NIEUWE 'PRINSEN' KLAAR VOOR CARNA VALSSEIZOEN Zaterdagvliegers in Kruiningen gehuldigd Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/ Gewijzigde uitslag van provincie-kampioenschap Kleuterscholen verkeersmaquettes MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 streek KLOOSTERZANDE - De inwoners uit Kloosterzande hebben zaterdagavond een voorproefje gekregen van wat hen over enkele maanden tijdens het jaar lijkse carnaval in Kloosterzande te vachten staat. Dat alles gebeurde in ccn bomvolle 'Krokodillebar' bij A. Raes waar honderden carnavalsvier ders uit Kloosterzande en omstreken zich hadden verzameld voor de be kendmaking van de prins voor 1982. Om elf over elf was het zover. 'Prins Izaak I' (Izaak Boerdam) kwam uit een doos te voorschijn om zich aan de 'Kloorianen' uit Kloosterzande te pre senteren. Dat alles gebeurde onder de muzikale klanken van de boerenkapel Windkracht Negen' en het dansorkest Frans Bonne. De raad van elf had geen nieuwe gezichten, nieuw waren wel de twee hofdames die 'Prins Izaak I' (hij zwaait in 1982 voor de tweede keer de scepter over de camavalvierende Kloorianen') tot zijn beschikking heeft. Die werden zoals gebruikelijk opge haald door twee champetters, waarna Chanlal en Marie-Esmeralda de Nijs naar de nieuwe prins werden gebracht. Daarna volgde de gebruikelijke beëdi ging van de nieuwe prins door voorzit ter Robert de Waal van de carnavals stichting 'De Kloorianen', waarbij 'Prins Izaak I' met zijn nieuwe hofda mes de daarbij behorende onderschei- kreeg opgespeld. kus gekozen als regerend vorst voor het komende carnavalsseizoen. Dit ge beurde op het drukbezochte prinsen hal in zaal Concordia waar ruim twee honderdvijftig bezoekers waren. Het was het elfde prinsenbal. Op dit jubi leumbal waren aanwezig de prinsen met hun volledige raden van elf uit Sas van Gent, Philippine. Graauw, Wach- tebeke, de Sluize en Oosteekloo. Als eerste officiële daad van het nieuwe carnavalsseizoen kon Prins Hendrikus de vijfde, in het dagelijkse leven Henk Mosman, de Onderscheiding van het Eerste Uur uitreiken aan Leon Marossi, die dit jaar elf jaar lid is van hel prinse lijk gevolg. Herman van de Berg, secre taris van de Sasse Betekoppen be noemde Hendrikus V in de Orde van de Gouden Biet De Boerenkapel uit Sas van Gent zorgde in de pauzes van het orkest het Soheldekwartet voor muzi kale intermezzo's Clinge Zaterdagavond werd in het gemeen schapscentrum 'Maipertuus' te Clinge 11 'estdorpe De carnavalsvereniging 'De Koeters' uit Westdorpe heeft voor de vijfde :<htereen volgende keer Prins Hendri- 'De Zeeuwse Bodebus' tentoongesteld in streekmuseum Goes GOES - Woensdagmiddag 2 december zal in Goes, in het streekmuseum Zuid en Noord-Beveland, de tentoonstelling 'De Zeeuwsche Bodebus' worden ge opend. De ambtsketens van stadsbode en ge meentebode afkomstig uit Zeeland. Brabant, Limburg en België, die hier tentoongesteld zijn, worden in veel ge meenten nog gedragen, en zullen als presentatie van die gemeenten centraal s'.tün. Dr C. Eoertien, commissaris der koningin zal de tentoonstelling openen. Aanleiding is de introductie van de tweede fotoinventaris van bodebussen genaamd 'De Bodebus in het Zuiden'. Deze inventarisatie is samengesteld door M. Agterberg, gemeentebode van Schipluiden, die de tentoonstelling heeft samengesteld. Openingstijden: dinsdag tot en met za terdag van 10.00-12.00 uur en van 13.30- 17.00 uur. het prinsenbal gehouden van de carna valsstichting 'De Kriekeputters'. Bij de presentatie van prins carnaval met zijn voltallige raad van elf waren geen verrassingen te constateren. Eddy Aerts zai wederom als prins carnaval fungeren in 1982. Als bijzonderheid werd er ook een prinses gekozen, die prins Kriek Hl zal gaan assisteren. De elfjarige Karin Provoost werd gekozen tot prinses Karin. De dansmuziek van de balavond werd verzorgd door het dansorkest De Jumbo's, de boerenka pel De Deurtrappers uit Clinge verleen de ook muzikale medewerking. Groede Brammie dc Eerste is de nieuwe prins carnaval 1982 van de carnavalsvereni ging 'De Papvreters' uit Groede. Dit werd zaterdagavond om elf minuten over elf bekend gemaakt in café 'De Wulpenhoek' te Groede. Brammie I, die in werkelijkheid Bram de Maillie heet. is daarmee de opvolger van Abraham I. De nieuwe prins carna val is secretaris van 'De Papvreters'. Ongeveer tweehonderd carnavalsvier ders waren aanwezig op het prinsenbal. Onder hen enkele carnavalsverenigin gen uit België en de verenigingen van IJzendijke en Hoofdplaat. Aan het slot van de avond werd een grote verloting gehouden. In de middaguren werden in hotel 'De Drie Koningen' te Groede de nieuwe jeugdprins en -prinses gekozen Jeugdprins werd. evenals vorig jaar, Erik de Tweede, die in het dagelijks le ven Enk de Back heet Miriam Traas werd evenals in voorgaande jaren jeugdprinses. nieuwe prins carnaval van Kloosterzande, prins Izaak de eerste Vakantiewoning in Concert Karreman en Nieuwnamen doelwit Pieters Terneuzen van inbrekers GOES Ziekenhuis De Bevclanden. 15 30-16.30 uur uitzending Nornen Nes- cio; MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- aekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: Hoge hakken, echte liefde. 12 jr; Roxy n, 20 uur: Escaped from New York, 12 jr; Cinem'Actueel 1.20 uur: Meisjes die ta boes inslikken. 16 jr; Cinem'Actueel n, 20 uur: Outland, 12 jr: Cinem'Actueel III, 20 uur: Stardust me mories, 12 jr: GOES - Grand, 20 uur: Het meisje met helrode haar. 12 jr; HULST - De Koning van Engeland, 14 30 uur De uitzuigster. 18 jr; 20 uur The towering inferno, a.l.; 20 uur: For your eyes only, a.l.; 20.15 uur: Hoge hakken, echte liefde. 12 jr. 20.15 uur The raiders of the lost ark, 12 jr; MIDDELBURG - City. 20 uur: Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; OOSTBURG - Ledel. 20 uur: For your eyes only, al.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur; Hoge hakken, echte liefde, 12 jr; 20 uur: Raiders of the lost ark, 12 jr; VLISSINGEN-Alhambra 1,20 uur: Ho ge hakken, echte liefde. 12 jr; Alhambra H, 20 uur; Soldaat Benjamin, TENTOONSTELLINGEN BRUJNISSE - Gemeentehuis, 8-12 15 en 13.15-17 uur: tekeningen van Wiebe Keikes; CADZAND - Badhotel, 9-21 uur; *erken van Joop Kollaard. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en J3-17 uur; oude landbouwwerktuigen; 11EINKENSZAND-Bibliotheek: aqua rellen van Nelly van Nieuwenhuyzen; HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: Najaarsexpositie. Stadhuis. 9-12 en 13-17 uur: olieverf- doeken van Raghnild de Bock, MIDDELBURG - Den Dullaert: 'Vrou wen ingeblikt'. Vleeshal, 9--17 uur: '100 jaar Provinciale Waterstaai'. TERNEUZEN - Hal Stadhuis. 