De Blokkendoos zal open moeten blijven Zaterdagvliegers in Kruiningen gehuldigd Nieuw gymnastiek in Zonnemaire geopend Matig bezoekerstal Filmfestijn Goes WISSEL SCHOUWEN COLLEGE B EN W THOLEN: Vogel-expo Krabbendijke door wethouder geopend Gewijzigde uitslag van provincie-kampioenschap KHUIT SERVICE CENTRUM KNUIT SERVICE CENTRUM MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 'AAv; dów-Xt SINT-MAARTENSDIJK-De openbare kleuterschool De Blokkendoos in Scher- penisse heeft al drie jaar te weinig aanloop. De kleuterschool zou dan ook cinge- lijk opgeheven moeten worden. Brugemeester en wethouders van de gemeente Tholen achten toch gronden aanwezig om de school, die vijf jaar geleden is gebouwd, open te houden. De wet biedt hiervoor de mogelijkheid; de gemeente raad moet dan een verzoek indienen bij het ministerie van onderwijs en weten schappen. Het college stelt de raad voor dat te doen. Volgens het dagelijks bestuur van het eiland zijn er voldoende argumenten aan te voeren om de kleuterschool niet te sluiten Zo ligt de dichtst bijzijnde kleuterschool op ruim 2.5 kilometer - te veren te gevaarlijk voor de kleuters om daar elke dag naar toe te gaan. Boven dien zal het gemiddeld aantal kleuters naar verwachting in 1982 boven de twintig stijgen, het kritieke getal. De Blokkendoos is ook, aldus b. en w. in het raadsvoorstel, van essentieel be lang voor de leefbaarheid van Scherpe- nisse. Tevens, en dat is ook een grond om de kleuterschool in stand te hou den, vormt De Blokkendoos momen teel al een koppel met de openbare lage re school. Dit is gericht op de integratie van het kleuter- en lager onderwijs, die volgens de laatste aanwijzingen in 1985 gestalte zal krijgen. School met Bijbel teSint-Annaland viert jubileum SINT-ANNALAND - De School met de Bijbel te Sint-Annaland herdenkt woensdag 11 november het 60-jarig be staan. Men komt dan om 19.30 uur bij een in de hervormde kerk aan de Ring. In deze speciale herdenkingsdienst zal ds A. Moerkerken uit Nieuw-Beijerland voorgaan. Studiedag medicijnen inStPhilipsland 3INT-PIIILIPSLAND - De commissie voor bejaardenwerk op Sint-Philips- land houdt woensdag 11 november in het dorpshuis van Flipland een studie middag over "het omgaan met medicij nen'. Apotheker J. de Raadt uit Halste ren is uitgenodigd als spreker. De bij eenkomst begint om 14.30 uur. Collecte ZIERIKZEE - De onlangs op Scho- wen-Duiveland gehouden collecte van het nationaal jeugdfonds, beter bekend onder de naam Jantje Beton, heeft in totaal 5.513,02 gulden opgebracht. Van dit bedrag zal ongeveer 45 procent ten goede komen aan de verschillende plaatselijke jeugdverenigingen die aan de inzameling hebben meegedaan. De stichting Jeugd Schouwen-Duiveland krijgt 5 procent. De resterende 50 pro cent vloeit naar het landelijk niveau. Daarmee zap in dit jaar van de gehandi capten een aantal initiatieven worden gesteund die de integratie van gehandi capte en gezonde kinderen beogen. Vuurwerk Het nieuwe jaar zal op Tholen op min der uitbundige wijze gevierd kunnen worden. Het college wil het aantal da gen. dat vuurpijlen en gillende keu kenmeiden afgevuurd kunnen worden, terug brengen van vijf naar twee. Ook de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne en de vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) zijn hier voorstander van. „Voor de detail handel hoeft dit geen bezwaar te zijn, daar er reeds