Fracties raad Middelburg: deeltijdbanen stimuleren Wellicht bouw drie centra voor windsurfers aan het Veerse Meer Industriebond FNV eist maatregelen ketelbouw Tuincentrum Groenmarkt Arnemuiden gaat sluiten herscHf Goede prestaties op paardenfokdag WPN bezorgdheid over personeelsbeleid sep: geen versneldebouw van centrales maak jeckut Maannal.J OOK PLANNEN CAMPING 'DE WITTE RAAF' DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 neer we een grove verdeling maken blijkt dat personeelsuitgaven onge veer 2/3 deel van onze uitgaven betref fen. Willen we daaraan iets doen dan kan dat alleen door het aantal ambte naren structureel te verlagen. Dat klinkt nooit zo lollig; het is veel aardi ger om meer mensen in dienst te nemen maar mijn fractie is van oordeel dat dit niet langer kan" aldus de heer Vos. De PvdA'er D. Boogerd ging uitgebreid in op het werkgelegenheidsvraagstuk in het algemeen en toonde zich bijzon der geërgerd over de wijze waarop dit ADVERTENTIEi Hersctii/Drinks Hoensbroek, tel (045) 21 17 77 MIDDELBURG - B en w van Middelburg wordt verweten geen duidelijke taal te spreken inzake het personeelsbeleid van de gemeente. Dit bleek maandagavond tijdens de algemene beschouwin gen over de gemeentelijke begroting 1982. Woordvoerders van PvdA, D'66 en PPR noemden het verhaal over het personeelsbeleid in de aanbiedingsbrief bij de begroting onduidelijk. De heer D. Boogerd (PvdA) en A. Kamermans (PPR) vroegen het college of er plannen bestaan om een personeelsstop in te voeren. Zij drongen evenals de heer A. Vleugel (D'66) en de heer A. P. van Mourik (CDA) erop aan dat de gemeente een actief beleid gaat voeren om de instelling van deeltijdbanen te stimuleren. De heer Boogerd (PvdA) sprak van een duister verhaal' over het personeelsbe leid. Hij verlangde van het college ant woord op de vraag of er arbeidsplaatsen op de tocht staan. De heer A. Kamer mans (PPR) sloot zich bij deze vraag stelling aan. Hij vroeg welke conse quenties de aangekondigde nota inza ke automatisering voor de werkgele genheid zou hebben. De heer A. J. Vleugel (D'66) vroeg of het college soms van plan was de gemeen telijke culturele dienst op te heffen. „Vandaar zeker het voorstel van wet houder G. B. Schoenmakers om de SCZ lüit in Zeeland) te redden" aldus de heer Vleugel. „Anders wordt het alle maal zo cultuurloos" zo voegde hij er aan toe. De heer A. P. van Mourik (CDA) vroeg namens zijn fractie om een actief beleid inzake bevordering van deeltijdarbeid evenals de woordvoerders van D'66. PvdA en PPR. De woordvoerder van het CDA had waardering voor de wijze waarop de wethouder van personeels zaken (H. Gillissen) zich de afgelopen periode van een jaar van zijn taak heeft gekweten. Verlagen Ten aanzien van het personeelsbeleid kwam er een geheel ander geluid van WD-fractieleider mr D. F. Vos. „Wan- Staatssecretaris: vliegen boven kerncentrales niet aan banden DEN HAAG - Het vliegen boven kern centrales zal niet aan banden worden gelegd. Een vliegverbod om mogelijke ongelukken met kerncentrales en op slagplaatsen van kernwapens te voor- komen, is zo goed als onmogelijk. Daarvoor zou het mogelijk moeten zijn een'groot deel. zo niet het gehele lucht ruim boven Nederland' tot 'verboden gebied' te verklaren. 