Middelburg toch ontgoocheld na een verdiend gelijkspel: Jong winst Ambon deelt met Sluiskil Aardenburg succesvol tegen aanvallend Ria Terneuzen in vijf minuten onderuit Verlies van Breskens en Steen verrassend GOES WINT IN SENSATIONELE SLOTFASE: 3-2 HULSTËRLOÖ BLIJFT IN HET SPOOR VLISSINGEN GELIJK IN SAAIE PARTIJ de deett TWEEDE KLAS MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 MIDDELBURG - Spektakel in en rond het strafschopgebied! Dat is een van de opdrachten, waarmee trainer André Worth vooral bij thuiswedstrijden Middelburg de wei instuurt. „Daar trek je het publiek weer mee naar de velden", voorspelt de oefenmeester terecht. De opzet is vanzelfsprekend, dat dit „spektakel in en rond het strafschopgebied" zich voornamelijk afspeelt voor het doel van de tegenstander. Dat lukte gistermiddag nog niet helemaal. Integendeel: in het eerste half uur van de wedstrijd Middelburg-Halsteren zag de Zeeuwse doelman Ad Vermeulen de meeste adembenemende momenten in en rond het strafschopgebied beangstigend dicht bij hem in de buurt gebeuren. Anders gezegd: de Middelburgers lieten zich in dat eerste half uur meesten tijds in de verdediging drukken. Maar gaandeweg ontwikkelden de Zeeuwen ook behoorlijk wat pressie met hoge voorzetten en passes in het vijandelijk penaltygebied. De 2-2-gelijke stand die tenslotte dan ook op het scorebord stond was volkomen rechtvaardig. Eigenlijk had iedereen met dit gelijke spel gelukkig moeten zijn. André Wurth, omdat het inderdaad gelukt was veel spektakel voor de doelen te realiseren. De twee formaties, omdat ze volkomen aan elkaar gewaagd waren en beide recht hadden op een deel van de bult En tenslotte het publiek, om dat het een vaak adembenemende wed strijd werd, die nimmer verveelde en die bovendien vier treffers liet zien. Maar terwijl bij Halsteren de vreugde en de opluchting na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Dongen uit Dongen duidelijk overheerste, was er j Middelburg onmiskenbaar sprake van spijt en ontgoocheling. ETgeen wonder. Want de Middelbur gers rekenden in de slotfase volledig op de volle winst, toen Kees van de Sluis vier minuten voor het einde de bal langs de uitstekende doelman John dc Frel joeg: 2-1. Maar in die laatste minuten was er plotseling een afschu welijke fout in de Zeeuwse defensie te signaleren. Uit een vrije trap, dicht bij de zijlijn, joeg de uitstekende spelbe paler Piet Rokven de bal in het straf schopgebied van Middelburg. Ten on rechte sprintte keeper Ad Vermeulen wat ver uit zijn doel en met een opmer kelijke „schampkopbal" mikte Tom Huiskens de bal in eigen doel: 2-2. „Ik MIDDELBURG - Leider Hoofdplaat heeft een punt verspeeld in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal. In Oostburg werd het 1-1. De derby te gen Philippine werd door Corn Boys met 3-0 gewonnen. Lewedorpse Boys kwam eindelijk aan de eerste overwinning (2-1), waarvan Graauw het slachtoffer werd, Domburg -Hulsterloo 0-0, SADO - Zeelandia 2-1 en Renesse - Volharding 3-0. 