Titelkansen St Aloysius definitief van de baan Opnieuw teleurstellende nederlaag voor EMM-dames Cl Dynamo schutterend naar verlies K0RTSJN0J WENDT MALAISE KNAP AF EWC snoept punt af van koploper PZC/sport WINST VOOR EMM-HEREN: VERLIES VOOR GSC-DAMES Loting voor volleybalbeker auto adria Ron Abuys derde in Spado-cross Winnen schenkt tourfiets weg Valkenisse tevergeefs dag onderweg HULST ZONDER WILLY STEVENIERS NAAR NEDERLAAG TEGEN VOLHARDING Groenendaal wint veldrit MAANDAG 16 NOVEMBER 1981 12 LEIDEN - Door dat St.-Aloysius voor de eredivisie tafeltennis bij Scylla door een 6-3 nederlaag de beide punten moest inleveren, zijn de kampioenskansen van de Zeeuws-VIaamse dames nu definitief van de baan. Overigens waren dat ook niet de verwachtin gen van de beide Blanckaerts die dit seizoen samen met de van MZ overgekomen Ingrid van Osselaer aan de wedstrijdenreeks waren begonnen. Een goede mid- denmootpositie voor St.-Aloysius was de eerste doel stelling en daarin is het Graauwse trio inmiddels wel geslaagd. Na een bijzonder goede eerste helft, kreeg men bij het vorderen van de competitie enkele niet onverwachte nederlagen te slikken en daarvan was de 6-3 bij Scylla dan ook geen verrassing. Toch heeft een remise er tegen Scylla wel lange tijd ingezeten, maar met name Vivian Blanckaert, tot op heden altijd de sterkste Aloy-troef, verkeert momen teel niet in de gewenste vorm. Na de openingszege van Sterra Blanckaert moest Vivian dan ook tegen de ove rigens bijzonder sterk spelende Marian van der Vliet het eerste punt afstaan waarna Scylla via Stephanie van Gennip een 2-1 voorsprong nam door de winst op Ingrid van Osselaer. Het werd zelfs 3-1 toen Van der Vliet zich ook via Sterra Blanckaert van de winst ver zekerde waama Ingrid van Osselaer de achterstand verkleinde door Sophie Vaalberg haar tweede neder laag toe te brengen Omdat Vivivan Blanckaert ook tegen Stephanie van Gennip geen gat in de opgewor pen verdedigingslinie kon slaan, leek Scylla op weg naar een grote zege maar dankzij het succesvolle dub bel hielden Vivian en Ingrid de deur naar een gelijkspel nog open. Maar ook Ingrid van Osselaer moest daarna via een verloren duel Marian van der Vliet feliciteren. Bij de bereikte 5-3 stand leek in eerste instantie Sterra Blanckaert tegen Stephanie van Gennip voor een ver rassing te gaan zorgen. Zij sleepte een 3e game uit het vuur rinch verloor op nipte wijze toch de partij en daar mee was de wedstrijd gespeeld want bij 6-3 hoefde het verder met meer. De strijd om de nationale titel gaat in de slotfase van de competitie nu nog alleen tussen Torenstad, Scylla en Avanti waarbij het debuterende Torenstad wél bij zonder gunstige papieren heeft omdat Kloppenburg c.s. zoals verwacht met 0-6 bij Swift wonnen terwijl Scylla vorige week de ingelaste wedstrijd tegen Avanti met 6-4 verloor. Alleen St.-Aloysius kan nog roet in het kampioenseten van Torenstad gooien als aanstaande zaterdag in Graauw wordt gewonnen van de titelkan didaten. Na de eerdere 5-5 in Zutphen is dit een haalba re kaart voor St.