Gemeente Goes en GS eens over ontsluiting streekziekenhuis Aantal woningzoekenden in Borsele teruggelopen Juiste invulling welzijnsbeleid blijft een moeilijke zaak WISSEL BEVELANDEN PZC/streek kerkdiensten WOENSDAG 25 NOVEMBER 1981 IN 1982 MOGELIJK BEGIN BOUW GOES - Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes en gedeputeerde staten zijn het in beginsel eens geworden over de ontsluiting van het nieuwe streekziekenhuis dat tussen 's-Gravenpolder en Kloetinge is geprojecteerd. Het ziekenhuis zal tijdelijk via de 's-Gravenpolderseweg bereikbaar zijn. werd voor een te grote verkeersdruk. Immers ook het verkeer van en naar het deels al in gebruik zijnde psychiatrisch ziekenhuis moet gebruik maken van deze weg. De afgelopen weken heeft een ambtelijke werkgroep met vertegen woordigers van de provincie en de ge meente overleg gevoerd over een moge lijke oplossing. Daarbij is afgesproken dat eerst met een tijdelijke ontsluiting zal worden volstaan. Om het ziekenhuis uiteindelijk bereikbaar te maken via de Oostmolenweg is het wel noodzakelijk dat deze weg, die thans smal en bochtig De definitieve ontsluiting zal uiteinde lijk echter moeten worden gevormd door een weg in noordelijke richting naar de Oostmolenweg. In de loop van 1982 kan mogelijk een begin worden ge maakt met de bouw van het ziekenhuis. Het aanvankelijke voornemen om het nieuwe streekziekenhuis blijvend met de 's-Gravenpolderseweg te verbinden, ontmoette bezwaren bij het dagelijks bestuur van de provincie. Gevreesd Sinterklaas en zijn Pieten doen intocht 'S-HEER ARENDSKERKE - Sin terklaas doet zaterdag 28 november zijn intocht in 's-IIeer Arendskerke. Voorafgegaan door hel muziekkorps 'Euphonia' uit Goes en begeleidt door een vijftiental zwarte pieten zal hij zijn bezoek beginnen om 14.00 uur bij garage Mol in de Lange Achterweg. De stoet gaat vervolgens door alle stra ten van het dorp en Eindewege. Om 15.30 uur zal bij het Heer Ar endhuis aan de Torenring een korte officiële ont vangst plaatsgrijpen. Daarna begint in het Arendhuis een kinderbal, met muzi kale medewerking van 'The Pearls'. Om 21.00 uur neemt een groot sinterklaas bal een aanvang. Omstreeks 22.00 uur worden de prijzen uitgereikt van de puzzelwandeltocht, die vrijdagavond 27 november vanaf 19.00 uur in het dorp wordt gehouden en die het sinterklaas- gebeuren inleidt. De organisatie van één en ander is in handen van de plaatselijke jeugdsoos 'The Younger Generation', die terzijde gestaan wordt door medewerkers van de scholen en de peuterspeelzaal. Dansavond Poortvliet POORTVLIET - In 'Tolrust' aan de Stoofstraat in Poortvliet wordt zater dag 28 november een open dansavond gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Begroting Schouws waterschap met verhoging geschot sluitend gemaakt ZIERIKZEE - De algemene vergade ring van het waterschap Schouwen- Duiveland heeft dinsdag de begroting 1982 met algemene stemmen vastge steld. Om de begroting sluitend te kun nen maken is een verhoging van het geschot doorgevoerd met zes gulden per hectare. Dit wordt volgend jaar 126,- voor ongebouwde eigendom men (groep I). ?1 „De regio wordt geld onthouden. Daardoor komt de financiële druk on der aan de lijn terecht bij ingelanden en gemeenten", aldus een kantteke ning van dijkgraaf A. M. Geluk naar aanleiding van bemerkingen van enige hoofdingelanden, die de verhoging slechts node konden accepteren. Het totale uitgaven- en inkomstenpak ket van de begroting 1982 is rond 300.000 gulden lager dan de begroting voor 1981. Dit ondanks de stijging van de kosten voor rente en energie, aldus het dagelijks bestuur van het water schap in de begrotingsbrief. Het tarief voor de verontreinigingsheffing