8 5 3 9 4 3 Hulsterloo 7 1 2 7 1 1 werd in de rug gelopen", verontschul digde Huiskens zich later, „anders had ik die bal vol op het hoofd gekregen en weggekopt". Maar de enige „tegen stander" die op dat moment in zijn buurt was, "was zijn eigen doelman. Kortom: een anti-climax door gebrek aan communicatie en door persoonlij ke fouten. Dat maakte de Middelburg se ontgoocheling begrijpelijk. Niet alleen door de tegenstander, maar ook door zichzelf werd Middelburg in het eerste halve uur in de problemen gewerkt. André Wurth zei het zo: „Na dat snelle openingsdoelpunt van Hal steren gingen we veel te gejaagd en te haastig spelen. De rust in de ploeg was volkomen zoek. In de pauze heb ik er op gehamerd: breng die rust terug in het spel. Dat lukte grotendeels, maar toch niet helemaal". Duidelijk accepteerde Middelburg de risico's, die aan aanval lend spel kleven. Met veel mankracht probeerden de Zeeuwen het offensief te zoeken, terwijl men „achterin" de zaak dicht trachtte te houden door een man dekking. Maar er zat direkt al meer overleg en rust in het spel van Halste ren, dat aanvankelijk duidelijk domi neerde. De Brabantse vleugelaanvallers Piet van de Wildenberg en Dennis Meeuwis- se kregen van Middelburg een direkte wanneer die vleugelspitsen met hun vaste bewaker naar het centrum trok ken en een aanvallende middenvelder sloegen de Zeeuwen toe: Tahapary joeg de bal uit een vrije trap voor het doel en de naar voren gekomen vrye verdediger Kees van der Sluis scoorde (2-1). Het leek beslissend, maar dankzij een ge schenk van het duo Huiskens-Vermeu- len kwam Halsteren zowaar toch nog langszij: 2-2. MADE - Van de wedstrijd Madese Boys - Vlissingen is weïnigmeer te ver tellen. dan dat de uitslag 0-0 was. £3C jucgcu v ail miuuciuuit ccil Uil crvix: - tegenstander. Het gevaar ontstond Be'd® ?]oereeï sP«'d™ ajprisfniri Tn heirip lrnmnpn werd hpt. wedstrijd. In beide kampen werd het accent op het middenveld gelegd. Rob de Nooijer, Jean Pierre Zutterman, Ri- ncii en ccu adiivaiiciiuc iiuuuciivciu» plotseling de rotate op de Danken op. zocht. Daardoor ontstond binnen tien minuten ook het openingsdoelpunt van Halsteren: op links dook plotseling Piet middenveld, maar toch dikwijls speel de Vlissingen met drie spitsen. Met ove rigens een fitte doelman Hans de Roo- MIDDELBURG - Aan gelijke spelen geen gebrek in de derde klas D en zo doende gebeurde er dus bar weinig. Al leen RCS werkte zich omhoog ten kos te van Steen (4-1) en Goes bereikte ein delijk zijn tweede zege: 3-2 tegen Ter- neuzen. Breskens stelde teleur met een 1-0 ne derlaag op eigen veld tegen BSC Zee land Sport-Zierikzee 1-1, Steenbergen- Divo 0-0, Sluiskil - Jong Ambon 0-0. 4 1 1 9 15- 7 3 2 0 8 7-3 2 4 0 8 8-3 2 2 2 6 12-11 6 2 2 2 6 9-13 6 2 1 3 5 9-13 5 1 2 2 4 5-8 6 1 2 3 4 4-6 6 0 4 2 4 3-7 6 0 3 3 3 3-7 Zierikzee Jong Ambon Sluiskil DIVO RCS BSC Goes Terneuzen Steenbergen Breskens Steen Zeel. Sport RCS-Steen Doelman De Bot van Steen zal geen prettige middag gehad hebben. In vijf wedstrijden drie doelpunten tegen en nu niet zonder schuld vier in één wed strijd. Het eerste half uur waren de Zeeuws-Vlamingen zelfs beter en legen de verhouding kwam RCS op voor sprong. De Bot kwam te laat uit zijn doel en Bennie van de Water scoorde 1-0. RCS moest het van snelle uitvallen hebben en drie minuten later miste de hele Steen-verdediging een vrije trap van Hans Dellebeke. Jan Bil profiteer de dankbaar: 2-0. Johan Dijkhuizen leek na rust even last van de zon te heb ben en toen maakte Peter van Dorsse- laar dankbaar gebruik (2-1), waardoor RCS onrustig werd. Steen wierp alles op de aanval, maar in de