'Dat zal weinig effect sorteren', meent staatssecretaris Van der Doef van verkeer en water staat, in antwoord op schriftelijke vra gen van het kamerlid Van der Spek (psp). Het kamerlid stelde zijn vragen naar aanleiding Het kamerlid stelde zijn vra gen over gebieden die verboden terrein zijn voor vliegtuigen naar aanleiding van het neerstorten van een toestel van deNLM op 6 oktober van dit jaar in de onmiddellijke omgeving van Shell Moerdijk. Van der Spek is over het ant woord zeer ontevreden en vraag zich af ofhet werkelijk niet mogelijk is de kans op het neerstorten van vliegtuigen in gebieden waar kerncentrales, opslag plaatsen van kernwapens of chemische industrie is gevestigd niet valt te beper ken door 'lanen' in het luchtruim aan te wijzen voor het verkeer. Voorts meent het kamerlid dat Van der Doef met zijn betoog dat om kerncentrales en opslag- plaatsèn van kernwapens te ontzien het Het tuincentrum Groenmarkt aan de Van Cittersweg in Arnemuiden. vliegverbod uitgebreid zou moeten wmHmmmMbhhexs soms aan de orde wordt gesteld. Hij noemde het een grandioze onderschat ting van het probleem wanneer mensen zeggen dat ieder die werken wil wel werk kan vinden. „Ik ben een even groot tegenstander van fraude (sociale voorzieningen) als wie dan ook in deze raad" aldus de heer Boogerd Hij zei er echter van overtuigd te zijn dat er slechts van fraude op kleine schaal sprake is en noemde de instelling van een sociale recherche niet alleen over dreven" maar ook een discriminatie van die overgrote meerderheid van de klan ten van de sociale dienst die niet frau deert. De PvdA'er pleitte voor meer aandacht voor het project 'Mensen zonder baan". Dit zou volgens hem bijvoorbeeld kun nen door het project in te schakelen bij het onderhoud van speelterreinen. Daarover wordt geklaagdin de nota van aanbieding. Het PPR-lid A. Kamermans vond dat het college zich meer moest aantrekken van een nota die zijn partij drie jaar ge leden met betrekking tot mensen zon der werk heeft samengesteld. Daarin wordt gewezen in de richting van so ciaal-economische projecten voor haanlozen. De heer van der Toorn (SGP RPF) drong juist aan op een pas op de plaats ten aanzien van het pro ject. Hij vroeg of de baten, met name ook immaterieel, wel tegen de kosten opwegen. FNV-leden reikten maandagmorgen aan de poort van de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde'in Vlissingen pamfletten uit waarin de bond zijn bezorgdheid uitspreekt over de situatie in de Nederlandse ketelbouw. De Industriebond FNV heeft via een brief maatregelen geëist van de minister van economische zaken om de werkgelegenheid in de ketelbouw te waarborgen. De FNV zegt in het pamflet zich de komende weken hard te zullen maken voor de realisering van de eisen. ARNEMUIDEN - Het tuincentrum Groenmarkt in Arnemuiden gaat dicht. De veertien werknemers zullen worden ontslagen. Voor drie van hen ligt inmiddels een ontslagaanvrage bij het arbeidsbureau in Middelburg. Wanneer de overige personeelsleden moeten vertrekken is nog niet bekend. Dit werd maandag desgevraagd beves tigd door de bedrijfsleider van de Groenmarkt, de heer J. Maree. De reden van de sluiting ligt volgens hem niet in de financiële sfeer. „Het be drijf is niet failliet. Het fijne van de zaak weet ik niet. maar de sluiting is ons meegedeeld door de eigenaar van de Groenmarkt". Deze eigenaar, de heer Groenendijk jr uit Vlissingen. was maandag nog niet bereid om commen taar te leveren. De voedingsbond van de FNV was maandag nog niet op de hoogte van de ontstane problemen bij het tuincentrum Hoofdbestuurder F Bom van de voe dingsbond CNV is evenmin officieel op de hoogte gesteld van de voorgenomen sluiting. Wel was hij benaderd door een CNV-lid dat bij het tuincentrum werk zaam is. „Het bedrijf kent geen CAO en daarom is er ook geen verplichting om in het geval van ontslagen contact op te nemen met de bonden", aldus de heer Bom. „Overigens is mij niets bekend van officiële ontslagaanzeggingen. Het lid met wie ik contact heb gehad is mon deling ontslag aangezegd". 