Tuincentrum niet gewenst Vlissings industrieterrein op B en w Middelburg willen veel plannen uitstellen Dorpshuis Vogelwaarde viert tienjarig bestaan Thema-avond drugs in Moluks centrum Informatiecentrum schaapskooi Heinkenszand opende deuren PZC/ MEERDERHEID RAAD TEGEN VESTIGING GILDEWEG Nieuwe polder waterschap op Bevelanden Bestuur NCB structuurschema voor landbouw moet er komen ZATERDAG 31 OKTOBER 1981 streek VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen was vrijdagmiddag zeer verdeeld over liet mcerderheidsvoorstel van b en w, om geen toestemming te verlenen aan de firma Wagenaar te Meliskerke voor vestiging van een tuincentrum aan de Gildeweg, op het industrieterrein Bas- kensburg. De meerderheid van de raad (15 tegen 10) stemde uiteindelijk voor het voorstel van het college. Voor waren de VVD, RPCIJ, en CDA, met uitzondering van mevrouw M. Scheepers-Voet. Tegen het voorstel was de PvdA-PPR-fractie, met uitzondering van voorzitter W. Wisse, wethou der D. J. P. Bruinooge en het raadslid mevrouw A. Meijer- Brouwer. ..Elke vestiging van een detailbedrijf op Raadslid B. Kossen meende, dat wel worden in de binnenstad. „Dat is echter eens vaker een bedrijf is verwezen naar het industrieterrein met de afspraak. het industrieterrein verzwakt de positie van de Vlissingse binnenstad", zei wet houder mg G J. A. M. Adan (CDA) van detailhandel en financiën. „Dat is het belangrijkste argument geweest voor de meerderheid van het college. Deze vestiging hoort inderdaad niet thuis in de binnenstad van Vlissingen. maar dat betekent niet, dat wij moeten meewer ken aan een vestiging op het industrie terrein". aldus de wethouder. Hij wees de gemeenteraad op eerder gedane uit spraken. dat alle activiteiten in de de tailhandel gericht moeten zyn op de binnenstad van Vlissingen Ook wethouder F G. Smit (pvda-ppr) van openbare werken en volkshuisves ting sprak zich ook uit tegen het voor stel van het college, in tegenstelling tot zijn fractiegenoot, wethouder D. J. P. Bruinooge van welzijn, die daarin ge steund werd door de heer Wisse en me vrouw Meij er-Brouwer. Toezegging Het raadslid B. Koole (CDA) erkende dat de toezegging van het tuincentrum om geen kamerplanten en bloemsier- kunst te verkopen een tegemoetko ming was van het bedrijf aan de wens, om de detailhandel in het industriege bied tegen te gaan. „Maar het is slechts een halve tege moetkoming. Daarvoor zijn geen water dichte voorwaarden te maken. De uit voering zal op niets uitlopen", stelde hij. Volgens de heer Koole zijn het tuin centrum ook andere mogelijkheden voor een vestiging in de gemeente aan geboden. „Elke vestiging van specifie ke detailhandel op het industrieterrein is net het tegenovergestelde van het geen wij willen in de binnenstad, name lijk een goed functionerend winkelcen trum", zei de heer Koole. Afscheid adjudant P. Joziasse van provinciaal militair commando Zeelanc[ MIDDELBURG - Adjudant—onderoffi cier instructeur P. Joziasse na vrijdag afscheid van het provinciaal militair commando Zeeland, de nationale re serve Zeeland en de militairen van het OCM A in Middelburg. De in Seroosker- ke wonende adjudant en zijn gezin werden in de onderofficiersmess van de Generaal Majoor Berghuvskazerne in Middelburg door velen toegespro ken. De provinciaal-militair-commandant luitenant kolonel C. M. van der Vliet gaf een overzicht van de indrukwekkende staat van dienst van de adjudant. In 1945 gaf acfjudant Joziasse zich op als oorlogsvrijwilliger voor het toenmalige Nederlands-Oost-Indië, waar hij onder meer bij de militaire politie was inge deeld Nauwelijks terug in Nederland gaf hij zich op voor het Nederlands de tachement Verenigde Naties dat in de jaren vijftig in Korea vocht. Terug in Nederland diende hij voorts bij vele infanterie-onderdelen op verschil lende plaatsen en in diverse functies waaronder die van compagnie-sergant- majoor(CSM) en adjudant-personeel (APZ). In 1978 werd de adjudant bij de staf pro vinciaal militair