Raad Zierikzee 'worstelde' met agendapunt over anti-bombrief LITERAIRE 'WARREN-AVOND' VAN HET ZKC IN GOES Raad Zierikzee achter plan Haringvlietplem PZC/streek Vragen raadsleden over situatie VVV Middelburg Protest boeren tegen tracé Tractaatweg "ft DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 WISSEL BEVELANDEN PvdA WILDE UITSPRAAK OVER KERNWAPENS ZIERIKZEE - „De besluitvorming over plaatsing van kernwapens en toepassing van kernenergie behoort plaats te vinden op rijksniveau, dat wil zeggen in overleg tussen regering en tweede kamer der Staten Generaal". Een overgrote meerderheid van de Zierikzeese raadsleden heeft maandagavond duidelijk gemaakt het volstrekt eens te zijn met deze mening van het college van burgemeester en wethouders. Lichtgewonde bij aanrijding in IJzendijke IJZENDIJKE - Bij een aanrijding maandagmorgen omstreeks negen uur op de Mauritsweg te IJzendijke is de fietster mejuffrouw D. uit IJzendijke licht gewond geraakt. Bromfietser M. C. uit IJzendijke, naderde over de Mau ritsweg in een onoverzichtelijke bocht drie fietsters die naast elkaar reden. Het uitzicht werd door een heg belem merd en C. botste frontaal tegen mejuf frouw D, op. Ook personeel KNMI tegen bouw van walradarcentrale in Vlissingen VLISSINGEN - Ook het personeel van het KNMI in Vlissingen heeft bezwaar gemaakt tegen hel bestemmingplan Het Eiland, waarin de bouw van een walradarcentrale is voorzien. Het per soneel verwacht een verstoring van het werkklimaat, wanneer het huidige kleinschalige KNMI wordt onderge bracht in het grote walradargebouw. De zes personeelsleden van het KNMI zeggen op de eerste plaats de bezwaren te onderschrijven van de bewoners van het Eiland, die massaal in protest zijn gekomen tegen de bouw van het walra darcentrale. Het personeel maakt zich echter bovendien ongerust over het on derbrengen van het huidige KNMI-sta- tion in het gebouw voor de walradar centrale van het district Scheldemond van het loodswezen. Dit zal volgens het personeel een verstoring van het werk klimaat als gevolg hebben, maar bo vendien een verhoging van de 'drempel' meebrengen voor de klanten van het KNMI. Het personeel wijst in dit ver band op het toenemend belang van het KNMI-station in Vlissingen als inlich- tingenpost. Ook de afdeling Vlissingen van het FNV heeft een bezwaarschrift ingediend te gen het bestemmingsplan het Eiland. De vakbond onderschrijft daarin de be zwaren van de bewoners. De termijn, waarin bezwaren konden worden inge diend bij b en w van Vlissingen, is nu inmiddels verstreken. H. C. Couprie voor CDA in Serooskerke SEROOSKERKE - Het CDA-Veerè houdt maandag 16 november een bij eenkomst houden in het verenigingsge bouw aan de Zandput in Serooskerke. Het tweede kamerlid H. C. Coiprie zal een inleiding houden over de actuele landspolitiek. Vuurwapen in Sint-Jansteen in beslag genomen SINT-JANSTEEN - De groep Hulst van de rijkspolitie heeft maandagmor gen in Sint-Jansteen bij een huiszoe king een geweer en munitie in beslag genomen. Dit gebeurde bij de 48-jarige J. L. L werd meegenomen naar het bureau in Hulst en werd na verhoor vrijgelaten. Hij verklaarde tegenover de politie zich het wapen te hebben aangeschaft, om dat hij zich bedreigd voelde. Het inbe- slaggenomen geweer is er een van het kaliber .22. De politie had al geruime tijd het ver moeden dat L. een vuurwapen in zijn bezit had. De huiszoeking werd uige- voerd in samenwerking met de dis trictsrecherche. Veiling Bergen op Zoom Maandag 9 november. Golden Delicious 25- 1.08: Goudreinetten 1.75-1,81; Jonagold 79- 1.97: Cox d'Orange69-1.79; Beurré Alexander Lucas 45-78: Conference 57-1,56: Sain; Rémy 62-37. Doyenné du Cornice 58-1.53: late aard appelen 10: bloemkool 35-1.60: rode kool 15- 30. witte kool 11-41. boerekool 10-36: savooy 18-29; witlof 2,30-2.40; breckpeen 7-13: knol selder per stuk 7-42: koolraap 20; kroten 9-39: spruiten geschoond 1,20-3,40; spruiten onge- schoond 39-93; uien 28-42: sla glas 43-47, to maten 3,05-3,90: ramanas 1,17; venkel per kilo 29-52; bos peterselie 18: peterselie per ons 29; bosselder 20; andijvie 1,05-1,16. Groentenveiling Barendrccht. 