Bella van der Spiegel-Hage zet punt achter haar carrière 12.45 Voordeel- driedaagse! Twee bestuursleden van FC Utrecht kochten zich in SCHOENMAKER ZIET AF VAN TRANSFER NAAR HONGKONG regenjas Twee Zeeuwen in halve finale tennis Goes cpalihenette vanTaltke PZC/sport WIELRENSTER LEEFDE IN DE SCHADUW VAN ZUS KEETIE Fors verlies schakers nu BESCHULDIGING VAN INGEWIJDEN: Kritiek op sporttraining gehandicapten DONDERDAG 22 OKTOBER 1981 19 ADVERTENTIF SINT-MAARTENSDIJK - Tien jaar geleden, om precies te zijn op 9 oktober 1971, werd bekend gemaakt dat Bella Hage afscheid nam van de wielersport. Haar maatschappelijke carrière kreeg voorrang en de racefiets zou in de schuur blijven. Dat alles tot teleurstelling van vader Hage. Weliswaar was zijn tweede dochter Keetie inmiddels tot de top van het internationale dameswiel- rennen doorgedrongen, maar voor Bella met wie het in feite allemaal was begonnen had hij een zwak plekje. „Ik hoop dat je net als Heintje Davids op je besluit terugkomt en nog 20 jaar afscheid neemt", zei hij toen. laat ze weten. Net als alle rensters die wanneer zij demarreerde, hoe frustere- het tijdperk Keetie hebben meege maakt heeft haar drang naar overwin ningen er onder te lijden gehad. Niet zonder trots zegt ze dat 1978 haar top jaar was. „Ik behaalde elf overwinnin gen en dat is niet weinig met iemand als Keetie er bij". Ze weet ondanks het feit Hij heeft een beetje zijn zin gekregen. 3e!la Hage begon opnieuw en heeft endsdien al enkele keren haar afscheid afgekondigd- Nu. in 1981. na een car rière die zeventien jaar heeft geduurd is het dan toch ernst. De wielrenster uit Sint-Maartensdijk stapt defenitief af. Volgend seizoen keert ze terug als ploegleidster van de formatie Shimano. dat haar zus misschien wat milder was .Want", erkent ze grif. „ik kan het denk itoch nog niet missen". In die equipe, raarvan de definitieve samenstelling tog niet bekend is. acteert in elk geval «1 Heieen Hage de jongste van de fiet sende zusjes uit Sint-Maartensdijk. Na Keetie (die twee seizoenen geleden Kopte) en Bella wordt de lijn nog niet onderbroken. Het begin en het einde van de loopbaan ran Bella van der Spiegel-Hage, zoals 2sna haar huwelijk met wielrenner Ton van der Spiegel al geruimte tijd heet. vertonen enkele overeenkomsten. De belangrijkste is wel de triomfen in haar soonplaats. Het lukte haar in 1966. toen de koers in de Smalstad voor de srste keer werd gehouden, en ook dit aar Nog altijd hangt het kranteknipsel iet de juichende kop 'Bella Hage voor eigen publiek naar zege' in de woonka mer Zebeschouwt die twee overwinningen duidelijk als hoogtepunten. Saillant detail is echter dat in beide gevallen ién wielrenster ontbrak op de deelne- aerslijst: haar zus Keetie, in wier ze schaduw ze in die tussenliggende pe riode zo nadrukkelijk heeft moeten verblijven. In een mum van tijd fietste rij de erelijst van Bella (nationaal kampioen in 1966,1967 en 1968) naar de achtergrond. „Ik heb het daar niet moeilijk mee gehad hoor", vertelt Bel la van der Spiegel nu. „We merkten al vlug dat zij stukken beter was. En om dat ik het werkelijk puur voor mijn piezicr deed heb ik dat eigenlijk nooit vervelend gevonden". De nu 33-jarige Bella van der Spiegel heeft daarbij