commando Zeeland in Middelburg ingedeeld en als sergant- majoor van de nationale reserve (na- tres) belast met de opleiding en wer ving. De provinciaal militair comman dant loofde de adjudant voor zijn grote inzet. Vooral de werving van de natres verliep succesvol en volgens de com mandant is het zeker de verdienste van de adjudant dat alle pelotons natres in Zeeland op volle sterkte zijn. Tot slot dankte luitenant kolonel Van der Vliet de scheidende adjudant voor de geweldige inzet en bood mevrouw Joziasse een boeket bloemen aan en be dankte haar voor het vormen van een goed thuisfront. dat het 'klein goed' verkocht moest GOES - Het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland wil het ver zorgingsgebied van het water schap 'Noord- en Zuid-Beveland' - gevestigd te Goes - uitbreiden. Dat moet gebeuren door er een nieuwe polder aan toe te voegen. Het gaat om de zogeheten Paviljoenpolder in oostelijk Zuid-Beveland. Deze polder is ontstaan bij de aanleg van he,t Schelde-Rijnkanaal. In de periode 1968-1971 werden ter plek ke werkzaamheden uitgevoerd waardoor een hoogwaterkering ontstond die de nieuwe polder van het water afscheidde. De oppervlakte van de Paviljoen polder is ongeveer 600 hectare. On geveer de helft bestaat uit droogge vallen schorgrond en opgespoten terrein. Van de resterende deel is het merendeel - circa 225 hectare - inmiddels in cultuur gebracht. De ze landbouwgrond is grotendeels particulier eigendom. Provinciale staten moet over de toevoeging van de polder aan het waterschap 'Noord- en Zuid-Beveland' een be slissing nemen. Verwacht wordt dat een besluit daartoe niet vóór januari 1982 in werking zal treden. Uiteraard komt de polder te zijner tijd onder de geschotsregeling van het waterschap. De Paviljoenpolder is genoemd naar een voormalige haven die voor de aanleg van het Schelde- Rijnkanaal daar aanwezig was. Ook de afwatering naar de haven, die nog altijd functioneert, heet zo. niet op papier gezet en dan gebeurt het ook niet", stelde hij. „Een besluit om een dergelijke vesti ging toe te staan zou de nekslag zijn voor de middenstanders in de binnen stad", zei ook het raadslid J. Verkerk (WD). „Wij lopen daarmee de kans de zelfde problemen te krijgen als met Groenendijk en Formido. Het is ook niet eerlijk tegenover andere onderne mingen". zei de heer Verkerk. Mevrouw Scheepers-Voet verwees naar het rapport van Stad en Landschap, waarin een uitzonderingsregel van toe- Bevestiging en intrede ds Rietdijk Middelburg MIDDELBURG - De uit Vlaardingen afkomstige ds. D. Rietdijk wordt don derdag 12 november om half drie beves tigd als predikant van de gereformeer de gemeente in Middelburg-Zuid. Hij wordt bevestigd door ds. A. Bac van Oostkapelle. 's Avonds om halfacht doet de predikant intrede in het kerkge bouw van de gemeente in Middelburg- Zuid. Door ziekte van de dominee is zijn intrede in Middelburg enkele maanden uitgesteld geweest. Excursie moedermavo uit Vlissingen VLISSINGEN - Leerlingen van de dag mavo voor volwassenen (moederma vo) uit Vlissingen en Middelburg brachten onder leiding van docente mevrouw M. van Eekhout een bezoek aan de Amsterdamse effecten beurs. De beurs werd 's morgens bezocht. In de middaguren nam men een kijkje bij de officiële bank van belening ('de lom merd') aan de Enge Lombardsteeg. In de winkel van deze bank werden enkele aankopen gedaan, terwijl later de afde lingen 'belening' en 'aflossing' werden bezocht. Deze bank van belening werd in april 1614 opgericht. Met een vesti ging in Den Haag is deze instelling één van de laatste officiële lommerds in Ne derland. passing wordt verklaard voor het tuin centrum. Zij zei de deskundigheid van dit bureau niet in twijfel te kunnen trek ken. „Ik wil niet roomser zijn dan de paus", aldus het CDA-raadslid. Raadslid W. Wisse noemde de moeilijk heid van de controle ook een ernstige overweging voor zijn beslissing. „Hoe zit het dan met de fuchsia. Die kan bin nen en buiten staan", zei hij. Volgens