van 55 gulden per vervuilingswaarde is ge handhaafd zonder extra aanwending van de reserves. De totale raming voor beheer en onderhoud in 1982 van de ter tiaire, quartaire en overige wegen be draagt één miljoen gulden. Van dit bedr g moet 584.000 gulden worden gedekt uit de opbrengst van het geschot. Hoofdingenieur ïr G. D. Kloosterboer van de technische dienst meldde de al gemene vergadering geen sterk veront rustende uitkomsten van de peilingen. Hij benadrukte overigens de noodzaak de peilingen tenminste twee maal per jaar te verrichten. Dit naar aanleiding van veelal regelmatig voorkomende verdiepingen. Deze zijn afgelopen voor- en najaar vooral gebleken op de oude bestorting voor de Stoofpolder onder Bruinisse, in de geul tussen de gtram- haven en de Zoeterbout bij de Blinde Dam onder de kust in het Vierbannen- gebied ter hoogte van de Zierikzeese havenhoofden, onder de Nol en Schelp- hoek en bij Koudekerke. Raad Kapelle had weinig tijd nodig voor agendapunten KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle was dinsdagavond in een snel tempo door de agenda van de raadsver- gadering heen. Het gemeentebestuur had er amper drie kwartier voor nodig om de in totaal 21 agendapunten af te werken. Een deel van de vergadering werd bij de rondvraag in beslag geno men door een reisverslag van burge meester G. Huitsïng, die met een wet houder. C. Dagevos, en een raadslid, J. Groenleer. naar Engeland was geweest als voorbereiding op een eventuele ju- melagc. De resultaten van die reis zul len in de jumelagecom missie worden besproken. Daarnaast vroeg wethouder A. J. Ver- merris-Feijtel aandacht voor een blik semactie ten bate van Polen, die 11 de cember in de gemeente Kapelle gehou den wordt. Daarover zal een speciale actiecommissie nader meededelingen doen, zo liet zij weten. Door het feit dat de vergadering zo snel was afgelopen was de 'excursie' van een groep van ongeveer twintig leerlingen van de bestuursschool Zeeland snel ten einde. De studenten zaten daar om iets op te steken van de gemeentelijke han del en wandel. Commissies Goes vergaderen GOES - Volgende week worden in Goes de maandelijkse vergaderingen gehouden van de commissies van ad vies en bijstand. De vergaderingen zijn openbaar, worden gehouden in het Goese stadhuis op de Markt en kennen spreekrecht voor het publiek, in begin sel over onderwerpen die op de agenda slaan. De commissie voor algemene za ken komt deze maand niet bijeen we gens het ontbreken van voldoende ge sprekspunten. Op maandag 30 november vergaderen de commissies voor sociale zaken en volksgezondheid (aanvang 19.00 uur) en gemeentewerken en welzijn (aan vang 20.15 uur). De leden van de com missie sociale zaken en volksgezond heid werpen een terugblik op de pogin gen de knelpunten bij de gemeentelijke sociale dienst glad te strijken. In de ver gadering van de commissie gemeente werken en welzijn komen onder meer aan de orde: abri's in Goes; onderhoud straten en wegen; beheer sociaal-cultu rele accommodaties; subsidie stichting cultuurspreiding Zeeland. Woensdag 2 december (aanvang 19.30 uur) is het de beurt aan de leden van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Er wordt gepraat over bezwaren tegen het ontwerp- streekplan Midden-Zeeland; de wijze van uitgifte van bouwgrond (erfpacht of verkoop). De commissie voor onderwijs, sport en recreatie, die donderdag 3 december om 19.30 uur vergadert, heeft onder meer op de agenda prijken: het geven van een reactie op het concept-beleids plan voor de Oosterschelde en een voor stel om geld beschikbaar te stellen (ruim 453.000 gulden) voor de bouw van vier kleedgebouwen op het sportpark Schenge. De laatste commissie