Tjoba na zege uit de zorgen Tafeltennisteam is mentaal nog Sint Aloy niet op peil HULSTER TEAM ONDERUIT Zebra-voorzitter Knol voorkomt gekrakeel in bondsvergadering JEUGDBILJARTEN IN SINT JANSTEEN: TALENT UIT HULST FAALT IN TOERNOOI PZC/sport PERNIX MET 8-6 VERSLAGEN Ook verlies voor EVVC-dames 'SCHADUWBESTUUR' MET GROTE MEERDERHEID GEKOZEN Korfbalteams in de aanloop MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 12 ST.-JANSTEEN - De Limburger Pe ter Claessen uit Elsloo heeft in Sint- Jansteen het invitatietoernooi voor jeugbiljarters overtuigend op zijn naam geschreven. Deze tweedaagse, een organisatie van JBII Hulst en de districtsjeugdcommissie, heeft in Den Uuden Arend een bijzonder sterk toernooi opgeleverd. Met Claessen in een ongeslagen hoofd rol. Het district moest ook een teleurstel ling incasseren. Jean Paul de Bruyn, het 16 jaar jonge taltent uit Hulst, kwam in dit Zuid-Nederlandse gezel schap niet aan de bak. De Bruyn mag dan een belofte zijn. in dit toernooi werd hij duidelijk onderuit gehaald Een falen - De Bruyn wist geen enke le partij te winnen - dat door wed strijdleider Frank de Rijk werd toe geschreven aan de druk waaronder De Bruyn in eigen streek moest pres teren. Het werd dus een debacle. De jonge Hulstenaar was in dit toernooi nergens. Wij realiseerde een alge meen moyenne van 14,25. zag alleen Kees Wittenas uit Waalwijk in zijn buurt en moest de rest laten gaan. In deze groep zorgde Ronald Lemmens uit Ulestraten voor een geweldige binnenkomer: de operiingspartij (200 caramboles kader 38-2) ging in twee beurten naar het einde. Toen Lem mens in de zondagpartïjen blijk gaf mentaal kwetsbaar te zijn, werd ook hij opzij gezet. Technisch erg knap kon hij Lemmens wel 25,22 gemid deld halen; de toernooiwinst mocht hij zondag vergeten. Die was voor Pe ter Claessen, die een sterke indruk maakte. Een vechter die mede daar door ongeslagen bleef. Een tweede teleurstelling die de jeugdafdeling te denken moet geven was de afwezig heid op dit toernooi van de districts afdelingen Axel en Hoofdplaat. Een onbegrijpelijke zaak. Nu er een ideale kans lag behoorlijk wat op te steken, gingen die clubs duidelijk in de fout. Overigens een toernooi dat zondag aardig wat belangstelling kreeg. Uitslag: 1 Peter Claessen 10-18, 18- 103,^ Dick Jaspers. St.-Willebrord 8- 18. 91-111. 3 Ronald Lemmens Ule straten 6-25. 22-130, 4 John van der Stappen Waalwijk 4-25, 54-104. 5 Kees Wittens Waalwijk 2-14. 32-64. 6 Jean Paul de Bruyn Hulst 0-14,25-59. Bijna „op eigen veld" ivas Jean Paul de Bruyn niet in staat om zich met de toppers van Zuid Nederland te me ten. TERNEUZEN - De eerste helft van de competitie zit er op en de korfbalploegen staan praktisch alweer in de startblokken voor 'de micro'. Tjoba gebruikte zijn laatste thuiswedstrijd om het geschonken blazoen wat op te poetsen. Met dezege op Pernix werd die tegenstander op vijf punten achterstand gezet en de gevaren zone ontvlucht. GRAAUW - Mentaal lijkt het tafeltennisteam van Sint Aloysius nog steeds niet op te kunnen tegen het meedraaien aan de top in de eredivisie. Zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Avanti uit Hazerswoude bleek dat andermaal. Want leek vooraf de afwezigheid van de Avanti-sterspeelster Jolanda Noordam in het voordeel van de Zeeuwse dames te werken, tenslotte bleek dat helemaal niet