Gemeente Goes en GS eens over ontsluiting streekziekenhuis Juiste invulling welzijnsbeleid blijft een moeilijke zaak Grootscheepse oefening binnenstad Zierikzee WISSEL SCHOUWEN WOENSDAG 25 NOVEMBER 1981 PZC/ streek IN 1982 MOGELIJK BEGIN BOUW GOES - Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes en gedeputeerde staten zijn het in beginsel eens geworden over de ontsluiting van het nieuwe streekziekenhuis dat tussen 's-Gravenpolder en Kloetinge is geprojecteerd. Het ziekenhuis zal tijdelijk via de 's-Gravenpolderseweg bereikbaar zijn. werd voor een te grote verkeersdruk. Immers ook het verkeer van en naar het deels al in gebruik zijnde psychiatrisch ziekenhuis moet gebruik maken van deze weg. De afgelopen weken heeft een ambtelijke werkgroep met vertegen woordigers van de provincie en de ge meente overleg gevoerd over een moge lijke oplossing. Daarbij is afgesproken dat eerst met een tijdelijke ontsluiting zal worden volstaan. Om het ziekenhuis uiteindelijk bereikbaar te maken via de Oostmolenweg is het wel noodzakelijk dat deze weg, die thans smal en bochtig De definitieve ontsluiting zal uiteinde lijk echter moeten worden gevormd door een weg in noordelijke richting naar de Oostmolenweg. In de loop van 1982 kan mogelijk een begin worden ge maakt met de bouw van het ziekenhuis. Het aanvankelijke voornemen om het nieuwe streekziekenhuis blijvend met de 's-Gravenpolderseweg te verbinden, ontmoette bezwaren bij het dagelijks bestuur van de provincie. Gevreesd Supportersvereniging wielersport in Poortvliet opgericht Poortvliet - Tijdens een bijeenkomst in' 'De Handel' in Poortvliet is een vereni ging opgericht die zich ten doel stelt de wielersport dichter bij het (Thoolse) pu bliek te brengen. Momenteel is een voorlopig bestuur doende met de eerste gedachten uit te werken onder voorzitterschap van Paul van Gastel uit Oud-Vossemeer en Jan Buyck uit Steenbergen als secretaris. Kees Suurland uit Poortvliet is als pen ningmeester actief. De vereniging telt nu 30 leden, voorna melijk uit het Thoolse land. voor wie op vrijdag 15 januari een eerst avond wordt gehouden. Dan wordtin 'De Han del' een rollermeeting georganiseerd waarmee om 19.30 uur wordt gestart en waaraan een ieder kan deelnemen. Ook zal dan de naam van de nieuwe vereniging bekend worden gemaakt. Voorts wordt op vrijdag 29 januari een algemene ledenvergadering gehouden (om 20.00 uur) in 'De Handel'. Er wordt dan gesproken over het eventueel 'sup- porten' van plaatselijk renner Walter Schetters door in groepsverband zijn nieuwelingen-koersen te bezoeken. Voor het samenstellen van een wed strijd-overzicht zal Peter Schetters als coördinator optreden zodat de leden hun bezoek vroegtijdig kunnen plan nen. Begroting Schouws waterschap met verhoging geschot sluitend gemaakt ZIERIKZEE - De algemene vergade ring van het waterschap Schouwen- Duiveland heeft dinsdag de begroting 1982 met algemene stemmen vastge steld. Om de begroting sluitend te kun nen maken is een verhoging van het geschot doorgevoerd met zes gulden per hectare. Dit wordt volgend jaar ƒ126,- voor ongebouwde eigendom men (groep I). ?1 „De regio wordt geld onthouden. Daardoor komt de financiële druk on der aan de lijn terecht bij ingelanden en gemeenten", aldus een kantteke ning van dijkgraaf A. M. Geluk naar aanleiding van bemerkingen van enige hoofdingelanden, die de verhoging slechts node konden accepteren. Het totale uitgaven- en inkomstenpak ket van de begroting 1982 is rond 300.000 gulden lager dan de begroting voor 1981. Dit ondanks de stijging van de kosten voor rente en energie, aldus