9 november 1981. Aardappelen, bintje 22-35. Irene 27. eigenhei mer 21-27. andijvie kas 1.56-2.01. natuur 42- 1.48, bleekselderij 28-45. boerenkool 46-1.06. broccoli2.70-4,80. Chinese kool 16-61. knolsel derij 14-63. koolrapen 25-26. groene kool 18- 59. witte kool 17-58. rode kool 12-52, gele kool 16-54, paprika 1.40-2.80, peterselie 12-48, prei 60-79, radijs rood 80-85, selderij 18-58, snijbo nen 6.00-7.80, spinazie 1.52-1 87, spitskool 6- 66, uien bonken 43-63, grof 35-51. middc-l 18- 40. drieling 11-20, pikler 7-11. winterpeen 9-23. witlof kleinverpakking 4.29-4 50. kort 1 3.10- 3.80, lang 1 3.00-3.50. kort 2 2,80-4.00. lang 2 2.70-3 30,3 1.60-3.20, ijsbergsla 58-1.27, vlees tomaten 3B 13 00.2B' 12.90. B 9.40-9.60. Aardappcltcrmijnmarkt Rotterdam. Da tum: 9 november 1981. Bintje laten april;-: november: 23,00; bieden april' november: 21.00; 40 mm opw. slot april: 28,00; november: 22.00; stemming apnl: kalm. november: kalm; openstaande posities: april: 13; novem ber: 23. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum 9 nov. '81, Bintje laten april' 31.00: no vember: 25.90; bieden april: 30 60: november: 23.50:50 mm opw. slot april: 30.80: november: 23.80; stemming april: Qauw: november: kalm; openstaande posities april: onveran derd blijft 2815: november: 36: omzet nov géén; april: 131. hoogste prijs 32.70. laagste 30.80; laatste gedane zaken 35 x 30.80. Marktbericht van de Centrale veiling Zee land, d.d. 9 nov. 1981, veilpunt Goes. Groen te: per stuk: knolselderij met gToen 57. Bloemkool 7 per kr. 135,8 per kr. n 70. Per kg: andijvie 28-79. II 45-48, prei I 44-63, II 28. Rode kook 118. n 10. Witte kool 14. Bloem kool 57-59. Groene sav. kool 40-47 Spruiten A 82-100. Veldsla 1330. Ook CNV tegen reorganisatie machinebouw VLISSINGEN - Na de Industriebond FNV en de Unie BLHP heeft nu ook de Industriebond CNV in Zeeland stelling genomen tegen de reorganisatieplan nen voor de afdeling machinebouw van de koninklijke maatschappij 'De Schelde' in Vlissingen. In een brief aan de directie van 'De Schelde' heeft het CNV maandag laten weten weinig ver trouwen te hebben in de voorgestelde- reorganisatie. De Industriebond CNV vreest - evenals, de andere bonden - dat uitvoering van het plan 'een eerste stap zal zijn naar een nog slechtere situatie'. Ook het CNV signaleert dat de problemen voor een niet onbelangrijk deei te wijten zijn aan een gebrekkig management en een veroudering van het machinepark. Een vermindering van het aantal arbeids plaatsen, zoals in het plan wordt voor gesteld, is volgens het CNV onaan vaardbaar. De Industriebond FNV en de Unie BLHP huldigen een zelfde standpunt. Jaarlijkse speelgoedbeurs TERNEUZEN - Donderdagochtend tussen negen en twaalf uur wordt in de Opstandingskerk in Terneuzen de jaar lijkse speelgoedbeurs gehouden. Het gaat om tweedehands (doch in prima staat verkerend) speelgoed. 