het geval te zijn. Ondanks riante tussenstanden van 3-1 en 4-2 moest er uiteindelijk toch genoegen worden genomen met een gelijkspel (5-5). De spanning liep zaterdag met name in de laatste partij wel erg hoog op. Vivian Blanckaert moest, en dat in tegenstel ling tot de voorgaande wedstrijden, waarin haar zus Sterra steeds als laat ste aan moest treden, deze confrontatie met José Bakker spelen. „Bewust had den we deze beslissing genomen, om Vi vian in de laatste partij uit te laten ko men. Telkens als ik die moest spelen om een overwinning of een gelijkspel bin nen te halen, stond ik als het ware te trillen op mijn benen. Ik kon het men taal niet aan en omdat Vivian beter te gen de spanning opgewassen is. heeft zij de eerste en de laatste partij gespeeld", wist Sterra Blanckaert na de wedstrijd. Inderdaad, mentaal bleek Vivian Blanckaert dat veel beter aan te kun nen dan haar oudere zus. maarhetstug- ge verdedigen van José Bakker, haalde het ritme volledig weg bij de nummer één van Sint Aloy. Spannend was het wel overigens: met name in de eerste game, toen het steeds gelijk bleef. Om en om werden de fouten gemaakt; het werd uiteindelijk 28-30 in het voordeel van José Bakker. In de tweede game in feite hetzelfde scenario, al had Bakker toen wel het beste van het spel. Zij de marreerde zelfs naar 17-20 en toen kwam de mentaliteit van Vivian boven. De Graauwse vocht terug tot twintig gelijk, maar toen had zij al haar kruit verschoten. Het werd 20-22 in het voor deel van José Baker. Met dit meisje is ineens een geweldig talent genoemd ook. Sinds de aanvang van deze competitie speelt Avanti met een geheel nieuw team, waarin de jeugd wel erg goed vertegenwoordigd is, José en Ellen Bakker (dochters van trainer Gerard Bakker die onder anderen Bet- tine Vriesekoop begeleidt) zijn nog maar dertien en veertien jaar oud, maar blijken voornamelijk mentaal al kei hard te zijn. Nimmer raakten zij in pa niek en ze bleven rustig hun kans af wachten. „Het zijn inderdaad talenten, maar ze zijn erg onsportief. Vooral de opmerkingen, die ze soms plaatsten trokken nergens op", vonden zowel Sterra Blanckaert als Ingrid van Osse- laar. Dat bleek wel ook, want verschil lende malen moesten de arbiters ingrij pen bij een nieuwe lawine van schut tingwoorden. die de zusjes Bakker door de zaal smeten. Ingrid van Osselaar was zaterdag zon der meer de beste Sint Aloy-speclster. De Middelburgse won alle drie haar partijen en dat ook nog met bijzonder fraai spel. „Het verdedigende spel van die meisjes ligt me erg goed. Ik kan daar goed tegen aanvallen. Maar hoe het ook is, drie gewonnen partijen, het mocht niet baten", realiseerde de Mid delburgse zich maar al te goed. Van de twee overige behaalde punten werd er éen behaald door zowel Sterra als Vi vian Blanckaert. Beiden klopten Ma rijke Olsthoorn. De overige partijen draaiden in het nadeel van de Zeeuws- Vlaamse dames uit. Opnieuw nederlaag Het Witte Paard SAS VAN GENT - Opnieuw heeft het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent een nederlaag geleden in de eerste klas van de Nederlandse Schaakbond. Ook ditmaal met het kleinst mogelijke verschil 4,5-5,5. Daardoor zakken de Zeeuws-Vlamin gen naar de zevende plaats op de rang lijst met slechts twee matchpunten op hun conto. Klaas Steijn verloor aan het eerste bord. Helmut Cardon zag in een gewon