diverse jaren de moge lijkheid bestaat om door middel van zogenaamde bestellijsten al in een vroeg stadium vuurwerk te bestellen", meent het dagelijks bestuur. Met het korten van de afsteek-dagen wil het college de verkoopdagen paral lel laten lopen. In de ogen van b. en w. is de maatregel noodzakelijk om de toe nemende geluidsoverlast tegen te gaan, Tevens zal het risico dat er ongelukken gebeuren, ondanks de jaarlijks terugke rende waarschuwingen, verminderen. De gemeenteraad van Tholen verga dert maandag 16 november in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk, aan vang 19.30 uur. IN TOTAAL 344 EXEMPLAREN GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15 30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Rawa; VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- ziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzending Rawa; BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur; Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; Roxy n, 20 uur; Escaped from New York, 12 jr; Cinem'Actueel 1.20 uur: Meisjes die ta boes inslikken, 16 jr; Cinem'Actueel II, 20 uur: Outland. I2jr; Cinem'Actueel III, 20 uur: Stardust me mories, 12 jr; GOES - Grand. 20 uur: Het meisje met het rode haar, 12 jr: HULST - De Koning van Engeland, 14.30 uur: De uitzuigster, 18 jr; '20 uur' The towering inferno, a.l., 20 uur: For your eyes only, a.l.; 20.15 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; 20.15 uur: The raiders of the lost ark, 12 jr; MIDDELBURG - City, 20 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; OOSTBURG - Ledel, 20 uur: For your eyes only. a.l.. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; 20 uur- Raiders of the lost ark, 12 jr; VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: Ho ge hakken, echte liefde. 12 jr; Alhambra II, 20 uur: Soldaat Benjamin, al TENTOONSTELLINGEN BRUINISSE - Gemeentehuis. 8-12.15 en 13.15-17 uur: tekeningen van Wiebe Keikes; CADZAND - Badhotel, 9-21 uur: werken van Joop Kollaard; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen; HEINKENSZAND-Bibliotheek: aqua rellen van Nelly van Nieuwenhuyzen. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur: Najaarsexpositie: Stadhuis. 9-12 en 13-17 uur: olieverf doeken van Raghnild de Bock. MIDDELBURG - Den Dullaert.: "Vrou wen ingeblikt' Vleeshal, 9—17 uur: 'lOOjaar Provinciale Waterstaat'; TERNEUZEN - Hal Stadhuis. 9.00- 12.00 en 13.00-16 30 uur: foto's van Paul Citroen, Museum, 14-17 uur: foto's .Terneuzen zoals het vroeger was'. Bibliotheek, 13,30-20.00 uur: fototen- wonstelling 'Verboden voor onbevoeg den", VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10- 12.30 en 13,30-17 uur: sculpturen en fo- to/film-objecten van Tajiri; JZENIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: fototentoonstelling. v HULPCENTRA ■Noord- en Midden-Zeeland- Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). «tuwsih-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- «5551, dag en nacht bereikbaar. r- hulpdienst Zeeland voor mensen in "ood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - gekends van 20.00-24.00 uur. M lehtlng -niijr van m'n lijf Zeeland, tel «1184-14645 dagen nacht bereikbaar. KRABBENDIJKE - Wethouder J. A. Nieuwenhuize van Reimerswaal heeft vrijdagavond de onderlinge tentoon stelling van de vereniging 'Krabben dijke en omstreken' in het cultureel centrum aan de