het dagelijks bestuur van het water schap in de begrotingsbrief. Het tarief voor de verontreinigingsheffing van 55 gulden per vervuilingswaarde is ge handhaafd zonder extra aanwending van de reserves. De totale raming voor beheer en onderhoud in 1982 van de ter tiaire, quartaire en overige wegen be draagt één miljoen gulden. Van dit bedr g moet 584.000 gulden worden gedekt uit de opbrengst van het geschot. Hoofdingenieur ir G. D. Kloosterboer van de technische dienst meldde de al gemene vergadering geen sterk veront rustende uitkomsten van de peilingen. Hij benadrukte overigens de noodzaak de peilingen tenminste twee maal per jaar te verrichten. Dit naar aanleiding van veelal regelmatig voorkomende verdiepingen. Deze zijn afgelopen voor- en najaar vooral gebleken op de oude bestorting voor de Stoofpolder onder Bruinisse, in de geul tussen de gtram- haven en de Zoeterbout bij de Blinde Dam onder de kust in het Vierbannen- gebied ter hoogte van de Zierikzeese havenhoofden, onder de Nol en Schelp- hoek en bij Koudekerke. Raad Kapelle had weinig tijd nodig voor agendapunten KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle was dinsdagavond in een snel tempo door de agenda van de raadsver gadering heen. Het gemeentebestuur had er amper drie kwartier voor nodig om de in totaal 21 agendapunten af te werken. Een deel van de vergadering werd bij de rondvraag in beslag geno men door een reisverslag van burge meester G. Huitsing, die met een wet houder, C. Dagevos, en een raadslid, J. Groenleer, naar Engeland was geweest als voorbereiding op een eventuele ju- melage. De resultaten van die reis zul len in de jumelagecom missie worden besproken. Daarnaast vroeg wethouder A. J. Ver- merris-Feijtel aandacht voor een blik semactie ten bate van Polen, die 11 de cember in de gemeente Kapelle gehou den wordt. Daarover zal een speciale actiecommissie nader meededelingen doen. zo liet zij weten. Door het feit dat de vergadering zo snel was afgelopen was de 'excursie' van een groep van ongeveer twintig leerlingen van de bestuursschool Zeeland snel ten einde. De studenten zaten daar om iets op te steken van de gemeentelijke han del en wandeL Collecte Sint-Annaland SINT-ANNALAND - In de komende weken zal in Sint-Annaland weer de jaarlijkse collecte worden gehouden voor de viering van het kerstfeest op de hervormde zondagsschool. Burgeméester van Mariekerke sprak in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Tijdens een ge- spreksavond van de hervormde kerk in het hervormd verenigingsgebouw te Sint-Annaland hield burgemeester mr B. J. van Putten uit Mariekerke een le zing over het onderwerp 'Een Christen is een beste burger'. Vooraf werd door de heer A. Brinkman uit Sint-Maartens dijk de diaserie 'Dit is uw gemeente' (Tholen) vertoond. De bijeenkomst, die onder leiding stond van ds M. D. Geuze, werd besloten met een discussie. Ledenvergadering Kiesvereniging CDA NIEUWERKERK - In een goed bezette vergadering van het 'CDA-Duiveland'. onder voorzitterschap van de heer J. Rotte, werd gesproken over de proble matiek voor Schouwen-Duiveland ten opzichte van het samenstellen van de kandidatenlijst voor de aanstaande verkiezing van de provinciale staten. Het tweede deel van de vergadering was gewijd aan de bespreking over de begroting van de gemeente Duiveland 1982. Wethouder de heer J. op 't Hof en de raadsleden v. d. Maas en Schiette- katte gaven een voorproef op de alge mene beschouwingen. Dansavond Poortvliet POORTVLIET - In 'Tolrust' aan de Stoofstraat in Poortvliet wordt zater dag 28 november een open dansavond gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Biljarten in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER In de competi tie van de Oud-Vossemeerse biljartver eniging Nooit Gedacht speelde Martin van Hees in 23 beurten de kortste partij en had met 3.09 ook de beste gemiddel de. Wim Heyboer scoorde de hoogste serie met 17 caramboles. De uitslagen: Wim Saparow - Donald van Dam 2-0; Peter van Treyen - Johan van Meer 0-2 Johan van Meer - Piet Vis 0-2; Wim Hey boer - Wim Hoekstra 2-0; Dick Hendrikse - Martin van Hees 0-2; Piet Steyns - Joop Grootdonk 2-0; Wim Saparow - Wim Hoek stra 2-0; Martin van Hees - Donald van Dam 0-2 is, wordt verbeterd. B en w van Goes en Gs hebben zich achter de suggestie van de werkgroep geschaard. Wel meenthet dagelijks bestuur van de provincie dat voorwaarden moeten worden gesteld aan de tijdelijke ontsluiting via de 's- Gravenpolderseweg. Dit kan betekenen dat er verkeerslich ten moeten worden geplaatst. De ambtelijke werkgroep zal de conclu sies van het gevoerde overleg verder uitwerken. Op 15 december wordt het plan voorgelegd aan de provinciale sub commissie voor de gemeentelijke be stemmingsplannen. Gs hebben laten weten bereid te zijn om de voorberei ding van de ziekenhuisbouw zo snel mo gelijk te laten verlopen. Dit betekent Gezinsdag van Bond Plattelandsvrouwen Poortvliet uitgesteld POORTVLIET - De gezinsdag die de afdeling Poortvliet van de Bond van Plattelandsvrouwen vandaag (woens dag) zou houden, is uitgesteld. De glas blazer, de voornaamste attractie van de dag. was namelijk verhinderd om te ko men. De gezinsdag zal nu woensdag 2 december worden gehouden in 'Tol rust' te Poortvliet, 's Middags is er van af 14.30 uur een bijeenkomst voor kin deren en 's avonds vanaf 20.00 uur voor volwassenen. Men heeft nu mevrouw Van der Schaaf uit Schiedam bereid ge vonden om een demonstratie glasbla zen te geven. dat voor de noodzakelijke bestem mingsplanwijziging een artikel 19-pro- cedure kan worden gevolgd. Dat wil zeggen een verkorte gang van zaken, waarbij gedeputeerde staten al dan niet een verklaring van geen bezwaar kun nen afgeven. By zo'n artikel 19-proce- dure kunnen bezwaren worden inge diend, NCVB Poortvliet hield bijeenkomst POORTVLIET - De NCVB-afdeling Poortvliet kwam bijeen in 't Ouwe Raed'uus' aan de Langestraat in Poort vliet. Namens de stichting 'Woord en Daad' gaf de heer J. Dankers een uit eenzetting over de hulpverlening in de armste landen waaronder Guatemala na de aardbeving van 1976. Voorts wer den dia's vertoond. Op dinsdag 22 de cember wordt de kerstavond gehouden met vanaf 19.30 uur een vertelling, zang en koffie. De kerstviering vindt plaats in "t Raed'uus in Poortvliet. Jubilarissen NCBO Westerschouwen in Haamstede gehuldigd HAAMSTEDE- Drie jubilarissen van de afdeling Westerschouwen van de NCBO werden dinsdagavond tijdens een vergadering van de afdeling in de zaal van de gereformeerde kerk te Haamstede gehuldigd. Voor hun 25-ja- rig lidmaatschap van de NCBO kregen zij het gouden CNV-insigne met certifi caat. Afdelingsvoorzitter P. J. Spaans reikte de insignes uit aan L. C. Koster uit Noordwelle. J. van Houten uit Re- nesse en A. P. Boogerd uit Haamstede. PREDIKBEURTEN DE BEVELANDEN Dankdag 25 november Ned. Hervormde Kerk. ZUID-BEVE LAND: Baarland 19 ds. Klijnsma: Bie- zelinge 10 ds. De Graaf; Driewegen 19 dhr. Mesu; 's-Gravenpolder 10.30 ds. Klijnsma, 19 ds. Blok; Hansweert 19 ds. Harleman; 's-Heer-Abtskerke 19 ds. Zegwaard; 's-Heer Arendskerke 19 dhr. Geuze; Heinkenszand 19 ds. Radstake; Hoedekenskerke 9 DS. Klijnsma; Ka pelle 19.30 ds. Bamhoorn: Krabbendij- ke 9.30 ds. Bekkenkamp; Kruimngen 10 ds. Schipper; Nisse 19 ds. Zegwaard; Oudelande 18.30 ds. Duitemeyer; Ove- zande 10 dhr. Mesu; Rilland-Bath 19 ds. Otte; Schore en Vlake 19 ds. Schreuder; Waarde 10 ds. v. Osch; Wemeldinge 19 ds. Raatjes; Wolphaartsdijk 19 da. Cos ta. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 19.30 ds. Zoethout; Geersdijk 19 ds. Hei- ner; Wissenkerke 19 ds. Leestemaker. Ger./Herv. Kerkgemeenschap. Wemel dinge 19 ds. Raatjes. Gereformeerde Kerk. ZUID-BEVE LAND; Baarland 10.30 ds. Blok, 19 gec. dienst N.H. kerk te 's-Gravenpolder; Borssele 10, 14.30 ds. Verheul; Driewe gen 10.30 ds. Noordhof; Goes Ooster- kerk 10 ds. Stolte, 19.30 ds. Kakes; 's- Gravenpolder 9 ds. Blok, 19 gec. dienst N.H. kerk; Kapelle 10, 19 ds. Niessen; Krabbendijke 9.30 dhr. v. Westen, 19 ds. Becker; Kruiningen 9.30 ds. Noordhof, 19 ds. Moolenaar; Lewedorp 14.30 ds. v. d. Linden, 19 ds. Stolk; Nieuwdorp 10, 19 ds. Brouwer; Rilland-Bath 19 dhr. Cornet; Wolphaartsdijk 19 da. Costa; Yerseke 9.30,19 ds. Terlaak. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 19.30 ds. Stolk; Wissenkerke 19 ds. Lees temaker. Gereformeerde Bond. Goes (Konings- kerk) 10 ds. Gorissen, 17 ds. v. Benne- kom; Waarde 14.30, 19 ds. Budding; Yerseke 14.30,19 ds. Wülschleger. Gereformeerde Gemeente. ZUID-BE VELAND: Borssele 9.30, 14. 18 ds. Ka rens; Goes 9.30, 14, 18 ds. Schreuder; 's-Gravenpolder 9.30, 14, 18 ds. West- strate; Hoedekenskerke 10, 14.30 ds. Boogaard; Kapelle-Biezelinge 9.30, 14, 13.30 ds. De Pater; Krabbendijke 9.30, 14 (HD), 18 ds. Hoogerland; Kruiningen 9.30.14.18 ds. Hage; Nieuwdorp 9.30,14, 18 ds. Bregman; Nisse 9.30.14,18 stud. Meeuwse; Rilland-Bath 9.30, 14. 18 ds. Eckeveld; Waarde 9.30,14,18 ds. A. Hof man; Wemeldinge 10, 14 leesdienst; Wolphaartsdijk 9.30,14 (HD). 18 ds. Ka reis; Yerseke 9.30,14, 18 (HD) ds. v. d. Poel. NOORD-BEVELAND: Kamperland 10, 18.30 ds. Mouw; Kortgene 10, 14.30, 18.30 ds. F. Harinck. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Goes (Koningskerk) 19.30 ds. Urban. Oud-Gereformeerde Gemeente. 's-Gra venpolder 9.30,14 dhr. v. d. Meer. Christelïjk-Gereformeerde Kerk. Bie- zelinge 10.19 ds. v. d. Heuvel; Goes 10, 19.30 ds. Verhage. Vrije Evangelische Gemeente. Goes 19 dhr. v. d. Vrie; Wemeldinge 10 dhr. De Leeuwerk, 19 dienst; Yerseke 10.19.30 dhr. Moens. Toerclub Scherpenisse voetbalde tegen veteranen van SPS POORVLIET - Als onderdeel van het winteiTogramma voetbalde Toerclub 'Zeelands Welvaren' uit Scherpenisse tegen een elftal SPS-veteranen. Scheidsrechter Dave van Haaften liet de elftallen 2 x 35 minuten aantreden hetgeen een 7-2 winst opleverde voor de SPS-ers. Dit najaar wordt nog een twee de wedstrijd georganiseerd. Rode Kruis Tholen THOLEN - Het Nederlands Rode Kruis, afdeling Tholen, heeft vanwege de toenemende werkzaamheden twee nieuwe bestuursleden aangetrokken. Hiervoor werd aan het bestuur man daat verleend omdat een achterstand was ontstaan in de administratie. Het financiële beleid komt in handen van 'nieuwkomer' C. Meertens uit Poortvliet. De nieuwbenoemde W. An- driesse uit Scherpenisse krijgt als twee de secretaris de ledenadministratie on der zijn beheer. Momenteel telt de afde ling Tholen ongeveer duizend leden. Volgend jaar zal een ledenwerving wor den gehouden. De Trouwe Duif Tholen houdt tentoonstelling THOLEN - Zaterdag 28 november houdt de postduivenvereniging 'De Trouwe Duif te Tholen haar jaarlijkse tentoonstelling in zaal Hof van Holland in Tholen. Naar verwachting zullen on geveer 225 duiven worden ingezonden. In 8 klassen zullen de