counter sloeg RCS weer toe. Bennie van de Water schoot tussen de benen van De Bot de stand naar 3-1 en Jan Bart Jasperse kopte de eindstand tenslotte fraaie naar een geflatteerde 4-1 eindstand. Zeeland Sport-Zierikzee In de tweede minuut kwamen de Vlis- singers al op voorsprong. Een vrije trap van Johnny Geersdaele rondde Leo van Rijswijk af: 1-0. Zeeland Sport trok zich aan die voorsprong op. Zierikzee kwam zelden in het zo voortreffelijke spel van vorige week tegen RCS. Pas na rust drukte de Schouwse ploeg door. Zee land Sport ging toen massaal in de ver dediging, maar kreeg met uitvallen (Tonnie van de Horst kwam nog een keer alleen voor Ronald Lie venset nog fraaie kansen. Verkaart maakte de bal handig vrij en André van de Klooster tekende voor 1-1. Breskens-BSC Een slecht Breskens in de eerste helft. Al na een kwartier had Jan Kriessels de Roosendalers op 0-1 gezet. Ook na rust kwamen de Bressiaanders nauwe lijks tot goed aanvalsspel. Het anders zo sterke middenveld (Jimmy Pietersz en Robbie de Muijnck) was lang niet zo overtuigend als anders. Er kwamen wel iets meer kansen (Henk Ottens met name), maar een voorzichtig spelend BSC hield de krappe voorsprong toch wel verdiend vast. Het bleef 0-1. ffppn prklffplA Irpnc o-pnan MqHppp Rnn c GSjs Baan uitspeelde en daarna de bal zuiver voor het doel plaatste. Keeper Ad Vermeulen later: ..Door die laag staande zon zag ik de bal helemaal niet aankomen". En dus kon Dennis Meeu- wisse gemakkelijk scoren: 0-1. Middel burg was daarna geruime tijd van slag en mocht van geluk spreken, dat mid denvelder Jac van Loon na een voorzet van rechts rakelings naast kopte. geen enkele kans gehad. Madese Boys overigens ook vrijwel niet en ondanks zo nu en dan enkele pittige overtredin gen, mag toch gesproken worden van een saaie wedstrijd. Dat kwam ook. om dat onder aanvoering van laatste man Ad Prinsen de Brabantse thuisploeg een uitstekende buitenspelval wist op te zetten. Het ontsierde de wedstrijd, werkte soms ook irritant, maar wel ef fectief. Het bleef terecht 0-0. Langzamerhand werd de organisatie bij Middelburg wat beter en Gijs Baan die na een pass van Jan de Wilde al eerder een verrassend afstandsschot had gelost, kogelde in de 34e minuut na een korte 1-2-combinatie met Wim Dekker de bal van afstand langs De Frel: 1-1. In die eerste speelhelft bleven bij Middelburg met name Taco van de Velde (die veel ballen bij de tegenstan der inleverde) en Johnny Tahapary (te veel mislukte solo's en daardoor rem mend op de snelheid van de aanval) beneden hun niveau. Wurth: „Ik heb daar in de rust inderdaad een hartig sujigKIL - Verwijten gingen er na afloop van Sluiskil - Jong Ambon over en wnnr ie over cpsnrn pn' weer. Aan de zijlijn was de Zeeuwse topper in de derde klas levendig genoeg. Maar in het veld bleef het duel tussen de twee kandidaten voor de titel ver onder de maat. „Omdat er tegen dit Jong Ambon niet te voetballen is," reageerde trainer Han van der Hooft zijn teleurstelling af. De Walcherse formatie had zich inderdaad niet van z'n beste kant laten zien. Het was al snel duidelijk dat Jong Ambon voor een gelijke score naar Sluiskil was gereisd en in die opzet slaagde het tenslotte. Slechts voor rust had Sluiskil de kansen gemist op een voorsprong. Daarna hield Jong Ambon de wedstrijd stevig in de hand en