9.00- 12.00 en 13.00-16 30 uur foto's van Paul Citroen; Museum. 14-17 uur foto's .Terneuzen »als het vroeger was'. Bibliotheek, 13.30-20.00 uur: fototen toonstelling 'Verboden voor onbevoeg den"; VUSSINGEN - Stedelijk Museum. 10- 12.30 en 13.30-17 uur: sculpturen en fo- w film-objecten van Tajiri; JZENIJKE - Museum, 10-12 en 13.30— 17 uur: fototentoonstelling. HULPCENTRA word. cn Midden-Zeeland-Goes, tel. 01100- 14444 look voor millenklachteiu orcuwsch-Viaandercn - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance! Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180 UjMl. dag en nacht bereikbaar c»r. hulpdienst Zeeland voor mensen in "ood. tel. 01180-36251. van 10 00-24.00 uur «Wfends van 20.00-24.00 uur. Richting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. J] 184-14645. dag en nacht bereikbaar NIEUW-NAMEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in een vakantiewoning in de Kielweg te Nieuw-Namen. De eigenaar van de wo ning, V. uit Antwerpen, was tijdens de inbraak niet aanwezig. De dader is de woning binnengekomen door de ach terdeur te forceren. Vermist worden huishoudelijke artikelen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wintercompetitie bridgeclub Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een wintercompetitie de achtste wed strijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde. Er werd gespeeld met een draaiende mitchel met 13 paren. De uit slag- 1 dhr. Van de Wielen-dhr. De Waal. 2 mejr. Staal- dhr. Staal, 3 mevr. Bies- broeck-de heer Rademakers, 4 mevr. Joossen-dhr. Van Waterschoot: 5 mevr. Van Esbroeck-mevr. Van de Wielen, 6 mevr. Stolte-mevr. Smulders, en mevr. Heizler-mevr. Kont, 8 dhr. en mevr. De Kort, 9 mevr. Goossen-mevr. Kint, 10 mevr. Van Hooteghem-dhr Giesen. KOEWACHT - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek te Koewacht hield een schieting in café de Oude Molen waar aan 43 schutters deelnamen Uitslag: hoge vogel E. Boessem Hei kant, eerste zijvogel A, v. d. Branden St.-Jansteen, tweede zijvogel P. de Jonghe Heikant, grootste aantal kleine vogels (4) E. v. Damme Koewacht. Uitslagen team Sas van Gent in nationale bowlingleague Breda SAS VAN GENT - In Breda speelde het bowling-team Lagro Associates van Bowling Bond Sas van Gent haar derde wedstrijd in de Nationale League twee de klasse. Het team behaalde zes wed- strijdpunten uit 3 wedstrijden en bleef daardoor op de 2e plaats in het klasse ment op een halve punt van leider Pin- dreuners uit Veghel Deze 2e plaats moet dan wel gedeeld worden met, B. T Sinjoor uit Breda. Largo SVG - Kickers Eindhoven 3-0. Een uitstekend gespeelde eerste serie 846-809 tegen het tèam Kickers leverde al direct de eerste en enige volledige overwinning op. LAGRO SVG - BSC Eindhoven 11-2. Een dieptepunt noemde Lagro de eer ste game zelf. de tweede game werd dan wel gewonnen met 821 tegen 773, maar dat kon de serie niet meer goedmaken Lagro SVG - BC Maastricht II 2-1. De eerste game tegen Maastrict was te vens de hoogste van deze speeldag (869 tegen 806) en leverde éën punt op. Lagro kreeg echter weer een inzinking te ver werken en moest de tweede game naar Maastricht laten gaan. de eerste over winning was echter voldoende om twee punten in de wacht te slepen. Klassement: 1 Pindreuners Veghel 19.5 2 I.a- gro Associates SvG 10.3 BT Sinjoor Breda 19. 4 BSC Eindhoven 18,5. 