altijd het voordeel gehad dat ze met haar een jaar jongere zus altijd een soort stilzwijgende afspraak had. „We zouden niet tegen elkaar rij- denmaar het was natuurlijk niet zo dat aj me daarom m'n gang maar liet gaan Bella van der Spiegel rend het is om altijd met een sport vrouw van zo'n uitzonderlijke klasse te moeten rijden. „Ik keur het niet goed en ik zal het goed en ik zal het volgend jaar als ploegleidster ook nooit aanmoedi gen. maar ik kon af en toe best begrij pen dat meisjes samen tegen Keetie gingen fietsen of gewoon aan haar wiel bleven", geeft ze toe. Bella van der Spiegel wordt gerekend tot de lichting die nooit echt helemaal is doorgebroken omdat de weg naar de top door Keetie werd geblokkeerd. Daar komt nog bij dat de oudste Hage- telg weet dat ook haar maatschappelij ke carrière waarsohijnlijk door het fiet sen wat anders is gelopen. „Ik heb de HBS niet afgemaakt, omdat ik toch iets te veel met het wielrennen bezig was", laat ze weten. Toch ervaart ze dat niet als negatief. Wanneer ze nu - na zeven tien jaar - de balans opmaakt slaat die door naar de positieve kant. „Door het wielrennen heb je veel geleerd. Wij wa ren toen we begonnen erg verlegen, maar dat is wel veranderd. Je ontmoet veel mensen en je weet dat je je man netje moet staan". Positief Haar echtgenoot Ton heeft in een aan wielrennen verwante branche (bij im porteur van het Japans fietsonderde- lenmerk Shimano) werk gevonden. „Een verder verkopen we wielerkle- ding in de Verenigde Staten. Het fiet sen begint daar erg populair te worden en omdat ik daar een paar keer de Red Zinger Race in Colorado heb gerreden. heb je contacten gekregen. Dat is weer Duel Den Bosch- Amersfoort wordt niet overgespeeld iWERSFOORT - De competitiewed-. strijd tussen FC Den Bosch en SC Amersfoort, die op 26 september een uiterst rumoerig verloop kende, zal Jaar alle waarschijnlijkheid noch ge deeltelijk noch geheel overgespeeld worden. Het verzoek, dat SC Amers foort hiertoe ingediend had omdat lin kerspits Ton Gruters in de 57e minuut door een toeschouwer geëlimineerd werd, is door de tuchtcommissie afge wezen. Het is nu aan het sectiebestuur ran de KNVB om dit advies al dan niet over te nemen. Hoewel de beslissing daaromtrent pas ■n de vergadering van morgen genomen al worden is het zo goed als zeker dat bet sectiebestuur zich achter de tucht commissie zal scharen. Secretaris Jan Huybregts: „De tuchtcommissie heeft de zaak onderzocht en daarbij geen re den gevonden FC Den Bosch in staat ran beschuldiging te stellen. Wereldbekertoernooi hockey in gevaar? NEW DELHI - De strakkere richt lijnen die de Indische sportwereld de laatste tijd is gaan hanteren ten aanzien van landen met sportcon- tacten met Zuid-Afrika, hebben geleid tot twijfels over het door- taan van het wereldbeker-toer nooi hockey in Bombay. De voor alle r van het oiganïsatie-comile. Wankhcde, lichtte woensdag in een persconferentie in Bombay toe dat door de hockey-contacten van drie van de twaalf deelnemende landen een reële bedreiging is ont staan voor het toernooi. Die drie landen zouden Nederland, Nieuw- Zedand en Wesl-Duitsland zijn. Hel organisatiecomité zal, in de persoon van secretaris Passi, met de regering van India overleg ple