-Aloysius waarna in de laatste wed strijd van de competitie de titel inzet is tussen Toren stad en Scylla. Wilno Het in de le divisie van de landelijke tafeltenniscom- petitie heren uitkomende Wilno heeft het in de hoofd stad tegen het tegen degradatie vechtende Tafelten- nishuis erg lastig gehad. Na de eerdere 6-1 thuiszege, lag een nieuwe overwinning in de lijn der verwach tingen voor de Vlissingers.'maar het uit drie pure verdedigers bestaande Amsterdamse team vocht te gen Wilno voor de laatste theoretische kans op be houd. Na de 0-1 voorsprong die Wim Wegman had veroverd tegen de taaie Ap Reijnders moest Wilfried Dumez in een boeiende confrontatie met Co Clausen met 21 -19 in de 3e game de vlag strijken maar Wilno liep daarna uit, naar 1-3 toen eerst Dick Jeras op fraaie wijze in twee games Jaap Kramer verschalkte en daarna Wegman de meerdere bleek van Clausen. Dick Jeras had daarop erg veel moeite met lange-noppen-specialist Reijnders die dan ook de 3e game in zijn voordeel besliste. De Amsterdammers kwamen zelfs langszij toen Kramer op zijn beurt Dumez aan zijn zegekar bond. Het vaste succesnummer, het dubbelspel leverde daarna Wilno weer een lichte voorsprong op en het eerste punt kwam in handen toen Dick Jeras zijn tweede winstpartij liet aantekenen na de zege op Clausen. Jaap Kramer zorg de in de voorlaatste partij voor een verrassing door Wim Wegman zodanig het vuur aan de schenen te leg gen dat de Zeeuwse kampioen tenslotte in de 3e game het loodje moest leggen en dat was in de laatste partij het sein voor Reijnders om er alles aan te doen tegen Dumez. Dat pakte positief uit voor de schrale Amster dammer die daardoor voor 5-5 zorgde. Het resultaatzal echter met voldoende zijn voor Tafeltennishuis om de gradatie te ontlopen want dan zouden zij volgende week van kampioenskandidaat Nikon moeten winnen en daarin gelooft men zelf niet temeer omdat Nikon bij een zege kampioen is en opnieuw overgaat naar de eredivisie Quick bleef duidelijk op de tweede plaats na 1-6 bij het definitief gedegradeerde JVC. MIDDELBURG - De goede klassering van de EMM-heren in de tweede divisie C van de landelijke handbalcompetitie staat in een wat schril contrast tot datgene wat de Middelburgse dames tot op heden hebben vertoond. De met zoveel overtuiging gestarte EMM-damesploeg neemt na de vijfde competitiedag een erg bescheiden plaats in op de ranglijst en dat is tegen alle verwachtingen in. Tot nu toe gingen de EMM-dames drie keer onderuit in vijf wedstrijden. Zondag was het opnieuw raak. In een sfeervolle Middelburgse sporthal verloor EMM van het Rotterdamse Actief met 12-15. De herenploeg van EMM behaalde eveneens tegen Actief zijn vierde zege: 19-16. Het gaat niet goed met de ploeg van trainer-coach Kees van Ginderen. De Middelburgse dames verloren ook te gen Actief onnodig. EMM schiet vooral op het mentale valk tekort momenteel en dat kost de nodige punten. „Ik had gerekend op acht punten uit de eerste vier wedstrijden. Dat kan ik nu gemak kelijk zeggen", verklaarde Kees van Ginderen zondag. „Ik had gedacht dat dit onze eerste moeilijke wedstrijd zou worden". Moeilijk had EMM het tegen Actief zeker. In een wedstrijd waarin maar liefst twaalf strafworpen werden VLISSINGEN - Na afloop van de vol leybalwedstrijden in de sporthal van Terneuzen is de loting verricht'voor de wedstrijden in de tweede ronde om de Zeeuwse