nen stelling iets over het hoofd en ver loor eveneens. Cor Jansen deelde aan het derde bord het punt, evenals Gun- ter Deleyn en Kees Nieuwelink op bord 4 en 5. Nieuwelink had overigens de winst in handen in een toreneindspel met twee pionnen voor. Jim van de Vreede won voor de derde maal in suc cessie en is topscorer met 3 uit 3. Her man van de Wykele won op bord zeven, Gert van Rij haalde op bord acht het volle punt binnen en Henk de Ridder en Adrie den Hamer moesten een nul in casseren op de borden negen en tien. De uitslagen in de eerste klas B van de KNSB' HWP - HMC (Den Bosch) 4,5-5.5; De Wolstad (Tilburg) - Brunssum -5-5; Eindho ven - SMB iNljmegen 9,5-0.5. Den Haag - Dordrecht 4,5-3.5 (6-4); CharioisEuropoort - Volmac'Rotterdam n 6-4. De volgende ronde moet het Witte Paard weer thuis spelen, nu tegen Wolstad uit Tilburg. De gedetaillerde uitslagen van de wedstrijd Sint Aloy - Avanti zijn als volgt. Vivian Blanc kaert-Marijke Olsthoorn 21-11.21-17; Ster ra Blanckaert-José Bakker 16-21.16-21. In grid van Osselaar - Ellen Bakker 21-19. 21- 16; Sterra Blanckaert - Marijke Olsthoorn 21-16,18-21,21-16; Vivian Blanckaert- Ellen Bakker 21-18,16-21,14-21; Ingrid van Osse laar - José Bakker 21-19, 21-17: Vivian en Sterra Blanckaert- Ellen en José van Bakker 21-23.21-14,17-21Sterra Blanckaert- Ellen Bakker 13-21. 16-21: Ingrid van Osselaar - Marijke Olsthoorn 21-14. 21-15; Vivian Blanckaert - José Bakker 28-30. 20-22. Verlies Wilna Voor de derde keer op rij heeft Wilno bij Quick de competitiewedstrijd voor de eerste divisie met 6-4 verloren. Door dit resultaat zijn de kansen op de (bezetting van de tweede plaats, recht gevend op .een promotieduel, voor de Vlissingers nu wel verkeken. De thuisclub ging al erg succesvol van start, want eerst moest Dick Jeras in de derde game zijn partij tegen Koen de Vries inleveren, waarna Wilfried Dumez het ook niet wist te klaren tegen Hans Westerhof. Het duel Brakkee - Wegman betekende ditmaal een revanche voor eerstgenoemde, want in twee games wist hfj de Zeeuwse kampioen ter plaat se te laten, waardoor al een kansrijke gers daardoor waren geklopt, want eerst wist Jeras tegen Westerhof voor het eerste tegenpunt te zorgen. En ook Wegman leverde weer zijn bijdrage door in drie games langs Koen de Vries te gaan. Brakkee zou naar later bleek de matchwinner worden voor Quick en- hij gaf dit al gestalte door ook Dumez te kloppen. Bij die 4-2 achterstand haalde Wilno toen het stoute stukje uit door toch nog op gelijke hoogte te komen. 3-0 voorsprong werd opgebouwd. Het Eerst wist het tweetal Wegman - Jeras betekende echter niet dat de Vlissin- het belangrijke dubbel tegen de Vries- Brakkee in winst om te zetten en daar na scoorde Wegman contra Westerhof 4-4. Brakkee. hoewel fel bevochten door Jeras. legde daarna zijn derde winstpartij op tafel en in de laatste par tij zag Koen de Vries tenslotte kans de volle winst uit het vuur te slepen met de zege op Dumez. Het goed leidende scheidsrechtersduo hield ditmaal het duel en vooral het fanatieke publiek goed in de hand waardoor incidenten, zoals zich vorig jaar afspeelden, werden voorkomen. Na de 3-6 winst besefte Ger Philipse: „We kunnen wat geruster de tweede helft instappen, daarin zullen we het vooral aanvallend beter moeten doen. Tjoba helemaal uit de zorgen op lande lijk niveau; het Terneuzense