die ver gadert is die voor financién, economi sche zaken en interne organisatie en wel op vrijdag 4 december om 19.30 uur. Aan de orde komen de financiële gevol gen van de voorstellen die al in andere commissies behandeld werden. Filmvoorstellingen in Heinkenszand HEINKENSZAND - In 'De Stenge' te Heinkenszand worden zaterdag, gelet op het succes van voorgaande filmda gen. weer drie films gedraaid, 's Mid dags kunnen de kleintjes komen kijken naar een Walt Disney-film, die om drie uur begint. Voor de groteren draait van af kwart voor zeven 's avonds de film 'Smokey and the Bandit' en om half tien staat 'Killerfish' op het program ma. Deze film is voor kijkers boven de 16 jaar. is. wordt verbeterd. B en w van Goes en Gs hebben zich achter de suggestie van de werkgroep geschaard. Wel meenthet dagelijks bestuur van de provincie dat voorwaarden moeten worden gesteld aan de tijdelijke ontsluiting via de 's- Gravenpolderseweg. Dit kan betekenen dat ei' verkeerslich ten moeten worden geplaatst. De ambtelijke werkgroep zal de conclu sies van het gevoerde overleg verder uitwerken. Op 15 december wordt het plan voorgelegd aan de provinciale sub commissie voor de gemeentelijke be stemmingsplannen. Gs hebben laten weten bereid te zijn om de voorberei ding van de ziekenhuisbouw zo snel mo gelijk te laten verlopen. Dit betekent Onthulling van beeldhouwwerk Goes GOES - Het stadsbeeld van Goes wordt vrijdag verfraaid met een beeld. Op de hoek Beatrixlaan-Valckeslot- laan (deze plaats is door de werkgroep wooncultuur en cultuurconservering uitgekozeni komt een beeld te staan van J. van Ipenburg uit Schoonhoven. Het beeldhouwwerk stelt twee genera ties voor. Reden waarom een jonge en een oude Goesenaar de onthulling voor hun rekening zullen nemen. Wethouder ing J. de Graag treedt daarbij op als de oude Goesenaar. Mariken Verhaak staat hem bij. De onthullingsplechtig heid begint om 16.15 uur. dat voor de noodzakelijke bestem mingsplanwijziging een artikel 19-pro- cedure kan worden gevolgd. Dal wil zeggen een verkorte gang van zaken, waarbij gedeputeerde staten al dan met een verklaring van geen bezwaar kun nen afgeven. Bij zo'n artikel 19-proce- dure kunnen bezwaren worden inge diend. Schieting te 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - In de 'Koren beurs' te 's-Heerenhoek gaf de hand boogvereniging 'Vrije Schutters' een schieting op de liggende wippen. Uitslag eerste wip: Eerste hoofd vogel J. Hui- ge. Eensgezindheid 's-Heerenhoek. tweede hoofd vogel J de Rijke. Edele Handboog Ou- delande; eerste zijvogel: J. de Rijke voor noemd: tweede zijvogel: P. Oostdtjk. Willem Teil Ovezande; derde zijvogel: J. van den Dries, Eensgezindheid 's-Heerenhoek. vierde zijvogel: M. J Allemekinders, Victoria Kwa- dendamme; eerste kal: A. Boonman, Vrije Schutters 's-Heerenhoek; tweede kal: C. Wouterse. Victoria Kwadendamme; derde kal: L. de Kraker, VIOS 's-Heerenhoek; vier de kal: A. Boonman, Vrije Schutters. 's-Hee renhoek. Meeste kleine vogels: M. Nijsten, Vrije Schutters, zes stuks. Uitslag tweede wip: Eerste hoofdvogel: Sj. van Eykeren, Vrije Schutters 's-Heerenhoek; tweede hoofdvogel: L. de Kraker, VIOS 's- Heerenhoek; eerste zijvogel: H. Huige, Eens gezind 's-Heerenhoek: tweede zij vogel C. Re- mijn, Spes Nostra Oveznde; derde zy vogel: A. van den Dries. Eensgezindheid 's-Heeren- hoek; vierde zyvogel: N. Pankow, Vrije 'Schutters 's-Heerenhoek, eerste kal: H. Hui- ge, Eensgezindheid 's-Heerenhoek; tweede kal: F. Boogaard, Edele Handboog Oudelan- de; derde kal L. de Jonge, Concordia 's-Hee renhoek; vierde kal: L, de Jonge voornoemd. Meeste kleine vogels: P. Timmerman, Vriji Schutters, vijf stuks. PPR-tocht voor zwakke