5 AZ I Heerlen 15,5. (i Van Lee is'.elrodc 13,5, 7 Kickers Eindhoven 10 8 BC II Maastricht 8 De volgende wed strijd wordt op zondag 22 november gespeeld in Eindhoven, waar Lagro onder meer uit komt tegen BT Sinjoor Ziekenhuizen Goes en Zierikzee tekenen fusie-overeenkomst GOES - De besturen van het streekzie kenhuis De Bevelanden en het Rode Kruis Ziekenhuis ondertekenen dins dag 17 november in het kerkgebouw De Hoogte in Goes de fusie-overeenkomst tussen de beide ziekenhuizen. Het nieu we koppel zal onder leiding staan van de stichting Oosterschelde-ztekenhui- zen Aansluitend op de ondertekening, om ongeveer 14 uur. wordt een receptie gehouden TERNEUZEN - De commissie Orgel concerten organiseert haar eerste con cert van het seizoen '81'82 op öonder- dzg 12 november in de C-rote Kerk van Temeuzon Dc organist is Arie Karre man, in Zeeuws-Vlaanderen bekend als organist, en dirigent van diverse koren. Donderdag speelt hij werk van Cesar Franck en Herman Nieland. Aan dit concert wordt medewerking verleend door de hoboïst Filips Pieters. Begeleid door Arie Karreman speelt hij het Eer ste Concerto van G. F. Handel. 'Balade' van de onlangs overleden componist Hendrik Andriessen en Variaties op een Engels volkslied van Horder. Het Han- del-concerto wordt begeleid op het kis- torgel van de Cantorij. Filips Pieterse studeerde aan de conservatoria Ant werpen en Gent. Hij was prijswinnaar in de 'Nationale wedstrijd Pro Civilate' te St. Hubert. Het concert begint 20.00 uur Kaartcompetütie voor bejaarden Sluiskil SLUISKIL - De kaartcompetitie voor. de Sluiskilsc bejaarden, die wordt geor ganiseerd door de Stichting Welzijn voor ouderen afdeling Sluiskil, heeft dit jaar een groot aantal kaarters op de been gebracht zestig ouderen kaarten in gebouw Dienstencentrum De Sterre met elkaar in competitieverband. Na een aantal kaart ingen is de tussenstand 1 G Bracke: 2 wed Poppe 3 mevr. Claes. 4 R Daenen. 5 W de Wolf: 6 R Gelderland KOEWACHT - In café J de Guchtenei- re te Koewacht werd een schieting ge houden waaraan 50 schutters deelna- Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogei Rita de Smet Koewacht, tweede zijvo gel L de Guchteneirë Koewacht, groot ste aantal kleine vogels (6) J. Vermeire Koewacht. Vijfentwintigste 'Belfortrit' RETRANCHEMENT - De West Zeeuws-Vlaamse Automobielclub houdt op zondag 15 november voor de 25e maal de 'Belfortrit'. Deze oudste klassieker van de WZA zal traditiege trouw een oriëntatierit zijn waarin een 6-tal foto-opdrachten zijn verwerkt. Er kan worden ingeschreven in de A- en 3-klas vanaf 13.00 uur in cafe-bar 'Bij Jopie' te Retranehement De eerste start zal plaatsvinden om 14.00 uur aan de Bosweg. De prijsuitreiking :s om streeks 18 30 uur De Belfortrit heeft een lengte van 44 kilometer en wordt gereden met een gemiddelde snelheid van 24 kilometer per uur. Informatie-avond van emancipatiewerkgroep OOSTBURG - De emanciaptiewerk- groep-West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt donderdag 12 november een in formatie-avond in het gemeentehuis te Oostburg. De aanvang is 20.00 uur. De bedoeling van deze avond is het kennis nemen van het werkplan voor 1982 van de werkgroep, dat als thema heeft 'Rol doorbreking in het onderwijs'. Dit plan is ontstaan en verder uitgewerkt tij dens een studieweekend van de wehrk- groep, Maatje