Noordweg te Krabben dijke officieel geopend en de ereprij zen uitgereikt. Zaterdag was de ten toonstelling vanaf 14.00 uur voor het publiek geopend. Er zijn in totaal 344 vogels ingezonden, die werden ge keurd door de heren R. Bouwman. M. van Broekhoven en C. Suykerbuyk. Voor de tropische vogels trad C. van de Borst als keurmeester op. De voornaamste prijswinnaars zijn: Pigment zonder rood J. Jansen, Waarde, 89 punten, kampioen. D. Verburg, Goes 88. Ie prijs; pigment met rood. J. Dommanschet Hansweert 90 kampioen, J. Dommanschet Hansweert 89, eerste prijs, D. Verbuig Goes 89, eerste pms, D. Verburg Goes 89. 2e prijs, D. Verburg Goes 89, 3e prijs. Vetstof zonder rood: M. J. Allewijn Goes 90, kampioen, E. P Falké Goes 88. Ie prijs. Vetstof zonder rood: M. Nieuwenhuize Krabbendijke 90, kam pioen. L. Nieuwenhuize Krabbendijke 90, le prijs. J. Zandijk Waarde 90, le prijs, Peter Schrier Goes 89. 2e prijs, M. Nieuwenhuize Krabbendijke 89,3e prijs, Paul Nieuwenhuize Krabbendijke 89, 2e prijs. Vetstof met rood: L. C. van de Maas Kruiningen 90. kampioen, L. C. van de Maas Kruiningen 89. le prijs, D. Verburg Goes 89. ie prijs. M. Nieuwenhuize Krabbendijke 89, 2e prijs, D Verburg Goes 89, 2e prijs, M. Nieuwenhuize Krabbendijke 89. 3e prijs. Vorm en postuur: J. Zandijk Waarde 90 punten, kampioen, J. Zandijk Waarde 89, le prijs, H. Schrier Waarde 89. 2e prijs. Zebravinken I J P A. Zuurveld Goes 88 punten, kampioen, Zebravinken II Anja Zuurveld Goes 88, kampioen. Tropische vo gels I: J. Kamerling Krabbendijke 88, kam pioen plus eerste prijs. Tropische vogels II; J Kamerlinge Krabbendijke 90, kampioen plus eerste prijs. Grasparkieten: J. Zandijk Waar de 88, kampioen, grote parkieten' H M. van Iwaarden Kapelle 89, kampioen Duiven, kwartels etc: A Kuzee Krabbendijke 89, kampioen, OK vogels. Huib Kaan Krabben dijke 90. kampioen, Johnny Kuzee Krabben dijke 90, le prijs, M. Nieuwenhuize Krabben dijke 89.2e prijs. Stammen: L. C. van de Maas Kruiningen 360. kampioen. Stammen pig ment zonder rood: J Jansen Waarde 349. le prijs. Stammen pigment met rood J Dom manschet Hansweer 352. le prijs. J. Dom manschet Hansweert 351.2e prijs. Stammen vetstof met rood: H Schrier Waarde 358. le prijs. M. Nieuwenhuize Krabbendijke 356.2e Aanbesteed bouw lts ZIERIKZEE - Aannemer Sprangers uit Terneuzen heeft als laagste ingeschre ven voor de bouw van de LTS in Zienk- zee. Deaanneemsom is 6.412.000,- Hij is daarmee ruim een ton 'goedkoper' dan Stegink uit Vlissingen. Tamse uit Goes is zowel bij de electrische installa ties als bij de centrale verwarming als voordeligste uit de bus gekomen. De gunning wordt aangehouden Vergadering van woonwagenschap ging niet door GOES - De vergadering van het alge meen bestuur van het woonwagen schap Midden- en Noord-Zeeland die vrijdagmorgen in Goes zou worden ge houden, is niet doorgegaan. De oorzaak hiervan is het feit dat er te weinig le den van het algemeen bestuur waren om rechtsgeldige besluiten te kunnen nemen. Op de agenda stond onder meer de be handeling van de begroting voor het ko mend jaar. De vergadering zal opnieuw worden gehouden vrijdag 11 december om 09.00 uur in het stadhuis te Goes. Indien er dan weer niet genoeg leden van het algemeen bestuur zijn, wordt er een vervangende vergadering gehou den op maandag 14 december. In die laatste vergadering kunnen wel beslui ten worden genomen, ongeacht het aantal aanwezige