'Motor' De heer Bom bevestigde maandag avond desgevraagd dat geen faillisse mentsaanvraag voor het bedrijf is in gediend. Als reden voor de sluiting noemde de heer Bom de mogelijkheid dat met het overlijden van de heer Groenendijk sr enige tijd geleden, de 'motor' van het bedrijf is verdwenen en dat de erfgenamen nu opzien tegen de hoge kosten die de bedrijfsvoering met zich meebrengt. De heer Bom zal vandaag, dinsdag, con tact opnemen met het arbeidsbureau om te informeren naar de ontslagaan vrage voor de drie hoveniers en om be zwaar aan te tekenen tegen de 'Vag 'va ge ontslagaanzegging' aan het adres van het betreffende CNV-lid. Behalve de ontslagaanvraag voor de hoveniers heeft de directeur van het ar beidsbureau geen aanvragen van het tuincentrum ontvangen De perso neelsleden voor wie ontslagvergunning aangevraagd moet worden zijn werk zaam in de administratieve sector en in de verkoop en onderhoudsdienst. (Slot van pag. 1) Industriebond FNV grote haast ge maakt te worden met de studies naar ombouwmogelijkheden bij andere cen trales (Flevo, Buggenum en Amer). Ook eist de FNV extra regeringssteun voor Stork-KAB om de ondergang van dat bedrijf te voorkomen. De Industrie bond FNV voorziet, dat de binnenland se markt over een paar jaar met al te veel mogelijkheden meer zal bieden voor KMS-KAB en Stork-KAB. Om de werkgelegenheid in de ketelbouw op de langere termijn toch veilig te kunnen stellen, zal onderzocht moeten worden op welke manier een goede exportposi tie opgebouwd kan worden. Beide be drijven zullen meer in moeten spelen op alternatieve energieopwekking. Te vens pleit de Industriebond FNV voor de totstandkoming van een samenwer kingsverband tussen de KAB's in Vlis singen en Hengelo. Al geruime tijd vormen de problemen in de Nederlandse ketelbouw onder- worden tot wellicht het gehele Neder landse luchtruim de plank misslaat. „Ligt heel Nederland dan vol met kern wapens?", zo vraagt Van der Spek zich Uit het antwoord van de staatssecreta ris blijkt verder nog, dat op Prinsjesdag een bepaald luchtruim boven het bin nenhof verboden gebied is voor de bur gerluchtvaart. Hetzelfde geldt gedurende het gehele jaar voor gebieden waar militaire oefe ningen worden gehouden. Of burger- luchtvaartvliegtuigen tot op 600 meter boven de paleizen Soestdijk, Draken- steijn en Huis ten Bosch mogen vliegen -enniet lager - staat niet vast. DEN HAAG - De Samenwerkende Elektriciteitsproduktiebedrijven (SEP) hebben maandag via een woordvoerder meegedeeld, dat van een versnelde bouw van nieu we centrales geen sprake zal zijn. Onder de huidige omstandigheden (onder andere een teruggang in het elektriciteitsgebruik) zullen nieu we centrales zelfs eerder later dan vroeger worden gebouwd, aldus de SEP. Met de bouw van de nieuwe centra le in Dordrecht wordt in 1987/88 be gonnen. Niet de financiën rond de noodzakelijke milieuvoorzienin gen belemmeren de bouw van deze centrale, aldus de SEP. maar het verkrijgen van benodigde vergun ningen. De SEP reageerde in maart van dit jaar op soortgelijke wijze De Industriebond FNV vroeg toen al in het openbaar aandacht voor de moeilijke