75 procent van de opbrengst is voor de 'leveran ciers' van het speelgoed, 25 procent gaat naar SOS-Kinderdorpen. De orga nisatie van de beurs is in harden van een kleine groep Terneuzense vrouwen. IN ALGEMENE BESCHOUWINGEN Heel andere denkbeelden over beide onderwerpen bewogen de aanwezige PvdA-fractieleden. „Waarom zou de raad wel beslissen over bestemmings plannen en scholenbouw en niet over eventuele plaatsing van kernwapens in de gemeente", vond met name de socia listische afgevaardigde H. Asma. Tij dens de raadsvergadering betoogde hij niet te veronderstellen dat b en w 'zo krijgszuchtig zijn dat zij dat inderdaad zouden willen'. Maar wat is er dan toch tegen om dit eens duidelijk uit te spre ken, zo vroeg Asma zich af. Kernwapens en kernenergie kwamen in de Zierikzeese raadsvergadering inhou delijk aan de orde naar aanleiding van een collegevoorstel om een 'anti-bom brief van de steungroep Schouwen- Duiveland Atoom Vrie voor kennisge ving aan te nemen. De bnef van de ac- liegroep was door b en w op verzoek van PvdA'er Asma tot agendapunt verhe ven Dat was gebeurd omdat leden van de actiegroep vorige maand geen toe stemming kregen hun vlugschrift tij dens een raadsvergadering rond te de len. Burgemeester De Meester beloofde bij die gelegenheid de PvdA-fractie om de anti-bom-brief - mits tijdig bij het 1 college bezorgd - op de agenda voor de komende raadsvergadering te plaat sen. „Ik heb dat toen kennelijk wel wat spontaan toegezegd", zo herinnerde zich burgemeester De Meester. Dat het vlugschrift maandagavond in derdaad op de agenda prijkte ontstem de in het bijzonder de CDA-fractie. Woordvoerder L. S. P. van Velthoven wilde het onderwerp het liefst maar zonder verdere discussie weer afvoeren. Zaken van deze importantie behoren niet thuis in een raadsvergadering, hoogstens als ingezonden stuk. aldus Van Velthoven. Burgemeester De Meester onderkende 'veel waars' in de ze opmerkingen. Het college wil echter het boetekleed nog wel omdoen, aldus de voorzitter, die verder opmerkte zijn toezegging aan raadslid Asma te heb ben gedaan 'in de sfeer van de binnen komst van de actiegroep in de raads zaal'. Discussie Na een schorsing van de vergadering, op verzoek van dc voorzitter, hand haafden b en w echter kennelijk man moedig hun aanvankelijke voorstel, wat vervolgens aanleiding vormde tot een pittige discussie over zowel 'de zaak' als het CDA-voorstel van orde. „Een laf voorstel", zo veroordeelde PvdA-fractievoorzittcr J. Groen het pleidooi van Van Velthoven om de an- ti-bom-brief alsnog 'staande de verga- Vrouw uit Breskens gewond bij ongeval ïeerplein Vlissingen VLISSINGEN - De 40-jarige mevrouw W. R. - H. uit Breskens is maandagmid dag gewond geraakt, toen zij op haar fiets tegen een vrachtauto met aanhan ger reed, bij het verlaten van de veer boot in Vlissingen. Zij is naar het Be- Ithesda-St. Jospehziekenhuis in Vlis singen gebracht met vermoedelijk een beenbreuk. Het ongeval gebeurde om ongeveer 13.20 uur, op de kruising van de Prins Hendrikweg met de Veerhavenweg in Vlissingen. De vrachtauto met opleg ger, bestuurd door N.N.M. v. L. uit Phi lippine. reed over de Veerhavenweg. De bestuurder wilde linksaf slaan, de Prins Hendrikweg op. Hij moest daar echter stoppen, om enkele auto's voorrang te verlenen. De vrouw kwam op de fiets vanae boot en dacht dat de vrachtauto zou doorrijden. Toen dat niet het geval bleek, kon zij echter niet meer snel ge noeg remmen, waardoor zij tegen de achterkant van de vrachtauto reed. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 1515-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio; HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 10- 11.30 uur: uitzending radio Nightingale; VLISSINGEN - Bachten Komme. 19.30-21.30 uur: contactavond Soos Ge- handicapten. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; Roxy u.20uur: Escaped from New York. 12 jr. Cinem'Actueel 1.20 uur: Meisjes die ta boes inslikken, 16 jr; Cinem'Actueel H. 20 uur: Outland, 12 jr, Cinem'Actueel HL 20 uur; Stardust memories, 12 jr; GOES - Grand, 20 uur: Het meisje met J net rode haar, 12 jr; hulst - De Koning van Engeland, 20 uur: Hoge Hakken, echte liefde, 12 jr; 20 uur: Raiders of the lost ark, 12 jr: 20.15 ^■Twee vorstinnen en een vorst, al; «i5 uur; De uitzuigster, 18 jr; middelburg - city, 20 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr: OOSTBURG - Ledel. 