Luctor is in de afdeling niet zover geraakt. Bij SEOLTO werd verloren. De 5-4 houdt de ploeg onderin in de eerste klasse van de afdeling. Tjoba Pernix Hoewel aan de voorbereiding niets mankeerde - Pernix werd al om één uur in Goes gesignaleerd - konden de gas ten vooral in de beginfase winig potten breken. Een uitstekend eerste aanvals- vak van Tjoba hield de Pernix-verdedi- gers voortdurend aan het werk; toen de combinaties goed liepen sloeg Tjoba al vrij vroeg een bres. Jaap van Schayk, invaller voor de geblesseerde Hans de Schipper, paste zich goed aan; de 4-1 voor sprong die de thuisploeg uit de eer ste helft haalde was een juiste stand ge let op de veldverhouding. Even dreigde Pernix terug te zullen komen. Na 4-2 flitste Tjoba in een demarrage echter onhoudbaar weg naar 8-2. Toen was het beste gegeven en zorgde een achtervol ging van Pernix, nog voor 8-6. Het zwa re veld en het langzaam verdwijnen van de krachten, dat vooral resulteerde in weinig vrijlopen, hield Pernix echter op afstand. Tjoba ging niet meer in de fout en maakte het werk goed af. Met Johan Harinck (2), Carla de Schipper, Addie Lamper, Janneke de Dreu, Piet Rijn Met drie partijzeges was Ingrid van Os selaar bij Sint Aloy de beste speelster VLISSINGEN - De landelijke vol leybalcompetities gaven,voor zover het Zeeuwse ploegen betrof, twee verrassende nederlagen te zien. Morres Hulst verloor thuis onnodig van VCH 3 (1-3) en EWC verloor de belangrijke uitwedstrijd tegen In termezzo met 3-0. De Morres heren wonnen met 3-0 van Ericsson en Ma rathon kwam ook weer tot winst. De Sterre-E WC was een week eerder al gespeeld. VCH 3 mocht dan een enorme dosis routine mee naar Hulst gebracht hebben, zeer gemotiveerd zijn door de hoge klassering van de Everaert- equipe. tot een 1-3 nederlaag voor de thuisclub had het nooit mogen ko men. Ook de betrokkenen waren het daarover eens. „Ergens zat zoiets er vantevoren al in", meende Jo Eve- raert echter. „Het is tot nu toe eigen lijk vrij gemakkelijk gegaan en dan staan die meiden toch steeds een beetje minder geconcentreerd in het veld. En als de tegenpartij dan wel voluit gaat, verlies je". Morres was duidelijk statisch zater dagmiddag. De beweging die in de eerste vier wedstrijden dit seizoen van het team een 'swingend' geheel had gemaakt, was er niet. De verde diging pakte veel te weinig ballen en de aanvallen konden niet zo opgezet worden dat de Limburgse verdedi ging uitgespeeld werd. Daardoor werd het via 6-15, 10-15, 15-8 en 6-15 tenslotte 1-3. „Hopelijk werkt deze nederlaag bevrijdend. Voor mij is het kampioenschap nooit een realiteit geweest, maar toen we in het begin zo gemakkelijk acteerden, kwam dat bij de speelsters anders te liggen. Nu is die eerste nederlaag er en dat is mis schien maar goed ook", zei de verlie zende coach. De 3-0 nederlaag tegen Intermezzo heeft EWC toch wel verrast. Inter mezzo had tot zaterdag een punt minder dan de Vlissingsen en een vijfsetter zat er toch zeker in. Zo zal menigeen bij EWC gedacht hebben. Maar EWC kon niet door de stugge Middelharnis-verdediging breken, en die keren dat dat wel lukte, viel de Vlissingse service verkeerd. Zo doende kon EWC zelfs erg weinig punten scoren en viel de nederlaag groter uit dan nodig geweest was. Marathon kon eindelijk weer jui chen. Na een periode van malaise bracht de wedstrijd tegen