positie van de Neder landse ketelbouwers, werp van gesprek. De Industriebond FNV vindt het de hoogste lijd dat er nu eindelijk iets gebeurt. „Wij zijn uitge praat", zei FNV-bestuurder J. G. Scher mer maandagmorgen tijdens een pers conferentie in Utrecht. Naar de opvattingen van de Industrie bond is het van het allergrootste be lang, dat er duidelijkheid komt over het ketelbouwprogramma van de SEP. Ook is er nog geen zekerheid over de levering van onderdelen voor elektrici teitscentrales (een compensatie-order voor de voortgezette leverantie van goedkoop aardgas) in Duitsland. Eigen lijk is alleen de ombouw van de conven tionele centrale in Borssele op dit mo ment redelijk zeker, aldus de FNV. De vakbond gaat ervan uit, dat - indien de door de SEP aangekondigde bouw plannen in volle omvang worden gerea liseerd - de orders voor de ombouw van ketels voor de centrales Borssele en Maasvlakte bij de KMS terecht komen. De bouw van de ketels voor de centrales in Velsen en Dordrecht zal in Hengelo moeten gebeuren. Het is - zegt de Industriebond - zonne klaar, dat met name voor Stork op kor te termijn een oplossing gevonden moet worden. Daar is sinds 1 november een werktijdverkorting ingevoerd voor honderddertig werknemers De finan ciële situatie in Vlissingen is minder nij pend. Maar ook daar zijn forse proble men. De FNV verwacht, dat "81 zeer ze ker een verliesjaar wordt voor de ketel bouw in Vlissingen. De Industriebond verwijst ook naar de moeilijkheden waarmee de afdeling machinebouw van de KMS te kampen heeft. „Als er geen nieuwe orders in de energiesector ko men, zal de machinebouw alleen nog aan marinewerkzaamheden kunnen toeleveren, waarvoor ook weinig per spectief bestaat". Wanneer de orders voor de ombouw van ketels van de centrales Borssele en de Maasvlakte aan de KMS worden ge geven, is daarmee de werkgelegenheid in de Vlissingse ketelbouw in ieder ge val tot '85 veilig gesteld, zo heeft de FNV becijferd. Uit die opdrachten zal dan zelfs zoveel werk voortvloeien, dat de KMS het niet alleen afkan. Een deel van dat werk zal daarom - vindt de In dustriebond - uitbesteed moeten wor den aan Stork. IN MANEGE NIEUWVLIET MIDDELBURG,NIEUWVLIET - Tij dens de jaarlijkse fokdag voor alle Zeeuwse leden van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN), die zaterdag in de binnenmanege Rie- mens in Nieuwvliet werd gehouden, werden goede prestaties geleverd. De organisatie van het evenement, dat voor het vierde achtereenvolgende jaar werd gehouden, was in handen van de Zeeuws-VIaamse fokvereni- ging. Kampioen bij de veulens werd het mer rieveulen Zolite van de gebroeders Van Gilst uit Goes. Kampioen bij de 1- en 2-jarige werd Weücia. evenais het kam pioensveulen een afstammeling van de hengst Ridder, eigendom van J. Goede- gebure uit Kapelle. De 4-jarige Phan- teon-merrie Triënta, eigendom van S. Malcorps uit Nieuwvliet werd kam pioen bij de oudere paarden. Prljsduif uit Sint-Maartensdijk landde op schip in Middellandse Zee SINT-MAARTENSDIJK - Een prijsduïf van D. de Wilde uit Sint- Maartensdijk blijkt te zijn 'uitge weken' naar Algiers. Zaterdag kreeg de heer De Wilde, die lid is van de postduivenvereniging 'De Zwaluw', schriftelijk bericht, dat zijn duif 6 oktober was aangetrof fen op een petroleumboot op de Middellandse Zee. De vogel was 26 juli gelost in Noyons. De bemanning van het schip ont fermde zich over de vogel en uit de gegevens op de ring aan de poot van de duif kon men opmaken, dat de