bleef de 0-0 op het bord. „Wat wil Han van der Hooft dat we in zo'n wedstrijd gaan doen." stelde de Ambonese trainer en speler Paul Telus- sa simpel. „Ik wil met Jong Ambon bo- Doelman Sam Telussa var. Jong Ambon werd tegen Sluiskil vooral na rust maar zeldenbedreigd. Hier grijpt hij in bijeen hoekschop, voordat Johnny Schelfhout in - kan koppen. woordje over gesproken". Onmiddellijk na rust kwam Middel burg bijna op 2-1, toen Tahapary met een korte dieptepass plotseling Leon Kuijs vrij voor doel bracht, maar De Frel redde met een razendsnelle reactie op het schot van Kuijs. Later was Kuijs na een voorzet van Huiskens weer heel dicht bij een treffer, maar zijn kopbal werd door De Frel in een reflex wegge slagen. De meeste kansen waren nu voor $en weer agressief Middelburg, maar pas vier minuten voor het einde venin spelen. En dat moeten we thuis winnen en uit gelijk spelen. Tot nu toe lukt dat aardig, want we spelen gewoon beter dan vorig jaar. Ik ben van Sluiskil Sluis Oostburg Corn Boys Volharding Renesse Oraauw Domburg Lewed. Boys CORN BOYS - PHILIPPINE - De thuis club verdiende de winst. Niet dat er zo veel kansen waren, maar Com Boys be nutte de mogelijkheden optimaal. Com Boys was technisch beter en kwam na 18 minuten op 1-0. Frank Hemelsoet ging goed door en Henk van Oosten werkte af. Vlak voor rust werd het op aangeven van Frank de Meijer door PletHubregtse 2-0. Corn Boys bleef de wedstrijd controleren en kwam een kwartier voor tijd op de beslissende 3-0 door Henk van Oosten. OOSTBURG - HOOFDPLAAT - Een sterk eerste half uur van de leiders, Toch kwamen er weinig kansen en bij een uitval werd het na 32 minuten 1-0. Een strafschop wegens hands benutte Ieo Fokke. Hoofdplaat was van slag en Oostburg kreeg de beste kansen. De verdedigingen overheersten na rust. Het spel was minder, maar er werd wel keihard gewerkt. Onverwacht maakte In de 29e minuut Paul Blaakman gelijk: 1-1. Dat was ook de juiste verhouding. DOMBURG - HULSTERLOO - Een steker Domburg heeft geen kans gezien uit de vele kansen een winnend doel punt te produceren. Hulsterloo mag het meest tevreden zijn met de 0-0. Dom burg had bepaald geen geluk. Zeker niet vlak na rust, toen Tonnie van Iersel inkopte, maar de bal nog net van de doellijn werd gewerkt. Het bleef 0-0. SD0 - ZEELANDIA - De Middelbur gers begonnen erg goed. maar tot aan de rust hield SDO de stand op 0-0. Vijf minuten na rust opende Karei Klaas- «n ae score (1-0) en weer vijf minuten «ter stond het al 2-0 door zijn broer «onny. Nadien ging het weer gelijk op. Een kwartier voor tijd kwam Zeelandia ;0P 2-1 door Peter Brasser, waardoor het laatste kwartier nog erg zenuwachtig op spannend werd. Maai' gezien de ge hele wedstrijd bleef de winst verdiend Lamswaarde. RENESSE - VOLHARDING - Een ver- ™e"de- maar geflatteerde winst. Vol harding was weliswaar iets meer in de aanval, maar volslagen onproductief. •;avijfminutenhad een goed doorgaan- ia Leen Rademaker de stand al op 1-0 ^bracht Tien minuten na de hervat ting rondde Rick den Haan een solo af <•01 en ondanks een overwicht van Vol geling kwam de eindstand nog op 3-0 ooor Rademaker. JEWEDORPSE BOYS - GRAAUW - am eerste zege is een feit. De thuisclub E?ter. Na drie minuten stond het al toi1'Harry Haze'Graauw kreeg vrij- i J' Seen kans. Drie minuten na rust J!'boogde Ad