van d.e Stel uit Nisse. lid van de landelijke contactgroep emanci patie binnen het rijks onderwijs, dat een twee-jarig project opgezet en aan gesloten bij het ministerie van CRM IS, zal een lezing houden over de werk zaamheden en ervaringen met dit on derwerp. Gevonden voorwerpen TERNEUZEN - Op het politiebureau van Temeuzen zijn inlichtingen te krij gen over de volgende gevonden voor werpen: Zilverkleurige parker balpoint pen, gryze jer rycan tuinslang, huissleutel in etui. 3 sleu tels. kinderarmbandje, zwarte damesporre- monnce met inhoud, blauwe trui, bruine por- temonn, met inhoud, jonge bouvier, geel re genpak. zelfbouwkarretje, beige dames shawl, rode kaars windbuks, herenhorloge- (martli. autosleutels, portemonnee met in houd, goudkleurig armbandje, herenbil au tosleutels iToyolai. handschoen, bos sleu tels. portemonnee met inhoud en twee huis sleutels. Kampioenen van de afdeling Zeeland van de zaterdagvliegers, vlnr de gebroeders Scheele uit Terneuzen. J Melis Zoutelande. G. van de Voorde uit Arnemuiden en voorzitter M J Laban FEESTMIDDAG IN DORPSHUIS Van een medewerker) COLIJNSPLA AT - Afgelopen zaterdagmiddag hielden de zaterdagvliegers, afde ling Zeeland hun jaarlijkse feestmiddag in het dorpshuis te Kruiningen. De leiding van deze middag berustte bij voorzitter M. J. Laban. Na diens openings woord werd begonnen met de huldiging van de onaangewezen generaal-kam- pioenen. De eer generaalkampioen onaangewezen kw am toe aan de Gebroeders Scheele te Terneuzen die zich de sterksten hadden geloond van de ruim achthon derd leden tellende afdeling. Als prijs kregen zij een Delfts-blauw bord met daarop een afbeelding van een duif Vervolgens ontvingen de eer ste vijftien generale kampioenen even eens een bord. Hierna was het de beurt aan de aangewezen generaalkampioe- nen. Als eerste mocht G. van de Voorde te Arnemuiden zijn prijs in ontvangst nemen, gevolgd door de eerste vijftien generalen. Allen kregen zij een Delfts blauw bord. Tussen de bedrijven door trad de plaatparodist L. Troost op die met verschillende parodieën de aanwe zigen goed wist te amuseren. Voor het behalen van het ger.eraalduif- k ami oenschap kreeg W. van Hoeve uit Terneuzen eveneens Delfts blauw bord gevolgd door de verste vijf voor het geneiaaidiuf-ksinpioenschap. Na de eerste pauze werd begonnen met het uitreiken van de gewonnen hoofdprij zen zoals duivenklokken, workmates en een bandschuurmachine. Voorts vond de uitreiking plaats van de prijs voor de winnaar van de 400 km race afdeling Zeeland, de prijzen, gewonnen bij het senespel. en de prijs van de jaar lijks gehouden stervlucht. Hierna werd door J. Melis uit Zoutelan de een aantal bonnen voor jonge duiven broed 1982 aan de man gebracht. Na de verkoping vond de trekking plaats van eereer verkochte loten, waarna de tra ditionele mosselmaaltijd een aanvang nam. voor degenen die daar niet aan deelnamen, was voor een koffietafel ge zorgd De uitslagen van (ie afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers zijn; Generaal kampioenschappen onaangewe zen - hok. j gebr. Scheele Temeuzen, 2 J. Me lis en Zn Westkapelle. 3 M. Minnaard Krab- bendijke 4 F. Borrcmans Vl'.ssingen. 5 P van Belzen Kruiningen. 6 W. Daaneen Zn Vlissin gen, 7 M. Schroevers Arnemuiden, 8 Jos Schroevers Arnemuiden. 