rechtmatige eigenaar in Sint- Maartensdijk woont. Toen de boot in Algiers aankwam, postte men een brief waarin de 21-jarige De Wil de van de vondst op de hoogte werd gesteld. Daar het uitgesloten geacht moet worden dat de duif ooit nog in Sint-Maartensdijk 'op de kiep za! vallen", heeft de heer De Wilde het eigendomsbewijs van het dier - dat overigens al enkele malen m de prijzen viel - naar de afzender Algiers gestuurd, zodat deze aan Phisvluchten kan deelnemen. KAMPERLAND - Het ziet er naar uit dat windsurfers op het Veerse Meer binnen afzienbare tijd terecht kunnen in drie speciaal voor hen te bouwen centra. Zoals bekend bestaan er plan nen om bij het recreatiecentrum 'De Schotsman' in Kamperland een derge lijk centrum neer te zetten. Daarnaast is de exploitant van camping 'De Witte RaaF in Arnemuiden met de provincie in bespreking over het realiseren van nog eens twee windsurfcentra gecom bineerd met scholen aan het Veerse Meer. In die besprekingen wordt ook de bouw van een dergelijk centrum el ders in Zeeland meegenomen. De ex ploitant van 'De Witt Raaf. J. A. M. Buijsrogge. wilde in dit stadium nog niet kwijt op welke locaties diejdrie centra zouden moeten komen, maar in gewijden in surfkringen maken duide lijk dat één plaats in de buurt van de camping al als mogelijke locatie wordt genoemd. Het plan om bij Kamperland een wind- surfcentrum neer te zetten, gaat onder meer uit van het recreatieschap 'Het Veerse Meer' en is door de Wissenkerk- se burgemeester P. Wisse in een ge meenteraadsvergadering aangekon digd. Tegen dat plan bestaan van de zijde van de windsurfers op het Veerse Meer de nodige bezwaren. Een van de mensen die bezwaren heb ben tegen de plannen van het recreatie schap is de voorzitter van de windsurf- vereruging Zuidwest 7. T. Woudenberg, die met zijn club regelmatig op hel Veerse Meer te vinden is. De voornaam ste bezwaren hebben betrekking op het feit dat het - zoals de plannen er nu uit zien - niet meer mogelijk is om met de auto tot aan de waterkant te rijden. Dat betekent volgens Woudenberg dat de windsurfers met hun planken een heel stuk moeten lopen. Een ander bezwaar is, aldus de windsurfvoorzitter, dat de parkeervoorziening bij het toekomstige centrum waarschijnlijk in de bossen ge projecteerd zal worden. Als dat zo is, maakte Woudenberg duidelijk, kunnen de meegekomen familieleden vanaf die parkeerplaats het surfen niet meer be kijken. Momenteel kunnen de auto's en cara vans langs het water worden gepar keerd zodat belangstellenden op de 'eerste rij' zitten om naar het surfen te kijken. Ook de exploitant van het recreatiecen trum 'De Schotsman', R. Mulder, ziet het centrum vlak naast zijn camping niet zitten. Wel zijn de heren Wouden berg en Mulder het er over eens dat er een accommodatie voor windsurfers moet komen. Mede om die reden heeft de heer Mulder al contact opgenomen met een architectenbureau over een al ternatief plan voor een dergelijke ac commodatie In dal plan zouden dan wel allerlei faciliteiten voor de surfers ingebouwd moeten worden Daartoe behoren onder meer. zo vinden Wou denberg en onder anderen de surfster B. Thijs, een zaal waar vergaderd kan wor den en waar de surfers bij elkaar kun nen komen Ook toilet- en kleedruimtes en een opbergkluis voor de surfplanken zijn vereist, stellen ze Afsluiten Zowel Thijs als Woudenberg wijzen er op dat de talrijke windsurfers die mo menteel allemaal nog op dezelfde plaats bij het recreatiecentrum te wa ter gaan, zich in