weggebruikers GOES - De tocht voor zwakke weggebruikers die de PPR in Goes zaterdag in samenwerking met an dere instellingen en organisaties wilde houden, is uitgesteld tot za terdag 12 december. Dit in ver band met het feit dat zaterdag zo wel op landelijk als provinciaal niveau activiteiten voor gehandi capten zijn gepland. De tocht voor zwakke weggebrui kers is op touw gezet om de aan dacht te vestigen op de problemen die rolstoelgebruikers, mensen met kinderwagens en slecht ter been zijnde personen in het verkeer in de Goese binnenstad ontmoeten. Ter voorbereiding op de tocht wordt woensdag om 20 uur in De Veste aan, de Keizersdijk een bijeen komst belegd om het een en ander nog eens door te praten. Plattelandsvrouwen Krabbendijke bijeen KRABBENDIJKE - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen te Krab bendijke hield de maandelijkse bijeen komst. Hiervoor waren uitgenodigd mevrouw Van Gelover en de heer Bor- dui van de stichting 'Kind en zieken huis de Bevelanden'. Zij vertoonden een diaserie met geluidsband en gaven een uiteenzetting hoe een kind een ver blijf en een ziekenhuis ervaart. De volgende bijeenkomst is op 16 de cember, dan komt mevrouw Maquelin uit Vlissingen de kerstavond verzorgen. NCVB in Geersdijk hield jaarvergadering GEERSDIJK - De NCVB afdeling Geersdijk hield haar maandelijkse bij eenkomst in het Drenthehuis te Geers dijk. De avond werd verzorgd door de heer J. van Leerdam met een lezing over de schepping met dia's. MINDER INSCHRIJVINGEN VERLENGD HEINKENSZAND - Het aantal wo ningzoekenden dat bij de woningstich ting Borsele staat ingeschreven is voor liet eerst sinds oktober 1979 teruggelo pen. In april '81 stonden er nog 285 in geschreven en in oktober van dit jaar waren dat er nog 268. Dat staat te lezen in het halfjaarlijkse rapport van de Borselse woningstichting. Dat aantal van 268 ligt beduidend lager dan het bestuur van de woningstichting had voorzien. In een prognose die het be stuur over het aantal woningzoeken den in de periode tussen april 1981 en oktober 1981 had gemaakt, werd name lijk nog een aantal van 315 genoemd. Dat die prognose lager uitviel dan het werkelijke aantal mensen dat staat in-' geschreven heeft, volgens de directeur van de woningstichting. C. J. Krijger, onder meer te maken met het. feit dat 67 personen bij de halfjaarlijkse opscho ning van het bestand him formulier niet meer hebben teruggestuurd. In de prog nose was er van uitgegaan dat 45 men sen dat niet zouden doen. Overigens staan er dan nu wel 268 wo ningzoekenden ingeschreven maar daarbij is geen rekening gehouden met de bouw van 54 goedkopere woningen die verspreid over verschillende Borsel se dorpskernen komen te staan. Dit aantal van 54 woningen mag als extra groep woningen in Borsele gebouwd worden en kan daardoor een verlaging van het aantal woningzoekenden over ruim anderhalfjaar betekenen. Uit die nota die is gemaakt naar aanleiding van het aantal ingeschreven woning zoekenden blijkt onder meer dat dat aantal sinds oktober 1979 is opgelopen van 232 tot 285 in april 1981 en nu weer is gedaald tot 268. In het overzicht van de aard van de wo ningzoekenden staat te lezen dat 130 mensen sociaal gebonden zijn aan de gemeente Borsele. Dat is verreweg het grootste aantal van de woningzoeken den. Een aantal van 53 mensen is econo misch aan de gemeente gebonden en 24 personen zijn sociaal gebonden door dat ook zij al een woonplaats in de ge meente hebben. De dorpskernen die het meest in de belangstelling van de woningzoekenden staan zijn 's-Graven- polder i60 belangstellenden). Heinkens zand (67 woningzoekendent en wat min der 's-Heerenhoek (29 ingeschrevenen). Een aantal van 23 personen heeft ver meld geen voorkeur voor een bepaalde Borselse kern te hebben. De kern waar voorde minste belangstelling bestaatis het dorp Driewegen, waarvoor zich geen enkele woningzoekende heeft op gegeven. Ook 's-Heer Abtskerke, Nieuwdorp en Baarland 'scoren' niet zo hoog met respectievelijk 2. 