20 uur: Her name M was Lisa, 18 jr; TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; 20 uur: Rai- ^?rs °f the lost ark. 12 jr; VLISSINGEN -Alhambra 1,20 uur; Ho- ge hakken, echte liefde. 12jr: Alhambra I H, ,0 uur; Soldaat Benjamin a.L; I tentoonstellingen Gemeentehuis. 8.-12.15 Keikes5"17 tekeninSen van Wiebe H S0E? - Museum voor Zuid en Noord- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kleine onumenten, het behouden waard' en Bruckman-collectie'; dering' van de agenda af te voeren. „Niets kan de raad beletten deze onder werpen te behandelen. Alle zaken die de raad wil behandelen zijn des raads", aldus de socialistische woordvoerder. Zijn fractiegenoot Asma bestreed de opvatting van het college dat de be sluitvorming over kernwapens en kern energie in Den Haag thuishoren. De PvdA-fractie ondersteunt de steun groep Schouwen-Duiveland Atoom Vrie, aldus Asma. Samen sterk houdt middenstandsactie in Scherpenisse SCHERPENISSE - De middenstands vereniging 'Samen Sterk' te Scherpe nisse organiseert de traditionele win kelweekactie in de dagen voor Kerst mis. Een groot aantal plaatselijke win keliers verlenen medewerking aan deze actie van donderdag 19 november tot yen met zaterdag 28 november, met voor dè inwoners een zegelaktie ter onder steuning van het 'Groene Kruis' waar aan jaarlijks een fors bedrag wordt overgedragen. Ditmaal staat een bed voor langdurig zieken op het ver- zoeklijstje van de 'Kruis'-afdeling. Biljartcompetitie in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - In de competitie van de Oudvossemeerse biljartvereni ging Krijt op Tijd speelde Rien Voor melden de hoogste serie met 23 caram boles. De kortste partij werd gemaakt door A. Goudswaarden F. Hommel met 25 beurten. De uitslagen waren als volgt. R. Goud szwaard - F. Hommel 0-2, A. Goudszwaard - M. Istha 2-0, J. Rijstenbil - S. Schetters 0-2, A van Daalen - J. Kruf 2-0, A Havermans - D. Polderman 0-2, A. Aarnoudse-Piet Moerland 2-0, R. Voormeulen - W. de Leeuw 2-0, L. Vroe- gop - H. van Daalen 2-0, W. de Leeuw - S. Schetters 0-2. In de competitie van de Oudvossemeer se biljartvereniging Nooit Gedacht speelde Piet Steyns met 25 beurten de kortste partij. De hoogste serie en het beste gemiddelde waren voor Wim Hey- boer met 29 caramboles en 3.31. De uit slagen waren als volgt: T. van der Logt - J. Verhees 0-2. P. Vis - J. Grootdonk 2-0, P. van Treyen - M. van Hees 0-2, W. Hoekstra - P. Steyns 0-2, W. Heyboer - D. Hendrikse 2-0. Inwoner Hoek gewond bij ongeval op Dow-terrein TERNEUZEN - Een werknemer var het Belgische installatiebedrijf R.O.B uit Dcurne, W. W. uit Hoek, is maan dagmorgen ernstig gewond bij een be drijfsongeval op het terrein van Dow Chemical in Terneuzen. De man kreeg 690 kg zware pijp op ziet die bij het lossen van een trailer rolde W. werd met bekkenletsel en twee ge broken enkels naar het Julianazieken huis in Terneuzen gebracht en later ver voerd naar het academisch ziekenhuis in Gent. Granaat gevonden in Waterlandkerkje WATERLANDKERKJE - Tijdens werkzaamheden vond de heer D. maan dag een granaat op een perceel land aan de Ketelaarsstraat te Waterlandkerkje. Het projectiel heeft een lengte van 25 centimeter en een doorsnede van 7 cen timeter. De Explosieven Opruimings Dienst is in kennis gesteld. HEINEKENSZAND - Bibliotheek: aqauarellen van Nelly van Nieuwen- huyzen; HULST - Den Dullaert: 'Vrouwen inge blikt'; Stadhuis, 9-12 en 13-17 uur: olie verfdoeken van Raghnild de Bock; MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: sieraden en objekten van diverse kun stenaars: Vleeshal. 