ten over de situatie. Tijdens het vierlandentoernooi in Boden het afgelopen weekeinde circuleerden al geruchten over deze houding van India De contacten °P hockeygebied van Nederland net Zuid-Afrika bestaan. Deze lig gen niet op nationaal, als wel op clubniveau. In de afgelopen jaren nebben verscheidene Zutdafrt- haanse hockeyteams in Nederland wedstrijden gespeeld tegen clubs. ®P uitnodiging van een of meerdere herenigingen. Bij de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond is men er zeker van dat daarbij geen inter- nationals betrokken zijn geweest. -We zullen maar afwachten wat er gaat gebeuren Officieel hebben we oog niets gehoordDe FIH zal onge- wjfeld ingrijpen als het toernooi Daadwerkelijk in gevaar komt", al dus bondsdirecteur Duinker van de knhb GOES - Twee Zeeuwse deelnemers aan het nationale jeugdtennistoernooi in Goes hebben zich geplaatst voor de halve finale. In de categorie jongens tot en met 13 jaar is dat de Terneuzense Tim van Dijk, die in de kwartfinale Dennis Ploeg van Noord-Holland Noord met 9-1 versloeg. Bij de meisjes tot en met 9 jaar plaatste Sandra Be gijn uit Hulst zich voor de halve finale. In die groep heeft Angela Latuheru uit Souburg nog een kans om vandaag (donderdagi de halve eindstrijd te be reiken. De uitschakeling van een groot aantal Zeeuwen is zeker geen gevolg van de zwakte die de spelers en speelsters uit deze provincie zouden demonstreren. Het is veeleer een onderstreping van de kwalitatief bijzonder sterke bezetting van het toernooi in de hal van TSI te Goes Zo ervoer Martine van Maarleveld uit Axel. de nationaal kampioene tot en met twaalf jaar. dat het spelen in een één jaar oudere leeftijdsgroep veel uit maakt. Vooral fysiek kwam ze tegen Ja- cobie van Dussen iNoord-Brabant) nog tekort Het werd een 9-3 nederlaag, maar de technische vaardigheden die de Axelse ook nu weer liet zien rechtvaardigt de gedachte dat ze zich over niet al te lange tijd ook aan deze groep zal hebben aangepast. In dezelfde leeftijdsgroep werd de Ter neuzense Martine Nijsten uitgescha keld. Zij kon het niet bolwerken tegen Floor Smits uit Noord-Brabant, die met een 9-3 zege de halve eindstrijd haalde. Zij treft daar Jolanda Schreurs (Lim burg). die haar plaatsing als eerste waarmaakte en met 9-2 Trudy Torringa (Groningen) terugwees Jacobie van Dussen. die Martine van Maarleveld de pas afsneed, krijgt in de halve finale te maken met Ingrid Plaggenberg van het district Noord-Holland Noord. Zij won met 9-5 van Stella Coné De halve finalisten in de andere groepen zijn JONGENS TOT EN MET 11 JAAR Pie'.er Klinker tLimi-Jeffrey Verpaalen NB> Jorn Danckaert iUir)-Teun Dnessen <NBi. MEIS JES TOT EN MET 11 JAAR Wendela Smits Fr i, die de Kruimngse Monique van de Borgt met 9-4 versloeg Ingeborg van de Kerk (R'dami. Caroline Vis (R'dami- Brenda Schultz lA'dami. JONGENS TOT EN MET 9 JAAR: Rogier Taphoom (A dam i-Karel Kist :Drente>; Richard Steenwijk (NBi-Marc Bit ter iR'dami: MEISJES TOT EN MET 9 JAAR Sandra Begijn (Hulsti-Matcha van de Naart (N.H Minthe Malingré (Gro.i- winna res van Angela Tituheru (Souburg)-Petra de Mol (R'dami. een voorbeeld dat het wielrennen posi tieve dingen kan opleveren". Het gaat Bella van der Spiegel echter niet in