zijn fractiegenoot B. Kossen mag de moeite met de controle nog geen reden zijn om de controle op de naleving van de afspraken na te laten. „Want dan kunnen wij ook wel ophouden met con troles op de naleving van andere richt lijnen". stelde hij. VOORLICHTING EN INFORMA TIE OVER VERSLAVING OOST-SOUBURG - De Werkgroep Dokumentatiecentrum Molukkers/SKA in Oost-Souburg houdt vrijdag 6 november een voorlichtings- en informatieavond met als thema: de drugsproblematiek onder Molukkers. Die avond zal de film "Gale is dead' vertoond worden De film gaat over het trieste levensverhaal van een Engels meisje, dat op 19-jarige leeftijd overleed aan een overdosis hard-drugs. Op indringende wijze wordt aan de hand van interviews, brieven en gesprekken aangetoond, hoe weinig haar medemensen aan hulp kon den bieden. Het druggebruik onder met name Molukse jongeren is volgens de werkgroep de laatste jaren sterk toegenomen en vormt op zichzelf een specifieke problematiek binnen de Molukse samenleving in Nederland. Hoewel er geen concrete cijfers aanwezig zijn kan er vastgesteld worden dat het aantal drugsverslaafden schrikbarend hoog ligt. Het problematisch druggebruik onder Molukse jongeren kan niet los gezien worden van de 'totale' Molukse proble matiek, aldus de werkgroep Een belangrijk aspect van de drugsproblematiek is de hulpverlening, opvang en begeleiding van drugsverslaafden. Door het organise ren van een voorlichtende en informatieve avond wil de Werkgroep Dokumenta tiecentrum Molukkers/SKA aandacht vragen voor dit aspect. De Werkgroep heeft drie organisaties uitgenodigd, die zich (landelijk dan wel plaatselijk) bezighouden met het druggebruik onder Molukse jongeren. Dit zijn: de landelijke Molukse stichting 'Tjandu' (Utrecht), Kollektif Masiun (Assenj en Werkgroep 'Obat Putih' (Walcheren). De drie organisaties zullen op 6 november informatie geven over hun doelstellin- gien) en werk voor drugsverslaafden en verder hun visie geven over de mogelijke oorzaken en gevolgen van het druggebruik onder Molukse jongeren. De Molukse stichting 'Tjandu' (Maleis voor drugs) is een door de Nederlandse overheid gesubsidieerde, landelijke stichting die zich bezighoudt met het proble matisch druggebruik onder Molukse jongeren en haar activiteiten vanuit Utrecht leidt. Kollektif Masiun is een Molukse werkgroep die zich in Assen aktief bezighoudt met Molukse drugsverslaafden. De Werkgroep 'Obat Putih' houdt zich bezig met de hulpverlening en begeleiding van Molukse drugsverslaafden op Walcheren. Het programma voor 6 november vermeldt verder een diaserie over drugs en een optreden van de Molukse zanggroep 'Merantau' uit Oost-Souburg. De voorlich tings- en informatieavond wordt gehouden in club- en buurthuis 'De Zwaan' en begint om 19.30 uur. De avond is voor iedereen toegankelijk. Bedrijfstafeltennis op Walcheren MIDDELBURG - Na de wedstrijden, die onlangs zijn gespeeld in sporthal Slagvaert in Middelburg-Zuid, is de stand in de Walcherse competitie be drijfstafeltennis als volgt: Eerste klasse: 1 Boogaard 4-8.2 Spaarbank I 4-7,3 Rodelaia I 3-6,4 NAPM14-5,6 Rodelaja II 5-2, 5 P.V. Amor 3-4. 7 Stad en Land 3-0, 8 Middelburg I 4-0. Tweede klasse: NAPM II 3-6. CBBZ 2-4. Rodelaja IV 2-4. PZC I 2-3. NAPM III3-3. Rodelaja UI 3-2. Gesch Wattel 3-0, Madi Walch 3-0, Zeeuwse Sportr 1-0. Der de klasse: Meulenbexg 3-7. Rodelaja 5 4-7, Spaarb 2 4-6. Middelburg 4 4-6. Gesch. Wattel 4-4. Middelburg 2 3-4. St Basco 4-4. PZC 2 4-3. RSV 4-2. Spaarb. 