duiven gekeurd worden door keurmeëster H. de Ruiter uit Strijen. Jeugddag hervormde kerk Sint-Annaland SINT ANNALAND - Door de Neder lands hei-vormde kerk in Sint Annaland wordt zaterdag 28 november een jeugd dag gehouden. Het programma voor jongeren vanaf vijftien jaar begint om kwart voor drie in het hervormd vereni gingsgebouw in Sint-Annaland. Na een maaltijd worden de activiteiten in de avonduren voortgezet. Zang en orgelavond in hervormde kerk van Tholen THOLEN - In de Nederlands hervorm de kerk te Tholen wordt zaterdag 28 no vember om 19.45 uur een zang- en orgel avond gehouden. Medewerking zal wor den verleend door het christelijk ge mengd zangkoor 'Crecendo'. De orga nisten zijn Bram Beekman en Paul Heijboer, Johan van der Jagt speelt dwarsfluit. Surfclub Sunnemare houdt vergadering in Ouwerkerk OUWERKERK - De Schouwen-Duive- landse Windsurfvereniging 'Sunnema re' houdt op vrijdag 27 november haar algemene ledenvergadering in bar-res- taurant 'De Vier Bannen' te Ouwer kerk. Op de agenda staan onder andere een bestuursverkiezing, het financieel jaaroverzicht, de prijsuitreiking club wedstrijd 1981 en het wedstrijdpro gramma 1981. Aanvang 20.00 uur. Hervormde kerk in Sint Annaland koos nieuwe ouderling SINT ANNALAND - In de plaats van ouderling W. P. Goedegebuure, die per 31 december aftredend en niet herkies baar is, werd zaterdagmiddag tot ou derling van de Nederlandse Hervormde kerk te Sint-Annaland gekozen de heer H. Byvank, thans diaken van voor- rioemde kerk. DISCUSSIE IN RAAD REIMERSWAAL: KRUININGEN - Gemeenten hebben nog steeds niet de juiste toets gevon den bij het formuleren van een wel zijnsbeleid en de directe vertaling daarvan naar de bevolking. Dit viel af te leiden uit de discussie die dinsdag avond in de gemeenteraad van Rei- merswaal werd gevoerd over het vier jarenplan, het eerste zichtbare aftrek sel van de operatie waarmee de be voegdheden door het rijk grotendeels worden overgeheveld naar gemeente lijk niveau. Van alle kanten kwam lof voor het lijvi ge rapport, dat doorwrocht en realis tisch werd genoemd. Maar ook consta teerden de raadsleden enkele duidelij ke feilen, hoewel de invulling bij iedere fractie iets anders lag. Het meest rïgo- reus in zijn kritiek was W. Koster van de SGP. Hij stelde dat in het plan was uit gegaan van een eenzijdige benadering van het welzijn, een al met al toch dui delijk materiële benadering. „Wanneer wij de relatie met God kunnen herstel len dan was dit vierjarenplan helemaal niet nodig geweest", zei Koster waar mee hij het plan eigenlijk naar het twee de 'plan' verwees. Bovendien vond de fractievoorzitter,van de SGP dat, wat duur heet: decentralisatie van het wel zijn, erg overtrokken is. Ter illustratie duidde Koster op de enorme papierwin kel waar geen fatsoenlijk mens meer Toneeluitvoering in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vosse- meerse toneelvereniging Sint-Joseph voert vrijdag 11 december om half acht in het dorpshuis De Vossenkuil in Oud- Vossemeer het toneelstuk 'Gieren op 't Veilig Mest'op. mee uit de voeten kan. „De werkwijze is zonder meer zeer omslachtig. Wanneer het welzijn in Nederland op deze wijze (de Bevelanden vormen een proefge bied om de ervaring hier elders toe te passen - red.) moet gebeuren, komt er niets van terecht", aldus de SGP-er. Handzaam Mevrouw M. B. de Koster van de PvdA had op heel andere punten kritiek. In tegenstelling tot haar collega Koster zag zij in de procedure die bij het sa menstellen van het rapport is gevolgd een handzame leidraad die ook in de gemeentelijke politiek navolging ver dient. Wat