergeblazen werkstuk, waar weken werk in was gaan zitten, bleek de reis niet te hebben overleefd. Afdelingsvoorzitter Schmetz van de NCCK in Zeeland sprak andermaal zijn teleurstelling uit over het uitblijven van een grote deelname van de zijde van het KMBO, het kort middelbaar beroeps onderwijs. Bij de scholieren was er wel veel animo maar de ouderen die ze stimulerend hadden moeten beïnvloeden, lieten het afweten. Daar om had hij extra waardering voor de wel deelnemende streekschool Middel burg, waarvan A. Buit in de klasse met al verder gevorderde koks toch nog een vijfde prijs wist te bemachtigen. De KMBO-wisselbeker ging naar tweede jaars scholier A.R. de Thouars. Er daalde dinsdag een lawine aan prij zen neer op de deelnemers. Omdat de Zeeuwse culinaire salon bekend staat om het hoge niveau van inzendingen was er zelfs een zogenaamde 'table d'Honneur' gevormd, waarop inzen dingen terecht kwamen, die eigenlijk te goed waren voor goud. Die tafel werd rijkelijk gevuld. Ook de inzen ding van J. Kaljouw uit Vlissingen hoorde daarbij. Oud-Vlissinger Henk Dane, nu teamleider van de Canadese ploeg kwam eveneens met een creatie in aanmerking voor plaatsing op de ta ble d'honneur. Zeeuwse prijswinnaars waren verder: in de senior klasse A: C,P. Telle, chefkok van hotel Zuiderduin Westkapelle. Hij behaalde met de wisselketen de hoog ste prijs van de tentoonstelling. De eer ste prijs in deze klasse ging naar D. van Wittene, sous-chef van het Middelburg se Jacob Roggeveenhuis. Tweede prijs, klasse A: M. Rinkhoud, chef-kok van het streekziekenhuis De Bevelanden in Goes. 4e prijs, klasse C: Peter Dinge- manse, restaurant Van Giezen Middel burg. In de juniorklasse viel ook be- drijfsgenoot J.C. Net in de pnjzen. Prijs winnend in de juniorklasse was verder M.J.J. Hinneman van hotel De Schelde in Cadzand-Bath. De prijs van NCCK-Nederland ging naar J.C. Seijbel van de Middelburgse het Badpaviljoen Domburg. Het was een prijs voor de beste kokstechniek en het origineelste onderwerp. De organi serende chefkoks uit Zeeland vonden de creatie van Michael Brida van de En gelse ploeg de meest originele. Expositie Behalve culinaire werkstukken waren er ook documenten, voorwerpen en ou de boeken en prenten te zien in de Mid delburgse schouwburg. In de beneden- foyer was een expositie ingericht met als thema 'eten en drinken in de loop der tijden'. Op de tentoonstelling was ook de 92-jarige Geerlig Riemer uit Driebergen present. Hij bezit de groot ste verzameling menukaarten ter we reld. Ontwikkelingen in het Zeeuws bestek werden aangegeven met de inrichting van een stand waarin de snijder van mesheften, de Vlissinger Geijsel doen de was met zijn ambachtelijke werk. Als meest moderne tegenhanger was daar de presentatie van het onlangs door de Goese goudsmid Van der Have 'uitgevonden' mosselbestek Vooral bij de buitenlandse deelnemers aan de cu linaire salon had dit bestek veel be kijks. De negende culinaire salon werd dins dagavond afgesloten met een feestelijk culinair festival dat werd verzorgd door de Canadese chefkoks-delegatie. Ter gelegenheid van hun deelname aan de show was de Canadese ambassadeur in Nederland present en kwam in de loop van dinsdag zelfs de Canadese minister van landbouw en visserij naar Neder land over. Een kijkje op de culinaire salon in de schouwburg te Middelburg. POLITIERECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG - Voor politierechter mr A. Niessen in Middelburg moesten zich dinsdagmorgen 28 mensen verantwoorden voor verboden wapenbezit. Een aan tal van hen was betrapt bij het stropen: in een aantal andere gevallen had de politie de wapens en de munitie bij huiszoekingen aangetroffen. De helft van de opgeroepen verdachten had de moeite genomen naar Middelburg te komen. De anderen werden, zoals