Menheere de voorsprong jf 012-0 en paal en lat stonden meer Le- ^oalpunten in de weg. Een vrije trap EricdeBlock(indemuurvanrich- PP? veranderd) bracht de stand wel op :J; "!aar ook daarna bleven de Boys beste van het spel houden. Ver- MIDDELBURG - Biervliet blijft al leen achter in de vierde klas H. de Ploeg verloor met 2-1 in Axel. Vgelwaarde handhaafde zich aan de kop ondanks een 1-1 tegen Hontenisse en zo kwam Aardenburg dichterbij. Die ploeg won met 3-1 uit- bij Ria. HW - Clinge 1-1: Fatrijzen - IJzendijke 1-0; Koewacht - Noormannen 0-1. Vogelwaarde 9- 4 10- 9 5- 4 10-11 11- 8 6- 6 6- 9 8- 5 Aardenburg 5 3 11 Axel Clinge HW Ria W Hontenisse IJzendjjke Koewacht Patrijzen 5 2 0 3 4 7-11 Noormannen 6 2 0 4 4 8-15 Biervliet 4 1 0 3 2 3-7 HW - CLINGE - Een gelijkopgaande derby. Clinge eiste de eerste helft voor zich op en HW zorgde in de tweede helft voor een ovenvichtije). Peter van Eekelen bracht HW op 1-0, maar twee minuten voor rust zorgde Van Kaute- Een spelbeeld uit de Zeeuws-Vlaamse derby tussen Vogelwaarde en Honte nisse. Aanvaller Ronald Bun (Vogel waarde) wordt ingeklemd tussen twee spelers. ren voor de verdiende 1-1. Die stand bleef na rust ongewijzigd en beide ploe gen toonden zich tevreden. AXEL - BIERVLIET - Een verdiende winst met een overigens erg rommelig slot. Liefst vier waarschuwingen lever de dit- soms harde en onvriendelijke duel op Vij fminuten voor rust kopte Fonny Verstraaten de thuisclub naar 1-0 en een kwartier na rust vergrootte Edy Witte die voorspring tot 2-0. In de 31e minuut kopte Lijbaart de stand naar 2-1 en daardoor kwam er toch nog een erg spannend, maar ook te hard slot aande wedstriid. VOGELWARDE - HONTENISSE - Een spannende streekderby, met voor rust Hontenisse meer in de aanval en na rust een sterk beginnend Vogelwaar de. Een hoekschop in de 18e minuut werd oorgekopt en Jan van Jole tikt de bal tegen het net: 0-1. De lat behoedde Vogelwarde voor een grotere achter stand en da tinspireerde de ploeg nar rust. Hontenisse moest toen na 21 mi nuten een 1-1 verwerken door Freddy van de Veeken. Een spannend slot toen, maar toch twee tevreden ploegen. RIA- AARDENBURG-De Westdorpe- naren waren veel meer in de aanval. Dat moest ook wel. want Theo de Croock had Aardenburg op (M gezet. Gert Jan Mechelink zorgde voor een 1-1 rust stand, maar twintig minuten na rust zorgde Bram Cools voor een nieuwe Aardenburgse voorsprong: 1-2. Ria drukte wel. maar vijf minuten later kop te Marnix van Rie de voorsprong al naar de beslissende 1-3 cijfers. KOEWACHT - NOORMANNEN - Een veldoverwicht voor Koewacht in de eer ste helft. Jo de Block trof al in de eerste minuut de paal en na een halfuur kogel de Paul de Gronckel een vrije trap te gen de lat. Kansen genoeg voor Koe wacht, maar een 0-0 ruststand. De tweede helft was minder en Noorman nen werd steeds gevaarlijker. Piet van de Welle scoorde bij een uitval 0-1 en ondanks een overwicht van Koewacht nadien bleef het 0-1Een gelijkspel had den de Zeeuws-Vlamingen toch wel ver diend. PATRIJZEN - IJZENDIJKE - Een hardwerkend Patrijzen heeft verdiend gewonnen. Het was zeker net groots, maar inzet maakte veel goed. Voor rust veel kansen. Peter Verbart trof de paai. Rust 0-0. Een kwartier na rust werd het hard werken beloond. Een foutje in de verdediging (verkeerd terugspelen) werd