volleybalbeker. Bij de dames kwam onder meer de interessante pro- motieklasontmoeting tussen Mytilus I en Even Kijken uit de bus en bij de heren de topper uit de eerste klas tus sen Savok I en Athanatos I. De resultaten: dames: Mytilus I - Even Kijken; De Sterre - Marathon V; EWC II - Voorwaarts II; Mytifcs III - Mara thon II; Marathon UI - Marathon IV; Athanatos II - Bok; Dynamo - Savok II; Verdegem I - Sgravo; Mytilus n - IJVCI; SC Morres - Kikkers. Heren: Sluvoc - Athanatos II; Sgravo - De Sterre II; CVC - Mytilus III; Savok I - Athanatos I. Voorwaarts - Schelde- sport; De Polder - Bok; EWC UI - Myti lus IV. Deze wedstrijden zullen worden gespeeid op zaterdag 10 januari aan staande. KAARTEN BLIJVEN .ZEIST - Het voorstel van de spelers in de najaarsvergadering van het betaal de voetbal de gele en rode kaarten af te schaffen, is niet in behandeling geno men. Voorzitter Eric Vile plaatste het voorstel, als ingekomen stuk op de ver gadering binnengekomen, wel op de agenda. Hij maakte echter bij de behan deling van het punt bekend, dat op de voorjaarsvergadering het standpunt van het bestuur over het al dan niet afschaffen naar voren zal worden ge bracht. uitgedeeld, keek de Middelburgse ploeg al bij rust tegen een 8-4-achter- stand aan. Drie van de vier EMM-doel- punten kwamen tot stand via strafwor pen en dat is deels tekenend voor het moeizame spel van de Middelburgse dames, die aanvallend maar erg weinig dreiging konden uitoefenen. In de tweede helft kroop EMM in een opleving dichterbij, maar de.marge van een doelpunt kon niet overbrugd wor den. Achttien minuten lang scoorde Ac tief niet. maar toen het even daarna 9-10 werd. liep de Rotterdamse ploeg vlot weg naar 9-14. Het pleit was beslecht, EMM was op een onovèrbrugbare ach terstand gezet. „Een kwestie van ka rakter. Op dat punt hebben we ook de vorige wedstrijden verloren", meende Kees "van Ginderen. Eindstand 12-15. Doelpuntenmaakterl EMM: Marina van Ginderen (5), Maijan Guinea (4). Sophia Felius (1). Anne de Wolf (1), Jac queline Jilleba (1). EMM-heren De heren van EMM maken hun aspira ties op een hoge klassering in de twee de divisie volledig waar. Zonder de ge blesseerde Mark Sallet - hij liep op de training een gebroken vinger op en is in ieder geval nog zes weken uitgescha keld - heeft de Middelburgse ploeg nog voldoende schutters in huis om de vol le winst binnen te halen. Tegen Actief kwam de ploeg van Cees de Ridder slechts kort na rust even in de proble men, maar daarna werd het Rotter damse team resoluut teruggewezen. Toch had EMM het uiterst boeiende duel al in een erg vroeg stadium kunnen beslissen. In de prille beginfase liep de soepel spelende hoofdstedelijke ploeg naar een ruime 8-3-voorsprong, maar nog voor rust kwam Actief terug tot 10- 7. In het begin van de tweede helft kwam het Rotterdamse team in een zwakke periode aan EMM-zïjde zelfs op gelijke hoogte (10-10). Tot 12-12 ging de strijd gelijk op, maar vervolgens namen de Middelburgse heren opnieuw ruim afstand van de tegenstander in een wat chaotische fase van het duel. Eind stand: 19-16. Doelpuntenmakers EMM: I ADVERTENTIE) ■itfewetefoaJuUiM, da&kt: doww Weslhavendijk 150 Goes (el 20440" Rob Kroes 16). Bert de Jonge (5), Renny