2 en 3 wo ningzoekenden. Tentoonsteling van duiven in Wemeldinge WEMELDINGE - Zaterdag 28 novem ber houdt de postduivenvereniging 'De Postduif te Wemeldinge haarlijkse ten toonstelling van duiven in het Dorps huis. Het zetten der duiven gebeurt op vrij dagavond 27 november tussen 19.30 uur en 21.00 uur. De keuring zal geschieden door twee er kende keurmeesters, de heren J. C. van Steen uit Roosendaal en F. A. van Staalduinen uit Bergschenlioek. De tentoonstelling is voor het bezoek geopend op vrijdagavond en op zater dag vanaf 15.30 uur. Collecte Sint-Annaland SINT-ANNALAND - In de komende weken zal in Sint-Annaland weer de jaarlijkse collecte worden gehouden voor de viering van het kerstfeest op de hervormde zondagsschool. DISCUSSIE IN RAAD REIMERSWAAL: KRUININGEN - Gemeenten hebben nog steeds niet de juiste toets gevon den bij het formuleren van een wel zijnsbeleid en de directe vertaling daarvan naar de bevolking. Dit viel af te leiden uit de discussie die dinsdag avond in de gemeenteraad van Rei- merswaal werd gevoerd over het vier jarenplan, het eerste zichtbare aftrek sel van de operatie waarmee de be voegdheden door het rijk grotendeels worden overgeheveld naar gemeente lijk niveau. Van alle kanten kwam lof voor het lijvi ge rapport, dat doorwrocht en realis tisch werd genoemd, Maar ook consta teerden de raadsleden enkele duidelij ke feilen, hoewel de invulling bij iedere fractie iets anders lag. Het meest rigo- reus in zijn kritiek was W. Koster van de SGP Hij stelde dat in het plan was uit gegaan van een eenzijdige benadering van het welzijn, een al met al toch dui delijk materiële benadering. „Wanneer wij de relatie met God kunnen herstel len dan was dit vierjarenplan helemaal niet nodig geweest", zei Koster waar mee hij het plan eigenlijk naar het twee de 'plan' verwees. Bovendien vond de fractievoorzitter van de SGP dat. wat duur heet: decentralisatie van het wel zijn, erg overtrokken is. Ter illustratie duidde Koster op de enorme papierwin kel waar geen fatsoenlijk mens meer Toneeluitvoering in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vosse- meerse toneelvereniging Sint-Joseph voert vrijdag 11 december om half acht in het dorpshuis De Vossenkuil in Oud- Vossemeer het toneelstuk 'Gieren op 't Veilig Mest'op. mee uit de voeten kan. „De werkwijze is zonder meer zeer omslachtig. Wanneer het welzijn in Nederland op deze Wijze (de Bevelanden vormen een proefge bied om de ervaring hier elders toe te passen - red.) moet gebeuren, komt er niets van terecht", aldus de SGP-er. Handzaam Mevrouw M. B. de Koster van de PvdA had op heel andere punten kritiek. In tegenstelling tot haar collega Koster zag zij in de procedure die bij het sa menstellen van het rapport is gevolgd een handzame leidraad die ook in de gemeentelijke politiek navolging ver dient. Wat haar evenwel nog steeds niet lek ker zat was de inspraak. Zij meende dat de bevokmg nog te veel pas achteraf geraadpleegd was. Wethouder J. A. Nieuwenhuyse onderschreef deze bewe ring: „Wij zijn daar zelf ook niet zo ge lukkig mee. Zeven man achter de tafel en vijf man ervoor, is niet zoals het op inspraakavonden zou moeten zijn". Me vrouw De Koster miste eveneens een goede financiële vertaling van het plan, hetgeen later door J. W P. Cornelissen (CDA) nog eens werd herhaald. De fracties stonden uitvoerig stil bij de verschillende hoofdstukken van het