afgestraft door Rudi Vermeulen (1-0) en IJzendijke miste de kracht om daarna nog terug te komen. GOES- Wat een sensatie in het laatste kwartier van de wedstrijd Goes-Ter- neuzen. Toen de Goese aanhang zich a! had neergelegd bij verlies, persten de Bevelanders er nog een formidabel slot uil. In een tijdsbestek van vijf mi nuten werd een hopeloos lijkende ach terstand van 2-0 nog omgebogen in een 3-2 overwinning. Het was eigenlijk verbazingwekkend hoe Goes nog tot zo'n geweldig slot in staat was. Niemand gaf immers nog een cent voor de ploeg, toen in de tweede helft Dennis Sanchez Terneuzen op 2-0 bracht Ook Goes-trainer Nico Knjger geloofde er na die achterstand niet meer. „Ik zag het met meer zitten na die 2-0". Dat was niet geheel onbegrijpelijk. Goes moest bijna de gehele wedstrijd (afgezien van dat laatste kwartier) lijd zaam toezien hoe het op basis van inzet werd afgebluft door Terneuzen. De jon ge ploeg van trainer Ad Versluijs was bereid voor iedere meter te knokken. Werklust, die werd beloond toen Jan Huisman in de 20 ste minuut van de eerste helft een gave vrije trap op su blieme wijze achter Goes-doelman Re- né van der Vliet kopte. De Goesenaren konden hier maai' weinig tegenover stellen. Slechts opslag van rust was Hu- go Baarends dichtbij een treffer, maar Wim Verpoorte redde uiterst stijlvol. Nico Krijger stelde: „Voor rust hadden we te weinig inzet en speelden we te onsamenhangend". Na de pauze ging het niet veel beter met ae Bevelanders. Men wilde wel. maar er was geen samenhang tussen de linies. En er werd ook te statisch gevoetbald. Vooral in aanvallend opzicht De drie spitsen waren vaak onbereikbaar. Dat leidde vaak tot slechte passes vanuit de verdediging, Ondertussen gokte Ter neuzen op de counter In de negende minuut had die taktiek succes. Dennis Sanchez werd op snelheid gelanceerd, ontweek Hemmy van der Sluis en prik te de bal keurig achter de Goes-goalie. Terneuzen zat op rozen, althans zo ieek het. Maar zij beseften blijkbaar niet goed dat een wedstrijd nog altijd twee keer 45 minuten duurt. Nico Krijger echter wel. Hij transporteerde de lange Hemmie van der Sluis naar de spits en haalde linkerspits Ab Hollesteile eruit voor Adrie de Kraker. Die noodgrepen misten hun uitwerking niet. In de 32 ste minuut wist Gé Wolters namelijk ai 2-1 te maken, Hierna verloor de équipe van Ad Versluijs het hoofd, want nauwelijks vier minuten later schoot André Schil- lemans, na voorbereidend werk van Adrie de Kraker, de gelijkmaker in de touwen. Diezelfde De Kraker (een gou den greep van Nico de Krijgen was het ook weer. die een minuut later het der de doelpunt voorbereidde. Hij kwam vrij op links en passie naar de vrijstaan de Jan de Grip. Die had voor het intik ken (3-2). Even verbazingwekkend als de ople ving van Goes was natuurlijk de terug val van de Terneuzense ploeg. Trainer Versluijs schoof de schuld, volkomen terecht, in de schoenen van ae spelers en hij liet dit in de kleedkamer op niet misverstane wijze blijken. „Ik weet niet hoe het bij jullie thuis is, maar wij vie ren in november nog geen Sinterklaas". En even later: „Ze dachten dat ze er al waren. Ze gingen veel te gemakkelijk voetballen. Er was geen werklust en concentratie meer Ik dacht dat ze na vorige week. toen verspeelde men in de laatste minuten ook al een punt. wel