gebruikelijk, bij verstek veroordeeld. de gevangenis verwees. Zij ontkenden BESTUUR WATERSCHAP SCHOUWEN-DUIVELAND: ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid heeft dins dagavond gedeputeerde Wim Don de derde plaats toebedacht op de ont- wcrp-kandidatenlijst voor de staten verkiezingen in maart volgend jaar. In de plaats van Don hoort volgens dc af deling statenfractievoorzitter C. C. van Zanten-Leijscn te Vlissingen op een na bovenaan de PvdA-lijst te staan. „Don verdient in onze ogen een plaatsje te zakken in verband met zijn bekende opvattingen die zeker niet in de lijn van onze afdeling liggen", aldus desge vraagd voorzitter Jurjen-De Jongna af loop van een ledenvergadering in Marktzicht. De PvdA Zierikzee steunt wel onverkort de kandidatuur van ge deputeerde mr J. P. Boersma als lijst aanvoerder Besloten werd verder het Schouwse statenlid J C. Hendrikse te Noordwelle in de plaats van M. Antonis- se voor de elfde plaats voor te dragen. Sen en ander levert wat de afdeling Zierikzee oetreftde volgende onlwerphjstop: 1 mr J. P. Boersma; 2 C. C. van Znnlen-Leijsen: 3 Wim Don; 4 B. J. de Groot Terneuzen; 5 G. de Vries Hommes Oostburg: 6 J. Roodenburg Vlissin gen; 7 N. Filius Kortgene, 8 J. M. W. F. Luijt- Verheij Goes; 9 Henk Venekamp Tholen; 10 P.deNooijer Nieuw- en SintJoosland; 11 J.C. Hendrikse Noordwelle, 12 C. van Hoorn Axel; '3 J. W. Mijnsbergen Arnemuiden; 14 M. An- tonlsseGoes; 15 A. Schuiling Domburg; 16 H. B. Klein Hesselink-Van Vliegen Terneuzen |8 H. A Roest Kortgene, 19 E. J. G. Rekveld- Hoogveld Terneuzen: 20 J P M. M Verhaak Goes. Do afdeling Zierikzee koos dinsdag avond ook een nieuw bestuur De sa menstelling is als volgt: voorzitter Jur- ien-De Jong; secretaresse Maaike de Jong-Van Loo: penningmeesteresse Herma van Leeuwen-Hendriksen; Le- Bie de Pooter (lid voor vrouwenzaken): van Ballegooijen en Joke van An- raad. ZIERIKZEE - Het bestuur v terschap Schouwen-Duiveland heeft dinsdag besloten bij gedeputeerde sta ten aan te dringen alsnog over te gaan tot wijziging van het ontwerp-voorstel over de bestuurlijke organisatie van het waterkwaliteitsbeheer (nadere studie naar een eventuele verdere con centratie van de waterschappen in Zeeland). De algemene vergadering wenst een wijziging in die zin dat in het ontwerp-voorstel duidelijk wordt weergegeven dat 'tezijnertijd studie zal worden bevorderd naar de meest gewenste structuur voor de Zeeuwse waterschappen, op basis van een breed en open overleg'. Aanleiding tot het verzoek tot wijziging van het ontwerp-voorstel in de genoem de betekenis vormde met name de me dedeling van gedeputeerde A. L. van Geesbergen afgelopen vrijdag in de ver gadering van de Zeeuwse Waterschaps- bond, namelijk dat het niet de bedoe- ling.van het college is om bij de komen de studie en 'bindend mandaat' mee te geven. Volgens de Schouwse dijkgraaf A. M. Geluk vloeit uit deze uitspraak voort dat het ontwerp-voorstel terzake anders geredigeerd moet worden. De reactie van het waterschap Schou wen-Duiveland op het ontwerp-voor stel over de bestuurlijke organisatie van het waterkwaliteitsbeheer maakt overigens duidelijk dat het dagelijks bestuur en de algemene vergadering zich kunnen verenigen met een nadere studie naar een eventuele verdere con centratie van de waterschappen. Ern stig bezwaar maken zij echter tegen de in het ontwerp-voorstel vervatte uit spraak dat 'een aanmerkelijke concen tratie tot ten hoogste drie waterschap pen in Zeeland het meest gewenst is. Ook hebben de Schouwse waterschaps bestuurders grote moeite met de stel ling dat uit de wens tot concentratie voortvloeiende besluiten voor het einde van de komende zittingsperiode (begin 1986genomen moeten kunnen worden, 'want dit houdt in dat de betreffende studie ongeveer een jaar eerder afge rond dient