9-17 uur: '100 jaar Pronviale Waterstaat'; Antiquariaat Merlijn, 13.30-17.30 uur: tekeningen en aquarellen van Victor Bouter; Galerie 't Kot, 9.30-18 uur: aquarellen, etsen en olieverven van Jooske de Jongh-André de la Porte; TERNEUZEN - Bibliotheek, 9-12 en 13.30-17,30 uur: fototentoonstelling 'Verboden voor onbevoegden'; Hal stadhuis, 9-12 en 13-16,30 uur: foto's van Paul Citroen; museum, 14-17 uur: 'fo to's' Terneuzen zoals het vroeger was'; VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10- 12.30 en 13.30-17 uur: sculpturen en fo to filmobjecten van Tajiri; Wemeldinge- Galerie Zwart-Wit. 10-12 en 14-17 uur: werken van Elmar Bec kers; IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: foto-tentoonstelling. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel, 01100- 14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaandcren - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. De overige fracties maakten echter kor te metten met het PvdA-voorstel de doelstellingen van de steungroep te on dersteunen. Schouwen-Duiveland Atoom Vrie wenste onder meer een uit spraak van de raad tegen het bestaan en de aanmaak van alle kernwapens op de wereld en uiteraard een verbod voor een plaatsing daarvan op gemeentelijk grondgebied. CDA, WD en Reformato rische Urne hadden echter niet de min ste behoefte het streven van de steun groep met een uitspraak te bekrachti gen. Tekeer niet omdat het vlugschrift van de actievoerders ook een uitspraak van de raad vereiste tegen het bouwen H. Asma: ...duidelijk uitspreken. ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee is maandagavond redelijk tevreden, hoewel niet geheel tot in de puntjes voldaan, akkoord gegaan met bet bestemmingsplan Haringvliet- plein. Dit plan omvat hetgebied tussen de Laan van St Hilaire Haringvliet- straat, het verlengde van de Grevelin- genstraat en de Boerenweg en beoogt de vestiging van ambachtelijke en dienstverlenende bedrijven en gebou wen voor culturele, maatschappelijke, sociaal-medische en onderwijsdoel einden. Namens de PvdA-fractie maakte J. Groen gewag van een aardig plan. Ge let op de bedrijven die in de binnenstad in de problemen komen kan het aan een behoorlijke behoefte voldoen, aldus Groen, die ook de uit de bus gekomen gronduitgifteprijs van 96,42 alleszins redelijk vond. CDA-fractievoorzitter L. S. P. van Velt hoven had zijn twijfels over de in het bestemmingsplan gereserveerde groen strook die naar zijn mening lot minder forse afmetingen beperkt had moeten blijven. „Er is nu minder bouwgrond be schikbaar en bovendien werkt al dat groen ook nog kostenverhogend, om dat het onderhouden zal moeten wor den", aldus Van Velthoven. Burgemeester T. H. de Meester liet we ten niet gerekend te hebben op allerlei detailvragen uit de raad. Deze hoorden naar zijn mening thuis in de commissie ruimtelijke ordening. Bovendien is het een simpel plan. aldus de voorzitter, die desgevraagd door PvdA-fractielid D. van de Wekken enige bouwgegadigden in overlegstadïum signaleerde en één serieuze in de vorm van de woning bouwvereniging 'Beter Wonen' met ver gevorderde plannen voor de nieuw bouw van een kantoor. Verder antwoordde De Meester de CDA-fractievoorzitter dat een eventu eel plan voor het doortrekken van het nieuwe fietspad langs de Laan van St. Hilaire wordt opgenomen in het plan buitengebied- Dit is buiten het bestem mingsplan Haringvlietplem gehouden en exploiteren van kerncentrales. „Aan kerncentrales valt niet te ontkomen, zolang de energievoorziening nog niet veilig is gesteld", zo tekende de refor matorische vertegenwoordiger W. F. Sprengelmeijer nog aan. Hij signaleer de tevens een 'communistisch gedreig' dat niet onderschat mag worden. „Eerst moet het militaire evenwicht op peil. dan kan er gepraat worden over ontwapening", vond Sprengelmeijer. Van Velthoven hield met name de PvdA-fractieleden