Minnaert (2). Eddy Schuitema (2), Fred van der Weel (1). Peter Eeman (1), Rob de Vos (1), Eric Dingemanse (1). GSC-dames De GSC-dames blijven in de tweede di visie hangen in de hoek waar de klap pen vallen. Tot op heden werd slechts van het uiterst zwakke Volt gewonnen. Ook de thuiswedstrijd tegen Gilze le verde zondag geen punten op. De Goese dames lieten weliswaar bij tijd en wij len aardig handbal zien, maar de Bra bantse tegenstander bleek toch te sterk: 10-13. GSC begon niet sterk tegen Gilze. Het zelfvertrouwen van de Goese dames kreeg al vroeg een flinke deuk toen Gil ze binnen een mum van tijd uitliep naar 0-3. Weliswaar kwam GSC knap terug tot 3-3, maar die krachtsinspanning bleek iets te veel van het goede. Gilze stelde orde op zaken en kwam voorrust nog op 4-8. In de tweede helft kwam GSC opnieuw dichterbij maar op het moment dat de kloof grotendeels gedicht had moeten worden, stokt de ploeg van Johnny Jan- sen op het moment dat een strafworp de ploeg tot op een doelpunt had moeten brengen. De Goese ploeg kreeg die strafworp niet en toen Gilze even later weer op drie goals verschil kwam. was het gebeurd met de koopman. Van 8-13 kwam GSC nog wel op 10-13. maar Gil ze was toen al zeker van de zege. Doel- puntenmaaksters GSC: Joke Simpe laar (3), Els Raas (1). Til Hendrikse (3), Yvette Esterhuizen (1), Denise Pijcke (2). BERGEN OP ZOOM-Tydens deSp;. do-cross in Bergen op Zoom, die bijdt senioren werd gewonnen door Jooii Borm van Phoenix in 22.34 minuto, eindigde Ron Abuys van Dynamo Mie- delburg bij de veteranen op een uitste kende derde plaats. Hij finishte na7K( meter in 24.22 minuten, achter Re Jansen van Thor en Jan BaremanTE Achilles. Jan de Leeuw uit Oud-Vos meer was de zesde veteraan. Ko vaaè Griek van Marathon werd 6e bij dehe- ren in 23.32, Rinus Ivense en Willy Vfr viest (RKHAV) kwamen binnen opeis 26e plaats in 25.11. Jan Vermeulen (Dynamo) werd twecè bij de A-junioren in 13.46. Winnaar K! chel Houdijk van Spado liep de 4E meter een 12-tal seconden sneller. Js- queline Vermeulen hield de familie-er hoog met een overwinning bij de mes. Zij legde de 2500 meter af in 93 minuten. Brigitte van Avezaath zettt de zegetocht van Dynamo voort mi! een eerste plaats bij de meisjes A(101 en Susan Vermeulen kwam met een 5> plaats bij de meisjes B eveneens uit de bus. Frits Bolle van AV'56 wei 5e bij de B-jongens in 8.34 minutea Brigit de Nijs van Sparta won zatenjs; in Terheïjde in het Westland een haf? marathon voor dames in 1.26.11. Bij 6 her'ensenioren was de winst voor b? Vriend, die de afstand aflegde in 1. Siand dames 2 C De Treffers 5-i Actief 5-i Oase 5-' Gilze 5-( Hermes 5-< Verburch 5-i Athene 5-' EMM 5-' GSC 5-1 Volt 5-1 Heren: Tomado EMM Snelwiek Animo Saturnus Ancora Actief Adongen Volt AHC'28 5-10 5- 8 5- 8 6- 6 5- 6 5- 4 5- 4 5- 4 5- 0 5- 0 Rob Kroes, één van de uitblinkers aan Middelburgse kunt, legt aan voor een schot. Ton van Tienderen van actiej kan hem dat niet meer beletten. ARNHEM - De Nederlandse revelatie van de Tour de France '81, Peter Win nen, heeft zaterdag een sympathiek ge baar gemaakt naar de organisatoren van de mini-WK rolstoelbasketbal in Raalte. De Limburgse coureur bood de organisatie zijn fiets aan waarop