vierjarenplan. Echte grote wijzigings voorstellen kwamen daarbi.]" niet op ta fel. Koster benadrukte het bekende standpunt van de SGP dat de sport ein delijk eens een pas op de plaats zou moeten maken en zag zijn streven enig zins ingewilligd in de algemene subsi dieverordening. Deze zelfde verorde ning plaatste hem echter ook voor pro blemen. Hii achtte de ingebouwde mo gelijkheid dat alle verenigingen aan spraak zouden kunnen maken op subsi die afbreuk doen aan de zelfwerkzaam heid, in zijn ogen een groot goed. Me vrouw De Koster brak een lans voor rol- doorbrekende patronen in het vrijwilli gerswerk en voor een professionele op zet van peuterspeelzalen. Ook onder streepte zij het belang van opbouw werk. PREDIKBEURTEN DE BEVELANDEN Dankdag 25 november Ncd. Hervormde Kerk. ZUID-BEVE LAND: Baarland 19 ds. Klijnsma; Bie- zelinge 10 ds. De Graaf; Driewegen 19 dhr. Mesu; 's-Gravenpolder 10.30 ds. Klijnsma. 19 ds Blok; Hansweert 19 ds. Harleman: 's-Heer-Abtskerke 19 ds. Zegwaard', 's-Heer Arendskerke 19 dhr. Geuze: Heinkenszand 19 ds. Radstake: Hoedekenskerke 9 DS. Klijnsma; Ka pelle 19.30 ds. Bamhoorn; Krabbendij ke 9.30 ds. Bekkenkamp; Kruiningen 10 ds. Schipper; Nisse 19 ds. Zegwaard; Oudelande 18.30 ds. Duitemeyer; Ove zande 10 dhr, Mesu; Rilland-Bath 19 ds. Otte; Schore en Vlake 19 ds. Schreuder; Waarde 10 ds. v. Osch; Wemeldinge 19 ds. Raatjes; Wolphaartsdijk 19 da. Cos ta. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 19.30 ds, Zoethout; Geersdijk 19 ds. Hei- ner; Wissenkerke 19 ds. Leestemaker. Ger./Herv. Kerkgemeenschap. Wemel dinge 19 ds. Raatjes. Gereformeerde Kerk. ZUID-BEVE LAND: Baarland 10.30 ds. Blok, 19 gec. dienst N.H. kerk te 's-Gravenpolder; Borssele 10, 14.30 ds. Verheul; Driewe gen 10.30 ds. Noordhof; Goes Ooster- kerk 10 ds. Stolte, 19.30 ds. Kakes; 's- Gravenpolder 9 ds. Blok, 19 gec. dienst N.H. kerk; Kapelle 10, 19 ds. Niessen; Krabbendijke 9.30 dhr. v. Westen, 19 ds. Becker; Kruiningen 9.30 ds. Noordhof, 19 ds. Moolenaar; Lewedorp 14.30 ds. v. d. Linden. 19 ds. Stolk; Nieuwdorp 10, 19 ds. Brouwer; Rilland-Bath 19 dhr. Cornet; Wolphaartsdijk 19 da. Costa; Yerseke 9.30.19 ds. Terlaak. NOORD-BE VELAND: Colijnsplaat 19.30 ds. Stolk; Wissenkerke 19 ds. Lees temaker. Gereformeerde Bond. Goes (Konings- kerk) 10 ds. Gorissen, 17 ds. v. Benne- kom; Waarde 14.30, 19 ds. Budding; Yerseke 14.30,19 ds. Wülschleger. Gereformeerde Gemeente. ZUID-BE VELAND: Borssele 9.30, 14,18 ds. Ka rens; Goes 9.30, 14, 18 ds. Schreuder; 's-Gravenpolder 9.30, 14, 18 ds. West- strate; Hoedekenskerke 10, 14.30 ds. Boogaard; Kapelle-Biezelinge 9.30, 14, 18.30 ds. De Pater; Krabbendijke 9.30, J. van Es te Goes generaalkampioen 'DeRodeDoffer' CVan een medewerker) COLIJNSPLAAT - Van de 25 leden die de postduiven vereniging 'De Rode Dof fer' uit Goes rijk is waren er 23 die dui ven meegaven voor deelneming aan de wedvluchten. Voor het generale kam pioenschap zowel on- als aangewezen eindigde I. J. v/d Sande op de 5e plaats. Als 4e eindigde L. de Kok die bij het aangewezengeneraal 2e werd. De Kok ivon in zijn vereniging 6 maal een con cours. De De 3e plaats was voorK. Ver- hage, hij had een regelmatig seizoen, had het meeste succes met zijn duiven op de vitesse- midfond enfondvluchten. P. Hoekman de generaalkampioen van vorig jaar moest nu genoegen nemen met de 2e plaats. Ging goed van start werd le hok op de vitesse en midfond kwam op de fondvluchten wat achter maar kwam met de jonge duiven goed terug verspeelde daarentegen zijn kan sen voor het generaalkampioenschap op de navluchten. De generaalkam pioen J. van Es liet hel op de vitesse etiigszins afweten, maar op de midfond ging het al heel wat beter, werd bij