het ccn cn ander geleerd hadden", stelde Versluijs teleurgesteld vast. trouwens helemaal niet onder de in druk gekomen. Die ploeg kan mis schien wel meer, maar dan niet met de ze trainer. Ik heb nu zelfgezien hoe Van der Hooft tekeer gaat langs de lijn. Dat zou ik als speler nooit pikken. Je merkt gewoon dat die jongens onder een enor me druk spelen. By iedere fout die ze maken, krijgen ze onmiddellijk de volle laag." Veel meer dan Jong Ambon, dat zich bewust terugtrok na rust, had Sluiskil de wedstrijd nog enig niveau gegeven. Het Zeeuws-Vlaamse team begon fu rieus en eiste al vrij snel het intiatief op. Dat resulteerde voor de pauze in twee kansen voor Paul van der Hooft. De Sluiskilse spits imponeerde met een halve omhaal en een kopbal die rakelings naast ging. Na rust was Ed die van der Hooft één keer dicht bij een voorsprong. Alleen voor Sam Telussa speelde hij de bal echter net iets te ver voor zich uit. Net als tegen Steen bleek Sluiskil ook nu weer in de aanval te weinig kracht uit te stralen. Temeer omdat Han van der Hooft geen al te grote riseco's wou nemen. Hij liet Sluiskil meestal met twee man voorin spelen en Paul van der Hooft was de enige spits die echt ge vaarlijk was. Vanuit het midden ging alleen Leo Koek af en toe met lange solo's in de aanval. Maar Jan de Block en Peter Zwart werden kundig afge stopt door de bewaking van Jong Am- bon. De Walcherse ploeg slaagde er boven dien in om Sluiskil na rust uit het ritme te halen. „En zo speelt Jong Ambon ai- tijd." foeterde Han van der Hooft. „Ver tragen kunnen ze perfect, en daardoor was de wedstrijd na rust niet meer om aan te zien. Sluiskil heeft geprobeerd om er een leuke partij van te maken. Maar daar heb je twee ploegen voor no dig en Jong Ambon was duidelijk met andere bedoelingen gestart." Toch had Jong Ambon bijna nog ver rast met winst. En kwartier voor tijd kwam Max Patty plotseling vrij vooi goal na een misser van Leo Koch. De kleine spits van Jong Ambon mocht ra zendsnel oprukken en vanuit die posi tie scoort hij vaak ijzig kalm. In Sluis kil mikte Patty net naast de paal, maar het zou ook niet verdiend geweest zijn. Het was de enige uitval van Jong Am- bon die er dreigend uitzag. Voor de rest beperkte het Walcherse team zich lot het veilig stellen van de gedeelde winst. Jammer genoeg ging dat ten koste van het kijkspel. „Maar ik denk dat Sluiskil bij ons pre cies zo zou spelen," zei Paul Telussa na afloop. „Er stonden immers grote be langen op het spel en Jong Ambon wou alleen maar gelijk spelen. Zoals het nu' loopt, hebben we misschien wel een kans op de titel. MIDDELBURG - Dosko blijkt zich vo rige week toch te hebben vergist in de tweede klas en versterkte nu opnieuw zijn leidende positie door een 2-0 zege op NO AD. Middelburg speelde gelijk (2-2 tegen Halsteren) en Alliance ging zelfs met 4- 0 het schip in bij Internos. VOAB blijft nog steeds zonder winst na de nderlaag thuis tegen Virtus (1-4). Madese Boys hield Vlissingen op 0-0 en Berkdijk en Veerse Boys speelden ook gelijk: 1-1. DOSKO Middelburg Alliance NOAD Internos Halsteren Vlissingen 6 2 2-2 6 5-7 Berkdijk 5 2 1 2 5 4-8 Virtus 6 2 1 3 5 9-7 Veerse Boys 6 2 1 3 5 5-5 Madese Boys 6 0 4 2 4 4-6 VOAB 6 0 2 4 2 6-12 5 0 1 10 11- 2 4 0 7- 5 10- 8 5- 4 10- 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 11