te zijn. aldus dijkgraaf Geluk tijdens de algemene vergadering te Zie rikzee. Als 'een verkapt dreigement' interpre teert het waterschap de uitspraak in het ontwerp-voorstei dat indien tegen de gewenste concentratie overwegende bezwaren zouden bestaan 'de bestuur lijke organisatie van het waterkwali teitsbeheer nader dient te worden over wogen omdat de belangen van deze zaak zich tegen handhaving van de hui dige structuur zouden verzetten.' In de dinsdagmiddag met nadruk door de algemene vergadering te Zierikzee onderschreven reactie op het ontwerp voorstel stelt het dagelijks water schapsbestuur dat het beoogde doel door de aanpak van gedeputeerde sta ten eerder later dan vroeger zal wor den bereikt. „Wij betreuren het dat het college meent deze problematiek op deze wijze te moeten benaderen". Het waterschap Schouwen-Duiveland geeft verder aan dat door de in het ont werp-voorstel gehanteerde standpun ten tegenstanders van concentratie in hun mening zullen worden versterkt en voorstanders van een serieuze studie bij voorbaat buiten spel gezet. Het com mentaar eindigt met de vraag wie aan een studie naar de voor de toekomst meest gewenste structuur van de Zeeuwse waterschappen zal willen meewerken 'indien de uitslag reeds bij voorbaat wordt gedicteerd' In dit ver band schrijft de algemene vergadering gedeputeerde staten er op te vertrou wen dat. provinciale staten 'nu niet en in 1986 niet van een dergelijk dictaat ge diend zullen zijn'. 'Stropen is stelen', was de filosofie van mr Niessen. Hij gaf dat onder anderen het Westkapelse duo P. L. (23) en W. P. H. (25) te verstaan, dat 28 oktober 1980 in de Goudplaatpolder en de Soele- kerksepolder in de gemeente Wissen- kerke was betrapt bij het stropen, zon der daarvoor de vereiste jachtakte te bezitten. Als 'lokaas" gebruikten zij de lichten van hun auto. waarmee ze later inreden op een wachtmeester van de rijkspolitie, die hen tot stoppen walde dwingen. „Ergerlijk en levensgevaar lijk", noemde officier van justitie mr R. Daverschot de handelswijze van de bei de verdachten, ,,die zich bij hun aan houding tot het uiterste hebben ver zet". Hij eiste tegen L. een gevangenis straf van vier weken en een boete van honderdvijftig gulden. H.'s verblijf in de gevangenis zal een week korter zijn. Het wapen, een Anschutz-kogelgeweer .22, krijgen ze niet terug. Mr Niessen veroor deelde de twee conform de eis. Eensgezind stond ook het Westbra bantse duo M H. (44) en de tien jaar jongere P. L. S. uit Sint-Wiliebrord en Rucphen voor het hekje. Ze kondigden al tijdens de zitting aan in hoger beroep te zullen gaan tegen het vonnis van mr Niessen. die conform de eis S. drie we ken en zyn compagnon een week naar op een openbare beurs in Arnhem had gekocht. Officier van justie mr Daver schot zei van mening te zijn dat de spul len 'afzonderlijk niet gevaarlijk zijn', maar kunnen worden gebruikt om er weer 'iets' van te maken. Bovendien kunnen verzamelaars een machtiging aanvragen", stelde hij. De officier eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een boete van drie honderd gulden. De in beslag genomen goederen zou T. niet meer mogen terug krijgen. Mr Niessen was het daarmee eens. maar liet de voorwaardelijke ge vangenisstraf vervallen, omdat hij 'geen enkele kwade trouw bij de ver dachte veronderstelde'. „Kan de helft er niet af?", vroeg A. B. (50) uit Biervliet nadat de officier een boete van duizend gulden had geëist. Dat kon, vond mr Niessen. en hij veroor deelde de Zeeuws-Vlaming tot een boe- J te van vijfhonderd gulden en een voor- „In de dagvaarding staat uw beroep,-» waardelijke gevangenisstraf van vier u had beter kunnen opgegeven weken. In het huis van de man had de dat zij op 12 oktober 1980 hadden ge stroopt in de Hogerwaardpolder in de gemeente Reimerswaal. De