dit onderdeel 2e hokkampioen, werd dit eveneens op de fondvluchten en door zeer goed met de duivinnen van start te gaan op de navluchten werd het gene raalkampioenschap veilig gesteld. Van Es ivist met zijn duif de NL-75-1045501 die 9 prijzen behaalde waarvan 8 prij zen bij de eerste 10 het duifkampioen schap over alle vluchten te behalen. Hok-kainpioenschap Vitesse: 1 P. Hoekman, 2. K. Verhage; 3 J. van Es, 4 L. de Kok; 5 J. J. van Hekken. Vitesse: 1 P. Hoekman; 2 P. Hoekman; 3 J. van Es; 4 P. Hoekman; 5 J. J. van Hekken. Mid-fond: 1 P. Hoekman; 2 J. van Es, 3 K. Verhage. 4 L, de Kok; 51. L, Boer. 1 J. van Es; 2 J. van Es; 3 K. Verhage: 4 L. de Kok; 5 I. L. Boer. Fond: 1 J. van Es: 2 K, Verhage; 3 J. Haaij; 4 P. Hoekman; 51. J. v. d. Sande. 1Jvan Es; 2 P. Hoekman; 3 J. van Es; 4 J. Haaij. 5 P. Hoekman. Jonge duiven: 1 L. de Kok: 2 P. Hoekman; 3 J van Es; 4 C. H. van Dijke.öC.W.Geers. 1K. Verhage; 2 J. van Es; 3 M de Nooijer; 4 M. de Nooijer; 5 C. W. Geers. Navluchten: 1 J. van Es: 2'3 I. J. v. a. Sande;. 2/3 A. Kloosterman; 4 C. H. van Dijke; 5L de Kok. 1C. H. van Dijke; 2 J. van Es; 3 J. van Es; 4 I. J. v. d. Sande. 5 I. J. v. d. Sande. Hok kampioenschap aangewezen twee over alle vluchten: 1 J. van Es; 2 L de Kok; 3 P. Hoek man; 4 K. Verhage; 5 I, J. v. d. Sande. Duif kampioenschap over alle vluchten met oude duiven: 1J. van Es; 2 P. Hoekman; 3 P. Hoek man, 4 P. Hoekman; 5 P. Hoekman. Kam pioen-Generaal: 1J. van Es; 2 P. Hoekman: 3 K. Verhage, 4 L. de Kok en 51. J. v. d. Sande. 14 (HD), 18 ds. Hoogerlana; Kruiningen 9.30,14,18 ds. Hage; Nieuwdorp 9.30,14, 18 ds. Bregman; Nisse 9.30. 14. 18 stud! Meeuwse; Rilland-Bath 9.30, 14, 18 ds, Eckeveld; Waarde 9.30,14,18 ds. A. Hot- man; Wemeldinge 10, 14 leesdienst; Wolphaartsdijk 9.30,14 (HD), 18 ds. Ka reis; Yerseke 9.30, 14, 18 (HD) ds. v. Poel. NOORD-BEVELAND: Kamperland 10, 18.30 ds. Mouw; Kortgene 10. 14 3o! 18.30 ds. F. Harinck. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Goes (Koningskerk) 19.30 ds. Urban, Oud-Gereformeerde Gemeente. 's-Gra venpolder 9.30, 14 dhr. v. d. Meer. Christelijk-Gereformcerde Kerk, Bie- zelinge 10, 19 ds. v. d. Heuvel; Goes 10, 19.30 ds. Verhage. Vrije Evangelische Gemeente. Goes 19 dhr. v. d. Vrie; Wemeldinge 10 dhr, De Leeuwerk, 19 dienst; Yerseke 10,19,30 dhr. Moens. Hengelwedstrijd 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - De visclub HSVde Leeglopers hield haar tiende en laatste clubwedstrijd van het seizoen. Er na men 31 vissers aan deel. Er werden 51 boven en 2 ondermaatse vissen gevan gen met een totaalgewicht van 970 gr, De uitslag was als volgt: 1 T. v. Leeuwen; 2 J, v. Wolde; 3 R. Koole (jeugd); 4 T. Koole; 5 P. Nouse; 6 A. Schikker; 7 L, v. d. Berge, 8 L, v. Gessel; 9 J. Trans en 10 A. V. Beest (jeugd), De jeugdprijs werd gewonnen door 1 R Koole; 2 A. V. Beest en 3 M. Petiet. Eindk. klassement van 1981' 1 P. Nouse, 20 punten: 2 B. Koole, 31 punten; 3 T Koole.32 punten; 4 A. V. Oosten, 34 punten en 5 L. v.d Berge, 35 punten. F. Nieuwenhuijse generaalkampioen 'Scheldevliegers' (Van een medewerker COLIJNSPLAAT - De postduivenver eniging 'De Scheldevliegers' is geves tigd te Borssele. De vereniging heeft 30 leden een aantal daarvan komt uiteen zestal plaatsen rondom Borssele. Tij dens het vlucht seizoen namen 7i4SI duiven aan de concoursen deel. Bij de jongen duiven is er een apart fondkam pioenschap te behalen over de vluchten Melun, Orleans en Chateauroux. Voo: het generaalkampioenschap was hetJ. v. d. Guchte die de 5e plaats behaalde, Joh. Janse die zowel op de vitesse alsop de midfond het hokkampioenschap on- gaangewèzen behaalde werd 4e gene raal, won tweemaal een concours in vei- enigingsverband, H. Mondeel