3 4-2. Middelburg 3 4-1. NAPM 4 3-1. TILBURG - Het hoofdbestuur van de Noordbrabantse Christelijke Boeren bond (NCB) vindt dat er een structuur schema voor de landbouw moet ko men. Daarin moet vooral komen tc staan welke armslag de boeren en tuin ders nodig hebben om hun bedrijven te blijven uitoefenen, teneinde een aan vaardbaar inkomen te kunnen verdie- „Met die ruimte voor boer en tuinder zullen anderen rekening moeten hou den. wanneer zij plannen maken waar agrarische grond bij betrokken is", al dus het hoofdbestuur van de NCB. De reactie van de NCB'ers is het resul taat van een vergadering die het hoofd bestuur wijdde aan de zogenaamde 'groene structuurschema's'. Deze drie schema's handelen over landinrichting, de openluchtrecreatie en het natuur- en landschapsbehoud. Tijdens de bespre king in het NCB-hoofdbestuur kwam duidelijk naar voren dat de land- en tuinbouw zich té sterk in de verdedi ging gedrukt voelt door allerlei regelin gen en nota's. ..Men moet zich almaar te weer stellen tegen een nog steeds groeiende stroom van claims op agrarische grond", zo was algemeen de visie van de NCB-bestuur- ders. Daar werd aan toegevoegd dat boeren en tuinders voor vele doelein den grond moeten afstaan, terwijl an derszins de bescherming van natuur en landschap ertoe leidt dat boeren be perkt worden in de uitoefening van hun bedrijf. Het hoofdbestuur vond dat an deren meer rekening moeten houden met de belangen van de agrariërs. De zienswijze van de NCB, met inbe grip van de wens tot opstelling van een structuurschema voor de landbouw, is aangekaart bij de landelijke standsor ganisatie, de katholieke Nederlandse boeren- en tuindersbond (KNBTB). Zeeuwse zendingsdag MIDDELBURG - Uitgaande van de ge reformeerde gemeenten in Zeeland zal zaterdag 7 november de Zeeuwse zen dingsdag worden gehouden. De dien sten die om 15.00 en 19.00 uur beginnen worden gehouden in de kerk aan de Se- geerstraat te Middelburg. In de mid- dagdienst zullen voorgaan ds. P. Blok uit Capelle aan de IJssel, de heer Chr. Wisse uit Oostkapelle en ds. D. Rietdijk uit Middelburg. In de avonddienst' ds. M. J. van Gelder uit Nieuwerkerk en ds. E. Venema uit Middelburg. De zangver eniging van de gereformeerde gemeen te te Thoien zal haar medewerking ver lenen. Jeugdige belangstelling in de vrijdag geopende informatieruimte van de schaapskooi in Heinkenszand. HEINKENSZAND - De schaapskooi van de stichting 'De Zeeuwse Schaapskudde' is eindelijk helemaal klaar. Met de opening van een informaticruimte onder het dak van de schaapskooi werd vrijdagmiddag een punt gezet achter het werk aan de kooi. De voorzitter van de stichting, drs G. C. G. van den Heuvel opende het informatiecentrum voor bezoekers van de kooi met het overhandigen van een geschenk aan Henk Otte. Hij deed dat omdat juist Henk Otte, aldus Van den Heu vel, iemand was die zich erg intensief en enthousiast heeft ingezet voor het belang van de schaapskudde en de kooi. Tevens bedankte de stichtingsvoorzitter met dat gebaar alle anderen die hebben meegewerkt. De heer Van den Heuvel bracht naar voren dat het de bedoeling is dat het informatiecentrum voor bezoekers een flexibele functie krijgt. Dat wil zeggen dat de infor matie die verstrekt wordt steeds aangepast wordt. Dan kan het bijvoorbeeld gebeuren dat er in het centrum een tentoonstelling wordt gehouden maar ook dat er een bepaald project wordt uitgebeeld. Daarnaast nep de voorzitter van de stichting 'De Zeeuw se Schaapskudde' vrijwilligers op voor het bemannen van het centrum dat voortaan op zaterdag tussen 11.00 uur en 17.00 uur en zondag tussen 13.00 uur en 17.00 uur open zal zijn. De vrijwilligers kunnen de bezoekers uit leggen wat er te zien is en tevens een oogje in het zeil houden Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden bij de stichting in Heinkenszand. Lesbrieven Namens het Zeeuws biologisch museum in Domburg sprak ir T. A. J. Vette. Hij wenste de stichting geluk met het openen van het informatie- en bezoekerscentrum. Tevens overhandigde hij de heer Van den Heuvel de eerste drie lesbrieven over de bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland. Deze boekjes waren de eerste exemplaren van een serie die gratis te verkrijgen is in het Zeeuws biologisch mu seum en in het informatiecentrum van de schaapskooi. Het is de bedoeling dat de mensen die zo'n boekje heb ben naar de dijken gaan en opdrachten die in de boekjes staan uitvoeren. Het informatiecentrum in de schaapskooi mocht zich meteen al in talrijke bezoekers verheugen. Er is onder meer informatie opgesteld over de windmolen die de schaapskooi van electriciteit voorziet. 