voor dat ook het CDA uiterst bezorgd is over de huidige bewapeningssituatie. „Het gaat ten slotte primair om het menselijk be staan". zei hij. Maai- de roep naar eenzij dige ontwapening vond Van Veithoven gegrond op ijdele hoop. En wat de plaatselijke situatie betreft tekende hij aan: „De vraagstelling van de steun groep gaat veruit boven onze bevoegd heid Ik geneer me er bepaald niet voor dat Groen me laf noemt, maar de Sta ten Generaal is voor deze zaken het geëigende platform". Diabetesvereniging hield info-avond in Sint Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - Voor een 65 personen hield de Diabetes Vereniging Nederland (D.V.N.) afdeling Tholen/St.- Philipsland haar jaarlijkse contact avond in bejaardentehuis 'MaarLens- hof te Sint-Maartensdijk. Onderwerp van gesprek was de door D.V.N. ontwor pen maaltijdcodering, die veel proble men kent omdat een te lange tijd nodig is voor het omrekenen in percentages. Mevrouw Quik, werkzaam als diétiste in ziekenhuis 'Lievensberg' te Bergen op Zoom toonde zich voorstander van een eenvoudiger methode zodat de dia betici ook meer variatie in maaltijden kunnen hanteren. om eventuele vertraging te voorkomen, aldus de voorzitter Het bestemmingsplan Haringvlietplem werd met algemene stemmen vastge steld, waarbij de heer Van Velthoven aantekende zijn twijfels over het nut van de voor openbaar groen gereser veerde ruimte te handhaven. Raad van State: winkelier Renesse moet luifel bij winkel afbreken (Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - De winkelier Krijnse Locker uit Renesse, deel van Wester- schouwen, moet de luifel die hij over z'n binnenplaats had laten bouwen weer afbreken. Hij heeft 't afdakje zon der vergunning gerealiseerd, moest toen voor de Raad van State strijden legen een gemeentelijk bevel om het weer af te breken en vindt nu ook die Raad tegenover zich. De luifel is ille gaal, en moet weg, is de korte redena tie. Krijnse Locker stelde dat hij z'n bin nenplaats onder meer overdekt heeft omdat het hem aan magazijnruimte ontbreekt, vooral in het hoogseizoen, 't Afbreken ervan maakt de zaken een stuk moeilijker, zelfs zo moeilijk dat het voortbestaan van de winkel bedreigd wordt, zo liet hij aan de Raad van State weten. Die argumenten hebben de Raad ech ter niet tot een ander standpunt ge bracht, mede ook omdat de winkelier al veel meer van z'n binnenplaats had be bouwd dan bet geldende bestemmings plan in feite toestaat. Die overschrij ding echter wordt door de gemeente ge doogd. met uitzondering dan van de overkapping. Die moet weg, nu ook de Raad van State de gemeente gelijk heet gegeven. AXEL - Zestien landbouwers uit de Koegorspolder onder Sluiskil gaan op korte termijn bij rijkswaterstaat pro testeren tegen het doortrekken van de Tractaatweg van de Axelse Sassing naar Terneuzen. De boeren willen dat het nieuwe stuk weg uit het streekplan wordt geschrapt. Is dat niet mogelijk, dan vinden zij dat het tracé in elk geval moet worden verlegd. De landbouwers uit de Koegorspolder hebben grote bezwaren tegen het door trekken van de Tractaatweg naar Ter neuzen. De weg gaat landbouwgronden doorsnijden en de boeren wezen dat daardoor de bewerking van de akkers ernstig wordt bemoeilijkt. Overigens is het al jaren bekend dat de weg naar Terneuzen zou worden door getrokken. Er werd nooit tegen gea geerd. De weg loopt nu vanaf de Bel gisch-Nederlandse grens tot aan de Axelse Sassing. In landbouwkringen is lange tijd aangenomen dat ae Tractaat weg niet meer zou worden doorgetrok ken. Nu echter heeft het tracé een hoge prioriteit gekregen. De boeren uit de Koegorspolder kwa men daarom in het geweer. Bij hun be zwaren speelt niet alleen een rol dat hun grond door de nieuwe weg versnip perd raakt, maar ook dat de waarde van