9 D. Deurwaarder Temeuzen, 10 C L. Daane Middelburg, i! S. M Branderhorst Kruiningen, 12 J. van Bel zen en zn Amernuidc-n. 13 C. Hoek en zn Mid delburg, 14 C. de Ridder en zn Arnemuiden, 15 E Minnaard Mzn Yerseke. aangewezen - hok: 1 G. van de Voorde Arnemuiden. 2 J. Melis en zn Westkapelle. 3 J Brasser Westka pelle 4 gebr Scheele Temeuzen. 5 J. Touten- Geldkistje gestolen CLINGE - In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in dc kant ine van dc schuttersvereniging 'De Schutterij' te Clinge. De dader(s) zijn het gebouw binnengekomen door een deur te force ren. Vermist wordt een geldkistje met een onbekend bedrag. hoofd Westkajjelle. 6 L P Schrovers Arrc- muiden. 7 J. van Es Goes, 8 F Mays Zierikzee. 8 G. Siereveld Arnemuiden. 10 M. Schroevers Arnemuiden, 11 H. Baas en zn Arnemuiden, 12 C. Hoek en zn Middelburg. 13 L. A. Lieven- se Vlissingen, 14 L. de Fouw en zn Kruinin gen, 15 J. van Belzen en zn Arnemuiden; ge neraal duifkampioenschap, onaangewezen duif: 1 W. van Hoeve Terneuzen de 7965937.2 gebr Scheele Temeuzen de 715051, 3 G. J. Bakker Zierikzee de 358887.4 J. Toutenhpofd Westkapelle de 1425135. 5 M. Schroevers Ar nemuiden de 8020153. afdelings-kampioen- schappc-n. vitesse - hok. 1 gebr. Scheele Ter neuzen 8777. 2 W. M Walraven Middelburg 8699. 3 D. Deurwaarder Temeuzen 8598 4 M. de Nooyer Arnemuiden 85S0.5 F. Scheele en :i Breskens «528. mldfor.d to!: 1 F Borrc- mans V tlsrangen 20096.2 j Melis en zn West kapelle 19892. 3 P van Belzen Kruiningen 19712.4 L. van de Ketterij Arnemuiden 13880. 5 G, J. Bakker Zierikzee 18658. fond-hok 1 M Minnaard KrabbendUke 17066.2 gebr Schee le Terneuzen 16779.3 H. J. van de Moere Krui ningen 16537,4 J J. M. Steketee Zonnemaire 15594. 5 C. J. J. van de Graalf Arnemuiden 14876. jongen-hok: i F. D. Hilleb.-and Ril- land-Batb 2r,230. 2 L. den Hamer Terneuzen 20192. 3 J- Schroevers Arnemuiden 20058, 4 gebr Scheele Temeuzen 19877. 5 P van Bel zen Kruiningen 19769; natoer-hok 1 F D. Hil- lebrand Riliar.d-Bath 8184. 2 Jac Wild erom Wemeldtoge 76-48. 3 gebr. Clement Krabben- dijke 7553, 4 P. Glas Wemldinge 7456. 5 G J. Bakker Zierikzee 7431. vitesse-dulf: 1 W. M. Walraven Middelburg 4327,2 D. Deurwaarder Terneuzen 4014, 3 M. Schroevers Arnemui den 4003, 4 J, van Belzen en zn Arnemuiden 3978, 5 P. J. Cornelisse Arnemuiden, 3771: midfond-duif-1 G. J Bakker Zierikzee 8636,2 J. Brasser Westkapelle 8072,3 J. Toutenhoofd Westkapelle 8060.4 J. van Es Goes 8040. 5 F. Mays Zierikzee 7792: fond-duif: 1 gebr. Schee le Temeuzen 8777.2 R. J. Mïnderhoud West kapelle 7130.3 gebr. Scheele Temeuzen 6754, 4A.J. Paauwe Krabbendijke 6397.5 C. J. van de Graaff Arnemuiden 6170: jongen-duif- 1 Jos Schroevers Arnemuiden 8464.2 C Alme- kinders Rilland-Bath 739!. 3 Knop Stouten >Vuw-erkerk ~'i! 4 P.. Vaders Oud-Vosse- met r6940.4 Z Minnaard er. zn Verseke 6866: navocr-dui';] L dc Nooyer Arnemuiden 3403. 2 Flins? itkapeüe 3244.3 F D Kille- brand Jiilland-Bath 3ï7i. 4 J Toutenhoofd WestkaueUe 3049. 