hij als eerste op de Alpe d*Huez arriveer de. De fiets ter waarde van 8000 gulden wordt een van de prijzen van een grote bingo-actie. De opbrengst daarvan komt ten goede aan een groot we- reldtoernooi rolstoelbaskbetbal. MERANO - Het was een uiterst komische vertoning, zoals de 16e partij in d« schaaktweekamp tussen Karpov en Kortsjnoi zondagmiddag in remise cindigdt. Beide kemphanen braken zaterdagavond hun partij eerst af, waarna allerlei in Merano aanwezige meesters en grootmeesters eensluidend tot de conclusiekn* men dat het wel eens afgelopen zou kunnen zijn met de uitdager. Kortsjnoi zo: het wel heel knap moeten spelen, wilde hij nog remise houden, zo was de tenen.' van de analyses. KOUDEKERKE - De basketbal- sters van Valkenisse hebben aan hun acht uur durende uitstapje naar Erp (bij Venray) weinig goede herinneringen overgehouden. In de Oostbrabantse plaats aangeko men bleken op het allerlaatste mo ment geen scheidsrechters aanwe zig te zijn om het duel tussen Erp en Valkenisse te leiden. De speel sters van Valkenisse stonden bij het aanhoren van deze mededeling overigens al in sportkledij in te spelen... „Een trieste toestand", vond trai ner-coach Ad Bevelander de ver geefse reis naar Erp. De wedstrijd van de Valkenisse-dames zou om 19.00 uur beginnen, maar omdat de zaal langer bezet was. werd het duel al een half uur uitgesteld. „En toen kwam de voorzitter ineens vertel len dat er geen scheidsrechters wa ren", verduidelijkt Bevelander. Het duel tussen Erp en Valkenisse moet volgens de reglementen worden overgespeeld. Datzelfde reglement schrijft voor dat de verantwoorde lijkheid voor deze fout ligt bij de vereniging die voor de scheidsrech ters had moeten zorgen. ..Die club. ik weet niet welke club dat is. moet nu waarschijnlijk ook voor de ge maakte kosten opdraaien", zegt Bevelander nog. VLISSINGEN-Vooral de uitslagenlijst van de derde divisie F van het landelijke volleybal leverde zaterdagavond nogal verrassingen op. Zo verspeelden bij de heren alle drie de koplopers, de Lampenier II, Morres en WC II, punten. Een van de scherprechters daarbij was EWC, dat de Lampenier II op 2-3 hield. De dames van Morres verloren van het sterke Polaris met 3-1terwijl ook de tweede derde divisionisten met 3-1 onderuit gingen: EWC tegen het bezoekende Zebra's en Marathon uit tegen koploper DVO- Vooral de heren van 3F zijn zaterdag nogal tekeer gegaan. Zo moest allereerst het Geldropse De Lampenier n twee sets afstaan aan het dit seizoen bescheiden opererende EWC. De Lampenier zal ongetwijfeld naar Vlissingen afgereisd zijn in de verwachting eventjes vlug te winnen om dan ook nog bijtijds thuis te zijn. Daar stak een zich krachtig verwerend EWC echter een stokje voor, zodat de Braban ders zaterdagmiddag de eerste uit de top van de ranglijst waren die punten verspeelden. Daar kwam echter het verlies van nummer twee. Morres. bij. De Hulstenaren waren naar staartclub Minenco afgereisd met de bedoeling enkele experimentjes uitte proberen om in elk geval de concentratie niet te laten verslap pen. Guido de Beule zou het als spelverdeler mogen proberen en William Taelman moest op de bank beginnen. Toen dat echter een 15-8 nederlaag opleverde, scha kelden de