1 OOK VERBINDING KOUDEKERKSEWEG EN GRE VELINGENSTRAA T MIDDELBURG - B en w van Middelburg stellen de gemeenteraad voor om een groot aantal investeringen in 1982 te schrappen die eerder voorkwamen in de investeringsplanning (wensenlijst) van de meerjarenbegroting 1981-1985. In de ze planning was voor 1982 een bedrag van 2,26 miljoen gulden aan investeringen opgenomen. Het Middelburgse college stelt de raad voor om in de begrotingsvergaderingen (9,11 en 13 november) hiervan 1,67 mil joen gulden te schrappen zodat er van het oorspronkelijke pakket niet meer dan 0,58 miljoen gulden overblijft. Het grootste bedrag dat is geschrapt was bestemd voorde verbinding tussen de Grevelingenstraat en de Koude- kerkseweg. Voor 1982 was op het wen- senplan een bedrag van 335.710.- op genomen. Dit stuk weg zou onderdeel moeten zijn van het wijkverbindings- wegstelsel rond Middelburg dat ook wel als rondwegstelsel wordt aangeduid. Het wegvak vanaf de Koudekerkseweg zou aansluiten op de Laan der Verenig de Naties waardoor de rondwegverbin ding om het zuiden van de stad voltooid zou worden. De totale kosten voor het wegvak waren in de meerjarenplanning 1981-1985 geraamd op drie miljoen gul den. In de toelichting op de investerings planning zoals die nu aan de raad wordt voorgesteld staat dat de aanleg van het wegvak is uitgesteld. Hetzelfde geldt voor de tweede fase van de aanleg van de Torenweg. Op de wensenlijst was voor deze weg voor het jaar 1982 een bedrag van 118.710,- opgenomen. Politie Van de wensenlijst is bij de politie voor 1982 een roodlichtcamcra (inclu sief twee opstelpuntcn) verdwenen. Hiermee zou een totale investering van 54.000 gulden mee gemoeid zijn. Bij de brandweer zijn de vervanging van een waterongevallenwagen en een autospuit uitgesteld (totale investe ring bedraagt ƒ319.000,- waarvan in 1982 64.510,-). Verder zijn uitgesteld de vervanging en uitbreiding van materieel voor de reini gingsdienst ter waarde van 107.610.- in 1982. De bouw en inrichting van de lagere school in Breewijk is ƒ31.770,- lager geraamd. Hetzelfde 22.970,-) ge beurde met de bouw en inrichting van een vierde openbare kleuterschool in Dauwendaele. Uitgesteld zijn bij sport de reconstruc tie van voetbalvelden aan de Nassau- laan en de Nadorstweg, hetzelfde geldt voor kleedkamers op de Voorborch. Bij gemeentewerken is er voor de verbete ring van het leidingnet bij reconstructie van wegen voor 1982 een bedrag van 19.500 gulden afgevallen (totale inves tering 150.000 gulden). Tenslotte werd de bouw van een nieuw electricteits-on- derstation uitgesteld. Het investeringsplan wordt vastgesteld tijdens de begrotingsvergaderingen. De algemene beschouwingen zijn maan dagavond 9 november om half acht Woensdag 11 november antwoordt het college vanaf half acht de algemene be schouwingen. De re- en duplieken zijn vrijdag 13 november om 14 uur en half acht. Belasting Behalve de begroting en de investerin gen komen ook de belastingvoorstel len aan de orde. De onroerend-goedbe- lasting stijgt in de voorstellen van b en w voor de eigenaren tot 7,70 per drie duizend gulden van de geschatte waar de van hun panden (plus 4,78 procent). De verhoging voor de gebruikers is 10,78 procent 3,40 per drieduizend gulden geschatte waarde). Voorgesteld wordt de hondenbelasting met 6,5 pro cent te verhogen. De raad buigt zich ook over voorstellen voor subsidies die niet onder de wel zijnsplanning vallen. Hieronder is een bedrag van vijfentwintigduizend gul den (eenmalig) voor de plaatselijke VW. Deze verkeert in moeilijke finan ciële omstandigheden. Aan de subsidie verlening is de voorwaarde verbonden van een onderzoek naar een oplossing van de moeilijke situatie. B en w zeggen in het voorstel dat geprobeerd wordt om dit onderzoek nog voor de begro tingsbehandeling at te ronden. Het wordt