heren had den geen vergunning voor het wapen (een jachtgeweer Accaion .22) en waren evenmin in het bezit van een jachtakte. Bovendien was de jacht op hazen, waar op ze geschoten zouden hebben, op dat moment nog niet geopend. Zowel de of ficier als de politierechter baseerden hun eis en vonnis op hetproces-verbaal van de politie, maar S. en H. wilden daar niet mee instemmen. Museum dat u directeur van een museum was" zei mr Niessen tot de 23-jarige C. T. uit Nieuwdorp. Van zijn 'collectie' maak ten onder meer een seinpistool, onder delen van anti-tankgeschut, hulzen van luchtdoelpatronen en dergelijke deel uit. „Ik kan er ook niets aan doen, maar het mag niet", zei mr Niessen toen T. zich afvroeg waarom hij die spullen niet mocht verzamelen. T.'s raadsman, mr S. H. Brinkman, ves tigde er de aandacht op dat zijn client, voor zover hij de onderdelen niet van vrienden en kennissen had gekregen. ZIERIKZEE - „Het lijkt er tegenwoor dig wel eens op dal Middelburg verder van ons af ligt dan vroeger het geval was. Sfeer, opvatting en mentaliteit rondom de mogelijk gewenste toekom stige waterschapsconcentratie liggen ons niet. Men loopt te hard van stapel, zodat men struikelt". Deze opmerkingen maakte djj kgraaf A. M. Geluk dinsdagmiddag in de algeme ne vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland Ook wat betreft de financienngsperikelen vond hij. dat er tussen provincie en waterschap on voldoende inzicht en begrip bestaat. „Indien daar ook nog bij gaat komen het van provinciewege stellen van zeer dure eisen in verband met de waterkwa liteit. dan lijkt het ons nodig dat ieder zich eens inspant om in goed overleg verantwoorde oplossingen te bewerk stelligen. Wij van onze kant zijn daartoe bereid", stelde de dijkgraaf. Verder onderkende hij met enige spijt veel waars in het oude boerengezegde 'lege kisten maken twisten'. Dit met na me ten aanzien van de verdeling door de provincie van de gelden bestemd voor de wegen Geluk merkte op dat de waterschapsfinancién met moeite in evenwicht worden gehouden.Maar ge lukkig hebben we goede dijken, een be hoorlijk "wegennet. goede geautomati seerde gemalen, terwijl het aangeboden rioolwater van stad en dorp op een rede lijke manier wordt gezuiverd, betoogde hij. Ruimte De Schouwse dijkgraaf tekende aan, dat indien nu door het waterschap niet wordt geïnvesteerd, over enige jaren weer gehoopt kan worden op enige ruimte in de begroting, namelijk door de dan mogelijk dalende afschrijvings lasten en rentekosten. „Het komt neer op nu eens wat minder, dan weer eens wat meer. Het is een golfbeweging: eb en vloed. En zo'n beeld spreekt ons, wa terschapsmensen, in ieder geval aan", aldus Geluk. In zijn toespraak tot de algemene ver gadering bestempelde de dijkgraaf het uitblijven van investeringen in water- schapswerken als een gevaarlijke ont wikkeling. Investeren is te duur gewor den Het rentepercentage blijft te hoog, stelde hij vast. In tegenstelling tot de geringe hoeveelheid uitgevoerde werken, gewaagde Geluk van een groeiende stapel papier op de tafels van de waterschapsbesturen. „Laten we er echter in Nederland in ieder geval voor zorgen met te bezuinigen op werken die onze veiligheid tegen de zee moeten ga randeren, Laten we ook niet temporise ren, want dat zou ons duur te staan kun nen komen", zo wenste hij. Schouw De dijkgraaf'meldde de hoofdingelan den toenemende problemen bij de jaar lijkse schouw. Indien noodzakelijk in verband met de waterbeheersing kan opdracht worden gegeven bepaalde sloten eerder schoon te maken. Ook wordt plaatselijk op de Schouwen- Duivelandse wegen onvoldoende zorg besteed om modder en slijk te verwij deren. Het waterschap gaat hier meer op toezien. Verder kondigde de voorzitter aan dat in de toekomst zonder vergunning geen bieten meer mogen