de eerste plaats om het gewin. Het plezier speelt een grote rol Dat was vroeger al zo. „Ik ging veel naai1 België. In de tijd van Yvonne Reynders en Ro sa Seis. een zus van Ward Seis. nog re den was het dameswielrennen daar op een hoogtepunt. De wedstrijden lagen me goed. omdat ze zo'n 65 kilometer waten. In Nederland is dat al snel zo'n twintig tot dertig kilometer minder". Ook in de komende jaren zal de factor plezier een belangrijke rol spelen. Bella wordt ploegleidster van de formatie Shimano. „De samenstelling is nog niet helemaal bekend. Dit weizoen zijn de ploegen Artec en Beck's gestopt en dat betekent dat er heel wat goeie rensters vrijkomen. Samen met Leon Hermans, die een soort manager zal worden, zul len we de ploeg samenstellen Mijn be langrijkste taak zal zijn om vooral de jonge meisjes dingen te leren Het moet ook allemaal met overtrokken worden. ERTVELDE (B) De tw eede ronde van het vierlandenschaaktoernooi 'Schaak zonder grenzen' is voor de Zeeuws-VIaamse vertegenwoordiging een grote nederlaag geworden. De ploeg eindigde in het Belgische Erlvel de op de laatste plaats met 77 punten, terwijl België, deze tweede ronde met 116 punten op zijn naam bracht. In de totale rangschikking zakte de Neder landse vertegenwoordiging van de eer ste naar de derde plaats. Klaas Stetjn, die het eerste bord bezet te. speelde tweemaal, remise en won van de Franse vertegenwoordiger Pas cal wabautAdrie den Hamer, eveneens van Het Witte Paard uit Sas van Gent had een bijzonder slechte dag en ver loor alle drie de partijen Wilfried Vlees- kens van Terneuzen scoorde uitste kend aan het derde bord. Hij won van de Duitser Hartmann, de Franse verte genwoordiger Stéphane Desruez, maar verloor van de Belg Andrë Willems. De complete totaaluitslagen' eerste ronde. Duitsland - Nederland 37-27; Belgie - Frankrijk 41-23 Tweede ronde. Neder land - Frankrijk 26-38, Duitsland - Bel gie 29-35 Derde ronde: Belgie - Neder land 40-24; Frankrijk-Duitsland 28-36 Eindstand van de tweede rondel. Bel gie 116 p 2 Duitsland 102 p; 3 Frankrijk 89 p; 4 Nederland 77 punten De stand na twee van de vier ronden' 1 België 215 p; 2 Duitsland 198 p; 3 Nederland 186 p; 4 Frankrijk 169 p, want ik vind niet dat het dameswielren nen té professioneel moet zijn" Familie-eer Na het vertrek van Bella is Heieen Hage nu nog het enige familielid bij het da- meswielrenne. Ciska (in het verleden wel licentiehoudster) en Hannie hou den het bij toerfietsen. Zelfs wanneer Heieen het voor gezien zou houden (..Maar als Je zag hoe ze vorig jaar in Amerika een etappe won moet ze veel meer kunnen', zegt Bella) zyn er nog altijd twee van de drie broers die de fa milie-eer hoog kunnen houden. Nap Ha ge is amateur en als laatste meldde Izaak zich bij de KNWU aan als licentie houder Alléén woensdag.dondendag en vnjdag a.s. (waterafstotend) gereinigd en piekfijn geperst UTRECHT - T wee bestuursleden van FC Utrecht. Cees van Leuren Jan Bartelds, hebben hun functie gekocht door anderhalve ton per persoon op tafel te leggen. Dat hebben twee verschillende ingewijden in het Utrechtse betaalde voetbal verklaard in interviews met het weekblad Voetbal International, dat deze week verschijnt. De ene die dat zegt is Arno van den Heuvel, die