die steeds de bovenste dui ven van de poulebrief op tijd wist te constateren, behaalde het aangewezen hokkampioenschap op de vitesse en na vluchten en werd tevens le generaal- hok aangewezen, werd 3e generaalkam pioen won in eigen vereniging 3 maal een concours. De 2e plaats was voorde gebroeders Moerdijk, zij wisten geen concours te winnen, maar door regel matig hun prijzen te pakken, het beste presteerden hun duiven op de vitesse en de midfondvluchten. Het meer dan 2.000 punten voorsprong op nummer2 legde F. Nieuwenhuijse beslag op hel generaalkampioenschap werd 2e bij het aangewezengeneraal en won in zdjD vereniging éénmaal een concours. Mei 2 tweede een le en 3e plaats bij de hok kampioenschappen werd de basis ge legd voor het behalen van de generale titel. Hokkampioenschap onaaangewezen Vites se: 1 Joh. Jansen; 2 F. Nieuwenhuijse; 3 Gebt Moerdijk; 4 J Duijnkerke. 5H. Mondeel Mid fond: 1 Joh. Janse; 2 F. Nieuwenhuijse; 3 J. Duijnkerke; 4 Gebr. Moerdijk; 5 L. Traai Fond: 1 F. Nieuwenhuijse: 2 W. Wigman, 3J v. d. Guchte, Jonge duiven: 1 J. Tilroe; 2W. Wiskerke; 3 F. Nieuwenhuijse; 4 J Walhout;5 J. v. d. Guchte. Natour: 1 G. Capello; 2 J. Witte, 3 J. Tilroe; 4 F. Nieuwenhuijse; 5 H, Mondeel. Hokkampioenschap aangewcicn Vitesse: 1H. Mondeel, 2 F. Niuwenhuysc,3J Duijnkerke; 4 S Tilroe; 5 Joh. Janse. Mid fond: 1 F. Nieuwenhuijse; 2 J. Duijnkerke; 31 Traas; 4 H. Mondeel: 5 Gebr. Moerdijk', fond; 1 W. Wigman; 2 G. Capello: 3 J. v. d Guclilf. Jonge duiven: 1E. v. d. Plasse; 2 J. Walhout.3 J. Mulder; 4 W. Wiskerke; 5 A. Goeman. N»- tour: 1H. Mondeel; 2 J. Tilroe; 3 G. Capello,! J. Mulder; 5 F. Nieuwenhuijse. General) kampioenschap onaangewezen: 1 F- Nleu wenhuijse; 2 Gebr. Moerdijk; 3 H. Mondeel;) Joh. Janse; 5 J. v. d. Guchte. aangewezen:! H. Mondeel; 2 F Nieuwenhuijse. 3 G. Capello; 4 Joh. Janse; 5 W. Wiskerke. Duif kampioen schappen Vitesse: 1H. Mondeel; 2 Joh Janse 3 S. Tilroe; 4 S. Tilroe; 5 J. A. de Vos. Mid fond: 1L. Traas; 2 H. Mondeel: 3 G. Capello;! Joh, Janse; 5 Gebr. Moerdijk. Fond: 1 W. Wig- man: 2 Wigman; 3 F. Nieuwenhuijse. Jong' duiven Vitesse: 1 J Tilroe; 2 J. Walhout;3J. Mulder. 4 J. Tilroe; 5 E. v d. Plasse Navluch ten: 1H. Mondeel en J Tilroe; 2 G. Capello;3 G. Capello; 4 G. Capello: 5 J. Mulder. Bazaar hervormde vrouwengroep ELLEWOUTSDIJK - De bazaar en rommelmarkt van de hervormde vrou wengroep 'Wees een zegen' heeft 2.353,45 opgebracht. De opbrengst komt ten goede aan de Nederlands Her vormde Kerk en ander te bepalen in stellingen. Bekendmaking Gemeente Reimerswaal De burgemeester van Reimerswaal maakt be kend. dat met ingang van 26 november 1981 gedu rende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Oude Plein 1 te Kruiningen, voor iedereen Ier inzage ligt het bestemmingsplan 'Be bouwde kom Oostdijk, gedeelte Bolwerk', zoals dit door de gemeenteraad in zijn openbare verga dering van 27 oktober 1981 is vastgesteld. Zij die zich tijdig met hun bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend zijn bevoegd binnen de hierboven vermelde termijn van een maand bezwaren in le dienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, Sint-Pieterstraat 42 te Middelburg. Kruiningen, 25 november 1981 De burgemeester voornoemd. H. Boer ACOUSTICON ANDRIESSEN Voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van HOORTOESTELLEN Vervaardiging oorstukjes in eigen bedrijf. Met de auto voor de deur bereikbaar. Ingang ook voor rolstoelen. F.I.D.A. gediplomeerd Acousticon met 20 spe ciaalzaken in Nederland. Zo nodig bezoek aan huis. Penstraat 37, tel. 101640) 34464, Bergen op Zoom, Vlakbij de Grote Markt en de Bosstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 28