mannen van Eddy Meijer snel over op het beproefde systeem, maar ook daarm lukte het allemaal maar matig. „Het zat er eigenlijk al een paar weken in", verklaarde Meijer „We winnen al een paai- weken weinig overtuigend en als je dan. zoals vanmiddag, een tegenstander treft die zich leegknokt, dan hang je toch een keer". Bovendien hadden de Morres-spelers vrij veel last van het licht in de zaal, dat uitermate bedrieglijk werkte en daardoor ook veel chaos bij de Hulstenaren teweeg bracht. „Toch was dat het met waardoor we uiteindelijk verloren. We speelden te ongeconcentreerd, hadden een te slecht verzorgde pass en mede daardoor kregen we de verdediging van Minenco niet op de knieën". De setstan den waren 15-8, 10-15, 15-9, 15-17 en 15-13. Lege handen De Sterre was door een en ander het slechtste af zaterdag. De totale concurrentie voor de middenmoot of staartgroep pakte punten, alleen de ploeg van Jan Schut bleef met lege handen achter. „We zouden overigens geen punten verdiend heb ben hoor", meende Schut eerlijk. „We speelden ronduit slecht, op alle punten. De bedoeling was vooral met de opslag veel risico te nemen om zodoende Voko niet aan aanvallen toe te laten komen. Dat mislukte echter totaal. Bovendien toon den we niet genoeg lef om ons uit de malaise te kunnen knokken. Hel was een wedstrijd om snel te vergeten. Marathon trof zaterdag koploper DVO in Oud-Beierland en uit de uiteindelijk behaalde setstanden mag duidelijk worden dat de Goudzwaard-equipe het nog niet eeens slecht deed: 11-15,15-11,15-6 enl5-ll „Die meiden van DVO waren zelf ook van mening dat ze tot nu toe nog niet zo moeilijk hadden gehad. Ze hebben echt voor iedere punt moeten knokken. Daarom kan ik met deze nederlaag best vrede hebben", aldus Goudzwaard. De EWC-dames verloren in eigen huis met 3-1 van Zebra's, De setstanden waren 9-15. 12-15. 15-8 en 7-15. Morres draait momenteel slecht. Vooral qua zelfvertrouwen zit het bij de dames uit Hulst niet best en mede daardoor zat er in de wedstrijd tegen het ongeslagen Polaris niet meer in dan een setje winst. Polaris speelde weliswaar gevarieerder in de aanval, maar de tegenstand was voor Morres zeker met onoverkomelijk. „Er zal van de week eens goed gepraat moeten worden", aldus aanvoerster Tiny de Witte. De setstanden: 15-8. 15-10, 12-15 en 15-10. De uitgeweken Rus nam hen echter stuk voor stuk in het ootje, want in een tijdsbestek van nauwelijks drie minu ten had hij alle gevaar al afgewend en bood de wereldkampioen Karpov hem remise aan. Aldus bleef de stand 5-2 in het voordeel van Karpov en keerden honderden toeschouwers, die het en treebiljet koud in de zak hadden, teleur gesteld naar huis. De analyse van ae zestiende partij is: wit (Karpov), zwart Kortsjnoi. 1 e2-e4 e7-e5.2 Pgl-f3 Pb8-c6.3 Lfl-b5 a7-a6; 4. Lb5-a4 Pg8-f8; 5 0-0 Pf6xe4; 6 d2-d4 b7-b5. 7 La4-b3 d7-d5, 8 d4xe5 Lc8-e6; 9 Pbl-d2 Pe4- c5; 10 C2-C3 d5-d4; 11 Lb3xe6 Pc5xe6; 12 c3xd4 PcGxcM; 13 Pd2-e4 Lf8-e7; 14 Lcl-e3. Tot, hier ging alles net als in de veertiende partij, kortsjnoi speelde toen zwak 14PxT3 H-en na 15 Dxf3 0-0, 16 Tfdl. Hiermee haalt wit groot voordeel 14 Pd4-f5 dit is ook beter dan 14 Px(3 waarmee zwart de witte" stukken ontwikkelt- Na 14c5. water op het eerste gezicht goed uitziet, zou 15 b4 zeer ge vaarlijk zijn voor zwart 15 Ddl-c2 na 15 Del zou 15 Dd5 bevredi gend zijn voor zwart. De vijftiende zet van zwart 15 Pxe3 zou slecht zijn wegens 16 Dc6 Kf8,17 fxe3 met een zeer sterke aan val voor wit. Nu dreigt zwart wel 16 Pxe3, een zet die ook op 16 Tfdl zou komen. 