worden gedepo neerd op overhoeben en wegbermen. Daar mogen ook geen kisten meer wor den neergezet. Verboden is tevens kuil- iiopen van mais en 'oïelenblad te heb ben binnen een afstand van zeven me ter van de openbare waterloop. De inventarisatie en controle van het waterschap op ongeoorloofde lozingen op het oppervlaktewater zijn vrijwel voltooid. Enkelen die onvoldoende maatregelen hebben getroffen lozen van gier, lozing door caravans) zullen daarvan, aldus de dijkgraaf, de finan ciële gevolgen onder ogen krijgen. politie drie geweren gevonden, die, zo als B. zei, een onbekende man met een bivakmuts en een beige overal hem en kele dagen daarvoor in de handen had gedrukt. „Een vreemd verhaal", vond mr Niessen de lezing van de man..Maar ja, alles kan. Hoe u eraan bent gekomen is eigenlijk niet van het grootste belang, het gaat er alleen om dat u de aapens in uw bezit had", vond de politierechter. Heling L. E. J, van L. uit Philippine werd be halve van het in bezit hebben van een aantal vuurwapens, ook beschuldigd van heling van een gestolen auto en van een partij kleding die van diefstal afkomstig was. Mr Daverschot eiste een gevangenisstraf van drie maan den, waarvan een maand voorwaarde lijk. De raadsman mr Vioen stelde in zijn pleidooi echter dat zijn veertigjarige cliënt het slachtoffer is geworden van zijn goedwillendheid en naïviteit. „Mijn cliënt is gewoon gemanipuleerd door kwaadaardige criminelen", zei mr Vioen nadat hy uitvoerig op een aantal gebeurtenissen was ingegaan. Mr Nies sen bleek wel gevoelig voor ae argu menten van mr Vioen. Hij veroordeelde de man uit Philippine tot een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Van L. moet wel een boete van duizend gulden betalen en de wapens zijn verbeurd verklaard. „Wat zou je in België voor een straf krij gen voor stropen? Veel hé? Maar ook hier kan het flink tegenvallen. We zijn er in Nederland namelijk helemaal met van gediend dat mensen vanuit België haar Nederland komen om hier te stro pen". Dit zei mr Niessen aan het eind van de zitting tegen L. M. S. (24) uit het Belgische Ekeren en diens 22-jarige plaatsgenoot F. P V.Zij waren in sep tember 1980 aan het stropen in een pol der in de gemeente Reimerswaal. Het vonnis was gelijk aan de eis:een voor waardelijke gevangenisstraf van drie weken en een boete van achthonderd gulden. Hun wapen werd aan het ver keer onttrokken. Hetzelfde vonnis was weggelegd voor J. W. de N. (26) uit Den- dermonde iB) die stroopte bij Nieuw- Namen. HULST-Hefwaterschap 'Hulster Am bacht' wil er alles aan doen om vertra gingen in de verzwaring van de dijken langs de Westersehelde te voorkomen. Minister Zeevalking van verkeer en waterstaat voelt veel voor dergelijke vertragingen. Krijgt de minister z'n zin, dan zou het karwei op het grondge bied van het 'Hulster Ambacht' wei eens vijf jaar langer dan aanvankelijk was gepland in beslag kunnen gaan ne men. Het 'Hulster Ambacht' heeft op dit mo ment. 20 van de in totaal 30 kilometer Westerscheldedijk aangepast. Het wachten is nu op aanpassing van het dijkvak Paal-Belgische grens. Dijk graaf K. J. A. baron Collot d'Escury hield de algemene vergadering van zijn waterschap dinsdagmiddag voor dat er nog steeds naar wordt gestreefd het karwei voor '85 geklaard te hebben. Het resterende dijkvak wordt uitgevoerd in twee fasen: het stuk dijk van Paal tot Emmahaven en dat van Emmahaven tot aan de grens met België. Het eerste gedeelte zou eind volgend jaar-begin '83 aan bod moeten komen. Het bestek is ingediend, maar nog niet goedgekeurd. Het waterschap zit met smart op die geven van het dagelijks bestuur - niet zien van het onderhoud van de tertiaire en quartere wegen' De algemene vergadering was - op aan- bijster gelukkig met de standpunten goedkeuring te wachten. In zijn openingswoord