landbouwgrond, in vergelijking met een aantal jaren geleden, sterk is ge daald. Voor het doortrekken van de Tractaatweg moeten immers gronden onteigend worden. De zestien landbouwers legden maan dagavond hun bezwaren in het cultu reel centrum 'De Halle' in Axel voor aan een vertegenwoordiging van het land bouwschap. Daarbij waren ook de kringvoorzitters van de drie landbouw organisaties aanwezig. De vergadering was overigens besloten. Ook na afloop wilde de woordvoerder van de proteste rende boeren, D. Dieleman, nauwelijks commentaar geven. Hij beperkte zich tot de mededeling dat er op korte ter mijn met rijkswaterstaat gepraat zal worden. Kampioenschap voor de heren Morel uit Breskens in Leuven BRESKENS - Vader en zoon Morel uit Breskens blijven kampioenschappen behalen met hun zelfgekweekte kana ries. Het afgelopen weekeinde bijvoor beeld m het Belgische Leuven. De suc cesvolle kwekers uit Breskens werden kampioen in de klasse vetstof met rood met een zalmkanarie (92 punten), in de klasse pigment met rood met een ruuu- agaatkanarie (92), in de klasse pigment zonder rood met een goudgroen kanarie (92) en bovendien werden ze kampioen in de categorie oudere vogels met een zalmkanarie die ook 92 punten mee kreeg van de keurmeesters. Bovendien werd een gedeelde eerste en tweede plaats bereikt in het klasse ment over vijf vogels met 459 punten. De heren Morel legden tenslotte nog eens beslag op 16 ereprijzen. Schade bij inbraak poging opslagplaats in Middelburg MIDDELBURG - Onbekenden hebben voor ongeveer honderd gulden schade aangericht bij een poging tot inbraak in een opslagplaats van automobielbe drijf L. aan de Varkensmarktin Middel burg. Zij verschaften zich in het week einde toegang tot de opslagplaats door een raam aan de achterkant in te slaan. De gemeentepolitie van Middelburg neemt aan dat de inbrekers bij hun po ging zijn gestoord, want er wordt niets vermist. Een medewerker van het be drijf heeft maandag aangifte gedaan. Ouderenstichting Zaamslag houdt twee spelmiddagen ZAAMSLAG - Het bestuur van de afde ling Zaamslag stichting welzijn voor ouderen heeft voor de maand november twee ontspanningsmiddagen voorbe reid: woensdag 11 november een spel- middag tussen verschillende groepjes en woensdag 18 november een diaverto ning over de natuur door de heer Bleij- enberg. Beide samenkomsten vinden plaats in 'De Poort' en beginnen om 14.00 uur. De verjaardag van Sint-Nico- laas wordt gevierd op 2 december en de kerstsamenkomst wordt dinsdag 15 de cember gehouden. MIDDELBURG - Verschillende raads leden hebben maandagavond tijdens de algemene beschouwingen rond de begroting 1982 om meer informatie ge vraagd omtrent het functioneren van de plaatselijke VW. Dit naar aanlei ding van een kritische nota die zeven (Ex-) personeelsleden vorige week pu bliceerden. PvdA-fractieleider T. F. C Verduin vroeg het college of de jaarlijkse contro le van de gemeentelijke accountants dienst over 1980 normaal doorgang heeft gevonden en of er daarbij geen bij- Gitaar en versterker gestolen uit woning Middelburg MIDDELBURG - Uit de woning van C. de H aan de Jacob Schottestraat in Middelburg-Zuid hebben inbrekers in de nacht van zondag op maandag een electrische gitaar en een versterker weggenomen. De daders kwamen de woning binnen door de glasplaat uit de voordeur te verwijderen. De waarde van de buit bedraagt ongeveer 870 gul den. Monumentale ruïne in Hulst beklad HULST - Onbekenden hebben het af gelopen weekeinde de land- en water poort Keldermanspoort in Hulst mei verf beklad. Er werden allerlei tekens en letters gespoten op de monumentale mine. Een opzichter van de gemeente deed maandagmorgen aangifte van de beschadigingen. De schade i het verwij deren van de verf) bedraagt ongeveer 1200 gulden. Volgens