15 0-0.16 Pe4-g5. Met deze zet waar wit een half uur over na dacht, behoudt hij een klein voordeel. Ook mogelijk was 16 Pf6 maar aan 16 LxiB, 17 Dxf5 Le7 heeft wit niet veel 16 Le7 xgó: 17 Pf3xg5 g7-g6. 18 Pg5xe6 17xe6; 19 Tal-el Wit staat prettiger, maar het is niet eenvoudig concreet voordeel te berei ken. Na 19 Tfdl zou de tussenzet 19.Pxe3 komen, na 19. db3 is 19 De7 afdoende en ook 19 lc5 Pd4 geeft geen duidelijk voordeel: 20 De4 Tf4 of 20 ddl TM of 20 Lxd4 Dxd4, 21 Dxc7 Tac8. 19 Dd8-d5; 20 b2-b3 Ta8-c8, 21 Le3-e5 TfB- d8 De witte pionstelling is duidelijk beter, maar in het bezit van de open d-Djn heeft zwart enige compensatie. 22 h2-h3 Dd5-c6; 23 b3-b4 Td8-d7: 24 Tel-i Tc8-d8; 25 Tdlxd7 Td8xd7: 26 Tfl-el Dcfc' 27 a2-a4 Pf5-h4; 28 12-13 Ph4-f5; 29 a4xb5ss b5; 30 Dc2-e2 Dd5-c6: 31 Tel-Cl Td7-Ó8,i Lc5-e3 Dc6-d5; 33 Le3-i2 c7-c0,34 De2-elM b3; 35 Tcl-al Db3-b2; 36 Tal-bl Db2- Tbl-dl Td8-d5; 38 Tdlxdö c6xd5 In tijdnood een gewaagde zet. Na 38. dxd5 zou het witte voordeel niet veel! betekenen hebben. In de partij verb: tert zwart zijn pionnenstelling, m zijn paard komt heel passief te staar 39 g2-g4 Pla-g7; 40 L12-C5 h7-h6. 41 del-elf gebroken. Afgebroken stand: wit Kgl, De3. Lcó.. nen b4. e5, f3. g4, h3; zwart: Kg8, Da2, Pf pionnen b5, d5, e6, g6, h6. Door het passieve paard van zwartlijn Karpov goede kansen te hebben, dames geruild waren, zou de zwarte!» sitie volstrekt hopeloos zijn. Alswitffij loper en dame op de koningsvleiiK aanvalt, heeft zwart altijd eeun schaak. Maar wit dreigt zijn actiesoji koningsvleugel te combineren metse val op b5. vervolg zondag. 41Da2-c2 een sterke^ geven zet, die o.m 42 Dd3 verhindert encctf L(8. wat na 42 Kh7 in aanmerking niet toelaat. 42 Kgl-fl na 42 Dxh6 d4 zou zwart voIdM» tegenkansen hebben 42 gG-g5 Op voorstel van Karpov remise ge? ven. Een winstpoging van wit zout» 43 de2 kunnen beginnen, maarte speelt zwart 43 dc3 met aanval ojï en de dreiging d5, d4. d3. MIDDELBURG - De basketbalsters van het Midelburgse Dynamo'70 hebben zaterdag volkomen onnodig twee punten uit handen gegeven in het duel met Green Eagles uit Maassluis. „Toch een ploeg w aarvan we hadden moeten win nen", vond trainer-coach Kees Rijnberg. Maar de Middelburgse ploeg zat zater dagmiddag muurvast. Green Eagles - slechts met zes speelsters naar Zeeland afgereisd - maakte gretig gebruik van de off-day van Dynamo: 58-76. Kees Rijnberg was dan ook niet erg te strijd met respectievelijk 24, 24 i spreken over de verrichtingen van zijn keurkorps. „We schoten als puddingen. Op de trainingen schieten we tachtig en soms wel negentig procent, maar nu ging alles mis. Op deze manier komen we toch wel een beetje in de hoek te recht waar de klappen vallen. We mis sen de mentale kracht om over een in zinking van twee of drie minuten heen te komen". Drie speelsters van Green Eagles drukten hun stempel op de wed- punten. In de eerste helft kon