zette dijkgraaf van gedeputeerde staten ten aanzien van de bestuurlijke organisatie water kwaliteitsbeheer én het weerwoord van gs op de reacties van de verschillende waterschappen. Dijkgraaf Collot (hij spuide vorige week vrijdag als voorzit ter van de Zeeuwse Waterschapsbond ook al de nodige kritiek) verwoordde het standpunt van de vergadering ver kort: 'Kwaliteits- en kwantiteitsbeheer moeten in één hand blijven. We willen wél meepraten over een andere aanpak, maar niet als het. gaat om een stuk dat eigenlijk al vaststaat Dan heeft praten geen zin meer'. Collot zich nogeens af tegen het korten op de uitkering voor het onderhoud van de wegen. Collot: 'In provinciale staten is gezegd dat de waterschappen nog met flinke reserves zitten en dus nog wel uit de voeten kunnen. Dat is on juist. getuige ook het feit dat wij in ver band met onder meer het wegenonder- houd over dienen le gaan tot een ge- schotsverhoging. 'Collot. had weinig goede woorden over voor hel beleid van de provincie, die hij omschreef als 'be langhebbende. maar tevens verdeler van de overheidsgelden' 'Men heeft in Middelburg bij de verdeling toch teveel naar zichzelf gekeken, naar het geld dat beschikbaar moet komen voor het on derhoud van de secundaire wegen, en te weinig rekening gehouden met de no den van de 'lagere beheerders' ten aan- Studie In een schriftelijk voorstel zei het da gelijks bestuur het zo: 'Wij menen dat nu door gs een verdergaande studie wordt voorgesteld, deze niet moet wor den gehouden met de voorwaarde vooraf dat in geval bezwaar bestaat vanuit de traditionele taken tegen de meest gewenste vorm iconcentratie van drie waterschappen) vanuit het kwaliteitsbeheer dit beheer bij de wa terschappen wordt weggehaald. Op deze wijze wordt de waterschappen in feite geen keus gelaten'. Het db over het weerwoord van gs: 'Daarover zijn wij diep teleurgesteld. Ook hieruit proeft men weer de sterke aandrang om te concentreren, doordat men vooral net criterium 'omvang be heersgebied' voor wat betreft de om vang van het draagvlak sterk naar vo ren schuift Er wordt weinig of geen re kening gehouden met de verlangens of wensen van de belanghebbenden. Voor waar een weinig elegante manier van beleid voeren. Slechts op datgene werd ingegaan wat in hun voorstellen van pas kwam. Voor het overige werd geen commentaar geleverd. Zacht uitge drukt: vrjj eenzijdig' Met een versterking van de positie van de technologische dienst Zeeuwse wa terschappen kan het 'Hulster Am bacht' wel instemmen. De algemene vergadering steide dins dagmiddag de begroting '82 vast. Het geschot gaat omhoog met 15 gulden per hectare, de zuiveringsheffing met 5 gul den per inwonerequivalent. Een suggestie van het bestuur van het woonwagenschap 'Zeeuwsch-Vlaande- ren' om de bewoners van de woonwa gencentra voortaan afzonderlijk aan te slaan (het schap krijgt nu een aanslag als bedrijf) werd terzijde geschoven. „Ja" zou de eenheid van beleid hebben aangetast en daar voelde het water schap helemaal niets voor. De hoofdingelanden hadden meer dan een uur nodig om twee kandidaat-ge zworenen aan te wijzen. Voorde vacatu re gezworene district 1 rolde uiteinde lijk de aanbeveling l J. E. M. Joosen. 2 EBun uit de bus. Voor de invulling van de vacature gezworene district 3 staat E. Baecke op de eerste plaats. Installatie nieuwe burgemeester Axel vrijdag 4 december AXEL - Burgemeester A« Hack van Veere wordt op vrijdag 4 december of ficieel geïnstalleerd als burgemeester van Axel. Dat gebeurt met een buiten gewone raadsvergadering in het cultu reel centrum 'De Halle' om 15.00 uur- Burgemeester Hack begint zijn werk in Axel op dinsdag 1 december. Na afloop van de raadsvergadering is er in de foyer van 'De Halle' een receptie. tADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 9