haar evenwel nog steeds niet lek ker zat was de inspraak. Zij meende dat de bevoking nog te veel pas achteraf geraadpleegd was. Wethouder J. A. Nieuwenhuyse onderschreef deze bewe ring: „Wij zijn daar zelf ook niet zo ge lukkig mee. Zeven man achter de tafel en vijf man ervoor, is niet zoals het op inspraakavonden zou moeten zijn". Me vrouw De Koster miste eveneens een goede financiële vertaling van het plan, hetgeen later door J. W. P. Cornelissen (CDA) nog eens werd herhaald. De fracties stonden uitvoerig stil bij de verschillende hoofdstukken van het vierjarenplan. Echte grote wijzigings voorstellen kwamen daarbij niet op ta fel. Koster benadrukte het bekende standpunt van de SGP dat de sport ein delijk eens een pas op de plaats zou moeten maken en zag zijn streven enig zins ingewilligd in de algemene subsi dieverordening. Deze zelfde verorde ning plaatste hem echter ook voor pro blemen. Hij achtte de ingebouwde mo gelijkheid dat alle verenigingen aan spraak zouden kunnen maken op subsi die afbreuk doen aan de zelfwerkzaam heid, in zijn ogen een groot goed. Me vrouw De Koster brak een lans voor rol- doorbrekende patronen in het vrijwilli gerswerk en voor een professionele op zet van peuterspeelzalen. Ook onder streepte zy het belang van opbouw werk, MET 130 HULPVERLENERS ZIERIKZEE - Brandweer, Rode Kruis en rijkspolitie hebben dinsdagavond in Zierikzee eendrachtig samenge werkt bij een grootscheepse oefening. Deze voltrok zich in en om het ver pleeghuis de Corneliastichting in de binnenstad. Daar had zich omstreeks 19.00 uur een ontploffing voorgedaan, gevolgd door uitbreken van brand. De alarmering bracht in korte tijd ruim 130 hulpverleners op de been: de brand weer Zierikzee. de bedrijfsbrandweer van de Koninklijke Zeelandia. tien man rijkspolitie en meer dan zestig leden van de Rode Kruis-colonnes Zierikzee, westelijk Schouwen en Bruinisse. De activiteiten werden geleid vanuit de verbindingscommandowagen van de regionale brandweer Midden- en Noord-Zeeland. Regionaal comman dant ing J. M. W. Beenhakker gewaagde na afloop desgevraagd van een goed ge slaagde en voor alle partijen leerzame oefening. Tevens benadrukte hij het grote belang van de oefening van de Zierikzeese diensten in het kader van de op stapel staande reorganisatie van de hulpverlening. Als oorzaak van de ontploffing in het verpleeghuis was aangegeven het per ongeluk open blijven staan van een gas pit in de keuken. Uitstromend gas be landde via een afzuigkap op de eerste verdieping, waar het tot ontploffing kwam door vonken als gevolg van wrij ving in een ventilatormotor. De explo sie veroorzaakte instorting van de wand van de kerkzaal. waar volgens het scenario juist een kleine kerkdienst aan de gang was. Bij deze voorstelling van zaken behoorde dan ook 'de dominee' tot de vermiste personen. In totaal Intergemeentelijke sociale dienst in Zierikzee bijeen ZIERIKZEE - Het bestuur van de in tergemeentelijke sociale dienst 'Schouwen-Duiveland/Sint-Philips- land' houdt maandag 30 november een openbare bestuursvergadering in het kantoor van de IGSD aan de Meel- straat te Zierikzee. De aanvang is 19.15 uur. Er wordt ge praat over de financiële afrekening 1980. Wielercomité hield in Poortvliet vierde rollermeeting POORTVLIET - Wielercomité 'Poort vliet' hield de vierde roller-metting in 'Tolrust' met 32 deelnemers. De juryleden Mas Andriesse en Wim Bazen lieten de sporters in twee series hun wedstrijden afwerken voor een vol le zaaL Er was ook een wedstrijd met KNWU-renners in het programma op genomen. Wielercomité-voorzitter Rinus Quist reikte rond 23.30 uur de prijzen uit. De uitslagen zijn; Dames'trimmers: 2x250 meter: 1 Petra van Tilburg Halsteren 23.3, 2 Elly Melissen Ber gen op Zoom 25.2. 