tot voor kort vice-voorzitter van FC Utrecht is geweest en aftrad toen zijn onroerend goedhandcl was ingestort. Van den Heuvels lezing is bevestigd door J. Baartwijk, de huidige voorzitter van de Vrienden van FC Utrecht, een gezelschap geldschieters van de club. Van Leur en Bartelds. die beiden geen gemeentebestuur heeft wel invloed op commentaar willen geven op de be schuldigingen, zouden tot het bestuur zijn toegetreden door in totaal dne ton ter beschikking te stellen Voorzitter Kees Werkhovendie ook niet op de be schuldigingen wil ingaan, bezweert dat het eventueel betaalde geld niet in de clubkas gegaan is. Volgens Baartwijk is het geld niet geschonken, maar ge leend: dat betekent dat het ooit moet worden terugbetaald, vermoedelijk uit de opbrengst van de te verkopen spe lers. Geen invloed Uit het artikel blijkt verder dat Arno van den Heuvel terugkeert in liet voet balwereldje. namelijk als voorzitter van de Vrienden van FC Utrecht. Er is welis waar tegenstand tegen deze benoe ming. maar formeel staat de vereniging los van FC Utrecht, zodat ook de ge meente Utrecht geen invloed heeft. Het de samenstelling van het bestuur van FC Utrecht zelf Over de benoeming van de bestuursle den Bartelds en Van Leur zegt Arno van den Heuvel: „Er zijn nu eenmaal men sen die ej geld voor over hebben om in een bestuur te gaan zitten. Zo is het dan ook gegaan. Het was de beste oplossing voor FC Utrecht". Actuele tekorten Baartwijk. juwelier van beroep en bin nenkort aftredend als voorzitter van de Vrienden van FC Utrecht, zegt over de toetreding van Bartelds en Van Leur: „Als ik in november 1980 een vent met drie ton van de straat had gehaald, dan had die nu in het bestuur van FC Utrecht gezeten. Men zat met wat ac tuele tekorten, hè Want zo is het na tuurlijk gegaan. Ik denk dat ze zich. ie der voor anderhalve ton. hebben inge kocht. Het is die mensen alles waard om bestuurslid van FC Utrecht te zijn. Maar die centjes komen ook wel weer terug, hoor Dat hebben ze echt wel er gens vast laten leggen. Bartelds heeft dat geld niet geschonken, néé, hij heeft het geleend. En ze zitten met handen en voeten aan hem vast". Bij FC Utrecht bestaat de vrees dat Bartelds en Van Leur hun geld terug willen krijgen via de verkoop van doel man Hans van Breukelen. na afloop van dit seizoen. DEN HAAG - De transfer van Lex Schoenmaker van FC Den Haag naar Seiko Hongkong gaal niet door. Schoenmaker besloot gisteren, na vier dagen op een telefoontje van Seiko-trainer George Knobel ge wacht te hebben en met name op aandringen van zijn vrouw, toch maai- in Nederland c.q. bij FC Den Haag te blijven. Schoenmaker nam zijn beslissing niet van harte, daar hij nu wel ge dwongen is terug te keren naar FC Den Haag waar hij inmiddels van trainer Martin van Vianen te ver staan heeft gekregen geen aanspraak meer te kunnen maken op het eerste elftal Nu Schoenmaker dus nog geen nieuwe vereniging heeft gevonden - de bedoeling was dat hu tot eind mei in Hongkong zou blijven - resten hem derhalve alleen nog maar wed strijden in het tweede elftal van Den Haag „Daar zal het wel op uit lopen", aldus een teleurgestelde Schoenmaker. „Mocht Seiko evenwel alsnog con tact opnemen of biedt zich tussen tijds een andere