Archiplan de zo fel begeerde overwinning en dat zal het team misschien over een be paald punt heen heiepen Er is de vo rige week op de trainingen heel wat afgepraat, want trainer Goudzwaard had geen enkele reden om tevreden te zijn. Vooral over zijn routiniers was hij ontevreden en juist die deden het zaterdag weer opperbest. De eerste set vierden de zenuwen dan nog wel hoogtij bij de thuisclub, maar daarna draaibde het in de aanval als van ouds, daartoe vooral in staat gesteld door een prima Yvonne de Bakker, die als spelverdeelster een goede wedstrijd speelde. De setstanden; 13- 15,15-6.15-12 en 15-10. De heren van Morres bleven moeiteloos bovenaan de ranglijst in 3F door de 3-0 overwin ning op het bezoekende Ericsson. De Hulsterse heren speelden weliswaar niet grandioos, maar de punten wer den gepakt en dat is de hoofdzaak. Vooral de opslag bezorgde Morres veel punten. Aanvallend draaide het af en toe wat minder goed. vooral doordat de set-ups uit een wat min der secure pass steeds te zuinig wer den geven. Daardoor bleven voor de aanvallers weinig keuzemogelijkhe den over. Maar Ericsson was te zwak om daar echt succes uit te halen. Al leen in de derde set leek er een setje winst voor de Gilzenaren in de lucht te hangen, toen het via 4-10 en 8-13 tenslotte 12-14 werd. De klasse van de thuisclub voorkwam echter een zenuwslopende voortzetting van de ontmoeting, want via 17-15 werd het toch 3-0. VolleybalcoachJo Everaert: „Ik had al verwacht dat we een keer in de fout zouden gaan". BEEKBERGEN - Fikse stormen heb ben het bestuur van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond in de afgelopen maanden geteisterd. Voor zitter John Tielrooy liet al op 6 april van dit jaar weten, dat hij zich tijdens de jaarvergadering op zaterdag 7 no vember niet meer herkiesbaar zou stel len. Later liet hij weten, dat de werk verhoudingen binnen het bondsbe- stuur danig vertroebeld waren en dat hij niet meer optimaal in dit bestuur kon functioneren. John Tielrooy maak te. er ook geen geheim van, dat hij met name overhoop lag met secretaris Tom Daey Ouwens, Achter de schermen speelden zich tal van intriges af rond de opvolging van voorzitter Tielrooy. Kortom de stormen woedden voort. Maar voornamelijk dankzij Arie Knol uit Vüssingen, voorzitter van de Zeeuws-Brabantse turnkring, luwde het noodweer snel tijdens de jaarver gadering van het verbond zaterdag in het nieuwe KNGV-centrum in Beek bergen. De heer Knol meende, dat het gekra keel nu lang genoeg geduurd had' „Er is genoeg over gepraat, er is genoeg over geschreven. Ik wil rust. zoals dat hoort in ons koninklijk verbond. Ik wil dat we alle moeilijkheden nu uit de weg gaan" Daarom diende hij een motie van orde in om ten eerste het punt 'bestuursver kiezing' op de agenda naar voren te ha len en ten tweede „om geen enkele dis cussie te houden over deze bestuursver kiezing". Anders gezegd: zonder praten direkt met de stemmingen beginnen. De verwachting was. dat de emoties rond de verkiezing van het bestuur weer hoog zouden oplaaien, maar met zijn motie voorkwam de heer Knol on- daat-voorzitter. de heer J. Spijkers, zijn getwijfeld een nieuw gekrakeeL Want de motie „om geen enkele discussie te houden" werd met ruime meerderheid (146-95) aangenomen en dus werd de meeste tijd in beslag genomen door vele schriftelijke stemmingen en pauzes