3 Ria Steenpoorte Poort vliet 25.3 en Riet Schetters Poortvliet 25.3. Heren/trimmers 2x500 meier: 1 Toon van Steen (42 jaar) Oudemolen 39.6, 2 Kees de Koek Steenbergen 41.5,3 AdrieHouke Scher penisse 43.4. KNWU-renners/nieuwelingen-junioren 2x375 meter: 1 Johan van Dijke Tholen 30.9, 2 Wal ter Schetters Poortvliet 31.2, 3 Frank Hom mel Oud-Vossemeer 36.0. KNWU-renners' amateurs: 2x500 meter: 1 Charles Dietvorst Bergen op Zoom 42.6, 2 Dirk Uyl Poortvliet 42.7.3 Christ Hollemans Bergen op Zoom 43.1 en Hans van Steenpaal Bergen op Zoom 43.1. Uitvoering toneelvereniging Op Drift Renesse RENESSE - De toneelvereniging Op Drift uit Renesse voerde met veel suc ces het toneelspel 'Wie kaatstdie wint' van Hans van Wijngaarden op. Het dorpshuis was goed gevuld en het publiek, waaronder burgemeester J. L. Niemantsverdriet en de beide wethou ders J. C. de Feiter en P. M. v. d. Aarsen, beleefde veel plezier aan de opvoering. De avond werd geopend door de regi- seuse van het stuk, mevrouw A. v. d. Wiel-Jansen, die onder meer sprak over de verbouwingsplannen voor het dorps huis. Ze merkte op dat d$ kosten hier voor door de gemeente zullen worden gedragen, maar dat de kosten van de inrichting voor rekening van de dorps gemeenschap van Renesse komen. In de pauze werd een verloting gehouden die een bruto-opbrengst had van 851.-. De avond werd besloten met een gezel lig bal. moesten er zo'n dertig slachtoffers wor den gered, waarvan velen opgesloten ir, hun kamers. Omdat alle gangen waren geblokkeerd, moesten de gewonden worden afgevoerd via een klein trap' penhuis. En tot overmaat van ramp ontstond ook nog brand in de sacristie. De door de brandweer geredde gewon, den werden door het Rode kruis opge- vangen en verzorgd inde katholieke la gere school. Vervolgens werden ze me; ziekenwagens naar het Rode Kruisae- kenhuis overgebracht. Aan de oefening namen ook personeelsleden van de Cor neliastichting deel, die handelden vol gens de noodplan-instructies. Sinterklaas en zijn Pieten doen intocht 'S-HEER ARENDSKERKE - Sin terklaas doet zaterdag 28 november zijn intocht in 's-Heer Arendskerke, Voorafgegaan door het muziekkorps 'Euphonia' uit Goes en begeleidt door een vijftiental zwarte pieten zal hij zijn bezoek beginnen om 14.00 uur bij garage Mol in de Lange Achterweg. De stoet gaat vervolgens door alle stra ten van het dorp en Eindewege. Om 15.30 uur zal bij het Heer Arendhuis aan de Torenring een korte officiële ont vangst plaatsgrijpen. Daarna begint ln het Arendhuis een kinderbal, met muzi kale medewerking van 'The Pearls'. Om 21.00 uur neemt een groot sinterklaas bal een aanvang. Omstreeks 22.00 um worden de prijzen uitgereikt van de puzzelwandeltocht, die vrijdagavond 27 november vanaf 19.00 uurinhetdorp wordt gehouden en die het sinterklaas- gebeuren inleidt. De organisatie van één en ander is in handen van de plaatselijke jeugdsoos 'The Younger Generation', die terzijde gestaan wordt door medewerkers van de scholen en de peuterspeelzaal. Voorlichtingsavond agrariërs Tholen THOLEN - De Vereniging voor Be drijfsvoorlichting Tholen, St.