de toekomst wel eens zouden kunnen verspreiden langs de oevers van het gehele Veerse Meer. Dat zullen ze zeker doen, zo stellen ze, als de dienst der domeinen de strook grond afsluit ten oosten van het recrea- tiecentrum. Op die strook grond kun nen de surfers nu nog steeds terecht en de afgelopen zomer was dat dan ook een verzamelplaats van talrijke lief hebbers van die sport. De kans dat die strook wordt afgesloten bestaat zeker, gelet op woorden van H. Batus van de dienst Domeinen in Goes. Volgens hem is het inderdaad de bedoe ling dat er geen auto's meer op die strook terecht kunnen. Die moeten dan langs de weg worden geparkeerd- Dat betekent dat de surfers hun planken langs de weg moeten uitladen en de strook moeten oversteken voor ze aan het water zijn. Ook caravans kunnen dan niet meer langs het water neergezet worden ten behoeve van de dagrecrean ten op die plaats. Woudenberg had dat wel verwacht „Dat is allemaal de schuld van de bewoners van de bunga lows langs de weg Die vinden natuur lijk dat hun uitzicht over het Veerse Meer verpest is door die recreanten langs het water. Daarom zal die strook wel afgesloten worden" Het bezwaar van de nieuwe locatie is dat de surfers westelijk van het recreatiecentrum in het bos terecht komen en daar even eens niet meer tot aan het water kun nen komen met hun voertuigen. Daar kleeft nog een ander aspect aan. Het gemeentebestuur van Wissenkerke moet namelijk planologische medewer king verlenen alvorens het wïndsurf- centrum gebouwd kan worden. Maar het gemeentebestuur heeft met de na tuurbeschermingsorganisaties afge sproken dat het bos op de Schotsman- Ruiterplaat niet verder aangetast zal worden. Van hun kant hebben de na tuurbeschermers. als hun deel van de afspraak, destijds geen bezwaar ge maakt tegen de komst van het recrea tiecentrum 'De Schotsman'. Om die re den zit het Wissenkerkse gemeentebe stuur dan ook niet te springen om dewerking aan de plannen voor een surfcentrum te verlenen. „Maar", zo laat burgemeester P. Wisse, weten: „Er wordt van verschillende kanten, onder meer door de provincie, grote druk op ons uitgeoefend", De windsurfers zeil vinden dat er zo snel mogelijk een ac commodatie moet komen. Wouden berg: „Het is duidelijk dat de overheid en in dit geval de gemeente Wissenker ke, de opkomst van het windsurfen on derschat heeft. Al geruime tijd komen vele duizenden windsurfers naar de oe vers van het Veerse Meer, maar er is geen accommodatie. Zelfs een kleed ruimte is er niet De mensen moeten zich maar gewoon langs de kant van de weg omkleden'Wat de windsurfers be treft is de locatie ten westen van 'De Schotsman', die door het recreatie schap is uitgezocht ideaal, alleen de plannen zelf deugen niet Van de zijde van het schap was zowel vrijdag als maandag niemand bereikbaar. Woensdag vergadert het dagelijks be stuur van het recreatieschap over on der meer de wïndsurfaccommodaties aan het Veerse Meer. In die vergade ring komt een brief van de technische adviescommissie van het recreatie schap aan de orde. Daarin staat dat de heer Mulder een plan voor een accommodatie aan het bestuur van het schap zal toezenden. Tevens staat er in dat van de zijde van 'De Witte Raaf ook plannen naar voren zijn gebracht. De commissie adviseert hel bestuur dan ook. gelet op die ont- wikkelingen. de windsurfproblema- tiek op het Veerse Meer in zijn totali teit te bekijken, om te voorkomen dat er ad hoe beslissingen genomen moe ten worden. In de brief wordt