club aan. dan ben ik onmiddellijk vertrokken bij FC Den Haag. Het bestuur legde me bij mijn eventuele vertrek naar Seiko geen duimbreed in de weg. ik kan me dus niet voorstellen dat ze dat wel zullen doen wanneer zich bijvoorbeeld een Nederlandse club aanbiedt. Komt die club er niet, dan ben ik in ieder geval, met een vrije transfer, aan het eind van dit seizoen weg" Mentaliteit Overigens is Schoenmaker danig ontstemd over de manier waarop hij van Martin van Vianen te verstaan kreeg dat er geen prijs meer werd gesteld op zijn verdiensten. „Dat schijnt dus inderdaad de keiharde mentaliteit van het betaalde voet bal te zijn", aldus Schoenmaker. „Nou. ik kan me daar maar moeilijk in vindeh. Om iemand met een der gelijke staat van dienst bij een club op zo'n manier even vertellen dat hij zijn koffers kan pakken, dat doet pijn". De aanleiding voor Van Vianen om Schoenmaker uit zijn selectie te sto ten vormden de wedstrijden van FC Den Haag tegen De Graafschap en Ajax. Hoewel Schoenmaker nog steeds vindt dat hij tegen De Graaf schap een goede party voetbal op de mat legde werd hij in die wedstrijd na zestig minuten gewisseld .Ik was toen net hersteld van een nogal ern stige knieblessure en eindelijk ging het. volgens mij. lekker. Van Vianen oordeelde daar schijnbaar anders Lex Schoenmaker over en haalde me uit het veld. Dat was ook het moment waarop ik vol komen afknapte op FC Den Haag". In de met 3-1 verloren wedstrijd te gen Ajax werd Schoenmaker in zijn tweede optreden voor FC Den Haag dit seizoen wederom gewisseld. Dit maal in de 56e minuut. „Tegen Ajax speelde ik inderdaad een uitermate zwakke partijPasses waar ik norma liter nog niet eens bij nadenk bleken in dat duel ineens een groot obstakel voor me te zijn. Ik zat helemaal vast, Na afloop kreeg ik de mededeling van Van Vianen dat hij het niet meer in me zag zitten" En dat betekende het einde voor Schoenmaker in het eer ste elftal van FC Den Haag; de club waarvoor hij doordejaren heen maar Liefst 145 maal het doel van de tegen stander wist te vinden. Assistent-trainer Het bestuur van FC Den Haag daar entegen wenst misschien juist daar om nog geen afscheid van hem te ne men. Wanneer Schoenmaker er voor voelt, zo is voorzitter Pieter den Duik van mening, kan hij volgend seizoen als assistent-trainer in de Haagse organisatie worden opgeno men. .MIDDELBURG - Het in de le klas van de afdelingscompetitie tafeltennis aan de leiding gaande Zand II wist afgelo pen weck één van de naaste belagers voor de titel, MZIII met duidelijke cij fers van zich af te schudden. Hans Beu- kert en Eric Meijers namen tegen het trio Smet, Verboon en De Poorter alle enkclcspelen voor hun rekeningen via Henk Meulmcester werd het tenslotte 8-2. De voornaamste concurrent blijft nu nog Sl.-Laurens I. dat ditmaal bij Arnemuiden na een 4-2 achterstand in een spannend duel toch de winst nog reep met 4-6. Voor het beste resultaat bij de winnaars zorgde John van Veen met 3 punten. Voor Arnemuiden behzalde alleen Cas par van Belzen een voldoende. Ruim 5 uur nam net treffen tussen Goes I en Zand III in beslag waarbij uiteindelijk ook nog de winst werd gedeeld. Naast de drie winstpartijen van de nog steeds ongeslagen Sperna Weiland viel bij de bezoekers het sterke spel op van inval ler Jan van de Voorde die samen met Mare Kempe voor tweemaal winst zorg de. In 2a bleef Aand IV ook ditmaal on geslagen na de 2-8 tegen Big Smash II en in de 2e klas B vergrootte St.