-Philips- land kwam bijeen in 'Tolrust' onder voorzitterschap van M. Ph. van de Wee- Ie, die 50 personen begroeten. Ir. C. D. van Loon. werkzaam bij de PAGV in Lelystad hield een lezing over aardap pelen. CAR-bedrijfsvoorlichter L. N Bax gaf een uiteenzetting over het ont staan van aardappelziektes en de be strijding hiervan. In mei 1981 werden een aantal Thoolse percelen aangetast doch met drastische maatregelen erger worden voorkomen. De vergade ring zend een brief aan het Landbouw schap met het verzoek om in overleg met de agrariërs aardappelafvalhopen te verwijderen omdat hierin een oor zaak ligt in het ontstaan van ziektes en voortwoekering. Het winterprogram- ma brengt een studiedag op donsdag 5 januari in 'Haestinge' SL-Maartensdijk vanaf 10.00 uur met als onderwerp: 'Sui kerbieten'. Vrijdag 12 februari wordtin 'Tolrust' te Poortvliet om 14.00 uur een kijk- en praatmiddag gehouden met fol ders en discussies over zaken als be mesting- en bodemgesteldheid en drai nage. Op donderdag 18 februari wordt de algememe ledenvergadering gehou- den om 19.30 uur in 'Tolrust'. HSV De Krabbe hield vergadering Burgh BURGH - In calé-bar De Westhoek ver- gaderde hengelsportvereniging De Krabbe onder voorzitterschap van de heer M. Wessels. De opkomst viel tegen. In 1982 worden drie eilandelijke wed strijden gehouden, op 6 maart is de oi ganisatie in handen van De Krabbe, op I 24 april van HSV Oosterschelde en op 30 oktober van HSV Zijpe. In 1980 wer den 13 wedstrijden gehouden waarin j 672 bovenmaatse vissen (gewicht 111,415 kg) werden gevangen en 1068 ondermaatse (lengte totaal 203,05 me ter). Bekers waren er voor Marco.de Braai, beker - junior, Peter Kouwen zwaarste vis (745 gr.), Marco de Braai bekerkampioen, J. Hart clubkampioen senioren, bekerkampioen H. Boeke- stein en voor T. Klepke, zwaarste ;vis 770 gram. Het wedstrijdresultaat over 1981 voor de ju nioren is 1 Marco de Braai, 2 A v. Leenen, 3 Zion Raab, 4 Peter Kouwen. 5 Enrico Bdog- aard. 6 Arjan v. d. Zande en 7 Marja Provoost Senioren: Bij de clubverloting was H. Boeke- stein de gelukkige. Op zaterdag 12 december wordt een jubileumwedstrijd gehouden. 1 J. Hart 46 wedstrijdpunten, 2 G. Kruithof 47. 3 P. de Ryke 50.4 H. Boekestein 53,4 J Steketee 53, 5 M. v. d. Wielen 56, 6 Chr de Graaf 62,7 A. v. d. Bos 69,8 J. A. Wandel 71,9 L. de Braai 72,10 T. Klepke 80,11 J. v. d. Bos 88, 12 J. P. v. Leenen 104,13 W. Hommerson 112,14 A. Bouwman 116 en 15 P. Trussel 117. Plattelandsvrouwen Sint-Annaland bijeen SINT-ANNALAND - De afdeling Sint- Annaland van de plattelandsvrouwen hield in de zaal van de heer Lt. van Dij ke aan de Hoenderweg te Sint-Anna land een bijeenkomst. Het echtpaar Kooijman-Mol vertoonde een diaserie over hun reis door de Verenigde Staten. Bekendmaking Gemeente Reimerswaal De burgemeester van Reimerswaal maakt be kend, dat met ingang van 26 november 1981 gedu rende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, Oude Plein 1 te Kruiningen. voor iedereen ter inzage ligt het bestemmingsplan 'Be bouwde kom Oostdijk, gedeelte Bolwerk', zoals dit door de gemeenteraad in zijn openbare verga dering van 27 oktober 1981 is vastgesteld. Zij die zich tijdig met hun bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend zijn bevoegd binnen de hierboven vermelde termijn van een maand bezwaren i n te dienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, Sint-Pieterstraat 42 te Middelburg. Kruiningen, 25 november 1981 De burgemeester voornoemd, H. Boer ACOUSTICON ANDRIESSEN Voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van HOORTOESTELLEN Vervaardiging oorstukjes in eigen bedrijf. Met de auto voor de deur bereikbaar. Ingang ook voor rolstoelen. F.I.D.A. gediplomeerd Acousticon met 20 spe- ciaalzaken in Nederland. Zo nodig bezoek aan huis. Penstraat 37, tel. (01640) 34464, Bergen op Zoom, Vlakbij de Grote Markt en de Bosstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 32