bestuurders. Ook de vergadering van 14 december begint om .00 uur. Ziekenhuizen Goes en Zierikzee tekenen fusie-overeenkomst GOES - De besturen van het streekzie kenhuis De Bevelanden en het Rode Kruis Ziekenhuis ondertekenen dins dag 17 november in het kerkgebouw De Hoogte in Goes de fusie-overeenkomst tussen de beide ziekenhuizen Het nieu we koppel zal onder leiding staan van de stichting Oosterschelde-ziekenhui- zen. Aansluitend op de ondertekening, om ongeveer 14 uur. wordt een receptie gehouden prijs. Vetstof zonder rood: L. C. van de Maas Kruiningen 357, le prijs. Vorm en postuur kan: A. Kuzee Krabbendijke 357, le prijs. Derby kampioen; J. Kamerling Krabbedijke 90. Algemeen Kampioen J. Kamerling Krab bendijke. Jeugdprijzen: Peter Schrier Goes, Jeugdkampioen Huib Kaan Krabbendijke 2e prijs, Paul Nieuwenhuize Krabbendijke 3e prijs jeugd Johnny Kuzee Krabbendijke, 4e prijsjeugd Anja Zuurveld Goes 5e prijs jeugd. Nieuwe kleuterleidster in Oosterland OOSTERLAND - Mljuffrouw T. Duin kerken uit Soest is benoemd tot hoofd kleuterleidster aan de christelijke kleu terschool 'Ds Joh. Boogermanschool' te Oosterland Zij volgt mevrouw M. K. Beije op. die vorige week met pensioen ging. Mejuffrouw Duinkerken volgde de opleiding aan de christelijke pedagogi sche academie 'De Driestar' te Gouda, waaraan ze nog verder studeert voor de hoofdacte. Ledenvergadering openbaar onderwijs in Oosterland OOSTERLAND - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) houdt don derdag 12 november de algemene le denvergadering in de vergaderzaal van 'Neffen d'Eule' in Oosterland Bij de be stuursverkiezing is mevrouw Goud zwaard- Janse aftredend en niet-her- kiesbaar. Kandidaat voor de vacature is mevrouw Goossens-Zegers. De jaar vergadering begint om 20.00 uur. Studievereniging SGP in Nieuwerkerk bijeen NIEUWERKERK - De Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Duiveland vergadert vrij dagavond 13 november in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Ge meente in Nederland aan de Station straat te Nieuwerkerk. Tijdens deze vergadering, die om 19.30 uur begint, spreekt de heer B. Boot uit Burgh- Haamstede over 'Komt het einde van de democratie in ons land in zicht?'. Na de pauze kan er over dit onderwerp ge discussieerd worden Intrede nieuwe predikant Nieuwerkerk NIEUWERKERK Drs A van der Ban, 'hervormd predikant te Sloten en Wijc- kel in Friesland, doet zondag 29 novem- 'ber zijn intrede als predikant te Nieu- iwerkerk. Dit gebeurt in de middag- dienst, die om 14.30 uur begint. In de morgendienst, die om 10 uur begint, zal de nieuwe predikant worden bevestigd door ds M. G. Westerhof, emeritus-pre dikant te Nieuwerkerk. Kampioenen van de afdeling Zeeland van de zaterdagvliegers, vlnr: de gebroeders Scheele uit Terneuzen. J. Melis vit Zoutelande, G. van de Voorde uit Amemuiden en voorzitter M. J. Laban FEESTMIDDAG IN DORPSHUIS i Van een medewerker COLIJNSPLAAT - Afgelopen zaterdagmiddag hielden de zaterdagvliegers, afde ling Zeeland hun jaarlijkse feestmiddag in het dorpshuis te Kruiningen. De leiding van deze middag berustte bij voorzitter M. J. Laban. Na diens openings woord werd begonnen met de huldiging van de onaangewezen generaal-kam- pioenen. De eer generaalkampioen onaangewezen kwam toe aan de Gebroeders Scheele te Terneuzen die zich de sterksten hadden getoond van de ruim achthon derd leden tellende afdeling. GOES - Het Zeeuwse Filmfestijn in Goes, dat vrijdagavond en zaterdag weer voor het eerst sinds 1978 werd gehouden, is matig bezocht. De kaart verkoop bleef steken bij ongeveer 100 stuks. Dat is minder dan waarop het provinciaal service bureau voor jeugd- en jongerenwerk in Zeeland, de organisator van de filmda gen, had gerekend. „De fiims waren over te veel localiteiten verspreid", ver klaarde Jaap Vermeer van het servicebureau. Het Filmfestijn was als vanouds gericht Vorig jaai «oo de aanlooptijd nog te op het sociaal culturele werk. De dagen dienden dan ook als een soort inventa- risatioe van wat er zoal te koop is op het gebied van de korte discussiefilm. Dar by kwamen verschillende thema's aan bod: arbeid en baanloosheid, emanci patie en discriminatie, gehandicapten en kernenergie en -bewapening. De meeste belagstelling ging uit naar films die emancipatie en kernbewapening belichtten. Opvallend was dat de be zoekers, ondanks de wat geringe op komst, over het algemeen enthousiast reageerden. Het Filmfestijn heeft enige jaren in het slop gezeten. Voorheen werd het festi val altijd georganiseerd door de her vormde jeugdraad, maar op den duur vormde dat een te grote belasting. Toen anderhalf jaar geleden het servicebu reau voor jeugd- en jongerenwerk werd opgericht lag het. gezien de thematiek van het Zeeuws Filmfestijn, voor de hand de organisatie dar onder te bren gen. kort om de filmdagen al nieuw leven in te blazen. Het servicebureau besloot met een schone lei van start te gaan: de opzet werd iets gewijzigd. Zo werden de films, gerangschikt naar thematiek, in vier afzonderiyke ruimten gedraaid. Men verkeerde in de veronderstelling dat deze bevordering van de keuzemo gelijkheden bevorderend zou werken. Servicebureau-medewerker Jaap Ver meer beaamde echter dat deze struc tuur ook een averechts effect had ge had „Het werkt versnippering in de hand", zei hij. Volgens de medewerker van het servi cebureau is het echter van groot be lang dat de verschillende organisaties op het sociaal culturele gebied een aar dig overzicht van het filmaanbod is voorgeschoteld; De publieke belang stelling kwam ook met name uit die hoek. Het servicebureau kan de films voor clubhuizen, vrouwengroepen en dergelijke bestellen. Daarnaast be schikt het bureau over informatie van het totale aanbod. Als prijs kregen zij een Delfts-blauw bord met daarop een afbeelding van een duif. Vervolgens ontvingen de eer ste vijftien generale kampioenen even eens een bord. Hierna was het de beurt aan de aangewezen generaalkampioe- nen. Als eerste mocht G. van de Voorde te Arnemuiden zijn prijs in ontvangst nemen, gevolgd door de eerste vijftien generalen. Allen kregen zij een Delfts blauw bord. Tussen de bedrijven door trad de plaatparodist L. Troost op die met verschillende parodieën de aanwe zigen goed wist te amuseren. Voor het behalen van het generaalduif- kamioenschap kreeg W. van Hoeve uit Terneuzen eveneens een Delfts-blauw bord. gevolgd door de eerste vijf voor het generaalduif-kampioenschap. Na de eerste pauze werd begonnen met het uitreiken van de gewonnen hoofdprij zen zoals duivenklokken, workmates en een bandschuurmachine. Voorts vond de uitreiking plaats van de prijs voor de winnaar van de 400 km race afdeling Zeeland, de prijzen, gewonnen bij het seriespel, en de prijs van de jaar lijks gehouden stervlucht. Hierna werd door J. Melis uit Zoutelan de een aantal bonnen voor jonge duiven broed 1982 aan de man gebracht. Na de verkoping vond de trekking plaats van eereer verkochte loten, waarna de tra ditionele mosselmaaltijd een aanvang nam, voor degenen die daar niet aan deelnamen, was voor een koffietafel ge zorgd. De uitslagen van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers zijn Generaal kampioenschappen: onaangewe zen - hok. 1 gebr. Scheele Terneuzen, 2 J Me lis en Zn Westkapelle, 3 M. Minnaard Krab bendijke. 