5 E. Minnaard Mzn Yerse- ke 2832. D UIVENR UB RIEK Van een medewerker1 BIERVLIET - Het kon natuurlijk niet anders, dan dat er een gewijzigde uitslag zou verschijnen van de provinciale kampioenschappen van de afdelixig Zeeland van de Zuid-Nederlandse Bond. Voor het eerst namelijk zonder da*' dit was aangenomen berekende men de kampioenschappen volgens een zogenaamd zes daagse systeem in plaats van volgens het steeds gehanteerde puntensysteem. Het gevolg was dat er vooral in de aan geduide kampioenschappen nog al wat veranderde. Op de eendagfond vluch ten onaangeduid werd M. Pieterse uit Wemeldinge eerste kampioen met een gemiddelde van meer dan 950 punten vóór H Calon uit Hoofdplaat Het aan geduide kampioenschap was voor W. Daansen uit Breskens. die deze titel in 1979 ook won. Hij klopte met een ver schil van 600 punten T Taelman en zn uit Hulst. Op de zware fond was het weer H. Wijnacker uit Hengstdijk, die zegevierde vóór de overwinnaar van provinciaal Sint Vincent J. Bal uit Kv/adendamme. Aangeduid werd het H. van de Hemel uit Philippine, die met gering verschil H, Calon uit Hoofdplaat klopte. De asduiikampioenschappen zijn ongewijzigd gebleven. Provinciale kampioenschappen halve fond aangeduid TERNEUZEN - Als laatste actie in het kader van het 25-jarige bestaan hield Veilig Verkeer Terneuzen zaterdag een expositie in de benedenzaal van het Zeldenrustcollege in Terneuzen. Er waren maquettes te zien van acht kleu terscholen uit Terneuzen met daarbij de verkeerssituatie rondom de school. Hierbij was door de kleuters gebruik ge maakt van zogenaamde 'waardeloze' materialen, zoals dozen, luciferdoosjes en melkverpakkingen. Ook waren er te keningen te bekijken met, als onder werp veilig verkeer. Er werden teken films gedraaid voor de jeugd en elke jonge bezoeker ontving een ballon. Voor de ouders was er een aparte ten toonstelling met klanteknipsels over Veilig Verkeer Terneuzen van de laat ste 25 jaui iiu<,uuw ail ue tAjjuome 10 hoofdzakelijk om de kleuters meer bij het verkeer te betrekken. Hiertoe wor den door de afdeling Terneuzen ook le zingen gegeven op kleuter- en lagere scholen. Voorts is er speciale informatie voor de schoolleiding. Verschillende maquettes gaan terug naar de scholen voor verdere uitwerking van het ver- keersproject. 1 W. Daansen Breskens 4222 punten. 2 T Taelman en zn Hulst 3629.3 Joh van Spaan- donck Sint-Jansteen 3602. 4 G. Dusarduyn Gz Groede 3589.5 J van Oostenbrugge Bres kens 3408. 6 D Dleleman Axel 3151.7 A. Dui- ninck Cadzand 2547. 8 C. A. Hennes Lewe- dorp 2420. 9 M. Buysse Oostburg 2342. Halve fond onaangeduid 1 M. Pieterse We meldinge 8550. 2 H Calon Hoofdplaat 7701.3 A.Duininck en zn Cadzand 7593,4 C A Her mes Lewedorp 7455,5 Dusarduyn Gz Groede Vrijheid Eendracht Lamswaarde hield een rommelmarkt LAMSWAARDE - De muziekvereni ging 'Vrijheid Eendracht' uit Lams waarde hield zaterdagmiddag haar jaarlijkse rommelmarkt in het gemeen schapscentrum 'De Luifel' te Lams waarde. Tussen de oude spulletjes werd in de loop van de middag flink gerommeld De rommelmarkt werd omlijst met een aantrekkelijk opgezette fancy-fair waarbij vooral het rad van avontuur bij zonder in trek was. Daarnaast konden de belangstellenden naar hartelust sjoelen, bridgen en het raden naar een aantal bonen in een glazen pot,. Be stuurslid E. Borekaert sprak na afloop van een geslaagde rommelmarkt. Over de opbrengst kon hij nog geen medede lingen doen omdat eerst nog enkele on kosten betaald moeten worden De op brengst van de rommelmarkt komt ge heel ten goede aan het uniformen- en instrumentenfonds van de fanfare uit Lamswaarde. Burgerlijke stand SLUIS Geboren: Roy, zv C, M, Lensen en E. A. S. van den Bunder. Ondertrouwd: J. J Biever, 39 jr. en E M. L. van Dieten, 24 jr.: E. de Back, 19 jr. en H. Babijn. 