om de stemmen te tellen. Schaduwbestuur In feite kon de vergadering zaterdag kiezen uil twee besturen: een groep was kandidaat gesteld door het bonds- bestuur en de kringen Dordrecht, Gou da en Gelderland hadden een „scha duwbestuur" op papier gezet. In de wandelgangen liet Arie Knol weten, dat de voorzitters van de turnkringen al vooroverleg hadden gehad en de zaak nu verder snel wilden afhande len: „In de afgelopen nacht om half seploegnaarhet buitenland wordt uit- twee ben ik op het idee van een motie gezonden is een begeleiding van twee talen onvoldoende beheerst en daarom bij internationale ontmoetingen (wed strijden, congressen en vergaderingen) onvoldoende kan functioneren. In dat zelfde 'witboek' was overigens ook al te lezen; „Het blijkt overduidelijk dat de heer Spijkers op ruime steun in de krin gen meent te kunnen rekenen". En dat bleek inderdaad, want de heer Spijkers werd met ruime meerderheid gekozen tot de nieuwe voorzitter van het ver bond; 163 stemmen voor Spijkers en 79 stemmen voor Borgsteede Officials Opnieuw in de wandelgangen liet Arie Knol weten aan dat internationale werk'van de bondsvoorzitter niet zo zwaar te tillen: „Als er een Nederland orde gekomen en die heb ik toen uitgewerkt". Na dit vooroverleg was het voor de insiders ook niet meer ver rassend, dat de kandidaten van het bondsbesluur het vertrouwen niet kre gen en dat het „schaduwbestuur" met grote meerderheid gekozen werd. Nadrukkelijk was door het bondsbe- stuur vice-voorzitter F. Borgsteede als kandidaat voor het voorzitterschap naar voren geschoven In een onlangs gepubliceerd 'witboek' „een rechtvaar diging van het bondsbestuursbeleid") werd onder meer gesteld, dat aan de trainers en één official voldoende. Er is toch altijd zoveel kritiek op het feit, dat er zoveel officials rond sportploe gen zwermen. Dat voorkomen we nu en bovendien moeten we toch ook bezui nigen", aldus de heer Knol. Dat er bij deze voorzittersverkiezing ook sprake was van enige strijd tussen de 'top sport' en 'het gewone turnen' bestreed de heer Knol. De heer Spijkers had als afgevaardigde van de sectie wedstrijd sport overigens ook al zitting in het oude bestuur. Tenslotte kwam het volgende bestuur heer Borgsteede de voorkeur moest uit de bus: mevrouw M. Uijlenhoet- worden gegevenomdat men „kwa pre sentatie, representatie, taalbeheersing etcetera'' meer vertrouwen in hem heeft Daarbij werd ongetwijfeld ge- doeid op het feit, dat de andere kanai- Smit (secretaressei en de heren J. Spij kers i voorzitter), E. Lamberts i penning meester). T. Daey Ouwens. M. Kuiper en J. Elenbaas. Alleen de heer Lam berts was zowel door het bondsbestuur als door de kringen Dordrecht. Gouda en Gelderland kandidaat gesteld. Alle andere gekozenen kwamen voort uit het schaduwbestuur. Overigens zorgde de heer Lamberts (voorzitter kring Friesland) nog voor een onaangename verrassing door nu al mee te delen, dat hij in april van het volgend jaar als pen ningmeester van het verbond zal stop pen. Toestemming De afgevaardigden van de Zeeuws- Brabantse turnkring speelden zater dag in Beekbergen een belangrijke rol tijdens deze jaarvergadering. Zo gaf Zebra-penningmeester J.J. van der Ha ve uit Nieuwerkerk er de stoot toe, dat het financieel verslag over 1980 niet werd goedgekeurd. Voor het nieuwe KNGV-centrum in Beekbergen is er een Stichting