4 F Borremans Vlissingen, 5 P. van Belzen Kruiningen, 6 W Daane en Zn Vlissin gen, 7 M. Schroevers Arnemuiden, 8 Jos Schroevers Amemuiden, 9 D. Deurwaarder Terneuzen, 10 C. L Daane Middelburg. 11 S. M. Branderhorst Kruiningen. 12 J. van Bel zen en zn Amemuiden13 C Hoek en zn Mid delburg. 14 C. de Ridder en zn Amemuiden. 15 E. Minnaard Mzn Yerseke. aangewezen - hok 1 G. van de Voorde Amemuiden. 2 J. Melis en zn Westkapelle, 3 J. Brasser Westka pelle. 4 gebr Scheele Terneuzen. 5 J Touten- hoofd Westkapelle. 6 L. P. Schrovers Ame muiden, 7 J. van Es Goes, 8 F, Mays Zierikzee, 8 G. Siereveld Amemuiden, 10 M. Schroevers Amemuiden, 11 H. Baas en zn Amemuiden, 12 C. Hoek en zn Middelburg, 13 L. A. Lieven- se Vlissingen, 14 L. de Fouw en zn Kruinin gen. 15 J. van Belzen'en zn Amemuiden; ge neraal duifkampioenschap, onaangewezen duif: 1 W. van Hoeve Terneuzen de 7965937,2 gebr Scheele Terneuzen de 715051. 3 G. J. Bakker Zierikzee de 358887.4 J. Toutenhoofd Westkapelle de 1425135,5 M. Schroevers Ar nemuiden de 8020153; afdelings-kampioen- schappen. vitesse - hok 1 gebr. Scheele Ter- neuzen 8777. 2 W. M. Walraven Middelburg 8699. 3 D Deurwaarder Terneuzen 8598. 4 M. de Nooyer Amemuiden 8590. 5 F Scheele en zn Breskens 8528. midfond-hok' 1 F Borre mans Vlissingen 20096.2 J. Melis en zn West kapelle 19392. 3 P van Belzen Kruiningen 19712.4 L. van de Ketterij Amemuiden 18880. 5 G. J Bakker Zierikzee 18658, fond-hok. 1 M. Minnaard Krabbendijke 17066.2 eebr Schee le Terneuzen 16779.3 H J van de Moere Krui ningen 16537.4 J. J. M. Steketee Zonnemaire 15594. 5 C J 3- van de Graaff Amemuiden 14876. jongen-hok: 1 F. D. Hlllebrand Ril land-Bath 20290, 2 L. den Hamer Terneuzen 20192. 3 J- Schroevers Amemuiden 20058, 4 gebr Scheele Terneuzen 19877. 5 P. van Bel zen Kruiningen 19769; natoer-hok: 1 F. D. Hil- lebrand Rilland-Bath 8184, 2 Jac. Wilderom Wemeldinge 7648,3 gebr. Clement Krabben dijke 7553, 4 P Glas Wemldlnge 7456,5 G. J. Bakker Zierikzee 7431; vitesse-duif; 1W.M. Walraven Middelburg 43272 D. Deurwaarder Terneuzen 4014, 3 M. Schroevers Amemui den 4003, 4 J. van Belzen en zn Amemuiden 3978, 5 P. J. Cornelisse Amemuiden, 3771; midfond-duif: 1 G.J. Bakker Zierikzee 8636,2 J Brasser Westkapelle 8072,3 J. Toutenhoofd Westkapelle 8060.4 J van Es Goes 8040, 5 F. Mays Zierikzee 7792: fond-duif: lgebr Schee le Terneuzen 8777. 2R.J Minderhoud West kapelle 7130,3 gebr. Scheele Terneuzen 6754, 4 A. J Paauwe Krabbendijke 6397,5 C. J. van de Graaff Amemuiden 6170; Jongen-duif; 1 Jos Schroevers Amemuiden 8464,2 C Aime- kinders Rillanö-Bath 7391, 3 Knop Stouten Nieuwerkerk 7131. 4 R. Vaders Oud-Vosse- meer 6940.4 E. Minnaard en zn Yerseke 6866; natoer-duif: 1 L. de Nooyer Amemuiden 3403, 2 Flipse Witte Westkapelle 3244.3 F. D. Kille- brand Rilland-Bath 3171. 