Dynamo nog redelijk bijblijven. Ruststand 30- 35. In de tweede periode liep de ploeg uit Maassluis langzaam weg. maar een goede periode aan Dvnamo-zijae bracht de Middelburgse dames op 54- 60. Daarna maakte de thuisploeg een paar onnodige fouten en Green Eagles kon zes vrije worpen feilloos afstraffen. Binnen de kortste keren stond Dynamo vijftien punten achter en die kloof is on overbrugbaar. „Het is toch een kwestie van gewoon die bal door het netje gooi en. We spelen nu al vier jaar samen, dan moet je dat toch kunnen". Volharding - Hulst Vrij probleemloos heeft Volharding te gen BV Hulst zijn koppositie in de rayon eerste klas gehandhaafd. Hulst trad in Goes aan zonder de Belgische aanwinst Willy Stcvenïers. De ex-in ternational is nog iiclit geblesseerd, maar Hulst verwacht dat de -12-jarige zuiderbuur over twee weken zijn de buut maakt voor de Zeeuws-VIaamse ploeg. In ieder geval beschikt Hulst al over een spelerskaart voor Steveniers. Wel van de partij was de Belg Jules Hanot die, licht geblesseerd, 21 punten scoorde. Bij rust leidde Volharding al met 53-40, voornamelijk dankzij goede afstands schoten van Han de Jong en Peter de Vis. Het gevaar van Hulster.se kant kwam voor rust veelal van Karei Dool- aege en Jan de Hamer. In de tweede helft kwam Hulst sterk terug tot 59-55 met een sterk spelende Jules Hanot Via Bas Both en HarmBoerma liep Vol harding daarna uit maar de beoogde 100 punten-score werd niet gehaald- eindstand 97-75 Bil Volharding scoor den Bas Both, Harm Boerma, Han de Jong en Peter de Vis ieder 20 punten. Karei Doolaege en Jules Hanot scoor den voor Hulst 21 punten Dynamo - PSV '61 De heren van Dynamo hebben het duel Legen PSV in de eerste helft verloren. Dynamo sloot de eerste periode af met een 19-36-achters tandAanvallend kwam er niets uit bij de Middelburgse ploeg. Na rust werd weliswaar beter ge speeld - de tweede helft werd 'gewon nen' met 36-33 - maar het pleit was toen al beslecht 55-69. Dynamo verloor voor de negende keer op rij. Speler-trainer Wladek Rychtarski „We moeten nu toch snel eens een keer winnen, want er zit toch al verbetering in". DEN HAAG - Reinier Groenen^ heeft zaterdag in zijn woonplaats Si Michielsgestel een internationale^ drït gewonnen. Groenendaal had voor de 24 kilonW lopend en fietsend 1 uur 06 minuleaï 09 seconden nodig. Hennie StamsnP uit Enter eindigde op 20 seconden a tweede. Derde werd de Westdui$ Klaus-Peter Thaler met een acW® stand van 55 seconden. De uitslag van de veldrit in Sint L- chielsgestel is: 1 Reinier Groenente (Sint Michielsgestel). 24 km in l-OS.Ce- Hennie Stamsnijder (Enter). op$* conden. 3 Klaus-Peter Thaler iWdM 55 seconden; 4 John Ghillebert IBS' op 1-20. 5 Kees van de Wereld (Niec* koop) op 1.20. Bij de junioren reed Bennie Tiel®= uit Kloosterzande naar een plaats voor Rinie Bruggeman uitCtf De zege Was voor Mathieu Hernial»® Drunen. ZEIST - Het. onderzoek naar doping het vorige seizoen van het betaald™ bal is nog met afgesloten Per 1 óeftf berzal de farmacologische afdeling de medische faculteit in Nijmeg® resultaten kunnen geven van dec®-; le; die in het seizoen 1980'81 anonie'; het betaalde voetbal heeft plaatsgö*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 12