-Alov- sius I zijn voorsprong tot vier punten door zelf met 3-7 bij Westerzicht II te winnen terwijl MZ V bij Zand V met 7-3 een halt werd toegeroepen Hierbij was Pirson de meest succesvolle speler. In de 3e klas C moest het Oostburgse ONA zijn tweede team terugtrekken waardoor in deze klas maar ëen team kan degraderen De strijd om de bezet ting van de eerste plaats ln 3D tussen Arnemuiden II en Marathon I werd met assend groot verschil 11-9) door de Vlis- slngers gewoinnen Jan Corver zorgde voor de ene partij by de thuisclub ter wijl Busé en Koolc- ongeslagen bleven. Het debuterende Goese Polder I is met het trio Be De Jong en Scholten nog steeds ongeslagen De uitslagen ajn senioren Ie s MZ II! Leur 15-5 Zan<l II - MZ III8-2. Goes I - Zand III 5-5: Am I Laur I 4-6 2e klas A MZ VI ONAI1-9 B.Sm JI-ZandlV2-8. AloylI-MZ IV 3-7.2e klas B Wcslerz II - Alov 13-7: Zand V - MZ V 7-1. Answ - B. Sm. I 1-9. 3e klas A. Eff I - Laur. III lü-ü: B Sm. III Zand VI9-1 Aloy III - MZ VIII2-8.3e klas B: SAR I - Eff. 11 7-3: Mar II - Wests. Ill 8-2: RWS - Arn, II 2-8 3e klasC. E!f III - Kap. II6-4: Laur. II - SAR II 5-5.3e klas D Kerkw I Goes II2-8; Kap. I - Scald. I 7-3: Arn. Ill - Mar I 1-9 4e klas A Scald. II - PNL13-7; Goes IV - Kap. Ill 6-4. MZ XIII - Westz. IV 4-6. 4e klas B: Westz. V - TTVO10-10: Veere I - MZ XIV 10-0; B. Sm V - MZ IX 0-10. 4e klas C. MZ XV - Arn. IV 7-3: Kap. IV - B. sm. IV 0-10; Zand VII - MZ X 5-5. 4e klas D: Kerkw II - Goes III 8-2. MZ XI - GP 10-10 4cklasE:ZandVIII-Bat 12-8 WilnoII MZ XII 10-0 4e klas F ATTV Phil I 5-5. AKFI - Al ;v IV 8-2 4e k!asG: PZF.M l-B«S VII \Vere II! 9-1 Zand IX - PNL II 5-5. MZ XVn Laur V 7 3 5e kis B Mar. III - Veere II I 9 Kap VII MZ XVIII6-4 Laur VI TTVO IV8-2.5e klasC: Bat III MZ IX 4 6 Kap v Westz. VIII 1-9 5e klas E B S II Alov VI 7-3: Efï. VI - STV I 2-8. 5e klas F: ONA IV - PZEM II4-6. Phil III - Steen 11-9 5c klas G: Eff. V ATV II 6-4; Steen II - 8AR III 0-10. JUiuoic. lilas: MZ II - SAR II 9-1; Eff II - MZ III 6-4 2A. MZ V - Laur. II10-0. Am. II - Westz 12-8.2B: Zand II - WilnoIII2-8. ONA I - MZ IV 0-10.3A- Zand V - Wilno IV 3-7. Eff VI - MZ VI2-8: Aloy II - Eff. III 0-10. 3B MZ ICX - Mar 12-8: Eff. IV - Zand IV 9-1.3CZand VI - Aloy 16-4. Am. III - MZ VU 7-3 3D: MZ VIII - Laur. IV 6-4: Westz. II - Zand IU 5-5: TTVO I - Wilno V 7-3. P W le MZ X - Zand VII 4-6: Wilno VU - Westz III9-1 4A MZ XII - TTVO I! 9-1 4B Wilno VIII - Scald U 0-10 Zand VIII Kerkw. U 6-4. 4C Eff. VHI - ATTV 7-3 SAR IV - Eff. IX 8-2 P W 2A MZ XIII - Wilno IX 6 4, Westz. V - MZ XV 4-6: TTVO IU - Kerkw III0-10. P W 2B Eff 10 - MZ XIV 4-6. TTVO III - Kerkw III 0-10 P W 2B F,ff X MZ XIV 9-1 5e klas MZ XVI - Laur. VIII8-2: Sten I - Am. V 7-3: Laur. VII - STV 16-4 PW 3A. Ren. I TTVO V 8-2: Kerkw. IV Ren. II :i-7: PW 3B: Kap. I - SAR V 1-9; Meisjes le klas: Arn. I - TTVO I 0-10: B. Sm. I - MZ I 2-8. WIELERREC0RD DAMES 1 KM MILAAN - De Italiaanse wielrenster Rossella Galbiati heeft dinsdag het we reldrecord dames op de baan over één kilometer