18jr B P. M Thomaes, 23jr. en Chr. A. A. van Vooren, 23 jr J, I. du Fossé. 40 jr. en J J. Louweret. 22 jr. Getrouwd J J. Biever en E. M L van Dieten Overleden: R H J Grahame. 72jr. ev E. C M Smoorenburg. H.J.Barra.49jr.ev C M van Houte; I A. Keijmel. 83 jr. ev S P. Wage 7236, 6 Joh, van Spaandonck Slnt-Jantfteen 7014.8 G Serrarcns Stoppeldijk 6914,9 Ecv de Cock Hulst 6613. 10 W Daansen Breskans 6563. 11 G. Dusarduyn Groede 6473. !2 D. Dieleman Axel fil8« 13 Joh. van dc Plasse Cadzand 6103. Zware fondkamploenschappen' aangeduid: 1 H van de Hemel Philippine 2373. 2 H. Calon Hoofdplaat 2293. 3 Joh. van Spaandonck Sint-Jansteen 2157. 4 J. Bal Kwadendamme 2143. 5 Reg Thomaes IJzendijke 2141. 6 G Begijn Sas van Gent 1737, 7 Ed de Cock Hulst 3189. 8 G. de Wever Schoöndijke 1109. Onaangeduid 1 H Wijnacker Hengstdijk 3683,2 J Ba! Kwadendamme3283.3 Joh van Spaandonck Sint-Jansteen 3140. 4 j. van Peenen en zon Vlissingen 2840.5 G de Wever Schoondijke 2811, 6 H. Calon Hoofdplaat 2637,7 A Dulninck en zn Cadzand 2388, 8 H. van de Hemel Philippine 2373, 9 Dusardu.vn Gz Groede 2327. 10 W. Daansen Breskens 2313.11 Ed de Cock Hulst 2272.12 Ree Tho maes IJzendijke 2163. Uitslagen Sas van Gents zaalvoetbal SAS VAN GENT - In de eerste klas van het Sasse zaalvoetbal hebben de koplo pers alles uit c kast moeten halen om zich te handhaven. RRS moest in een spannend duel het laaggeklasseerde MNolenkreck de overwinning laten. Molenkreek scoorde er lustig op los en won verdiend met 6-3. Reseda had heel wat moeite met RIA 2 en dankte de overwinning aan de nummcrieke meerderheid in de laatste fase van de wedstrijd. Reseda won hierdoor ten slotte nog met 5-3. Ook Com Boys moest heel wat keren scoren om de overwinning veilig te stel len. het werd een 9-6 overwinning op DEHO-80. ONASU verloor met nipte cijfers van Schetdsr. de Kuyper. 2-3. CPC kwam enigszins terug bij de 'sub top' door met 3-0 van het onderaan staande CSM te winnen. Door deze uit slagen heeft RRS. tijdelijk moeten af haken. In de tweede klas handhaafde Philippine 2 zich met moeite bovenaan. In hun wedstrijd tegen IZV moest het in de tweede helft alle zeilen bijzetten om de score aan de positieve kant te hou den. Philippine 2 won met 6-4. Rijn vaart blijft goede tweede, het versloeg Molenkreek 2 met forse cijfers. 12-1. De Gravin bleef derde door een 7-1 score tegen Rac. White 3. Ook Corn Boys 4 blijft op de loer liggen. Het versloeg Com Boys 3 met royale <8-1cijfers. Phi lippine 3 verslikte zich in Fabricom 3. Door zich aan Philippine op te trekken en beter te scoren won Fabricom 3 met 4-2. DEHO'80.''MM2 haalde tegen Broomchemie flink uit. het werd 7-1. Corn Boys 2 versloeg CPC 2 met ruim verschil; 5-1. De uitslagen zijn: Eerste klas; 1 Reseda 9-15, 2. Com Boys 9-15.3 RRS 9-13.4 Fabricom 2 9-U. 5. Scheldsr de K. 9-11. 6 CPC 9-11, 7. DEHO'SO MM 9-8.8. RIA 2 9-7.9. Molenkrcck 9 6. 10. ONA SU 9 6. 11. Rac White 2 9-5. 12 CSM 9-0. Tweede klas: 1 Philippine 9-18. 2 De Rijnvaart 9-16.3. De Gravin 9-14. 4 Com Boys 4 9-14.5. Philippine 3 9-12.6 Philippine 3 9-10.7 Molenkrcck 2 9-9.8. Rac. White 3 9-8. 9 Deho'80 MM 2 9-7,10 Com Boys 2 9-7, 11 CPC 2 9-4.12. Fabricom 3 9-4.13. Broomche mie 9-2. 14. Corn Boys 3 9-2-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 17