4 J. Toutenhoofd Westkapelle 3049.5 E. Minnaard Mzn Yerse ke 2832. DOOR INSPECTRICE A. C MAAN DUIVENRUBRIEK (Van een medewerker) BIERVLIET - Het kon natuurlijk niet anders, dan dat er een gewijzigde uitslag zou verschijnen van de provinciale kampioenschappen van de afdeling Zeeland van de Zuid-Nederlandse Bond. Voor het eerst namelijk zonder dat dit was aangenomen berekende men de kampioenschappen volgens een zogenaamd zes daagse systeem in plaats van volgens het steeds gehanteerde puntensysteem. Het gevolg was dat er vooral in de aan- Spaandonck Sint-Jansteen 3140, 4 J. van geduide kampioenschappen nog al wat veranderde. Op de eendagfond vluch ten onaangeduid werd M Pieterse uit Wemeldinge eerste kampioen met een gemiddelde van meer dan 950 punten vóór H. Calon uit Hoofdplaat. Het aan geduide kampioenschap was voor W. Daansen uit Breskens. die deze titel in 1979 ook won. Hij klopte met een ver schil van 600 punten T. Taelman en zn uit Hulst. Op de zware fond was het weer H. Wijnacker uit Hengstdijk, die zegevierde vóór de overwinnaar van provinciaal Sint Vincent J. Bal uit Kwadendamme. Aangeduid werd het H. van de Hemel uit Philippine, die met gering verschil H. Calon uit Hoofdplaat klopte. De asduifkampioenschappen zyn ongewijzigd gebleven Provinciale kampioenschappen halve fond aangeduid. Peenen en zon Vlissingen 2840.5 G. de Wever Schoondfjke 2811. 6 H. Calon Hoofdplaat 2637. 7 A. Duininck en zn Cadzand 2388, 8 H.. van de Hemel Philippine 2373, 9 Dusarduyn Gz Groede 2327. 10 W. Daansen Breskens 2313,11 Ed. de Cock Hulst 2272,12 RegTho- maes IJzendijke 2163. ZONNEMAIRE - Inspectrice A. C. Maan van de inspectie lager onderwijs Hellevoetsluis, waar ook de gemeente Brouwershaven onder valt, heeft za terdag het nieuwe gymnastieklokaal in Zonnemaire geopend. Zij prikte met een levensgrote sleutel een ballon door die de toegang tot het gebouw versper de. De totstandkoming van het gymnas tieklokaal is een schoolvoorbeeld van dat ambtelijke molens ook wel eens snel kunnen werken. Wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter van de ge meente Brouwershaven benadrukte dit gegeven in een openingstoespraak. On geveer een jaar gelden besliste de raad in Zonnemaire een gymlokaal te bou wen Dat was hoognodig tijd. want het oude lokaal - dat was blijven staan bij de sloop van de lagere school - voldeed al lang niet meer. Toch was de beslis sing van de raad allesbehalve eenvou dig. Voor een klein orp als Zonnemaire. met ongeveer 700 inwoners, is een dergelijke voorziening in deze tijd een dure aange legenheid. Bovendien had het dorp nog meer wensen een dorpshuis. Ook bij het naburige Noordgouwe leefde dat verlangen. De raad vond tenslotte de gulden middenweg: een dorpshuis in Noordgouwe (wordt in januari ge opend) en een gymlokaal in Zonnemai- dienen. Men nam dus dezelfde archi tect en dezelfde aannemer in de hand. „Omdat we er zulke goede ervaringen mee hadden", zei wethouder Loscha- coff bij de opening. Maar toen destijds in de raad dit besluit genomen werd, toonde zij zich. nog niet 'bevorderd' tot wethouder, een tegenstander. De on derhandse aanbesteding betekende concurrentievervalsing ten opzichte van de overige aannemers in de ge meente. zo verwoordden enkele raads leden in die dagen hun kritiek. Mevrouw Loschacoff-de Kanter liet die kritiek zaterdag niet meer horen Zij had enkel lof voor de snelle bouw van het gymlokaal. 31 Maart vond de aan besteding plaats. 