ook ingegaan op het overleg met de windsurfers. Dat overleg is er wel geweest, aldus de commissie, maar het heeft niet tot de gewenste re sultaten geleid. Daarom adviseert de commissie om nog maar eens contact op te nemen met het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond, waarin ook windsurfers hun afvaardiging hebben. Ook Woudenberg haalt aan dat er een vorm van overleg over de surfaccom- modatie is geweest „Maar ze hebben niet naar ons willen luisteren", stelt hij Ondanks dat. ziet het er. gelet op de verschillende plannen die plotseligg zijn ontstaan, toch naar uit dat de wind surfers binnen afzienbare tijd hun ac commodatie langs het Veerse Meer hebben Evenals vorig jaar werd de blauwschim- mel Lastpost, bereden door Ineke Goense, winnaar in de rubriek 'Beste prestatiepaard'. Deze ruin is nu elf jaar en levert vooral bij het springen enorme prestaties. De Heidelbergdochter Nora van de familie Bergwerff uit Middel burg, bereden door Manno Gelok, werd tweede en Inge Quist uit Arnemuiden werd met Pelopides derde. De merrie Triënta, gereden door Suzan Malcorps uit Nieuwvliet, werd ook eerste in de rubriek 'bestgaand rijpaard'; een dub bel succes voor deze merrie. Seria van M. de Feyter uit Temeuzen behaalde een derde plaats, achter Sanguine van A. van de Peijl uit Atfel, die tweede, werd. Uitslagen van de keuringen: 2-jarige veulenboekmerries: Verenla van L. W. van Gilst uit Goes. Ie premie; Vodka van F Veldhuizen uit Vlissingen. Ie premie 1-jarige veulenboek merries. Ie premie in volgorde voor: Welocïa van J. Goedegebure uil Kapelle: Waldola van A. de Nooyer uit Gapinge; Wanda van Stal Goedhart. Grijps- kerke, Wendy van M. Gelok, Gapinge; Wille- mien van A de Nooijer, Gapinge. Hengstveulens, le premie voor: Zllko van Stal Goedhart, Grij pskerke; Zephyrus van D. Maris. Grijpskerke; Zuidenwind en Zomer rest, beide van stal Goedhart. Grijpskerke. Memeveulens geboren na 1 mei. le premie voor: Zavanna van S. M. Rentmeester. Hulst; Zonya van A. S. Leenhouts. Breskens, Zejan- ja van S Mattheyssen, Nieuw-Namen, Zimai- ka van F Thijs, Hulst. Merrieveulens geboren voor 1 mei. le premie voor Zolite van gebroeders Van Gilst. Goes. 4-7-jarige stermerries, le premie voor: Triën ta van S. Malcorps. Nieuwvliet; Ploline van P. J Riemens. Nieuwvliet; Silvana van S. M. Rentmeester. Hulst. Petite Tout van G. van Leuven. Vogelwaarde; Turquoise van B. Moerland. Renesse; Rianetly van H. van Doesselaar. Hoek. 4-7-jarige stamboekmerries, lc premie: Tos- tie van mevrouw Van As. Ziertkzee; Twiggy van H. P. N. Tas. Waterlandkerkje; Teslree van E, van de Nieuwenhof, Renesse. 3-jarige stamboekmerries, le premie voor: Uscane van D. van de Goudoever, 3-jarige stermerries, le premie. Udine van N. de Feyter. Terneuzen 3-jarlge mins. le premie: Un van E. Tas-Van Driel, Waterlandkerkje. Financiële hulp in Sint-Annaland voor door brand getroffen gezin SINT-ANNALAND - De familie Goedegebuure in Sint-Annaland, die donderdag ernstig gedupeerd werd toen haai' woning aan de Bur gemeester Smitstraat uitbrandde - waarbij de baby op het nippertje kon worden gered -heeft geldelij ke steun ontvangen van de Sint- Annalandse gemeenschap. Op ini tiatief van enkele mensen gingen vrijdag vijftien vrijwilligers het dorp door om geld bijeen te bren gen. zodat de eerste nood van het gezin gelenigd kon worden. Inmid dels is het echtpaar Goedegebuure een bedrag van 7271.40 overhan digd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 7