uitgevoerd door een stuurgroep, bestaande uit een vertegenwoordiger van de stichting, een 'externe deskun dige'. de directeur van de provinciale VVV en de kabinetschef van de burge meester Verschillende groepen van Hava Naguila' luisterden vrijdag de feestavond in het kader v< dorpscentrum Vogelwaarde op met een aantal dansen. i het 10-jarig bestaan van het VOGELWAARDE - In het 'Dorpscen trum Vogelwaarde' de is vrijdagavond de feestweek begonnen, die wordt ge houden ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van het centrum. Burge meester mr M. Somers van Hontenisse verrichtte de officiële opening van de feestweek. In zijn openingstoespraak legde hij de nadruk op de goede functie die het dorpscentrum al tien jaar lang in de ge meenschap vervult. Voorzitter W Lam bert zei in zijn toespraak dat het feest eigenlijk bedoeld is voor de verenigin gen om kennis te kunnen nemen van eikaars activiteiten. Hij hoopte naar aanleiding hiervan op een nog betere saamhorigheid en samenwerking. De volksdansgroep 'Hava Naguila' trad op met twee kindergroepen, een tiener groep. een semorengroep en een de- monstratiegroep. Deze laatste liet Ne derlandse dansen zien; de overige groe pen voerden buitenlandse dansen uit. Het optreden van de verschillende groepen van 'Hava Naguila' werd afge wisseld met demonstraties van de EH BO Vogelwaarde. Het feest - of zoals de stichting in haar programma schrijft: een soort open dag. maar dan een week lang - duurt nog tot en met zaterdag 7 november. Vandaag, zaterdag zijn er de gehele dag volleybal- en judowedstrijden, afgewis seld met judo- en jiujitsudemonstra- ties. Zondag wordt een grote indoor- schieting gehouden, vanaf 14.30 uur. Maandag is er een filmvoorstelling voor de leerlingen van de lagere school. Acht verenigingen uit Vogelwaarde zullen dinsdag onder elkaar uitmaken wie het sterkst, het snelst en het slimst is. De indoorzeskamp begint om 19.30 uur. Woensdag begint om 13 30 uur een gaai- bolling voor bejaarden. Om 19.00 uur begint een bolling voor alle inwoners van Vogelwaarde. Donderdagavond wordt de indoorzeskamp afgerond maar nu op de fiets. De deelnemers ko men tegen elkaar uit op de rollen. De aanvang is 19.30 uur. Vrijdag is er een ontspanningsavond voor de Zonne bloem. Een programma met Borah en Sandy. Dorus en Corrie Konings. 's Avonds treedt het koor 'Sint Cecilia' van de parochie Stoppeldijk op. Het op treden begint om 20.00 uur. Daarna voert de toneelvereniging 'ODI' een eenakter op. Zaterdag wordt de slot- avond gehouden. Daarvoor laat de stichting de Belgi sche Willem Vermandere naar het dorpshuis komen. Tevens vindt dan de trekking plaats van de in het kader van de feestweek gehouden loterij. Het programma is samengesteld door de Stichting Dorpscentrum Vogelwaarde in samenwerking met de Stichting Feestcomité Vogelwaarde. Opening expositie Shinichi Tajiri in Vlissings museum VLISSINGEN - De heer C. E. van Reij- mersdal, voorzitter van de sectie beel dende kunst van de Vlissingse culture le raad, heeft vrijdagavond in zaal Bel lamy 19 van het stedelijk museum een expositie geopend van werk van Shini chi Tajiri. een van oorsprong Japanse kunstenaar die nu in Nederland woont. De heer Van Reijmersdal hield zijn opening kort, omdat, zo zei hij, de beel den voor zichzelf spreken. De in Baarlo woonachtige Shinichi Ta jiri houdt zich voornamelijk bezig met fotografie en de mogelijkheden van ste reofotografie. Onder de zeer vele be- langstellnden die de opening bijwoon den bevond zich wethouder van cultuur de heer D. J. P. Bruinooge. Politiek forum JOVD Vlissingen VLISSINGEN - Vrijdag 6 november houdt de JOVD een forumavond over de actuele politieke situatie. Dat ge beurt in hotel Maldegem in Vlissingen. aanvang 20 uur. Sprekers zijn J. D. de Voogd, fractievoorzitter van de WD in provinciale staten van Zeeland, ern de tweede kamerleden F. Niesen (PvdA). H. Eversdijk (CDA) en H Schaper (D'66)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 4