1 april ging de eerste spa de grond in en 14 oktober kon het gebouw opgeleverd worden Haast Dan was er nog een moeilijkheid. Het lokaal moest in een ijltempo worden gebouwd om nog voorde teldatum van de onderwijsinspectie in gebruik te zijn. Zou dat niet het geval zijn dan kon dal de gemeente de vergoedingen van het rijk (voor de lessen van de scholen) schelen. Nu had de gemeente Brou wershaven één voordeel; in Dreischor was niet zo lang geleden ook een nieuw gymnastieklokaal gebouwd dat prima voldeed. Dat kon mooi als voorbeeld 1 W. Daansen Breskens 4222 punten, 2 T, Taelman en zn Hulst 3629,3 Joh van Spaan donck Sint-Jansteen 3602, 4 G. Dusarduyn Gz Groede 3589,5 J. van Oostenbrugge Bres kens 3408. 6 D. Dieleman Axel 3151, 7 A. Dui ninck Cadzand 2547. 8 C. A Hennes Lewe- dorp 2420. 9 M. Buysse Oostburg 2342. Halve fond onaangeduid 1 M. Pieterse We meldinge 8550,2 H- Calon Hoofdplaat 7701.3 A. Duininck en zn Cadzand 7593,4 C. A. Her mes Lewedorp 7455,5 Dusarduyn Gz Groede 7236. 6 Joh. van Spaandonck Sint-Jansteen 7014.8G SerrarensStoppeldijk6914.9Ed de Cock Hulst 6613. 10 W. Daansen Breskens 6563. 11 G Dusarduyn Groede 6473. 12 D. Dieleman Axel 6186. 13 Joh. van de Plasse Cadzand 6103. Zware fondkampioenschappen aangeduid' 1 H van de Hemel Philippine 2373.2 H. Calon Hoofdplaat 2293 3 Joh van Spaandonck Sint-Jansteen 2157,4 J, Bal Kwadendamme 2143. 5 Reg Thomaes IJzendijke 2141. 6 G Begijn Sas van Gent 1737, 7 Ed. de Cock Hulst 1189, 8 G. de Wever Schoondijke 1109. Onaangeduid 1 H. Wijnacker Hengstdijk 3683,2 j. Bal Kwadendamme 3268,3 Joh. van J. Wouterse kampioen postduivenvereniging te Kwadendamme KWADENDAMME - Ondanks de alge mene ontevredenheid over het weer in het afgelopen duivenscizoen, kan de postduivenvereniging 'De Zwaluw' te rugkijken op een geslaagd seizoen. Uitslag duifkampioenschappen Vitesse: 1 J. Wouterse. 2 H. Beulens en Zn, 3 A. Arrebout. Miöfond duif' 1 en 3 J. Wouterse. 2 J. Steen bakker Fond oud: 1 en 2 J. Claessens, 3 J. Bal Jonge duiven Vitesse duif. IJ. Wouterse. 2 A. Arrebout, 3 J. Beulens. Jonge duiven fond duif: 1 en 2 J. Wouterse, 3 F Franse. Hokkampioenschappen: vitesse oud 1 J. Wouterse, 2 H. Beulens en zn. 3 J. van het Westeinde Midfond oud: 1 J. Steenbakker. 2 H. Beulens en zn, 3 J van hel Westeinde. Fond oud 1 J. Bal, 2 J. Claessens. 3 J. van het Westeinde Jonge duiven vitesse: 1 J. Hel- mich. 2 J. Wouterse. 3 J. van het Westeinde Fond jonge duiven IJ Wouterse. 2 J vanhet Westelnde. 3 J. Steenbakker Navluchten: 1 A Arrebout. 2 en 3 J. Wouterse. Generaal kampioen 1981. J Wouterse. 2 J. van het Westeir.de. 3 H. Beulens en zn. 4 J. Steenbak ker. 5 F. Franse. Zendingskrans Dorkas OOSTERLAND - Op dinsdag 10 no vember houdt de Zendingskrans 'Dor kas' van de oud-gereformeerde gemeen te in Oosterland haar jaarlykse verko ping. De zaal is geopend van 's middags half drie tot 's avonds negen uur. Neem rijles V.e sP it'Ü® 3A,- J. Reyns Tel. 01100-15386. J. Jansen Tel. 01100-13547 Ml-gediplomeerd. I is een elektrotechnisch reparatiebedrijf speciaal voor het repareren van uw wasautomaat, vaat- wasser, wasdroger, stofzuiger, etc. Ongeacht 5 welk merk of waar gekocht. Alsook het plaatsen of repareren van uw t.v-antenne. Ruim 90% van I alle reparaties wordt binnen een tijdsbestek van 1-5 werkdagen voor een redelijke prijs verhol- pen. i Werrilaan 31 dd53 CA 's-Heerenhoek. te! 01105-1690 of 1270 Mevrouw Maan steekt de sleutel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 19