Ontwikkelïngs- en Re creatiecentrum. Voor het KNGV-cen trum is een tweede hypotheek (van twee miljoen) afgesloten. De heer Van der Have toonde aan dat die hypotheek in feite is doorgeschoven van de stich ting naar het verbond. Van der Have: „Volgens artikel 44 van het burgerlijk wetboek is het een bondsbestuur niet toegestaan een dergelijke transactie aan te gaan zonder de toestemming van dc algemene vergadering". En die toestemming is nooit gegeven. Het ge volg van de transacties is onder meer dat het verbond moet opdraaien voor 8 procent van de hypotheek van twee miljoen, zo zette de Zebra-penning meester uiteen. Voor de vergadering was dat aanleiding het financieel ver slag niet goed tc keuren. Ook de begro ting dreigde niet te worden aangeno- leen schitterende omdraaibal), Jaap van Schayk en Margot Philipse als schutters. Seolto - Luctor Nieuweling Seolto heeft zich ook de laatste veldwedstrijd niet laten verras sen. De toppositie dié de ploeg van Leu- nis Huybregtse in de eerste helft heeft gepaktis zeker geen toevalstreffer. Dat ondervond het bezoekende Luctor a! vroeg in de wedstrijd, toen de gastheren in hoog tempo en goed schietend snel afstand namen. De eerste bal was al raak; Luctor had het er moeilijk mee, joeg wel achter zijn tegenstander aan maar kon niet aansluiten; 4-1 bij rust De tweede helft leverde eerst nog 5-1 op, mogelijk dat toen de concentrate verslapte. Seolto zakte in ieder g steeds verder weg. Tegen een altijd doorgaand Luctor een gevaarlijke zaak De Terneuzenaren kwamen steeds dichterbij, de dreiging bleef toen Seolto bij 5-4 nog een strafworp miste. Dë ge lijkmaker kwam er toch niet, aanval lend kan Luctor gewoon te weinig. Met Ton van Alphen (2), Ard van der Staal Marijke Schat. Peter de Pagter (2), Ger- rie Mol, Leo Harthoorn en Henk Pro voost scoorden voor Seolto. Stand aaa de kop Animo 2 en Olympia 8-11. Seol to 7-10. men, maar penningmeester Lamberts liet weten onmiddellijk te zullen op stappen als dat gebeurde. Daarop zwichtte de vergadering en accepteer de de begroting alsnog. Met klem pleitte de Zebra er ook voor om de bondscontributie te handhaven op het. peil van 1981. De Zebra meent dat er voldoende kan worden bezui nigd. onder meer op zaken als cursus ritmische gymnastiek, sektie topsport, aktiviteiten en ontwikkelingscommis sie gymnastiek. Ook de kring Friesland had een lijstje van mogelijke bezuini gingen opgesteld, waardoor contribu tieverhoging voorkomen zou kunnen worden. Maar tenslotte ging de verga dering toch akkoord met een nieuwe verhoging van de contributie. Twintig procent Een voorstel van de Zebra over de ver plichte aanvullende ziektekostenver zekering voor leden van het KNGV haalde het ook niet. Die aanvullende verzekering zou er volgens de Zebra moeten komen „omdat leden met een partikuliere ziektekostenverzekering nu tussen wal en schip vallen". Zij zou den zich in feite nu zelf moeten verze keren of de verenigingen moeten er voor opdraaien. Het bondsbestuur stelde echter dat meer dan 80 procent van de leden verplicht verzekerd zijn en dat iedereen derhalve zou betalen voor een collectieve verzekering die slechts bestemd is voor minder dan 20 procent van de leden. Omdat een en ander ongetwijfeld een contributie verhoging met zich zal meebrengen, voelde de grote meerderheid niets voor het Zebra-voorstel. TERNEUZEN - Met de competiti! zaalkorfbal ('de micro') vlak voor df deur (de afdeling start zaterdag al, dt districts- en landelijke ploegen begin nen een week later) zijn de Zeeuwse ploegen aan een druk voorbereidings programma begonnen. Vorige wed werd regionaal al gespeeld: in die aai deze week een aantal interessante ont moetingen gepland. TJOBA: 9/11 Goes, De Bevelandenljc- ba-TOP, 14/11 sporthal Heinkenszand TJOBA 1, 2 en 3 tegen OSCR Rotter dam, 16/11 Goes De Bevelanden, TJO- BA-Swift. De avondwedstrijden begin nen om 18.45 uur, in Heinkenszand wordt om 13.30 uur begonnen. SWIFT: De Middelburgers hebben era! twee oefenwedstrijden opzitten. Swift Zuidwesters werd 19-7. Stormvogels moest met 20-10 buigen. Vandaag komt ONDO in de Voorborch, de wedstii|d| begint om 20.15. Een week later gaat; men bij Tjoba op bezoek. Stormvogels: Tegen Animo werd zater dag met 11-7 verloren, dinsdag staatu Souburg de wedstrijd tegen Animo zaterdag sluit men de oefencampagffi af als in Souburg Zuidwesters de tege: stander is. Middelburg gelijk met reserves van Het Witte Paard VLISSINGEN - De derde ronde in d Zeeuwse schaakcompetitie voor cloï teams in de hoofd- en promotiekla heeft zaterdag de twee koplopers, Ht Witte Paard uit Sas van Gent en M14 delburg, precies gelijk op kop jf bracht. Middelburg won van cfi uiterst verzwakt Goes met 8,5-1,5 fij Het Witte Paard II kwam met een U| 2,5 overwinning uit Zierikzee teiUJ Daardoor beschikken beide ploegc over 6 matchpunten en 23 bordpunle Vüssingen - Terneuzen werd bij stand van 4-4 afgebroken maar de Vb: singers kunnen zeker zijn van de uil, eindeli jke overwinning omdat de tw afgebroken partijen minstens audit! half punt opleveren. In de ondersten: gionen heeft Het Witte Paard III war schïjnlijk de eerste overwinning c huis, er werd tegen West-Zeeuws^ Vlaanderen gestopt met 4,5-2,5 tot sprong, maar de prognose wijst nis 7-3 voor HWP II. In de promotieklas pakte Vlïssingenl hard uit tegen Landau met 7-1. Middt burg II zette de zegenreeks voort tff Terneuzen H met 5,5-2.5 en onderst verloor De Zwarte Dame uit Kruik gen opnieuw, nu van Landau uit Ar en staat daardoor met 0 punten tr« onderaan. De uitslagen: Hoofdklas: VUssingej Terneuzen 4-4 (5-5-4,5); Het Witte Pas III - SV West-Z,-Vlaanderen 4,5-2,5(4 3); Goes - Middelburg 1.5 - 8,5; Zlerl zee - Het Witte Paard n 2,5-7,5.1 Hf n en Middelburg 6-23; 3 Vüssingen4-i 4 Temeuzen 2-16,5:5 SV West-Z.-Vlk deren 2-12.5; 6 HWP m 2-10,5; 7 zee 2-9; 10 Goes 0-7.5. Promotieklas: Middelburg n - Terw zen II 5,5-2,5, Landau - De Zwarte0 me 5,5-2,5; Koudekerke - Middelt: III 4-2 (5-3); Vüssingen II - Landau 7-1.1 Middelburg H 6-17. 2 Koudekfd 5-15; 3 Landau 5-14.5; 4 VüssingenD 15; 5 Terneuzen n 2-9.5; 6 LandauD! 7 Middelburg Hl 1-8; 8 DZD 0-10,5 De Leeuw zevende ROOSENDAAL - Bij Thor-cross Roosendaal werd Jan de Leeuw' Oud-Vossemeer zevende bij de veten nen meteen tijd van 27.58minuten0' de 8000 meter. Winaar werd Ron Jab van Thor in 26.16. Vosmeer-Odio VOSMEER - In een slecht gespti wedstrijd verloor Vosmeer thuis f ODIO uit Ossendrecht met 1-3. ViaO rijs namen de gasten een 0-1 sprong in de eerste speelhetft en koïï de rust werd het 0-2 door MachahWj Via Sjaak Istha kwam Vosmeer WIJ terug, maar tien minuten vóórhel d> bracht Botermans de eindstand dt1 bord

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 12