verbeterd. Zij maakte een tijd van 1.15.56. Het vorige record stond op 1.20.5. Galbiati haalde op de baan van ht sportpaleis in Milaan een gemid delde snelheid van 47.800 km/uur. NIJMEGEN - De Nijmeegse inspan ningsfysioloog dr. J. Vos plaatst grote vraagtekens bij de trainingen zoals die op het ogenblik worden gegeven bin nen de gehandicaptensport, in het bij zonder bij de Nederlandse Invaliden- sportbond (NIS). Volgens Vos zonden de trainingen, juist bij gehandicapten, moeten worden onderbouwd met fy siologische metingen aan het lichaam. Dr. Vos. die zich als wetenschappelijk medewerker van de katholieke univer siteit van Nijmegen al jaren bezighoudt met de invloed van trainingen op het lichaam vao de sporter, is in zijn me ning gesterkt tijdens de opnamen van een film over deze problematiek. De film. die iS gemaakt in opdracht van de NIS en de afdeling fysiologie van KU Nijmegen, zal zaterdag in Nijmegen voor de eerste maal worden vertoond tijdens een symposium over begelei ding van gehandicapte sporters. Naast dr. Vos zullen op het symposium spre ken drs. L. S. M. Jorritsma van de direc tie sportzaken van erm, de arts W. Y. Sijtsma en door de militair H. M. Meij ers. officier lichamelijke opvoeding en sport bij de Koninklijke landmacht. Na afloop van het symposium is er een fo rumdiscussie. UITSLAGEN VAN DAMCOMPETITIE VLISSINGEN - De uitslagen van de Zeeuwse damescompetitie luiden: Hoofdklas: Tholen I-Zierikzee I 8-12. 1 P. Nleuwenhuyzen-A Saman 0-2; 2 J v. Zielst- M. de Wild 1-1.3H. Bomgaars-J. de Wild 2-0.4 PCvd Velde-J. Honig 1-1:5 J.A.v Akke ren-C L. boot 2-0:6 C Droogers-M v. d Wie len 2-0: 7 A Slager-C. v d. Wielen 0-2: 8 I. Lindhout-J Huieens 0-2; 9 R Nagtegaal-A. J. Fltkweert 0-2.10 J Nagtegaal-w. C Boot 0-2. le klas. BDV U-Goes U 9-111 J. v Elewout-L. v d ZandeO-2 2 drs J Hoomweg-M Poulis- se2-0.3H. Roodenburg-H Lagendijk 0-2.4G. Franken-A. Mtjnsbergen 0-2.5 J v. Tongeren- J Tilroel-1 6A.v Alphen-J Sonnevlilel-l:7 A de Paus-A. Jansen 1-1. 8 F. Berkholst-L. Dekker 2-0.9 en 10 remise dispensatie, 's-Gra- venpolder IV-'s-Gravenpolder UI 5-15. 1 G. Gorsse-N Tramper 0-2, 2 P Versluls-K. J. de Koeyer 2-0; 3 E. Boogert-P Geelhoed 0-2:4 A Blankenburgh-W G de Leeuw 0-2. 5 M. Nijs- se-C. de Rooy 1-1:6 J. Blankenburgh-D Huis- soon 1-1. 7 E. Nobel-J v. d. Moere 1-1: 8 A. Chauthi-J Ridderhof0-2; 9 C. Bal-D Wtsker- ke 0-2; 10 D. Breedtjk-J Zegens 0-2. Middel burg IU-St.-Laurens I 6-14 1 J. ae Jonge-P. Willemse 1-2 2 H Meulmeester-L Davldse 0-2; 3 A Comelisse-J Kesselaar0-2; 4 P Cop- poolse-L. Kesteloo 1-1 Frank/Oersted winnen in Dortmund DORTMUND - Het Deense koppel Gert Frank-Hans Henrik Örsted heeft de zesdaagse van Dortmund gewonnen. In dezelfde ronde, maar met minder prcmicpunten. eindigden de Austra^ liérs Clark en Allan als tweede. Op' twaalf ronden bezetten René Kos en- Rene Pijnen de elfde plaats. De eindstand van de zesdaagse van Dort mund is 1 FrankOrsted (Den) 477 pni.; 2 Clark Allen (Aus) 374-. op een ronde: 3 Peff- ecrvSchutztWDl) 347; 4 Thurau/Braun (WD1) 279; op twee ronden: 5 Freuler/Savery (Zwl) 349: 6 Sercu (Beli'Hermann (Lie) 280; op 12 ronden: II Pijneri/Kos (Ned) 134.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1981 | | pagina 21