de politie moeten de daders, getuige de teksten, worden gezocht in de hoek van anarchistische jongerenbewegingen. zondere feiten zijn geconstateerd. De PvdA'er ging er vanuit dat de betrok ken personeelsleden geen nadelige ge volgen van hun actie zouden ondervin den wanneer hun brief in hoofdlijnen juist zou blijken te zijn. De heer Verduin vertelde verder dat zijn fractie bijzondere belangstelling heeft voor de resultaten van het onder zoek dat in verband met de financiële situatie van de instelling plaats heeft gevonden. Dit is onlangs verricht door een vertegenwoordiger van de gemeen te en enkele betrokkenen uit de wereld van ae VW-diensten. De heer A. J Vleugel (D'66) verklaarde dat hij niet staat te trappelen om de VVV nu al subsidie te verlenen voor de activiteiten in het volgend jaar. „Bij de VW gaat het volgens sommige heden vreemd toe. Dat intern onderzoek daar voor noddig is. staat buiten kijf. Toch willen wij de VW houden. We stellen wel de voorwaarden dat de ligging en de bereikbaarheid voor alle deelnemers aan het verkeer goed moet zijn en als centrale doelstelling een actief wervend toeristisch beleid geldt" aldus de D'66'er. Ook het WD-raadslid mevrouw C. de Dreu - Koster stelde enkele vragen naar aanleiding van de perikelen bij de plaatselijke VW in Middelburg. Zij ver klaarde dat haar fractie wat bedenkin gen heeft over het subsidiëren van de VW. Het raadslid vroeg 2ich af of de plaats die voor het WV-kantoor aan de Lammerensteeg is gekozen wel opti maal is. De gevraagde subsidie noemde ze 'wat te enkelvoudig en een pleister op de wonde die niet het beste medicijn is'. De vertegenwoordiger van de WD vroeg verder om een permanente aan wezigheid van personeel. Verder vroeg zij zich af hoe de dit voorjaar gepresen teerde Ceremoniemeesters functione ren. Mevrouw De Dreu vroeg hoeveel geld deze zaak de gemeente kost en wat de relatie tussen ae gemeente en de Ce remoniemeesters is. Tenslotte vroeg ze in hoeverre dit initiatief om Middelburg beter te presenteren ten koste van of ln samenwerking met de VW functio neert. GOES - Vrijdagavond wordt in De Prins van Oranje te Goes de culturele prijs van de gemeente Goes uitge reikt aan de dichter-schrijver-criticus Hans Warren. Het Zeeuws Kunstenaarscentrum en de Culturele Raad Goes hebben voor die gelegenheid een 'Warren-avond' geprogrammeerd. Na de opening. 20.00 uur, volgt uitrei king van de culturele prijs door de heer Gorter, voorzit ter van de gemeentelijke culturele raad. Drs. Tom La- noye bespreekt 'Thema's in de poezïè van Hans Warren', waarna de dichter voorleest uit eigen werk. Na de pauze spreekt Andreas Oosthoek over 'Warren en de Confrontatiespiegel', een beschouwing over het kriti sche werk dat Hans Warren nu ruim dertig jaar - in voornamelijk de PZC - publiceert. Tot slot stelt Gerrit Komrij de persoonlijkheid Warren in het licht. Aan deze avond wordt verder meegewerkt door het ensemble Prattica Musica dat werken uitvoert van Georg Philipp Telemann (Trio Sonate in Bes grootl. Michel Pinolet de Monteclair (Cantate de Triomphe de la Constal. Arcangelo Corelli )La Follia) en Antonio Vivaldi (Cantate All'Ombra di Sospettoi. De Provinciale Bibliotheek te Middelburg heeft - in sa menwerking met het Warren-archief te Kloetinge - een tentoonstelling ingericht die een en ander van leven en werken van Hans Warren in beeld brengt. Hans Warren werd onlangs zestig jaar. Bij die gelegen heid verschenen zijn Verzamelde Gedichten 1941-1981 en het eerste deel van zijn Geheim Dagboek. Ter gelegenheid van de 'Warren-avond' van vrijdag verschijnt als nummer 15 van de Slib-reeks (Zeeuws Kunstenaarscentrum, Middelburg) het bundeltje 'Her kenningen'. HOEWEL NIET GEHEEL VOLDAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 19